Hmmmm 🙂 Nedense tanıdık geldi 🙂 (Bizzat ben çektim )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,

Birkaç gün önce Anker kulaklığımın pad kısmının açıldığından bahsetmiştim.

https://teknoseyir.com/durum/1350833

Ankere mail atmıştım. İlk önce bana kargoyu kendim karşılayarak servise yollamamı söylediler. Bende üründe teknik bir arızanın bulunmadığını, sadece pad'in açıldığını, evde online ders yaptığımız için kulaklığa sürekli ihtiyacımızın olduğunu o yüzden servise gönderemeyeceğimi ve sadece yedek pad istediğimi söylemiştim. (İlk cevap bir iki gün gecikmeli geldiğinden ve kulaklığı kullanmak zorunda olduğumdan @kelboy 'un da tavsiyesi ile padi diktim)

Anker Teknik Servis Müdürü sağolsun olaya dahil olup bana mail attı. Faturamı vs istedi. Pandemi dolayısıyla ve durumumdan ötürü bir istisna gösterdiler sağolsun. Normal şartlarda göndereceklerini sanmıyorum. Bugün padler geldi. Korktuğumuz gibi çıkarılamaz değilmiş. Resimden de anlayacağınız üzere normal padlerden çok farklı değil arka yapısı. Diktiğim padde dikerken bazı deformasyonlar oldu. Onları gittiği yere kadar kullanıp sonra bu gelenleri takacağım.

Anker Q10 kullananlar için tecrübemi paylaşmak istedim.

Edit: Volkan beye padlerin nasıl çıkarıldığını sordum. Bilmemiz gereken özel bir durum var mı diye. Yazdığı cevabı kopyalıyorum. "Evet kulaklıklar standart olarak geliyor çıkartırken kendinize doğru çekerseniz çıkar takmak için de ayni şekilde bastırdığınızda oturacaktır sadece üst kısımda küçük bir çıkıntı var o yerine oturması gerekiyor"

@omerfarukbostan @altalena @sahip @totsu @bunker_hill @senturkmurat1999 @onimarsynn @makineci @ahmed @mr-bell @muhammet-aktas

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 26

Cyberpunk için iade talebinde bulundum. Gtx 970 ile bırakın 1080p orta/yüksek/ultrayı dinamik çözünürlükte bile stabil şekilde 30 fps yakalamayı çok beceremiyor.

Hadi bunu da geçtim grafikleri biraz düşüreyim diyeceğim ama en yüksek ayarlarda bile böyle anlık renderlama var. 3D render alanlar bilirler ilk önce böyle kumlu kumlu oluşur render sonra düzelir. Cyberpunkta da her kamerayı döndürdüğünüzde böyle bir kumlanma var. (Grafik ayarlarındaki filtreleri kapattım. Ondan değil) Özellikle yere yansıyan ışıklarda. Çok göze batıyor ve mide bulandırıyor bir süre sonra. Kıyas belki doğru değil ama witcher 3 grafikleri bile daha oturaklı, etkileyici buna kıyasla. Böyle iyi grafiği olan ama parasızlıktan o son cilayı yapamamış indie fps oyunların grafiğine benziyor. AA oyun grafiği gibi. Potansiyali var ama tam olmamış.

Ayrıca korktuğum gibi fragrmanlarda lans ettikleri kadar epic bir oyun değil. Kötü bir oyun olmayacaktır günün sonunda ama buna 250 lira vermek içimden gelmedi/içime sinmedi açıkçası. İade ettim. Gelecek dönemlerde ucuzlayınca alırım.

Araç sürüşlerine de baktım. Çok kötü değil ama pek iyi de değil. İçerden niyeyse daha iyi sürülüyor. Dışardan sürünce biraz laglı gibi dönüyor. Belki sürdüğüm araba öyledir.

Şehir merkezlerinde insan yoğunluğu iyi ama birazcık meydandan uzaklaşınca insan yoğunluğu aşırı düşüyor.

Vuruş hissi kötü değil ama iyi de değil. Sens'te bir sıkıntı var gibi biraz ince ayar yapmak lazım düzgün oynamak için. Sanırım birde hafif bir aim yardımı varmış. Onu sonradan gördüm. Belki kapatınca düzelir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 40 / 49
 • YasinC @yasinc

  6 yıllık kart ne bekliyordunuz ki. Witcher 3 de dahi 60fps sabit vermiyordu 1080p de

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Sabit 60 fps'den bahsettiğimi gördünüz mü yazıda? 970'le hala çoğu oyunu yüksek ayarlardan 30 üstü fps ile oynayabiliyorum. Bu oyunda ise grafik ayarlarını bırakın dinamik fps'i bile aktif ederek(yani gerektiği zaman çözünürlük%50 düşürebiliyor) stabil 30 fps vermiyor. Bu bariz şekilde optimizasyon sorunudur. Üzerine de bunu hakedecek bir görsel şölen yok. Bu benim şahsi fikrim. Katılmamakta özgürsünüz.

   Ayrıca tek sorun bu da değil yazıda belirttiğim gibi , optimizasyon dışında gözle görülecek seviyede anlık renderlama sorunu var. Ben şahsen bu şekilde oynamak istemiyorum ve iade edip paramı aldım. Oynamak isteyen oynasın.

  • YasinC @yasinc

   @serhanhepsen Bu pasif agresifliğin sebebi nedir? Olan şeyi söyledim kart eski. Beğenin yada beğenmeyin yeni nesil bir oyun. Grafiklerde baya detaylı. Zaten eski nesil kartlarda kastıracağı bariz belliydi. PS4 gameplaylerine bakın görüntü çamurdan hallice.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @yasinc Gelip pasif agrasif yorum yapan sizsiniz. "6 yıllık kart ne bekliyordunuz ki." Bu şekilde sorarsanız bu şekilde cevap alırsınız. Ben kart yeni diye savunmuyorum ancak hala orta ayarlarda bile olsa 30 fps vericek bir kart. Bir oyun dinamik çözünürlükte bile gtx970'te 30 fps veremiyorsa optimizasyon sorunludur ve bunu savunmanın hiç bir mantığı yok. Zira baktığım zaman 3000 serisinin performansı bile bence tatmin edici değil. Yani ortadaki durum karttan bağımsız. Sonradan düzeltilir düzeltilmez , karttan bağımsız olarak şuan sorunlu.

  • YasinC @yasinc

   @serhanhepsen 6 yıllık kart ne bekliyordunuz ki agresif olarak algılıyorsanız kusura bakmayın bu siz tersten bakıyorsunuz. Bu yorumda ters bir şey yok. İster beğenin ister beğenmeyin beni ırgalamaz. Böyle her zıt görüşe sinirlenecekseniz paylaşım yapmayın bir zahmet.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @serhanhepsen CDPR sistem gereksinimlerini yayınlamış, orada yazdıkları uygulamada gerçekleşmiyorsa zaten tartışmaya bile gerek yok. Herkesin de gidip üst düzey ekran kartı alması gerekmiyor ve öyle bir tercihi yada imkanı olmak zorunda da değil.

   Beğenmedim ve gideceği yol var dedikten sonra iade edip indirim beklemek en iyi tercih. O arada da yamalarla yeni sürücülerle adam olur, belki multiplayer modu gelir ..vb gelişmeler de olur. Daha az para verip daha çok keyif almayı istemek gayet doğal.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @yasinc Benim verdiğim cevap emin olun "6 yıllık karttan ne bekliyordunuz ki" cümlesinden daha az pasif agrasif. Ben hem yazıda , hem yorumda durumu ve detayları yazmaktan başka bir şey yapmadım. Bunları es geçerek hala yorum yapıyorsunuz ve hala pasif agrasifliğinizi devam ettiriyorsunuz.

   Daha fazla tartışmanın manası yok. İyi günler.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @definitive Kesinlikle katılıyorum. Yine daha sonra 250 lira bile verilebilir ancak sıkıntılar geçtikten sonra. Olay paradan çok o paranın karşılığı. Tabi indirimle alırsak ballı börek olur orası ayrı.

  • erdem @ec

   bende yasının dusuncelerıne katılıyorum. bır kac nesıl eskı bır karttan dusuk fps gorulebılır bunun normal oldugunu dusunuyorum.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @ec Malesef arkadaşta, sizde detayları kaçırıyorsunuz. Bakın tekrar yazıyorum. düşük/orta/yüksek/ultra'yı geçtim. "Dinamik çözünürlükte "- yani gerektiğinde 1080p'nin yarısına düşecek şekilde bile ayarlandığında stabil 30 fps vermiyor diyorum. Yani oyun 720p belkide daha altında sabit 30 fps vermiyor. Tamam kart eski de bu kadar da değil. Bahsettiğimiz kart Gtx 970.Youtube'a girip bakabilirsiniz diğer oyunlarda hangi ayarlarda kaç fps alıyormuş. Hani gerçekten vaad ettikleri kadar görülmemiş bir grafik olsa yine tamam diyeceğim,bu oyun önceki hiç bir oyuna benzemiyor , bu kart yeterli değil diyeceğim. Ancak herşeyi ultraya da aldım. Öyle bir grafik yok. O anlık kumlanma ultra da var. İşlemcim güncel. Ssd'ye kurulu.

   Oyun sorunlu. Ben Gtx970 ile ultrada 60 fps alamıyorum gibi bir şikayette bulunsam haklısınız diyeceğim ama dediğim şey 1080pnin bile yarısında 30 fps sabit veremiyor diyorum ve bunda oyunun optimizasyonunu değilde kartı suçlu buluyorsanız , orta nokta da buluşmamış mümkün değil.

  • YasinC @yasinc

   @serhanhepsen Sizin bakış açınız ile benim ki farklı. Sizin kaçırıdğınız nokta şu. Bu oyun yapılırken eski nesil kartlar kesinlikle düşünülmemiştir. Optimizasyon güncel kartlarda güzel olsa bile eski kartlarda çeşitli sebeplerden tam performans çalışmaya bilir. Bunların benzerleri daha önce çok oldu. GTX580 ile bir oyunu açıp bakın birde gtx660ti ile nvidia 6 serisi çıkınca ufaktan desteği kesti. BF3 de yağ gibi akan gtx580 hatta 660ti'ın önündeydi yanlış hatırlamıyorsam. BF4 çıkınca çakıldı 660ti fark atıyordu. O zamanlar geforce.com forum şeklindeydi. Guru3d forumu ve geforce da millet isyan bayraklarını açınca oynanır hale getirdiler.

   Ben dün nvidia'nın yayınladığı driver güncellemesinde de 9xx serisine bir ayar çektiğini düşünmüyorum.

   Bu iş böyle maalesef. Yeni nesil konsollar düşünülerek ayar çekildiği bariz ortada. GTX1080 ile mesela ben bahsettiğiniz problemlerini yaşamıyorum. Ancak adım gibi eminim 1 sene sonra çıkacak oyunların çoğunda problem yaşayacağım. Driver güncellemelerin de anca support kısmında adı geçecek o kadar her hangi bir optimizasyon konusunda adı dahi geçmeyecek.

   Oyun zaten kapanıp kapanıp duruyor bende update bekliyorum. Yani kimseyi savunduğum falan yok oyunu da övmüyorum. Beni bu tip durumlar şaşırtmıyor sadece normal karşılıyorum.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @yasinc Bakın şuan aynı dilden konuşmaya başladık. Benim dedigim konu da isteyerek veya istemeyerek , bu oyunun optimizasyonunun kotu oldugu. Bunu nasil orneklendirebiliriz? Son zamanlarda en iyi optimizasyonlu oyun hangisi gta 5. Bunda da calismaz artik diyecegin kart/sistem lerde bile gayet kabul edilebilir performans sagliyor.İyi bir sistemin varsa zaten ucuyor fpsler. Yani optimizasyon en guclu karta gore degil dusuk karta gore yapilir. 3080 ve 3090 bile bence o kartın hakettiği performansi vermiyor oyun.

   Yani evet kart eski ama benim bellentimde çok düşük (4.'ye denediğim ayari yazmiyim artik) bunu karsilayamiyorsa, 3000 serisinde bile hakedilen performansi vermiyorsa bu oyun bitmeden optimizasyonu halledemeden çıkmış demektir. Hee burda kalkip Allah belasibi versin cd projektin demiyorum.Mecbur kaldilar yetismedi,boyle cikti. Sadece şu haline 250 lira vermek istemiyorum. Eminimki duzelticeklerdir. Duzeltildigi zaman gerekirse yine 250 lira verilir alinir. Aslinda ayni seyleri soyleyip farkli sonuçlara ulaşıyoruz.

   Verdiginiz ornek içinde şunu soyliyebilirim
   Kotu iyi için ornek olamaz. Onun optimizasyonu da çok iyi değilmiş. Bakin kotu optimizasyonlu oyunlar var o zaman cyberpunk 2077 normal demek bu. İyi optimizasyon gta 5 tir. Doom dur. İyi bir optimizasyon için iyiler kıstas alinir kötüler değil. Ben ozetle oyunun optimizasyonu şuan kötü diyorum. Bunu normal karsiliyorum demissiniz , buna bir lafim yok ancak birseyin sık yasanmasi takdir edersiniz ki onun doğru veya haklı bir durum olduğu anlamina gelmez.

   (Elektrikler kesik, telefondan yaziyorum. İmla hatalari için kusura bakmayin)

  • reducto @protego

   @serhanhepsen Yalnız GTA V iyi bir örnek değil. Çıktığı zaman optimizasyonu iyi değildi. Çıktığı yıldaki kartlarla hiç de yüksek performans vermiyordu. Bunu çabuk unuttuk galiba

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @protego Valla ben hiç öyle hatırlamıyorum. Belki dediğin gibidir ancak sonradan da olsa en iyi optimazsyonu oyunlardan birisi şuanda. Örnek alınacak cinsten. Bende zaten cyberpunk hep böyle kötü kalacak demiyorum. Şuanda optimizasyonu kötü, gta 5 kadar olmasa da düzelteceklerine inanıyorum.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @serhanhepsen lowda 50-60 fps rahatlıkla alabilmen lazım. Donanim veya yazilimda sıkıntın var

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @mrsocrates Low'da eğer dinamik çözünürlük açmazsam ortalamada 35-49 arası alabiliyorum(anlık olarak daha üstü de olabiliyor ama bir önemi yok onun) ancak birincisi çok dalgalı frametime çok oynak ikincisi açıkçası bu oyunu da low da oynamak istemiyorum. Görüntüyü dinamik çözünürlük kullanarak biraz iyleştirmekti derdim ancak çözünürlükte %50 tölerans versem bile "sabit" 30 fps alamadım. 30 fps civarında dolanıyor üstüne de çıktığı oluyor ama o düşüşler lowdaki gibi çok oynak stabil değil. Youtube'tan gtx970 performansına baktım, aşağı yukarı aynı. Onlarda ryzen 3600 işlemci vardı bende 2600 var ve boost kapalı. O biraz farkettiriyor olabilir. Açıkçası oyunu tam silecekken oyunun hala çalıştığını farkettim. Birkaç peformans ayarı deneyeceğim.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @serhanhepsen arkadaşım rx 570 i7 2600 stock ve 2x4 gb ram ile akıcı oynadığını söylüyor.

   Geforce now da deneyebilirsin

 • Hüseyin @hcennet

  Ve bu oyuna tam puan verenler var.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Oyunun hikaye/görev kalitesine bakarak ve sorunların sonradan düzeleceğini göz önünde bulundurarak tam puan verdiklerini düşünüyorum. Daha sonra tam olarak oynadığımda oyunun beni witcher 3 gibi çok etkileyeceğini düşünüyorum ama şuan malesef teknik olarak sıkıntılı.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Oyunun bu halini inceleyip tam puan veren siteye veya oyun yayıncısına/yorumcusuna bir daha uğramamak lazım.

  • Equitatus @equitatus

   Performans sorunları yüzünden puan kırmak mantıklı olmazdı. Herhangi bir oyunun değerlendirmesinde zaten performansa baktıklarını sanmıyorum.

  • Hüseyin @hcennet

   @equitatus Oyunu bütün olarak değerlendirmek lazım. Perfomans, buglar, oynanış, grafik... 50 yıl oyunu geliştir ama oyun bug dolu oldun sence mantıklımı

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @equitatus 100/100 şeklinde not verilmiş bir oyun her anlamda eksiksiz , oyuncuya çok mükemmel bir tecrübe sağlıyor ve sorunsuz şekilde bunu beceriyor anlamına gelmiyor mu size göre yani?

  • reducto @protego

   @definitive Hayır. Alanah Pearce ablamız bunu çok güzel açıklamıştı. Kısaca 100 puan oyun şaheser anlamına gelmiyor, 50 puan da orta anlamına gelmiyor. Şimdi bulamayacağım o videosunu ama denk gelirsen izle mutlaka

  • Hüseyin @hcennet

   @protego ne anladık bu işten. bu skala bize oyunun şaheser ya da vasat olduğunu anlatmayacaksa hiç yapmasınlar. bir işe yaramıyor demektir. Sınavdan 100 aldın ama sen dersi geçiyorsun demek değildir ile aynı şey bu

  • reducto @protego

   @hcennet Sınavdan 100 alman o konuyu tamamen bildiğin anlamına geliyor mu? Videoyu bulup izlersen anlatıyor sebebini mantıklıydı da

  • reducto @protego

   @hcennet O zaman konuşmaya da gerek yok fikirlerini de kendine sakla.

  • Hüseyin @hcennet

   @protego bu ülkede fikir özgürlüğü var. Bir kişi uyduruk puanlamasına kılıf uydurdu diye bu saçma puanlamaları mantıklı yapmaz

  • reducto @protego

   @hcennet "Bir kişi" değil, tüm sektörün mantığını anlatıyor. Seni "ırgalamıyorsa" senin fikirlerin de kimseyi ırgalamaz emin ol

  • Hüseyin @hcennet

   @protego oyun şirketleri bize para veriyor biz de 100'ü basıyoruz mu diyeceklerdi? 😂😂😂

  • reducto @protego

   @hcennet İzlemeden yorum yaptığın o kadar belli ki. Aklında bir önyargı var ve olayları ona uydurmaya çalışıyorsun, ne dense kabul etmeyeceksin, inanmak istediğin şeye inanıyorsun. Şimdi de başladı komplo teorileri. O yüzden konuşmanın da anlamı yok, iyi günler

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @protego Oyun incelemelerindeki puanlamaların açıklaması her yayın için farklı olabilir. Yıllar önce Oyungezer ekibi hangi puan neyi ifade ediyor bir tabloda yayınlardı dergilerinde. İnceleme yapan ciddi bir yayının eğer puanlamalarının genel olarak ne anlama geldiğini açıkladığı bir tablosu yoksa bir kişinin söylediğini tüm oyun incelemesi yapanlara yaymayı doğru görmüyorum. Benim kişisel görüşüm yayıncı genel bir puanlama mantığı yayınlamıyorsa 100/100 her açıdan mükemmel bir oyun verilecek bir puan olmalı. Okumadığım inceleme için de yorum yapmak istemiyorum ama içerisinde aslında bu haliyle 100/100 değil ama şu gerekçelerle puan kırmadık demiş de olabilirler. Genel olarak oyun incelemesi okumayı yıllar önce bıraktım, puanlarına bile bakmıyorum. Hatta Steam'in mağazasında her oyunun Meta Critic puanı olduğunu bile yeni fark ettim.

  • Equitatus @equitatus

   @hcennet Başkasının 100 ya da 200 vermesi beni ilgilendirmiyor. Bu puanlara ben zaten inanmam da güvenmem de. Neye göre 100 puan, hangi skalaya göre verilmiş belli değil. Ben bir oyun hakkında yorum yazdığımda grafikleri, hikayesi, mekanikleri, oynanış uzunluğu, yeniden oynanabilitesi gibi bir sürü şeyi değerlendiririm. En son da eğer performans sorunları varsa bunları belirtirim. Ama bu performans sorunu oyunla alakalı görüşümü değiştirmez, çünkü performans sorunu diğer parametrelere göre kolaylıkla halledilebilir bir şey. No Man's Sky çıktığında neden infial oldu? Oyunun oynanışı rezaletti de ondan, mekanikleri düzeltmek için 1-2 yıl uğraştılar ama yine de vaat edileni veremedi. Performans sorunuyla çıkan bir sürü oyun var ama çıkışın ardından birkaç ay içerisinde bu sorunları aşıyorlar. Oyunun çıkış tarihinden 2 yıl sonra oynuyorsam ve hala daha performans sorunu varsa o zaman bunu eksi olarak yazarım.

  • reducto @protego

   @definitive Ya zaten bu puanlara bakılarak yorum yapılamaz. Sonuçta işin içinde zevkler renkler de var. Ama 100/100 herşeyiyle mükemmel demek değil. Öyle bir oyun olamaz zaten. Neyiyle mükemmel? Kime göre mükemmel? Daha mükemmel olamaz mıydı? Olurdu. O zaman hiçbişeye 100 de verilemez 95 de verilemez. Bu aynı şey gibi, bir sınavdan 100 puan alabilirsin ama o 100 puan anlatılan her şeyi tamamen bildiğin anlamına gelmez. 50 puan da yarısını bildiğin anlamına gelmez. Bu açıdan bakmak lazım. Oyun endüstrisinin oturmuş dinamikleri var, bu yüzden profesyonel yayınların nasıl puanlama yaptıkları aşağı yukarı aynıdır. Mantıkları aynıdır yani.

  • reducto @protego

   @equitatus Adı geçmişken, No Man's sky'ın bildiğim kadarıyla şu anki halinden herkes memnun. Kaç senede anca toparladılar ama şu an herkes çok iyi diyor. Oyuncu sayısı da artıyormuş

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  @protego Video'nun yarısını izledim, ilgimi çeken bir konu olmadığı için hepsini izlemedim. Zaten videoda benim bir önceki mesajımda yazdığım gibi rating table var orada zaten açıklıyor hangi puan neden verilmiş diyor. Ben bu rating table'ını beğenmiyorsam 100/100 yada 10 puan verilmesine katılmayabilirim ama saygı duyarım. Sonuçta oyun bir masterpiece olabilecekken teknik hataları yüzünden olamayabilir ki bu durumda tam puan almamalı. Bu benim görüşüm sonuçta herkes zaten kendi görüşüne göre incelemeden bir şey alır okuyup izlerken. Ben oynayıp değerlendirmeyi tercih ediyorum.

 • giohid @dgn5401

  rx 570 nefes alasa da yeter var mı o ihtimal. ?

Sabah kalktığımda Anker Soundcore Life Q10 kulaklığımın sol padi böyleydi. Gece birleşme yerinden atmış. Mail attım , yardımcı olabilir misiniz diye. İnşallah yeni pad yollarlar.

Edit: Açılan padi boydan boya iğne ile diktim. Fotoğrafını ekliyorum.

Edit 2 : Anker pad yolladı. İlgili konunun linkini ekliyorum.

https://teknoseyir.com/durum/1353354#comment-4819676

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22
serhanhepsen paylaştı.

@serhanhepsen 'in tavsiyesiyle buraya yazıyorum .Sormak istediğim bir konu var
Red switchli mekanik bir klavye almak istiyorum.

Kriterlerim şunlar;

-Büyük Enter
-Türkçe q klavye
-Maks. 600 tl ye kadar(bütçem bu kadar)

Ben çok aradım ama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En son canlı yayında arabaları gördükten sonra sattım birkaç skin , (1 senedir trade yapıyorum bu oyun için 🙂 ) bastım parayı aldım Cyberpunk 2077'yi. Umarım pişman olmam 😅 İnşallah hemen kırmazlar 🤣

Edit: GOG DRM muhabbetini biliyorum, benimkisi bir çıkarım ve 250 tl verip canı yanmış bir adamın çaresiz umudu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17
 • erhankoprulu @erhankoprulu

  Hype trenine hoş geldin, zam gelir korkusu ile geçen hafta bende aldım

 • UnicornKnight @unicornknight

  "hemen kırmazlar" derken zaten bir DRM olmadan gelecek ve geldiği gün GOG sürümleri ortalıkta olacaklar ki?

  p.s. ben 3,99TL'ye satın almış oldum, pazara salıp okuttuğum trade card'lar yetmediğinden tamamen beleşe gelemedi eheh. =P

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Ya biliyorum da işte yine de bu kadar para harcadıkları bir oyunu mantıken DRM'siz GOG'a koymazlar gibi geliyor. Ya da öyle umut ediyorum 🤣Umut fakirin ekmeği 😛

   O 4 lira koymuştur 😀

  • UnicornKnight @unicornknight

   @serhanhepsen adamların alamet-i farikası DRM karşıtı oluşları bir yerde, her kuruşu helal-i hoş olsun onlara. (Y)

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @unicornknight Kesinlikle katılıyorum. Arkadaşlarıma demişimdir witcher 3 her kuruşuna değdi , gelsinler 2 katını istesinler veririm diyordum. O konu da hiç bir sıkıntım yok ama işte 250 lira bayılınca millet aynı anda beleşe oynamasın istiyor insan 😀 Yine oynasınlar ama sonra 🙂 Yukarıda dediğim gibi ek mesai karşıtlığı da kendi politikalarıydı, çiğnediler. Bunu da çiğneyebilirler gibi geliyor.

 • Anıl @anilkirac

  Hype değil de Witcher 3 sevgisi, Türkçe çıkacak olması ve özel fiyatlandırma sebebiyle ben de birkaç ay önce aldım. Steam iade kampanyaları ile 125'e falan denk gelmiş oldu. Bu ufak paranın karşılığını da verir artık diye düşünüyorum 😅

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Bende aynı sebepler + fiyatın çıkınca muhtelen artıcak olmasından dolayı aldım. Witcher 3'ü 200 saat oynadım. Verdiğim paranın çok çok daha fazlasını hak ediyordu. Bu da bence edicektir. Witcher 3'te at ve sualtı mekanikleri nasıl tatmin edici değilse , bunda da bazı araçların sürüç mekanikleri ve yakın dövüş tatmin etmeyecek gibi ama witcher 3 te geri kalanın muhtemeşliği yüzünden nasıl göz ardı ediyorsak bunda da edeceğiz sanırım 🙂

   Bu arada güzel fiyata getirmişsiniz, hayırlı olsun , güle güle oynayın 🙂

 • Pix50Adam @zero2900

  Bir firma 60 dolarlık oyununu Türkçe desteğiyle sırf ülkende hayat şartları zor diye 30 dolara sunuyorsa bence ön siparişi fazlasıysa hak ediyordur. 🙂

serhanhepsen paylaştı.

Sitede paylaştığınız karikatürleri silmek isterseniz GIF'teki yolu takip edin:

https://teknoseyir.com/editor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

2000 saatin sonunda plat'a çıkabildim 🙂 Sezonlar boyunca ilk 10 maçta 20 - 30 puanla ucundan döndüm. Sonunda bizim takım nvidia turnuvasından sonra oyunu bırakınca yanıma daha önce oyunu sıfırdan öğrettiğim ve plat yaptığım (evet o oldu ben olamadım 😀 ) genç bir kardeşimizi alıp serice oyun atıp çıktım. Artık arkadaşlarım gold senin kaderin diye dalga geçiyorlardı 😀 Yakama yapışmıştı , kurtuldum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap