istanbulda ev kiraları ne olmuş öyle moralim çok bozuldu akşam akşam. 9.000 den aşağı oturabileceğim ev bulamadım ki mahallede orta düzey biryer. nereye kadar gider acaba... yıl başında bir zam daha da gelir off..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Arkadaşlar selam yabancı hisse senedi almak için sağlam bir aracı kurum arıyorum öneriniz var mı? al sat yapmayacağım alıp uzun süre tutmayı düşünüyorum yani komisyon oranı önemli olsada birinci tercihim güvenlik yardımcı olabilirseniz sevinirim @norego biz normal ölümlüler için önerin olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Şimdi Boston Dynamics düşünsün... Valla üzerine böyle bir şey geldiğini görsem altına sıçarım herhalde umarım yapay zeka falan entegre etmeye çalışmazlar. insanların ölüm kararı robotlara bırakılmamalı.
https://www.youtube.com/watch?v=rr3_QPi7WiE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17
 • Ali @norego

  Şurada konuşuldu: https://teknoseyir.com/durum/1583555

  Çinli bir firmanın 10 küsür bin dolara sattığı robotların üzerine silah takmış korkmaz.

 • UnicornKnight @unicornknight

  evime hemen hemen 200-250 metre mesafede, Devebağırtan Rampası'nın Büyükçekmece Körfezi tarafına manzaraya hakim konumda ve kendi şirket mülkünde konuşlu ve benzer ürünleri olan bir "SAVUNMA SANAYİ" şirketi var. bu bahsi geçen şirket çok değil birkaç yıl evveline değin burada lokal inşaat işleri yapıyorlardı, kentsel dönüşüm yani evet. ve yine evet, Karadenizliler ve hatta Doğu Karadenizliler. daha spesifik "yöre" bilgisi de veririm de, neyse.

  bilmem anlatabiliyor muyum. 😁

  • Mehmet @m-menguc

   Zaten ülkedeki bu inşaat merakı da bi karadenizlinin başının altından çıkmıyor mu?

  • UnicornKnight @unicornknight

   @m-menguc ben de peder bey ve valide hanımdan ötürü Trabzon & Rize karmasıyım, hatta peder tarafından kökenim doğrudan Karadeniz'in karşı kıyısından gelme (Kuman/Kıpçak), yani her türlü Karadeniz insanıyım.

   lakin bu ülkede ne siyasette, ne bürokraside ne de iş dünyasında tek bir Karadenizli'nin dahi ön planda olmasını istemiyorum artık. BIK-TIM ve YIL-DIM!

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   Gümüşhaneli gül ve keleş ve beyazlar mı yoksam?

  • UnicornKnight @unicornknight

   @erdemozkir yok o saydıklarıızdan hiçbiri değil, saydıklarınızın veliahtlarından biri Eren (Beyaz) benim eski arkadaşlardan zaten. tanırım, onlar girmezler o topa (Savunma Sanayi vs vs). en fazla sahilde (Büyükçekmece) Kuruçeşme Huqqa ile isim benzerliği olan alkolsüz mekan açacak kadar farklı sektörlere girişirler. 😊

   bu adını vermediğim firma biraz daha değişik, değişikten de ziyade mafyöz tiplerden müteşekkil. Büyükçekmece'nin mini mini Polat Alemdarcılık oynayangillerindenler. 😁

 • Fikri @fikri

  Üzerine entegre ettik desinler destekleriz. Yaptıkları robota entegre olayı bile kolay bir şey değil diye tahmin ediyorum. Üzerinde silah olduğu için normal yürümesi gibi olmaz.
  Bu robot Türkiye'de yapılabilir. En büyük sorun yazılım, o bile biraz takip eden için yapılabilir. Bu tür Boston Dynamics Spot Mini türü robotlar yaygınlaşıyor.

  Bu hareketler yüzünden tamamen yapanlara da şüphe duyulacak, destek bulamayacaklar. Yaptıkları ülkeye kazık atmak farkında değiller.

 • Echo @echo

  Boston Dynamics'in ordu için geliştirdiği bazı robotlar gürültülü olduğu için veto yediler. Bunlar bizi öldürtür demiş askerler. Bunun onlardan bir farkı yok. Aklı başında hiç bir güvenlik görevlisi bunu bu haliyle kulanmaz.

Ev fiyatlarına bakıyorumda beylik düzünde fiyatlar çok uygun tokiden bile daha uygun bunu örnek olsun diye veriyorum sebebi sadece suriyeli nüfus yüzünden mi?

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-asriva-yapi-gyo-dan-haftanin-kelepiri-araci-yok-komisyon-yok-1058476217/detay

ASRİVA YAPI GYO'DAN HAFTANIN KELEPİRİ ! ARACI YOK KOMİSYON YOK ! - Satılık...

Cumhuriyet Mah. Beylikdüzü İstanbul Emlak Ofisinden Satılık Daire Fiyatları ve Satılık Emlak İlanları sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

7 yaşında oğlum var pc de minecraft oyunu oynamak istiyor ben konuyu çok bilmediğimden hangisini satınalmam gerekiyor? online falan olmasın sadece offline olacak ve en ucuz nerede satılıyor. Bedavada olsa daha iyi olur ama yasal olması ilk tercihim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

mobil etkin noktayı açınca hem pcde hem telefonda internete giremiyorum bir sürü yöntem denedim ağ ayarlarını sıfırladım, sorunlu bazı updateler varmış onları kaldırmayı denedim ama bende kalkmadı. 2.4ghz 5ghz denedim olmadı ağ adını değiştirdim vs... var mı başka öneri internettekileri yaptım 🙂 sanırım sadece network adaptörünü değiştirmek kaldı.
Edit: windows kablolu ağdaki interneti, kablosuz şekilde telefona paylaşmada problem yaşıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

comnet kullanan varsa davetiye kodu verebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar bahçeyi kazdıracağım kot farkını sıfırlamak istiyorum kepçeci geldiğinde nekadar kazacağını nasıl hesaplatabiliriz? not pahalı nivo gibi aletlerimiz yok. Aklıma il çekip terazi ile ölçmek geldi ama onunda handikapoları var var mı bu işin daha zekice yöntemi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DSL-AC68U modemim var internete bağlandamada sıkıntılarım vardı. Telekomdan geldiler modeminiz bozuk falan dediler. Eve gidince resetliyeceğim bakalaım muhtemelen olmaayacak bu durumda garantisi olmamasına rağmen yetkili bir yerde tamir ettirmek istiyorum önerebileceğiniz bir yer var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kısa ve orta vade ekonomik beklentileriniz nedir arkadaşlar?
Belliki bu sistem kısa zamanda çökecek umarım saçma sapan bankadan dolar çekemezsin gibi bişey getirmezler. Sabit kur rejimi getirip te bankadan dolar çekemezsin demeleri hepimizi mahveder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12