Bir başka mesajında yazdığına göre günde 300 kilo mama gidiyormuş.

https://twitter.com/volkankoc0681/status/1149284236010168320

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • Gökhan @gokhans19

  "Açlığı en iyi onlar bilir?" Bu kadar abartma tasvirlere sinir oluyorum. Bunu yazanın içinde bulunduğu dünyadan haberi yok.

  • BeatBoxGrandma @beatboxgrandma

   Açlık, muhtaçlık kıyaslaması yapılacak bir durum mudur?

  • Gökhan @gokhans19

   @ahmetbilgekaanakin Bu tip bağış olaylarında bu konular çok abartılıyor. Nasıl açlığı en iyi sokak köpekleri bilebiliyor? Bunu yazan adam ömründe hiç aç kalmamış anlaşılan. Senin ülkende bebeğine süt alamadığı için intihar eden anneler var. Torununa 1 çikolata almak için 1 günlük öğününü terkedenler var, hastanelerde açlıktan sel sefil sürünenler var. Varda var. Her bağış işi yapan kendini dünyanın en melek insanı ve yaptığı işide dünyanın en önemli bağış organizasyonu sanmamalı. Sırf millet acısın diye bu kadar duygu sömürüsü cümleler kurmamalı.

   Muhtaç hayvanlara yardıma karşı değilim ama 1 kuru ekmeğe muhtaç milyonlarca insan varkende hayvanlara yardımın bu kadar abartılmasını anlamıyorum. Kimsenin parasının avukatı değilim. İsteyen istediği kadar parasını istediği yere harcayabilir. Ama açlığı en iyi onlar bilir demek milyonlarca muhtaç insanı görmezden gelmektir. Bu köpekleri sal sokağa hastalıkları falan yoksa çöpleri karıştırıp kral gibi yaşarlar. Peki muhtaç insanlar? Tekrar tekrar söylüyorum. Hayvanlara yardıma karşı değilim. Ama at gözlüğü takıpta sadece işine geleni görenlere karşıyım. Bu işi açlığı en iyi onlar bilir seviyesine abartmak saçma geliyor bana. Aç komşusunun kapısını çalıpta bir derdin varmı diye sormayan adamlarında kendini iyilik perisi zannetmesini garipsiyorum.

  • suicide @suicide

   @gokhans19 hayvanlara insanlardan daha cok aciyorum. Aklı olan bir canli gunumuz dunyasinda digerlerine gore cok daha avantajli bence. elbette istisnalar kaideyi bozmaz ve bebek/cocuklarin sucu yok ama insanoglu cogunlukla kendi kendine eziyet ediyor. cevremden biliyorum benim onda birim kadar geliri olan adam habire cocuk yapiyor, eve sigdiramadigi cocuklarda buyuyenleri cemaat yurtlarinda kalmaya zorluyor. Ben salak miyim tek cocuk buyutuyorum sadece? Simdi ben bu adama mi aciyayim yoksa her seyden habersiz sokaktaki kopege mi?

  • BeatBoxGrandma @beatboxgrandma

   @gokhans19 Hala açlık, muhtaçlık kıyaslaması yapıyorsunuz ne diyeyim. Onlara da yardım edilsin bunlara da. Onlara yardım etmek isteyenler için de organizasyonlar var. Sadece işine geleni görmek değil ki bu, görmek. Aç bir canlıyı gör yeter, insan olmuş, hayvan olmuş, bitki olmuş farketmez. Duygu sömürüsü değil bu, böyle yazmadığı taktirde, bunu normal görecek insanlar. Bunu yazmak zorunda ki yazıyor, bu insanlar kendine o canlıları yaşatmayı amaç edinmiş, günlerinden saatlerini harcayarak yardım etmeye çalışıyorlar, onların yaşadıklarını anlamanız zor. Yardım alamadıkları taktirde o canlıların aç kalacaklarının farkındalar, tutupta "ya zamanında bir anne intahar etmişti yavrusunu besleyemedi diye, bir dede öğününü verip çikolata almıştı, ben bu hayvanları besleyemem bırakayım ölsünler" diyemiyor insan. Dediğim gibi açlık, muhtaçlık kıyaslanacak bir kavram değildir. Ona kalırsa dünyadaki her insanın sadece Afrikaya çalışması gerekiyor.

  • Gökhan @gokhans19

   @ahmetbilgekaanakin Ben zaten hepsine yardım edilsin diyorum. Hatta olay sadece yardımla kalmayıp muhtaç insanların muhtaçlığının tamamen sonlanacağı sistemler kurulma. Ama bu twitte kurulan cümle yanlış. Açlığı en iyi onlar bilir cümlesi yanlış. Dikkat çekmek için böyle abartı cümleler kuruyorlar.

 • olasandra @olasandra

  Bu kadar bakılmaksının yanında bu hayvanların kısırlaştırılması lazım. Yoksa çocukları aynı açlığa maruz kalacak.

 • suicide @suicide

  internette biraz arastirinca bana guven verdi gibi, aklimda vardi bu tarz bir sey icin ayirdigim bir butce, burada kullanacagim.

 • BeatBoxGrandma @beatboxgrandma

  300 de gider 500 de. İnsanlar sokağa atmaya devam ettikçe bu sayı artar. Şu lanet bencil yaratıkların yüzünden olan bu yavrulara oluyor. Petshopların acil olarak kapatılması, üretimlerinin durdurulması gerek. Burada bakanlar kısırlaştırmasını yapıyordur, videodakiler küpeli zaten.

Hastanede şunun tartışması vardı. Yıl sonuna kadar GSS borcu olanlar hastanelerden "ücretsiz" faydalanabiliyor. GSS borcu olup ücretsiz hizmet almak isteyenler hastane tipine göre ödeme yapmak zorundaymış. Ücretsiz faydalanmak için ücret isteniyor.

"a) Başvuru başına ikinci basamak resmi sağlık hizmet sunucularında 6 (altı) TL, üniversiteler ile birlikte kullanılan Bakanlığımıza bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde 7 (yedi) TL, Devlet üniversite hastanelerine bağlı üçüncü basamak sağlık hizmeti sunucularında 8 (sekiz) TL,"

http://ohsad.org/gss-prim-borcu-nedeni-ile-saglik-hizmetleri-alamayan-kisilere-iliskin-duyuru-yayimlandi/

GSS Prim Borcu Nedeni İle Sağlık Hizmetleri Alamayan Kişilere İlişkin...

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 859 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı hakkında "GSS Prim Borcu Nedeni İle Sağlık Hizmetleri Alamayan Kişiler" konulu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13
 • Orkun @orkkoc

  GSS diye bir şey olması saçma ama varken borcu olana zaten ücretsiz hizmet vermeleri GSS'nin mantığına aykırı. Ödeyenleri enayi yerine koymak bu, bu konu sağlık konusu olduğu için tabi ki herkesin sağlık hizmeti alması gerekir fakat bu tarz konularda sağlanan aflara, imtiyazlara sinir oluyorum.
  İstenen ücretlerde standart muayene ücreti zaten sigortalılardan direk kesilen ücretler. O nedenle ben bir sorun göremedim aslında.

  • Krycek @krycek

   Daha önce alınmıyordu. Linke göre 29 mart 2019'da yani ilk seçimden birkaç gün önce resmi gazetede yayınlanıp, ilave edilmiş.

  • Orkun @orkkoc

   @krycek daha önce bir ay prim ödemezseniz muayene olma hakkınızı kaynediyordunuz. Dolayısıyla şu an o olayı kaldırmışlar. Prim borcu olsa bile SGK provizyon veriyor demek ki.
   mantalite olarak alınmsı gerekiyordu. Benden alınıyor çünkü. Aslında GSSlilerden de alınıyordu eczanede ama prim ödenmiyor diye peşin alalım demişler herhalde.

   Dediğim gibi sağlık hakkı temel insan hakkıdır bence ücretsiz olmalı.
   Ama ücretsiz değilse ki değil maalsef herkese aynı olmalı. Benim hakkımı neden yiyor insanlar prim ödemeyerek. Bu tarz aflar, istisnalar çıktıkça da insanlar ödememeye devam ediyor.

  • Krycek @krycek

   @orkkoc Evet, bu sene dahil son iki senedir GSS borcu olsa bile ameliyat vs.. hariç tamamen ücretsizdi. Seçimden dolayı.

   Ödeyenler var ama büyük bir kısım aslında hiç ödemiyor.

   @orkkoc İlave olarak eğer değişmedi ise prim borcu olan GSS'li hastaneden ücretsiz faydalansa bile eczaneden ücretsiz ilaç alamıyordu. O yüzden 6-7-8 lira doğrudan hastanede tahsil ediliyor.

  • Orkun @orkkoc

   @krycek Ben devlete olan borçlarımı hep vaktinde ödedim. Ve hepsalak yerine kondum. Hatta insanalra ödememeyi matah bir şeymiş gibi anlatır olmuş. Yani tamam af çıkıyor, indirim geliyor ama sonuçta sen başkalarının haklarına giriyorsun bununla neden övünürsün değil mi.
   Biraz konu dışına kaydım kusura bakmayın. Biraz doluyum bu konuda 🙂

  • Orcun @orcun

   @orkkoc Sgk gene provizyon vermiyor birebir başımıza geldiği için yazayım, kuzenin 4 5 bin lira borcu var işsiz adam hane geliri zımbırtısına kaldı her ay üste borç biniyor, ödeyemiyor. Geçenlerde başkan ücretsiz deyince iç hastalıklara gittik, sgk provizyon vermedi güç bela bunu bağkur borçlusu olarak gösterip aldılar. Mr istendi ama ilaçlı mr onu da devlet karşılamıyormuş ilacı 400 küsür tl idi onu da ben hallettim mr a girdi vs ama sıkıntı şu yazılan ilaçlar 985 tl tutuyor alamadı benim üstüme yazdırdık ama devlet raporluysan veriyormuş alamadık ilacı mecbur dışardan temin ettik başka yollardan ama böyle şerefsizlik olmaz. Adam ölse hastane umurunda değil gidiyorsun kayıt açılacak ulan adam fakir işsiz ya ne yapsın ? Ödeyemiyor işte ayda 77 lirayı suçu bu yani allah bunların bin belasını versin.

  • Orkun @orkkoc

   @orcun Size kesinlikle katılıyor. Sağlık ve eğitim temel insan hakkıdır ücretsiz olmalı ya da destek olunmalıdır. Beni mtepkim kesinlikle buna değil insanın canı yanmadıkça anlamıyor sağlığın önemini o yüzden anlıyorum sizi.
   Ama sistem düzgün kurgulansa o bahsettiğiniz kuzeninizin bu durumları hiç yaşamamsı gerekirdi.
   Maalsef sistem çok verimsiz paranız yoksa tedavi olamıyorsunuz.

  • Krycek @krycek

   @orcun Borçlu olanlarda SGK'yı arayıp "sağlığı" açtırmak gerekiyordu bir ara. Onu sormuş muydunuz? Muayene tarzı şeyler için en azından. Borcun miktarı önemli değil çünkü.

 • fsh77 @fsh77

  paran yoksa öl diyor 🙂 sosyal devleti bile soslu devlete çevirdiler ama her konuda din iman derler 🙂

 • Gökhan @gokhans19

  Milyonlarca suriyeli bu hizmetlerden bedava yararlanıyor. Onların yarattığı açığı bizim kapatmamız gerekiyor.

 • Slim Shady @slim-shady

  çöl bedevisi iseniz ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Tenda V300 kullanıp bağlantı sorunları yaşayan varsa, aralık ayında çıkmış olan güncellemeyi kurabilir. Sorun her neyse düzeltilmiş gibi duruyor.

https://www.tendacn.com/en/product/V300.html

Kurulumu yaparken ISP anahtarı girilmesi gerekiyor. Yükleme yapılan sayfanın ikincisinde bunu istiyor. Kurulum dosyasını da tekrar seçmek lazım.

Anahtarı Tenda TR'den almışlar: https://www.technopat.net/sosyal/konu/tenda-v300-firmware-update-key.616736/

Key 1: mhXurev8vJuZlJaUms4Yx2vUx1rertaXk1rerxXwntmUmc4XlJLFzw4RDhjFverfmdf8mhWWmxWWmNWWFdaWlJf8mdaUoxWWFdeUoxWXlJL8mhX0zw5Kyq

Key 2:
mhXurev8vJuZlJaUms4Yx2vUx1rertaXk1rerxXwntmUmc4XlJLFzw4RDhjFverfmdf8mhWWmxWWmNWWFdaWlJf8mdaUoxWWFdeUoxWXlJL8mhX0zw5Kyq__

Tenda V300 300Mbps Wireless N VDSL2 Modem Router-Tenda-All For Better...

V300 combines the function of high speed VDSL2 Modem which provides up to 100Mbps speed downstream, 300Mbps wireless Router and 4 ports switch in one device. 2 external high gain omni-directional...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

25 kuruşluk poşet ücretinin 15 kuruşu doğrudan devlete gidiyormuş.

https://www.twitter.com/ozanbingoll/status/1074344725728104448

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 23

https://youtu.be/_0zGRLkz0Wo?t=617
Telefoncunun tavsiyesiymiş. 🙂
"Telefona kulaklığı takıp, kablosunu kes. Uçlarını aç, xx volt pili uçlarına değdirip voltajı ver. Telefon boom. Apple sorunu çözemiyor. Yenisini veriyor."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Drone savar üreten yerli ve milli firma Hollanda'ya satılmış. Twitter'da es geçmemişler, hemen "Amsterdam, Nederland" olarak güncellemişler.

https://twitter.com/HarpArge/status/1044589609487921153

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mehmet Öz'ün kurduğu şirket 20 sene araştırmasını yapmış.

https://www.haberturk.com/prof-mehmet-oz-den-acik-kalp-ameliyatlarini-bitirecek-devrim-2156674

“1996’da Columbia Üniversitesi beni bir kongre için İtalya’ya gönderdi. O kongrede arkada otururken en sona iki konuşmacı kalmıştı. Biri bendim, benden sonra da İtalyan bir profesör konuşacaktı. Nazik olmak ve onu desteklemek için salonda bekledim. Adamın bahsettiği bir konu bana çok ilginç geldi. Mitral kapak, yani kalbin ortasında olan kapak, kalp yetmezliği hastalarında kan taşırmaya başlıyor. Halkın yüzde 15’inin kapağında hafif bir arıza vardır. Ama her zaman müdahale etmeyiz. Bu cerrah, kalp yetmezliğini tamir etmek için kalbi açıp tek bir dikişle mitral kapağı kapatmış ve başarılı olmuş. Uçakta ABD’ye dönerken konu aklıma geldi; eğer bu adam bütün göğsü açıp kalbi durdurduktan sonra tek bir dikiş atacaksa, bir zımbayla bütün o zorluğu yaşamadan o dikişi attırabilirim. Kasıktan stent yapacak gibi, kateter yoluyla zımbayı atabilir ve kapağı aynı şekilde tamir edebilirim."

Artık o ameliyatlar yapılmayacak

Haberin detayları için tıklayınız
BeğenFavori PaylaşYorum yap

N11'de mağazanın olumsuz yorumları gizleme özelliği falan mı var?

Mağazanın "tüm yorumları" üzerinden baktığımda yapılan bazı olumsuz yorumları okuyorum Ürünün sayfasına tıkladığımda ise o yorum orada yok. Başka bir yorumda yazılmamışsa "Ürüne sadece yıldız verilmiş." mesajı çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Youtube'da Epoksi ile bir şeyler üreten videoların birinde vardı. Yapacağı şeye göre bir kalıp hazırlıyor. Asetat gibi şeffaf, kolay kesiliyor ama 1-2 mm'lik plastik. Üzerinde PE-LD-4 yazıyordu. Epoksiye yapışmıyor. Kenarından tutup çekince rahatça çıkarıyor kalıbı. Bir özelliği varsa bu herhalde.

Google'da bulamadım. Bunun başka bir adımı vardır? Nasıl bulunur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix'teki Toys That Made Us serisindeki Star Wars bölümünden ekran görüntüleri. Türkiye dahil başka ülkelerde çıkan oyuncakları göstermişler. İlk üçünde isimlerin farklı yazılmasından ve harf atılmasından bahsediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap