Winter is coming. 20 Aralık
https://twitter.com/pcgamer/status/1075229244261888001
#steamindirimleri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Domain, subdomain ile ilgili bir soru sormak istiyorum bilen arkadaşlara.
ali.com ve veli.com alan adları var. ali.com'a ait bir de host var. Ben veli.com'u veli.ali.com subdomainine yönlendirmek istiyorum ama adres çubuğunda veli.com görünsün. Hostun add-on domain özelliği de var, subdomain olmadan da olabilirse de olur ama sanırım bir şekilde ona yönlendirmek gerek. İki alan adı da aynı firmada..
Bu mümkün mü?
Burada bu işle profesyonel olarak ilgilendiğini bildiğim bir siz varsınız o nedenle sizi etiketliyorum. 🙂 @daghan @yasinilkaya
#Webmaster #Domain #Hosting

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Dağhan @daghan

  Hosting kontrol paneli özellikleri dahilinde alias ekleyerek yönlendirme yapılabilir. Burada adres satırında yönlenecek kalsın içerikte aynı site açılsın isteniyor ise bu seçeneklerde var. İki ayrı adresten girildiğinde farklı içerik çıksın isteniyor ise bu da basit bir PHP kodu ile yapılabilir.

  • ad33p @ad33p

   Benim amacım 2 tane basit, hakkında sitesi için tek bir hosting paketini kullanmak. Aylık bandwith kullanımı bir kaç yüz megabyte oluyor ancak. İki tane ayrı site, içerikler de farklı. Diğer site kendi alan adı varken subdomaine yönlenince pek şık durmuyor.
   Bu alias işini DNS cname kısmından mı yapıyoruz acaba?

  • Dağhan @daghan

   @ad33p Alias hosting paneli özelliği olarak açık olmalı. DNS ile bunu yapmak mümkün olmaz. İstenen kadar alanadı alias tanımlanabilir ama hosting firmasının buna izin vermesi lazım. Bu imkan yok ise alanadı alınan yerlerde ücretsiz frame yönlendirme hizmeti sunanlar oluyor. Bu özellik ile alanadı başka bir hostingin belli bir URLsine yönlenebilir.

  • ad33p @ad33p

   @daghan Teşekkürler. Ben paneli biraz kurcalayayım.

 • Fikri @fikri

  Alt alan adı olan adresi hiçbir yerde paylaşmayın. Sitedeki linklere de dikkat edin olmasın. Yoksa Google'da ikisi birden çıkar. Hem şık olmaz hem de arama motoru optimizasyonuna zarar verir.

  • ad33p @ad33p

   Zaten daha önce yönlendirmek istediğim domain başka bir sağlayıcıdaydı. O yüzden dediğiniz gibi ben becemediğim için hep subdomain olarak sonuç dönüyordu Google üzerinde. 🙂 Belki bu işi hallettikten sonra subdomain adını değiştirip, Google'e tekrar taramasını söylerim. Bir link ekleme sitesi var Google'nin bildiğiniz gibi, işe yarar belki.

 • JohnSmith @johnsmith

  Bu dediğiniz add-on domain dediğinizde zaten birebir olan şey. Nameserver'ları aynı yapacaksınız, hosting şirketinin ALI.COM için verdiği nameserver adresleri olacak (Bunu domaini aldığınız yerde veriyorsunuz). Hosting arayüzünden VELI.COMu eklediğinizde bu olay bu şekilde olacaktır.

  • ad33p @ad33p

   Addon domaini eklerken sub domain soruyor onu girince, adres satırı yine veli.ali.com olarak görünüyor. Yönlendirmede sorun yok da işte adres satırı veli.com kalsın olayını çözmeye çalışıyorum.

  • JohnSmith @johnsmith

   @ad33p Benim kullandığım hostingde (cpanel) veli.ali.com otomatik açılıyor, ama onu kimsenin bilmesine gerek yok. VELI.COMun nameserver'larını doğru ayarladıktan sonra (onların yayılması bazen 24-48 saat sürebiliyor), VELI.COM adres satırında görünecek, VELI.ALI.COM ile aynı yere gidecek.

  • ad33p @ad33p

   @johnsmith Ben hepsini temizleyip baştan yapıp bekleyeylim. İşlemler anında olmadığı için ben değiştiriyorum ama sonucu görmek için beklemek gerek bir iki saat. Teşekkürler.

 • ad33p @ad33p

  @daghan @johnsmith @fikri Sorunun ne olduğunu buldum. WordPress ayarlarında site adresi subdomain adresi olarak kalmış. Sürekli oraya yönlendiriyormuş. Teşekkürler yardım için 🙂

ad33p paylaştı.

BTK'ya AKK meselesini sordum. Özetle biz akk kalksın dedik ama fiyatlar konusunda bir kararımız yok diyorlar.

Tam metin şöyle :

İlgi’de kayıtlı bilgi edinme başvurunuz ile ilgili olarak Kurumumuzun ilgili birim(ler)i tarafından alınan bilgi “Türk Telekomünikasyon AŞ tarafından İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) toptan seviyede sunulmakta olan DSL hizmeti tarifeleri Kurumumuzca onaylanmaktadır. Ancak İSS’lerin son kullanıcılara perakende seviyede uyguladığı DSL internet tarifeleri Kurumumuz onayına tabi olmayıp, söz konusu tarifeler İSS’ler tarafından serbestçe belirlenmektedir.

Bilindiği üzere, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nun 27.12.2016 tarihli ve 2016/DK-THD/518 sayılı Kurul Kararı'nın 11 inci maddesinde yer alan "31.12.2018 tarihi itibarıyla AKN uygulamasına son verilmesi" hükmü ile Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasına son verilmesi kararlaştırılmıştır. Aancak internet paketlerindeki kota (belirli bir veri kullanım miktarının aşılması durumunda kullanılan ilave veri miktarının ücretlendirilmesi) uygulamasına ilişkin hâlihazırda herhangi bir düzenleme öngörülmemiştir.

Bahsi geçen Kurul Kararı'nın 11 inci maddesi gereği 31.12.2018 tarihinden sonra internet hizmetinin sunumunda AKN uygulamasına son verilmesi ve tüketicilere sunulan tarife veya paketlerin AKN uygulamasını içermeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, tarife veya paketlerin taahhütlü şekilde abonelere sunulması durumunda AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihine kadar yer verilebileceği, ancak bu tarihten sonra tarife veya paketlerde AKN uygulamasına yer verilmemesi gerektiği değerlendirilmektedir.

Söz konusu Kurul Kararı ile 31.12.2018 tarihi itibariyle AKN’nin uygulanamayacağı hüküm altına alınmış olup, kotalı tarifelerin veya paketlerin sunulamayacağına ilişkin bir düzenleme yapılmamıştır. Ancak işletmecilerin AKN uygulaması içermeyen ve tüketici mağduriyetine yol açmayacak internet ve tarife paketi seçeneklerini artırması beklenmektedir.” şeklindedir.

Ayrıca, Kurumumuz düzenlemelerine aykırı bir husus bulunması durumunda Kurumumuzca tüketici şikâyetlerinin elektronik ortamda kayıt altına alınarak daha hızlı çözümlenmesi ve şikâyet başvurularının tüketiciler tarafından elektronik ortamda takip edilebilmesi için kurmuş olduğu yeni Tüketici Şikayeti Başvuru ve Analiz Yazılımı üzerinden, https://sikayet.btk.gov.tr adresinden detaylı olarak elektronik ortamda yapmanız halinde şikayetiniz değerlendirilebilecektir.

Bilgilerinizi rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Uzaylılar, bizim Ajans'ın kurulmasını bekliyormuş meğerse. 😀
#helloworld #MerhabaDünyalı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Bu nasıl cayma bedeli? Modem olarak Netgear nighthawk mı vermişler? 🙂
https://twitter.com/sebla_kucuk/status/1073132922411106304
#millenicom #caymabedeli #ISS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Bir halt çıkmaz öyle saçmalıktan. Balık ağı yöntemi. Yedirebildiklerine. Ancak kafa ütülerler, 1 icra itirazı filan uğraştırır o kadar.

 • YCK @yck

  türknet ile kaldırdık kaldırıyoruz muhabbeti yapıyolar. taahhüt de kaldırsınlar 27 aymış bir de

 • Centurion @burakdogn

  tamda başvuru yapmayı düşünüyordum..

 • Kaos @kaos

  TTnet benzerini (beterini) yapti bize. Yanlislikla yalin ADSL baglamislar, (halizirda calisan telefon hatti kesilince farkettik) dedikki “telefonlu ADSL istiyoruz biz, telefonu neden kestiniz? Pardon dediler yanlislik olmus duzeltelim. Ertesi gun telefon hatti duzeldi, internet calisiyor, super...

  Bu akillilar yalin ADSL’yi iptal etmeden yeni bir telefonlu ADSL aboneligi acmislar. Yalin ADSL biz fatketmeden 3-4 ay acik kalmis, fatura filan gelmedi. Neyse farkedince itiraz ettik (dedimki tek bir telefon hattina ayni anda nasil iki internet bagliyabiliyorsuniz? Cevap yok) ama borc bi kere icraya dusmus. Dedilerki “once odeyin icra dursun sonra itiraz edin”. Odedik itiraz ettik, iade cikmadi. Hakem heyetine gittik 6-7 ay bekledik, sonuc; “biz bu davaya bakamiyoruz, bilmem ne mahkemeleri yetkili gidin orada dava acin” ya kardesim avukatti, puldu, harçti ugrasamadik.

  Hic kullanmadigimiz (dokuman var elimizde 0 kilobayt veri aktarimi gozukuyor) internete icra maslafli filan 1000 (bin) TL soguk su ictik.

İyi kötü Aliexpress'ten kargolarımız geliyordu, artık o da belirsiz 🙂
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181212-18.pdf
#PTT #ÇindenAlışveriş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Bu adam da sürekli bize çalışıyor. 🙂
https://twitter.com/LukasStefanko/status/1072770484633255936
#eset malware #android #SiberGüvenlik

BeğenFavori PaylaşYorum yap