Arkadaşlar bir sorum olacak. Samsung s22 ultra alanlar yada s21 ultra alanlar ne zaman aldılar ve zaman içinde fiyatı ne kadar değişti? Hatta takip eden varsa şu zamanda şu kadar indi dolar da inmişti gibi bilgisi olanlar var mı. S23 ultra ilk çıktığında almak mantıksız mı olur? Yanında saat kulaklık vs de veriliyor ilk çıkışta. Bekleyip alsam kar mı ederim ne kadar beklerim? S serisi piyasasını takip eden var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Orcun @orcun

  Benim arkadaş geçen sene mayıs gibi yanılmıyorsam s22 ultrayı 20 bin liraya aldı. Hatta linki ben atmıştım, ama 256 gb sürüm 128 değil. Zaten artmıyor diye 128 yetmez telefon video ve foto makinesi hesabı 256 almıştı. Şuan cihazın sıfırı 33 34 falan olmuş aşırı bir para. Açıkçası ben şahsen bu kadar parayı vermem. + 2 sene daha ana sürümleri alacak üstüne 2 sene de yamaları alır ve destek biter. Aşırı önemli değil ama 2 sene sonra çıkan galaxy M35 de benim cihazdan daha yeni android daha çok özellikli android sürümü olacak bu canımı sıkardı. İlk çıkışta zamlı kaymak kitleyi almak için kaymaklı dubleli fiyatlı oluyor zamlı ama türkiye şartlarını düşünürsen o telefonun fiyatı düşse bile watch veya kulaklığı da vermeyeceğini hesap edersin gene zararlı çıkabilirsin. Ha ama şu da var S23 ultra'ı gittin aldın güzel dedin ki 1 sene sonra ya sıktı bu ya bir s24 ultra mı alayım dediğinde bittin. Satacan da onu üstüne bir telefon parası daha ekleyecen anca alırsın.

 • Serdar ALTUN @serdara00

  Her ne kadar 0 fiyatı artsa da ikinci elde düşük kalıyor fiyatlar. Eğer zaman içerisinde değer kaybetmesin diye düşünüyorsanız apple ürünleri harici alınmaz.

 • sawgent @sawgent

  Güçlü bir Android telefona ihtiyacın varsa ön siparişle bile alırsın. Niye mantıksız olsun. Yazdığın gibi hediye avantajları oluyor ön siparişlerin çoğu zaman.

  Hediyesi önemli değil beklemeye zamanım var diyorsan birkaç ay beklersen fiyat bir miktar düşebilir. Piyasada olumsuz bir durum olmazsa tabi.

  Ben tüccar misali her sene alıp satarım diyorsan Android'e hiç bulaşma.

  • Samed AYDIN @picasso16

   Yok hocam sıkıntısı çıkmazsa kullanırım ölene kadar. İlk çıktığında htc u11 aldım iphone 7 ilk çıktığı ana geliyor. 5 senedir kullandım. Hiç de ah güncel değil 3 - 4 kamerası yok diye üzülmedim. Hız olarak da üzmedi. Yine aynı amaçla alırım da inşallah kronik sorun çıkmaz sattıracak 🙂

  • Samed AYDIN @picasso16

   Teşekkür ederim. Ben asıl dolar cinsindeni merak ediyorum. Dolar hep arttığı için mi samsung s22 diğer kazandı. Yoksa hala eskisi gibi mi iphone al altın gibi satarsın android alırsan altı ay sonra almak mı.? Kredi çekip dolar yapıp kenara atıp bekleyip alsam

Tam da aha ofise geçtiler sohbetler karşılıklı olacak. Bu sayede daha canlı ve dolu olacağını düşünüyordum. Üzerine katıl yaparak da destek olacaktım. Şimdi sosyal kapanacaksa prime ' ı da çekerim. Ha bir kişi kaybetmekle ölmezler elbet ama böyle böyle kemik kitle erir izleyenleri arttıramazlarsa kim niye katılsın? Aşk zamanla azalıyor her ilişkide her işte olduğu gibi. Burayı çok severdim evet çok kalabalık değildik ama avantajları çoktu en çok girdiğim yerdi kendi kafama göre bildiğim insanların paylaşımlarını görmek yardımlaşmak. Burada o kadar insan oldu birbirine ts plus hediye eden. Niye ettiler niye destek olundu?Dır dır etmek,söylenmek çözümü düşünmeden engellemek aşırı naz lisede ergen kızlarda var bi de ts'de. İnsan bunun bile hatrına devam ettirirdi. Belki kapanmayacak ama battı dedikodusu bile batırır derdi LP. Kim takar burada paylaşılan karikatürü de siyasi gönderiyi. Kaç tıklama var da göze batsın? Donanımhaberde ekşide heryerde kat kat fazla siyaset var. . Heryerde var siyaset. Sosyal kısım burası illa teknoloji konuşalacak değil ya. Sosyal ortamdı burası maketini paylaşan var derdini paylaşan, başka yerde göremeyeceğim kendi başına geleni de haber paylaşan da komik video paylaşan da. #hayattaiyişeylerolmaz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cyber Man @cyber-man

  İlerde TS tamamen bir muhabbet kanalı olacak korkarım ki. Teknoloji kanalı da değil ha inceleme falan yok sadece muhabbet kanalı. Çünkü para geliyor oradan. Neredeyse sıfır iş yükü sadece 1-2 canlı yayın.

 • Orcun @orcun

  TS tamamen memur adam kafasıyla gidiyor. En başından beri böyleydi bu, aman akıyor işte çok akmasın stabil az az aksın yeter diye dönüyor. Hayır yani sohbet muhabbet nereye kadar ? kaç ay geçti yıl geçti kitle arttı mı ? 350 bin takipçi var 700 bin veya 1 milyon mu oldu ? hayır. Gene olduğu yerde sayıyor. Sadece şu oldu gelirler artmış olabilir ama krizdeyiz gelir isterse 3 misli artsın paranın değeri mi var ? geçen gün bimde baktım 100 yaprak defter 50 liraydı ya, birtane su alacaksın 500 ml 3 4 5 liralara gidiyor. Sulu süt olmuş 15 lira, en adi iş görecek peynirler 100 liradan başlıyor. Kiralara yapılan astronomik zamlar ohoooooooooooooooo nereye dönecek mümkün mü ?

  O yüzden işte - ve +'a girilmiyor ki risk alamıyorlar. Adam önünü göremiyor. Şuan akmasa da damlasın ama sabit gelir olsun modunda ilerliyor. Gittiği yere kadar gitsin sonrası allah kerim. Bu bakış açısıyla zaten TS ayakta durmaya çabalıyor direniyor ama nereye kadar ? senin benim verdiğimiz 20 lirayla 50 lirayla dönmez. Öyle anahtarlıkla bardakla çanakla çömlekle de dönmez. Elindeki core kitleyle yani gittiği yere kadar gitsin modunda olur o kadar. Levent abi kendisi diyordu istesem TS hitini 5 katına çıkartırım diye o da biliyor neyin nasıl yapıldığını ama girmek istemiyor. En basiti youtube'dan soru cevap yapsa paralar ne biçim akacak sırf Levent abiye soru sormak için millet nasıl yarışacak kim bilir. E ama o da biliyor ki arada birisi laf edecek siniri bozulacak vs. 🙂

  Biz yıllardır diyoruz diyoruz sonuç değişmedi. Olan işte sana bana 3 5 kişiye oluyor ciddiye almamayı öğreniyorsunuz. Ben açıkçası TS'i youtube'dan bile takip etmiyorum artık. Hem maddi sebeplerden hem de bu tutumdan dolayı göz göre göre eriyor çünkü. Ya burası kardeşim 300 spartalı gibi mekan ya, filmde bile 300 tane adam neler yaptı gördünüz. Öyle adamlarız biz ama yok işte olamıyor. O yüzden kapanırsa da kapansın daha iyi olur, en azından deriz ki tamam ya buraya kadarmış bitti. Öbür türlü bağış yap işte plus abonelik al şunu yap bunu yap vs sonuç ? sonucu hüsran bitiyordu.

 • Kesb-i @kesb-i

  Ben primeımı bikaç defa verdim. Anahtar filan da almıştım. Son primelarımı da Umut'un çabasına verdim. Teknoseyir şuan sadece geyikseyir oldu. O yüzden artık ben de desteğimi çektim. Ya kapansın ya da düzgün iş yapılsın. Böyle sallantıda isteksiz nereye kadar dayanacağız (onlar değil biz) bilmiyorum.

Bilgisayarı güç tuşuna basarak açtığımda kendini asus logosu gelmeden bir tur rest atıyor. Sonra açılıyor. Yani başlatma tuşundan 5 saniye sonra bunu yapıyor. Yeniden başlat diyerek başlatırken tek seferde açılıyor. Ben asus ai suite'i düzeltmeye çalışıyorken bozdum. Bu program tüm fanları hız ayarına yarıyor. Sil kur başka versiyon dene recuvayla kökten sil derken artık yüklediğimde asus ai suite'in logosu boş geliyor. Basınca da açılmıyor dosya yolu bulunamadı göz at'a bas hatası çıkıyor. Kaldırırken de install shield hatası altında ikernel.exe bulunamadı diyor. Google da xp zamanından kalma çözümler var. Kaldırıyor ama bu hata da çıkıyor. Tekrar yükleyince de açılmadığını söylemiştim.

Şöyle bir ayrıntı var ilk açarken bilgisayarı sıvı soğutma diğer fanlar full devirde zirve yapıp inerdi. Şimdi o zirveyi yapamadan kapanıyor tekrar açılıyor. Acaba biostan mı fan ayarı sıkıntıları var asus ai suite yüzünden? İkinci aklımdaki sebep güç tuşundan mı kaynaklı? Güç tuşu fiziksel olarak kırıldığından reset tuşuna güç tuşunu bağlamıştık. Haftalardır sorun yoktu ama bu son 3 gündür bu saçmalık başımızda.

Format atarak temiz kurulumla ai suite düzelir. Uzun iş. Güç tuşunu tamir ettirip tekrar yerlerine taktırmam da uzun iş . Bios ayarları resetlesem olabilir ama bozmak istemiyorum ayarlarımı. Ne yapmalıyım sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10'da masaüstü simgelerini tek tek ayarlamının yolu yok mu? Örneğin annem geldiğinde daha kolaylıkla facebook kısayoluna bassın. Yada x klasörüm çok büyük diğer klasörler normal büyüklükte kalsın. Yeni arayüz yüklemeden yapılabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün size bir üzüntümü anlatmak istiyorum. Bilgisayarımı tamir için verdiğim bilgisayarcı sağolsun sorunları çözmüş format atarken de diğer arkadaşa dememe rağmen bilgilerimin olduğu windowsun olmadığı ssd ye de format atmış. Beni de uykuluyken bilgisayar hazır format atıyorum dediğinde tekrar diyemedim. Keşke uykumdan feragat edip deseydim. Tüm geçmişim bir günde silinmiş oldu. Bir gecede cahil kaldık anlayacağınız. İyi ki ben askerdeyken paramdan arttırıp wd in taşınılır ssd sinden alıp eve yollatmıştım. Gerçi kardeşime yedekle dememe rağmen yine yedeklemedi, bilgisayarın açılır açılmaz kapandığı ana dek bekledi. Neyse ki fotoğraf müzik ve kardeşimin projeleri yedekleyebildik. Fotoğraflarımız olmasa şuan kendime bile zarar verirdim çok önemlidir çünkü. Sorsan akıllıyım millet çocukluk fotoğraflarını, anılarını kaybederdi ama benden onların bile benim çektiğim fotoğrafları silinmezdi. Bunun için millete sorumsuz derdim. Buluta yedeklemek istemiyorum kalite düşeceğinden upload yüzünden kim bilir ne kadar süreceğinden. Aklıma geldikçe kendimi yiyiorum gidenler için. GTA2 ye bile yaptığım Türkçe yamamdan tutun babamı sevdiğimi 10'lu yaşlardayken yaptığım slaytla anlattığım powepoint sunusuna kadar. Hatırlamak bile istemiyorum silinenleri hatırladıkça aa o da gitti dedikçe kendimi tokatlayasım geliyor. Keşke eski bilgisayarımı satarken bari harddisksiz satsaydım da cebime 100 lira da ha girmeseydi en azından herşeyin yedeği olurdu. Ya bir insan niye windowsun kurulması gereken yer hariç herşeyi format atar yedeklemeden. Sonuç olarak herşeyinizi yedekleyebildiğiniz kadar yedekleyin fazla fazla kopyası olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 35
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  İlk hatan format gibi basit bir iş için bilgisayarcı denen iş bilmez yamyamlara cihazını emanet etmek olmuş, ikinci hatan da o diski sökmeden teslim etmek olmuş

  • Samed AYDIN @picasso16

   format için vermemiştim bir önceki postumda yaşadığım sıkıntıdan verdim. Ekran kartının güç girişini tamir etti yenisini lehimledi artık kapanmıyor. Şu sorundan sökmedim bilgisayarın önünde kapak var kapatınca reset atıyor. Ne yaptıysam bulamadım. Sadece kapak değil komple önünü söküp elimle ittirsem de atıyordu. Ssd vidalarını söküp boşlukta sallandırınca sorun çözüldü sandım yine atmaya başladı. Ben de komple orada olduğu gibi tamir etsin ben eve gelince ssd yi takıp yine sıkıntı baş gösterince yeniden götürmek istemedim.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @picasso16 format neden atmış parça tamiri ile ikisi bambaşka konu

  • Samed AYDIN @picasso16

   @gurkan-atilgan windowsda da sıkıntılar vardı ogg dosya türünde olan müzik dosyalarına basınca bilgisayar yeniden başlatıyordu. Kardeşimin boş beleş nerede ne olduğunu bilmediği silinmesi gereken dosyalar program kalıntıları vardı. Tamirci arayıp format da atıyorum kalan testleri yaptım dedi ben de at dedim. Tekrardan ssd ye dokunma demeyi unuttum

 • Ekrem @huseyinekrem

  Geçmiş olsun. Sen buradaki arkadaşlara bakma, mecbur olmasan zaten bırakmazdın başkasına 😀 Format atıp üzerine Windows kursa bile yine de veri kurtarma yazılımlarını bir deneyin. Bir şeyler çıkar illa ki. R Studio var, YouTube'dan nasıl kullanıldığına bakabilirsiniz, iyi programlardandır.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Yedekleri harici diskte tutup, bilgisayarciya vereceğiniz zaman o hddnin veri ve güç kablosunu sök. Kendin format atarken bile bunu yapmalısın, dalginligina gelir yanlış diski secersin herşey silinmiş olur.

 • Samed AYDIN @picasso16

  ssd için geçerli mi ? Kardeşim üzerine birşeyler yükledi 300 gb lık gitmiştir zaten

#yardım #pc #aida64. Arkadaşlar kaç gündür deniyorum bulamıyorum. Bugün şunu fark ettim stres testine soktuğumda ekran kartından koku geliyordu. Furmarkda uzunca süre dayanıyor. Radeon stres testinde de. Ama aida 64 de gpu testi başlar başlamaz kapanıyor. Kapanacaksa sıcaktan diğer testlerde 70 derecelerde kapanmıyor ama oyunda yada aida de kapanıyor.

Bir de garip bir olay daha var. Kasam zalman z9 neo plus. Kasamın kapağını kapatırken reset atıyor. Kapağın temas ettiği kasanın ön yüsündeki orta kısmı elle ittirince de kapanıyor ama bazen deniyorum hızla çarpsa da itlesem de kapanmıyor. Güç tuşu ve reset tuşu çevresini söktüm işe yaramadı. Ayrı ayrı parçaları, kabloları kasayı komple sallıyorum kapanmıyor. Önden kapak hafif bile çarpsa kapanabiliyor. Önce ilk sorunumu çözebilirsek çok iyi olur.

Ekran kartı: RX590X
İşlemci: Ryzen 3700x
Power Supply: 750w Aero Cool Platinium Plus
Ram: Corsair Dominator Platinum 3200
(Çıkar tak yapıldı herhangi bir sıkıntı yok)
İşlemci voltaj ayarları auto yapıldı, default yapıldı, voltajı düşürüldü, mhz düşürüldü işlemcinin yine yükte kapanma yaşanıyor 1 yıldır sorun yoktu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sevgili Teknoseyir halkı askerlik sebebiyle aranızdan kısa bir süreliğine ayrılacağımı bildirmek istiyorum. Bildiriyorum:
Askerlik sebebiyle 6 ay kadar ben yokum. Site size emanet. Fanlarınız serin, sistemleriniz stabil, oyunlarınız bugsuz, windows'unuz hatasız, sıhhatiniz noksansız, geleceğimiz koronasız olsun. Ben gelene kadar umarım koronayı bitirirsiniz. Hepiniz hakkınızı helal edin. Sabah 8 de uçağa bineceğim. İstikamet Erzincan. O yüzden cevap veremeyebilirim ama ilk fırsatta okuyacağım. Kendinize iyi bakın varsa hakkım helal olsun sizde edin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

#benimmasaüstüm #hardwareporn Pre_after hali

https://www.youtube.com/watch?v=eSMHZPuE1ZM&t=13s

- Zalman Z9 Neo Plus
- Asus x370f Gaming
- Ryzen 3700x
- Msi Core Frozr L + 2 adet Msi Max f-12A3 + Msi Argb kontrolcü
- Corsair Dominatör Platinium 4x4 3200 Mhz
- Sapphire rx590 (rtx 3080 e geçilmeden önce idarelik alındı zaten monitör 1080p)
- Aerecool Project 7 750w 80+platinum
- Samsung 970 Evo Plus m2 Ssd
- Samsung 970 Evo 1 TB Ssd
- Zalman Zalman ZM-DF12 ortrası butonlu tahliye fanı
- Noctua NF-A14 ve 12 ön
- Asus bw-12b1lt

Temel görsel tema olarak poliganal ve üçgenlerin olduğu keskin hatlı tasarım tercih ettim, anakarttan bluraye kadar elimden geldiğince zevkime göre uydurdum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#hardwareporn #benimsistemim Öncesi:
Zalman z9 Neo Plus
2018'de kasayı alarak başlamışım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şok'un elinde kalan ürünlerinde uyguladığı black friday indirimlerinde Toshiba 32gb bellek 22.95. Microsd olanı da aynı şekil indirimde. Diğer indirime girecek ürünleri de attım. Muhtemelen yakınınızdaki şokların deposunda yada diğer şubelerde var. Sizin için depodan çıkartmasını isteyin o zamana

BeğenFavori PaylaşYorum yap