#jamesdonkey #jd #ssd

Selamlar arkadaşlar.

Sistemimi Aomei yazılımı ile james donkey ssd ye klonladım. Taşınma sonrası sistemi buradan başlattım. Yeni dik testlerini paylaşıyorum. Bazı değerler şimdiden düşmüş gözüküyor. Aomei klonlama sırasında ssd optimizasyonu vardı onu işaretlemiştim. Acaba bu hız düşüşü onunla ilgili olabilir mi? Sistemi ssd den ssd'ye taşıdım. İlk ve ikinci testi ekte paylaşıyorum. Görsel eklemeyi seçerken dosya seçimi geç geliyor. Sistem eski ssd den 10 sn daha geç açılıyor. Sanırım bu ssd optimizasyonu seçeneği ile ilgili.

Ayrıca eklemem gerekli. Asıl sistem eski ssd de 60.7gb alan kaplıyor. Yeni sistemde ise 52.1gb. Bu durumun aomei nin yaptığı ssd optimizasyonu ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sistemde arada takılma oluyordu. Şimdi sistem açılırken bu durumu yine yaşıyorum. Bir kez daha kapatıp açıp kontrol edeceğim. Olmazsa yeniden klonlayacağım. Bu sefer ssd optimizasyonu yaptırmadan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ARMv7 @armv7

    Anladığım kadarıyla ilk testte sisteme bağlı fakat işletim sistemi başka diskten çalışıyor 2. testte sistem bu diskten çalışıyor. Sistem bu diskin üstünden çalışırken haliyle sistem diski bir miktar kullanıp sentetik testlerde hızı düşürebilir.

    • prometrik @prometrik

      Doğru anlamışsınız. Ayrıca eklemem gerekli. Asıl sistem eski ssd de 60.7gb alan kaplıyor. Yeni sistemde ise 52.1gb. Bu durumun aomei nin yaptığı ssd optimizasyonu ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sistemde arada takılma oluyordu. Şimdi sistem açılırken bu durumu yine yaşıyorum. Bir kez daha kapatıp açıp kontrol edeceğim. Olmazsa yeniden klonlayacağım. Bu sefer ssd optimizasyonu yaptırmadan.