huseyin/azuren paylaştı.

Güzel bir haberim var! Sevgili @leventp ile bu perşembe saat 21.00'da https://www.twitch.tv/gelecekbilimde adresinde teknoloji sohbeti yapacağız! Teknoloji-psikoloji ilişkisi, bilim-kurgu, havacılık, simülasyon ve çok daha fazlasını konuşacağız zaman yettiği ölçüde.

Şimdiden alarmlarınızı kurun efenim 🙂

#akış #HaberinizOlsun #Leventpekcan #gelecekbilimde #bilim #teknoloji

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tahhüt 5. Ayda bitiyor.
Ttnet kullanıyorum.
93 tl ye 35mb a kadar sınırsız alıyorum.
İzmir Buca da önerebileceğiniz bir paket yada abonelik varmı.
Ttner uçtu 130 tl istiyor aynı aboneliğe.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19
huseyin/azuren paylaştı.

-KURU ÖKSÜRÜK
-YÜKSEK ATEŞ
-NEFES DARLIĞI

Şikayetleriniz varsa bir tane basit maske takıp en yakın sağlık kuruluşuna gidin. Kendi gitme imkanınız yoksa 112'yi arayın, gelip sizi evinizden alalım!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26
huseyin/azuren paylaştı.

Merhaba
Son 1 aydır ciddi bir problem yaşıyoruz. Belki hosting ile ilgilenen arkadaşlar bu problemin benzerini yaşıyorlardır. 114.119.16x.xxx ip grubu ile sürekli serverlarımıza bot geliyor. Fakat bu botlar zaman zaman serverları zora sokacak kadar bant genişliği ve işlemci harcıyor. Bu ip bloğunu araştırınca Huawei Singapor karşımıza çıkıyor . Huawei sanırım yeni bir arama motoru için çalışıyor ama serverları ciddi zora sokacak kadar ziyaret yapıyor. Tüm eticaretlerde sanırım bu problem var. Diğer e-ticaretlerin sayfalarına girdiğimde resimlerin gecikmeli geldiğini gördüm. Gerekirse bu ip bloğunu engelleyeceğiz veya sleep ekleyeceğiz. Bu problemi yaşayan varsa lütfen buraya yazın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
huseyin/azuren paylaştı.

CEYD-A'ya cümle kurmadan sadece ismini söyleyerek bir ünlü kişi ismi soralım. Eğer yapıyı bilmiyorsa (Görsel 1), ön araştırma yapıp size sorduğunuzun ne ile ilgili olduğu bilgisini dönüyor ve ilgili sorulabilecek önerileri ekranda sunuyor. Siz (KİŞİ İSMİ) kimdir önerisini söylediğinizde bu bilginin kişi olduğunu öğreniyor, internette çeşitli kaynaklardan araştırmalar yapıyor ve sonrasında (Görsel 2) sizin sadece isim söylemlerinizde cevabı doğrudan verebiliyor.
Öğrenme tüm CEYD-A'lar üzerine yansımakta olduğu için bilgi dağarcığı günden güne artmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • steelfiist @steelfiist

    peki örneğin ben mustafa kemal diye arama yapmak istiyorum bunu ilk başta özel isim olarak anlamadı ve araştırdı. birkaç aramada yada bir sonraki aramamda ceyda bunu öğrenerek isim araması mı yapacak acaba ? yani bunları hızlıca öğrenebilecek mi?

    • Cenker Sisman @cenker-sisman

      CEYD-A 6 sene boyunca yüz binlerce kurguya sahip oldu. Bu kurgular beyin hücresi gibi birbirleriyle karmaşık bir yapıda etkileşim halinde.Özel isimlerin bir kısmı kendi başına farklı kurgu da olabiliyor. Kurguları içinde kod parçaları olan hücreler olarak düşünün. Şu anda denediğimde aşağıdaki sonucu alıyorum. Çünkü daha onceden bir kurgu vasıtasıyla ogrenmiş. Kurguların seçiminde öncelik katsayıların da bir etkisi bulunmakta. İlk verdiğim örnekte (KİŞİ İSMİ) kimdir diye sorduğunuzda internet üzerindeki kişi bilgilerini gösteren kaynaklardan araştırma yapmaktadır. İlk bulduğu kaynağı göstermektedir. Eğer kaynak sorunlu ise diğer kaynağa geçmektedir. Kaynaklar da farklı kurgular içindedir. Kısaca cevap oluşana kadar, katsayı mantığı ile alternatif kurgular gezilmektedir. Katsayılar sabit değildir. Ortama göre değişebilir

Masaüstünde epub okuyucu varmı (ücretsiz) edge gitmiş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu şahıslar bilgileri muhtemel kargo firmalarından alıyorlar.
Çünkü kullanılan numara benim ama ismi farklı vermiştim.Direk ona göre göndermiş muhtelif şahıslar.
Onlara burdan sevgilerimi gönderiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap