E-devlet adres değişkliği bildirimi sistemi geçici olarak durdurulmuş. Nüfus müdürlüğünde ikametgah değiştirmek için randevu almak gerekiyor mu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Bu işlerden hiç anlamadığım için buraya danışmak istedim çok cahilsin diyebilirsiniz kabulum 😄

Şimdi kirada oturduğum ev eski bir ev ve zamanında da mutfağın yerinde değişim yapılmış sanırım bundan ötürü aşağıdaki durum var sanırım. Benim sorunum ise şu bulaşık makinesi koymak istiyorum.

Lavabo altına baktığımda ise resimdeki şekilde iki tane sıcak soğuk musluğu var lavabo bataryasına giden. Normalde ayrı bir musluk olup oraya takılması gerekiyor sanırım makine bağlantısı. Benim durumumda ne yapmak gerekir bu musluklardan bir çoğaltma çözümü vs. yapılıp iş halledilebilir mi? Veya musluk taktırmak mümkün mü ayrı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam herkese. Netflix ortaklığımızda bir kişilik yer açıldı katılmak isteyen varsa aylık 19.5. 6 aylık şekildede alabilirsiniz.

(Disney alındı)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bethesda bu eskimiş köhne oyun motorunu ne zamam bırakacak acaba

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam herkese 😄 Şimdi 2 Mayıs günü sabah Ankara esenboğada bir uçuşum var. Havalimanına daha önce gitmedim o yüzden ulaşımla alakalı sorum var. Gördüğüm kadarıyla Belko Air ile gitmek mümkün. Kızılaydan geçiş saatleri internette ki saat ile paralel mi yoksa farklı mı ve kaç dk/saat sürüyor havalimanına varışı?

Daha önce kullanmış olan varsa güzel olur

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Bu ocak üstü tost (tavalarından)makinelerinden kullanan var mı? Elektrikli olanlar artmış bayağı malum öğrenci evi artı elektrik fiyatlarından dolayı ocakta olan mantıklı olabilir gibi geldi. Var mıdır bir öneriniz ucuz yollu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Orcun @orcun

  Ben kullanıyorum, teflon olanları var yapışmıyor pek onlar güzel alıp kullanabilirsin ama belirli zaman sonra ters çevirmen lazım. Öyle bir yüzünde bırakırsan sadece tostun bir yüzü kızarır. 😀 Özellikle bu ocakta olanda tost efsane oluyor. Böyle yarım ekmeği alıp ortadan yarıp içine sucuk kaşar domat koyup basınca birde hafif yakacaksın üstüne de arkalı önlü tereyağı mis. 😀

 • s1234 @s1234

  Yıllardır ocak üstü kullanıyoruz ve çok memnunuz. Hatta bazen insanlar tost makinesi neden alır diye sorguluyorum 🙂

  • Batuhan @achfighter

   Eskiden biz de ocak üstü makine kullanıyorduk. 90'ların ortasından sonra elektrikli kullanmaya başlamıştık. Biz o zaman tüp kullandığımız için elektrikten pahalıya geliyor olabilir. Ucuzluk kısmını tam hatırlamıyorum ama tüp pahalıydı.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Lava marka gerçek döküm almıştım, hatta twitch yayınlarında tavsiyemiz üzerine alanlar oldu, birisi @m-ahmet
  Kendim de sonradan aldım, ben direkt temas etmesin yağ temizlemek zor olmasın diye pişirme kağıdına ekmeği sarıp koyuyorum, güzel tost elde ediyorum. Tavayı biraz ısıtıp sonra altını kısmak lazım yoksa ekmek yanar.
  Teflon vb malzemelerden olanlar ise sadece sürekli ocak açıksa tost yapıyor, döküm biraz daha fırın gibi oluyor, ben en son altını kapatıp bir kaç dk kendi kendine bırakıyorum.

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   Bizim aldığımızda ekmek biraz kalın oluyor, hani büfeden aldığınız tostlar gibi ince olmuyor. 🙂 Tek dezavantajı bu diyebilirim. Ben yağına çok dikkat etmiyorum öyle, hatta sucuk falan atıyorum önce sonra ekmeği kesip içine sucukları alıyorum ekmeği de o yağın üzerine bırakıyorum cızırdıyor böyle başka yağ kullanmıyorum. 😀 Tam şişko işi benim tostlar. 😀 Dikkat etmek sağlığa daha yararlı tabi. 🙂

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Ben elektrikli ocak kullandigim icin yillardir elektrikli tost makinesi kullaniyorum. Ama cok net gazli ocak + o basit metalden yapilmis tost urunleri daha iyi, evladiyelik bir kere. Elektriklilerin tek avantaji agir olmalari sebebiyle bastirmaya vs pek gerek kalmadan sikistirmasi.

  Not: ikisini de firin kagidi ile kullanin. Yoksa o kasar masar akiyor, temizlemesi iskence.

Steam Deck çok güzel cihaz duruyor ama fiyatlar malum 😀 Nintendo Switch'i severek kullanıp sattım daha sonra ama Steam Deck ondan daha ilgi çekici duruyor benim açımdan https://www.youtube.com/watch?v=Z5OE6k31i8c&t=353s

Steam Deck GTA 4 - 60 fps with Steam Proton

What game next?We are an Italian website but you can support us if you like what we do. Like, Share and Subscribe and if you want to do more join our Youtube...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

300-400 yl'ye TWS kulaklık öneriniz ne olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Type-C ucu micro usb'ye çeviren dönüştürücü yok mu ya tr'de?

BeğenFavori PaylaşYorum yap