Beşiktaş golü yiyince yıkıldı benim sokak. Anti bjk lı dolu burası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avrupa’da doğalgaz fiyatlarında astronomik artış: Türkiye’yi de etkileyecek

Avrupa’da doğalgaz fiyatlarında astronomik artış: Türkiye’yi de etkileyecek - Avrupa'da Ekim 2020'de 180 dolar olan bin metreküp doğalgazın fiyatı bugün 943 dolarla rekor kırdı. Arz ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

arkadaşımın kardeşinin kocası kovid olmuş. eve ekip gelmiş, çocukları okula yollamayın demişler, kadın ben ne yapayım demiş, siz serbestsiniz ne isterseniz yapabilirsiniz demişler. e hani filyasyon, karantina falan filan? kadın hes koduna bakmış, her şey normal, bir yasaklama bir şey gelmemiş.

bu nasıl bir saçmalık? böyle bu pandemi biter mi lan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 23
 • rafflesia @rafflesia

  2 aşılı olan evde temaslı olsa bile karantinaya girmiyor diye biliyorum.

 • Papa Emeritus @pope

  Aşılılara temas halinde bile karantina verilmiyor galiba artık. Dünyanın en saçma kararlarında başı çeker bu yaptıkları.

 • D3LiDoLu @d3lidolu

  6 ay filyasyonda çalıştım. 2 doz aşı olmuş ve üzerinden 15 gün geçmişse sisteme temaslı eklenemiyor. Neden diye merak ediyorsanız bende bilmiyorum. Bu uygulama ilk 2. Doz u olanlardan itibaren devam ediyor. Güncel bilgiyi tam bilmiyorum ama şaşırmadım. En son mayısta sahadaydım. Sonradan başka bir sistem üzerinden eklemeyi getirdiler ama eklenmesi için filyasyon ekibinin not alması lazımdı şimdiki durumları dediğim gibi bilmiyorum. Aynı şey covid olanlar içinde geçerli eğer covid geçirdiyseniz hatırladığım kadarıyla 3 ay boyunca temaslı eklenemiyorsunuz. Aklınızda ki soruyu biliyorum temaslı eklenmiyor ama test verdim mi pozitif çıkıyor doğru. Sistem böyle işte bu ülkede napalım. Filyasyon ekiplerinin de kafasında hep soru işaretleri var. Son olarak tek filyasyon yapan ülke biziz diye biliyorum.

  • lterlemez :) @lterlemez

   Aşıyı olan ve/veya geçirenlerin, gerçek pozitif olması durumunda (virüsü kapması durumunda yani) hastaneye yatış ihtimalinin çok düşük olacağı ihtimali üzerine kurmuşlar büyük bir ihtimal ile. O yüzden de temaslı yazmıyorlar anladığım kadarıyla. Aksi taktir de ha kapnamışsın ha kapanmamışsın bir şey fark etmeyecek, çünkü sürekli bireysel karantinada kalmak durumundasın her "temaslı işaretlemesinde". E, ekonomi gene gidik; biri gelicek ama diğeri gelmeyecek. Ünileri de o yüzden salıyorlar zaten; bir kapanma olursa, kimseyi salmayacaklarından öğrenci de geldiği yerde kalmak zorunda kalacak bu sefer ve okula gidemese de (yine uzaktana dönülse bile) öğrenci mecburen para harcayacak (memleketine bırakmayacaklar). Biraz komplo teorisi gibi oldu ama benim aklıma başka bir şey gelmiyor (üni özel örneğini genele yayın işte).

ev sahibinin suçu ne? iğneden ipliğe her şeye yağmur gibi zam gelirken elbet kiraya da yansır bu iş. ayrıca sadece enflasyon ve zamlarla da ilgili değil konu. türkiye'de yapı stoğu azaldı, ana sebeplerden birisi de budur. bu kanun çıkarsa da boş evleri görmeye başlarız. ben olsam evimi kanunun zorlaması ile piyasanın belirlediği rakamın altında kiralamaya zorlanırsam evimi kiraya vermem boş tutarım.

https://www.birgun.net/haber/kiralara-ust-sinir-getirilsin-kampanyasi-50-bin-imzayi-asti-358674

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 46
 • Doğuş @dogus

  1 liralık şeyi 3 liraya alırken isyan etmeyenlerin kiraya isyan etmesi de ayrıca garip geliyor. Adamın kendi evi ister 3 ister 13 ister buna bu parayı veren varsa kimse de karışamaz. Üstelik bunu kiralık ev arayan ve artan kiralar yüzünden bulamayan biri olarak söylüyorum.

  Ayrıca bu konular haberlere düştükçe zam yapmayan da benim ne günahım var diyerek zam yapıyor, haklı olarak.

  Avrupada amerikada böyle ucuz bir şey olduğunda paylaşmasını biliyoruz, istanbul gibi büyük şehirlerin yoğunluğuna sahip avrupa şehirlerindeki kiraları da bir gözden geçirmek gerek.

 • Agab @agab

  Evler pahalı değil biz fakiriz

 • Fırat Duran @firat_duran

  Yaptıkları zamlarin diğer ürünlerin zamlanmasiyla alakası yok. Günümüzde öyle geliyor olabilir ama eksi enflasyon da olsa yine zammı cakarlar. Dolar 1Tl olsun herşey ucuzladi diyelim kiralar yine artar.
  Multeciler, göçmenler gitmediği sürece aşırı zam olayı devam eder. Giderlerse 5000 e kiralanan daire 1-2 seneye 2000 e düşer

 • Alim Bozkayalar @sqn

  devlet elindeki gücün hiçbir zaman farkında olmadı ya da kullanmak istemedi. devlet isterse her türlü piyasayı regüle eder, bunu yasaklarla, kanunlarla değil piyasanın içine girip en güçlü oyuncu olarak yapar. ayçiçek yağı devasa mı arttı, zamanında kooperatifleri kursaydın, şimdi kendi dükkanlarında uygun fiyata satar, vatandaşını korurdun.

  kiralar devasa mı arttı, zamanında arsaları millete peşkeş çekmek yerine kullanım hakkıyla kiralamış olsan şimdi elindeki arsalara asgari ücretlinin uygun fiyatlı kalacağı toplu konutlar yapar vatandaşını ezdirmezdin. bunu yapmayıp yaptığın tokileri de yandaşlarına üç otuz paraya satarken bugünün geleceğini tahmin etmeliydin. kuzenim yıllardır paris'te belediyenin evinde kirada kalıyor, belediyenin gelir kalemlerinden biri de bu kira. fransa aptal da biz çok akıllıyız herhalde, sata sata günü kurtardık.

  bunları yapınca devlet bunlarla mı uğraşır deniyor, devletin mümkün mertebe küçülmesini savunan bir liberal olarak sosyalizmin gerektirdiği kadar müdahaleyi de doğru buluyorum, bunu devlet eliyle yapmazsın ama kooperatifler aracılığıyla yaparsın en azından.

bu kanal çok güzel. sıkıntı yaşamış uçakların telsiz konuşmalarını yayınlıyor. vereceğim linki hatırlamış olmalısınız.

https://www.youtube.com/watch?v=noZ9YM9GscI

FLIGHT 1549, HUDSON'DAKİ MUCİZE [SULLY]

#atcpilot #sully #flight1549US Airways'in 1549 sefer sayılı uçuşu, 15 Ocak 2009 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehrinde bulunan LaGuardia...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu wrc araçlarının sesleri nedir böyle ya, sivrisinek gibi. rezilliktir bu. 380 beygirmiş. e iyi tamam yap 3.5 ltire 6 silindir yine 380 beygir ile sınırla kardeşim. bu nedir be?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

pihole kullananlar update var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Bulmuşken soruyum. Pek yeri değil ama 🙂 Taşınabilir harici disklerle NAS kurmak sağlıklı olur mu? En uygun nasıl halledebilirim?

 • Ümit M. @umitm

  İdeal bir durum değil. Öncelikle usb den yapılan güç beslemesi yeterli gelmeyebilir. Benim genellikle harici disklerim arızalanıyor. Bir harici disk 7x24 çalışmaya ne kadar uygundur bilmiyorum. Öte yandan birçok nas cihazı kullanılmadığı zaman diskleri durdurabiliyor ve tekrar kullanıldığı zaman diski yeniden çalıştırabiliyor, acaba raspberry pi ye kurulacak yazılım yada pc ye kurulacak yazılım diski kullanılmadığı zaman durduracak mı, yada böyle bir seçenek sunuyor mu, böyle bir seçenek sunsa bile sağlıklı bir şekilde çalışacak mı.Hepsinin denenmesi lazım. Bi de tabiki diskin yedekli olması gerek . Usb den bağlanacak diskler raid i destekleyecek mi. Nasıl olucak sağlam disklerden biri durduk yere raid yapısından arızaya düşer mi. Eğer kritik öneme sahib bir sistemde kullanılacaksa nas cihazı ilk tercih olmalı. 2. el bir nas cihazı kullanılacaksa da smb nin yeni protokolünü desteklediğinden yada bağlanacak cihazlara göre güncel protokolleri desteklediğinden emin olunmalı.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   ben wd green 3,5 inç hdd bağladım pi 4 e, uzun süredir bu şekilde kullanıyorum.

  • Ümit M. @umitm

   Her deneyim aynı olacak diye bir kural yok. Bir nas sistemine göre bence bozulma olasılığı daha yüksek. Bir de o disklerin birçok türü var doğru diski seçmek önemli mümkünse cmr disk seçmek arıza yapma olasılığı 10 üzeri 15 olan ve mümkünse en az 3 milyon saatte 1 arıza yapma olasılığı olan birden çok disk kullanılacaksa titreşime dayanıklı olan, 7x24 çalışacak şekilde üretilmiş bir disk kullanmak gerekir. Bir de kullandığınız disk bir hata ile karşılaştığında havlu atar çünkü o disk nas cihazları için üretilmemiştir. Nas cihazları için üretilen diskler havlu atmaz ve hatalı durumu düzeltmek için kendi içinde çeşitli işlemler yapar bunu yaparken de raid ten düşmez, ama mesela güvenlik kamerası için yapılan diskler böyle değildir onlar bir hata ile karşılaştıklarında yazamadıkları bölümü atlar hata kontrolü yapmazlar ve kayda devam ederler, bu sayede diskin bir bölümünde sorun olsa da kayıt kesilmemiş olur, bu sebeple bir iş için doğru diski seçmek gereklidir. Henüz bir şey yaşamamış olabilirsiniz ancak bir gün kritik verilerinizi kaybederseniz yada kritik bir zamanda ulaşmak istediğiniz verilere ulaşamazsanız aslında birşeykeri doğru yapmanın ne kadar önemli olduğunu acı bir şekilde tecrübe etmiş olursunuz. Ben derim ki bu kötü tecrübeleri yaşamadan önce işi olması gerektiği gibi yapmak daha uygun olur ama tabi her şey maliyet.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @umitm veri kaybeymeyi göz aldım ben. 1 tb diskin içindeki veri kaybolsa ne olur kaybolmasa ne olur? içinde zaten önemli bir veri de yok. ev için oldukça yeterli bir nas pi ile kurulacak bir sistem. yukarı da sormuşsun disk çalışmadığı zaman duruyor mu diye, evet duruyor. usb den bağladığın diskler ile raid yapabilirsin linux üzerinde. linux software raid konusunda oldukça iyidir.

  • Ümit M. @umitm

   @ronniejamesdio verilerin önemli değilse yada o verilere ihtiyaç duyduğun zaman ulaşaman durumunda bu durum seni çok üzmeyecekse elbette kullanabilirsin ama yukarda bahsettigim sebeplerle önermiyorum. Raid konusuna gelirsek usb üzerinden yapacağın raid ne kadar sağlıklı olabilir ki üstelik amacına uygun üretilmemis disklerle.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @umitm ev kullanımı için harika iş çıkarıyor ve markalı nas cihazlarına göre maliyeti de uygun. ben yıllardır kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yaşamadım henüz.

Biontech ikinci doz hafif kırıklık yaptı. Yarına geçer heralde?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ayfon 13 fiyatları böyle mi olacak? Abd çıkış fiyatından hesaplamışlar.

iPhone 13 mini
64 GB depolama: 14.070 TL
128 GB depolama: 15.350 TL
256 GB depolama: 17.400 TL

iPhone 13
64 GB depolama: 16.100 TL
128 GB depolama: 17.400 TL
256 GB depolama: 19.440 TL

iPhone 13 Pro
128 GB depolama: 21.740 TL
512 GB depolama: 26.850 TL
1 TB depolama: 34.020 TL

iPhone 13 Pro Max
128 GB depolama: 23.800 TL
512 GB depolama: 28.900 TL
1 TB depolama: 36.075 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17