#3DPrinter Bakıyorum bu sıra. Evde kullanım için. Ender 3 pro ve ender 3 v2 dikkatimi çekti. Var mı tecrübesi veya bilgisi/önerisi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

İki yıl kadar önce kullanmaya başladığım JD nvme ssd sizlere ömür. Dün akşamdan beri dosya kurtarma ve yeni sistem kurmaya çalışıyorum. Nvme ssd read only moda geçmiş ve windows başlamıyordu. Onarmayı denedim olmadı. Dosyaları yedekledim. Silip yeniden kurunca çalışıyor ama güven olmaz. HD tune ile bakınca smart verileri çıkmıyor. enyseki sata ssd vardı yedekte. Ona yeni işletim sistemi kurdum.

Sanırım 2 yıl 2 ay olmuş. Şimdi incehesap sitesine baktım 3 yıl garanti denilmiş. Bakalım nasıl bir süreç geçecek.

#jamesdonkey

https://teknoseyir.com/durum/1183982

#jamesdonkey #jd #ssd Selamlar arkadaşlar.

#jamesdonkey #jd #ssd Selamlar arkadaşlar. Sistemimi Aomei yazılımı ile james donkey ssd ye klonladım. Taşınma sonrası sistemi buradan başlattım. Yeni dik testlerini paylaşıyorum....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9
 • Suicide @suicide

  verileri cikartabildiyse gerisi teferruat 🙂

 • Daviance @daviance

  Alanı eşekler kovalıyor demek ki.

 • anıl @anil_

  Geçmiş olsun. Eğer çok önemli veriler varsa yedek almak gerekiyor mutlaka yoksa Samsung SSD de alınsa bozulabiliyor. Elektronik parça sonuçta en iyi SSD vardır elinizde ama PSU yanar, bir bakmışsınız SSD de gitmiş. Yedek almışsanız sorun yok bence. Fiyatı kadar ürünler sonuçta ama dediğim gibi daha pahalı üründe de sorun yaşayabilirsiniz, olma riski daha az olur ama yine de risk var. Bende de Ezcool'un sata SSD'si var; bayağı oldu alalı, sağlığı %98'de, nereye kadar çalışacak bakalım. 🙂 Bu tip ucuz SSD'lerde içindeki bileşen kalitesi ünite ünite fark edebiliyor, o sıkıntı. Loto biraz ne geldiği.

  • prometrik @prometrik

   James donkey de son baktığımda sağlık %98 di. Hatta şimdi hd sentinel uygulamasında yine aynı görünüyor. Ama güven olmaz artık. Oyun dosyalarını falan atarım ancak. Bu yüzden hep klasik hdd de kullanıp önemli verilerimi yedekliyorum. Daha önce hdd !de bad sector problemi de yaşadım. Ama o gittim bile demedim bilgisayarı bile açmadan gitmek gibi bir şey yapmadı. Bana birşeyler oluyor gidiyorum ben kendine iyi bak dedi. Helalleşip ayrıldık onca yıllık emeğinden sonra 🙂

 • cgdincer @cgdincer

  Böyle bir ürüne önemli veri koyacak kadar nasıl bir güven vermişti merak ettim.

  • prometrik @prometrik

   Önemli verim yoktu. Ancak günlük kullandığım bazı datalar vardı. Onları alıp sıfırladım. Şuan yeni kurulmuş windows'tan yazıyorum. Daha akıcı gibi eskisine göre 🙂

   Ek: Böyle bir ürün derken kastınıza emn değilim. Lakin ssdler çıktı çıkalı hık demeden gittiklerini bildiğimden, önemli datalarımı hep hdd 'de tutarım.SAta ssd daha öncede kullandım ama böyle sorun yaşamadım. Nvme ssd ve james donkey artık daha güvenilmez oldu gözümde.

Mayıs 2021 'de aldığım #SHARKOON light 2 100 az önce bir sayfa scroll/kaydırma yaparken orta topu gitti. Gitti derken takılıyor falan değil bayağı gitti. Topu kaydırınca tepki gelmiyor butondan. Sadece orta buton/klik çalışıyor :S Bu kadar çabuk bozulmasını beklememiştim. Çok daha ucuza aldığım dandik fareler bile daha uzun çalışmıştı.

Şimdi firma bak, fatura çıkar, servise yolla uğraş. Teknoloji şans işi ama olmadı be sharkoon 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoTavsiye #mekanikklavye
Merhaba arkadaşlar. Bir mekanik klavye almak istiyorum. Araştırdım ve gamepower overlord almayı düşünüyordum ancak bu markada sorun yaşayanlar varmış.

Sizlere mekanik klavye önerisi için danışmak istedim. Aslında aradığım özellikler basit:
1. Uygun fiyatlı(400-500 arası. 600 olmasa daha iyi)
2. Sessiz. (araştırmalarımda red switch mantıklı. Yumuşak basım ve fps uygunluğu da iyi görünüyor.)
3. Işık gece görmeyi sağlasın yeter.(renkler falan önemli değil)
4. Numpad olursa iyi olur. Yalnız fiyatı çok yükseltecekse olmasa da olur.
5. Türkçe Q (Bu devirde ing q satılana denk geldim şaşırdım doğrusu.)
6. Arada kod yazdığım için işaretleri için ayrı tuş olması güzel olur.

Biraz araştırınca gamepower overlord mantıklı geldi satış ve yorum sayısı da fazla. Ama ogre gibi modellerinde 1 ayda tuşun basmama sorunu yaşayan görünce kararsız kaldım. Fiyat aralığında philips 8605(cyan switch), GameBooster GB-G908, Performax Performax-G Xargon (outemu red switch) buldum.

Sanırım Performax xargon outemu red switch yanında sunduğu medya özellikleri(ses tekerleği), %100 anti ghosting, numpad, makro desteği gibi güzel özelliklerle yeni hedefim oldu. Gamepower Overlord 'da kablonun type-c ve değişebilir olması hoşuma gitmişti. Ama performax da dolu dolu özellik veriyor. Olumsuz bir yorum görmedim. Bilgisi olan var ise veya alternatif önerecek yorumunu rica ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 26 / 32

#ikinciel #Satılık #Monitör
AOC 24G2U 24 inç 144hz 1ms monitörümü satıyorum. Üzerinde üzerinde dahili usb hub(biri usb 3.0) bulunmaktadır. Freesync destekli. G-sync sorunsuz çalışıyor. Tam pivot(sağ-sol, yukarı-aşağı, eğim, çevirme(pivot)). Ben gtx 1650 ekran kartımla g sync açık kullanıyorum. Ölü piksel bulunmuyor. 31 Aralık 2020 tarihinde teslim alındı. Mevcut sisteme takılı. İsteyen olursa test vb. yapılıp gönderilir. Kutusu duruyor.

Fiyat: (-Kaldırıldı-) İstanbul içinde elden alınabilir.

https://eu.aoc.com/tr/gaming/products/monitors/24g2u-bk

AOC 24G2U/BK 23,8 inç monitör | AOC Monitör

AOC 24G2U/BK 23,8 inç monitör. Mükemmel renkler, mükemmel hız. Hangi oyun olursa olsun, AOC 24G2U’da oynayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zotac Gtx1650 AMP (GDDR5) Çift Fanlı ekran kartımı satıyorum. Kutusu vs mevcut. İş yoğunluğu nedeniyle pek oyun oynama fırsatı bulamıyorum. Çoğunlukla web'de kullanıyorum. Mevcut sisteme takılı durumda. İsteyen olursa test vs. yapabilirim.

7 Mayıs 2020 tarihinde n11'den alındı. Zotac garanti uzatmaya başvurmuştum.

Fiyat: (-Kaldırıldı-). İstanbul içi elden alınabilir. Başka yere ilan eklemiyorum. teknoseyir içinde satmayı tercih ederim.

#ikinciel #Satılık #ekrankartı #ikincielekrankartı

https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-gtx-1650-amp#overview

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar. Zotac Gtx1650 AMP ekran kartımı satmayı düşünüyorum. Kutusu vs mevcut. İş yoğunluğu nedeniyle pek oyun oynama fırsatı bulamıyorum. Ayrıca iş nedenli dizüstü bilgisayara geçmek için bu satışı kaynak olarak kullanmayı planlıyorum. Adil bir fiyat için yorumlarınızı rica ediyorum.

Ek: 7 Mayıs 2020 tarihinde n11'den alındı.

https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-gtx-1650-amp#overview

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selam. Klima almayı planlıyorum. Biraz bakındım ancak biraz da rahatsız olduğum için çok üzerine düşemedim. Merakım şu: Bina eski. Klima yeri de yok haliyle. Şimdi #klima alsam montajda sıkıntı olur mu? Dış cepheye montaj yaptıran başka daire var ama ne zaman montaj yaptırdı bilmiyorum. Bilgisi olan varsa yorumları rica ederim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Sizlere bir telefon sorusu soracağım. Özellikte biri, fiyat performansta diğeri önde gözüküyor.
Mi 10T vs Poco x3 Pro. Sizlerin düşüncelerini öğrenmek istedim.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/608099-686240/xiaomi-mi-10t_poco-x3-pro-256gb/

Xiaomi Mi 10T - Poco X3 Pro (256 GB / 8 GB) Karşılaştırması - Epey

Epey - Xiaomi Mi 10T - Poco X3 Pro (256 GB / 8 GB) özellik ve fiyat karşılaştırması
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9