teknopat benim olsaydı recep'i kovmaz dincilere karşı dimdik ayakta dururdum. ha bu arada recep'i de hiç sevmem orası ayrı konu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

cokcekirdek.com ete kemiğe bürünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

@ouz neden banlandı hiç anlamadım? ne hakaret var ve başka bir şey var yazdıklarında. hayretler içersindeyim. ts nin hangi kuralına göre banlandığını birisi çıkıp açıklarsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

72 yaşındaki adam üst katında oturan ailenin çocukları çok gürültü yapıyor diye defalarca şikayet etmiş olmamış, kavga etmiş olmamış. karakolluk olmuşlar adam polise ben sonunda bu aileyi yok edeceğim demiş ve pompalı tüfekle çocuklar dahil herkesi öldürmüş.

gürültü yasası gibi bir şeyin çıkması ve uygulanır olması lazım bence. çocuk bunlar gürültü olacak elbet diye geçiştirirsen birileri kafayı sıyırabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 38
 • Executioner @executioner

  5 yaşından itibaren hatırlıyorum hayatımı. Benimde azgınlıklarım olurdu ama anne,babamın sözünü her zaman dinlerdim. Sert insanlar değillerdir, hatta rahmetli babam dünyanın en tatlı, en kibar adamıdır ama sözünü de dinletmesini bilirdi. Bu çocuğa laf anlatamazsın durumu biraz insanların tembelliğinden kaynaklanıyor, uğraşmak istemiyorlar, laf dinlemiyor diyip kestirip atıyorlar.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   Evet laf dinlemiyorlar diye bir şey söz konusu değil. Laf dinletmeyi bilen ebeveyn var bilmeyen ebeveyn var.

  • Rasko @rasko

   Bir tembel kısım var bir de "çocuğum özgüvenli olsun" diye bilerek çocuğa hiçbir şekilde "hayır" demeyen ebeveynler var.

   Bir kere şehirler arası otobüs yolculuğunda böyle bir anne-çocuk düştü arkama. Çocuk bağırıyor çağırıyor arkadan koltuğu tekmeliyor, bir kere bile "yapma, dur" demedi annesi. En son çocuğun tekmelerine dayanamayıp anneyi uyardım, "birazdan durur" dedi, yine çocuğa hiçbir şekilde "yapma" demedi. Ben şok oldum, sinirden elim kolum titredi. Hapse girmeyeceğimi bilsem o kadını oracıkta öldürürdüm. Baktım artık iş kötü bir noktaya gidiyor, muavine söyleyip yerimi değiştirttim. Çocuk aynı şekilde davranmaya ve annesi hiçbir şekilde hayır dememeye devam etti.

   Sonra çocuk sabaha karşı herkes uyurken son ses hakem düdüğü öttürünce bütün otobüs isyan etti, küfür kıyamet yüklendiler kadına ama kadın, çocuğa dur diyeceğine savunmaya kalktı, "çocuktur yapar falan diye". Muavin, daha fazla şikayet gelirse arabadan atılacaklarını söyledi. Çocuk olan bitenden korkmuş olacak ki sesini kesti.

   Aslında çocuklarına en büyük kötülüğü yapıyorlar ama farkında değiller. Bu çocuk büyüyüp topluma karışınca normal olarak her gün "hayır" kelimesiyle karşılaşıyor ve buna alışkın olmadığı için hezeyandan hezeyana koşuyor.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @rasko olmaması gereken anne modeli. ben babamdan, annemden, öğretmenden, müdürden dayak yedim paso. yapma denilince ziklemiyorsan sonucuna katlanacaksın. ha tabi 2-3 yaşındaki bebeyi 7-8 yaşındaki ile bir tutamazsın.

  • Rasko @rasko

   @ronniejamesdio Benim bahsettiğim çocuk da ilkokul yaşlarındaydı. 2 yaş altı bebeğe yapacak çok bir şey yok, onu anlarım.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @rasko ilkokul çocuğu laftan anlayacak kardeşim. çocuktur yapar yaşını çoktan geçmiş.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @rasko İşin kötü yanı, büyürken "hayır" duymamış, her isteği yapılmış "p.ç" büyüyor, geliyor bir başkasının kızına musallat oluyor, "HAYIR" sözüne, ret edilmeye alışkın olmayınca tacizcisi, katili oluyor bir genç kızın!

 • vural balıkçı @vuralbalikci

  Yazan bazı arkadaşların evlatları yok sanırım. Üzücü.. ne yaparsa yapsın birinin canını almaya kimsenin hakkı yok.

  • Hybrid @hybrid

   Katılıyorum birinin canını almaya kimsenin hakkı yok. Fakat bu gürültü konusunu yaşamayan anlamaz.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @hybrid sürekli gürültü insanı feci geriyor gerçekten. Bunun yaşla başla alakasıda yok.

  • Serhat @serhatm

   Selam. Evet çocuğum var ve artık bir genç...
   Çocuk yetiştirdim: "Hiç kimse benim çocuğumun ve eve gelen misafir çocuklarla birlikte oluşturacak gürültüsüne katlanmak zorunda değil" düşüncesiyle elimden geleni yaparak...

  • HttPs @https

   iki çocuğum var 5 ve 3 yaşlarında, belli bir saatten sonra (6-7 gibi alt kattaki insan işten geldiğinde) koşup zıplarsalar ben kızıyorum. Ayda yılda bir olsa kimse çıldırmaz herhalde böyle ama her gün her gün delirtir maalesef.

  • Gump @runforrest

   @vuralbalikci Katil katildir bu meselede savunulacak hiçbir yanı yok. Biz daha çok bu olay genelinde ülkedeki ebeveyn beceriksizliğini ilgisizliğini konuşuyoruz. Kaldı ki babasıyla tartışır ters bir tepki alırsın ne bileyim o da silah çeker dayak falan yersin bir husumet oluşur artık ona istinaden gider ona kin güdersin. Katliam yapmak hele hele çocuk katliamı yapmak hiçbir sebeple aklanamaz. Çocuk yetiştirmek yapmak bakmak birbirinden çok farklı mevzular. Bunu bildiğimiz için çocuğumuz yok zaten, başımıza ne geleceğini bunun altından kalkamayacağımızı biliyoruz. Çocuk milleti rahatsız ederken sen çocuğunu savunur yapar çocuk bu dersen karşı tarafa küfür etmiş oluyorsun. Kusura bakmayın dikkat ederiz dense en azından bana ben o saatten sonra ses yapsa da alışırım. İnatlaşıp alışamayacak, olayı büyütüp böyle aptallıklar da yapacak tipler de çok vardır o apayrı mesele. Kaldı ki neyi tartışıyoruz şu saatten sonra. Milyonlarca kaçağımız ve onların çocukları var. Mumla ararız bu cehalet batağında biz kendi insanımızın çocuğunun gürültüsünü bu gidişle..

 • Deniz Etkin @denizetkin

  Mütehaitler ev yaparken ses yalıtımına dikkat etsinler. Şehirleri apartmanlar olarak dizayn etmeyelim. Şehirleri ülke geneline dağıtalım.

aruba 4 çekirdek 8 ram'li vps 11.79 eur. openstack üzerinde çalışıyor, bu docker gibi bir şey sanırım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Aruba OVH'ın malını satıyorsa openstack ondandır. Sanallaştırma çözümü, docker gibi değil de OpenVZ, Vmware ya da KVM tarzı olmalı. Hiç kullanmadım.

  Aylık 12 Euro mu? İşlemci kullanım sınırları nedir sözleşmeye bakmak gerek. Müşteriye ayrılmamış olabilir.

teknozehir.com u alsak mı? 😁😁😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

lp'nin zehir saçıyorlar dediği şeyleri ts'nin ilk anından beri üye olan ben hiç görmedim. evet, lp burada çok eleştirilmiştir ama zehir deyimi kapsamına girecek bir eleştiri de görmedim. eski kafalı minvalinde sözler gördüm en fazla yani. bu zehir işi beni pek tatmin etmedi. ha eleştirilere zehir diyorsa bunu çok abartılı bulurum. bende eleştirenlerden birisiyim, hiç kötü söz söylemedim. ilginç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Türker Sezer @dirigeant

  Cogunlugu iyi niyetli ve hakli da olsa Teknoseyir ve LP surekli elestiriliyor. Zaman zaman kantarin topuzunu kaciranlar ya da limitleri zorlayanlar oluyor. Kufreden var mi bilmiyorum. Engelli listemde 100'den fazla kullanici oldugu icin varsa da ben zaten coktan engelledigim icin gormuyorumdur.

  Kullanicilar Teknoseyir cizgisinde uretilmis daha cok, daha iyi icerikler gormek istedigi icin Teknoseyir'in editorlere daha iyi imkanlar saglamasini diliyor ve bunun icin elestiriler yorumlar yapiyor. Yalniz unutmamak lazim ki Teknoseyir LP'nin kendi isi ve bildigimiz kadariyla temel gelir kalemi. Dolayisiyla elinden daha fazlasi geliyor olsa kendisi icin zaten yapacaktir. Herkesin tecrubesi, ilgi alanlari, becerisi, hayattaki imkanlari, risk kapasitesi kendine ozel. Bunlari bilmeden, dusunmeden gelen elestiriler bir sure sonra can sikiyordur. Bu acidan LP'yi anlamak lazim.

 • altalena @altalena

  Ben gördüm:

  1. Bir kere Ekşi dahil burada LP'ye "apple düşmanı" etiketini yapıştırıp bunun üzerinden teoriler kasan apple fanları veya drama severler var. Haftalık gündemde LP'nin apple haberlerini normal şekilde değerlendirmesini bilmesem, esasen Apple'ın TS gibi yayıncılara ambargo koyduğunu bilmesem yorumları okur inanırım. Hayal dünyasında yaşıyor bunlar, kafayı bir markayla bozmuşlar.

  2. LP'yi gömmeyi hobi edinenler var. TS ile ilgili bir konu olduğunda alakalı alakasız LP'ye laf çakıyorlar. Arada MG için olanları da gördüm ama MG takmıyor ama LP dayanamıyor 😀

  3. Gizli, atanmayı bekleyen Teknoseyir CEO'ları var. Biri mesela Umut'u kovmaya çalışıyordu buraya post atarak, TS'ye yük oluyormuş zarar ettiriyormuş 😀 LP'ye de neler diyen gördüm, deli çok. Bunlar yine Ekşi'de de yazıyorlar, 10 entry girmiş TS'yi yerin dibine sokmuş ama hala başlığa uğrayıp bir şeyler karalıyorlar.

  Eleştiri yapıyorum adı altında toksiklik yapan çok var kısacası. LP'nin kusuru faturayı herkese kesmesi, onlar çoğunlukmuş gibi davranması. Duygularını kontrol edemiyor, siniri kolay bozuluyor. Sosyali yönetebilecek mental kendisinde yok maalesef. Tek kaldığı için de sosyali kapatmayı düşünmesi doğal.

 • Alptekin @alptekinck

  öyle böyle pek de haksız sayılmaz. rahat bıraksalar bişi olmayacak uğraşıp duruyorlar adamla 😀

  • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

   Azıcık göz önünde olup da uğraşılmayan birisini gören oldu mu hayatında? Belki arada bir de olsa, bazı davranış ve paylaşımlarından ötürü uğraşılmayı ve olumsuz yorumları hak ettiğini de düşünsem bile bu kadarı da fazla olmuş dediğim yorumlar da olmak üzere, uğraşılmayan bir insan şahsen ben tanımıyorum. 😀
   Hani o Levent abinin hiç olumsuz yorum almıyor dediği insanlar da elbette ki sürüsüne bereket olumsuz yorum alıyor ve hak etsin ya da etmesin bu amaçla bir yerlerde paylaşılıyor. Hoş bu paylaşım bile onlara yarayabiliyor ya neyse... Bir şeyleri eleştirecekken bile dikkatli olmak lazım, zaten sevmediğin kişi ya da gurupları bir de sen reklam etmiş oluyorsun. Trajikomik oluyor bu da. 😀
   Sosyal hayatta bile az çok böyle. Bir yerlerde bir zaman diliminde bizimle ya da başkasıyla uğraşıldığını ya da laf edildiğini gördük ve görmeye de devam edeceğiz. 🙂

 • Selami Kartal @zeratul

  Levent abi İnstagramda koca memeli, koca götlü, milf hatunlara olan ilgin kadar birazda buradaki kitleye ilgin olsaydı keşke şu ana kadar açılan zehir içerikli iğneleyici postlara maruz kalmazdınız, zehirse alın size zehir, isterseniz banlayın isterseniz silin yorumu, bu saatten sonra kimsenin umrunda olmaz,Tansel ve Uğur'un yayını haricinde pek izlenecek bişey de kalmadı burada zaten, onlarında kendi yollarına bakmasını umuyorum, yine takip ederiz.

Bugün galleri yener veya berabere kalırsak Avrupa şampiyonasına ikinci torbadan gideceğiz ancak üçüncü torba çok daha güçlü takımlara sahip, yenilmemiz daha iyi olacak. Böylece 3. torbaya düşüp 3. torbanın güçlü takımlariyla eşleşmemiş olacağız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8