Herkese iyi akşamlar, e-devlet üzerinden annemin 4B borç sorgulama ile borcunu kontrol ettiğimizde 4140 tl gibi bir borç görünüyor. Yine E-devlet üzerinde SGK kart ile prim ödeme uygulamasına girdik. Cari dönem sorgulayınca 2070 tl çıktı, onu ödedik. Ama geçmiş dönem sorgulayınca borç yoktur diyor. Bu kalan borç ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen 2012 model Toyota Yaris'in arka orta koltuğunda kısa bir seyahat ettim. Şaft tünelini kaldırmış Toyota. Konfora bu kadar etki edeceğini düşünmezdim. Şu zamana kadar orta koltukta ettiğim en rahat seyahatti. Arkada 3 kişiydik. Ki Yaris ufak araç sınıfı itibari ile.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dell'in Power Manager adında bir güç yönetim yazılımı varmış. Windows mağazasından kurdum. Sitesinde yalnızca Inspiron, Vostro ve XPS cihazlar ile uyumlu olduğu yazıyor ama bendeki Dell G3 3579 ile de çalışıyor gibi. İlk fotoğraftaki gibi ayarladım şarj başlatma ve durdurma döngülerini. %80'e gelince şarjı kesiyor ve adaptörden gelen gücü kullanıyor gibi görünüyor çünkü pil %80'de kaldı. Eğer adaptörden çekildiyse ve %60-%80 arasında adaptöre takıldı ise yine %80'e tamamlamıyor, o seviyede adaptörden kullanıyor gibi çünkü yine yüzdede bir değişim görmedim. Şu an mesela %76'da sabit gidiyor. Adaptörden çekildiyse ve %60 altına indiyse, takınca %80'e kadar şarj ediyor ve sonra %80' sabitleyip adaptörden kullanıyor gibi. Şu zamana kadar kullanmadım ama zararın neresinden dönsek kâr. Dikkatimi çeken bir diğer şey de "Pil Uzatıcı" oldu. O nasıl bir çeviridir 😅?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim deli adamın yeni projesi. Tamamen bembeyaz 4000 parçalık bir puzzle'ı çözecek robot yapmış adam. Biraz daha işe yarar projeler ile gelse daha iyi olabilirdi aslında.

Worlds hardest jigsaw vs. puzzle machine (all white)

Keep exploring at https://brilliant.org/stuffmadehere. Get started for free, and hurry—the first 200 people get 20% off an annual premium subscription.If you...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

JBL dokunmatik ekranlı TWS kulaklık yapmış. Kutusundaki ekrandan ekolayzır ayarı yapabiliyor, müzikleri kontrol edebiliyormuşsunuz. Pek kullanışlı olmaz gibi geldi bana sanki. Ha ama yarın bir gün akıllı saatler gibi bu da dahili depolama kazanır da şarkıları da bünyesinde bulundurursa belki iş biraz değişir.

DÜNYANIN İLK DİJİTAL EKRANI SAHİP TWS KULAKLIĞI - JBL Tour Pro 2

🔥 İNDİRİM KANALIMA KATIL ➡ https://t.me/enesozen🔥 İŞE YARAR - İLGİNÇ ÜRÜNLER SERİSİ ➡ https://bit.ly/3um0K6F▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬🎯AMACA GÖRE KULAKLIK ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell Pasajdan aldığım Huawei Akıllı Tartı 3 elime ulaştı. Benim firmaların bu kutuları neye göre seçtiklerine aklım almıyor yalnız. Amazon garip garip alakasız kutulara koyar genelde. Turkcell de ürüne göre büyük bir kutuda yollamış. En azından içerisini havalı ambalaj ile doldurmuşlar. Ama daha büyük kutu artı bu kadar çok havalı ambalaj kullanmalarının sebebi neydi merak etmiyor değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap