Yazılımcı adayı arkadaşlara şiddetle öneririm. Bu ve bu playlistteki seriyi bitirin istediğiniz herhangi bir dilde istediğiniz kadar ilerlersiniz.

https://youtu.be/CHhwJjR0mZA

2. Data Structures and Dynamic Arrays

MIT 6.006 Introduction to Algorithms, Spring 2020Instructor: Erik DemaineView the complete course: https://ocw.mit.edu/6-006S20YouTube Playlist: https://www....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

kombi işinden anlayan birileri var mı?
öncelikle bakım yaptırmak istiyorum, şu günlerde kaça yapılıyor?
sonra kombi kapalıyken basınç düşüyor, çalışınca yükseliyor.
son olarak da oda termostatı taktırmak istiyorum, fiyat performans ürünü ne alınabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

Sistemimde ne çok güncellenmesi gereken yazılım varmış böyle, windows 11'deki winget sayesinde hepsinin listesini tek komutla görüp tek komutla hepsini güncelleyebiliyorum, sonunda windows kullanım kolaylığı açısından linux'a 1 tık daha yaklaşmış artık her programın sitesine tek tek girip yeni sürüm çıktı mı setup'ını indirip kurayım derdi bitti. Esneklik açısından bir APT veya Pacman kadar olmasa da hiç yoktan iyidir.

#windows11 #LinuxMasterRace

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mouse almayı düşünüyorum. Linkteki ürünü önerdiklerini duydum daha öne sizce nasıl?

https://www.hepsiburada.com/asus-wt425-kablosuz-optik-sessiz-tiklama-ozellikli-siyah-mouse-pm-bd803929

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Selamlar, Android için sadece işini yapan sade ve reklamsız bir screen recorder önerebilir misiniz?

Samsung a21s ve Android 12 kullanıyorum. İnternette araştırdığımda işletim sisteminin kendinde var gibi gözüküyor özellik ama bende gözükmüyor. Bu kadar basit bir özellik için marketten uygulama indirmek zorunda kalmamalıyız bence artık. Yüksek ihtimal Android'in farklı varyasyonlarında vardır ama bu kadar basic bir şey'in sisteme göre değişmemesi gerek.

#TeknoYardım #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Orcun @orcun

  Samsungta ayarlar> gelişmiş özellikler> ekran alıntıları ve ekran kaydedici özelliği var oradan açıp sonrada bildirim ekranından en aşağı indirim pasifse açabilirsin yoksa da en sağa gelip +'a basıp ekran kaydedici kısayolunu ekleyebilirsin. Bunlar yoksa veya olmuyorsa o zaman cihazında bu özelliği samsung vermemiştir. Samsung yazılımsal olarakta segmentasyon uygulayan bir firma, sallıyorum mesela s serisine verdiği yazılım ve özellikleri a yada m serisine de vermiyor. Mesela bizim kamera ayarlarında baya bir çeşit ayar varken gene aynı şekilde çoğu a ve m serisinde o ayarlar yok. İşletim sistemi dahi farklı one ui arayüzü dahi birinde one ui core öbürlerinde düz one ui vs.

 • UnicornKnight @unicornknight

  M51'imde sağ alttan 2.

  bunu uygulama olarak bulamazsınız, hızlı başlat panelinde oluyor. eğer butonu göremiyorsanız 2. ve varsa 3. sekmelere bakın, yine yoksa sağ üstteki üç noktaya tıklayıp "Tuşları Düzenle" diyin. Açılan menüden Hızlı Başlat paneline ilgili butonu aktatın ve VOILA

 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Öncelikle yorum yazan herkese teşekkürler ama söylediğiniz yerlerde ilgili özellik gözükmüyor. Gönderiye ekran görüntüleri ekledim. Android sürümü de güncel. Yeni bir güncelleme yok gözüküyor.

Uzun zaman sonra birden fazla sürükleyici diziye kavuştum. Hepsini tavsiye ederim. #dizitavsiyesi

The Peripheral (Prime)
The Devil's Hour (Prime)
1899 (Netflix)
Cabinet of Curiosities (Netflix)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Dil geliştirme amaçlı, Firefox'ta Youtube için çift altyazı eklentisi kullanmaya başladım. Zaten çoğu kişi film ve dizilerde bu yöntemi kullanıyor. PC'de Çift altyazılı dizi/film izleme imkanı olmayanlar için Youtube'da bu yöntemi kullanabilirsiniz benim gibi.

Firefox'ta kullandığım eklenti;
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/dualsub/

Fİrefox Alternatif:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-subsitles-youtube/

Chromium için;
https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-dual-subtitles/hkbdddpiemdeibjoknnofflfgbgnebcm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

antivirüs satın alayım desem fiyat//performans ev kullanımı için hangisini önerirsiniz AVG falan nasıl olur acaba lisansımız bitti defendera kalmayalım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Samsung yine müthiş bir saat çıkartmış. Neredeyse hiç bir sensörü düzgün çalışmıyo 150 olan nabzı 120 gösteriyor, %97 olan oksijen seviyesini %88 gösteriyor. %88’i görsem uçarak hastaneye giderim. Örnek olarak nabzın doğruluğunun diğer saatlerle(Polar direkt göğüse bağlanıyor) farkını aşağı bırakıyorum. Hep bu kadar kötü değil tabii ama aktiviteye bağlı olarak bu kadar kötü olabiliyor.
Tüm video’yu izlemek isteyenler:
https://youtu.be/78A3rTdBHbk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26
 • Papa Emeritus @pope

  Göğüsten okuma yaparak mı bu kadar kötü sonuçlar almış 😱 Facia resmen.

 • joevitti @joevitti

  @pope Ciddi bir sporcu zaten göğüs bandı ile ölçüm alır. Optik ölçüm doğası gereği tutarsız sonuçlar verebiliyor.

 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Dogru soyluyor, zaten ANT cihazlari eslestirip birlikte kullanmak baya konfor sagliyor. Sahsen ben gogus bandi daha almadim; saati nabiz sensoru olarak kullaniyorum, bisiklette hiz ve kadans sendorumde var, bunlarin hepsi bike computera bagli. Band alirsam bisiklet icin saate ihtiyacim olmayacak, triathlon icin ise tum sensorleri saate eslestirip saatten aktivite kaydi baslatmak en mantiklisi.

 • UnicornKnight @unicornknight

  saat piyasaya çıkalı ay olmadı daha (Galaxy Watch 5 ve 5 Pro) yeni mıknatıs mekanizmalı kordonlar patır patır dökülmeye başladılar önceki haftadan bu yana, Reddit'de epey bir sövüp sayan var.

  Watch 4 düzgün yaptıkları nadir işlerden oldu yine, hele Classic 46mm batarya ömrüyle ilgili sıkıntı da çektirmediği için (full aktivite ile BT ve WiFi açık 1.5 gün) ekosistem dışına çıkmak istemeyenler için en iyisi.

  bir konuda anlaşalım tekrar, Huawei'ler akıllı saat falan değiller, hormonlu birer fitness bandı onlar. ha akıllı özellikleri olmayışına rağmen sağlık takibi konusunda muazzamlar ve serisinin son oyuncusunun ekran ve malzeme kalitesi hala dibimi düşürüyor o ayrı. adamlar özellikle o göze hoş gelen ve kalite hissini arttıran kısımlarda resmen Apple'ın da Samsung'un da içinden geçtiler.