Piyasalara geri döndüm, Merkez Bankası Mayıs ayında Vadeli Piyasalar'dan USDTRY satış yapmış...

F_USDTRY05 (Mayıs Vadeli): 28,164 kontrat (x1000$) Maliyet: 15,74
F_USDTRY06 (Haziran Vadeli): 50,337 kontrat Maliyet: 15,76
F_USDTRY (Temmuz Vadeli): 100,532 kontrat Maliyet: 15,84
F_USDTRY (Ağustos Vadeli) 149,194 Maliyet: 17,20

Uzlaşma Fiyatı (23.05.2022 tarihine göre):
Mayıs: 15,76
Haziran: 16,07
Temmuz: 16,39
Ağustos: 16,76

Okul tamamen bitsin arkadaşlar viop piyasalarını discorddan sizlere anlatacağım.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu altın mevzusunu gece yazdım. Tekrar'da bilgilnedirmek için yazıyorum. Türkiye tarafından her hangi bir altın satışı yoktur. En güzeli 2.Çeyrek Altın raporunu beklemek ve o rapor'da kimin satış yaptığını belli olur.

2022 1.Çeyrekte Küresel olarak bakıldığında 84 ton altın alımı olmuştur. Türkiye 2022 1.Çeyrekte 38 ton altın alımı yapmıştır.

Bu altın mevzularını detaylı bakmak istiyorsanız World Gold Council'den bakınız.

2022 1.Çeyrek Raporu: https://www.gold.org/goldhub/research/gold-demand-trends/gold-demand-trends-q1-2022#from-login=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merkez Bankası Altınlarını satıp döviz çevirdi mi?

Yoğun okul döneminin sonuna geldik uzun zamandır. Piyasalar hakkında paylaşım yapamıyordum. Dün ki bloomberg news haberini görmeyenler varsa, https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-05-19/boe-gold-trades-at-rare-discount-in-sign-of-central-bank-selling buradan bakabilirler. Twitter'da sağlık çalışanlarının maşallah piyasa bilgileri süpermiş onu fark ettim.

Bu konu üzerine biraz değinmek ve sizlerin de kafa karışıklığını ortadan kaldırmak istiyorum.

Buradaki verilen bilgiler yanlış... Murat Uysal Merkez Bankası başkanı olduğu dönemler de Türkiye, Londra'daki tüm altın rezervlerini Türkiye'ye getirtti yani Türkiye'nin 450 ton altını Londra'da değildir. 3 yıl önce getirilen altınlar Londra zannetmek başka bir kafa... Tüm sağlık çalışanları da ekonomiye, Merkez Bankası el atmış... Bizler onların işine ya da sağlık hakkında bir bilgi paylaşıyor muyuz? Bu tür paylaşımlara sakın itibar etmeyin. Sağlık çalışanları gitsin kendi işini yapsın biz de kendi işimizi yapalım. Ben bile bankacılığı yeni yeni öğreniyorum onlar ne ara uzman oldular bu konu hakkında orası da ayrı bir mevzu.

Ek bilgi: Küresel olarak bakıldığında 84 ton altın alımı yapılmış. Bu denli bir satış söz konusu olsa aynı gün içerisinde bildiri yayınlanırdı. Merkez Bankasının Altın Rezervini yorumlara ekledim.

Bahsedilen paylaşım: https://twitter.com/ComezTurhan/status/1527417665152765976?s=20&t=k_Op5t-X_K4u-MEDOiZW_g

11 Ekim 2019 tarihinde yayınlanan haber: https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/332-5-tonluk-altin-operasyonu-5382765/

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BOE Gold Trades at Rare Discount in Sign of Central Bank Selling

Gold stored at the Bank of England has been trading at an unusually low price, in a sign that central banks may be shedding some of their holdings.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Arkadaşlar okul dersler proje ödevleri vs derken buraya gelişmeleri paylaşamıyorum. https://www.bloomberght.com/bddk-dan-bankalara-doviz-talimati-2305160 BDDK'nın bu aldığı karar şunu diyor: Sen artık forex piyasalarında dolar alamyacaksın. Mobil Bankacılıktan döviz satın alabilirsin diyor Müdür.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BDDK'dan bankalara döviz talimatı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bankalardan platformlar aracılığı ile gerçekleştirdikleri döviz işlemlerini şube, hazine ve mobil bankacılığa taşımasını istedi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

44 milyar dolar bizim için ne anlama geliyor... Swap Hariç Net Rezervlerimiz -46 milyar dolar.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter 44 milyar dolara Elon Musk abimize satıldı. Tesla hisselerinde ne oldu? Satın almasında sonra tesla hisselerinde satışlar geldi. Twitter satın alanlar mutlu tesla satın alanlar hüzünlü, Beklentiler Alınır Gerçekler Satılır

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi #HaftalıkGündemeMalzeme
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Pickle Rick @picklerick

    Tesla ile Elon hiç bir girişiminin bir alakası yok ki. SpaceX uydu fırlatınca ya da iş alınca Tesla hissesinde işlem yapmanın mantığı ne? Tupraş için petrol artınca Otokarin artmasını beklemek gibi birsey bu, ikiside koçun

Arçelik, NVIDIA GeForce NOW servisini Türkiye'deki oyuncularla buluşturan oyun platformu GAME+'la iş birliğine gitti

Geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle tüketicilerinin hayatında fark yaratan Arçelik, NVIDIA GeForce NOW servisini Türkiye'deki oyuncularla buluşturan oyun platformu GAME+'la iş birliğine gitti. Markayla iş birliği yapan Arçelik, yeni Arçelik Imperium 9 serisi 55'' ve 65'' TV'lerde lansmana özel indirim yaparken, aynı zamanda 3 aylık GeForce NOW premium üyeliği ve 'Assassin's Creed Valhalla' oyunu ile oyun tutkunlarının dikkatini çekiyor. Arçelik Imperium® 9 TV serisinde yer alan NVIDIA GeForce NOW, oyun severlere bilgisayar ve oyun konsolu olmadan üst düzey bir oyun deneyimi sunuyor. Bu iş birliği ile oyun tutkunları, oyunları indirmeye veya güncellemeye gerek kalmadan 'play/oynat' tuşuna bastığı anda oynatabiliyor. NVIDIA RTX (Ray Tracing) teknolojisi müthiş bir oyun deneyimi ve görselliği sunduğu gibi aynı zamanda oyuncuları konsol ve bilgisayar maliyetinden de kurtarıyor. Arçelik TV'lerdeki renk geliştirme teknolojisi (WCG) ve akıcı görüntü performansı (MEMC) sayesinde oyun severler oyun deneyimini en üst seviyede yaşıyor. Bunun yanı sıra UHD çözünürlük, HDR 10+, Dolby Vision gibi teknolojiler iler seyir keyfini arttıran Arçelik Imperium® 9 Serisi TV'ler, Dolby Atmos ve ELAC gibi ses çözümleri ile de çok boyutlu güçlü bir akustik ses deneyimi yaşatıyor. Arçelik İstinye Park mağazasında gerçekleştirilen kampanyanın tanıtımında, içerik üreticisi Can Sungur ve GeForce NOW'ın altın sponsorları arasında yer alan, daha önce e-spor ve oyun dünyasına verdiği katkılarla adından sıkça söz ettiren Bitexen de yer aldı.

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese iyi akşamlar,

- Euro son 12 ay içerisinde abd doleri karşısında %10 değer kaybetti.

- Türk lirası ise en kötü performans göstererek 12 aylık periyotta %44.68 doler karşısında değer kaybetti.

- Bistte yabancı yatırımcı azalmaya devam ediyor.

- uzun vadeli özel sektör borcu 161 milyar dolar oldu.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

Telegram Kanalı: https://t.me/+TplyY061fFg1ZTlk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paylaşıldı mı bilmiyorum. Epic games 2 milyar dolarlık metaverse yatırımı almış. #HaftalıkGündemeMalzeme

https://m.bloomberght.com/epic-games-2-milyar-dolarlik-metaverse-yatirimi-aldi-2303981

Epic Games 2 milyar dolarlık metaverse yatırımı aldı 

Dünyaca ünlü oyun firması Epic Games, metaverse çalışmaları için Sony ve KIRKBI’den 2 milyar dolar yatırım aldı. Epic CEO'su Tim Sweeney, “Bu yatırım, meta veri tabanı oluşturma ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Goldman Sachs Otomotiv ve TTKOM raporu

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesine

BeğenFavori PaylaşYorum yap