Sosyal Ağ Kuralları

Küfür, hakaret, aşağılama, alay etme v.b.
TeknoSeyir ve Sosyal Ağ kullanıcılarından, 5237 sayılı Türk ceza kanununun 125. maddesinde adı geçen kişi tanımına uyanların, mesajları silinebilir, üyeliği askıya alınabilir ve hakkında cezai işlem başlatılabilir. (3 gün uzaklaştırma cezası)

Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi...

Uygunsuz içerik paylaşımı
Sosyal Ağ içinde müstehcen, tütün ve alkollü maddeler, aşırı şiddet ya da ağır argo içeren içerik paylaşılamaz. Paylaşılan içerik kaldırılır, tekrarı halinde üyelik süresiz askıya alınır. (3 gün uzaklaştırma cezası)

Dini ve siyasi içerik paylaşımı
Sosyal Ağ içinde din ve siyaset konuları, düzenlediğimiz anket sonucunda alınan ortak karar doğrultusunda, açılmaz. Bu konuların tartışılmasına vesile olacak, mizahi bile olsa siyasi lider fotoğrafları ve diğer materyaller de bu yasak kapsamındadır. Resmi ve dini bayram kutlamaları bu kapsamın dışındadır. (3 gün uzaklaştırma cezası)

Futbol ve benzeri sporların paylaşımı

Sosyal Ağ içinde spor konularının paylaşımı serbesttir. Ancak fanatizme ve bundan doğan tartışmalara izin verilmemektedir.

Dizi, film ve oyun gibi senaryo bazlı yapımlardan, önceden uyarı vermeden kişilerin seyir zevkini baltalayacak şekilde içerik 'spoiler' paylaşmak.

Sosyal ağ içinde dizi, film ve oyun içeriklerinin konuşulmasında bir sakınca olmamakla beraber, 'spoiler' diye tabir edilen ve içeriği henüz izlemeyen kişilerin seyir zevkini hiç uyarı vermeden baltalayacak türden konu açmak ve yorum yapmak, 3 gün uzaklaştırma cezasına sebep olur.

Yasa dışı içerik paylaşımı
Sosyal Ağ içinde torrent gibi paylaşım imkanları, yasa dışı içerik paylaşımı için kullanılamaz. Kırılmış oyun ve yazılımların haberi yapılamaz. (3 gün uzaklaştırma cezası)

Reklam amaçlı içerik paylaşımı

Sosyal Ağ içinde karikatür paylaşımı yasaktır. (30 gün uzaklaştırma)

Sosyal Ağ içinde firmaların kendi reklamını yapması yasaktır. Bunun için site yönetiminin belirlediği reklam alanları kullanılmalıdır. Üyeler aşırıya kaçmamak kaydı ile kendilerine ait ürünlerin ikinci el ilanlarını yazabilirler. (1 gün uzaklaştırma cezası)

Kirliliğe neden olan içerik paylaşımı
Üyeler akışlarında spam ya da mesaj yağmuru yapmamalıdır. (1 gün uzaklaştırma cezası)

Başka sitelerden sosyal ağ içinde paylaşım yapılırken açıklama yazılmalı, kaynağa bağlantı verilmelidir. Sadece bağlantı paylaşmak, mesajınızın silinmesine sebep olabilir.

Yöneticiler kısaca ‘caps' diye adlandırılan fotoğraf paylaşımlarını, neden belirtmeden kaldırabilir. Yasak olmasa bile, izin verilmesi yoruma ve kanaate bağlıdır.

Sosyal Ağ içinde başka bir üyenin hesabına zarar vermek, sitenin sağladığı hizmetleri çalışmaz hale getirmek veya kötüye kullanmak hesabınızın silinmesine sebep olur. (Süresiz uzaklaştırma cezası)

Sosyal Ağ içinde tespit edilen bir açık/hata, iletişim formundan yöneticilere bildirilir. Açıktan mesaj olarak yazmak kötü niyet olarak değerlendirilir ve hesap silinir. (Süresiz uzaklaştırma cezası)

TeknoSeyir, önceden haber vermeden sitede her türlü değişikliği ve testi yapabilir. Siteye üye olan herkes bunu kabul etmiş sayılır.

Her üye yazdıklarından sorumludur. Yazdıklarını silmeleri bu sorumluluğu azaltmaz. Silinen içerik sunucuda bir süre daha saklanmaya devam eder.

TeknoSeyir'de yöneticiler ya da yöneticiler tarafından yetkilendirilmiş kişiler, gerekli gördüklerinde, kendi yorum ve kanaatlerine dayanarak, üyelikleri askıya alabilir, tamamen sonlandırabilir.

Kaldırılan içerikle ilgili itiraz iletişim formu üzerinden yapılır. Akıştan yapılan itirazlar silinir.

Sosyal Ağ üyeleri, siteyi kullandıkları sürece bu maddelere uyacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

Kurallarda zaman içinde düzenlemeler yapılabilir.

Secured By miniOrange