Sabiha H.L.'ından bu yeni halkalı gebze trenine geçmek ne kadar kolay ne kadar zor? Nasıl geçilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

'ElasticSearch veya Solr gibi özel bir yapı' ile teknoseyir'in içerik arama motorunun işe yarar hale getirilmesi için ne zaman @hkellecioglu 'na baskı yapacaksın teknoseyir 🙂 Kendi yazdığımızı bulamayacak mıyız biz yahu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nöbetçi eczaneleri harita üzerinde gösteren bir site?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple 12.9 inçlik 2. jenerasyon tabletinin(en düşük 64gb lık versiyonu olmak üzere) amerikadan sipariş gibi sitelerle alırsak bize kaça malolur ? Ya da aşağıdaki linkten amazondan doğrudan almak?
Alırken asatıcısının amazon olmasını önemsemeli miyiz?
Özetle 2. jen. 12.9 ipad (en düşük depolama) lazım çizim için. En ucuza nasıl tedarik ederiz?

https://www.amazon.com/Apple-Wi-Fi-Cellular-Model-Refurbished/dp/B078D6JNGB/ref=sr_1_1?keywords=ipad%2B12.9%2B2nd%2B64gb&qid=1555844564&s=gateway&sr=8-1&th=1

Amazon.com : Apple iPad Pro 12.9in 64GB WiFi Only, Space Grey (Renewed) :...

Amazon.com : Apple iPad Pro 12.9in 64GB WiFi Only, Space Grey (Renewed) : Computers & Accessories
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biostan xmp mode açmak ta birnevi OC olmuyor mu yan açmak garanti dışı bir durum oluşturur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Orcun @orcun

  XMP kabaca en basit haliyle tanımlı oc profili diyebilirsin. Cpu anakart ve bellekte varsa bu özellik hiçbir sorun olmaz. Xmp yok mesela gene oc olmaz mı ? olur tabi niye olmasın, ama her ayarı sen yapacan.

 • Batuhan @achfighter

  Oluşturmaz. Xmp profilleri zaten o belleğin standart çalışabileceği değerleri belirtiyor. O değerlerde çalışacağı sertifikalandırılmış oluyor.

 • TwoCenk @twocenk

  XMP ramlerin sadece çalışma frekanslarını değil CL zamanlamalarını da değiştiriyor. z97 intel sistemde 4 slot'a Mhz değer doğal olarak desteklenen 1600 mhz ramler takılıyken eğer XMP gibi ince ayar yapılmazsa 8gb ram ve üstü kullanımda sıkıntı yaratıyordu.
  Asus bazı AMD Ryzen anakartlarında Samsung B-die için özel RAM profilleri çıkardı bu sayede işlemci performansı en verimli hale getirildi, ram sorunları azaltıldı, OC potansiyeli arttırıldı. ( Stabil ve uç denemeler için birden fazla profilleri mevcut, ünlü bir overclock yapan birisinden aldılar. )

 • LOOP @loop

  Benim evde 3200 lük bellekler var ama xmp açamadım hiç. Uyumsuz çıktı değiştiremedimde... Değiştirsem düzelecek takasa gidecek biri olursa düşünürüm 🙂

---ÖnNot markanın diğer ürünleri piyasadaki çoğu ürün gibi çöp niteliğinde dir berattır sadece geleneksel yazan iki adet sıvı sabunu düzgündür.---

Dünyanın en iyi sıvı sabunudur belki. Not: alışırsanız diğerlerini kullanamayacak hale gelirsiniz. Biraz pahalı maalesef :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gittim vatandan 400 liraya sertifikalı xigmagtek 600lük psu aldım helal olsun adam gibi bol kaliteli kablo koymuşlar. Sakın pc toplarken aerocooldan psu almayın kısa kısa dandik ve azıcık kabloyla başınıza iş cikarıyor yetmiyor. iade edilecek aerocool mudur nedir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap