Arkadaşlar merhaba,
Şirketimizde 4 kişi Meta Business, Google Ads, Linkedin Reklamcılığı almak istiyoruz. Lokasyon Gebze Şekerpınar önerebileceğiniz şirket ya da birileri var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İstanbuldaki deprem durumunu uzun süredir ciddi ciddi düşünüyorum. Eğer uzmanların söylediği gibia maraş şiddetinde bir yıkımda evimiz sağ kalsa bile İstanbul yaşanılacak bir yer olmaktan çıkacaktır.
O kadar büyük bir moloz yığınının temizlenmesi, sağlık, bulaşıcı hastalık ve bence en önemlisi kriminal suçlardaki artış sağ kalan evleride uzun bir süre yaşanmaz hale getirecektir.
Maraş, Adıyaman, Erzincan ve benzeri nispeten küçük yerleşimlerin şansı Şehir / İlçe komple taşınabilir ama İstanbulda imkan ihtimal yok, moloz yığınları kalkmadan bırak ev yapmayı çadır bile kurulamaz.
Bir şekilde taşınmayı düşünüyoruz bakalım cesaret edebilecek miyiz...
Sizin düşünceleriniz nedir? Sizin İstanbul'dan çıkma planlarınız var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Eğer mümkün ise istanbulda durmayın, olası bir depremde hataydan beter olacak deniyor. Deprem olsa istanbula ordu giremez diyorlar.

 • Ümit Büyükyıldırım @umit2050

  Dün yazmıştım. Bunu düşünenler var ama insanların değil il, ilçe değiştirecek seçeneği bile kalmadı. Hareket kabiliyeti azaldı. İstanbul'u aratmayacak büyük şehirlerin tamamı göç alıyor ya da alacak. Neredeyse hepsinde bir kira krizi var, şu an yoksa da her an olabilir. Böyle bir belirsizlik ortamında, eldeki imkanlarla seçeneksiz kalan insanlar yerine çakılıp kaldı. https://twitter.com/umit2050/status/1628702537170780161

 • qubit @qubit

  Bireysel olarak imkanınız ve kuvvetli bir iradeniz varsa taşınmak ve yeni bir hayata başlamak en temiz çözüm. Tabii yine depremin vuracağı bir yeri seçmemek lazım. Fethiye'ye gideceğim diyen bir dostum oldu. Fikrini pek sevmedim. Ama tabii ufak yerleşim yerleri bunlar. Bina sağlamsa deprem sonrası durum daha az rahatsız edici olur.

  Diğer yandan taşınsanız bile İstanbul yıkılırsa maalesef gittiğiniz şehirde de sizi vurur. İlaç arasan bulamazsın. Ekonomik buhrandan kaçamazsın. Sanayi durur. Bundan kaçış zor. Yılların ahlaki çöküşü bir tuzak gibi hepimizi içine almış durumda. Zaten ülkenin sorunu deprem, afet ya da binalar değil. Sorun ahlaki değerleri bu toplumun bırakmış olması. Sonuç? Felaket.

  İstanbul'un daha doğrusu ülkenin tek çaresi var: bir nevi seferberlik ilan edilecek. Mesela ülkedeki tüm inşaat akademisyenleri ve şirket uzmanları İstanbul'a getirtilecek ve hızlı tespit 2 ayda bitirilecek. Ayda 70 bin bina değil, 700 bin bina test edilmeli. Bu ciddiyet olmadan bu iş çözülemez.

  Seçimin 14 Mayıs değil Mart sonu yapılması lazım. Deprem için çözümü olan parti zaten hazırlığını yapmış partidir. 2023'te bu çözümünü geliştirmemiş olan zaten bizahmet seçime girmesin, dışarıdan seyretsin.

Arkadaşlar şirkette raid1 kurulu nas cihazı bozuldu, Raid 1 aolmasına rağmen HDD başka bilgisayarda gözükmüyor. Raid 1 diskler başka makinalarda normal gözükmesi gerekmiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

Bu putin nasıl o.ç. kelimeyle izahı yok.

https://twitter.com/DefenceU/status/1614174259018104833

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • kolcu @kolcu

  Rusya dünya üzerinde hak etmediği bir büyüklüğe ve doğal kaynaklara sahip. Üstelik çok az nüfusla. Ya içten ya da dış etkilerle bir şekilde parçalanacak.

 • reducto @protego

  Kimin cephanesi önce biterse savaşı o kaybedecek. İki taraftan birinin cephanesi bitsin diye bekliyor diğer ülkeler. Rusya'nın şu ana kadar cephanesinin yarısından fazlasını kullandığı tahmin ediliyor

 • freshmind @freshmind

  Ceza evlerinden suçluları, tecavüzcüleri, katilleri, pedofilileri, ön cephelere, insan öldürtmek üzere, özgürlüklerini vaat ederek gönderdiler, doğru rusyadaki etnik kökenli vatandaşlarını yine kendi askerleri bitince ön cepheye sürdüler, yaralılar bize yük oluyor deyip, önceliğimiz değil dediler, ülkeyi kapattılar, 2 defa mobilize ettiler, uzmanlara göre 50-60 yıllık ekonomilerini yok ettiler, Kazakları, Kırgızları, hayatında bir defa ateş etmemiş adamları şimdi köftelik kıyma gibi ön cephelere salıyorlar.

  İyi oldu iyi oldu... Yıllarca, yok dünyanın en güçlü 2. ordusu, yok babuşka, yok abd ve rusya savaşsa kim yener falan fistan. Hiç bir şey üretmeden, keşfetmeden, katkıda bulunmadan, sadece silah zoru ile ayakta duran bir ülke. En ucuz savaşı nasıl veririzin peşinde, Putin'in sözleri ile "yeteri kadar korku salarsak savaşmaya gerek kalmaz, bizce bu en iyisi" ! Bütün dünya gördü 1891'den kalan silahları deoplardan çıkarıp 3 ay içerisinde bütün özel kuvvetlerini tavada eriyen yağ gibi erittikleri zaman ne kadar güçlü olduklarını.

  Rusya bu savaşı kazansa bile artık ayakta kalması zor. Avrupa devletleri, ABD çoktan planlarını yapmışlardır, nasıl istila etsek diye. 28 kat daha küçük bir ülke ile 9 yıldır dolaylı-doğrudan savaşta. 1 haftada alıyordu sözde tüm Ukrayna'yı. 150.000'den fazla kayıpları var.

  Yıllarca nükleer tehdit ile dünyayı diken üstünde tuttular. Şimdiki söylemler/çıkarımlar bu silahların bakımlarının ne kadar pahalı olduğu ve rusyanın iddia ettiği kadar nükleer başlığının olmadığı yönünde. Askerlerine oyuncak kask yolluyorlar, çorap yok çorap ülkede ! 😀 Dünyanın 2. en büyük devleti. Oturmuş bir doğalgazın üstüne gerisi boş. Umarım, tekrardan bir Hitler'i bekledikleri gibi beklemez dünyanın geri kalanı da en kısa sürede sonlarını getirirler.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Putine laf yok o 2. sigortamız. Biz kurtlar sofrasının tam ortasındayız düşersek yine 7 düvelle savaşmak zorunda kalırız.

Haydaa harbi efsane sürüşleri vardı. çok genç yaşta ölmüş yazık...
https://twitter.com/MedyascopeSpor/status/1610174127293272065?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Adam tek başına spaceX gibi roketi dikey indirmiş. Tipide Elon'a benziyor 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=SH3lR2GLgT0

I Landed A Rocket Like SpaceX - Scout F

STUCK THE LANDING! Didn't think it would take 7 years but ¯\_(ツ)_/¯ Launch livestreams, raw footage/data, and the BPS Discord: https://www.patreon.com/bps_sp...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Format sonrası kullanılabilir uygun fiyatlı office sürümü gerekli 2019 2021 falan olur.
örnek bu ama format sonrası kullanılamıyor.
https://www.pttavm.com/microsoft-office-2019-pro-plus-dijital-lisans-anahtari-1-pc-p-312786036?waw_keyword=office%20pro

MICROSOFT Office 2019 Pro Plus Dijital Lisans Anahtarı 1 Pc - PttAVM.com

MICROSOFT Office 2019 Pro Plus Dijital Lisans Anahtarı 1 Pc Hemen Teslim | 32&64 Bit | Orijinal | 1 Kullanım|Faturalı | Office 2019 Pro Plus Key recommended below.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz önce hesapladım 6 aylık resmi enflasyon %17-%18 civarı gelecek.
Asgari ücrete %55 civarı zam yapıldı ama maaşlara enflasyona göre zam alırsak müthiş bir fakirleşme yaşayacağız artık kendimize orta direk bile diyemeyiz. Büyük bir servet transferi yaşıyoruz. ortadirekten alt ve üst tabakaya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Avatar2 yi izledim teknoloji olarak muazzam ama senaryo olarak çok vasat bir film olmuş seneryoyu çok basit dokunuşlarla çok daha güzel yazabilirlermiş olmamış. Ama teknolojik ön görüleri, CGI muazzam hata göremedim desem yeridir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13