BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

ro uzantılı adrese devlet el koymuş. Nasıl denk geldiyse, 1 mayısta yeni domain adresine geçilecek ve .ro oraya yönlendirilecekti. Bu gidişle herhalde yakında sunuculara da el koyarlar.

https://torrentfreak.com/massive-private-torrent-site-filelist-ro-has-domain-seized-due-to-criminal-investigation-200504/

Massive Private Torrent Site Filelist.ro Has Domain Seized Due to Criminal...

One of the world's largest private BitTorrent trackers, Filelist.ro, has had its domain seized by authorities in Romania. The invite-only site, which has in excess of a milllion members, is facing a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kolonya arayan varsa şuradan sipariş verebilir.
https://www.eyupsabrituncer.com/kolonya-set-1-lt--400-ml-885

Sadece bu set var. Günlük 6000 adet ile sınırılı. Saat 10.00 gibi bitiyormuş. Her gün sabah saat 8.00 da siparişe açılıyor.

Firmanın koli paketleme kapasitesi günlük 6 bin diye bu miktarda stok ayarlanmış. Yurtiçi kargo ile gönderiliyor. İstanbul içi 13 küsür lira taşıma ücreti çıktı.

Instagramda bazı kişiler sipariş veremediğini, sayfada sepete ekle butonu çıkmadığını yazmış. Firma, önbellek sorunu demiş. PC'de böyle bir şey olmadı. Belki telefonlarda olmuştur.

Standart Kolonya Paketi

Limon ağaçlarının serinlik veren olgun meyveleri ile uyandırıcı ve ferahlatıcı etkisini gün boyu hissedeceğiniz 1 lt Bidon (1 adet) ve 400 ml Pet Şişe (2 adet)Klasik Limon Kolonyasından...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/volgademir/status/1244278534308352005

Bilindiği üzere covid 19 lu veya covid 19 şüpheli hastayla doğrudan temas eden sağlık personelinin N95 veya benzeri olan FFP2 ve FFP3 maske takması gerekmektedir. Ancak gördüğüm kadarıyla ve benim de kullandığım bu maskeler valvlidir.

Bu valv exhalasyonu kolaylaştırmak ve maske içinin nemlenmesini engellemek içindir. Sağlıkçıyı çevreden korur ama çevreyi sağlıkçıdan korumaz. Verilen nefes doğrudan dışarı çıkar..Bir meslektaşınızı veya hastanızı virüs taşıyıcısı iseniz enfekte edebilirsiniz..

Doğrusu valvli olmayan N95 veya FFP2-3 maske kullanmaktır. Bunlara SURGİCAL RESPIRATOR maskeler denir ve valvleri yoktur.
Şu linkte üreticinin açıklamaları var.
https://multimedia.3m.com/mws/media/1792732O/respiratory-protection-faq-healthcare.pdf

Elimizdekileri atma lüksümüz yok..N95 ler üzerine klasik cerrahi maske mutlaka takmalıyız.
Kullanılan N95 lere kesinlikle dokunmamalı ve lastiklerinden tutarak çıkarmalıyız. Cepte taşımamalıyız.

Geçenlerde paylaştığım N95 lerin yeniden kullanılmasına ait Stanford çalışması var. Ev tipi fırında 75 derece ve 30 dakika ısıtılan maskede corona virüsü ölüyor. Bu şekilde 20 ısıtmaya kadar güvenli şekilde kullanılabilir.

Son olarak N95 in altına kesinlikle cerrahi maske takılmaz. N95 ve türevleri cilde sıkıca oturmalıdır. Bir günlük sakal bile maskede hava geçişi yapabilir diye üretici uyarıyor..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yoğun tüketim yapan servisler için ISP'lere kısıtlama yetkisi verilmiş.

https://twitter.com/DaghanUzgur/status/1241276311634612225

""Bilgi Teknolojİ Kurumu yayınlandığı bilgilendirmeyle internet servis sağlayıcıların erişim kapasitesi yetişmemesi durumunda önem durumu düşük servisleri limitleme/yavaşlatma hakkı tanıdı.

İnternetin yoğun kullanıldığı saatlerde servis sağlayıcının kontrolü dışında gerçekleşen trafik sıkışıklığı yaşanan acil durumlarla sınırlı kalmak üzere kritik olmayan türdeki erişimler USOM’la koordineli olarak limitlenebilecek.""

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Netflix Avrupa'da 30 gün boyunca görüntü kalitesi düşürecek

Netflix'in patronu Reed Hastings koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Avrupa genelinde internetin çökmesini engellemek amacıyla 30 gün boyunca görüntü kalitesini düşüreceğini açıkladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/firatfstk/status/1240561469340749824

"En önemli konulardan biri de testin yaygınlaştırılması ve yapılabilecek en fazla kişiye yapılması. Kiti üreten ekipte yer alan firma çalışanı, kamuoyunda oluşan yanlış bilgilerin önüne geçmek amacıyla laboratuvar dışında testin yapılmasının imkansız olduğunu, sadece örnek alımının her yerde uygulanabileceğini söylüyor."

"Firma çalışanı, Türkiye için 5 milyon gibi rakamlara çıkmanın mümkün olmadığından bahsederek testin ne kadar zamanda sonuç verdiğini şöyle açıklıyor: “İzolasyon ve PCR çalışması dahilinde toplam maksimum 150 dakikada sonuç alınıyor. Cihaz kapasitesine bağlı olarak da 150 dakika içinde 24 örnek ile 8 örnek arasında çalışabilinir.”"

"Halihazırda test kitini üreten firma çalışanı testle ilgili şunları söyledi: “Ham maddeye ulaştıktan sonra bir hafta içinde 100 bin adet kit üretilebilir. One Step Mastermix, Probe Mix gibi ham maddeler var. Bunların çoğu da Avrupa’dan geliyor.”

BeğenFavori PaylaşYorum yap