serhanhepsen paylaştı.

#Twitch

Arkadaşlar vakti zamanında buradan çok arkadaş eşlik edip destek olmuştu. Bir süre ara vermiştim. Kendimi ve kanalı daha belirgin kılacak şekilde hazırlamak için. Emek vererek görsel vs hazırladım. Sıra geldi plan program içeriğe. Kanal yeni adıyla tekrar yayına başlayacak yine sizlerle paylaşmak istedim. Teşekkür ederim 🙂

@imme @12ozkan123 @anil @serhanhepsen @ctg10
@arthapot @emre64 beyler sizin nickleri bulabildim. 🙂

@zisegned kardeş kanal geliyor 😀

https://www.twitch.tv/peacequip/about

Twitch

Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
serhanhepsen paylaştı.

Retro severlere:
2017'de elime geçen ZX Spectrum'u sonunda klavye membranı değişimi yaparak tam çalışır hale getirebildim. Sir Clive Sinclar'i de anmış olalım böylece.
https://www.youtube.com/watch?v=ZcvLLh-MYNs

ZX SPECTRUM Klavye Tamiri / Membran Değişimi

2017'de elime geçen ZX Spectrum'u sonunda klavye membranı değişimi yaparak tam çalışır hale getirebildim.AV Mod Videosu : https://www.youtube.com/watch?v=A2p...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
serhanhepsen paylaştı.

TeknoSeyir anahtarlıkları çarşamba saat 23:00'da muhabbet bölümünden hemen sonra satışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 46

#HaberinizOlsun #beleşoyun #ücretsizoyun #epicgames

https://www.epicgames.com/store/tr/p/saints-row-the-third-remastered

Saints Row®: The Third™ Remastered | Bugün Satın Al ve İndir - Epic Games Store

Saints Row®: The Third™ Remastered oyununu Epic Games Store'da indir ve oyna. Platform uygunluğu ve fiyatı kontrol et!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Twelve minutes'i bugün oynadım bitirdim. Beğendim güzel bir oyun olmuş. Zamanda döngüsü filimlerini severim , bu da tam o zevkime yönelik bir oyun olmuş. Hikaye baya karışıklaşıyor. Benim bitirdiğim son bir acayip bitti, sanki bitmedi gibi bir şey yapsam devam edicek gibi ama etmiyorda 🙂 Diğer sonları youtube'tan izledim. Tavsiye ederim, oynamak isteyenler Gamepass'ten Türkçe oynayabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert @merpheus

  Ben bitirecek kadar sabredemedim. Sürekli dene yanıl dene yanıl konsepti kulağa güzel gelse de, bir süre sonra oyun "Noel babayı kızdır" flash oyunu kafasında gelmeye başladı bana. Belli bir sırada belli itemı kullanmak ve belli yere gitmek üzerine kurulu.

Mağara Jam 3'te oyunumuz jüri önüne çıkmayı hak kazandı. Oylayan , destekleyen herkese teşekkürler 🙂

https://koyungames.itch.io/fixerror

Fixer-Ror by KoyunGames, Belph IV, serhanhepsen

Ror is a factory worker abandoned by his wife and child. Ror has to go to the factory every day
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Kılıç @alinux

  tebrikler, başarılarınızın devamını diliyorum Allah'tan 🙂
  grafik konusunu biraz anlatabilir misin, nasıl yapılıyo? en zorlayan kısmı nedir? developer ile hangi donelerle iletişim kuruyo vs. ?

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Teşekkür ederim. Anlatayım tabi.

   Bu benim 4. oyunum hepsi de çok şükür jamlerde derece aldı 🙂 Ben noramlde tasarımcı olduğum için 2D artist/Art Director olarak görev alıyorum ekiplerde. Haliyle işin o kısmını daha çok aktarabilirim.

   Oyun motoru olarak Unity kullanıyoruz. Çünkü mobile ve 2D oyunlar yapmak için daha uygun. Unity kullandığımız için C# kullanıyoruz yazılım dili olarak.

   Ben normalde assetleri ve UI elemanlarını photoshop / illustratorde hazırlıyorum ve png/psb olarak unity'e atıyorum. Animasyonları ya illustratorde frame frame hazırlayıp unityde animasyon haline getiriyoruz ya da karakter animasyonlarında layer layer hazırlayıp psb olarak unity'e aktarıp unity'nin bone sistemi ile kukla gibi oynatarak animasyon yapıyoruz.

   Eğer unity üzerinden yapamayacağımız bir şey olursa da devoloper arkadaşlar kodtan ilgili kısmı unitye bağlıyor, kod üzerinden istediğimiz şeyleri yaptırıyoruz. Örnek olarak 2D ışık ekliyoruz oyuna ama kırpışma efekti için kodtan müdahale ediyoruz. 2 değer arasında parlaklığını değiştiriyoruz sürekli.

   "developer ile hangi donelerle iletişim kuruyo vs. ? "

   Bu kısmı anlayamadım. Herşeye erişimi var.
   -------------------------
   Github veya unity kendi bulutu üzerinden ortak senkronize olarak çalışıyoruz.

   En zorlayan kısmı , ortak karar verme, aklındakileri aktarma. Benim alanımda , herkesin tasarım tarzının bir birine tutması.

   Yani bu jamde ilk kez pixel art bir oyun yaptım. Benim tasarımlarımla arkadaşlarınki tutmadı. Zamanda yok, silin baştan yapın da diyemiyorum. En zor kısımlar bunlar.

   Daha detaylı sormak istediğiniz bir şeyler varsa yanıtlarım.

  • Ali Kılıç @alinux

   @serhanhepsen "developer ile hangi donelerle iletişim kuruyo vs. ? " bu sorudan kastım da aslında biraz anlattın yani siz developera burayı sen şöyle yap veya o size burayı böyle yapın vs gibi şeyler söylüyodur onlar hangi konular oluyo eğer varsa tabi bu sorunun açılımı bu 🙂 peki bu ekip kimdir yani bir şirket mi yoksa bir arkadaş grubu mu?

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @alinux Sondan başlıyım 🙂 4 jamde 3 grupla çalıştım. Üçüyle de jamde discordta tanıştım. Zaten gruplaşma için ortam sağlıyor jami hazırlayanlar. Şuan bir önceki jam de 3. olan oyunu pera games yayıncılığında geliştiriyoruz. O ekipteki arkadaşların 5 i önceden arkadaş. Yani her iki türlü de oluyor.

   Hikayemi de anlatayım faydalı olur belki. Nihai hayalim oyun yapmaktı. Lisede yaptığım mugen oyunu dışında bir girişimim olmadı ama. Geçen aralıkta Can sungurun yayınını izlerken UNOG'un Global Game Jami Pandemi yüzünden online yaptığını öğrendim. Sunan arkadaş hiç birşey bilmesenizde katılabilirsiniz dedi. Ben zaten tasarımcıyım, illaki bir şeyler katarım dedim. 19 yaşında biri coder biri ses tasarımcısı 2 arkadaşla jamde tanıştık ve hayatımda yaptığım ilk oyun en çok kahkaha attıran kategorisinde 1. oldu.

   Sonra baktım zevkliymiş. Ücretsiz Google / pera games unity eğitimi varmış, ablam onun instagramdan linkini attı. Ona katıldım, orada unity ve biraz c# öğrendim. Orada 2 jame katıldım ikisinden de derece aldım. Pera games uygun gördüğü oyunlara finansman desteği veriyor. Tabi testleri geçerse. Şuan işte oradaki oyunu geliştiriyoruz. Testlere filan girecek, geçerse pazarlanıp markete konulacak.

   Bu oyunu da steam'e çıkarmayı düşünüyoruz. Baya talep geldi çünkü.

   Bu yarışmaya farklı grupla katıldım , bizim ekip benden genç olduğu için hepsinin stajları filan var. Zamanları yoktu. Bu yeni katıldığım grupta bizim diğer jamdeki/eğitimdeki başka bir gruptan ayrılan arkadaşlar. Zaten bana daha önce dc den selam vermişler, ben de selam yazmışım, konuşma kalmış öyle. Döndük dolaştık şans eseri ekip olduk. Kaderimiz de varmış. 🙂

   Diğer soruna gelicek olursam. 3 jamdir 8 kişilik kalabalık gruplarla katılıyorum. Herkes discrodtta oluyor ve herşey ortaklaşa gelişiyor. Benim gibi biraz daha tecrübeli insanlar tabi ki yönlendiriyor ama herkes eşit söz hakkına sahip. Yani bu son jamde 1 devoloperımız vardı yetişmez diye rica etti hareket kodlarını ben yazdım. Ben mesela normalde de mesleğim olduğu için UI kısımlarını ben yaparım diyorum, illustrasyon yaptığım için karakter tasarımlarını ve animasyonlarını da ben yaparım diyorum. Diğer tasarımcı da ben arkaplanları çizerim diyor. Diğeri ben eşyaları çizerim diyor. Coder'lar ben şu mekaniği yazarım, öbürü ben şu kısımları yazarım diyor. Öyle öyle çözülüyor konu.

   Umarım doğru anlamış ve anlatmışımdır 🙂

  • Ali Kılıç @alinux

   @serhanhepsen güzel işler, inşaAllah ta başarılı olursunuz, oyun yapmak zevklidir ortaya grafikli interaktif bişey çıkması güzelleştiriyo işi, ben biraz da matematik tarafı olduğu için seviyorum da işte bi türlü yapamadım ama sizin için güzel şeyler, yaşadıklarınız vs. ama tabi ben c# sevmiyorum daha doğrusu microsoftu 🙂

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @alinux Teşekkürler hocam. Bir kere bir jame gir gerisi gelir. Jamler başlamak için gerçekten en iyi yerler. Şimdi yine bu At0m , can sungur, pinti panda vs İzmirde fiziksel bir jam yapıcaklarmış. Uçak bileti, konaklama ,yemek filan hepsini karşılayacaklarmış. Ona da katılmayı düşünüyoruz. Fiziksel çok daha zevkli diyorlar. Başlamak için sana fırsat 🙂

   C# sevmiyorsan, unreal kullan , c++ kullanıyor. En kötü unity'nin de , unreal'in de görsel kodlama tool'ları var yine algoritma/matematiği kullanarak mümkün mertebe sıfır kod yazarak oyun yapabiliyorsun oradan. Bu sayede c# ' da bulaşmamış olursun 🙂

  • Ali Kılıç @alinux

   @serhanhepsen önce yapmam gerekenler var oyun işi cezbediyo beni ama sonra 🙂

 • BobrekMafyasi @bobrekmafyasi

  İşçisin sen işçi kal 😂 bu tür oyunlar güzel oluyor pc bulursam deneyeceğim, elinize sağlık. Distraint gibi bir oyun sanırım 🥳🥳

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Süper! Tebrikler! 🙂 Biz de pera gamesteki jame'e katılmıştık ama başarı sağlayamadık. 😀

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Çok teşekkürler 🙂

   İlk jamde mi elendiniz, yoksa ikincisinde mi? Merak ettim hangi oyun sizin?

   Devam edin hocam illaki başaracaksınızdır, belki bir jam de full teknoseyirden ekipleşir öyle katılırız. Baya bir kişi varmış oyun geliştiren/hevesli.

Steam Deck

Steam Deck is a powerful handheld gaming PC that delivers the Steam games and features you love.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Mağara Jam 3 'de 72 saatte FIXER-ROR diye bir oyun yaptık.

Oyunu aşağıdaki linkten denemenizi ve oylamanızı rica ediyorum. Oylamak için itch.io üyelik istiyor malesef.

Assetler, müzikler bize ait.

Yarışma Teması : Sistem Hatası

Oyunun Konusu

Ror karısı ve çocuğu tarafından terkedilmiş bir fabrika işçisi. Her gün fabrikaya gidip fabrikada ki arızalara müdahale etmekle yükümlü. Ailesini yitirdikten sonra hayatın monotonluğu ile sosyal ilişkilerinde bozukluklar yaşamaya başlamış ve depresyona girmiş. Hatta öyle ki artık insanları anlayamıyor. Yaşadığı hayatta en çok zaman geçirdiği şey olan makinaların dilini duyar hale geliyor.

Oyunumuz fabrikada ki sistem hatalarını düzeltmekle mükellef olan Ror karakterinin kendi hayatındaki hataları düzeltemeyişini hikayesel olarak anlatıyor.

1080p den düşük ekranlardaki canvas sığmaması bug'ının farkındayız. Hepimiz 1080p kullandığımız için farkına varamadık yaparken. Gözümüzden kaçmış. Kusura bakmayın.

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

https://itch.io/jam/magara-jam-3/rate/1120139

Oyunun kendi sayfası

https://koyungames.itch.io/fixerror

https://www.youtube.com/watch?v=vVgP_pc18Ow

Rate Fixer-Ror by KoyunGames for Magara Jam #3

Ror is a factory worker abandoned by his wife and child. Ror has to go to the factory every day
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@achfighter bizim oyun yarışma da 3. oldu ve sanırım yatırıma hak kazandık.:) (Konuşmalardan anladığımız kadarıyla) Siz ne durumdasınız? En son bir daha konuşamamıştık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap