Çabuk pes etti, halbuki süper bir iş fırsatı sunmuştum 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oldukça yaşlı olsa da #TozluRaflar a ait diyemeyeceğim kadar güzel ve estetik, nurtopu bir laptopum oldu bugün 😍 Sony Vaio serisi dönemlerinden, Sony Vaio VGN-P11Z olarak UMPC konsepti ile ürettiği oldukça estetik bir cihaz. Boyutu anlayabilmeniz adına yanında Xbox controlleri de koydum.
Cihaz her ne kadar çok estetik dursa da özellikleri hiç de matah değil. Intel Atom Z520 1,33 GHz çift çekirdekli 32bit işlemci, 2GB ram ve 60 GB ufacık bir PATA HDD ile geliyor. HDD sanırım zamanında iPod'larda da kullanılan ufak modellerden. Bu kötü donanımla birlikte bir de Windows Vista gibi garabet bir işletim sistemi ile geliyorken Allah'tan sonradan Windows 7 desteği de almış. Yüklü işletim sistemi Windows 7 Home Premium. En son güncelleme 2012 de yapılmış, ben dün kalan tüm güncellemelerini kurdum 🙂 Logitech T630 beyaz mouse ile birlikte muhteşem bir takım oldular.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 29

Selamlar,

Böyle bir email geldi YouTube Teknoseyir katıl aboneliğimle ilgili. Aboneliğimi iptal etmedim, kredi kartım da çalışıyor. Sebebi ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Gerçi @mrx in paylaşımlarından sonra arada kaynayacak gibi olabilirler 🙂 ama sizi ilk Intel Xeon işlemciyle tanıştırayım. Kendileri Intel Pentium II (P6) Xeon olarak geçiyor Kod adı da Drake. Pentium Pro'dan sonra server işlemcisi olması için üretilmiş 100 MHz veri yolu ve 450 MHz hız ile geliyor. 512kB, 1 MB yada 2 MB L2 cache versiyonları var. Bu elimdekiler 1 MB L2 cache'li versiyon. Görselliği daha güzel olduğu için dış kılıfı sökülmüş hallerini arayıp buldum.

@mrx isterseniz bana maliyetinin yarısına birisini size ayırabilirim. 50 Euro'ya gelmişlerdi bana, 25 Euro diyebilirim. Düşünmüyorsanız Almanya'da ilan açacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Görev Yap Para Kazan - Şikayetvar

Görev Yap Para Kazan şikayet, iletişim, Görev Yap Para Kazan yorumları ve müşteri hizmetleri şikayetleri için tıklayın! Görev Yap Para Kazan için yazıla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Geçen burada yada başka bir platformda görmüştüm. Akıllı saatler klasik saatleri bitirdi demişti birisi.

Şu arkadaşla birlikte olduğumuz sürece bitirdikleri;
- Motorola Moto360
- Ticwatch Pro
- Apple watch 2
- Samsung Gear S3 Classic
- Samsung Galaxy Watch 3
- Honor Watch GS Pro
- Huawei GT Runner (halen devam)

İşin ilginci de bu arkadaşın şuan ikinci el değeri bile, yukarıdakilerin toplam ikinci el değerlerinin de üzerinde ve daha kolay satılacağına eminim.

Akıllı saatler benim de kullandığım güzel oyuncaklar. Ancak daha ötesi değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19

AliExpress'den Çin malı 1tb 2230 NVME ssd ve alüminyum type c ssd enclosure almıştım. Bugün test ettim ve şimdilik beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Asus Rog Ally'in çantasında taşımalık, basit, ucuz, ufak ve hafif bir çözüm için iyi gibi. Marka bilinmedik olduğundan önemli veri taşımak risk olur. Ben oyun kütüphanesinin bir kısmını bunda taşımayı düşünüyorum. Verdiğim linkler Türkiye'den açılmadığı için link paylaşımıyorum malesef 😞
Ssd 40 Euro, harici kutu da 10 Euro olarak toplam 50 Euro'ya maloldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akşam akşam evdeki çaydanlığın dibinin kireç tutması ve de can sıkıntısı sebebiyle dur bakalım içtiğimiz su ne kadar içime uygunmuş bakalım dedim ve bir kaç test yaptım. Testler profesyonel bir ekiple laboratuarda yapılmadılar, tarafımdan mutfakta eğlencesine yapıldı. Haliyle hatalı bir yorumda bulunmak ve markaları karalamak istemem.

Almanya'da musluk suyunun içime uygun olduğu bir şehirde yaşıyorum. Ancak su biraz kireçli. Evde çay vs için #brita kullanıyoruz. Ben britayla arıtılan suyu içsem de eşim halen pet şişe su tercih ediyor.

İlk sonuç musluktan akan suyun değeri, yanındaki 4 haftalık olan ve değişim zamanı gelmiş brita kartuşunun süzdüğü suyun değeri, sonraki değiştirdiğim brita kartuşu ile yeni süzdüğüm su, en alttaki de Volvic isimli doğal kaynak suyunun değeri. İçim kalitesi olarak hepsi standartlar içerisinde kalsa da şişe su fark atmış. Brita'dan da daha iyi bir performans beklerdim bir de, en azından bir 140 ppm filan mesela.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon Almanya #lenovo_legion_go için ön siparişi başlatmış. Asus Rog Ally ile aynı fiyat olan 799 Euro ile 31 Ekim'de piyasada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap