Telegram'da Türkçe Dil Ekleme

 

#Telegram

 

 • Telegramı ilk olarak normal bir şekilde kuruyoruz.
 •  "Search" kısmına "rubot" yazıyoruz.
 •  rubot'a normal arkadaşımıza mesaj atar gibi "locale android tr" yazıyoruz.
 • ve bize tr.xml olarak dosya gönderiyor ve üzerine basıp "yerelleştirme uygulamasını uygula" diyoruz. artık telegramı türkçe olarak kullanabilirsiniz.

*İos için aynı işlemleri "Locate İos Tr" yazarak uygulayabilirsiniz.

++ 2. seçenek olarak "Search" kısmına "Telerobot" yazarak yapabilirsiniz.

Ayrıca Telagram da whatsapp gibi aktivasyon sınırı yok yani hem tablette hem bilgisayarda hemde telefonda aktif olarak kalıyor hesabınız her seferinde telefona onay mesajı vs gelmesine gerek kalmıyor. Benim gibi Android telefon kullanıp ios tableti olan ve win. bilgisayarda işini gören birisi için bulunmaz özellik.

https://telegram.org/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nakahella @nakah

  Benim anlamadığım bu tür programlarda neden Türkçe istiyor ki insanlar? Bak ben de oyunlarda falan her zaman Türkçe olsun isterim falan ama, bu sadece mesajlaşma uygulaması, İngilizceyle işin yok ki. Ayarlarına 1 kere girersin zaten, onda da her şey belli. Daha sonra Türkçe olmasının hiçbir yararı yok bu programa, çünkü yazıyla işin yok.

  Ha orijinalinde Türkçe dil olsa direkt çeviririm Türkçeye o ayrı ama, bakıyorum mağaza yorumlarda binlerce kişi "Türkçe yok diye kullanmıyorum" demiş. Ciddiler bir de, çok garip geliyor bana.

 • Tuncay Akar @jeanka

  Yeni açılan http://t.me/TGhaber kanalından da güncel ios/android/masaüstü Türkçe dil dosyaları ve güncelleme bilgileri paylaşılıyor bilginize..

Tüm blog yazılarını gör