Bugün yürüyüş esnasında bunu gördüm. Çöpe bırakılmış bir arşiv.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 21

Hep bir Amazon güzellemesi yapılıyor, ben de en son yaşadığım Amazon’un “hiç de muhteşem olmayan müşteri dostu yaklaşımı” anımı paylaşayım dedim.

9 ay kadar önce Amazon.de’den DJI Action 2 kamera ve ekranlı pil modülünü set olarak almıştım, satıcı da Amazon’un kendisiydi.

https://teknoseyir.com/durum/1501053

Sonrasında DJI’ın tasarım hatası ve beceriksizliği sebebiyle özellikle 4k 60hz’de cihaz aşırı ısındığı için kapanması sebebiyle DJI bu sorunu gideren bir kılıf çıkardı ve bu kılıfı bu sete dahil edip, daha öncesinde alanlara da bunu ücretsiz vereceğini belirtti. Eğer DJI’dan almışsanız bunu kendisi yolluyor, başka bir kanaldan almışsanız da o kanal gönderecek diye belirtiyordu.

https://store.dji.com/guides/dji-action-2-magnetic-protective-case/

Bende bunun üzerine Amazon’a durumu yazdım ve bu kılıfın yollanmasını istedim. Kılıf Amazon’da var ve 18 Euro’ya satıyorlar bu arada. Talebim sonucu yaşanan yazışmayı da ekran görüntüsü olarak aşağıya ekledim. Kısaca Amazon, biz bu kılıfı sadece satarız, satıcı ile olan sürecinize karışmayız. Satın almak istersen de fiyatı 18 Euro diyor sadece.

Bende tekrar DJI’ya bu durumu yazdım. Onlar da Amazon göndermeli, bilgileri var, zaten bizden alıp yolluyolar dediler. Bende amazon göndermiyor ve maduriyetimi gidermiyor dediğimde de bana DJI’dan 19 Euroluk bir kupon tanımlandı ve ürün bana DJI’dan ücretsiz gönderildi.

Bu da amazonla yaşadığım bir “müşteri dostu olmayan” anımdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 32
 • M U H A M M E D @muhammed

  Keşke iade etseymişsiniz kılıf ile uyduruk bir çözümle bir ton para verilen bir cihazı kullanmak istemezdim

 • ahmeturan @ahmeturan

  Bu tarz durumlarda e posta yollamak daha iyi oluyor.

 • qubit @qubit

  X firmasına güvenmek? Kapitalizmde böyle bir ifade yok. Günümüz "ticareti" güven esaslı bir sistem değil. Çünkü ahlaki kaygılar güdülmüyor. Gelir getiriyor mu zarara yol açıyor mu ona bakılıyor. Eskiden bir marka imajı filan olayı vardı öyle saf CEO'ları da sistem emekli etti.

  Bu çok önemli noktaya parmak bastıktan sonra 😀 ekran görüntülerinize bakınca zaten bizim dahil olma ihtimalimiz olan coğrafi pazarlarda adı geçen e-ticaret firması ile bir anlaşma yapılmamış gözüküyor:
  https://store.dji.com/guides/dji-action-2-magnetic-protective-case/

  Dolayısı ile geçmiş olsun ama satıcı firma temsilcisi haklı.

  • qubit @qubit

   Bir de bu kılıf nedir? Ne malzemeden yapmışlar? İlaç olacak mı?

  • Coppermine @coppermine

   Süreç Amazon.de ile yaşanıyor. Amazon.de’nin Türkçe müşteri hizmetleri desteği var ve bende Allmanya’da yaşıyorum 😊

   Ayrıca X firmasına güvenmek, kapitalizm’de de var. Çünkü X firması alameti farikasını bu müşteri dostu yaklaşımı üzerine konumlandırmış durumda. Yoksa satış sonrası desteğinde diğerlerinden bir farkı yoksa insanlar neden o X firmasını tercih etsinler (fiyat etkeni dışında)

  • qubit @qubit

   @coppermine Avrupa için de durum aynı. Bir anlaşma yok. Temsilcinin de haberi yok. Neden bu pazarda anlaşmadılar söylemek zor.

  • Coppermine @coppermine

   @qubit belki yazılımla belki de donanımsal bilemem ama ısınma direncini yada cihazın ısı sebebiyle durmasını ciddi seviyede öteliyor bu kılıf. Şöyle de bir video var yani aslında yazılımsal bir süreç uzatma gibi, çünkü basit bir mıknatıs bile bu kılıfın sağladığını sağlamaya yetmiş. Ama konuştuğumuz konu bu değil. Sonuçta hakkım olan ve bedava verileceği taahhüt edilen bir ürünü muhteşem Amazon’dan teslim alamamam.

   https://youtu.be/-OkGeRXus3o

  • M U H A M M E D @muhammed

   @coppermine Alman MH ile görüşsen belki 2 dk da çözerlerdi sıkıntını. Bizimkiler salla ne uğraşacağız bununla demiş olabilirler 😀

  • Coppermine @coppermine

   @muhammed Ben sorunumu zaten DJI’la çözebildim zaten. Bu sadece amazon’un çok da melek olmadığını göstermek içindi.

  • Coppermine @coppermine

   @qubit Avrupa için anlaşma var. Zaten DJI ilk olarak bana Amazon ile görüşmelisiniz, onların bilgisi var demişti.

  • qubit @qubit

   @coppermine Olaya yanlış bakıyorsunuz: yığınla üretici firma var. Bunların problemli ürünlerine çıkardıkları çözümleri satıştan X ay sonra benim dağıtmam için firmanın benimle anlaşma yapması lazım. Zaten ürünü satıyorsam iş daha kolay ama birisi bunu bana yap diye gelmeli. Burada sıkıntı nerede deseniz objektif bir tüketici olarak Çinli firmanın AB sorumlularına işaret ederim.

   Kılıf videosu oldukça güzelmiş. Arkada belli ki epey bir hikaye var: 1) Çinliler bu sorunu niye baştan görmeden piyasaya sürdü? Kalite kontrol o kadar kötü mü? 2) Ürünün orijinal halinde kasada o switch neden var? Başka bir aparat vs. içindi de sonradan problemi çözmek için mi böyle bir yola başvurdular?

   Güzel mevzuymuş.

  • qubit @qubit

   @coppermine ABD pazarı için açıkça satıcı firma belirtilmiş. AB pazarı için böyle bir ibare yok = anlaşma yok.

  • Coppermine @coppermine

   @qubit yukarıda ya yazmıştım buraya da kopyalayayım, bana iletilen bilgi DJI’ın bu durumu Amazon’a da bildirdiği ve oradan teslim alacağım yönünde gerisi son kullanıcı olarak beni bağlamaz, ben bana verilen bilgiye göre hareket ediyorum. Ayrıca sonuçta bu sayılan durumların herhangi birisi müşteriyi, haklı olduğu bir konuda madur etmeyi mi gerektirir yoksa kendi içlerindeki bu süreç problemini müşterilerine yansıtmayıp 19 euroluk bir kılıfı stoktan iletip durumu DJI’dan tahsil etmeyi mi gerektirir peki? “Müşteri dostu” derken bunu kastediyorum çünkü. Müşteri dostu olmayan bir kurum da bana yukarıdaki durumun aynısı şeklinde geri dönerdi çünkü.

   Mevcut teknolojide hap kadar kamerada ısınma problemi olması doğal ki görüntü kalitesi de muazzam. Ben de bu sorunu bilerek aldım. Adamalarda bir şekilde bu sorunu giderdiler yada ötelediler. Bu kılıf da benim için “bedava ve ekstra bir gıda” ise almamak mantıksız olurdu 😀

  • Coppermine @coppermine

   @qubit çok sağolun, iyiki akıl hocam değilsiniz, yoksa kılıfı alamazdım 👍

 • sarpuli @sarpuli

  Benimde neredeyse tüm amazon anılarım hüsranla dolu, güzellemeleri okurken şaşırıp kalıyorum...

Geçenlerde evine ziyarete gittiğim arkadaşımın kullandığı soundbar. Porsche 911 Limited Edition. Sanırım gördüğüm en ilginç soundbar olmalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19

Alman ikinci lig derbisi. 45 bin kişilik stad doldu neredeyse..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@qubit hiç aklımda yokken (yani genel olarak vardı da aramadığım bir dönemde) aklıma Logitech T631 mouse’yi düşürdünüz. Bulmuşken de dayanamadım. Akşam akşam satın aldım şu arkadaşı 😆

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akşam akşam gezerken bunu buldum. 10 sene öncesinin efsane telefonlarından Motorola Atrix ve tüm multimedya seti ile birlikte 30 Euro’ya satıyor biri. Evde yerim olsa alıp kurcalardım. Hala da zor tutuyorum kendimi ama böyle diye diye evde yer kalmayacak 😂 Bu arada sette de yok yok, telefon, telefonu laptopa çeviren lapdock ünitesi, telefonun multimedya standı ve uzaktan kumandası, araç şarj cihazı, adaptörler… Böyle bir set bir daha bulunmaz hatta Motorola’da bile yoktur 😄 @umtk eğer telefon tozlu rafları yapıyorsan komple seti sana getirebilirim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Ortada ne yaptığını bilmeyen bir Turknet var...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde aliexpress’den satın aldığım Huawei P40 Pro için orjinal Huawei sualtı kılıfı az önce elime ulaştı. Klasik premium Huawei kalitesi hissediliyor. Kılıfa takıp, kılıf üzerindeki power butonuna basınca telefon kılıfı otomatik görüp bağlanıyor. Orjinal ekipman olduğu için de uyumu ve bağlantısı gayet sorunsuz. Telefon su altı modundayken dokunmatik ekran devredışı olacağı için kılıf üzerindeki düğmeler ile fotograf, video ve zoom in/out yapılabiliyor. Ben bu kılıfı gayet başarılı buldum.

Yalnız kılıfta herhangi bir şarj portu yok. Yani bt bağlantı için dahili bir pili olmalı. Bu pilin ömrü ne kadardır ve değiştirilebilir mi bilemiyorum. Zaman gösterecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 34

Geçtiğimiz haftaki tatilimde standart bir rutin olarak mahalle berberime de uğradım. İki ortaklar. Dükkanın asıl sahibi olan diğer berberi göremeyince nerededir diye de sordum ve öğrendim ki, bu berber Almanya’ya turist vizesi ile gidip iltica etmiş. Adam ne ezilen kürt, ne fetöcü ne de gay değildi. Açıkcası ne yalan söyledi de iltica etti bilemiyorum. Bunun akrabaları Almanya’da berberlik yapıyor ve bunun da aklını çeliyorlardı şöyle iyi kazanıyoruz, böyle iyi durumumuz diye. Adam eşini çocuğunu vs bırakıp iltica etmiş. Kimbilir ailesini tekrar ne zaman görüp yanına aldırabilecek.
Böyle örnekler fazlalaştıkça pasaportumuzun değersizliği de artacak ve vize alım süreci de iyice güçleşecek malesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam Deck'i lapdocka bağladım, dokunmatik ekran, klavye ve trackpad gayet iyi çalışıyor. Gayet iş görür bir laptop gibi oldu hatta 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap