Uzun zaman sonra karar verip aldım.

TP-Link 4 POE+ (802.3 at/af destekli) Switch: 805₺
Access Point: EAP 653: 2660₺ (1 adet) ben 2 adet aldım. Mesh destekli, duvar tipi, kutunun içerisinde duvar için motanj kitleri de bulunuyor. Şunu belirtmek isterim, POE switch yoksa DC ile bağlantısı eklenmiştir ancak power adaptörü kutunun içerisinde yok.

Toplam harcanan para: 6125₺

Poe Switch'e ethernet kablolarını bağladığınız da direk çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Azazil @azazil

  Bu switchi arkadaş 15tTL'ye mi ne amazon germany den almıştı. Bende kendisinden 75TL'ye satın almıştım birkaç ay önce 🙂
  güvenlik kameraları için kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.

 • qubit @qubit

  AP'lere elektrik kablosu çekmemek için mi bu yatırımı yapıyoruz? HO.

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   Teşekkür ediyorum.

   Hocam, olay öyle gelişmedi. Evin elektrik tesisatı yapılırken bizim elektrikçi poe yapalım kafanız rahat olur dedi. Priz vs uğraşmazsın daha kolay olur dedi. Tamam dedik 😂,.. Rahatlık konusunda bana kalırsa rahat ancak 3 katlı evler için ya da daha geniş evler için rahatlık. Bu AP'ler mesh desteği de var. Omada Cloud Controller var oradan da tüm cihazları yönetibiliyorsun. Ben eklemeyi başaramadım, bilmiyorum nasıl eklendiğini de youtube'dan millet yapmış.

   https://youtu.be/ie38-OXuE94

   Başka bir video da Omadanın OC200 cihazı almanıza gerek yok diyordu. Benim poe switch omada SDN destekli değil. AP cihazını ekledim, bu sefer de aktifleştirmek için lisans istiyor. Cihazı resetledim internet bağlantısı var şuan. Omada SDN'de görüntülenmiyor.

Küresel Lityum Rezervleri (Milyon Ton) ve Küresel Batarya Üreticileri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2023 yılı için oluşturduğum TeknoSeyir Model portföy ARCLK +26,99%, DOHOL -2,70%, FROTO +6,83%, KCHOL +0,85%, KRDMD +3,76%, PGSUS %11,78, TUPRS %32,38. 2023 yılının maliyetlerine göre hesaplanmıştır. KCHOL ve DOHOL de pozisyon arttırılabilir.

Tablo üzerinde maliyetleri de görebilirsiniz. 4.Çeyrek bilanço tarihlerini de ekledim. Yatırımcı İlişkileri ile görüşme sonucunda DOHOL (Doğan Holding) 4.Çeyrek bilanço tarihi 14 Martta açıklanması bekleniyor.

Niye bu kadar az bir para ile diyorsanız herkesin bütçesine ya da yatırabileceği para miktarına göre ayarladım.

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgiler kendi tarafımdan bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ahmet albayrak @cryzboy43

  aslında bunu yabancı hisselere yapmak lazım hatta temettü veren tekno şirketler - zamanında zen çıkmadan iyi birşeyin geliceğini biliyorduk ama amd nin 5 dolardan 100 dolarlara gelmesini sadece izledik - şimdi yine bi firsat var nasdaq ciddi düzeltme yaptı - iyi kötü hem tekno hem ekonomi açısında okur yazarlığı olan bi kitle var - bu kitle için bir bülten hazırlansa şirketler sektörler geçmiş 3 yıl mali veri R&D oranı ve temettü gibi bilgileri içeren bi exel çok iş görürdü 3 ayda bir de değerlendirmesini yapardık

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   Hocam Abd borsasındaki şirketlerin bilançolarına çok fazla hakim değilim. Abd borsasında bir model portföy oluştursak. Bu seviyeden aldığımız ucuz olacak mı? Mesela benim şuanlık fiyat olarak beğendiğim Intel var. Çip sektörüne incelemek lazım. Gelecekteki planlamalarını inceleme yapıp o şekilde yatırım yapılabilir. 5 yıl sonra SP500'E göre kazanç sağlaması lazım en kötü... Çok fazla şirket var. Bir ekiple anca yapılır.

   Geçenler de abd borsasınındaki 20 yıl içerisinde en çok kazandıran 20 hisse senedini paylaştım. Hashtag'de görebilirsiniz.

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   @oguzcavusoglu aslında tefasda yarı iletken fonları var ordanan başlanabilir - bilgi konusunda da yatırımcı toplantılarının ses kayıtları yayınlanıyor hatta tesla için bunu yazıya döken bi eleman bile vardı youtuba da ismini unuttum - intel : üretime yatırım yapıyorlar ok devletten destek de aldılar ama apple daralan pc pazarında yükselen tek firma + şuan deli gibi indirim var laptoplarda (globalde) %30-40 indirimler var - haliyle ilk çeyrek için karlılık düşük gelicektir. birde yatırımcıyı tekrar ikna etmek için işten çıkarmalar var sebebi ise artık yatırımcının 100 doalr hisseden en azından 5 dolar temettü beklemesi - intelde gpu kısmını ayırma haberlerinin sebebi de bu - bu gün liste yapsam (alışveriş listesi gibi ) - QCOMM+ AMD +NVDİA + MEDİATEK + TCL +SAMSUNG alırdım

 • Nakahella @nakah

  Son 1 yıl içinde gözünü kapatıp rastgele bir hisseden alsan zaten yükselmiş olacaktı. 🙂

Microsoft Mart sonuna kadar 10.000 personel azaltacakmış.

Microsoft has become the latest large tech company to reverse a pandemic-era recruitment spree in the face of a slowing economy, as it announced plans to shed 10,000 workers by the end of March, or nearly 5 per cent of its staff.

The cuts extend the sharp correction that has swept through the tech sector in recent weeks as the historic boom in digital demand caused by Covid-19 has faded.

Microsoft added 40,000 workers in its latest financial year, more than double the year before, after chief executive Satya Nadella predicted that customers would continue to spend heavily on technology despite rising inflation and economic stresses.

Nadella sounded a more cautious note in a memo to staff on Wednesday, saying: “As we saw customers accelerate their digital spend during the pandemic, we’re now seeing them optimise their digital spend to do more with less.” He also said that customers across the board had become more cautious “as some parts of the world are in a recession and other parts are anticipating one”.

Despite making its first company-wide job cuts in years, the move was less swingeing than reductions at some of Microsoft’s biggest rivals. Earlier this month, Amazon announced plans to cut 18,000 jobs, while software rival Salesforce, which had almost 80,000 employees at the end of October, said it would shed 10 per cent of its staff. Facebook and WhatsApp parent Meta said late last year that it would cut about 13 per cent of its workforce.

“Most in tech are cutting 10 per cent — Microsoft cut 5 per cent, causing more concerns around the potential need for further cuts down the road,” said Brent Thill, an analyst at Jefferies. “Most consider 5 per cent turning out the underperformers, which they should be doing every year anyway.”

The job cuts come amid a sharp slowdown in Microsoft’s revenue growth since the middle of last year. Microsoft’s revenue surged 18 per cent in its latest financial year, to the end of June, as an explosion in remote working and other changes caused by the pandemic boosted demand for new PCs and cloud computing services. Microsoft is expected to report growth of only 2 per cent when it announces earnings next week.

Despite the cuts, Nadella said Microsoft would keep recruiting, and signalled another big wave of investment as the software giant tries to take the lead in a new wave of technology based on the latest advances in artificial intelligence. The tech industry “is unforgiving to anyone who doesn’t adapt to platform shifts”, Nadella said to staff. “The next major wave of computing is being born with advances in AI.”

Recommended

InterviewMicrosoft Corp
Microsoft chief hails $75bn Activision deal as grand step into metaverse Microsoft has been in talks to invest $10bn in OpenAI, one of the most prominent AI research groups. Speaking at the World Economic Forum in Davos on Wednesday, Nadella predicted that the latest AI would be “revolutionary” and have as big an impact in the tech world as the emergence of smartphones and cloud computing more than 15 years ago. Microsoft executives have said that they expect to eventually use the technology in all the company’s products and services.

In an official filing, Microsoft said the cost-cutting moves would include “changes to our hardware portfolio, and lease consolidation to create higher density across our workspaces”. The actions are expected to result in a $1.2bn charge for its second fiscal quarter, which ended in December, or a 12-cent hit to its earnings per share, the company said.

Kaynak: Financial Times
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En yüksek Gıda Enflasyonuna sahip olan ülkeler

Kaynak: https://www.worldbank.org/en/topic/agriculture/brief/food-security-update

#HaftalıkEkonomiDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22

S&P500'de 2000 - 2022 yılları arasında en çok kazandıran 20 hisse seneti... Liste de bizlerin bildiği galiba iki hisse senedi var Nvidia > Apple

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Arkadaşlar bu ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Amazon da faturayı işletme üzerine nasıl yapabilirim ilk defa ürün alacapımdan dolayı bilgim yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap