Tospik🙃

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda sigarayı bırakan var mı ? Gün de 30 adetten 4 taneye düşürdüm ama komple bırakmak için ne yapmalı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Sağlık bakanlığını arayacaksın, onlar bıraktırıyorlar.

 • Stroker @stroker

  Sekiz yıl günde neredeyse iki paket sigara içen ben üç yılı geçiktir sigara kullanmıyorum hatta içilen ortamda bile duramıyorum. Ben sigarayı ilk bırakma kararını verdiğimde senin gibi azaltarak denedim fakat olmadı bir süre sonra eskisinden daha fazla içtiğimi keşfettim daha sonra komple kestim içmeyi yanlış hatırlamıyorsam sigarayı bıraktığımda paketimde dokuz dal sigara vardı.

  Sigarayı bıraktıktan sonra maksimum 20 gün dişini sık (bu süre zarfında sigara krizlerin oluyor tabi şöyle söyleyebilirim günde 2-3 dakikadan 3-4 kez nikotin krizlerin oluyor) ondan sonra tamamen alışkanlık olduğunu göreceksin. Umarım bırakabilirsin olay tamamen iraden ile alakalı unutma.

 • eSa @esa

  Hepinize zaman ayırıp yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Anladım ki önce kafada bitmesi gerekiyor şuan eşim de benim gibi 4 taneye düşürdü. Bir süre sonra komple kesme kararı aldık ama önce ikimiz de zihinen buna hazır olmalıyız. Sigara yerine kendimizi ödüllendirme yöntemini deneyeceğiz mesela ben iki aylık sigara param ile istediğim dövmeyi yaptıracağım eşim de kendine istediği şeyleri alacak. Maddi açıdan bunları yine sigara içerken de yapabiliriz ama bu sefer ayda 4 elbise alabiliyorsa 8 tane olabileceğini göstermek istiyorum. Alkolü çok tüketiyordum onu yok denecek kadar azalttım bu yöntemle sigarada da işe yarıyabilir. Nikotin krizi bunu kontrol etmek biraz zormuş sadece bunu çözmek gerek bunda da sizleri dinleyeceğiz. Tekrar çok teşekkür ediyoruz.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  tavsiyeleri almışsınız zaten ama ben geçen sene dışarıda falan çok içiyordum, yani bana göre çoktu günde 6-7 bazen 8 içiyordum. sonra bunun sebebinin ortam olduğunu farkettim. yani şöyle, evde ailemle yaşıyorum mesela sigara içilmiyor evde ve içtiğimi bilmiyorlar. ben evde içmeye çalışınca odamın camında gizli gizli içip kokmamak için de ekstra uğraşıyordum. ama iş günlerinde dışarıdayken, ofiste iş arasında, öğle yemeği sonrasında, iş çıkışında falan içiyordum. sonra biz ağustos gibi evden çalışma düzenine geçtik, sigara da bu sayede azalarak bitti. ha şu an çekmecemde hala paket var ama 15-20 gün önce alınan, içinde 15 tane falan sigara olan paket. benimki alışkanlıklar değişince oldu. yani dışarıda içmek kolayken evde içmek zor geldi ve durumlar böyle gelişti.

#kedi #kediseyir
Arkadaşlar bu minik hanım bu gün ailemize katıldı. İsim önerisi alabiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 35

#TürkTelekom
Şimdi öncelikle iyi akşamlar tüm kardeşlerin ramazanı hayırlara vesile olsun. Sizlere bir sorum olacak, özellikle umarım aramızda bu işi yapan vardır daha önceden babamla yaşıyordum şimdi kendi evime geçtim buraları ev 1 ve 2 olarak tanımlayalım.
Yapacağımız işlem;
ev 1 de 1 adet ev telefonu 1 adet internet hattı var
Ev 2 de hiç bir şey yok
Bu interneti ev 2 ye getireceğiz ama faturalar ve hat birleşik
Yani ev1 de telefon duracak aktif
Ev 2 de yalın internet olacak
Bu işlemi babamdan devir ile yapacağız mümkün olur mu. Sadece interneti devir alacağım.
Not: müşteri hizmetleri ile görüşmek istedim ama çok yoğun olduğu için 45 dk geçti bağlanmadım.
Ek olarak devir alınca cayma bedeli de mi devir oluyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar mobil cihazlarınız da hangi klavyeyi kullanıyorsunuz ? Google klavyesi mi Swiftkey vs mi yoksa cihazın kendi klavyesi mi ? ( cihaz modelini yazarsanız sevinirim) vakit bulursam bütün klavyeler 2 gün kullanıp inceleme içeriği yapmak istiyorum ama önce bir sıralama yapayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Covid19 malum tüm mağazalar kapandı sayılır bizim dükkan da bir süre daha kapalı kalacak. Konsol oyunları sıktı PC de biraz iPad de takılayım diyorum şöyle zindanlı ticaretli çok oyunculu bir oyun öneriniz var mı? Günlük ev sporundan sonra zaman geçsin diyorum korkudan binanın spor salonuna bile inemiyorum içeride çok sıkıldım Kitaplar da bitti ne yapsam kafayı yiyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AVM ortamının çok riskli olduğunu düşünüyorum bende, bana göre de tatil edilmeli sizler de desteklerseniz arkadaşları sevinirim.

http://chng.it/jZ7HR6GM

Kampanyayı İmzala

Coronavirüs Sebebiyle Alışveriş Merkezleri Kapatılsın
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel
satılık ürünlerim
Xbox one 500 gb
Remix Mini android pc
x96 tv box
note 3
ilgilenen varsa yardımcı olabilirim tekliflere açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Mi box TV de efotball pes20 çalışıyor mu? Yeğenim için konsol alternatifi olarak kullanacağım

BeğenFavori PaylaşYorum yap