İyi akşamlar.
Kaçak Mi 11T pro almıştım.
1 sene rahatça kullandım.
Son 5 gün kala BTK telefonu kapattı.
Normalde 1 Ocak itibariyle açılması gerekiyormuş. Hala iki sim yuvası da aktif değil. Bu telefon için de drenç dışında IMEI atma yolu yok diye biliyorum. Telefonumdan da çok memnunum. yenilemek de istemiyorum.

Bilgisi olan birileri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar. Elimde çok sayıda eski ses kayıtları var. Yüzlerce. Bunların çoğunda yankı var. yankıları topluca kaldırmak istiyorum. Bunu yapabileceğim bir uygulama var mı? Yankılar çevresel. Asıl ses ortada. Sağ ve soldan yankıları geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube kanal videolarını çalma listelerini ayrı klasörlere atacak şekilde topluca indirebileceğim bir program arıyorum. Bazıları bana laf edebilir. Benim videoları indirme nedenim, ücretsiz olan içerik arasında rahatça arama yapabilmek ve istediğim her an internet olmadan sesleri dinlemektir. Aslına bakarsanız Kuran-ı Kerim hatim setleri indiriyorum. Çok güzel okuyan hafızlar var. Bu nedenle uğraşıyorum. Bir de dini sohbetler için bu uğraşıyı veriyorum.

Çoğu download programı bir süre sonra hata veriyor. 4k bile denedim. 4k video downloader de hatalar veriyor. baya sorunlu bir uygulama.

Dini inanışınız nedir bilemem. Umurumda da değil, Sizin de umrunuzda olmasın. Ben kendi inanışıma göre içerikleri tüketmek için arayış içindeyim. Kendimi geliştirmek ve daha çok şey öğrenmek için bunu yapıyorum.

İçerik hırsızlığı gibi polemikler olmasın diye belirtme ihtiyacı hissettim. İndirdiğim içeriklerin hepsi fayda amaçlı ve ücret gözetmeksizin paylaşılmış içerikler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gündem değerlendirmeleri ve sohbet yayınlarında sesler hep dengesiz. LP'nin sesi yüksek. MG'nin sesi düşük. Şunu ayarlamak bu kadar zor mu? Her hafta aynı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung marka buzdolabı aldım. Hepsiburada üzerinden, üçüncü parti bir satıcıdan aldım. Buzdolabını Tüketici hakem Hayetine başvurarak iade etmek istiyorum. Şikayet oluşturuken istenen şirket bilgisi için hangi firmayı kullanmalıyım.
Samsung,
Hepsiburada,
Satın aldığım üçün parti şirket.

hangisinin bilgilerini kullanacağız ve şikayeti nazıl oluşturmalıyım?

Çok fazla ses yapıyor ve üst kısmında buzdolabı fonksiyonunu açınca dondurmaması gerekirken donduruyor.
Ses fan rulman sesi ve aşırı gürültü yapan motor sesi. Ses öyle bir ses ki, hiç susmuyor. Neredeyse hiç. Günde yarım saat sessiz kalıyor. Kalan her vakit sesli. Ses kesilsin diye üst tarafın dondurucu özelliğini iptal ettim. Gerçi, ben yine de iptal edecektim. Küçük bir dolap alıp, dondurucusunu buzdolabı yaparak kullanırım diye Samsung almıştım. Elimde büyük bir derin dondurucu vardı. Onu kullanmak istedim. bu sayede buzdolabı hacmi artacaktı.

Evdeki hesap çarşıya uymadı.

Dolap aşırı sesli.
Üst taraf her durumda donduruyor. Buzdolabı haline getirdiğimde gelen servis yetkilisine doğru yapıp yapmadığımı sordum. Sorunun olmadığını söyledi. Bunun üst tarafı daha sovuk olur. Diye kendisini savundu. Dolabın ta kendisini. :d

Ses konusunda bir şey yapamayacaklarını da söylediler. Oysa bakmaları gerekirdi. Hiç bakmadılar.

Üç farklı ses geliyor.
1- Motor gürültüsü.
2- Fanlardaki rulman ya da mili kaymış fan sesini bilirsiniz. O şekil bir ses.
3- Cızırtı sesi.

Üst tarafı dondurucu yapınca sesi katlanarak artıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Samsung 46 serisi buzdolabı aldım. İnanılmaz sesli çalışıyor. İki hafta beklememi söylediler. İki hafta geçti. Hala inanılmaz sesli çalışıyor. İnverter motorların böyle olduğunu söylediler. Bu rezillik. Makine hiç durmuyor. Üst tarafı buzdolabı haline getirdim. Yine de durmuyor. Dolabı parçalayacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Tam modeli nedir hocam? Şu çıktı karşıma: https://www.samsung.com/tr/refrigerators/top-mount-freezer/453l-white-rt46k6000ww-tr/ . Özellikle daha sessiz diye de belirtmişler. Bir anormallik var gibi. Buzdolabının arka bölümünde yeterince boşluk bıraktınız mı? Power Freeze tarzı bir modu var mı diye baktım linkini attığım ürünün ama gözüme çarpmadı. Bizdekinde öyle bir mod var, açınca sesi biraz artıyor.

 • Orcun @orcun

  https://www.youtube.com/watch?v=mrokH15k8Ng Valla birisi ölçmüş 58 desibel diyor ki çekilecek ses değil. + niye firma sana 2 hafta dedi ? 15 günlük cayma hakkını mı gasp ettiler ? bir buzdolabını ilk geldiği gibi en az 24 saat kullanmaman lazım. Gaz çünkü bir motora çöksün adam gibi yağı çöksün ki ilk start kalkışta motor yağsız da kalmasın adam gibi olduğu gibi gazı da devirdaim etsin. Mesela geldiği gibi fişe takanlar var buzdolabı allah korusun bata patlar. Motor yani patlar ciddiyim. Senin direkt şu durumda servis çağırıp böyle böyle motorun aşırı sesli olduğunu tutanak tutturup servis formunda işlettirmen lazım. Akabinde thh gidip böyle böyle ben aldım bu ürünü serviste bunu dedi aşırı sesli cihaz kullanılacak gibi değil. İlk 6 ay içinde oluşan fabrikasyon hatalar gizli kusurlar için ürünün yenisi ile değişimini talep ediyorum. Yenisi stoklarda yoksa veya üretimi bitmişse misli ile yenisinin bedelsiz değişimini talep ediyorum. Deyip nereden aldıysan satıcı kimse onu thh veriyorsun. 1 ay 2 ay belki 3 5 ay sürer ama kazanırsın. Öncelikle bir servisi çağır adam gibi izah et, baktın '' YA GARDAŞIM BUNDA BİRŞEY YOK İŞTE '' deyip şov yapıyorlar yolla direkt thh'e ver. Hiç öyle samsung türkiyeye yazacam şikayetvar'a yazacam işte @ademhelvaci Adem abiye şey diyeyim video çeksin vs vs bunlar güzel ama sonuç gelmiyor. Adem abi sağolsun çok ilgilenir ama çoğu zaman malesef firmaların umurunda olmuyor. 🙁

  • Orcun @orcun

   https://www.youtube.com/watch?v=5u8hAtnmYD0 Ovvv sese bak ya 1990 model çamaşır makinesi sıkma modunda gibi ses çıkıyor.

  • eamedic @eamedic

   Yani belki geri kafalı bir yanıt ama benim elim böyle cihazları alırken arçelik beko fln gibi markalara gidiyo 😀

  • Orcun @orcun

   @eamedic Yok ya ne geri kafalılığı 😀 baya mantılı çünkü yerli üretim parçası ona göre heryerde bulunuyor. Bende vestel aldım bu yüzden. Gidip şimdi samsung ne bileyim lg hitachi falan fistan birsürü güzel marka var ama biliyorum ki o bozulunca beni süründürecekler uğraşacağım en basiti kapı fitilini bile bulmakta canım çıkacak o yüzden gerek yok. Klasik zaruri evin ihtiyacı olan temel eşyalarda yerli markası bu yüzden daha iyidir. Birde buzdolabı çamaşır makinesi bunlar feci önemli şeyler. Tamam iyisi olsun güzeli olsun ithal olsun vs. ama bir sorunda adamı ağlatıyorlar.

  • eamedic @eamedic

   @orcun anneme lg çamaşır makinesi aldırdım, başta çok güzeldi makina direct drive sessiz fln, sonra üç kere servis ihtiyacı oldu, bir kere parça yokluğundan makina komple değişti, yeni gelen makina da 2. yılında denge mekanizması arızasından 2000 tl patladı, kadın illallah etti bana sövüyo 😀😀 anneannemde 25 yıllık buzdolabı tık demedi daha bizde var 17 yıllık hepsi arçelik, şimdiki ürünleri bilemem ama samsung fln çok afilli görünüyo mağazalarda ama memnuniyetsiz birkaç kişiyle karşılaştım, kendi buzdolabım regal öğrenci evinden kalma 10 yıllık dılardan baksan tipsiz bişey canavarın içinde bir file portakal kalmıştı 6 ay sonra sıkıp içtik 🤣 hani tazelikse tazelik, şimdi konserve dolabı yaptım onu ama canavar yılda 200 kw yakmıyo bir de ses desen sıfır. Bazen diyorum gerçekten pazarlama politakası mı allayıp pullayıp gözümüze mi sokuyolar.

  • Orcun @orcun

   @eamedic Lg alacağına keşke regal alsaydınız mis gibiydi. 15 sene sonra da bozulsa illa ki yedek parçası bulunurdu. 😀 Zaten neyi bozulacak ki ? motor var rezistans var o kadar. 😀

  • revenge @revenge

   Sürekli ses yapıyor. Yukarıdaki kardeşimin attığı makine. 453 LT olan. Çok sessiz diyen kişilere kanıp aldım. Pişman oldum. Derdim para da değildi. Sessizlikti. Derin dondurucuyu kullanırım, dondurucu kısmını buzdolabına çeviririm diyordum. O da yalan oldu. Buzdolabı fonsiyonunu açınca bile, dondurucu kısmı hala dondurmaya devam ediyor. saçma sapan bir makine.

  • LOOP @loop

   Oo fenaymış. Klasik kompresör den şaşmamak lazım demekki

 • Tarık @xahve

  Bizde de Beko var, motoru hiç durmuyor 😀 bozulmuyor da, garip bir şekilde 7/24 çalışmaya devam

 • parka @parka

  90 larda Ariston nofrost böyle sesli idi 2 defa değişim yapıldı ses kesilmedi . O zaman iade edemedik devamli servis en sonunda biz emekli ettik kurtulduk.

Merhaba beyler.
Turknet'in inanılmaz zamları sonrası yeni bir ISP arıyorum.
Engelli tarifesi kullanıyorum.
Başka bir ISP kullanmak istiyorum.
CGNAT, FİYAT ve Müşteri hizmetleri mühim.
Telekom altyapısı kullanıyorum.

Yardım edenlere teşekkür ederim. Mileni ile konuştum. Satışçı hırçın. CGNAT olacak mı? Şeklinde sorduğum soruya kesin bir cevap veremedi. Üstüne üstük, sürekli baskıcı bir satış politikası izliyorud. Saçma salak bir şekilde, Turknet kullanıcı adımı vermeme rağmen, Yanlış olduğunu söylüyordu. Abone numarası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

X-mouse Button ile fare tuşuna tıklatınca, istediğimiz bir tuşu taklit etmesini nasıl yapabiliriz?
Bayramınız mubarek olsun.
Örnek vereyim.
F1 tuşuna tıklamasını ve basılı tuttukça bu eylemi yapmasını istiyorum.
Bir macro atadım. Bu macronun sürekli tetiklenmesini istiyorum.
Macro için de MacroRecorder kullandım.
MacroRecorder'de, macro kısayolunu F1 yaptım.

Bunun için ne yapabilirim? Bilen birisi var mı?
Ben bir çok defa deneme yaptım. Malesef tuşa basmıyor. Bastığında da tuş basılı kalmıyor. Ben fare tuşunu kaldırana kadar basılı kalmasını istiyorum.

Takipli tuşlarla macro atamak istedim. Bu sefer takipli tuşlar basılı kalamayacağından dolayı, xmouse button yine işimi görmüyor.
CTRL+X gibi.

Bilen ve yardımcı olabilecek birisi varsa, yardım ederse çok mutlu olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ademhelvaci

Hocam ben bir halt ettim.
Samsung 40ju6610 televizyonum var.
Sol alt ortadaki led çok parlıyordu.
Ben televizyon tamircisini aradım. samsung yetkili servisi. Samsung'dan numarasını aldım. Tek bir led parlıyor diye, tamirci uyanıklık edip, televizyonun tüm panelini değiştirmek gerekeceğini söyleyince, yemişim televizyoncusunu diyerek, kardeşimle birlikte televizyonu açtık. 5 tane led yerinden oynamış, ve yapışkanlığını kaybeden yapıştırıcı nedeniyle de düştü. Diğerleri sağlam. Parmaklarımızla kontrol ettik.

Bu arada, Samsung mükemmel iş yapmış. Bir sürü led var. Arka aydınlatması harika.

Düşen ledleri yapıştırmak için cam yapıştırıcısı ve saydam olması gerekiyormuş. İnternette araştırdım. Hiç bir sonuç bulamadım.

Bu durumda bana ne gerekli? Neyi almalıyım ki, benim işime yarasın ve ledleri görüntü bozulmasına neden olmadan yapıştırabilelim.

televizyon elimde kalabilir. Curve ekran var. Biliyorum.

Yapıştırıcıyı bulduktan sonra, tüm ledleri yapıştıracğaım. aşırı parlama yapan led'in merceğinin düşmüş olabileceğini söylemişlerdi. Mercek diye bir şey yok. ledler var. Mercek vardır ve düşmüştür diye açtım. Sanırım önündeki perdelerden dolayı parlama yapıyor ya da led yerinden oynadığı için parlıyor. Bilemedim.

Güvenilir bir tamirci de bulamadım. Bir led arızalı diye, bir ton para vermek istemedim. Adamlar her boka ledbar ya da panel değiştirme heveslisi .

Bir ledbar, bir ton para. Gerekirse eğer, televizyonu sıfır alırım. Bir panel parasını vermem.

7 yıllık televizyon. İyi dayandı.

Alkol ve silikon yapıştırıcı alacğaım.

Televizyonun ön çerçevesini çıkartırken de, iki tırnak kırıldı. Mühim değil. Vidalayınca sabit kalır.

Bir kaç sene daha beni idare etsin istiyorum.

İlgilenirseniz, teşekkür ederim.

Allah'a emanet olun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Orjinal yani kendi servisi led değiştirmez dostum. Yani varsa da öyle bir markanın servisi ben hiç görmedim. Sağlam fiyat çıkartırlar genelde o sağlam fiyata da dersin ki ya tv atayım yenisini alayım öyle bir paradır.

  Çevrede ki tamirciler de led bardaki ledi değiştirmezler yani çok zor komple ledler değişecek diye o sıra ledleri değiştirir. Veya takım olarak değiştirirler tertemiz yepyeni olur. Normalde takım olarak değişeceği için o ledler mercekleri vs hepsi üstünde yapışkanlı bantlı hazır. Alırsın seti takarsın yapıştırırsın tertemiz olur.

  Yani bilmiyorum dostum tamam uğraş el becerin varsa ama çokta zorlama çünkü girdiğin risk yüksek. Şimdi paneli taktın bozuk kırılmış ne yapacan ? led için alet gitti çöpe değer mi ? zaten tamirciye de o riske girmemek için para verirsin olay budur. Bak önceki oneplus telefondada oldu galiba aleti brick etmiştin diye hatırlıyorum gerek yok yani büyük risklere giriyorsun.

  • revenge @revenge

   Oneplus telefonu hallettim. 200 TL verdim. Tamam. 12000 TL'ye de sattım. 😀

   Allah ne derse o. Yapacak bir şey yok.

   Olmazsa, bozulur. Atarım gider. 2060 TL vermiştim. 7 yıla böldüğümde, yıllık 300 TL ile bana iyi hizmet ettiğini görüyorum. Günlük 90 kr civarı masraf olmuş. Yapacak bir şey yok.