Merhabalar, sizlere bir sorum var. Kuzenim Aöf lisans okuyor yaşı 26 bildiğim kadarıyla 2023 yılına kadar tecil hakkı var. Eskiden eniştemi emanet edecek kimse bulamadığı için gidemedi 76 yaşında engelli babası tek yaşıyor. Şimdi dün tartıştık da ben aöf lisans bitince 2 yıl daha tecil edebilir diye biliyorum bunun akıbeti nedir ? Nasıl olur ben ona bedelli parasının bir kısmını vereyim gitme dedim ama kabul etmedi gitse gidemiyor da elinden geldiği kadar tecil ettirecek. Bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Ön Lisans ve Lisans Üniversite Mezunu askerlik tecil hakkı mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıldır. Ancak bu süre 28 yaşınızı tamamlayacağınız yılın sonuna kadar olabilir.

 • Orcun @orcun

  Okulu bitsin veyahut bitmesin. Yaşı 29 ise okul devam bile etse askere alınır. Mezun olunca bir 2 sene daha tecil ettirir mi dersen e şimdi 26 yaşında 2023 de 28 olacak eee 1 sene ettirebilirse ne ala. Tek çaresi bedelli malesef o durumda. 🙁

 • emrebn @emrebn

  Kendimden pay biçerek söylüyorum ben 2020 eylül'de mezun oldum. 2022 aralık sonuna kadar tecilim var sonrasında asker kaçağı gözüküyorum.

 • Doğa @doga

  Yüksek lisans yaparken askere gittim hocam. 26 yaşındaydım ve hiç tecil hakkı kullanmamıştım sene kaybı yaşamadan öğrenciliğim devam ettiği için. Ama evrak hataları yüzünden tecilim zamansız bozuldu, itiraz işleri saçma sapan uzadığı için de uğraşmayı bırakıp gittim. Sorsan 28'e kadar gitmeme gerek yoktu. Askere alım işlemimi yapan astsubay bile şaşırmıştı. Sizin durumda nasıl ne tecil olur bilemem ama okul ve askerlik şubesi arasında en ufak bir kopukluk olursa tecil falan kalmıyor ortada. Benzer mağduriyetleri yaşayan pek çok arkadaşım oldu.

-i7 10700 kf
- 460 pro anakart
-500 GB nvme
-32x2 gb Ram
-3060 ekran kartı

Bi hayırlı olsun alırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine ben yine bir soru şimdi iPad Pro ve 11 var bir de x bu 3 cihazım da Apple store dan uygulamayı çok yavaş indiriyor bi ayar filan mı var biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar iPhone X ön kamera açmak istediğim zaman siyah şekilde kalıyor çözümü bilen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben bunu yerim ya

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı
Aramızda tapu ve kadastro hakkında bilgisi olan veya avukat varmıdır?
Bir sorum olacak diyelim ki benim x taşınmazım var ve bunun 3/1 payını y kişisine devir edeceğim ama vefat durumunda bu payın geri bana dönmesini istiyorum mümkün mü ? Yani y kişinin miras bırakmaması eski hak sahibine devrini istiyorum mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, ikinci hat için yedek cihaz alacağım ama face ID si bozuk x alınır mı? 3900 TL fiyatı var

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sars2covid19 sonuç çıksa da rahatlasam artık, dün gece itibari ile beklemeye başladım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Cümleten iyi sabahlar arkadaşlar. Artık teknolojiden uzaklaşıp kendimi doğaya verdim, bu yazıyı yazma sebebim de size bunu önermek için. Artık o kadar çok sıkıldım ki sürekli telefon, bilgisayarlar, TV derken bir baktım hayatım iyice elektronik ürünler üzerine kurulu düşünsenize çalışma ortamım zaten teknoloji firması olduğu için evlere şenlik, eve geliyorum küçük bir elektronik mağazası açacak kadar ürün var üç bilgisayar, çift konsol, dört TV her yer saçma sapan cihazlarla kaplı.
Neyse ben her zaman ki gibi sıkılıyorum böyle doldum bunaldım filan, bir arkadaş kampa gidelim dedi ilk başta naz yaptım tabi ne işim var benim börtü böcek filan sonra kandırdılar beni. Eşlerimiz de bir heyecanla hazırlık filan yaptı tabi bizde malzemeleri filan ayarladık. Hayatımda ilk defa kamp yaptım ve 3 gün sonunda beni oradan zor götürdüler. Bu süre zarfında telefonum çekmediği için hep kapalıydı ve ışık için bile çaba sarf edip odun toplamamız gerekiyordu. Ben orada gök yüzünde ki yıldızların ne kadar güzel olduğunu fark ettim, ya da güneşin doğuşunu izlemek ne kadar güzel bir şeymiş onu öğrendim ya da gecenin karanlığında ormanı dinlemenin verdiği huzuru sevdim. Uzun lafın kısası çok yazdım ama şimdi de tam bir kampçı moduna girdim size tavsiyem 1 gün bile olsa teknolojiden uzaklaşıp kamp yapmayı deneyin emin olun çok seveceksiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15