Dünya geneline bakınca ne çok orman yandığını görüyoruz, bunu da bir nevi doğum ölüm gibi görebilir miyiz? Mesela şu kadar orman yanarken şu kadar orman doğuyor gibi bir veri illaki vardır... Eğer doğanla yanan başabaşsa pek sorun yok demektir total olarak.
https://twitter.com/serrakaracam/status/1421990634194358273

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LG marka televizyonun 2,5. yılında arkadaki backlight ı cortladı kimi söndü kimi sönükleşti. Müşteri olarak bu backlight ı firma tedarik eder mi? Servis değil de parça olarak tedarik etme hakkımız oluyor mu bu tip görünmeyen parçaları? @umtk Aynı soru çamaşır makinesinin mesela yan paneli paslandı ben o parçayı tedarik etmek istiyorum deme hakkımız oluyor mu yani o kısım bir yedek parça statüsüne sahip mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün kavurucu belli ki yarın daha da sıcak, aile bireylerine su tabancası alıp savaş çıkartmak için iyi bir neden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon tr bu kafayla trendyolla zor rekabet eder. sitenin kategorileri çok dar daha doğrusu gerçek barkod gerektiren kategoriler fazla, TR esnafı bunla uğraşmaz. trendyoldaki kadar esneklikler yok... Kargo anlaşmaları yok. hiçbir kolaylık yok bu bakımdan, pttavm bile daha rahat denebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Amazon TR deposuna bir ürün göndereceğim "sevk irsaliyesi" gerekiyor, ancak ben ne gov tr de ne de kendi fatura kestiğim entegratörde "sadece irsaliye kesilen" bir bölüm görmedim sanırım "e irsaliye" başlıbaşına ayrı bir üyelik gerektiriyor. Bu durumda irsaliye yerine geçen "e arşiv" veya "e fatura" kesmek istiyorum haliyle. Ürün olmadan veya fiyatı olmadan yani fatura değeri sıfır olan bir fatura kesmek mümkün müdür? @hamitozlu

https://www.edoksis.net/blog/e-irsaliye-hakkinda-10-soru-10-cevap/ şurada şu bilgi var ama.
""7. e-Fatura veya e-Arşiv faturanın irsaliye yerine kullanılması mümkün mü?
Fiili sevk ile fatura düzenlenmesi aynı zamanda ise, içerisinde gerekli ibareleri ve sevk bilgileri bulundurularak e-Fatura veya e-Arşiv fatura kağıt çıktısı irsaliye yerine kullanılabilir ve tekrar e-İrsaliye kullanılması gerekli olmaz. Ancak kağıt fatura çıktıları kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Vergi Usul Kanunu 433 seri numaralı tebliği 7.madde; 'alıcısına malın yanında kâğıt olarak verilen fatura, irsaliyeli fatura yerine kullanılabilir ancak bu imkândan yararlanabilmek için faturanın, malın teslimi anında düzenlenmesi ve "İrsaliye yerine geçer." ifadesinin yazılması zorunludur.'""""

e-İrsaliye Hakkında 10 Soru 10 Cevap | Edoksis

e-İrsaliye Hakkında 10 Soru 10 Cevap bulunduğu blog sayfasıdır. Detayları görmek için tıklayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzunluğu 4mm olan bu canlı basit bir güve kelebeği mi acaba? Mi 8 se ile olabilecek en makro şekilde çekildi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başka nemsiz bir ildeyken böyle bir sorun yoktu ama İstanbul'da daha yeni 90 derecede yıkanmış beyazlar bir kaç güne böyle rutubetimsi kötü bir kokuya bürünüyor. Nemden olsa gerek buna çözümü olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 24

Aldanma o minnoş masum yüzüme.
https://www.youtube.com/watch?v=y8kTYCex8RU

Sand Cat: The King of the Desert

Sand Cats may not look the part, but they are built to handle the extremes of one of the harshest environments on Earth. Support Animalogic on Patreon:https:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap