Mac os catalina ile birlikte artık İpad uygulamalarını çalıştırabilecek deniyordu. Bu özellik karşıma çıkmadı hiçbiryerde, aklıma şu soru geldi; acaba içinde arm mimarisinde işlemci olan macbooklarda mı çalışacak ipad uygulamaları. Sanırım touchbarlı macbooklarda Apple'ın a serisi SOC ları vardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mersin balıkçı barınağında büyükçe bir tekne. O kasalar ve o kasalar gibi nicelerini balıkla doldurup geliyorlarmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu Cybertruck dikkatimi çeken bir araç değildi. Siz kötü diyerek paylaşa paylaşa gözüm alıştı ve sevmeye başladım. Tesla PR'ını size yaptırdı resmen 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Bayağıdır fotoğraf atmıyordum. Oturduğum mahalle modern anlamda Mersin'in en eski mahallesi(çamlıbel) ve bu ev de 100 yıl yaşında var. Fotoğrafını çekmek bunca zamandır aklıma gelmemişti 😀 - Sony a6000 Chinon 55mm f/1.7 m42.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keşfedilmesi güç bir şarkı ama güzel. Biraz tosun paşa ezgileri var 😀 ama başarılı.

Maybe the War Is Over

Provided to YouTube by Believe SAS Maybe the War Is Over · Kadebostany · Kadebostany · Guillaume Bozonnet Pop Collection ℗ Yeni Dünya Müzik under exclusive l...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İPad Cellular yani 4g modelini kullanıyorum ama arama yapamıyorum. Çözüm olarak Bip yükledim. Kendi numaram üzerinden ipadten arama yapabiiyorum. Keşke daha önce keşfetseydim. Belki buradan da birinin işine yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mac os iyi hoşta şu harici hdd leri 20-30 saniyede mount etmesi adamı çileden çıkarıyor ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Starlink ve türevi sistemlerin internetin altyapısını kökünden değiştireceğine inanıyorum. Hosting ve client kavramı ortadan kalkabilir bence. Herkes aynı anda hem sunucu hem istemci olabilir. Artık neredeyse bilgisayar, tablet ve telefonlarımızı hiç kapatmıyoruz ve sürekli internete bağlılar. Artık saatlerimiz, televizyonlarımız, tv boxlarımız ve neredeyse evdeki lambamız bile internete 7/24 bağlı. İşin güncellenme olayını nasıl çözeriz kısmı için de aklıma gelen makul birkaç yöntem var ama anlatması uzun ve düşünülürse herkesin aklına gelebilecek şeyler. Torrent bu iş için yaşayan örnek. Herkes indirdiği siteyi, dosyayı veya datayı aynı zamanda çevresine host ediyor olsa hostinglere çok kısıtlı alanda ihtiyacımız olurdu. Tabii devletler bu duruma muhakkak karşı çıkacaktır bitcoin ve türevlerine karşı çıktıklarına çıktıkları gibi ama bana mümkün ve haliyle ihtimaller dahilinde görünüyor. Gördüğüm haberler ve duyduğum konuşulan şeylerde yavaş yavaş tekelleşen herşeyde insanların bir şekilde anarşist ve "public based" çözümlere yöneldiğini görüyorum. Elon Musk zaten malum iron man yeteneklerine sahip bir robin Hood gibi bir imaj çiziyor. Tahmin edeceğiniz gibi bu durum ekonomiyi de kökünden değiştirebilir. Olay örgüsü tam olarak anlattığım gibi ilerlemese de bu fikir üzerinde ilerleyebilir gibi geliyor bana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap