#aşı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google playde birşey olursa google play sorumludur yorumlarından sonra şimdide random yorumları türemiş. Klavyeden büyük harfle tuşlara basıp 2-3 satır spam yapıyorlar. Memleketin malı bitmiyor anasını satayım. Milletin ülkesi araba üretir, telefon üretir, domates patates üretir bizim ülkede mal üretiyor. Hepside aynı fabrikadan çıkmış gibi hep aynı laflar hep aynı davranışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen youtubedaki hwp kanalından kazandığım oppo a15s pil şarj ve deşarj ilk testlerini yaptım.

Kendi şarj cihazı+tronsmart kablo ile 2 saatte %90, 3 saatte %100 doldu.
Deşarjda ise karma kullanımda 3 gün 3,5 saatte pil %6ya düşerken 12 saatin üzerinde ekran süresi aldım. Bakalım pil 0 olana kadar bu sayıların üstüne ne rakamlar eklenecek. Telefonda herhangi bir pil tasarruf modu açık değil. Ekran parlaklığı sayı olarak yazmıyor ama tam parlaklığın yaklaşık 4te-5te 1i seviyesinde. Telefonun pili normal 4230 tipik 4100mah seviyesinde ve ilk şarjında elimdeki ampermetreye göre 4000mah doldu.

2-3 şarjdan sonra batarya performansında biraz daha artış bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

IPS ekranlı telefonda karanlık modun pil performansına etkisi oluyormu? Amoled ekranda kullanılmayan pikseller kapatıldığı için bi anlamı var ama IPS ekranda pikseller tek başına hareket edemeyip toplu yandığı için acaba pikselin beyaz, mavi veya siyah renk olması harcadığı gücü etkiliyormu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • august @august

  Teorik olarak sanırsam oluyordu ancak o kadar az bir fark ki görmezden gelip tüm renklerde aynı oranda güç kullanılıyor demek daha doğru.

 • Alpi Atansay @alpi350

  Şimdi şöyle bir durum var.
  Karanlık modu diyorlar fakat tırışkadan arka planı koyu gri yapıyorsa o karanlık mod falan değil. Arka plan simsiyah olacak. Çoğu kişi buna dikkat etmiyor. Karanlık mod var karacık mod var. Bu iki ayrıma şöyle bakalım.

 • Can @canberke

  Ips panelde ayrı ayrı ledler yok. Arkadan gelen bir ışık var ve o filtreden geçirilerek renk elde ediliyor. Arkada her zaman düzenli yanan beyaz ışık mevcut. Dolayısıyla hangi renkte kullanırsanız kullanın değişen bir durum olmayacaktır. Ayrıca tüm renklerin olması durumu beyaz hiçbir rengin/ışığın olmaması durumu siyahtır. IPS panelde ışık sızmasının sebebi/siyahların tam siyah olmama sebebi de budur. Arkada düzenli olarak yanan beyaz led vardır ve siyah bir görüntü açtığınızda filtreler kapanarak ışığı geçişini engeller fakat bunu %100 yapamaz.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  @ytrwjdsjkac hayır amoledde de aynıdır tümü açıkken beyaz tümü kapalıyken siyahtır bunların arasındaki fark amoledde her pixel kendi aydınlatmasını sağlar diğerlerinde tüm panel için aydınlatma grubu tektir altta üstte sağda solda gibi

Sabahki olduğum 2. aşıyla ilgili güncel durumu merak edenlere:

2. aşıyıda oldum. Boş yer olunca 1.5 saat

2. aşıyıda oldum. Boş yer olunca 1.5 saat erkenden oldum. İlk aşı gibi hissedilir uyuşukluk ve ağrı olmadı. 1 saat civarı iğne yeri fena acıdı. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • johan @johan28

  Bizim ihtiyarlar hiç şikayet etmiyordu dedemde ağrı başlamış babaannemi de bugün hastaneye götürdük o derece bir bel ağrısı her türlü test yapıldı ilk görüşte sorun yok ama sonuçları bekliyoruz. Şükür başka bir sorun yok, bizimkiler ise 8lk gün biraz ağrı var yok dediler ama şuan pek bir şey yok.

  • johan @johan28

   Bu arada bir aile dostumuz 2 gün içinde çok kötü olmuş ve ambulans çağırmışlar ama bütün değerleri normal diye hastaneye gitmek istememiş, sorun olursa tekrar arayın demişler. 2. Doz bunların hepsi, ben de bayram öncesi yaptırıyorum bayramda artık yatarım, hiç kimsenin de niye gelmedin tribini çekmemiş olurum. Bir has kadroya ziyaret yaparim uzaktan o kadar

 • Alptekin @alptekinck

  bayontek vücutta ne kadar süre yaşayabiliyormuş ki?

  • johan @johan28

   Biontech den kasıt mRNA ise 1 ile 3 dakika ortalaması var ancak onu koruyucu bir pakete koyuyorlar zaten bütün olay da bu ve Nobel adayı olacak olan da o. Olay vücut savunma mekanizmasının tepkisiyle alakalı genelde. Simdi ilk dozda tanistilar ikinci de hazır olarak dalıyorlar virüse.

Berberler özellikle avm içindekiler cuma günü açık olurmu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Belki gören olmamıştır. Forza horizon 5ten yeni bir video. Grafikler çok güzel özellikle sondaki ağaçlık alan ekran kartlarını fena kasacağa benziyor. Oyun daha çıkmadı ama daha şimdide 4. oyunun haritasından çok daha güzel görünüyor.

Forza Horizon 5: In-Game Car Audio Preview

Check out in-game footage highlighting some of the new car sounds of Forza Horizon 5!Play Forza Horizon 5 day one with Xbox Game Pass.Available on Xbox Serie...
BeğenFavori PaylaşYorum yap