Birine laptop araştırıyorum da kendisi havacılık ve uzay mühendisliği okuyacak. Bilgisi olan varsa kullandıkları programlarda filan ekran kartı önemli oluyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • UnicornKnight @unicornknight

  NX, Catia, SolidWorks gibi yazılımlar kullanıyorlar ve yazılımların simüle etme özelliklerine de bir hayli ihtiyaçları oluyor -ki muazzam sistem kaynağı sömürüyor o fonksiyonlar- iyi bir Quadro RTX GPU'lu WorkStation bakmak lazım.

  DELL Precision ya da Lenovo ThinkPad'in modelllerine bakmak lazım. (ki fiyatlar uçuk olur genelde)

 • Johan @johan28

  Önemli oluyor da size değil üst sınıflara sorsun hangi programları kullanıyorlar vs. Üniversiteden Üniversiteye değişiyor çünkü.

  Üstelik şuan öğrenciyse öyle uçuk kaçık modellere ihtiyacı olmayabilir. Deneyim konuşuyor bir nevi, şuan en iyisini alır daha mezun olana kadar ne teknolojiler çıkar sonuçta verdiği fazla parayla kalır

 • diasya00 @diasya00

  şu an öyle aşırı yüksek bir şey almasına gerek yok. bende gtx 950m i7-6700hq 8gb ram var ve fazlasıyla işimi görüyor. CATIA, Matlab, Ansys üçgeninde dönüyoruz biz (İTÜ Uzay). CATIA gpu, Ansys ram ve işlemci ister ama hardcore bir şeyler yapmıyorsan, ki o da zaten ilerde olur, benimki gibi orta halli bi bilgisayar yeter.

 • Makineci @makineci

  En ucuz monster ı alırsa bitirene kadar her işini görür.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Taotronics'de ANC var. Ben şahsen onu tercih ederdim ama ses kalitesi konusunda bilgim yok.

 • KeLBoY @kelboy

  Heeh tam benim sorum bu, çünkü ben de lansman fiyatıyla aldığım ve o günden beri kulaklığın canını çıkararak kullandığım q10'un yanına hem yedek olsun hem de ANC'li olsun vs diye SoundSurge 85 almıştım ve aynı şartlarda, aynı kalitede müzikleri dinleyerek test ediyorum bir kaç gündür.. Şöyle ki; ses kalitesi, yüksekliği, bas, mid ve tizlerin tokluğu ve dengesi olarak q10 kesinlikle önde ve sizi daha çok içine çekiyor, öte yandan Taotronics'teki ANC özelliği inanın hiç bi boka yaramıyo, açtığım zaman dinlediğim her ne ise ses daha digital ve biraz da autotune eklenmiş gibi oluyo ve bazı derinden gelen sesleri kesiyo ama o sesler zaten pasif olarak da filtre edildiği için müzikle beraber duymak imkansız hale geliyordu, yani ANC'yi açtım da, dış dünyadan koptum, hayatım değişti diye bir şey yok, hatta ben ANC kapalı kullanmayı tercih ediyorum, ses daha doğal ve kaliteli oluyor.. Tasarım olarak da tabiki tercih meselesidir ama q10'un malzeme kalitesi bence bi tık daha iyi ve bazen bütün gün kafamda kalmasına rağmen daha rahat diyebilirim, son olarak q10'un şarjı daha uzun süre gidiyor, yaklaşık haftada 1 şarj ediyorum... Eyyorlamam bu kadar..

Powerbank öneriniz var mı? 10.000-20.000 mah'lar arasında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

1000 tl civarına(kadar) önerdiğiniz bluetooth kafa üstü kulaklık var mı? Ana amaç film izlemek yanında müzik. Rahatlık çok önemli. Birde hem kablolu hem kablosuz bağlantı özelliği olursa güzel olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haksızlığa dur demeye başladık

İşten atılan bir Xiaomi Salcomp işçisi yazdı: Biz işçiler sesimizi duyurup haksızlığa ve baskılara dur demek istiyoruz. Bunun için de kararlıyız, mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çağrı Öztürk, güneş enerjisi ile çalışan lamba satıcısı olmuş 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Aşılama 16 yaşa inmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Üst yaş gruplarında yüzde kaç ki aşılama?

  • Johan @johan28

   gayet iyi seviyede, bu aşamada devlette suç yok (önceki hataları demiyorum) artık insanları gazlayan aşı karşıtları ve aman be ne olacak diyerek aşıya gitmeyenlerde suç var. Onlar olsun biz korunuruz kafasıyla hareket edince bu sefer aşılama seviyesi eksik kalıyor mutasyonlar daha da artıyor. Olanlara da zararı oluyor.
   İlk doz aşı yaptıranların oran 60%
   İkinci doz ortalaması da 28% lerde ama bir kaç haftaya 40 lara çıkacaktır son açılan grupların 2. doz randevusu daha yeni geldi.

  • CKabil @moshck

   Ümraniye Devlet Hastanesinde görevli sokakta gezerken "aşı olmak ister misiniz?" diyordu. Yani aşılama sokağa düştü 😂

Farenin sol tıkı sanki geri tuşuna basmışım gibi çalışıyor ve çok sık oluyor. Önceki sayfaya atıyor filan var mı bunun çözümü yoksa mouse mı mefta?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LinkedIn verileri çaldırmış deniyor https://twitter.com/Gadgets360/status/1409851367624118274?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12