Tavsiyelere açığım.

9000 TL sınırında okulun kullanması için laptop bakma görevine getirildim 😀
Taşınabilirlik ön planda, yapacağı iş internete girmek, belge açmak 🙂

Acaba işlemcisi iyi bir şey mi desem
https://www.hepsiburada.com/lenovo-v14-g2-alc-amd-ryzen-5-5500u-8gb-512gb-ssd-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82kc0002tx-p-HBCV00000ZWF24?magaza=%C4%B0ntegra%20Bilgisayar

Yoksa görüntüsü güzel, ince zarif şu bilgisayarı mı desem
https://www.trendyol.com/honor/magicbook-x14-i3-10110u-8gb-ram-256gb-ssd-14-fhd-windows-10-space-gray-nbr-wai9b-p-347748127

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu şarjının orijinali neydi?
https://youtu.be/u8ccGjar4Es

I Can Only Count to FOUR - Psychostick Numbers Bodies Drowning Pool Parody

This parody song is actually called "Numbers" like Drowning Pool's "Bodies" but no one calls it that. They just call it "I can only count to four" by Psychos...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tab A8 daha ucuz olduğuna göre daha kötü demek ki. Seride bir üst modelin daha kötü olduğu durumlar nadirdir heralde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Büyük dosyalarınızı nereye upload ediyorsunuz arkadaşlar? 6 GB dosya public paylaşmam lazım. Google Drive'da yerim kalmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Robot süpürgelerin sadece buluttan çalışıp yerel ağdan çalışmaması çok kötü değil mi? İnternet olmadığı zaman aynı ağa bağlı olduğunda aleti çalıştıramıyoruz. İlerde sunucuyu kapattık derlerse ne olacak elimizde kalacak alet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 28
 • Hesbael @hesbael

  Bizde Arçelik var daha hiç internete bağlanmadı diye biliyorum.😃 Bulutta çalışan robot süpürgeyi almam, en basitinden ben çiftlikte kullanmak istiyorum ama orada internet yok yani varda 4g şimdi ben alet iki yer supurucek diye sim kart mı alayım😂

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Süpürge lan bu, bizim Gırgır'ın motorlusu, ne internet bağlantısıymış anasını satayım. Yeri Gırgırlayacak lan alt tarafı.

 • DK3 @daralik

  Xiaomi var internete bağlı değil, üzerindeki tuşlarla tüm evi dönüyor.

  • Ali Mali @mali5481

   üzerindeki tuş haritaya göre değil anlık etrafında ne varsa süpürüyor. ben girilmeyecek yerler falan belirledim kanepe altına girince üstü sürtüyor çizik içinde kalıyor, bu gibi durumlar var.

  • DK3 @daralik

   @mali5481 İlk paylaşımınla bu yazdığın farklı konular. Sen sunucuyu kapatsalar ne yaparız demişsin bende internetsiz çalışıyor dedim.
   Diğer yazdıklarına; Çizilsin, çok umurumda değil o şeyler. Girmesini istemediğim bir yer yok.

  • Ali Mali @mali5481

   @daralik harita özelliklerini yerelden kullanmak isteyebilirim. körlemesine çalışması benim için çalışmak değil.

  • DK3 @daralik

   @mali5481 İlk paylaşımınla bu yazdığın farklı konular. Sen sunucuyu kapatsalar ne yaparız demişsin bende internetsiz çalışıyor dedim. Eğer harita özelliğini de offline kullanmak isterdim deseydin konuşma farklı olurdu. Bu arada hafızasındaki haritadan değil de sensörleri ile çalışması bana göre bas baya çalışmadır. Süpürge bu, süpürüyor mu süpürmüyor mu ona bakıyorum.

  • Ali Mali @mali5481

   @daralik tamam hocam haklısın çalışıyor.

 • Erdinç B. @erdincb

  Buluttan çalışmasa ev dışındayken nasıl çalıştıracağız? Şimdi doğrudan çalıştırıyoruz istediğim yerden.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Lokal de olsun diyoruz. Ben belki dışarıdan çalıştırmak istemiyorum veya özel iletişim imkanım var, kendi bulut sistemim var?

  • DK3 @daralik

   Adam diyor ki güzel bir hanım efendi ile iş çıkışı evde şarap yudumlicaz, biz gitmeden şu süpürgeye bir göz kırpayım da kılı kiri çöpü alsın. IOT güzel şey, IOT kafasına göre internetin olmadığı yerde ot bitmiyor.. Ben ihtiyaç duymasam da ihtiyaç varsa IOT ürünler cLan da çalışmalı. cLan şeklinde çalışsın çalışmasına da ben anlamam ki cLan'dan. Bu kezde, hem IOT olsun hem Offline olsun hem CloudLan olsun, hem de bunların hiçbiri olmasın. Yani uzaktan inisiyatif kullanamadığın nokta da iş script e ve schedule a giriyor, sıcaklık şuna düşerse klima çalışsın ya da her çarşamba günü saat 17:00 de çamaşır makinesi çalışsın.
   Karışık konu. Ben robota gidiyorum hafif eğilip Daireyi kesen çizgi butonuna tıklıyorum, tamam.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @daralik: Tamam, biz de o yüzden alıyoruz zaten ama lokal kontrol imkanı da sunmaları lazım diyoruz. Internet gitti ne yapacağız, bir ay yok? Ben fibere geçene kadar bulut sisteminden yararlanamadım mesela 24MBit/s ADSL (TTNet) sebebini anlayamadığım nedenlerden Mi bulut sistemine (bunun dışında Vakifbank Mobil Uygulaması) bir türlü bağlanamadı, mesela ve 6 ay kendi hafızası ile kullanabildim.
   Hatta Turkcell Mobil Internetim ile de Mi Buluta bağlanamadı alet bir türlü...

  • DK3 @daralik

   @lterlemez Başkası da bize bakıp ne dertler var bea. diyor...

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @daralik: O nokta başka bir tartışma konusu, aynen "iPhone mu Android mi?" vb tartışmasında olduğu gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar THH'den firmanın bana iade yapması kararı çıktı. 16 ağustosta kağıt geldi bana. İade gelmezse ne yapacağım yine mi THH'ye şikayet edeceğim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Paycell sıfır faizle 5000 TL kredi 5 taksitle veriyor. Nays'ın da trendyolda %10 indirimi var. Alacağınız bir şey varsa bu şekilde hem indirimli hem taksitli alabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kaldırım yanındaki araç park edilebilecek alana taş ve kendi otoparkının levhasını koyarak orayı işgal eden, o alana bir araba daha sığabilecekken bir 10 TL daha kazanmak için yolu gasp eden ya***k otoparkçı bir yerlere şikayet edilebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5