özel 4 aylık apple müzik deneme şansı kullanmak isteyenler kullanabilirsiniz

https://redeem.apple.com/msh-tr?MSH-TU2140

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine ben yine bir soru şimdi iPad Pro ve 11 var bir de x bu 3 cihazım da Apple store dan uygulamayı çok yavaş indiriyor bi ayar filan mı var biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar iPhone X ön kamera açmak istediğim zaman siyah şekilde kalıyor çözümü bilen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben bunu yerim ya

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı
Aramızda tapu ve kadastro hakkında bilgisi olan veya avukat varmıdır?
Bir sorum olacak diyelim ki benim x taşınmazım var ve bunun 3/1 payını y kişisine devir edeceğim ama vefat durumunda bu payın geri bana dönmesini istiyorum mümkün mü ? Yani y kişinin miras bırakmaması eski hak sahibine devrini istiyorum mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, ikinci hat için yedek cihaz alacağım ama face ID si bozuk x alınır mı? 3900 TL fiyatı var

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sars2covid19 sonuç çıksa da rahatlasam artık, dün gece itibari ile beklemeye başladım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Cümleten iyi sabahlar arkadaşlar. Artık teknolojiden uzaklaşıp kendimi doğaya verdim, bu yazıyı yazma sebebim de size bunu önermek için. Artık o kadar çok sıkıldım ki sürekli telefon, bilgisayarlar, TV derken bir baktım hayatım iyice elektronik ürünler üzerine kurulu düşünsenize çalışma ortamım zaten teknoloji firması olduğu için evlere şenlik, eve geliyorum küçük bir elektronik mağazası açacak kadar ürün var üç bilgisayar, çift konsol, dört TV her yer saçma sapan cihazlarla kaplı.
Neyse ben her zaman ki gibi sıkılıyorum böyle doldum bunaldım filan, bir arkadaş kampa gidelim dedi ilk başta naz yaptım tabi ne işim var benim börtü böcek filan sonra kandırdılar beni. Eşlerimiz de bir heyecanla hazırlık filan yaptı tabi bizde malzemeleri filan ayarladık. Hayatımda ilk defa kamp yaptım ve 3 gün sonunda beni oradan zor götürdüler. Bu süre zarfında telefonum çekmediği için hep kapalıydı ve ışık için bile çaba sarf edip odun toplamamız gerekiyordu. Ben orada gök yüzünde ki yıldızların ne kadar güzel olduğunu fark ettim, ya da güneşin doğuşunu izlemek ne kadar güzel bir şeymiş onu öğrendim ya da gecenin karanlığında ormanı dinlemenin verdiği huzuru sevdim. Uzun lafın kısası çok yazdım ama şimdi de tam bir kampçı moduna girdim size tavsiyem 1 gün bile olsa teknolojiden uzaklaşıp kamp yapmayı deneyin emin olun çok seveceksiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Aramızda sigarayı bırakan var mı ? Gün de 30 adetten 4 taneye düşürdüm ama komple bırakmak için ne yapmalı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Sağlık bakanlığını arayacaksın, onlar bıraktırıyorlar.

 • Stroker @stroker

  Sekiz yıl günde neredeyse iki paket sigara içen ben üç yılı geçiktir sigara kullanmıyorum hatta içilen ortamda bile duramıyorum. Ben sigarayı ilk bırakma kararını verdiğimde senin gibi azaltarak denedim fakat olmadı bir süre sonra eskisinden daha fazla içtiğimi keşfettim daha sonra komple kestim içmeyi yanlış hatırlamıyorsam sigarayı bıraktığımda paketimde dokuz dal sigara vardı.

  Sigarayı bıraktıktan sonra maksimum 20 gün dişini sık (bu süre zarfında sigara krizlerin oluyor tabi şöyle söyleyebilirim günde 2-3 dakikadan 3-4 kez nikotin krizlerin oluyor) ondan sonra tamamen alışkanlık olduğunu göreceksin. Umarım bırakabilirsin olay tamamen iraden ile alakalı unutma.

 • eSa @esa

  Hepinize zaman ayırıp yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Anladım ki önce kafada bitmesi gerekiyor şuan eşim de benim gibi 4 taneye düşürdü. Bir süre sonra komple kesme kararı aldık ama önce ikimiz de zihinen buna hazır olmalıyız. Sigara yerine kendimizi ödüllendirme yöntemini deneyeceğiz mesela ben iki aylık sigara param ile istediğim dövmeyi yaptıracağım eşim de kendine istediği şeyleri alacak. Maddi açıdan bunları yine sigara içerken de yapabiliriz ama bu sefer ayda 4 elbise alabiliyorsa 8 tane olabileceğini göstermek istiyorum. Alkolü çok tüketiyordum onu yok denecek kadar azalttım bu yöntemle sigarada da işe yarıyabilir. Nikotin krizi bunu kontrol etmek biraz zormuş sadece bunu çözmek gerek bunda da sizleri dinleyeceğiz. Tekrar çok teşekkür ediyoruz.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  tavsiyeleri almışsınız zaten ama ben geçen sene dışarıda falan çok içiyordum, yani bana göre çoktu günde 6-7 bazen 8 içiyordum. sonra bunun sebebinin ortam olduğunu farkettim. yani şöyle, evde ailemle yaşıyorum mesela sigara içilmiyor evde ve içtiğimi bilmiyorlar. ben evde içmeye çalışınca odamın camında gizli gizli içip kokmamak için de ekstra uğraşıyordum. ama iş günlerinde dışarıdayken, ofiste iş arasında, öğle yemeği sonrasında, iş çıkışında falan içiyordum. sonra biz ağustos gibi evden çalışma düzenine geçtik, sigara da bu sayede azalarak bitti. ha şu an çekmecemde hala paket var ama 15-20 gün önce alınan, içinde 15 tane falan sigara olan paket. benimki alışkanlıklar değişince oldu. yani dışarıda içmek kolayken evde içmek zor geldi ve durumlar böyle gelişti.