karar açıklanmış. beşiktaş’ın hakkını resmen gasp etmişler. herşey bir yana ben şimdi vodafone arena’daki bjk-fb maçını bekliyorum. büyük olaylara gebe o maç. taraftar artık biliyor ki ne yaparsa yapsın cezası yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • altalena @altalena

  Aziz Yıldırım ve ekibinin çirkin baskılarının altında kalmış TFF. Vodafone Arena’daki maça daha çok var, o maç gelene kadar unutulur belki fb başkanı, teknik direktörü bile değişir.

 • Vural Top @vuralt62

  Ben bu işin büyütüldüğüne inanıyorum. Aynı olaylar bir önceki maçta oldu ve hiç böyle tepkiler gelmedi. Eğer böyle birşey olacaksa illa birilerinin ayılıp bayılmaması gerekiyor. Adam kafası yarıldı oynamaya devam ediyor tamam o zaman sıkıntı yok şeklinde tavır takınılmamalı. Ayrıca Türkiye’de tribün dediğimiz şey biraz çabuk gaza geliyor. Bunun üzerinede tribün provoke edilince böyle sonuçlar ortaya çıkıyor. Demem o ki o zaman bu milat olsun, bir daha böyle birşey olursa yine aynı hatta daha ağır kararlar çıksın ve tek taraflı olmasın.

 • altalena @altalena

  Bir de bu karar direkt olarak “Biz bu işin altından kalkamadık” demek oluyor. Eğer maçın bölünmesine dair herhangi bir şey olmadığı halde -ki var- hakem tatil etmişse hakemin lisansı iptal edilmesi lazım. Yok hakem kandırıldıysa, Şenol Güneş rol yaptı gibi bir yorum getirmişlerse maçın hükmen Fenerbahçe lehine verilmesi gerekir. Tekrar oynatmak nedir yahu?

  • lterlemez @lterlemez

   Çünkü seneye işler çok farklı olur da ondan. Bu sene bir şekilde atlatılır ama seneye çok farklı olacaktır. Bu işlere sadece yasa ve hukuk üzerinden bakılmıyor. Maddi ve manevi kayıplarda dikkate alınıyor. Seneye bayağı bir maddi kayıp da bekliyorum ben çünkü, GS ve Başakşehir bu döviz kuru ile ilk ikiye kalırlarsa, hayatta transfer yapamazlar ki CB ve MV seçimler bir de öne çekildi. Ayrıca, lig ikincisi çok erken form tutmak zorunda kalacak çünkü ŞL için 3 ön eleme oynaması gerekiyor ve Avr.Ligi de çok bir şey kazandırmıyor.
   Başakşehir ön elemede gider, GS’de gruplardan çıkamaz bu durumuyla (Avr. Ligine gidebilirse bile büyük başarı olur ki, gene faydası yok çünkü çok fazla ülke puanına mal oluyor ve maddi getirisi çok az).
   Beşiktaşım, GS ile ilk ikiye girerse de durum pek farklı değil. Beşiktaş şampiyon olursa gene bir nebze belki (elindeki kadroya göre) ama dediğim gibi bu döviz kuru ile işler çok yaş. FB’de de durum farklı değil, TS zaten silindi şike davasından bu yana ki maddi sorunlarla da boğuşmaya başladılar.

 • Erkan Mengüş @ekomen

  Görüntülere baktım. Elinde peruk olan gözlüklü adam madeni para fırlatıyor. 3 adet madeni an an görünüyor. Biri Oğuzhan’ın sağ omzuna ya da yanağına çarpıp düşüyor. Bir tanesi Oğuzhan’ın üstünden sahaya düşüyor. Sonuncu şenol hocaya çarpıyor. Çarptığı görünmese de Oğuzhan’ın topuğunun arkasından yere düştüğünü görülüyor. https://youtu.be/uvDZYjtaHRM?t=478

bir insanda önce akıl sonra sorumluluk olacak. eleman ikinci kere alkolden ehliyeti kaptırmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

Plüs olanlar lp yi görebilecek mi sitede?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Şu + işareti isimdeki mavi rengi ile aynı olsa güzel olur. Çok gözüme batıyor. Var mı benden başka gözüne batan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

bu MR cihazı ne pis bir cihaz arkadaş ya. içinde kendimi acaip bunalmış hissettim. klostorofobisi olanlar kafayı yer bunun içinde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

rte maç için kumpas demiş. maç kaldığı yerden devam ederse kimse şaşırmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

evrim yok diyenlere gelsin,

Mutasyon Geçirip Dalgıca Dönüşen İlk İnsanlar: Bajaular

Yüzlerce yıldır Filipinler’de yaşayan yerli etnik grup Bajau’ların insan üstü denebilecek yetenekleri var. Onların vücutları, su altında uzun süreler boyunca kalmaya müsait bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Bu kadar extreme örneklere gerek yok, 20’lik dişlerine ve apandislerine baksalar yeter görmek için ama kafa açık olucak önce.

 • giovanni @gio

  Evrim olarak şimdilik bunun gösterilmesi pek doğru olamaz diye düşünüyorum. Ayrı bir türleşme olması gerekiyor. 20’lik yaş dişi çıkmayan herkesin evrimsel olarak ileride olmadığı gibi bir kabilenin benzer mutasyonlara sahip olması yeterli değildir. Ne zaman ki solungaçlı insanlar meydana çıkar o zaman bunu söyleyebiliriz.

  Adaptasyon tabii ki de evrimin bir parçası ama şu an bu insanların bu genetik kodlara sahip olmaları doğal seçilim adına bir değişim değil. Sonuçta böyle olmayan insanlar da hayatta kalıyor.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   belki de dalgıç topluluk solungaça doğru gidiyordur? suyun altında 13 dakika kalmak ne demek ya? onu da geç hareketsizde değil adamlar. avlanıyorlar, taş topluyorlar v.s. yani 13 dakika nefes almadıkları gibi oksijen de harcıyorlar. ben 1 dakika bile nefessiz kalamıyorum suyun altında. birde benim bildiğim evrim yeni bir türün ortaya çıkması değil mevcut türün değişime uğraması.

  • giovanni @gio

   @ronniejamesdio Ben 2 dakikayı zorluyorum ama hareketsiz haldeyken. Akciğerlerin solungaca dönüşmesi gibi durmuyor bu. Daha büyük akciğerlere sahipler belli ki, daha iyi oksijen tutabiliyor vücutları. Burası benim düşüncem ; suyun altında nefes almak için yani solungaç geliştirmek için sağlam bir tersine evrim geçirmemiz lazım. Memelilerin karmaşık kan dolaşımı sistemi buna izin verir mi bilmiyorum. Balina gibi suda yaşayan memelilerin bile solungaçları yok, akciğer solunumu yapıyorlar.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @gio zaten bilim insanlarıda akciğere sahip deniz canlılarını incelemişler ve görmüşler ki dalakları oldukça büyük. bu adamların dalakları da normalden %50 kadar büyümüş.

  • Batuhan @achfighter

   @ronniejamesdio Türk milletinin genetik olarak kansızlığa yatkınlığı var. Bize en az %80 kadar büyük dalak lazım. 🙂