Sony xperia z5 kullanıcısıyım, nougat 7.0 çıkmış indirdim kurdum, telefon şebekesini gösteren yerin üzerinde x işareti var, ne anlama geldiğini bilen varmı? telefon çalışıyor, herhangi bir sorun yok, ama o çarpı işaretine kıl oldum , bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim. saygılar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam Arkadaşlar,
instagram üzerinden yapılan alışveriş olayına dikkat çekmek istiyorum, etrafımızda eşimiz dostumuz varsa uyaralım mahiyetinde bir yazıdır,
bakın şimdi size bir komplo teorisi yazayım, şimdi bayan butik profili acar içerisine zayıf kadınların giyebileceği beden ölçüsü ne ise o ölçüde ki ürünler ile doldururum, iletişim whatsapp diyerek sahte bir numara veririm, zaten dünya kadar saf bayan çıkar oradan yazacak, hem numaranızı vermiş olursunuz hem whatsapp profil resminizi, sonra o resim tam yüzünüzü gösteriyorsa google görseller ile arar şansına oradan da herhangi bir yerde ki profilinizi bulursa tamam işte artık elindesiniz, bir iki fotoğrafınızı kopyalar daha sonra da o görseller ile escort sitesi acarlar, bu seferde gerzek erkeklerin paralarını toplar o numaralar ve fotoğraflar ile. dikkat etmekte farda var bence, etrafımızı uyaralım.
Kalın Sağlıcakla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır kullanmayı bıraktığım FireFox tarayıcıyı bir deneyeyim dedim, bence baya düzeltmişler, gayet stabil çalışıyor, chrome gibi sistemi zorlamadığını farkettim, değişik sayfalarda bir sürü sekme açtım, şahsen ben gayet memnun kaldım ve firefoxa geri döndüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

uzun ama bence yararlı bir yazı,
endüstrileşme ve modernleşme ile birlikte, özellikle de akıllı telefon, internet, televizyon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte uzaklar daha yakın, mahremler aleni olurken sosyal hayat da yerini yavaş yavaş bireyselleşmeye ve o da yalnızlığa bıraktı.

Türk toplumunda yalnızlaşmaya –yalnız yaşamaya doğru bir artış olmaktadır. Bu durumun nedeni; insanların birbirine tahammül edememesi, hoşgörü gösterememesi, bencil davranması ve sorumluluk almak istememesidir.

Sosyal yalnızlık; kendisini yaşadığı toplumda yalnız hisseden, sosyal etkinliklerden uzak duran ve aynı zamanda içinde yaşadığı topluma yabancılaşmış kişilerin yalnızlığıdır. Bu kişiler için kalabalıklar sıkıcı hale gelmiştir. Sosyal yönden yalnız kalan kişi düşük benlik saygısı, depresyon utangaçlık, kaygı, gerginlik gibi sonuçlarla başa çıkmak zorunda kalır.

Esas yalnızlık, kişinin tek başına kaldığı kafasını dinlediği kısa süreli yalnızlıklar değildir. Bu “yalnız kalmak”; kişinin kendisiyle hesaplaşmasıdır. Kişi belirli sürelerle yalnız kalıp; kendini, hayatı, yaşamını sorgulamalı ve bu süreç sonunda kendini tanımalıdır. Bu, sağlıklı bir durumdur ve her insanın yapması gereken bir şeydir.

Yalnızlık duygusu, kişinin içinde yaşadığı hissettiğidir. Bazen kalabalık ortamlarda bile kendimizi yalnız hissedebiliriz. Özellikle depresyon ve sosyal fobi rahatsızlığı yaşayan kişiler sık sık yalnızlık duygusunu yaşarlar. Carl Gustav Jung a göre yalnızlık; “Çevrede insan olmaması değil, önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramaması ya da başkalarının olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğunda hissedilen duygudur.”

Değerli okuyucular, yalnız kişilerde görülen bazı ortak özellikler vardır bunlar;

İnternet veya bilgisayar oyunlarına bağlı olma

Devamlı kalabalıklara karışıp, kendi yalnızlığını görmezden gelmek

Saatlerce telefonda konuşmak

Yalnız kaldığında gereksiz yere alışveriş yapmak

Kendini işine adamak, ama başarı konusunda bir türlü tatmin olamamak

Yaşadığı ilişkileri hemen tüketmek, beklentilerinin hemen tatmin olmasını beklemek

Devamlı bulunduğu ortamdan ilgi beklemek, içine kapanık olmak

Karşı cinsten kişilerle paylaşımları sınırlı tutmak, yoğun duygusal –sosyal ilişkiler yaşamaktan bağlanmaktan kaçmak…olarak sıralayabiliriz.

Yalnızlığın temelinde, diğer kişilerle ilişkilerde yaşanan hayal kırıklıklarının büyük payı vardır. Kandırılma, aldatılma, suiistimal, hor görme, aşağılama gibi davranışlar kişide hayal kırıklığı ve güvensizlik oluşturur. Kendimizi yalnız hissettiğimizde nedenlerini sorgulamalıyız; Biz neden arkadaş edinemiyoruz, ilişkilerimizde üstünlük mü taslıyoruz, çekingen mi davranıyoruz, bencil davranışlar mı sergiliyoruz, yoksa insanlara güvenemiyor muyuz? Gibi cevapları bulmalıyız. Aldığımız cevaplara göre kendi davranışlarımızı değiştirmeliyiz.

Yalnızlığımızı yenmek için sanal ortamlara, sosyal medyaya dayanmamalı. İnsanlara güvenmek konusunda önyargılarımızla değil ortam ve iletişimin boyutuna göre hareket etmeliyiz. Güvenle ilgili geçmişte kalan fakat halen bugüne olumsuz yansıyan travmalarımız varsa bu konuda EMDR tedavisi görmeliyiz.

Yapılan bir araştırmaya göre; aşırı internet kullanan kişilerde yalnızlık hissi, depresyon ve kendine yetememe duygularının yoğun olduğu tespit edilmiştir. Yalnızlık hissinin aşılmasında internet bağlantılarıyla iletişim kurmak yerine, yüz yüze olunabileceği sosyal etkileşimleri arttırmak gereklidir.

İnanmak, dua etmek, tasavvufla ilgilenmek, evcil hayvan beslemek, hobilerle sanatla uğraşmak yalnızlık hissinin azalmasına neden olur. Özellikle tasavvufla uğraşmak insanı Cenab-ı Hakk’a sevgili yapıyor, yani sevilecek birisi yapıyor. İster istemez Allah ile aranda böyle bir ilişki oluşuyor. Sonra pozitif düşünmeye başlıyorsun, istediğin bir şey olmadığında “ Vardır bunda bir hayır…“ diyorsun, ümitsizliğe kapılmıyorsun. Yani tabiri caizse çok sevdiğin bir sevgilin var, zaman zaman kapris yapıyor (sana sıkıntılar, imtihanlar veriyor) ama sevgisinden hiç şüphe duymuyorsun, kendini yalnız hissetmiyorsun… İşte inanmanın gücü….

Yalnızlık hissinizi yenmeniz duasıyla Allah’a emanet olunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sitede sorunmu var acaba? Sadece benim chrome sorunlumu acaba

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bende de birşey oldu. Durumlar ve yorumlarda mesela artık saat tarihi yazıyor. Eskiden .. dk yada saat önce derdi.
  Hastagler normal yazı gibi tıklanmıyor. Yorumu yazıyorum yorumu gönder yok. Veya yorumu yazarken bu pencere genişlemesi lazım tek satır duruyor. Akşam birşey oldu bende de chrome’da site garip, ha ama ff safari opera’da falan sorun yok.

Uzun zamandır inceliyorum,dikkatimi bir şey çekti :
Bilgisayar adını : server uzantılı olursa çok miktarda saldırıya maruz kalıyorum, normal isimle kurunca örenek(homepc) saldırılar anında kesiliyor, çeşitli web sayfalarında dolaşırken kişisel şifrelerimizi girmemiz gerekebilir. Bu tarz zorunluluklarda kullandığımız program otomatik olarak bir dahaki sefere kullanıcı adını ve şifreyi otomatik gireyim mi diye sorar. Unutmamak lazım ki bu tarz otomatik hatırlamalar bilgisayarımızda bir yerlere kullanıcı adımızı ve şifremizi not etmek anlamına gelir.Bu yüzden her ne kadar pratik gibi gözükse de bu tarz otomatik hatırlamalardan uzak durup mümkün olduğunca kullanıcı adımızı ve şifremizi elle girmekte fayda var, Bilgilerinize.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çalışmak öylesine kutsal bir şey haline getirilmişki, kapitalizmin bir maşası olarak kullanılıyor. Daha çok çalışmak, daha iyi bir hayat sloganlarıyla sistemin içine davet ediliyorlar sizi. Yıllarca mutlu olmak için çalışılan hayatların sonunda sadece emeklilik hayalinin yerini alıyor. Oysaki çok farklı yaşam formlarıda mümkün. En başka sevdiğin işi yaparak hayatını geçirmenin yolunu aramalı insan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20
 • Manik Depresif @manikdepresif

  “Çalışmak özgürleştirir” Nazi toplama kampının kapısında yazar. “Tembellik Hakkı” Paul Lafargue’un eseridir. Kendisi Marx’ın damadıdır ve şu anda uygulanan haftada 8 saat çalışma, ücretli izin, hafta sonu tatili gibi kavramların fikir altyapısını oluşturmuş, o dönemde geçerli olan “Çalışmak için yaşa” fikrini bir hayal olan “Yaşamak için çalış” felsefesine çevirmiştir. Yani tembellik (insanın kendine ve ailesine zaman ayırması) ayrıcalık değil haktır

  • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

   Yani tembellik (insanın kendine ve ailesine zaman ayırması) ayrıcalık değil haktır.. bunun altına imzamı atarım.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   aslında bu dünya çapında bir sorun. insanlar çalışmaktan mutlu değiller. herkesin başında psikolojik baskı, hedef tutturma kaygısı, iki hatta üç kişilik işi tek başına yapma ve düşük ücret alma, uzun mesai saatleri, mesai saatleri dışında da iş takibi ve buna benzer sıkıntılar yüzünden herkes bıkmış durumda. ben gelecekte bir sosyal patlama bekliyorum valla.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Çalışmak aslında kutsaldır, ama her kutsal şey gibi istismar edilir. Biraz daha derine inip kutsal kavramını da didiklemek lazım ama burası yeri değil.

 • skyforce @skyforce

  İnsana çalıştığından başka yoktur. Ama sömürü ise apayrı bir konudur.

 • Orcun @orcun

  Çalışmayı ayırmak lazım. Toprağın varsa gidersin kendi çiftliğini yapar yaşamak için orada ki sebzeyi meyveyi eker biçer hayvanlarına bakarsın. Bu evet en güzel senaryodur. Bundan iyi çalışma dünyada yoktur.
  Ama birde benim gibi işçiysen canını çeker alırlar. Hemde hiç acımadan benimde 8 saat bu arada ama günde + 2 şer saatte servis var. Yani 1 günlük iş için toplam 10 saat kaybediyorum.
  Cumartesi de tatil değil. Her hafta 3 lü sistem olarak vardiyamız değişir. Bu düzensizlikte + olarak hayatın olmuyor. Hele birde ev geçindiriyorsan o çalışma kutsallık değil KÖLELİKTİR. Ha birde bunun diğer yanı ya işin var gücün var şükret diyen biatçılardır. Hayatın bu sistemin birde başka iğrenç yanıdır.