Herkese iyi akşamlar, C++ çalışırken kafama bir şey takıldı. Burada belki bir yol gösteren olur diye düşündüm. Konu operator overloading. https://www.tutorialspoint.com/cplusplus/increment_decrement_operators_overloading.htm şurada ++ operatörünü overload etmiş prefix ve postfix olarak ama bilgisayar hangisinin postfix hangisinin prefix için olduğunu tam olarak nasıl anlıyor? Postfix için yazdığı fonksiyona parametre kısmına bir int yazmış ama onu yanlış yazmış gibi geldi 😀 . Onunla bir bağlantısı var mıdır?

Overloading Increment ++ & Decrement -- - Tutorialspoint

Overloading Increment ++ & Decrement -- - The increment (++) and decrement (--) operators are two important unary operators available in C++.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Millet sürekli sistem topluyor. Üniversiteye başladıktan sonra mecburen dizüstü kullanmaya başladım. Ama sistem toplamayı isterdim, onun verdiği keyif ayrı. Bir bakayım dedim de fiyatlar ne olmuş öyle. Lisedeyim o zamanlar, bir yaz bilgisayar toplamaya merak saldım. Böyle gece gündüz Technopat videoları izliyorum. O videolar da çok uzundu böyle 45-50 dakika falan sürenler vardı herhalde. Böyle şu kadar param olsa nasıl sistem toplardım falan diye hayali sistemler hazırlıyorum falan. Neyse kararımı vermiştim. Elimdeki toshiba laptop ekran kartı lehim problemi çıkardıktan sonra bilgisayarımı toplayacaktım. Elimde monitör de vardı. Çok bütçem de yok o zamanlar. Param anca Apu sistem kurmaya yetmişti. Hepsiburadada siparişlerim kısmında buldum parçaları. Tarih 2015 Kasım-Aralık. 1311 tl 14 kuruş ediyor. Bir de filtre almıştım kasaya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube mobilde belli bir dakikadan itibaren video paylaşma özelliği var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya Hüseyin hocam vardı müdür, Coğrafya öğretmeni. Ne zamandır görmüyorum buralarda. Aklıma geliyor geliyor sorayım deyip unutuyorum sürekli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#YoutubeKanalTavsiyesi #kediseyir AaronsAnimals. Kanal Aaron isimli arkadaşımızın Micheal isimli kedisi üzerinden oluşturduğu videolar barındırıyor. Bunlar normal kedi videoları değil, montaj kullanılarak oluşturulan videolar. Bence oldukça kaliteli işler ortaya çıkarıyor. Videolar çok uzun sayılmaz. Burada da önceden videolarını paylaşıyordum. Şu zamanda canı sıkkın arkadaşların bir nebze moralini düzeltebilir diye düşündüm. Kanal linki: https://www.youtube.com/channel/UCNo5PGwGmfnEprEUUb9AGgw

AaronsAnimals

Aaron's Animals is a series of videos documenting the life of Aaron and his Animals. On this YouTube channel you will find the entire collection of Aaron's A...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün babamın da yardımı ile saçımı kestim. Makinenin saç tarağını bulamayınca sakal tarağını kullandım. 4 mm' ye alıp kestim. Bir ara ayar 2 mm'ye geçmiş çok eşit olmadı 😀 . Berber tıraşı kadar olmasa da idare eder. Daha pratik yapmak için çok zaman olacak gibi. Zaten berbere de 3 numara kestiriyordum, 30 tl veriyordum. Az para değil. Berbere göre de daha hijyenik. Var mı başka saçını kesen? Sık sık saçını kesen arkadaşların tavsiyeleri var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • CimAdam @cimadam

  Çok bastırmayın 🙂 belli ki çok bastırdığınız için tarağın ayarı düşmüş :)) bir de açısı ayarlanan duvara takılan aynalar var çok kullanışlı olur sizin için

 • Batuhan @achfighter

  Bizde de makine var ama benim sorunum arka ve yanlar olduğu için kendim kesmem fayda etmiyor. Zira arkayı ve yanları berber kadar yapamıyorum. Evde benden başka gözü sağlam olan da yok. Bir aya kalmaz Carlos Valderrama gibi olurum. 😀

 • İbrahim Kubat @ibokubat

  Geçenlerde bende hanıma kestirdim, verdim makineyi eline dedim dal bakalım 😀 iyide oldu açıkçası 😀

 • ARMv7 @armv7

  Ben saçımı kesebilmek isterdim ama maalesef kendi kesebileceğim bir model değil. Hatta berberlerin bile yarıdan fazlasının kesemediği bir model. Yine şanslıymışsınız. Saçımı da 3 numara kessem bana hiç gitmez, berberler de yok ne yapacağımı bilmiyorum.

Baktım bu Sony adam olmaz Ps5 istediğimi vermiyor, dolar aldı başını gitti, benim Ps2'yi çıkardım dolaptan bugün 😀 . Babam biz küçükken almıştı ama o zamanlar sokağa çıkıp oyun oynamak PlayStation oynamaktan daha cazipti benim için. @orcun hocam sağolsun çok yardımcı oldu ama tvdeki girişler desteklemediği için bağlayamadım 😀 . Ortam düzelsin Japon oyuncak sarayına gidip en sevdiğim oyun olan Ratchet&Clank'i ve 16 mb memory card alacağım 😀 . Babaannemlerde oynarım artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11