Bimcell kaçıncı zam oldu acaba

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İmkanı olan oy sayımına gitsin zaten yayın yasağı var

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne alaka anlamadım, bimcell teknosacell reklamı göndermiş. Anlamadığım ben şimdi bu pakete mesaj atarak alabiliyor muyum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hakkını verdik bedava gazın. Zaten açıklamadan önce yanıyordu 25 gündür filan ondan sonra daha sıcakta yandı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Housedakitopal @housedakitopal

  Adamın dediği şey Xbox One zamanında Playstation'a kaybetmelerinin çok kötü olduğu yönünde. Adam herkesin kütüphanesini dijital olarak oluşturmaya başladığı dönemde kaybetmemiz iyi olmadı diyor. Şimdi iyi oyunlar yapsanız dahi insanların platform değiştirmesini bekleyemezsiniz diyor. Yani kısaca insanlar o platforma çoktan yatırım yaptı o yüzden bunları kendi yanımıza çekmemiz çok zor diyor ki doğru.

  • Melburg @melburg

   Cross play yaygınlaşırken yenilgiyi kabul etmekten başka bir şey değil. Sen zaten geride olduğun rekabete konsol çıktığından beri düzgün bir oyun sunabildin mi ki konsol özelinde zor diye açıklama yapıyorsun denemedin bile başarılı yolu

  • Melburg @melburg

   @melburg Birde böyle bir düşünce var o zaman cihaz olarak xbox konsolu ile niye hayal satmaya çalıştılar çıkışta o da ayrı bir mesele o zaman

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @melburg Adama röpörtajda sorulan sorular Redfall ve diğer MS bünyesindeki stüdyoların son zamanlarda hayal kırıklığına uğratması ve nasıl bu şekilde kullanıcı çekecekleri, adam da "Çok iyi oyunlar yapsan dahi kullanıcılar bir anda PS'ini satıp Xbox'a geçmeyecek" diyor.

   Bu yüzden Gamepass ve Cloud ağırlıklı bir stratejimiz var, başka yönlerden platformu cazip hale getirmeye çalışıyoruz diyor.

   TR'de Xbox'ı alanların ezici çoğunluğunun da sırf Gamepass ile ucuza oyun keyfi için aldığı yoksa hepsinin gönlünde PS5 yattığı gerçeği varken Gamepass stratejisi bazı marketlerde varlığını sürdürmesinin tek sebebi.

  • Batuhan @achfighter

   @housedakitopal Gönlümde ps5 yok. Steam Deck tarzı cihazlar var.

   PS5'te oyun mu var ki gönlümüz kaysın.

 • Orcun @orcun

  Şimdi tabi sony playstation kullanıcısı çekebilir cezbeder ama nintendo tarafında imkanı yok. Çünkü nintendo tam bir konsol, adam el konsolu + ev konsolu yaptı işi kökten bitirdi. E oyun sitili falan ona göre değişik. Sony kullanıcısı ise daha çok hikaye bazlı oyunları seviyor. E şimdi birde markaya bağlı haliyle, xbox'ın en büyük eksiği exclusive oyun, bu adamların yaptığı en büyük hata ise hem pc hem de xbox'a oyunu çıkartıyor. Ya kardeşim sen bu oyunu nasıl satacaksın ? + gamepass'e vermeyi vaadediyorsun falan bu ütopik birşey. Adamların derdi hizmet satmak o kadar. Gamepass ile oyun kiralamak onu da 3. parti firmalara yaptırıp anlaşıp öyle çözüyor veya çözemezse satın alıyor firmayı vs. ama işte senin kullanıcın cihazını almıyor ki ? aaa diyor pc toplayıp pc de oynarım aynı oyun var diyor adamı kaybettin gitti. Tamam series s alsın oynasın okey de eee ? gene yok. Yani o kendi core kitleni markana ürününe bağlı kalmak isteyen kitleyi yok ediyorsun. Sony bunu pek yapmıyor hala daha konsol özel kitle olarak ayırıyor son dönemlerde bir pc'e oyun çıkartma furyası oldu falan ama nintendo bu konuda baya ketum.

 • reducto @protego

  "Artık konsol pazarında değiliz" gibi bir cümle duymuyorum ben. Tweet'i ilk atan Jaydub hesabı cümleleri kafasına göre yorumlayarak ve anlamını değiştirerek yazmış, Talha Aynacı daha da değiştirerek yazmış. Klasik kötüleyerek ilgi çekme etkileşim kasma yöntemleri.

  Phil Spencer "biz Sony'yi ya da Nintendo'yu konsol satışında geçmek çabasında değiliz, bu(konsol satışı) bizim zafer kazanmamız için doğru yöntem değil. Herkes, iyi oyunlar yapıldığında aniden konsol pazarının dramatik şekilde değişeceğini ve zafere ulaşılacağını sanıyor ama bu doğru değil, kaybedebilecek en kötü nesli; Xbox One neslini kaybettik ve bu nesilde herkes dijital kütüphanesini oluşturdu, konsol değiştirmek bu yüzden çok maliyetli ve insanlar bu maliyeti(kütüphane değiştirme) istemiyor. Starfield dahi insanların konsollarını değiştirmelerini sağlayamaz. Bu yüzden konsol satışında savaşmak yerine diğer çözümlere(game pass ve diğer servisler) yöneliyoruz". demiş. İşte insanların dedikleri böyle çarpıtılıyor. Klasik oyun "basın"ı.

Bu cuma Bim'de

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merak edenler varsa doğalgaz 1 ay ödememe işi. 20 nisan'dan sonra kesilen ilk fatura şeklinde olacakmış. Merkezi sistemde de ilk ay fatura düzenlenmeyecekmiş

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/faturasiz-gaz-doneminde-tarih-20-nisan-42255312

Faturasız gaz döneminde tarih 20 Nisan

Karadeniz gazının karaya ulaşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir ay doğalgaz faturalarının ödenmeyeceğini açıkladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Mercedes'in bayi üzerinden satışa son verip internet üzerinden satışa geçileceği konuşuluyor doğru ise güzel gelişme olur. Türkiye'de ki bayi satışı muhabbeti çok sıkıntı ve bela olmaya başladı. Togg ve Tesla'nın açtığı yoldan gitmeli bütün firmalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Poe.com üzerinden Claude+ yapa zeka sohbet robotunu denedim. Günlük üç mesaj hakkı olduğu için pek bir detaylı fikir vermiyor haliyle ama bir şey yazdırma konusunda (örneğin niyet mektubu) ve tarihsel bir konu üzerinde soru sorup cevap alma konusunda Chatgpt 3.5'dan daha başarılı gördüm.

Ekip eski openai çalışanlarıymış. Bu arade Poe.com Chatgpt 4 için bir mesaj hakkı ve Claude+ için üç mesaj hakkı vermekte günlük.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aynen konsol 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16