"Bir milyon dolarlık hata" dediği şey Dbrand isimli meşhur kılıf üreticisinin Steam Deck için üreteceği, arkasında mıknatıslı ayağı da olan kılıfta yaptığı, tasarım hatasından dolayı ettiği zarar.
Kılıfı tasarlamışlari satışa da koymuşlar, öncesinde test için de göndermişler basına vs. Herkes beğenmiş, siparişe açılmış.
3 gün önce Verge ekibinden bir eposta gelmiş, gelen epostada "mıknatıslı ayağın fanı yavaşlattığını fark edip etmedikleri" soruyormuş. 🤦‍♀️
Tabii mühendis ekibini koşturmacasından sonra, Valve'in iki marka fan kullandığını ve bunlardan birinin bu yavaşlamayı yaptığını fark ediyorlar. Kendilerindeki bütün serilerde mıknatısa tepki vermeyen fanlar varmış. 🙂 Steam etkilenen fanları ilk serilerde kullanıyormuş ama sonradan değiştirmiş, yeni üretimlerde yokmuş bu fanlar. Tabii o fanları kullanan binlerce kişi hala var yine de.
Tekrar tasarım değişikliğine gidiyorlarmış, manuel geçirmeli ayak tasarımı yapacaklarmış. Hali hazırda yola çıkan siparişler de varmış, onlara da yeni tasarımı yapınca ücretsiz olarak yeni kılıfı bir daha göndereceklermiş.
Ufak çaplı bir fiyaskodan, ürün son kullanıcıya ulaşmadan kurtulmuşlar.
https://twitter.com/dbrand/status/1575275474317623301

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bence gereksiz telaşa kapılmışlar; ilk fan tipini kullananlar için özel tasarım yapsınlar ve dağıtsınlar; hem güven kazanmış olurlar hem de yatırıma yaptıkları katkı için bir jest yapmış olurlar. Sonuçta, mıknatıslı versiyondan şikayet eden yok, yeni Steam Deck'te...

 • Tarık @xahve

  Steam Deck kadar saçma bir şey yok, görünce kendimi 2010 yılında hissediyorum, oyunlarda yüksek performans vermesi mümkün değil, bana 1080p 144FPS oyun açamadıktan sonra cep telefonundan pek bir farklı yok. Ayrıca bir ton yan parça takıp iyice saçma bir cihaz haline getiriyorlar.
  Zenginler için çocuk oyuncağı işte, ilk 2-3 gün sağına soluna bişey takıp oynarlar, sonra atarlar bir kenara.
  Gabe'i zengin ettiğinizle kalırsınız

  • ad33p @ad33p

   1080p 144fps! Fazla hayal oldu, daha 720p ve 60fps ile 3A oyunları orta ayarda oynatabiliyor. Onu yapabilecek pil ve ısınmayacak sistem yapmak zor.
   Sen bu cihazı bile düşük görürken Nintendo 720p30fps mobil Nvidia işlemci ile 50 milyon Mario Kart oyunu satıyor 🙂
   Steam Deck de Eylül'de en çok oynanan oyunları açıkladı, Elden Ring, Spiderman, Cyberpunk2077 vs var. İnsanlar oynatabiliyor demek ki rahatça.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Amaç masaüstü performansı değil zaten, PSP'de DS'de vb masaüstü performansı görüyor musunuz? Amaç mobil olabilmek.

  • Tarık @xahve

   @lterlemez telefondan oynanır mobil oyun, koskocaman bir alet yapıp elimizde tutmaya ihtiyacımız yok

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @xahve: Yapma gözünü seveyim, telefon demeyin ya; amacı oyun değil, oyun diye diye zaten donanımların azına s....., telefonda da reklamdan geçilmiyor bir de oyun derseniz kullanılmaz hale gelir. Bir de oturup, kimse Android/iOS temelli yazmaz.

  • Tarık @xahve

   @lterlemez PUBG nasıl bu başarıyı elde etti o zaman ? önemli olan var olan cihazlar ile bu başarıyı elde etmek, hayatımızdaki tüm cihazları telefona entegre hale getiriyorlar, ama Steam gidip ayrı cihaz çıkartıyor, boş iş

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @xahve: Siz bir tek pubg'den (hatta sizin tarafınızı tutayım; tek tük pubg gibilerinden) bahis ediyorsunuz, STEAM listesindeki tüm oyunları kast ediyor (şu an hepsi desteklenmese de tutarsa hepsi gelir).
   Telefonda bütün enerjiyi tüm bu kullanılabilir amaçlara bölüştürmeye uğraşır iken, STEAM DECK vb'de sadece oyuna ayıracaksınız.

  • Tarık @xahve

   @lterlemez Steam oyunlarını oynamak istiyorsam 1080p kalitede 144FPS isterim, 60 FPS için ufak bir laptop da yeterli, hem laptopun fiziksel tuşları sayesinde çok daha fazla işe yarar. Ben steam deck'in fanboylar için yapılmış bir cihaz olduğunu düşünüyorum.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @xahve; Tamam kişisel tercihler farklılaşabilir ama sonuçta ürünün amacı önemli. Ben de telefonda istemiyorum, çok garip geliyor küçücük ekranda görüntüyü mü göreceğim yoksa zaten göremediğim ekranı ellerimle kapatıp birde oyunu mu kontrol edeceğim ya da buna engel olmak için bir o kadar para bayılıp kontrolcü veya kontrolcümsülerden mi alacağım, sürekli yanımda mı taşıyacağım?

  • Tarık @xahve

   @lterlemez ben de telefondan oyun oynayamam, hiç sevmem telefonda takılmayı, ama yani Steam Deck çok demode gözüküyor. Keşke yüksek performans verebilseydi de laptop yerine kullanılabilseydi o zaman daha anlamlı olurdu.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @xahve: Evrimleşir o cihaz daha ama dizüstüne dönüşmez ama performans artıracaktır.

Florida'daki fırtına da, dalgaların yükselişini güvenlik kamerası kaydetmiş.
https://www.youtube.com/watch?v=al8yTiCVfro

15ft Storm Surge Washes Away Homes in Ft. Myers Beach - Hurricane Ian

Our surge probe captured the heartbreaking evolution of a massive storm surge in Ft. Myers Beach, FL. NOT FOR BROADCAST OR RE-POSTContact [email protected]
BeğenFavori PaylaşYorum yap

😀 Bethesda vs için gıkını çıkartmamıştı ama CoD için çırpınıyor Sony.
https://twitter.com/AlkanAdakaner/status/1576191888532865025
#OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  En sevindiğim yanı tüketicinin sony'den pek hoşlanmaması. Gerek çeşitli ülkelerdeki yerel fiyatlandırmanın azlığı, gerekse top benim oynatmam gibi bir online oyun politikası güderek diğerleriyle ortak oynamayı pek desteklememesi yüzünden pek hoş bakılmıyor. Son zamanlarda ps özel oyunları da yavaş yavaş PC ye gelmeye başladı. Bir tek GoW ve TLOU ile tek cihaz yürümez artık. Kaldı ki geçte olsa onlar da geliyor gibi. Sony nin cihaz işine çok kasmayıp yavaş yavaş segalaştığını düşünüyorum.

  • ad33p @ad33p

   3-4 exc oyun ile bir yere kadar, çünkü oyun dünyasının hem çoğunluğu hem da en çok para multiplayer tarafında.
   Xbox'ın da exc oyun çıkarmaya çalıştığı zamanlar Sony biricikliğini koruyordu ama Microosft dümen kırınca kendini özel kılacak şey azaldı.
   Sony muhtemelen arkada yine bir multiplayer fps oyun hazırlıyordur, sadece PS kullanıcılarına özel olacak. O zamana kadar böyle tekelcilik vs diye suyu bulandırıyor.

 • Alpi Ironside @alpi350

  Sorun yok yeni bir Spiderman oyunu yaptırırlar. Ha olmadı mı bi God Of War çıkarırlar gider.

  Tabi artık daha ne kadar böyle devam eder tartışılır.

 • Fikri @fikri

  Belki de düzenleyici kurum çağırmıştır orasını bilemeyiz. Görüş istiyorlar çünkü rakiplerden.

Deneysel bir pazarlama yöntemi
"Marketing & Community Manager - GIGABYTE TURKEY "
https://twitter.com/kojirobloom/status/1575930333823848450

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gülümse - Smile
Bugün sosyal medyada viral reklamı ile ilgili muhabbeti dönünce, fragmanına baktım da hafif tırstırdı.
Korku sevenler baksın, sanırım şu an Türkiye sinemalarında da oynuyor.
virali merak edenler için = https://twitter.com/GeeklikOtesine/status/1575724475902939136
https://www.youtube.com/watch?v=qzVioQJINBc

Gülümse | Smile | Altyazılı Fragman

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2022Filmin Sayfası: https://boxofficeturkiye.com/film/gulumse--2016017* En son çıkan fragmanları, haberleri, film listelerini takip e...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB Organizasyonu, usb standartı için bir sonraki nesilde USB 4 ismini kullanmayacakmış.
Artık kablo ve cihazlarda hız ve watt logosu olacakmış.
https://www.xda-developers.com/usb-superspeed-branding-dead-simpler-consumer-facing-logos/
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Logitech'ten sonra Razer da bulut tabanlı oyun için el konsolunu duyuruyor.
Logi'nin aksine bu sadece wifi değil 5g modeme sahip olacak. Verizon ve Qualcomm desteğiyle üretilen bir ürün. Verizon olunca içinde ABD dışına çıkar mı bu ürün bilinmez.
https://twitter.com/GLKCreative/status/1575178537753001986
#OyunSeyir #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen burada da bu konuda soru soranlar vardı sanki.
Zaten Microsoft bir senedir güncellemiyormuş sanırım, 5 Ekim itibariyle de Apple mağzasından kalkacakmış Swiftkey klavye uygulaması.
https://twitter.com/xdadevelopers/status/1575197416290238502

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13