İlk başta Perfect kontak sprey sıkıp, fırçaladım. Çok fark etmedi. Buraları daha iyi nasıl temizleyebilirim? @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Jeff Bezos boşanıyormuş, servetinin yarısı eşine geçecek diyor.

http://fortune.com/2019/01/09/jeff-bezos-divorce-worlds-richest-man/

After Divorce, Jeff Bezos May No Longer Be the World's Richest Man

Washington state laws could play a key role.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 20

Herhalde bu doğru. Dün gıdadedektifi de eti biraz dürtünce su kırmızı oldu. İkinci bardaktakini rahat bırakınca olduğu gibi kalmıştı. Linkten bakın, devamı da var.

https://twitter.com/isil_arican/status/1081998262301732864

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Yüzde 10 indirime karşı, dağıtım bedelini yüzde 15,7 arttırıyorlarmış.
Faturadaki dağıtım bedeli, elektrik tüketim bedelini geçebilir.

"Elektrik Mühendisleri Odası 4 Ocak 2019 tarihinde yaptığı basın açıklamasıyla EPDK`nın yeni tarifelerine ilişkin yaptığı ve vatandaşa "müjde" olarak sunulan elektrikte yüzde 10 indirim kararının perde arkasında, iletim, dağıtım, kayıp ve kaçak bedelinden oluşan dağıtım bedelinin yüzde 15.7 artırıldığını vurguladı."

https://www.tmmob.org.tr/icerik/emo-bakanliktan-yeni-secim-oyunu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

25 kuruşluk poşet ücretinin 15 kuruşu doğrudan devlete gidiyormuş.

https://www.twitter.com/ozanbingoll/status/1074344725728104448

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk iki gün neyse de üçüncü gün durumu anlarsın ya... Kim bilir ne kafadalar.

https://twitter.com/adnandalgakiran/status/1066362414986403840

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mursili @mursili

  dediği şey doğru ama be hocam sen hiç mi yoklama yapmıyorsun? otomasyon sisteminde dersine kaydolan öğrenciler ile imza listesinde olan öğrencileri mukayese etmiyorsun ya da sınıftaki öğrencileri saymıyorsun?

  • Batuhan @achfighter

   Ne alaka anlamadım. Ders alınabiliyorsa ve öğrenci isterse alır. Ben hiç duymadım üniversitede evladım sen neden buradasın dendiğini.

  • Mursili @mursili

   @achfighter fakülte kurulu onay vermedikçe farklı bölümden kimse ders alamaz. verdiği örnek kaydolmadan elini kolunu sallaya sallaya derse gelen bir öğrenciyi içeriyor.

  • Hamsiyim @hamsiyim

   Videoyu ceken hoca twitterda yazmis derste 120kişi var ve ekstra olarak girmek isteyenler girebiliyor derse hangi birinin yoklamasini alayim diyordu.

  • Mursili @mursili

   @hamsiyim istediğini desin ben bu işin mevzuatını iyi biliyorum mesleğimden dolayı. kulağa tuhaf gelebilir ama öğretim elemanlarının bile uymak zorunda olduğu kurallar var. öğrencinin boşlaması ayrı bir konu tabi.

  • ömer akgül @oglusumben

   @mursili Gayet girer. Lisedeyken de giriyordum, ünide de farklı bölümlerin derslerine giriyorum. Yüksek lisans derslerine dahi girdim. Öyle bir kural yok yani. 3 farklı ünide denedim.

  • Mursili @mursili

   @oglusumben sen yaptığını söylüyorsun ben ise kuralı söylüyorum. gayri resmi yaptığın bir şeye göre kural yok diyemezsin yani. neticede o kuralı uygulayacak kişi öğretim elemanı. sanki biz üniversiteye gitmedik dediğini hiç görmedik. benim hocalarımın çoğu kabul etmezdi kayıtlı olmayan kişilerin derse girmesini.

  • ömer akgül @oglusumben

   @mursili Öyle bir kural olduğunu bilmiyordum. Araştıracağım. Varsa çok gereksiz olduğunu düşünüyorum.

  • Mursili @mursili

   @oglusumben resmi olarak bir derse katılabilmen için bölüm sekreterliklerine müracaat etmen lazım. videodaki örnek farklı bölüm derslerini içeriyor ortak dersleri değil. müracaatın fakülde kurulu toplantısında uygun görülürse o derse kaydolabilirsin. ayrıca neredeyse her üniversitede devam mecburiyeti yönetmelik gereği var. videodaki hoca kayıtlı öğrencilerin yoklamasını almak zorunda bütün bu işin takibi hocada bitiyor. sorumluluk kendisinde her sene denetçiler sınav evraklarını yoklamaları vs kontrol eder eksik bulunan şeylerde ilgili okula yaptırım uygular. ha gel gelelim üniversite genelinde işini titizlikle yapan hoca sayısı ne kadar fazladır onu bilemem ama burada sorumluluk ilgili öğretim elemanında söylediğim gibi. ister bu işi kuralına uygun yapar ister yapmaz elini kolunu sallayan dersine girer çıkar.

   olması gereken en geç 2-3 hafta içinde hocanın öğrencileri tespit edip bu derse kayıtlı değilsin demesi gerekirdi konuyu da ilgili bölüm sekreterliklerine söylemesi lazımdı. hoca anlaşılan salla pati ders işlemiş amfinin veya sınıfın 120 kişi olması buna engel değil ek ders parası almaya gelince kaplan kesilmesini biliyorlar.

 • Höşelek @benvaryaben

  okulu bitirince de başka işte çalışacak.farkeden bişey yok 🙂

iDO olayı ile ilgili:
"Şartnameye göre, şirketin sözleşmede yapacağı değişiklikleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile karşılıklı müzakere etmesi gerekir. Ayrıca, seferleri mücbir sebepler dışında aksatırsa, şehir hatlarında sefer yapan deniz vasıtalarının araç ve/ veya yolcu kapasitesi üzerinden hesaplanacak brüt gelirinin iki katı oranında idare tarafından her sefer için ayrı ayrı para cezası ödemesi gerekiyor. Üstelik, süre uzadıkça miktar yükseliyor. Bugünkü hesaba göre, belediyenin İDO'ya günlük 339 bin TL ceza kesme hakkı var. O yüzden maç daha yeni başlıyor."
http://www.patronlardunyasi.com/haber/IDO-kavgasi-daha-yeni-basliyor/213138

İDO kavgası daha yeni başlıyor

İDO, 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren iç hat seferlerini durduracağını açıklamıştı. İDO nun kararı tartışılmaya devam edilirken, Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör bugünkü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://filezilla-project.org/
Son birkaç aydır programı çalıştırdığımda işlemciyi sürekli yüzde 30-35 seviyesinde kullanıyor ve kapattığımda arkaplanda çalışmaya devam ediyor. Task Manager---> End Task yaparak tamamen kapatabiliyorum.

https://filezilla-project.org/download.php?type=client
Şu adresten indirmeye çalıştığımda "FileZilla_3.38.1_win64-setup_bundled.exe" isimli, 8.41 megabaytlık dosyayı indiriyor.

https://filezilla-project.org/download.php?show_all=1
Eğer şuradan indirirsem gelen dosyanın ismi "FileZilla_3.38.1_win64-setup.exe", 7,33 megabaytlık dosya.

"Bundled" olmayanı kurdum fakat arkaplanda herhalde miner falan çalıştırıyor. Ayrıca güncelleme kontrolü de sıkıntılı. Güncelleme denetimi yapmaya çalışırsa ftplere bağlanmada sıkıntı çıkarıyor. Otomatik kontrolü kapattım yoksa sıkıntı çıkıyor.

Filezilla'nın orijinal hali başka bir yerde mi? Ya da bu durumun çözümü var mı?

FileZilla - The free FTP solution

FileZilla - The free FTP solution for both client and server. Filezilla is open source software distributed free of charge.
BeğenFavori PaylaşYorum yap