Marka tescil süreçlerini az çok belki bilenleriniz vardır. Almak istediğim marka 1985te alınmış. Durumunda "müddet" diye belirti var; koruma süresi bitmiş gibi gözüküyor bu durumda bu markayı istediğim gibi alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Tescili alınan marka, marka tescil tarihinden itibaren yenileme sürecine kadar markanın koruma hakkına sahiptir.Türk Patent Enstitüsü'nden tescili alınan marka, 10 yıllık süre için tescil edilmektedir. Marka Tescil yenileme 10 yılda bir süresiz kez yapılmaktadır. Yenileme işlemi markanın tescil tarihinden 10 yıla tekabül eden zamandan 6 ay önce başlar. 6 aylık süre zarfında yenilenmeyen marka, tescil tarihinden sonraki 6 aylık cezalı yenileme sürecine girmektedir. Belirtilen sürelerde markanın yenileme işlemi yapılmama durumunda marka MÜDDET aşamasına girer ve hükümden düşer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Notebooktan arta kalanlar. 1366x768 ekran wifi modul anteni cd rw hdd kabı 2 hoparlör vs. Ekran kac gayme eder. Çok minnak kusuru var

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Donanımhaber fırsatcılarına bir fırsat duyurmak için foruma üye olmak ve ilan vermek hemen mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

https://www.youtube.com/watch?v=gK3X4vLWssA
neden aluminyumla bağlıyor alumniyum elektrik geçiriyor mu ki? sanki bağlarken aradaki şeyler için aluminum diyor.

$493 Aliexpress 45Ah Grade A, YinLong Lithium Titanate (LTO) Cell Testing

LTO pros and cons video: https://youtu.be/iOBSxEqXUQcLTO testing video: https://youtu.be/dA9G1NdNgBYNon affiliate link to cells you should never buy: https:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

@hamitozlu Bu sanal ofis kirasından kurtulmanın bir yolu yok mu ben babamın kiralık evinde evinde kalıyorum diyelim. Bu defa da babamın evi için mi sözleşme göstermem gerekir mi? kira ödemiyorum free kalıyorum misal?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

🙁

En Trend Ürünler Türkiye'nin Online Alışveriş Sitesi Trendyol'da

Giyim, bilgisayar, cep telefonu, kozmetik, beyaz eşya, süpermarket & daha aradığın yüz binlerce indirimli ürün en uygun fiyatlar ve kampanyalarla Trendyol'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap