BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Siteyi kediler işgal etmiş :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 19
 • Psikobat @psikobat

  Taktik hep ayni gibi önce bireysel youtube kanalı açıp, kendi deneyimlerimi kişisel tavsiyelerimi vs vereceğim diyip, belli kitleye/gelire ulaştıktan sonra ben musadeniz le deniyor, Gerçi Erdiyi severim, eskiden videolarını izleyemezdim çok hızlı ve heyecanlı anlatıyordu hiç bir şey anlaşılmıyordu, kendisini bayağı geliştirdi, neyse isabet olmuş.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   15 küsür yılını veren adama da taktik demezsiniz. Nasıl taktikse uygulama 15 yıl sürmüş 🙂 Dünyanın en başarısız taktiği o zaman. İş verenin sunduğu şartlar, alternatiflerden geri kalırsa çalışan anında topuklar. İş dünyası böyle.

  • KRAK3NN @passenoir

   @gamsizm İleri zamanlı taktik bu,sıradan taktiklere benzemez 😀

  • Psikobat @psikobat

   @gamsizm 15 yılını vermesi fark etmiyor, gemi su alınca ufaktan kendime bir filika bulayım derdine dönüşüyor, ve model değişmiyor ki madem cevap verdiniz benzer soruyu size de zamanında sormuştum youtube kanalı açtınız hayırdır inş diyince HA(hani şu malum şahıs) ona soramıyorsanız bana da soramazsınız gibi alakasız bir cevap vermiştiniz, tabi sizin veya ts ekibinin üye/yöneticininin oraya evrilmesini istemem ama bazı şeyler bağırmasa da ben buradayım diyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @psikobat Gemi su alınca öyle oluyor sanıyorsunuz işte. Onu kimse bilemez. Gün'ün özel kalemi vs değilseniz gelirini giderini bilme şansınız yok çalışan ya da izleyici olarak. Adamın belki petrol kuyuları var yıllardır DH'yi ordan finanse ediyor bilme şansınız yok. Çalışan sadece aldığı maaşı bilir. Eğer daha iyi şartlar oluşursa anında gider. İş yerinde vefa vs gibi saçmalıklara yer yoktur. Böyle yönetici olmaz çalışan da olmaz. Yasal haklar ve piyasa koşulları vardır. Eğer bunun dışına çıkar ve duygusallaşmaya izin verirseniz bir taraf ezilir ki o her zaman çalışandır. Bunları DH özelinde söylemiyorum iş dünyası böyle. Eğer mideniz kaldırmıyorsa iş sahibi olmamalısınız hatta. Çünkü hiç hesapta yokken, çalışanlarınızı işten çıkarmak durumunda kalabilirsiniz.

   Benim durumum aynı değil. Mesut ve Erdi çalışandı. TS zaten benim. İş verenim yok.

  • Psikobat @psikobat

   @gamsizm Yazılan yorumlardan reklam linki fışkıran amazon ref linki veren ortaya cıkınca sözleşme metnini değiştiren dh den bahsediyoruz sanırım?, İyi kötü takip eden dh den ayrılan editorlerin(başka örneklerde var) öncelikle doğal olarak kendi kişisel youtube hesabı açıp daha sonra böyle daha bağımsızım dediğini bilir/bilmeli, sizin işveren örneğiniz malesef sevgili LP, hocamı aklıma getiriyor, zamanında resmen top benim saha benim diyip DHW çat diye kapatması aklıma geliyor, ki bir süre üyeler inatla database ver hosting masrtafı bizden devam edelim dediği halde önce ben halledeceğim diyip sonradan ölü taklidi yaptıgını bilmesi lazım. Uzun lafın kısası,Erdinin hesap açtığı zaman ben tahmin etmiştim, aha buda gidecek diye, ondan öncekiler gibi.. Sevilir sevilmez o ayrı ama dediğim gibi taktik/plan değişmiyor.Youtube çoğu kişiye gelir modeli oldu(çoluk cocuk dahil)O yuzden erdinin ben çekiliyorum demesini vefaya yada gelir dengesine bağlamak pek mantıklı değil.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @psikobat Neresi tam anlaşılmıyor anlamadım ama benim yazdığım şeyleri bana yazmaya başladığınıza göre çok farklı bir şey yazmıyorsunuz sanırım 🙂 Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum çalışanlar vefalı oldukları için kalmaz. Daha iyi seçenekler oluşursa ölçer iyi olana gider. Plana programa gerek yok. Şartlar kendiliğinden oluşur. YT de kendiliğinden oluşmuş bir seçenek. İş sahibi de sözleşmeye bununla ilgili madde koymadıysa geçmiş olsun. Bizde de yok mesela. Herkes gidip kanal açıp ayrılabilir. İzin mizin vs gerekmez.

   O hosting vs bizden olsun teklifleri de yine amatör ruhun neticesi. Kötü bir şey değil. TS'yi masraflarından kapatma noktasına gelsem ve sahibi sadece ben olsam bir kişiye bile devamı için izin vermem. Çünkü benim markam. Başkalarının insafına bırakamam ki TR gibi bir ülkede bu çok tehlikeli. Başka işe geçecekseniz köprüleri atmanız gerekir. Benden habersiz devam etmesi mümkün olamaz. Yine mesai ayırmam gerekir ki zaten istenmeyen şey bu. O yüzden kapatmak tek çözüm iş/marka sahibi açısından. Yoksa o dava tehditleri yine marka sahibini bulur adam halbuki bırakmış gitmiş koyun otlatıyor haberi bile yok.

  • Ş.A.Y. @sahin

   @gamsizm şu iş dünyasıyla ilgili düşüncelerinizi bir video ya da blog yazısı yapsanız keşke abi. 🙂

  • Psikobat @psikobat

   @gamsizm Bende aynı şeyi diyorum/diyeceğim zaten, hesap açılınca bir şeyler yolunda gitmiyor belli, buna maddi manevi anlam yukleyebiliriz ama sonuç değişmiyor taktik/yolu aynı oluyor demek istediğim buydu. Küçümsediğiniz amatör ruh bu arada hala gönüllüler arasında hosting masrafı karşılanarak başka bir platformda sırf "ortam dağılmasın" diye dhw kısmen devam ediyor(chw adı altında)Kimin başına ne iş gelebilirdi bilemiyorum ama bana göre mantık yanlıştı çok güzel bir "elit" diyebileceğimiz kitle neredeyse kayboldu(sizin basçek gibi yada pclabs gibi) neyse.Yani ya benimsin ya toprağın görüşü ne kadar doğru bence tartışılır, sonuçta insanlar emek veriyor bir araya geliyor,birşeyler paylaşıyor en kötü emek/zaman harcıyor, destek veriyor vs ve siz bunları görmezden gelip bizde böyle işine gelirse diyorsunuz..Neyse bilmiyorum belki ben fazla duygusal yaklaşmış olabilirim ama bir türlü anlam veremiyorum malesef.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @psikobat: Şu an ülkede su almayan gemi kaldı mı? Markalar bile örnek gönderirken "inceleme örneği gönderiyoruz ama satabilecek miyiz acaba?" diye sormaya başlamış olabilirken, Erdi'nin ve/veya Mesut'un batan gemiyi nasıl kurtarabileceğini düşünüyorsunuz ki?
   Bakın TS'de de DH'da da grosmarkette satılan elektrik/elektronik/mekanik ürünlerin incelemeleri yapılmaya başlandı ve hangilerinin "F/P" ürünü olduğu hakkında yorumlar yapılıyor. Totosu kirli klavye/fare setleri bile dünya para...

  • Psikobat @psikobat

   @lterlemez Tamam ama konu o değil idi 🙂 , Her gemi, her sektor su alır, ama omuz hizasına gelince taktik değişmiyor, bağlı olduğu yayın kuruluşundan kendi reklamını basıp(şurdan, şuradan takip edin vs) tırak dediği yerde beyler ben yokum deniyor ve hop merhaba dostylar kanalıma hoş geldiniz.... benim demek istediğim buydu ki bu ornek bir tane iki tane de değil..Herhangi bir kişinin bağlı olduğu kuruluşu nasıl kurtarır yada neden bırakıyor değil dediğim gibi bu bizi/kimseyi ilgilendirmez, sadece youtube/twich gibi bazı platformlar sanki biraz güven yada alt yapı sağladı diyebiliriz eh bunuda görmezden gelemeyiz.Ehh Sonuc olarak buna yıllar aylar bağlayıp o kadar basit değil de diyemeyiz bence.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @psikobat: Adam ne yapsın, yapabildiği kadar yaptı işte. Bir de ben kısıtlanıyorlar hissine kapıldım, açıkçası. Yani, sadece batan gemi muhabbeti yapmıyoruz aslında. Her ne kadar Erdi'den duymasak da Mesut'tan duymaya (eleştri) başladık. Bu yüzden de belki ayrılmış olabilirler.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @psikobat Amatör ruhu küçümsemiyorum, amatör topluluk profesyonel/ticari bir yapıyı sürdüremez diyorum. Maddi açıdan değil. Asıl sahibi yine ilgilenmek zorunda kalır kendi markası sonuçta. Farklı isim vs hepsi olur. Ama aslı olamaz. Eğer sahibi bıraktıysa. Ben bakarım ilgilenirim derse olur. Ama kendi örneğimde bakmam ve ilgilenmem diyorum 🙂 O yüzden gözüm üzerinde değilken tedirgin olmaktansa kapalı kalmasını tercih ederim.

 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  DH ye 3 4 senedir girmiyorum. Zaten belliydi son 1 senedir. Mesut gitti ise Erdi de gider dedim. Oldu.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Erdi kaliteli ve iyi araştırılmış içerikler sunuyor, fotojenik değil evet ama kitlesi zaten bilgi için takip ediyor oda bunu yapıyor. Youtubede 3 ay telefonun şarjı gider diyenler varken böyle adamlar içerik üretmeli yolu hayırlı olsun.

Arkadaşlar selam çevrenizde ekonomiden başka düzgün muhabbet dönüyor mu çevremde kiminle konuşsam konu dönüp dolaşıp battığımıza dolar kuruna vs geliyor. eskiden hobilerimiz teknoloji takibi vs vardı hiçç bişey kalmadı artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Arkadaşlar selam çok yakın bir tanıdığım inşaattan 4 sene önce ev aldı, evin %80 i bitmişti aldıklarında ama müteahit evi bu halde bırakıp kaçmış, toprak sahipleri de tapu iptal davası açacakmış. Evi aldıklarında %80 ürzeri bitmiş yapılarda tapu iptal davası açılamaz denmiş birkaç avukatla görüşüldü çelişkili ifadeler veriyorlar . Tavsiye edeceğiniz bir avukat falan var?
@brave sen inşaat işiyle uğraşıyordun sanırım bilgin falan varmı ? yada tavsiye edeceğin birşeyler varsa çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Cihat @cihat

  https://kocakhukuk.com/blog/kat-karsiligi-insaat-sozlesmelerinden-kaynaklanan-tapu-iptali-ve-tescil-davalari

  böyle bir şey buldum belki işine yarar. Aynı durum bizimde başımızda var ama müteahhit ekonomik sebeplerden dolayı bitiremediğini söylüyor sürekli görüşüyoruz yani batıp kaçma gibi değil.

 • Johan @johan28

  80% yi kim belirliyor onu bir araştırmak lazım belki oradan yürünür

 • civilization @civilization

  Ldiğim kadarıyla arsa sahibi miteahhitden daire alanlara tapu iptal davası açamaz. Çünkü arsa sahibi miteselsilen sorumlu. Yani müteahhit sorumluluklarını yerine getirmezse arsa sahibi sorumlu. Prtads kat karşılığı sözleşme varsa iş biraz uzun. İnşaat yapım sözleşmesi varsa daha kısa ve kolay. Kat karşılığı üzerinden gidelim. Arsa sahibi eğer miteahhit kaçtıysa yada sıkıntı varsa sözleşmenin feshi için dava açacak bu süre de 2 3 sene sürer. Sonra mahkeme uygun görürse sözleşmeyi fesh eder yeni bir müteahhit ile devam edilir. İnşaat yapım sözleşmesi varsa arsa sahibi gider notere sözleşmede müteaahhitin azlini verir olay biter. Burda çözüm bence anlayışla olmalı. Öncelikle arsa sahibi bir avukat vasıtasıyla yerinde tesbit yaptırmalı sonra mahkemeye gitmeli çünkü müteahhit vaadini gerçekleştirmemiş. Sonra daire sahipleri ile toplanıp kalan %20 lik kısım için para toplayıp inşaatı bitirmeli. İlgili belediye ile görüşüp eksik ne ise onların yapılması yeterli. Yapı denetim harcı yatırılıp sgk dan borcu yoktur beklenmeden 22 yada 28. Maddeye istinaden yapı kullanmaya başvurmak lazım. Önerim şu olur arsa sahipleri ve daire sahipleri bir toplantı yapsınlar toplantıyada işin yapı denetim firmasını çağırsınlar. Yapı denetim düzgün bir firmaysa onları yönlendirir. Para harcıyacaklar ama. Birlik olmazlarsa işin içinden çıkamazlar obu da söyleyeyim.

devletin yaptığı pump and down hareketinde terste kalan yüksekten mal alan var mı merak ettim. ben 16 dan bir miktar dolar alıp terste kaldım eldekileride bozdurmadım siz de durumlar nasıl?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Çevremde iki kişi var altını 1000 tl den aldı 🙁

 • RDR @rdr

  270 liralardan başlayıp 450 liraya kadar biriktirdiğim 25 gr altını tepki düşüşü gelir diye 720'den bozdum. Gerçekten de 690 gevşedi, 650 hedefimdi ama uzun adam durur mu, her gevşeme veya durağanlıkta çıkıp ters faiz açıklamaları yaptı ki sonunda 18 liralara giden maratonu gördük. Şimdi bakınca çok açık aslında, bunu bir süre önce planladıkları çok açık, bir gecede bankalar yazılım mı geliştirecek, reklam filmi mı çekilecek? Yapılan açıklamalar ile yükseldikçe yükselmesinin önünü açtılar ki açıkladıkları mevduat çözümü dramatik etki göstermiş gibi olsun. Eminin çevrelerinde çoğu kişi haberdardı planlanandan ve hepimizin paralarını cukkaladilar 🙂

  Düşüş geldiğinde 770 liradan tekrar 25 gr altın aldım, duruyor kenarda, her ay maaştan artan ile altın ve dolar almaya devam edeceğim, inşallah 7 liranın altına da düşer, oralardan da alırım. Emekliliğe biriktiriyorum sonuçta.

 • altalena @altalena

  Ben 15'ten bir miktar döviz almıştım. Bozdurmadım. Makas olmasaydı bozdurup 10'dan tekrar alıp zararı minimize etmeyi denerdim.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  USD bazlı kazandığım için birikimlerimde hep USD, altın ve araç şeklindeydi. Bu yükseliş döneminde yükseliyor diye bankada vadesizde duran para ile aldığım 10-15gr kadar altın sebebi ile biraz zararım var. Asıl zararım yüksekten bozduramadığım için kardan zarar.

eczaneden raporsuz anti biyotik alınabiliyor mu? en son dr un verdiği anti biyotiği almam gerekli ama rapor yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Arkadaşlar günaydın adobe creative cloud lisanslı sürüm var, illustrator ü yükledim ama creative cloud içerisinde ve windows programlarında yüklü gözükmüyor, tekrar yükle dediğimde hata veriyor yüklemiyor ama zaten yüklü olduğu için çalışabiliyorum. sorun şuki yüklü gözükmediği için plug-inler yüklenemiyor sorun çıkarıyor. Bunu nasıl silebilirim eskiden uninstaller lar falan vardı ücretsiz önerebileceğiniz birşey var mı? tekrar yüklemeyi deneyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

resmi gazete çöktü hadi hayırlısı tam 12 de hemde
https://www.resmigazete.gov.tr/

BeğenFavori PaylaşYorum yap