Bu hafta kardeşim Hepsiburada üzerinden indirimle HP 15-FC0059NT aldı kurulumu ben yaptım Windows 11 23H2 kurdum sonrasında driverları yine manuel olarak kurdum bir sıkıntı çıkmadan sorunsuz bu aşama tamamlandı.

Hemen Chrome indirip test etmeye başladım daha video izlerken video donmaya başladı hop hemen F5 çektim internet yok uyarası tabii bu sırada wifi bağlı gözüküyor kenarda aradan 10 saniye geçti kendiliğinden düzeldi dedim herhalde Windows bir şeyler yapıyor ondan oldu öyle olmadı tabii gün boyu bu sorun devam etti.

Sorun router tarafında olabilir diye aynı oda içerisinde 2.4Ghz ve 5Ghz üzerinde kanal ayarı falan yapıp gözlemleye devam ettim ama laptop arada bir internet ile bağlantısını komple kesiyordu bu bazen 10 dakikada bir bazen 15 dakika yaşanıyor ama muhakkak yapıyor. Wifi yongası da Realtek RTL8852BE önce üst sürümlerde sonra alt sürümlerde driver değişimi yaptım nafile hatta en son güncellemesi Ağustos ayında çıkmış ve 22H2 destekliyor diye bugün tekrardan formatlayıp 22H2 kurdum ama nalet olası sorun devam ediyor.

Benim gözle görebildiğim bir diğer önemli sorun ise 2.4Ghz'de 72Mbps link 5Ghz(AC) de ise 433Mbps link hızında bağlanması routerin dibine koyuyorum aleti yine en düşük linkte bağlanıyor halbuki bu yonganın 866Mbps bağlanması lazım yani 2X2 MIMO dedikleri olay, acaba diyorum montajda antenin birini takmadılar mı 😀 hadi unuttular tek anten ile yine sorunsuz çalışması lazım değil mi ufacık şey için çok uzun yazdım ama sabredip okuyan arkaşların yardımını bekliyorum biraz midem bulandı garanti falan uğraşmayıp iade etmeyi bile düşünüyorum çözemezsem.

https://www.hepsiburada.com/hp-15-fc0059nt-amd-ryzen-7-7730u-16gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-8m1t1ea-p-HBCV000050XW3X?magaza=Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Mücahit Köse paylaştı.

Rahmetli John McAfee'nin konusunun geçtiği yayınları toparladım.
Videoların yorumlarında dakikalarını not almıştım. Herkese selamlar.

Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2015/33
Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2015/37
Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2016/09
Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2016/36
Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2017/14
Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2017/19
Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2021/11
ve ölüm haberinin alınması:Karantina Muhabbetleri #25
ek: Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2021/26 (En son gündemde rahmetli anıldı. Ruhu şad olsun.)

Gringo The Dangerous Life Of John McAfee (2016): McAfee'yi biraz tanıyabilmek isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir belgesel. Malum yerlerde var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bimcell genç paket yeni fiyati 172₺ olacakmış.

#Zam

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Evde çamaşır makinesi çalışınca benim hoparlörler tiz bir ses çıkarmaya başlıyor başta anakart ve adaptörden falan şüphelendim ama bugün çamaşır makinesinin çalışma sesini duymamla birlikte cızırtı gelmeye başlayınca fişi çekip bekledim sonra tekrar taktım öylelikle emin oldum.

Şimdi nasıl bir sıknıtı oluyor onu anlamaya çalışıyorum o prizde farklı cihazlar çalıştırdım bir etkisi olmadı acaba çamaşır makinesinde bir kaçak vs var o mu parazit yapıyor ki?

Şöyle bir şey ses: https://on.soundcloud.com/YEKFf

Hoparlör cızırtısı :D

Listen to Hoparlör cızırtısı :D by Mücahit Köse #np on #SoundCloud
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

Google one uzun zamandır zam yapmadı galiba takip eden var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 23

Yaklaşık 1 saattir akış çok yavaş yükleniyor postlarda fotoğraf varsa 2 kat geç geliyor siz de bir sorun var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada kanser edecekti beni az daha bizimkiler ucuza Nutella bulmuş 2 tane almışlar biri kırık gelmiş tabii ihale bana kaldı MH'ye diyorum bak bu kırık iadesi nasıl olacak? sonra şak diye "iade talebiniz alınmıştır ertesi gün hepsijet gelip alacak" yav ben soru sordum sadece ne talebi abicim onu nerden çıkardın 😀 ?

Baştan zaten fotoğrafları atmıştım dedim acaba görmedi hani sordum gördüm dedi tekrar yazdım bak kutunun her yerine dağılmış akmış çikolata bu yani ne yapacaksınız bunu alıp? yok işte süreç öyle işliyor zart zurt saçmalığa bak ya.

Satıcı Hepsiburada'nın kendisi bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Bugün pek bakamadım buralara ama eminim türknet postlarından sıkılmışsınızdır. Şans yine yüzüme gülmedi derken bir mail geldi ama anlam veremedim henüz daha 5 gün önce yeni abone olmuştum sabah bir kalktım hop zam sonra aşağıda ki mail ve sms geldi lakin türknet sadece 1 Mart ve 1 Mayıs arasındaki aboneler zamsız kullanacak demiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap