Biraz önce #Samsung #Galaxy #S3 telefonumun faturasını buldum. 20/12/2012 tarihinde Gold PC'den 1270 liraya satın almışım ve 2019 yılında e-posta sağlayıcım A4.3 ve öncesine desteğini kestiği için #SamsungGalaxyNote8'e geçene kadar üstündeki orijinal pili ile kullanıyordum. Hala da kullanıyorum ama birincil telefonum değil artık 🙁 .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

#YabancıSinema;

Marina (2013), hafif müzikal havasında biyografik bir film (film posteri biraz uygunsuz -İtalyan vari- olduğu için kaldırdım)...
https://www.imdb.com/title/tt2614860/

Marina (2013) - IMDb

Marina: Directed by Stijn Coninx. With Luigi Lo Cascio, Donatella Finocchiaro, Matteo Simoni, Evelien Bosmans. The true story of Rocco Granata, an Italian coal miner's son who followed his passion for...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir film arıyorum, aklımda Gerard Butler kalmış ama ona benzeyen birisi de olabilir. İtfayecimiz, bir kadınla evli; kadın da başka birisi ile evlenmek istiyor ama sevgili itfayecimizle evli olduğundan habersiz, işlemler sırasında öğreniyor ve doğal olarak boşanma işlemleri için itfayecimizin peşinden koşuyor. Kadın rolü de Katherine Heigl olarak kalmış ama olmayabilir, ikisinin filmolojisinden çıkartamadım maalesef. Ortak rollü bir filmleri var ama bu o film değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Lityum fiyatları ikiye katlandı, zamlar yolda

Lityum materyaline olan aşırı talep nedeniyle üretim yetersiz kalmaya başladı. Üreticiler daha yüksek fiyat etiketleri ile mevcut stokları elde etme yarışına girdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Portekiz’de futbol dramı! 9 kişiyle maça çıktılar, 48'inci dakikada bitti

Kovid 19 salgını Portekiz’de Belenenses kulübünü vurdu. Benfica’ya karşı 9 kişiyle ve yedeksiz sahaya çıkmak zorunda kalan Primeira Liga temsilcisi 48. dakikada biten maçı gözyaşlarıyla noktaladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arandur @arandur

  Bence maça çıkmadan 3-0 hükmen mağlubiyeti kabul edebilirlerdi veya federasyon altyapıdan oyuncular oynatılmasına izin verebilirdi.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Bizde ceza alıyorsunuz ve ligden düşürülüyorsunuz ki (pandemi sezonunda çıkmak istemeyen oldu benim bildiğim) orada da muhtemelen benzer nedenler söz konusu olabilirdi. Gerçi başkanın açıklamasından olmadığı anlaşılıyor ama bizde mümkün değil mesela.

  • arandur @arandur

   @lterlemez bizde sahada 6 kişi kalırsa maç biter diye biliyorum. Maça çıkmak zorundaysalar hemen 3 kişi sakatlanma numarası yapıp çıkardı ve maç biterdi.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   TFF’nin 24. maddesine göre maça çıkmama cezası

   (1) Aşağıdaki hallerde puan tenzili yapılır, takım lig dışı bırakılır ve bir alt kümeye indirilir:

   a) Bir sezon boyunca müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır.

   Bir sezon boyunca ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar.

   Gelişim liglerinde mücadele eden takımlarının müsabakalarında bu hüküm uygulanmaz, TFF tarafından tespit edilecek esaslara göre işlem yapılır. Ligden çıkarılarak alt lige düşürülen takım sayısı, o ligden aldığı derece nedeni ile düşecek takım sayısı kadar veya daha fazla ise ayrıca sezon sonundaki puan sıralamasına göre düşme uygulanmaz, daha az sayıda ise eksik kalan takım sayısı kadar puan sıralamasına göre alt lige düşürülür.

   b) Bir müsabakada hakem tarafından sahadan çıkarılmak istenen futbolcu, teknik sorumlu veya diğer akredite kişiler, sahayı terk etmez ise hakem, çıkarma kararını takım kaptanına bildirir. Buna rağmen çıkarılmak istenen kişi sahadan çıkmadığı takdirde, takım kaptanına son bir ihtarda bulunur ve sonuç alınmazsa müsabakayı tatil eder.

   Müsabakanın tatil edilmesi halinde hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca takımın, galibiyet halinde verilen puan kadar puanı tenzil edilir. Bu ihlalin teşebbüs aşamasında kalması halinde futbolcuların veya teknik sorumluların tescilli olduğu veya diğer akredite kişilerin mensubu olduğu kulüplere disiplin talimatında yer alan bir alt lige düşürme ve puan tenzili dışındaki yaptırımlar uygulanabilir.

   (2) Bu madde hükümleri çerçevesinde karar vermeye Disiplin Kurulları yetkilidir. Disiplin Kurulları’nın verdiği kararlara karşı, kararın tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde itiraz harç makbuzu ile birlikte Tahkim Kurulu’na başvurulabilir.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @arandur: O normal kural; bir takımın bir maçı idame edebilmesi için gerekli olan minimum oyuncu sayısıdır ve ceza gerektirmez. Ama, burada tüm oyuncularım covid+ maça çıkamıyorum diyemiyorsunuz. Bizim akıllı TFF buna izin vermedi.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @lterlemez: Bizim meşhur, BJK-Samsunspor maçını hatırlayınız...

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @lterlemez: Hakem cozutunca, kasten kırmızı yiyerek maçı kapattı bizimkiler...

 • alaria @alaria

  Federasyonun yaptığı tamamen saçmalık. Adamların oynatacak oyuncusu yok hala maç yap diyorsun. Ya ertele ya da hükmen mağlup say.

 • Ota @otakaraha

  Bizde federasyonu sevmesem de böyle bir durumda maçı ertelerdi diye tahmin ediyorum. Sene içinde birçok maç birçok sebepten erteleniyor zaten.

 • Alim Bozkayalar @sqn

  9 kişiyle maça çıkan, orta sahasında yedek kalecisi olan, ilk yarıda 2 futbolcusu sakatlanıp 7 kişi kalan takıma da 45 dakikada 7 atmazsınız be :/

Boris Johnson's her great-great grandmother white slavery

British journalist Rachel Johnson has admitted she didn't cry upon discovering her great-great-grandmother was a victim of white slavery during the Circassian genocide.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vay be #RaspberryPi nerelere geldi...

"According to a report in The Telegraph, Raspberry Pi Trading, the arm responsible for the creation of the Raspberry Pi 4, Raspberry Pi Pico and the new Raspberry Pi Zero 2 W could soon be listed with a value of more than £370m ($493m)," reports Tom's Hardware:
Raspberry Pi Trading has hired advisors from two investment banks, Stifel and Liberum to advise on floating the company in spring 2022. The news comes just a few months after Raspberry Pi received a £45m ($60m) investment from Lansdowne Partners and the Ezrah Charitable Trust which was used to fund the development of new products as demand increased during the global pandemic. A source close to The Telegraph has valued Raspberry Pi at a premium of $500m...

"Obviously, the $45m we raised in September takes away some of the urgency around figuring out how we fund the future. On the other hand, we have great plans for what we are going to do over the next five years." Eben Upton, talking to The Telegraph.

https://hardware.slashdot.org/story/21/11/28/2328201/raspberry-pi-trading-could-go-public-this-spring?utm_source=rss1.0mainlinkanon&utm_medium=feed

Raspberry Pi Trading Could Go Public This Spring - Slashdot

"According to a report in The Telegraph, Raspberry Pi Trading, the arm responsible for the creation of the Raspberry Pi 4, Raspberry Pi Pico and the new Raspberry Pi Zero 2 W could soon be listed with...
BeğenFavori PaylaşYorum yap