BTK tarafından, 15.09.2020 tarihinden itibaren, e-Devlet üzerinden abonelik sözleşmelerini fesih etme imkanımız getirilmiştir. İlgili usul ve esaslar yayınlanmıştır. Okuyunuz inceleyeniz hakkınızı ve hukukunuzu biliniz.

Nisan ayında Usul ve esasların taslak halinde yayınlanmıştı. Kamuoyundan ve işletmeciler tarafından görüşler alındı. Bende taahhütlü aboneler için bazı tavsiyelerde bulunmuştum. Nispeten benim üzerinde düşündüğüm gibi bazı maddelerde değişiklik yapılmış. Kafanıza takılan bir işlem olursa ise iletişime geçebilirsiniz. https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/e-devlet-kapisi-uzerinden-abonelik-sozlesmesi-fesih-basvurusu-yapilmasina-iliskin-usul-ve-esaslar/139-2020-web.pdf @gamsizm #BTK
#BTKÇalışıyor #taahhüt #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20
 • junior-dev @junior-dev

  Ben hâlâ SMS lerin toplu iptalini bekliyorum.
  Hani toplu iptal olacaktı ve biz gidip özel olarak izin verecektik ya.
  Ne oldu o iş?

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Güzelmiş. Keşke böyle şeyler için bir demo alanı olsa da devreye girmeden görebilsek formları vs.

  • Alican @cancagir

   Form var abi, EK1 formu var sadece bu form ile aboneliği fesih edebiliyorsunuz. Usul ve esasları incelediğiniz zaman olayın nasıl olduğu daha iyi anlaşılıyor. Şunu da belirteyim e-Devlete şifre ile girişlerde abonelik feshi yapılamayacak. Haftalık gündem değerlendirmesinde durumu anlatırsanız eğer insanlara yanlış bilgi vermiş olmayın.

   Şöyle ki;

   (1) Aboneler, e-Devlet Kapısına güvenli elektronik imza, Kimlik Kartı veya internet
   bankacılığı/mobil bankacılık yöntemlerinden birisi ile giriş yapmış olmak şartı ile abonelik sözleşmesi fesih
   başvurularını işletmecilere iletebilirler.

   Yani e-Devlet şifresi ile girerseniz eğer ben sana abonelik fesih hakkı tanımam diyor. e-Devlet kapısına güvenli elektronik imza, Yeni nesil cipli Kimlik kartları veya internet ve/veya mobil bankacılık kanalları ile giren kişiler abonelik fesih başvurusunu iletebilir diyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @cancagir Valla güzelmiş ama o fesih bedellerinin hesaplanmasında kan çıkar. Keşke otomatik olarak gözükse ve ödenebilse.

  • Alican @cancagir

   @gamsizm (6) Abonelere, fesih başvuruları sırasında varsa taahhütlü abonelikleri için cayma bedeli çıkabileceği konusunda e-Devlet kapısı üzerinden bilgi iletilir.

   Murat abi yukarıdaki madde hükmüne göre düşüncem, cayma bedeli çıkabileceği konusunda bilgi iletilir maddesine istinaden, çıkacak olan bedelin tüketicinin bilgisi dahilinde olunması ve gelecek olan faturayı online olarak ödenmesi senin dediğin işlem ile uyuşmaktadır.

  • ad33p @ad33p

   @cancagir Çıkabileceği konusunda bilgilendirilir diyor. Bana daha çok, şu şu tarihe kadar sözleşmeniz bulunmaktadır, iptali durumunda cezai işlem uygulanacaktır gibi bir uyarı çıkaracaklarmış gibi geliyor. Ama sözleşme bilgilerine göre ceza gösterseler şahane olurdu.

Plaquenil adlı ilacın çok işe yaradığı ile ilgili her gün yeni makaleler çıkıyor. Bugün Nature’da da bir makale yayınlandı bu ilaç hakkında https://www.nature.com/articles/s41421-020-0156-0 Belçika da tüm hastalara bu ilacı vermeye başlayacakmış. Umut verici bir gelişme. Normalde malerya ve romatizma tedavisinde kullanılıyor. Eczacıdan duyduğuma göre depolardan sevkine engel konulmuş bile. Devlet büyük ihtimal önlem olarak stok yapacak hastalarda kullanmak için. Eczanede kalanlar alınabiliyor ancak(Reçeteli). @cimadam ın dediği gibi bir yerde görüp kullanmaya kalkmayın, doktor gözetiminde kullanılması gereken bir ilaç. Doz aşımında ölüme kadar gidiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İçimizdeki mutsuzluğa ve korkuya çare olmayacaktır ama güzel bir paylaşım:

https://twitter.com/cagrihoca/status/1239196994998075392?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Merhaba, skype'tan ders anlatımı için ayarlamalar yapıyorum, öğrencinin öğretmeni görüşmeden atamamasını sağlayacak bir ayar bulamadım. Bilen var mıdır ? Ayrıca bu iş için önerebileceğiniz başka bir uygulama var mı ? Ekran paylaşımı ve ekran kaydı alabilmesi gerekiyor. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birazcık desteğinizi rica etsek? 🙂
https://internetharitasi.com/

T.C. İnternet Haritası

İnternet bağlatmadan önce, çevrenizdeki kullanıcıların yorumlarını okuyup, servis sağlayıcılarını kıyaslayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Telefondan Xiaomi servislerinin tamamını kaldırınca yağ gibi akıyor maasallah.
Allah Xiaomi ADB tools programını yazandan razı olsun 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34

@loop beyciim bu zamazingoyu sormuşsun, evde vardı bana da eğlence oldu gece gece 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünyadan farklı radyolar dinleyeyim dedim. Fransadan seçtiğim ilk radyoda İsmail Türüt çalıyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8