Merhabalar, sizlere bir sorum var. Kuzenim Aöf lisans okuyor yaşı 26 bildiğim kadarıyla 2023 yılına kadar tecil hakkı var. Eskiden eniştemi emanet edecek kimse bulamadığı için gidemedi 76 yaşında engelli babası tek yaşıyor. Şimdi dün tartıştık da ben aöf lisans bitince 2 yıl daha tecil edebilir diye biliyorum bunun akıbeti nedir ? Nasıl olur ben ona bedelli parasının bir kısmını vereyim gitme dedim ama kabul etmedi gitse gidemiyor da elinden geldiği kadar tecil ettirecek. Bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Ön Lisans ve Lisans Üniversite Mezunu askerlik tecil hakkı mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıldır. Ancak bu süre 28 yaşınızı tamamlayacağınız yılın sonuna kadar olabilir.

 • eSa @esa

  İşte yüksek lisans kayıt yaptırmadan 2 yıl daha tecil olur mu onu öğrenebilsek

 • emrebn @emrebn

  Kendimden pay biçerek söylüyorum ben 2020 eylül'de mezun oldum. 2022 aralık sonuna kadar tecilim var sonrasında asker kaçağı gözüküyorum.

 • Doğa @doga

  Yüksek lisans yaparken askere gittim hocam. 26 yaşındaydım ve hiç tecil hakkı kullanmamıştım sene kaybı yaşamadan öğrenciliğim devam ettiği için. Ama evrak hataları yüzünden tecilim zamansız bozuldu, itiraz işleri saçma sapan uzadığı için de uğraşmayı bırakıp gittim. Sorsan 28'e kadar gitmeme gerek yoktu. Askere alım işlemimi yapan astsubay bile şaşırmıştı. Sizin durumda nasıl ne tecil olur bilemem ama okul ve askerlik şubesi arasında en ufak bir kopukluk olursa tecil falan kalmıyor ortada. Benzer mağduriyetleri yaşayan pek çok arkadaşım oldu.

-i7 10700 kf
- 460 pro anakart
-500 GB nvme
-32x2 gb Ram
-3060 ekran kartı

Bi hayırlı olsun alırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine ben yine bir soru şimdi iPad Pro ve 11 var bir de x bu 3 cihazım da Apple store dan uygulamayı çok yavaş indiriyor bi ayar filan mı var biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar iPhone X ön kamera açmak istediğim zaman siyah şekilde kalıyor çözümü bilen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben bunu yerim ya

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı
Aramızda tapu ve kadastro hakkında bilgisi olan veya avukat varmıdır?
Bir sorum olacak diyelim ki benim x taşınmazım var ve bunun 3/1 payını y kişisine devir edeceğim ama vefat durumunda bu payın geri bana dönmesini istiyorum mümkün mü ? Yani y kişinin miras bırakmaması eski hak sahibine devrini istiyorum mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sars2covid19 sonuç çıksa da rahatlasam artık, dün gece itibari ile beklemeye başladım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9