Ekranım 4 k değil ama sanki 4 k imiş gibi yüksek çözünürlüklü kullanmanın bir yolu varmı program yoluyla v.s. tarayıcıdan bir ekran görüntüsü almak istiyorum. Ama çözünürlük yüksek olunca işim çok kolaylaşacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzuuuun zaman sonra ilk defa bir atıştırmalığın tadını beğendim.

https://www.migros.com.tr/ulker-hanimeller-mahlepli-tuzlu-kurabiye-81-g-p-6af7a9

Migros Sanal Market: Online Market Alışverişi

Geniş ürün yelpazesi, en uygun fiyatlı ürünleri ve aynı gün teslimat fırsatıyla online market alışverişinizde Migros Sanal Market size iyi gelecek!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Apple Music’in son güncellemesi ile sonunda kayıpsız müzik kalitesi için doğru setup ile bir deneme yapabildim.

Huawei P40 Pro’ya bağlı LG B&O Hi-Fi Plus 32 bit DAC ve bu DAC’a bağlı B&O Form 2 kulaklık ile (elimdeki en kaliteli kablolu kulaklık bu olduğundan) denedim. Hayko Cepkin’in Beni Büyüten Şarkılar albümü “Yüksek çözünürlüklü kayıpsız” logosu ile yayımlanmış. Denemeleri onda yaptım. Ses kalitesi muazzam olsa da benim kulaklar bu setup ile Huawei Freebuds Studio (BT kulaklık ama LDAC destekli) arasındaki farkı hala tam anlayabilmiş değil. Belki çok daha kaliteli bir kablolu kulaklık kullanmam gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 23 / 66

Seasonic PRIME FANLESS TX-700 700W Fansız Psu izlenimler.

Aşağıda resmini koyduğum Monsterlabo The First kasada sessizlik odaklı bir sistem için hem fansız olması her tarafı açık olduğu için hava geçişine izin vermesi sebebiyle 80+ Titanium sertifikalı Seasonic TX-700, 700W PSU yu Amazon'dan satın aldım.

Ancak geçen yıl alıp iade ettiğim TX-600 de olduğu gibi bu da hayal kırıklığı oldu. Bu ürünlerde aynı banttan çıkan ürünlerde bile farklılık olduğu için şansımı tekrar denemek istemiştim. Cihaz aynı anda hem iyi hem de kötü.

Verimlilik 2021 teknolojisi ile bir güç kaynağında görülebilecek en yüksek seviyede. Verimlilik %90’ın altına düşmüyor ve %50 yükte %97’yi buluyor. Bu ürüne artık 90+ diyebiliriz.

Seasonic bu cihaza 12 yıl garanti veriyor.

Cihaz ısınıyor mu?

Hayır kesinlikle ısınma yok. Her ne kadar mevcut donanımlarla en fazla %50 yüklenebilmiş olsam da ısınmaya dair işaret yok. Dış kasaya yansıyan ısınma belirtisi yok. Verimlilik çok yüksek olduğundan bunda şaşırılacak bir şey de yok aslında.

Neden kötü?

Cevap coil whine. Tiz ve sessiz bir ortamda odanın her tarafından rahatlıkla duyulabilecek bir ses. Düşük devirli fan sesinin duyulmadığı ortamda bunun sesi rahatlıkla duyuluyor.

Aldığım her iki üründe de hemen hemen aynı tonda ses olması bu sesin yüksek verimliliğe çıkmanın yan etkisi olduğunu düşündürdü bana.

Bu durumda cihazda fan olmamasının hiçbir anlamı da kalmıyor ve cihazın tüm olumlu taraflarını yok ediyor. Bu ses katlanılmaz bir ses değil. Yeri geldiğinde kullanılabilecek iyi bir ürün. Ancak sessizlik odaklı bir üründe kabul edilebilir bir ses değil bu. Neden böyle bir ürün var anlamak zor. Corsair RM, RMx serisi çok daha makul bir seçenek.

#seasonic #coilwhine

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Şöyle bir şey varmış, diske bu aracı yazdırıyorsunuz, içine attığınız iso imajları usbden boot edebiliyor, birden çok ekleyip çıkartabiliyosunuz, hangi isoyu boot etmek istediğinizi soruyor. İğrenç anlattım ya videoya bakın kafanızda oturacak.
Videodakine benzer başka araçlar da varmış, ben ilk defa rastladım, kullanan deneyen oldu mu, olmadıysa işine yarayabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=DLKkDcShfFI

This USB Toolkit is All You Will Ever Need

This USB Toolkit is All You Will Ever Need ►►►SUBSCRIBE for more: https://www.youtube.com/user/Britec09?sub_confirmation=1 This USB software is a must-have b...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

İtalyya gitmesi gereken kargomu alamanyada bir kişiye göndermişler. Alan kişi bana ulaşmasa kargom uçmuş olacaktı aman ve maddi kayıp olacaktı. Tam oalrak düzelmesede ürünün kaybolmasından iyidir. bir defa kabolmuştu 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir'den sonra bağımlısı olduğum tek yapı olabilir: Endüstri Radyo

Çok faydalı işler var, kobiler için müthiş bilgi kaynağı. Podcastleri çok zevkli. Tavsiye ederim.

ST Endüstri Radyo - Üreten Türkiye'nin Haber Radyosu

Üreten Türkiye’nin Haber Radyosu olan ST Endüstri Radyo’da, hiç müzik yayını olmadan; üretim, yatırım, ihracat konularında 7/24 iş konuşuluyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://letmegooglethat.com/?q=Teknoseyir

Şu sitenin Türkçe versiyonu yok mu? 😄Google Arama nasıl yapılır gösteren. Aradım bulamadım.

Let Me Google That

For all those people that find it more convenient to bother you with their question than to google it for themselves.
BeğenFavori PaylaşYorum yap