@olasandra ban yemiş. Daha dün akşam buradaydı ya, ne oldu acaba 🤔?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İngiltere Kralı, rahmetli başkan Kennedy, taçsız kral Pele, Beckenbauer, kaleci Maier, Nadia Comaneci, Brigitte Bardot, Fenerbahçeli Cemil. Hepsi bu akıllı priz ve ampulu kullanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlanen duyurulur. O kadar bahsi geçti ama görmeyenler varmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Huawei sunumunda benim en dikkatimi çeken şeylerden biri Email Conversation Mode oldu. Bir haberleşme yöntemi olarak Email bence çok ilkel kalıyor artık. Kullanmayı sevmiyorum. Keşke Whatsapp benzeri ama telefon numarası üzerinden işlemeyen bir sistem olsa. Telegram bu şekil galiba. Hani şirket Whatsapp grupları da oluyor ama kimisi istemeye istemeye giriyor. Özel hayat ile işi ayıramıyorsun. Bu tabi anladığım kadarıyla özünde yine Email ama en azından arayüzü biraz olsun temiz bir hale getiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkes izleyebilecek demek mi oluyor bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Lavrentiy Pekcanov. Çanakkale savaşında savaşan Türk askeri Levent Pekcan'ın ( https://youtu.be/nTu6DbVUWFE?t=516 ) Ruslar tarafından kaçırılıp klonlanması sonucu dünyaya geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese iyi akşamlar, babam iş yerinde stok yönetimi programı kullanılacak tablet bakıyor. Şu tableti atmış sepete. Kılıf da özellikle önemli anladığım kadarıyla çünkü sanayi ortamında kullanılacak. Yani bu tarz kılıf da bulunabilmeli. Başka alternatif tavsiyesi olan var mı? Bütçe aşağı yukarı bu civarlar. Ipad baktım ama fiyat olarak pahalılar anladığım kadarıyla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Herkese iyi günler, babam internetten ECA marka yeni kombi aldı. Eski kombiyi mutfaktan balkona taşımak istiyoruz. Mutfak balkona açılıyor. Şimdi bu işlemi yaptırmak için servisi aradım ama bizim böyle bir hizmetimiz yok dedi. Endişem açıkçası başkasına yaptırınca garanti konusunda sıkıntı çıkar mı vs. diye. O yüzden mümkün olduğunca ECA sitesinde bulduğum numaralara yöneldim. Neyse aradığım servislerden biri bana başka bir numara verdi. Onu aradım, tamam yaparız vs. dedi. ECA müşteri hizmetlerini arayıp sorayım dedim, durumu anlattım. Telefondaki adam bana doğalgaz tesisatı firması ile anlaşıp yaptıracaksınız dedi. Ben özellikle kutunun servis dışında biri tarafından açılması, kurulumun yine servis dışında başka biri tarafından yapılması garanti konusunda sıkıntı oluşturmaz mı diye sordum. Biz de öyle işlemiyor dedi, kurulum gerçekleştikten sonra bildirecekseniz, biz başlatacağız gibisinden bir şeyler dedi. Çok zorda kaldım açıkçası bir yandan babam bana paslamış durumda işi, bir yandan garanti konusunda endişelerim var, bir yandan çeşitli numaraları arıyor ama olumlu geri dönüş alamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Müşteri hizmetlerini arayıp tekrar soracağım bu konuyu. Eğer doğru anlamışsam yaparız diyen adama yaptıracağız artık. Bu arada kombiyi aras kargo getirdi ama eve çıkarmadılar nedense. Apartman kapısında ben teslim aldım. #TeknoYardım #Kombi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • CimAdam @cimadam

  Mühendislik firması ile anlaşıp taşımak istediğiniz yere göre proje çizdirmeniz lazım, daha sonra kombi kurulumu yaptıracaksanız yanlış hatırlamıyorsam da igdaş onaylıyordu en son ya da arkadaşların dediği gibi eski tesisatın olduğu yere taktıracaksınız ama bacasız kombi ise çareniz yok yeni proje gibi gözüküyor.

 • sms55 @sms55

  Önce yerel doğalgaz dağıtım şirketinden yetki almış bir mühendislik firması buluyorsunuz. Bu firma eski kombinizi söküp yeni yerine kadar tesisat döşüyor. Firma tesisat işinden sonra proje tadilatı yapıp kombinizin marka, model bilgilerini yeni porojeye ekleyerek kombinizi takıyor. Ancak kombinizi çalıştıramıyorsunuz henüz.
  Firma projeyi doğalgaz şirketine teslim edip onaylatıyor ve eve gaz şirketinden bir yetkili gelip tadilatın projeye uygunluğunu onayliyor.
  Son olarak kombiyi adığınız markanın servisini arıyorsunuz ve servis gelip kombiyi çalıştırıyor, garanti işlemlerini yapıyor.

  Tüm bu işler biraz karışık, ben olsam internette daha ucuz olmasına rağmen kombi satın alma işlemlerini yerel bir firmadan yapmaya çalışırdım. Çünkü bu gibi durumlarda tüm işleri o yerel satıcı hallediyor.

  Selamlar.

 • teknosevir @teknosevir

  Doğru şeyler yazılmış zaten fikir versin diye ben de bişey anlatayım. Yaşadığım ilde ilk kez bağlatacaklar için süreç şöyle: gidiyosun şehrin doğalgaz işlerine bakan kuruluşa (ankaragaz gibi bişeydir) evin tapusu, dgaz projesi, dask raporu gibi belgeler ile başvuruyorsun.
  Sizin durumunuzda şayet tesisatta değişiklik gerekiyorsa bu projeyi güncellemek gerekebilir.
  Şimdi yazınızı tekrar okudum bence gidin mahallenizdeki tesisatçının birine kurulumunu yaptırın. Kurulum dediğim boru tesisatı konusunda, elektrik tesisatı da hazırlansın AMA elektrik bağlantısını kesinlikle tesisatçı yapmasın. O biliyodur bu işi zaten sizi bilgilendirir.
  Sonra devletin gaz ile uğraşan şehrinizdeki kurumuna gidip onay alın. Ardından en son markanın servisini çağırın belgeleri onaylayıp kabloları bağlasın, çalıştırsın, bilgi versin vs..
  Anlatım yazarken aklıma geldikçe değiştiğinden karışmış olabilir, anlamadığınız yer var ise sorun anlatayım

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.