Belki birinin işine yarar.
Chrome'da (belki chrome tabanlı diğer tarayıcılarda da çalışır) chrome://flags/#playback-speed-button özelliğiniı etkinleştirince html tabanlı videolarda hızlandırma geliyor.
#chrome

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İttire kaktıra 2G'den 5G'ye kadar getirdiler Blackberry'i.
https://twitter.com/xdadevelopers/status/1419722175796240384

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu turist hattı için 100 küsur liralık yeni hat parasını da kilitliyorlar mı acaba? Hiç bahsetmemişler ama sadece 40tl ödeyerek 20gb internet vererek turisti salacaklarını düşünmüyorum.
https://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tourist-pack.php

Turist Kolay Paketi

Turist Kolay Paketi
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • johan @johan28

  Ya bu kişi hala yaptığı işi savunuyordu şaka gibi

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Yalnız burda adama gereksiz yüklenme var. Yarış ile ilgili bir bilgilendirme tabelası yoksa, oralarda bu temizlikleri sık yapan biri ki bu kişi öyle biri, bırakıp gitmişler diye düşünebilir. 'Bırakıp gitmişler' diye düşünmelerine engel olacak bir şey de görmedim. Tam tersi davranış ise çok sık gördüğümüz bir şey olduğu için bu şartlanma gayet doğal. Markalar da bu olaydan bu dersi çıkarır bir daha gerekli bilgilendirmeleri yapar ya da antrenman sırasında bölgede kendi elemanını da görevlendirir vs vs. Şu halde oraya çöp toplamaya gelen vatandaş da çöpçü de bu plastikleri atık olarak değerlendirebilir gayet normal. Çünkü genelde olan %90 bu.

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   Orası öyle abi ama kendisi daha çok gereksiz inat yaptığı için yüklendi insanlar.

  • ad33p @ad33p

   Belki dediğin gibi haklı görülebilirdi ama sonrasındaki ısrarı milleti dalga geçmeye itti. Firma açıklama yapmış ama etkileşimin tadını alınca duramıyor 🙂
   https://twitter.com/NevitDilmenTR/status/1418104663283470336

  • Oğuz @vitalyscherbo

   Abi çok haklısın ama yerlere rastgele atmamışlardır diye düşünüyorum. Yol göstermesi için ağaçlar arasına vs sistematik bir şekilde germişlerdir büyük ihtimalle, onu görünce anlaması ya da en azından şüphelenip bir araştırması gerekirdi. Bence tek hatası da bu.

  • johan @johan28

   Hiç bir abartma yok, gereksiz yüklenme de yok. Adam ısrar ediyor sadece bunları ağaçlardan sökmüş yerde duran gerçek çöpleri toplamamış, bisikletliler poşet poşet toplayıp fotoğraf atmışlar

   GEREKSIZ BIR DUYAR, altta da demiş kendi fotoğraf çekmeye gittim manzarayı bozuyor 🤣

   Daha ne bilgilendirmesi olabilir ki , bin kişi yorum yazmış adam hala diyor ki bir tek sizin değil çevre kendi maliymis gibi hareket ediyor.

   Bunun cezası bile olmalı

  • johan @johan28

   @gamsizm kisiyi tanıyorsunuz sanırsam bisikletliler fotoğraf atmış çöp toplamışlar. Çöpler dururken bunları toplaması üstüne de etkileşim aldıkça ısrar etmesi saçmalaması nasil biri olduğunu gösteriyor.

   Adam demiyor ki bir işaret bile yoktu ben anlamadım, hala diyor ki orman sizin değil neden asiyorsunuz, ben fotoğraf çekecektim falan filan.

   Antrenman sırasında bölgede eleman bıraksın demişsiniz ya parkuru gördünüz mü hangi yerine eleman koyacaksın zaten zorla dönen bir sektör bu sponsorlar da olmasa yarışlar asla düzenlenemez.

   Sonuç olarak adam hakli olmasa bile makul bir hata yapmışken ısrar ederek haksız duruma düşüyor ve hak ediyor da bu kadar tepkiyi.

  • nineleven @nineleven

   @gamsizm Böyle söylese baş tacı.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @johan28 ben devamı ile ilgilenmiyorum. Belki ilgi hoşuna gitmiştir. Orası artık kişinin kendisini bağlar. Polis bile olay yerine şerit çektiğinde şerit üzerine polis şeridi yazıyor. Eğer şeritler üzerinde bilgilendirme yapılsaydı kocaman marka adı yazmak yerine, adam yüzde yüz haksız olabilirdi. İzin alındıysa hele, ki alınmıştır diye düşünüyorum. Şu durumda adamın yerine x bir çevreci kişiyi ya da görevliyi koyun, tamamen şartlı refleksle onları söküp atar ve bir şey diyemez kimse. Sonuçta onları oraya çeken firma gerekli bilgilendirmeyi yapmamış. Dikkat edin kendi açıklamalarında da buna yönelik bir veri yok. Biz kocaman yazdık görmemişsiniz denmiyor. 15 gün sonraki yarışı tahmin mi edecek insanlar?

  • deepL @deepl

   @johan28 Yazdıklarına ek olarak bu şeritler bir düzende asılmış olmalılar. Gören insanın bununların bir amaca hizmet ettiğini anlaması gerekir.

 • CanSimit @cansimit

  Bugüne kadar 'Bilal'e anlatır gibi anlat' diyordum, artık 'Nevit'e anlatır gibi anlat diyeceğim' 😛

Benim de TS'de paylaştığım bir kaç vidme linki var. Slliyorum bulduklarımı 😀
https://twitter.com/Gizmodo/status/1418339837518614532

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony, PS5 sahiplerine 6 aylık Apple TV+ veriyormuş ama bilin bakalım kim listedeki ülkeler içinde yok? 😀 (Türkiye desteğini vermeyen taraf Apple bu arada Sony değil)
https://twitter.com/PlayStation/status/1418202368412307459

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu nasıl çete?
FaceID, TouchID bile olsa bir exploit ile bypass edip iPhonelara erişebiliyorlarmış. Bununla da yetinmiyorlar eğer banka uygulaması, hesabı varsa onu da ele geçiriyorlarmış.
Brezilya bu yazılımları alıp kendi lehine kullanmak için harekete geçmiştir.
https://twitter.com/9to5mac/status/1416372301088571396
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • kortex @kortex

  Hiç bir şeye güvenmemek gerek. Ayfor beni bir defa daha hayal kırıklığına uğrattı.

 • ömer akgül @tuhalf

  Bi adli bilişim bloğu okumuştum, ilk burda paylaşılmıştı o blogdan gönderi, ilgimi çekince diğer gönderileri de okudum diye hatırlıyorum. Delil toplama için bi donanımın eğitimini veriyodu. Bahsettiği donanım okuduğum zaman güncel olan bi exploitten yararlanarak kilidi kırabildiğini ve cihazı kopyalayabildiğini iddia ediyordu. Exploiti de araştırmıştım, baya bi döküman vardı onunla ilgili ama şu an 15 20 dakikadır araştırıyorum bulamadım. Ne o bloğu buldum ne o donanımı. Umarım mandela etkisi değildir 😀

 • joevitti @joevitti

  Gerçekten sadece sms ile şifre resetleme oluyor mu emin değilim. (apple id'yi sosyal medyadaki email'ler ile tahmin ediyorlarmış). Sonuçta kişiye de mail gidiyor, şifrenizi değiştiriyorsunuz diye. Hikayede eksiklikler var gibi geldi. Diğer yöntemi bilmiyorum, hiç bir detay yok.

  Banka hesabı kısmı güldürdü. Banka şifreleri zaten notlar uygulamasında yazıyor demişler 😀

  Sim şifresi kullanmak ve telefonunuz çalınırsa banka hesaplarını bloke etmek önemli. İçindeki veriler önemli derseniz uzaktan iPhone'u silebilirsiniz.

 • Demir @zero

  Yıllardır olan şeyler bunlar ülkemizde, en son Sezgin Baran Korkmaz'ın istediği kişinin whatsapp mesajlarını direkt erişebiliyor iddiası ile gündeme gelmişti,

  İsrailli NSO firmasının Pegasus yazılımı en bilineni, ios veya android fark etmeksizin zero day exploitler ile rce-lce açıklarını kullanarak telefonu direk ele geçiriyorlar.

  Ülkemizde Pegasus yazılımının aktif olarak kullanıldığı ve haberleştiği server adreslerinin USOM tarafından engellendiği bilinmektedir.

  SMS ile ele geçirme mevcut vakalardan birisidir, Pegasus iMessage exploit olarak aratırsan detaylarına ulaşabilirsin.