Asın bayrakları, Turkiyede super charger ağına dahilmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26

işi bilen birinin inşaat hakkındaki yorumları bilmeyen biri malzemeden kaçmamışlar helal olsun nekadar demir der

PASLI DEMİRİN ADERANSI YÜKSEK OLUR!

Bu şantiyede çekim yapmak istediğim çok ilginç sahneler meydana gelmişti. kısmet bu güne oldu. cap lock iskele yi de burada görmüş oldum. PASLI DEMİR KÖTÜ Dİ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Paslı deimirin aderansı yüksek olu video başlığını ve sizin "İşi bilen" yorumunuzu görünce önce bir şok oldum. 17 yıılık inşaat mühendisiyim, ilk defa böyle bir şey duydum. Meğer adam videosuna clickbait başlık atmış. Ayrıca ben olsam o demiri teslim almam, neredeyse bütün etriyeler 135 derece yerinde 90 derece gönye ile bitirilmiş. Bu çok tehlikelidir. Paslı demirleri, yine gönye ile bitirilmeyen kiriş üst demirlerini de görmezden geliyorum. Kolon-kiriş birleşimlerinde ve rezervasyonların etrafında olması gereken ilave demirleri de göremedim. Yap-satçılar ve ustalar en çok bunlardan çalmaya yeltenir. Belki de başka bir şekilde çözmüştür statiker. Günahlarını almayayım şimdi. Asıl facia ise elektrik tesisat borulaması... Sanki özellikle tüm borular moment maksimum noktasından geçirilmiş. Neredeyse kasıt arayacağım.

  • ilker @gilker

   aynen adamda elektrik tesisatından çok bahsetti beton koyacak yer yok ve en önemli kriş

  • civilization @civilization

   Etriye koyduklarına dua etmek lazım 🙂 adamın başka bir videosu var orda etriyedeki kıvrımı anlatıyor. Taşeron kurtarmıyor diye yapmıyor iş veren de bana masraf çıkartma diyor gibisinden bişey demişti. Başka bir videosunda işverenin kirişin yerini nasıl değiştirttiğini vs anlatıyor. Bütün inşaat sektörü müteahhitlerin para hırsından çok kalitesiz işlerle dolu. Sıvayı çekip boyayınca da kapanıyor kimse de görmeyince iyi iş çıktı diye övünülüyor.

 • filarmonik @filarmonik

  Yine bir deprem olur, binler ölür, hesap sorulmaz ya da sorulur gibi yapılır. Bu hikaye de böyle devam edip gider. Kız olursa kader, erkek olursa da yazgı koyarlar adını.

newegg Türkiyede satışa başlamış fiyatlar çok kötü değil direk TL üzerinden

Computer parts, laptops, electronics, and more - Newegg Turkey

Newegg is proud to offer Turkey the best prices, fast shipping & top-rated customer service for Computer Parts, Laptops, Electronics and more!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Video çekimi için stüdyo ışık seti gerekli
4x4 m2 sahnede ürün çekimi yapmak istiyoruz, ürünlerin bazıları 2m boyunda bazıları 15cm belirli bir ölçü yok yani. LED ışık seti için önerebileceğiniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  Maaliyet kaygınız varsa florasan ışıklar daha iyi olacaktır keza yeniden renk üretimi başarılı olan ledler pek bütçe dostu değil. Maaliyet kaygınız yoksa aputure markasının ürünleri başarılıdır led ışık konusunda.

  • ilker @gilker

   valla açıkçası çalıştığım fabrikada led ışık üretecek kapasite var. En iyi ışık hangisiyse onun kelvin ve lümen değerleri baz alınarak ucuz yollu işimizi görecek şekilde üretmeyi planlıyoru yani marka olarak değilde 4m2 lik sahneyi video için ışıklandırabilecek şu modeli al diyebilirseniz sevinirim.

  • ARMv7 @armv7

   @gilker aslında ürünün rengine, boyutuna girintisine ve çıkıntısına göre ışık ihtiyacınız sürekli değişecektir. Sizin çok parçalı bir sete ihtiyacınız var. Teknoseyirde de incelenen aputure ls120d ışıktan birkaç tane almanız işinizi çözecektir diye düşünüyorum. Tabii aparatlarını da almanız lazım, difüzör ve ayaklar lazım ve ışık işi formülü olan bişey değil, maalesef kesin ve net bişey söyleyemiyorum. Kurduğunuz her sahne için farklı ışık ihtiyacınız olabilir.

  • ilker @gilker

   @armv7 eywallah spot olarak değilde şu tarz ışıklara nedersin? https://fotografium.com/urun/aputure-al-528w-amaran-led-isik

  • ARMv7 @armv7

   @gilker tek kaynaktan çıkan ışıkları sert gölgeler olmasın diye difüze etmek gerekiyor örneğin brnim attığım ışık. bu sizin gösterdiğinizde tabii difüze olma durumu daha rahat çünkü daha geniş bir yüzey çıkıyor. Benim attığımın avantajı gerektiğinde ışığını bir yerde toplayabilirsiniz isterseniz difüze ederek dağıtadabilirsiniz. Diğeri kendinden difüze sayılır neredeyse. Tabii ki ışık gücü ve fiyatı karşılaştırmakta fayda var birde bunlar bataryalı ve bataryasız olarak ikiye ayrılıyor bataryalılar tabii ki daha gereksiz maaliyet. seçimi bu kritetleri göz önünde bulundurarak yapmanızda fayda var.

  • ARMv7 @armv7

   @gilker parça parça satın almanın avantajı gerektikçe ışık miktarını arttırabilirsiniz.

  • ilker @gilker

   @armv7 eywallah hocam ilgine teşekkür.

yine metro yine ölümcül kaza

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acil güvenlik kamerası önerisi gerekli bilgisayar ve teknolojilerden anlamayan arkadaşım için gerekirse eve gelip kurulumu yapılacak ne benim ne arkadaşın başı ağrımayacak.
4 wriless kamera dışarıdan bağlanıp izleme özelliği istiyoruz. Önerileriniz varsa sevinirim.
2000TL yi geçmezse çok iyi olur

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paul Allen ölmüş arkadaşlar bukadar zengin birisi için 65 yaş çok erken...
http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-microsoft-un-dunya-2760808/

Son dakika... Dünyaca ünlü isim hayatını kaybetti!

Teknoloji devi Microsoft'un kurucularından Paul Allen, 65 yaşında hayatını kaybetti.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Digialocean da VPS e kurulu Centos 7 den anlayan varmı mail problemi yaşıyorum ona göre soru soracağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ilker @gilker

  valla web panelini kurdum. NS ayarlarını ve ufak defek ayarları yaptım mailler gidiyor ama mail alamıyorum. daha doğrusu 2 adet domain host ediyorum 1 tanesinden alamıyorum. DNS zone ayarlarını DKIM & SPF ayarlarınıda yaptım herşey yeşil ama mail gönderiyorum 1 tanesine mail gelmiyor.

  işin ilginç yanı sorunlu mail hesabını google a account olarak tanımlayınca anında alabiliyorum. ama kendi hostumda alamıyorum

 • ilker @gilker

  name serverlarım ns1.cizerim.com ve ns2.cizerim.com şimdi farkettim google SSL olmayan porttan mail adresini tanımladığımda alabiliyorum.

Bun nasıl gençlik ölünün arkasından kötü konuşmak istemiyorum ama ne şehit ne gazi olmuşlar. Yine oyunlara yükleniyorlar. pompslı tüfekle oyun oynamışlar sanal manal değil yani.

Pompalı tüfekle sanal oyuna 2 liseli kurban... Gençliğim eyvah!

Şiddete yönlendiren ve gençler arasında büyük ilgi gören bilgisayar savaş oyunları bir felakete daha yol açtı. Ömer Faruk Karakoç ve Kerem İleri adlı liseli gençlerin, internetten...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • Anıl @anil

  Abi zamanında doom, punisher falan oynadım, küçüklüğümden beri içinde aşırı şiddet olan oyunları çok severim ama şimdiye kadar "silah alayımda etrafa nefret saçayım" tarzında bir adam olmadın. Hatta bireysel silahlanmaya karşı çıkan bir insanım. Oyunların 1 gram suçu yok bu olaylarda, bütün suç ailenin.

  • Orcun @orcun

   Kendimden bahsedeyim, benim ruhsatlı tüfeğim var. Dedem köy korucusuydu, avcıydı vs. ufakken bize oradan işlendi. Ava gitme olayları şu bu vs. uğraştım. Daha sonra hobi olarak tüfeğim olsun şu bu önceleri havalı sonrada işte yivsiz tüfeklere merak saldım. Ha bende bu arada feci vahşette oyunlar oynadım ama, öyle alayım milleti vurayım keklik gibi avlarım olayım hiç olmadı. Bakma burada bazen yazıyorum onu bildiğin dalga geçmek için yazıyorum. 😀

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Pompalıyı bu yaşta insan nasıl buluyor da alıyor? Sorun oyun mu yoksa bu mu acaba?

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Bütün suç oyunların 😛 Özellikle CSGO

 • Pix50Adam @zero2900

  Dakikada 5 adamın kafasına sıkılan mafyatik dizilerin hiç suçu yok çünkü hepsi oyunlar yüzünden.