Sizce öğrencilerin internet ihtiyacını karşılamak için en ucuz alternatif nedir.
Kullanım alanı sadece video tüketmek üzerine.
Dizüstü bilgisayarlar tamamen kategori dışı çünkü fazlasıyla maliyetli.
Asıl merak ettiğim Rasbery ile tablet oluşturmak mı yoksa ucuz bir tablet bilgisayar satın almak mı maliyetli ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • Makineci @makineci

  ülkede bi ton atıl halde laptop var, bende de ekran kartı olmayan bir laptop var mesela, core2duo canavar gibi laptop ama ekran kartı 200-300 lira olduğu için atıl vaziyette, bunlar toplanıp tamir edilse dağıtılsa..

 • Orcun @orcun

  Tablet sadece günü kurtarır. Yani en basiti bir iş yapmak öyle word'den birşey oluşturmak vs işkence oluyor. https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-samsung-r580-calisir-vaziyette-sorunsuz-814528845/detay Misal 1000 liraya mis gibi alet. Buna birtane 120 gb ssd alınır her işini görür bir öğrencinin. En temel olarak video izletir yazı ödevini yapar yazar vs. eba işte zoom şu bu hepsini yapar. Sonuç itibariyle bir pc yani tablet işte telefon raspi vs bunlar hele hele raspi bildiğin geek aleti, yani öyle oynamayı seven modlayan kurcalayan adama uygun bir alet. Aldın dümdüz öylece bir anakart telefon anakartı yani ? ona uygun 5v 2 amper mi artık 3 amper mi ne adaptör lazım. E sd kart lazım ama o boktan dandik sd kart olmaz ki ? hızlı lazım çünkü hafızası o oluyor. Ha birde ona uygun linux bulacan yetmeyecek tamamen çalışır hazır vaziyette olacak vs. o da yetmeyecek işte ebasıydı zoom'uydu onları da çalıştırtacan adama monitör şu bu lazım e webcam ? hass............. yaaaaaaaaaaaaaaaa öyle dımdızlak ortada kaldın. 😀 o yüzden öyle raspi ile bu işler olmaz geek böyle kurcalamayı seven uğraşan adamlar için daha çok. Öyle hazır kurdun kullanıyorsun vs o tür şeylere pek gelmez yani baya uğraştıracak. O yüzden o tür işler için en basiti bir pc şart. Ne olursa olsun yani bir pc kötü de olsa lazım. PC varsa şayet tamam yanına tablet alınır o zamanda tablet ile takılabilir.

 • Papa Emeritus @pope

  Aslında Chromebook’lar çok ideal. Keşke Türkiye’de de olsa ve devlet vergi almasa o cihazlardan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube'de bir video izlediğim de oyun içeriklerindeki yorumların çoğu oyunla ilgili değil.Hep bir komiklik hep bir şaka.Sanırım yaşlanıyoruz.
@ugury
@gamsizm
@orcun
@achfighter

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ben izlemiyorum artık. Hatta rahat belki 3 yada 5 senedir izlemiyorum. Oyun bu yani kişisel deneyim niye izleyeyim ki ? ha puanı iyidir güzeldir bakarım merak ederim ama ya oturup 3 saat 5 saat 1 hafta aynı adamla niye vakit geçireyim ya ? neden ? açar oyunu oynarım zevkini tadını ben alırım bitti. O adamın yani zevkten çıldırmasının bana bir katkısı yok ki ? çok ilginç bir nesil türüyor yani adam oyun oynayan kişinin videosunu izliyor bundan zevk almaya bakıyor ? olum oyunu aç oyna ya ? 😀 Elin adamımın ne dediğinden sana ne ya ? bırak o kendisi sahte dünyasında takılsın seni ilgilendirmiyor ki ? fanatiklik diyeceğim ama o başka bir boyut. O ayrı birşey bu ayrı birşey. Ben zamanında radyo dinliyordum muzo ile yastık sohbetleri işte zkc falan fistan ama tamam bu da onun başka bir ceşidi gibi duruyor ama alakası yok yani orada yayında adam anlatıyor birşeyler dinliyorsun ama odak oyun değil.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Normal. YouTube eğlence mekanı. Eğlendirmiyorsan yoksun.

Dostlar temaslı olduğum için test yaptırdım sonuç henüz çıkmadı.
Testim negatif çıksa bile kurumum gelmememi söyledi.
Sizce bu neden böyle negatif olunca temiz olmuyor muyuz ?
Ayrıca onam formu istediler o nedir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Dostlar telefonumu garantiye vereceğim.
Tüm dosyaları yedekleyeceğim sonra geri indirme yapabileceğim pratik ve kolay bir uygulama var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir de Trt Haber adına reklam vermişler.
Tıklayınca buraya yönlendiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar garantisi bitmeye yakın bir ürüni thh'ye gönderdik diyelim.
Sonuçlanması da mahkemenin garanti bitimine denk geldi.
Firma bunun garantisi yok,yükümlülüklerimi yerine getirmem diyebilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

6 ayı geçmiş üründe çıkan ölü piksel de ürün değişimi var mı ?
Firma sadece tamir edeceklerini söyledi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mkyb @mkyb

  Tabikide var. Ölü piksel ayıplı ürün kapsamına giriyor.

 • gugukkuşu @gugukkuscusu

  Ekranı değiştir verir,komple telefonu neden değiştirsin ki

 • Orcun @orcun

  6 ay geçmeseydi ürün değişirdi ama 6 ay geçmiş haliyle tamir olur.

  • Orcun @orcun

   @yazarfen Yasal süresi öyle. Mesela bu yazıyor yani alınan ürün ilk 6 ay içerisinde arıza yaparsa ayıplı ürün kapsamına giriyor ve yeniden sıfırı ile değişim hakkın oluyor. Ama 6 ay geçtiyse o hakkın olmuyor. THH'e de versen durum malesef böyle. Başvurunu reddederler bu yüzden.

  • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

   @orcun bu 6 ay sadece ölü piksel için mi? 6502'de öyle bir şey göremedim ama 🤔

  • Orcun @orcun

   @sahin Genel olarak, ayıplı ürün mü ? ona bakılıyor. http://www.erdem-erdem.av.tr/yayinlar/hukuk-postasi/6502-sayili-tuketicinin-korunmasi-hakkinda-kanunda-ayipli-mala-iliskin-hukumler/ şimdi bakamıyorum detaylı ama 6502 de yazması lazım. Tabi ölü piksel diye geçmez.

  • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

   @orcun oradaki 6 ay maddesini biliyorum ama o başka bir şey. 6 ay içinde ortaya çıkan ayıp malın tesliminde var kabul ediliyor. Üründeki sorun garanti süresinde meydana geldiyse seçimlik haklar kullanılabilir. Burada tüketicinin talebini belirtmesi yeterlidir. Fatura tarihinden 1 yıl sonra ortaya çıkan bir sorundan dolayı servis ile ters düştük, para iadesi istedim ve THH süreci sonunda iade aldım.
   Niyazi Bey ile çekilen video 6502 ile ilgili en iyi kaynaklardan biri:
   https://www.youtube.com/watch?v=7LHfVbwX7x8
   @yazarfen videonun 27.dksı civarlarında ölü piksel konusu konuşuluyor.

  • Orcun @orcun

   @sahin Onu işte uğraşmak denemek lazım. Mesela benim başıma geldi. TT175 model telefonu aldık telefon bozuk çıktı sıfır kutudan bozuk. Garanti firmasından bu bozuk diye kağıt alıp firmadan yenisi alacaktık 4 kere git gel oldu hep tamir edildi kabul etmedim. En son thh'e verdim sıfırı ile değişim talebim kabul edildi ve yenisini alıp sattım. Sattığım kişi 9 ay sonra bana ulaşıp abi bunda şu sorun var alet çekmiyor vs dedi yolladı bana bende garantiye verdim. Garantisi devam ediyordu yanılmıyorsam da 10 ay falan kalmıştı. Firma o dönemli teleservice idi, tamiri olacak anakart değişecek vs diye 20 iş günü kadar oyaladılar. Ben yenisini istiyorum anakartı değiştirmeyin kabul etmeyeceğim vs deyip bekledim. Anakartını değiştirdiler gelip alın diye sms atıldı gittim reddettim, sözleşmeyi imzalamadım ve teslim almadım. Bana verdikleri servis fişi ile de thh'e başvurdum. Yenisini istiyorum aynı şekilde arızalı ürün vs. vs. bu sefer başvurumu reddettiler. Detayını gidip kaymaklıkta sordum fatura tarihi üzerinden ilk 6 ay içerisinde çıkan arızada bir sıkıntıda yenisini isteme hakkım varmış. Sonraki dönemlerde de böyle bir hakkım yokmuş sadece tamirini isteyebilirmişim firma da tamir etmiş kabul etmemişim o yüzden reddedilmiş. Cihazı gittim teslim almaya anakart değişmiş vs elemana geri yolladım. Sonra gene bozulmuştu ama garantisi bitmişti öyle çöp oldu. Hani uğraşıp deneyebilir uğraşmakta gerçi zor değil ama en kötü 15 20 gün bekleyecek demek. Birde önce firmaya garantiye vermesi lazım garanti buna tamir ediyoruz yenisini vermiyoruz diye bilgi verecek yada döküman vs öyle thh'e başvuracak. Birkaç ay böyle git gel biraz uğraştırır.

  • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

   @orcun doğrudur hocam. Benim durumumda öyle bir sorun olmadı. Servis ürünü doğrudan iade etti, ben de tekrar göndermeden THH başvurumu yapmıştım. Daha sonra karara itiraz ettikleri için süreç oldukça uzadı aslında. Ama lehime sonuçlandı.

  • Orcun @orcun

   @sahin Aslında bu thh işi tüketici gereksiz yere uğraştırıyor. Firmaya hiçbir yaptırım yok. Ya en basitinden firmaya ürün bedeli kadar + ceza kesse devlet ne güzel olur değil mi ? böylece hem thh iş yükünden devlet kurtulur hem de firma tüketiciye mecbur iyi davranmak zorunda kalır. Bu işi ceza ile düzenlersin başka yolu yok. Amerika mesela adam öldür daha az cezası vardır ama trafikte kırmızı ışıkta geç kurala uyma vs. içinden geçerler. Parana puluna vs bakılmaz yani geçirirler terörist muamelesi görürsün. Hele birde trafikte kırmızıda geçip birini öldür yada vur mesela böyle milyon dolar tazminatı kitlerler. O yüzden işte kuralı kimse çiğneyemiyor cesaret bile edemiyor. Cezası çok ağır, bizde tüketici mağdur olmuş olmamış vs kimsenin umurunda değil firmaya hiçbir yaptırımı da yok sadece sen uğraşıyorsun.

  • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

   @orcun hala 24 ay taahhütlü internet ya da mobil abonelik paketleri satılıyor. Net bir şekilde kanuna aykırı olduğu halde 😀

  • Orcun @orcun

   @sahin 36 ay'a kadar kablonet uzatıyor bu arada +10 lira da indirim yapıyor. 😀 Gerçi şuan bakmadım ama böyle kampanyaları vardı. 😀

 • delidenazhallice @yazarfen

  @sahin

  Yani hocam thhye gideyim diyorsunuz değil mi ?

  • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

   Firmayla görüşün, size durumla ilgili bir belge düzenlesinler. Ya da ürün gidip döndüyse o belgeyle gidin THH'ye. Başvurunuzda 6502'deki dayanağı ve kullanmak istediğiniz seçimlik hakkı belirtin. E-devletten çok kolay zaten. Belgeleri tarayıp halledebilirsiniz. 2-3 ay sürebilir. Üstüne firma karara itiraz edebilir. Bunları göz önünde bulundurun.