Geçenlerde Rokid Air'in algılattığı görüntü boyu sorulmuştu. Steam Deck üzerinden, cep telefonumun kamerasıyla bir fotograf yakalamaya çalıştım. Çektiğim fotograf çok net değil ama amacım görüntüler arası büyüklük farkını gösterebilmek. Alttaki ekran şuan oturduğum yerden 50 inc TV, üzerindeki ise Rokid Air'e bağlı Steam Deck arayüzü. Görüntü büyüklük farkı muazzam.

#rokid_air

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

Elektronik alet fazlalığı sebebiyle

https://teknoseyir.com/inceleme/laptop-gibi-olup-laptop-olmayan-cihaz-eviciv-lapdock

linkte incelemesini paylaştığım lapdock u satmaya karar verdim. Aslında Almanya içinde ilan bıraktım ama Türkiye’den de belki almak isteyen olur diye Sahibinden’e de bir ilan koydum. Teknoseyir’den almak isteyen olursa indirim de yapabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-aksesuar-cokaz-kullanilmis-13.3-inch-eviciv-lapdock-1077156868/detay

Laptop Gibi Olup Laptop Olmayan Cihaz: EVICIV Lapdock

Herkese selamlar, Huawei P40 Pro telefonumu satin alip EUMI Desktop modunu da gordukten sonra, telefonun bu ozelligini acaba daha verimli kullanabilir miyim diye dusunmeye baslamistim. Bu donemde...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu jenerasyonda Xbox almama gerek kalmadı; bu çözüm, xbox kütüphanesindeki bir oyunu büyük bir ekranda oynamanın en kolay, en hafif ve en az enerji tüketen yolu kesinlikle.
#rokid_air
#xbox_cloud_gaming
#xbitdo_sn30pro

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

Rokid Air AR gözlük az önce ulaştı. Şaka gibi, 2 günde Amazon USA'dan geldi. Sıcağı sıcağına Huawei P40 Pro ile denedim ve ilk yorumum MÜKEMMEL! Gereksiz ve pahalı bir oyuncak aslında ama gözlüğü taktığınızda kocaman bir sinema perdesine bakıyormuşsunuz gibi oluyor. Netflix, Disney+ ve youtube 4k videolarla denemeler yaptım. Renkleri ve keskinliği gayet iyi buldum. Zaten 1080P oled ekranları var ve korktuğum pikselleri görme durumu kesinlikle olmadı.

Işık şiddeti gündüz ve aydınlık bir ortam için bile hayli yeterli ki karanlıkda tam bir sinemaya dönüşüyor. 4 yada 5 parlaklık ayarı var ki en parlak olanını bile kısmam gerekti. AR özelliklerini de deneyimledim ve bilgisayar monitörümün yanına sanal bir monitör eklemiş gibi oldum. Ancak bu kullanim gözü bozuk olmayanlar icin kullanisli. Cünkü ben ekranlari göz bozukluguma göre ayarlayabilsem de dis ortama baktigimda hala bulanik ve net degil yani dis dünyayi gözlüksüzmüsüm gibi görüyorum.

Gözler 3 derece miyop ve üzerindeki ayar tekerleği ile ekranlar icin netleme sorunu rahatlıkla çözülüyor. Gözlüğün arkası saydam olduğu için etrafı görmenize ve ortamdan kopmamanıza da imkan tanıyor. Gözlüğü daha sonrasında Steam Deck, Ipad Pro ve desktop bilgisayarımda da deneyimleyeceğim ve 3D videolarla da deneyimlememeyi düşünüyorum ama şuan için beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

#rokid_air

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 33

Dile kolay, 24 yıl olmuş gideli... Çocuk aklımla mektup yazıp onun o meşhur

"Barış Manço
Moda 81300
İstanbul"

adresine yollamış, kendisini çok sevdiğimi ve bana imzalı bir fotografını yollarsa çok mutlu olacağımı söylemiştim. Birkaç ay sonra okul müdürü beni odasına çağırmış ve bu zarfı vermişti. O gün sanırım çocukluğumdaki en mutlu günlerden biriydi. Bu mektubun rahat 25-30 yılı var. Üstad o zamanlardan bile çevreye duyarlıymış. Zarfın altını okuduğumda ona saygım ve sevgim bir kere daha artmıştı. Huzur içinde uyu büyük sanatçı...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çılgınlığı yaptım ve AR gözlük dünyasına girmek için adım attım, bakalım nasıl bir şey çıkacak. Aslında Nreal Air alacaktım o daha bir rayban güneş gözlüğüne benziyor ama gözler 3,5 miyop ve bu zımbırtılar gözlükle kullanılamıyorlarmış. Gözlükçüden ona uygun cam kestirmek gerek filan denilmiş. Kalsın dedim. Bunda 5 derece miyopa kadar ayar imkanı varmış, tipini çok beğenmesem de denemeye değer gibi. Huawei P40 Pro ve Steam Deck yancısı olacak. Amazon USA yalan söylemiyorsa perşembe günü gelecekmiş.

https://air.rokid.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda... ❄☃️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 20

Kesinlikle Türkiye'de yapilan en iyi düetlerden birisi bu! Hayko Cepkin'in performansi harika!
https://youtu.be/aOlTWSDsl4s

Nilüfer & Hayko Cepkin - Aşk Kitabı (12 Düet Konseri / 2011)

Nilüfer & Hayko Cepkin - Aşk Kitabı (12 Düet Konseri / 2011)
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fake ise ironik ama doğru ise çoook komik 😆

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu günkü "Witcher övelim" sohbetimizde, At Tayfları isimli yan görevde içtiğimiz bir halüsinasyon mantarının etkisiyle atmız Roach'ı anlayabilir hale geliyoruz. Oyunun Türkçe çevirisi de gayet başarılı olduğunu tekrar gösterdi 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6