-İŞ İLANI-

Ablam bir IK firmasında çalışıyor. Belçika'da bir firmaya yerleştirmek üzere yazılım geliştirici (Senior Python Backend Developer) arıyoruz.

İş ilanını aşağıya ekliyorum.

https://talentize.io/jobs/senior-python-backend-developer/

Uygun olduğunu düşünen ve ilgilenen arkadaşlar aşağıya mail atabilirler.

reyhan@talentize.io

Senior Python Backend Developer - Talentize

Our customer is SaaS company providing central monitoring platform to the pharmaceutical industry. The solution is a web based product/engine which utilizes statistical algorithms to assess the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu steam kış indirimleri kuponu (sanırım 29 TL) bir harcama sınırı olmadan kullanılabiliyor mu? Direk o kuponla 29 tl değerinde bir oyunu alabiliyor muyum? Ona göre jetonlarımı ve bakiyemi harcayacağım 🙂 5000 jeton yapmak için yeterli bakiyem var. (Hesabımdaki tüm kartları düşürdüm) Eğer atıyorum 40 lira üzeri harcamalarda geçerlidir gibi bir kuponsa (epic'in ki gibi) hiç kasmıcam level atlama için kullanıcam jetonları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
serhanhepsen paylaştı.

Gençler iOS ve Android tarafına hakim mobile developer arıyoruz. Mobil cihazlardaki kamera arayüzleriyle uğraşmış ve uygulamalarda kullanılmak üzere SDK geliştirebilecek kadar tecrübesi olması lazım. Önereceğiniz birileri var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
serhanhepsen paylaştı.

#Windows10ipuçları #Windows10 Mobile Hotspot açılışta otomatik çalışması için notepad açıp Add-Type -AssemblyName System.Runtime.WindowsRuntime
$asTaskGeneric = ([System.WindowsRuntimeSystemExtensions].GetMethods() | ? { $_.Name -eq 'AsTask' -and $_.GetParameters().Count -eq 1 -and $_.GetParameters()[0].ParameterType.Name -eq 'IAsyncOperation`1' })[0]
Function Await($WinRtTask, $ResultType) {
$asTask = $asTaskGeneric.MakeGenericMethod($ResultType)
$netTask = $asTask.Invoke($null, @($WinRtTask))
$netTask.Wait(-1) | Out-Null
$netTask.Result
}
Function AwaitAction($WinRtAction) {
$asTask = ([System.WindowsRuntimeSystemExtensions].GetMethods() | ? { $_.Name -eq 'AsTask' -and $_.GetParameters().Count -eq 1 -and !$_.IsGenericMethod })[0]
$netTask = $asTask.Invoke($null, @($WinRtAction))
$netTask.Wait(-1) | Out-Null
}

$connectionProfile = [Windows.Networking.Connectivity.NetworkInformation,Windows.Networking.Connectivity,ContentType=WindowsRuntime]::GetInternetConnectionProfile()
$tetheringManager = [Windows.Networking.NetworkOperators.NetworkOperatorTetheringManager,Windows.Networking.NetworkOperators,ContentType=WindowsRuntime]::CreateFromConnectionProfile($connectionProfile)
if ($tetheringManager.TetheringOperationalState -eq 1)
{
"Hotspot is already On!"
}
else{
"Hotspot is off! Turning it on"
Await ($tetheringManager.StartTetheringAsync()) ([Windows.Networking.NetworkOperators.NetworkOperatorTetheringOperationResult])
}

kodunu yapıştırıp hotspot.ps1 adıyla C:\ dizinine kaydedip Görev Zamanlayıcıda
Yeni görev oluştur->Tetikleyiciler(herhangi kullanıcı oturum açtığında)->Eylem(powershell.exe -windowstyle hidden -ExecutionPolicy Bypass C:\hotspot.ps1)
yapıp kaydedince oturum açıldığında Mobile Hotspot otomatik açılacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar "Mobil Etkin Nokta" özelliğinin bilgisayar her açılışında otomatik açılmasını nasıl sağlarım?

Odamda kabloyla bilgisayarıma gelen interneti wifi olarak yaymak için kullanıyorum. Ama hergün elle açmak zorunda kalıyorum, haliyle bazen unutuyorum. İstiyorum ki bilgisayar açıldığında otomatik açılsın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14
serhanhepsen paylaştı.

Control'ü çevirip parayla satmaya çalışan, ben burada bu illegalliği eleştirince hemen siteye damlayıp hakaretler eden Anonymous Çeviri ekibine karşı, gönüllü çeviri çalışması başlatılmış. Gayet beklendik şekilde, burada bana hakaretler eden Anonymous çevirmenleri ücretsiz çeviri konusunu da karıştırmış DH'de 🙂 Yamanın 13 Ekim'de çıkması planlanlanmış, hem de tek bir kişi çeviriyor. https://forum.donanimhaber.com/control-turkce-yama-calismasi-ucretsiz-tahmini-cikis-tarihi-13-ekim--139927264 #Control #Oyun

Control Türkçe Yama Çalışması ÜCRETSİZ (Tahmini Çıkış Tarihi: 13...

CONTROL TÜRKÇE YAMA ÇALIŞMASI Merhaba, bundan yaklaşık 1,5 hafta önce "Control Türkçe Yama İsteği" isimli konuya bu çeviriye yakın bir zaman
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 21
 • Umut @umut

  Keşke bu tür çeviri yapanları firmalar görse de oyun piyasasına göre uygun bir ücret karşılığında yapılsa çeviriler.

 • altalena @altalena

  Konu sahibi benim 😀 Olayı özetleyim: Bu çalışma daha oyun çıkmadan aklımızdaydı, tools ayarlayıp arkadaş çeviriye başlayana kadar konu açmamıştık. Biz bunları ayarlarken bunlar çıktı çeviriyi yapıp yamayı satacağız dediler. İşin içine para sokmayan bir grup olsa ortak çalışabilirdik, ayrı çalışma yürütmezdik. Ben forumda duyurusunu yaptıktan sonra salyalarını saça saça konuya gelip 10 sayfa hakaret ettiler bize. Kendilerini dünyanın merkezinde görüyorlar, garip sanrıları var. Onlara inat yapıyormuşuz, düşmanmışız onlara. O bölümün moderatörü de bu grubun arkadaşı, "ağladılar" dedim diye 3 gün ban attılar, mesajlarımı sildiler. Bu grubun bir elemanı "zavallı, dilenci" diye hakaret etti, mesajları bile silinmedi 🙂

  Bunlar çete olmuş DH Türkçe yama bölümünde, arkalarına da bir tane moderatörü almışlar, laf ettirmiyorlar. RDR2 daha ön siparişe çıkmadan yamayı çevireceğiz diye duyurusunu yapmışlar. Gönüllü bir ekip ayrıca çevirmek istese yine aynı lafları edecekler, çevrilmeyen oyunları çevirin diye laf atacaklar. Sırf yamayı satmak için, yamalarını korsana uyumlu yapıyorlar ve destek vereceklerini yazıyorlar. İnsanlar korsan oynadığından ötürü ötürü oyunlar Türkçe değil zaten, hayır işi yapıyormuş, oyunların Türkçe olmasına katkıları oluyormuş gibi havaları var bir de.

  Ayrıca yamanın çıkışı tahminen 1 hafta daha geç olacak, tahminimizden öte farklı durumları oldu çeviriye günlerce bakamadık. Çeviri konusunda yardımcı olmak isteyen İngilizcesi iyi arkadaşlar olursa TS'den benle iletişime geçebilir, daha hızlı bitiririz.

  Edit: Bu mesajın ardından Anonymous grubunun yöneticisi benle iletişime geçti. Salyalarını saçıp konuda bize hakaret üyelerin kendisiyle alakası olmadığını, moderatörün yaptıklarıyla da kendilerinin bir yönlendirmesi olmadığını belirtti. O yüzden eleştirilerimi o gruptan bağımsız olarak, onları savunan bu fanboy üyelere ve adil davranmayan moderatör kişisine olacak şekilde düzeltiyorum.
  Edit2: @user889 Bilgilendirdi. Discord grubunda bunları örgütleyen bizzat grubun yöneticisiymiş. İnsanların samimiyetine inanarak hata yapıyormuşum.

 • user889 @user889

  bu davranışları cezasız kalmıyor tabii ki. biri veya birileri çıkardıkları yamaları kırıp ücretsiz bir şekilde yayınlıyor internette. watch dogs 2 ve CONTROL türkçe yamalarına buradan ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz: http://www.control-watchdogs2.blogspot.com

  bu arada bu şahıslar sağda solda "vergi veriyoruz" diyerek milleti kandırmaya çalışıyorlar. yaptıkları şey şu: iyzico ödeme sistemiyle anlaşmışlar, iyzico dan yamayı satın alan kişilere yamaya erişim izni veriyorlar. yani vergiyi veren kendileri değil iyzico. iyzico'nun verdiği vergi de oyunun haklarıyla hiçbir ilgisi olmayan tamamen ürün satış vergisi, anonymous çeviri grubuyla, oyunun yapımcı firmasıyla hiçbir alakası yok yani:)

  millet de bunlara inanıyor...:)

 • BlackBeasT @blackbeast

  Anonymous grubunun Discord'dan kurulmuş olarak Ücretsiz çeviri konularına Klavye'de Salya akıtarak yazanlar aynı isimler. R-10, Fuat.Kamis, baaburcan ve Discord kanallarından çıkmayan yalakaları....

  DH Türkçe yama bölümünde velet BlogKaan mod , Anonymous grubunun discord'da yönetici, Bunların tezgahı bozan DH forumdan biri olursa hemen BlogKaan mesajı siler yada hemen uzaklaştırma verir.

  • Orcun @orcun

   @blackbeast Şans eseri denk geldim. Dediğiniz DH'de ki hadiseyi eskiden biz benzeri bir olaydı çünkü RDS Gun ve Powerstorm'a bildirdik. Elimizdeki ss leri işte daha önceki msn yazışmalarının ss'i vs. ilettik yöneticiyi komple banlayıp o kişinin yaptığı işlemlerin hepsini de geriye almışlardı öyle yöneticiyi uçurduk. Bir deneyin Powerstorm özellikle böyle konularda Gürkandır ismi baya ilgilidir. Eskiden Musakka da vardı ama onlar tabi ne oldu bilemiyorum.

serhanhepsen paylaştı.

#İşİlanı Selamlar.

Yeni bir girişim için yazılımcı ihtiyacım var. Ofis Kadıköy, Hasanpaşa'da.

1 senior backend developer (.net kullanılacak): Başlangıç net maaş 7.000 TL - 6. aydan itibaren 10.500 TL

1 senior android developer : Başlangıç maaşı net 6.000 TL - 6. aydan itibaren 9.000 TL

1 senior IOS developer: Başlangıç maaşı net 6.500 TL - 6. aydan itibaren 9.750 TL

Çalışma şartları:

ilk 6 ay haftada 6 gün, 10:00 - 19:00 arası
6. aydan itibaren haftada 5 gün, 10:00 - 18:00 arası

Maaşlarda 6. ayda %50 iyileştirme zammı yapılacak. 12. ayda performans durumuna göre %25-50 aralığında bir kez daha ek maaş iyileştirme zammı yapılacak.

Başvuru için cv'nizi alicanselcuk [at] gmail com adresine gönderebiliriz. CV'nize mutlaka daha önceden üzerinde çalıştığınız proje bilgilerini ekleyin. Başvuru en geç 15.10.2019 tarihine kadar yapılmalıdır. 01.11.2019 tarihinde iş başı yapılması gerekiyor.

Not: Tecrübe ve ön referanslara göre başlangıç maaşlarında biraz daha artış olabilir. Yine tecrübe ve katma değer oranına göre maaş yanı sıra yıllık şirket karından ek prim ödenebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 27