@achfighter bizim oyun yarışma da 3. oldu ve sanırım yatırıma hak kazandık.:) (Konuşmalardan anladığımız kadarıyla) Siz ne durumdasınız? En son bir daha konuşamamıştık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yemeksepeti / facebook bilgileri çaldırmasından sonra tüm hesaplarıma giriş yapılmaya / şifre resetlenmeye çalışılıyor. Şuana kadar türktorrent, blutv, spotify vs denediler. Allah'tan şifrelerim farklıydı ama ne olur ne olmaz hepsini değiştiricem. Şimdi uğraş dur. İçimden çok güzel küfürler ediyorum facebook ve yemeksepetine. Demekki ana mail adresinden başka bir mail adresi ile buralara giriş yapmak lazımmış. Sizlerin de bilginiz olsun.

@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Update Geldi , artık seçilen ili aklında tutup , içinde olan günü de kırmızı ile işaretliyor.

Update için @ademalp teşekkürler.

Update tavsiyesi için @trbasoglu1996 teşekkür ederiz.

http://tsimsakiye.herokuapp.com/

-----------------------------------------------------------------------------

Edit: Sağolsun Adem Alp Yıldız @ademalp otomatikleştirdi. Kendi ilinize göre aşağıdan indirebilirsiniz.

http://tsimsakiye.herokuapp.com/
------------------------------------------------------------------
Geçen sene yaptığım TS imsakiyesinin 2021 hali isteniyor ancak geçen sene herkes şu ili de yapar mısın, bu ili de yapar mısın diye çok istekte bulunuyordu. Tüm illeri yapmam mümkün değil , zaten ciddi bir amaçla yapmamıştım herkesin kullanacağı tuttu 😀 O yüzden 2021'in boş halini paylaşıyorum isteyenler edit programlarında üzerini doldurabilir kendi iline göre.

Herkese iyi Ramazanlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 25

Rdr 2'de son günlerde karakterlerin yüzlerinde beyaz/siyah gürültü , pikselleşme oluyorsa nvidia'nın son sürücülerinden kaynaklanıyor haberiniz olsun. Bir önceki sürücüye dönünce düzeliyor. 2 gündür bu sorunun çözümünü arıyordum. Benim gibi sıkıntı yaşayan arkadaşların olma ihtimaline karşı yazıyım dedim 🙂

Sorunu aşağıdaki videodan görebilirsiniz. Bende beyaz oluyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=h6pqXTOKZpQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geforce Now TR sunucularını bir iki saattir deniyorum. Deneyimlerimi aktarıyım.

Sözde 100 mbit internetim var ama 65'lere kadar düşmüş durumda 🙂 (speedtest pingim 5 ms) İstanbuldayım. 15 ms gecikme 0 paket kaybı aldım ağ testinde.

Daha önce Avrupa Sunucularında da oynadım. Onunla alakası yok. Çok çok daha iyi.

50 mbit yani en son ayarda test ettim.

Witcher 3 - Assasins Creed gibi single oyunlar muazzam. Ne bir karelenme yaşadım, ne de bir gecikme. Çok çok nadir yarım saniyeliğine bir fps drop gibi bir şeyler gördüm onu da sesten anlıyorsunuz ama çok nadir ve kafaya takılacak birşey değil. Baya kaptırdım oynuyordum. Bilmesem stream olduğunu anlamam.

Cs go ve R6 oynadım. Avrupa sunucularında aldığım deneyim ile alakası yok. Baya oynanıyor. Ancak kesinlikle rekabetçi oynanacak durumda da değil. Bazen pinginiz bir tık yüksek olur ya "adamı vuruyorum ölmüyor" dersiniz ya onu yaşatıyor. Yani sürekli 9 pingli elemanlara karşı oynamak gibi düşünün. Ama ona göre oynarsan da vuruyorsun. Cs go da awp ile ölüm maçında birinci oluyordum 😀 Kaldı ki ben awp özürlüyümdür 🙂 Birde iki oyunda da düşük ayarlarda olmasına rağmen yaptığım benchmarklarda kendi pc'imden bile düşük fps aldım. O an bana tahsil edilen pc'den kaynaklı mı bilmiyorum. R6'da ortalama 75 fps filan aldım bu da biraz sıkıntı. Cs go 'da ise 120-250 arası dalgalanıyordu. Yarın bir daha deneyeceğim.

Online oyunlarda fiziksel bilgisayarın yerini tutmaz ama hiç pc'niz yoksa da oynanır. Sadece tryhard oynayamazsınız ama maksat eğlence ise gayet tatmin eder. Aldığım pingte 35-50 arasıydı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
serhanhepsen paylaştı.

RETRO SEVERLERE DUYURUDUR:
https://www.youtube.com/watch?v=jX5JXUFs5do
Uzun zamandır istediğim değişikliğin ilk adımını attık.
Kanalımız yavaş yavaş yeni adına geçiyor!
7 yıldır kısıtlı ama kaliteli bir takipçi kitlesine retro içerik sunan reklamsız, paylaşım amaçlı kanalımızın ismi değişti.
Cengiz's Retro Game Room -----> "Bazı Retro Şeyler"e dönüşüyor.
Şimdilik banner değişti 1 hafta içinde tam dönüşümü planlamaktayız.

[DUYURU] Bazı Retro Neyler?

Nihayet uzun zamandır beklediğim değişikliği gerçekleştiriyoruz!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15
 • qubit @qubit

  TR'de bir bilgisayar-bilişim müzesi açmayı düşünüyor muyuz?

 • Cengiz Ermiş @cengiz-ermis

  retro odası, retro dünyası olmazdı da bana artk, Retro Şeyler olurdu. "Bazı" absurd bir pekiştireç. Normalde anlamı zayıflatır ama sonunda şey dediğimiz için bende tınlayışı ŞEY'in belirsizliğini güçlendirme şeklinde. Tabi ki düşüncem bu kadar kompleks değil ama yazarak anlatınca böyle çıkıyor.

 • Cengiz Ermiş @cengiz-ermis

  @gamsizm teşekkürler paylaşım için.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Öncelikle hoş geldiniz. Bu kaar geç TS gelmeniz şaşırttı benim gibi takipçilerinizi. Sizi TS de zamanında paylaşıyorduk, çok doyurucu içerikleriniz var(dı). Grupça devam etmeniz dileği ile.

  https://teknoseyir.com/durum/817133
  Retro Podcast 13 : Kablolar, Ekranlar ve Konsollar
  HDMI öncesi görüntü aktarım teknolojileri ve bu teknolojileri kulanan konsollar hakkında doyurucu bilgi içeren, #TozluRaflar kıvamında bir #PodCast . Tozluraflar müdavimlerinin seveceğini düşündüğüm çok hoş bir postcast serisidir ayrıca. Kaçıran, bilmeyen varsa, buyursun:
  https://youtu.be/lJsRZAwWdf8

  • Cengiz Ermiş @cengiz-ermis

   İçeriklerim hala devam ediyor. Son bölümleri gösteren bir resim ekleyeyim. Podcastlerimizse arkadaşlarımın müsaitlik durumlarının eş zamanlı gitmemesinden dolayı aksıyor. Önceleri benim evimde buluşup kayıt alıyorduk ve yayınlıyorduk. İş sonraları, covidle beraber online iletişime ve canlı yayına geçince başlarda bizim için de pratik oldu. 10 bölüm yayın yaptık. Sonraları arkadaşlarımın iş güç durumları, sağlık sorunları derken bi kaç kez yayınlar iptal oldu. Sonra da söz verip gerçekleştiremeyen biri gibi görünmemek adına yayınlara ara verdiğimizi duyurduk. işler güçler oturunca sanırım devamı gelecektir. Sonuçta severek yaptığımız bir iş.
   Teknoseyiri çok eskiden beridir youtubeda takip ediyordum, Levent Beyle de ayrıca iletişimimiz mevcut ama 6 yıldır çok az şeye vakit ayırabiliyorum eskiye nazaran, o sebepledir ki hakkını veremem, mesajları cevapsız bırakırım korkusuyla forum gibi inter aktif ortamlara çok kısıtlı girdim.
   Odama hızlı üretim adına ufak bir köşeyi aydınlatmak amaçlı çözüm peşindeyim şu an. Ama 3 yıldır takibi bıraktıysanız onların üzerine de 3-5 video oldu 🙂

Global Game Jam'de yaptığımız Mom Please Find isimli oyunumuz En çok kahkaha attıran kategorsinde eşit puan ile Fetch Away adlı oyunla beraber 1. seçilmiş.

Destekleyen herkese teşekkürler 🙂

https://medium.com/unoghub/%C3%BCnog-global-game-jam-21in-en-leri-769610712e6

ÜNOG Global Game Jam 21'in “En”leri

Avrupa’nın en büyük GGJ21 merkezinin hikayesi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün global game jam'de yaptığımız oyunu paylaşmıştım. Oynayan akradaşlar rica etsem aşağıdaki linkten bizi aday gösterebilir ve yorum yapabilir mi? (tabi istiyorlarsa 🙂 )

2. sayfa da 42. sıradayız. Tabi isterseniz diğer oyunları da deneyip oylayabilirisinz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfV3J_zYapN9sDb4U_clbLi8QaLorBdDTGpCzPak33r-2EMRQ/viewform?fbzx=1801224972610247874

ÜNOG GGJ 21'in "En"lerini Seçin ve Bize Geribildirim Verin

ÜNOG'un WePlay Ventures sponsorluğunda organize ettiği Global Game Jam 2021, 350'den fazla katılımcı ve 70'den fazla geliştrilen oyun ile sona erdi! Sıra geldi etkinliği ve yaptığımız...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Global Game Jam'de 48 saat saatte yaptığımız Mom Please Find oyununu aşağıdaki linkten indirip deneyebilirsiniz 🙂

https://globalgamejam.org/2021/games/mom-pls-find-3

İlk oyun yapma deneyimimizdi biraz aceleye ve acemiliğimize geldi. Çok fazla hata var farkındayız ancak etkinliğe yetiştirebilmek için hepsini düzeltemedik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap