22 haziran sonuçları paylaşıldı..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-31-5-xg32vqr-hdr-2k-4ms-144hz-aura-rgb-freesync-2-curved-gaming-monitor.html#urun-ozellikleri , Arkadaşlar bu monitör sizce nasıl benim işim borsa, oyun, film vs. katarsak sizce bu monitöre bu kadar para vermek değer mi? yada 1920x1080 lik bi monitör mu seçsem.. Bu model'den iki tane alabilirim 😀 https://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-vg279q-1ms-144hz-fullhd-hdmi-dp-ips-freesync-gaming-monitor.html#urun-ozellikleri

ASUS 31,5

ASUS 31,5
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir ailesi bu güncelleme de bir sorun var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Avrupa interneti mübarek uçuyor...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

🇹🇷OECD'nin Türkiye ekonomik senaryoları
🌍OECD'nin büyüme tahminleri - Dünya ekonomisinin 2020'de% 6 küçüleceği tahminleri. OECD'nin eşit derecede olası bir senaryo olduğunu söylediği ikinci bir dalga %7,6 daralma anlamına gelebilir.
#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Bence zor, alım gücü çok düştü ve yurt içindeki ürün gamı çok dar. İthalatı böyle sıkmaya devam ederlerse daha da kötü olur gibi geliyor bana. Sadece gıda ve giyim ile de olacak iş değil açıkçası.

 • lterlemez @lterlemez

  İnşaatı, otomotivi de kredi ile yüklemeye çalışıyorlar çünkü vergi geliri var. Millet kiraya devam ederse hem üretici patlayacak hem de devlet....

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   En büyük vergi kaynağı sizin dediğiniz gibi otomobil üzerinden alınıyor.. Şu an, Türkiye'de kredi çekmeyen insan kalmadı. İthalatı azaltmak yerine sürekli artırıyoruz. Hatırlarsınız devlet tanzim satış yaptı... Türkiye'nin en büyük gelir kaynağı tarım olması gerekirken biz ithal ediyoruz. Her yıl 5-10 milyar dolar israil'den tohum alıyoruz. EKGYO (Cumartesi günü Emlak konut düşük faizli ev satımı yaptı) . Burada paylaşamam, Lütfü Türkkanını konuşması var. Türkiye ekonomisi hakkında ve çok güzel bir konuşma yapmış. Neleri Neleri ithal ediyoruz... Üretim durmuş dışı bağımlı olmuşuz. İnsan sinirleri geriliyor... OECD bunu neye dayanarak böyle dediler anlamadım.. GDP/borç %44'ler de. Tokatı yemişiz... Kimse'nin umrunda değil.

   Ayrıca, Türkiye ekonomisi^nin Geneline bakarsak. A Tv kanalında dolar'a saldırı var diye yayın yapılıyor.. Buna da inanıyorlar.. Rezerv var mı? 5.20'den beri swap'tan müdahele ediyoruz. Türkiye bitmiş durum da 170 milyar dolar kısa vadeli borcumuz var bu para nasıl ödenecek? Turizm'den gelecek parayla mı bu sene turizm iş de yattı. Üretim desen yok. Döviz tarafına bakınca sıkıntıların büyüdüğünü görüyoruz. Ek olarak, hem Türkiye hem de Dünya için bunlar iyi günlerimiz, 2019 Temmuz ayında resesyon sinyali vermişti. Ons Altına bakalım 2019 Tem 1390 bu yıl 1750'yi gördü.. Goldman Sachs 3000 dolar hedef fiyat verdi (sırf goldman verdiği için demiyorum yanlış anlaşılmasın).

  • reducto @protego

   @oguzcavusoglu İthalatı nasıl azaltacaksın? İkame ürün mü var? İkame ürünün yoksa ithalatı azaltamazsın. Yoksa bu dolaysız(direkt) refah düşüşü ve ekonomik daralmaya sebep olur.

   Türkiyenin en büyük gelir kaynağı tarım olamaz. Bu gidişle hiçbir zaman olamaz. Tarımı hala 50 sene öncesinin mantığıyla yaptığımız sürece ithalatla meyve sebze alırız anca. 50 sene önce toprak büyüklüğümüzü göz önüne alarak tarımda iyi olmamız normaldi ancak günümüzde bu iş böyle değil. Dünya tarımda teknolojiyi sonuna kadar kullanmaya başlamışken bizde hala durum iki traktörden ibaret çoğunlukla. Tarımdan gelir elde etmek istiyorsak tarımda endüstrileşmeye gitmemiz gerek Hollanda gibi, Amerika gibi. Tarımı, köylülerin parçalı minnacık arazilerinde yaptığı üretim olarak tanımlamaya devam ettiğimiz sürece de bu böyle devam eder, kendimize bile yetemeyiz

  • lterlemez @lterlemez

   @oguzcavusoglu; Dışa bağımlılığımız artmadı, ülke içinde destek yok. İthalatın çoğu kolay fiyat kırmak ve yandaşa kazandırmak. Yandaşa ve yurt dışına verilen para ülke içinde destek olarak dağıtılsa şu an çoğu gıda ürününde bolluk ve ucuzluk olurdu. İthalatın bir nedeni de ülke içinde üretilen ürünün pahalılıktan alınamıyor olması/alınsa bile maliyeti karşılamıyor olması ve göreceli TL'nin gücünün düşük olması nedeniyle döviz girişi sağlaması için ihraç ediliyor olmasıdır. Özellikle taze ve mevsimsel ürünler bu şekilde.

sadece meraktan soruyorum bir back-end developer ne kadar maaş alıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

FOMC günü bir de Şant Manukyan'dan dinleyin.. #HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi https://youtu.be/aEqgC_PxM6s

FOMC Toplantısı ve Fed'in Sorunu

ABONE OL, PİYASALAR VE YATIRIMLA İLGİLİ TÜM GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OL: http://bit.ly/2Tl42Wv Bizi takip edin! https://www.isyatirim.com.tr https://twi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bunu okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim.. Çok güzel bir kitap.. Ay'da kolonisi.. Mars'ta yaşam mümkün mü gibi konular ele alınmıştır. Ek olarak, bir yıldız gemisi İnşa Etmek Bölümünde : Karşıt Madde motorları gib Uzay gemisini nasıl bir motor sistemi kurulacağı hakkında bilgilerde mevcuttur. Beğendiğiniz kitaplar varsa sizler de paylaşırsanız güzel bilgiler edinmiş oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 16