Kral bir kanal takip edin.

EVDE 1 KİLOGRAMLIK TAMBUĞDAYLI EKMEK NASIL YAPILIR (Ekmek Tarifleri)

#evdekaltürkiye #evdeekmekyapmak #ekmektarifi Türkiyenin Fırıncılık ve Pastacılık Okuluna Hoşgeldiniz Un ve unlu mamüller Chef'i olarak kanalımda her hafta e...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fikirler üzerine mülkiyet kurulması yasaklanmalı, bunun yerine bir ödül sistemi getirilebilir fikirlerin güdüsü için...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • D.Tspnr @epalo

  Bu F1 mühendisleri nasıl başarmış 100 saat de kafamda deli sorular.
  https://twitter.com/serhanacar/status/1244673652106428417?s=19

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Aynısı ilaç firmaları için de geçerli.

 • Serhat Yücel @serhatyucel

  Vermek istediği mesaj güzel ama katılmıyorum. Bazı şeyleri etik gibi göreceli kavramlarla belirleyemezsiniz. Size etik olarak uygunsuz olan şey, bazılarına göre gayet makul olabilir. Firmalar milyonlarca dolar para harcayıp, binlerce insan çalıştırıp o cihazları yapıyorlar. Yapılmamış olanı, akıl yoluyla yapıyorlar. O da yetmiyor onu seri üretmek için de yine milyonlarca dolarlık yatırım yapıyorlar. Şimdi bu şirketler seri katil mi oluyor? Suçları ne ki? Mesela sen de 20'ye yakın mühendis, tasarımcı kullanmak yerine o adam gibi binlerce mühendis, tasarımcı çalıştır ve patentini ihlal etmeden üretmeye çalış. Kendi patentlerini al, daha iyisini yap. Ama hayır, yatırım yapmak yerine başkalarının bir şeyler üretmesini engellemek en kolayı. Aynı Vestel kafası bu, hiçbir farkı yok. Ben daha güzel bir öneri vereyim; medikal cihaz üretimi devletleştirilmesin onun yerine, söz konusu cihazı üreten firma, başka firmalara kendi cihazlarını üretebilme yetkisi versin.Komisyonudur devlet desteğidir vs. onlar bir şekilde ayarlanır.

 • Papa Emeritus @pope

  https://e-vent.mit.edu/ Açık kaynak ventilator projesi buyursunlar kullansınlar, katkı verip hızlandırsınlar. Ek olarak bir ventilator’ın 4 kişiye bağlanabilmesini sağlayan 3d printer’dan basılabilen bir parça FDA onayı aldı, açık kaynak olarak dünyaya açılacak. Sıfırdan ventilator üretmeye çalışmak yerine bu tip işlere göz atmaları lazım ama nedense Türkiye’de üretilen her şey sanki sıfırdan Türkiye’de yapılmazsa kötü olacakmış gibi herkes ateşi yeniden keşfetmeye çalışıyor.

Tüm evsahiplerinin kira alması şu an itibari ile yasaklanmalı. Aksi halde insanlar yoğun ve kalabalık çalışma ortamlarına çıkmaya devam ederler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Böyle birşeyle ilk kez karşılaşıyorum e-bike ın ekranın üzerinde böyle bir çatlak(tam olarak çatlak da değil) oluşuyor günden güne darbe v.s. asla yok, durup duruken oluyor. Cam filan da değil esnek plastik birşey. Neden olur bilen varsa yazsın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sefer azaltmak mükemmel fikir(!) ya... #iett

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 26

Kargo dahil 21 den aşağı bulamadım... Bulduğum da bu. Arzı bi türlü yetiştiremediler...

GABRİNİ KOLONYA 400 ML (S.LİMON) | Gabrini Kozmetik

GABRİNİ KOLONYA 400 ML (S.LİMON) ,
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Sadece beklentisi ve tahmini tutmadı diye Oytun Erbaşı linç etmek ne saçmalıktır. Kesin konuşmuş gibi bir safsata yayılıyor, maksat linç olsun...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 36
 • BRN @brnspawn

  Hata yaptı sonuçta, 2-3 çalışma sonucu tamamen gerçekmiş gibi kesin olmayan ifadelerle kamuoyuna sundu. Çoğu kişide inanıp tam olarak önlem almadı. Ha, yapılan linç bence fazla abartı, her insan hata yapabilir. Bu sebepten toplum önünde konuşurken, özelikle halk sağlığı mevzuubahis ise laflarıma çok dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca Otun beyin bir özrü, yaptığı hatayı kabul ettiğine dair bir ifadeye de rastlamadım.

  • LOOP @loop

   Gerçekmiş gibi sunmadı. Bu konuda şu an size iftira davası açsa kazanır.

  • BRN @brnspawn

   @loop kamuoyuna kendi görüşünü statüsünü kullanarak doğrudur diye sundu. Sonuçta TV izleyenler büyük bir çoğunluğu buna inanıp, doğrudur diye 'Biz Türküz bize bişey olmaz' havasında durumu değerlendirdiler.

  • LOOP @loop

   @brnspawn Cümlelerinde hata yok ancak tahminini gerçek gibi varsayacak "yanlış aramaya yer arayan" kitleyi umursamadı denebilir. Ancak bu zayıf bir eleştiri, olsa da olur olmasa da ....

  • BRN @brnspawn

   @loop Türkiye için çok daha az vaka görülecek, hafif şiddette geçecek dedi mi? demedi mi? Şuan ülkemizin Covid-19 seyri grafiğini bir incele istersen. Sence bu hafif mi?

  • LOOP @loop

   @brnspawn Tahmin etti, tutmadı. Zaten gelince kesin tabloyu görürüz diyordu.

  • BRN @brnspawn

   @loop kamuoyuna bir iddiası bulundu, iddia tutmayınca sanki dememiş gibi ortalıkta dolaşıyor. Eğer yanlış birşey söylemişsin, yanlışın arkasında durup hatanı belirtirsin. Özür dilersin. Çıkıp, benin okuduğum 2 makale sebebiyle bu iddiada bulundum, makalenin tam bir doğruluğu yokmuş. Geniş ölçekte ve ilerleyen vaka haritası ile genetik bir yakınlık görülmedi diye bir özürde bulunabilirdi.

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Oldukça fantastik bir yorum zinciri olmuş. İnsanlar ne derse desin OP ikna olmayacak görünüşe göre, siz Oytun Erbaş'ı dinlemeye devam edin.

  Söylediklerini ciddi bir şekilde iddia etti, medyatikliğinin de verdiği etkiyle sözleri milyonlara ulaştı. Ki bana kalırsa toplum sağlığını tehlikeye de atmış oldu. Sokakta kaç tane insan gördüm "Türklere bulaşmıyormuş" diye konuşan.

 • Daviance @daviance

  Bu millete yaran olmaz bilim adamı konuşur yanılttı derler ,konunun uzmanı olmayan tecrübesinden konuşur yetkinliği yok herbokolog derler ........ toplum gerçekten hasta %70 klinik vaka.