HB bu ara çekilişlere sarmış nedense, aşağıdaki ürünleri kazanmak istiyorsanız bilet alıyorsunuz. Fiyatlardan dolayı alamıyoruz belki şansımızla alırız 😛
https://www.hepsiburada.com/staticpage/312056580590808

100 x Mi Band6
3 x Robot süpürge
3 x S20 Ultra
3 x Tv
3 x PS5

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Youtube anasayfamda karşıma çıktı , 7 sene önce 2 bin lira telefon için çok görülmüş şimdi ise 2000 tl altı telefonlar önerilmiyor telefon önerileri videolarında. Vay be dedim içimden 7 senede tlnin değer kaybı yüzünden ne kadar pahalanmış her şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Herkese selamlar,
Dün aşağıdaki postu paylaşmıstım ve biraz önce durumu öğrenmek için 184 sabim i aradım. Dün yeni bir uygulamaya geçildiğini henüz detayların onlara ulaşmadığını ve detayları öğrenmek için basını takip etmem gerektiği söylendi. Aşılanma süreci düzgün diyorduk onunda mahvedecekler anlasılan. Daha önce covid geciren kişiler 2 gün önce randevu alabiliyorken aşıya dünden itibaren alınmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese iyi akşamlar,
2.Doz aşıya randevu almak için e nabıza girdim ancak randevu vermiyor ve bu şekilde daha önce geçirdiğim covidi 2. doz olarak saymışlar.
Bana çok saçma geldi açıkcası, daha önce covid geçirip aşı olan varmı sizlerde durum ne ?
(aşıyı haziranda, covidi kasım 2020 de geçirmiştim)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Herkese selamlar,
Android tabletimi windows pcde ikinci ekran olarak kullanmamı sağlayacak bir program biliyormusunuz, wifi üzerinden değilde kablo üzerinden bağlama özelliği olursa daha iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Kerbal space program indirime girmis, zamaninda kurekli oynadigim ve sevdigim bir oyundu tekrar baslamayi dusunuyorum. Dlclerini alip oynayan varmi, almaya deger mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Herkese selamlar
Anneme 50 yas ustu oldugu icin aşı çıktı hem biontech hemde sinovac secenegi mevcut. Obezite , seker(ilac kullanmiyor) ve tansiyonda var. Aile doktorumuza sordugumuzda "asi olsunda hic farketmez" dedi. Aramizda saglik alaninda calisan arkadaslarda mevcut, mumkunse yorumlarini alabilirmiyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21
 • Kaos @kaos

  Bir tanidigim (seker hastasi ilac kullaniyor, obezite ve tansiyon hastasi) benzer yaşta ve Biontech oldu, ustelik her iki dozda bile yan etki gorulmedi.

  Her insan, her bunye farklidir bunu da unutmamak gerek.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Biontech olmasında bir sakınca yok hocam.

  Dünya Sağlık Örgütü'nden:

  Who else can take the vaccine?
  The vaccine has been found to be safe and effective in people with various conditions that are associated with increased risk of severe disease.

  This includes hypertension, diabetes, asthma, pulmonary, liver or kidney disease, as well as chronic infections that are stable and controlled.

  https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/who-can-take-the-pfizer-biontech-covid-19--vaccine

 • CanSimit @cansimit

  Bir de seçenek mevcut diyorsunuz, ama baktığınızda randevu alınabiliyor mu? Bizim de benzer durumumuz oldu, Sinovac'ın adı var kendi yok, mecburen (çünkü az yan etki olsun diye Sinovac isteniyordu) bioNTech olundu.

 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Biontech aşısı varken Sinovac aşısının ismi bile anılmaz. Covid geçirirse ağır geçirebilir o yüzden koruması çok yüksek olan Biontech'i tercih edin. En azından ben olsam o şekilde yapardım.
  Babam bağışıklık sistemi baskılanmış biri Biontech oldu bir sıkıntımız olmadı.
  Edit: Yukarıda yazdığım fikirler bana aittir. Son kararı yine siz vericeksiniz

  • CanSimit @cansimit

   Bu kadar emin yazıyorsunuz ama Sinovac'ın bilinen geleneksel inaktif tip aşı olduğunu, BioNTech'in ise henüz yeni sayılabilecek mRNA tipi olduğunu ve uzun vadeli yan etkilerinin bilinemediğini, bilmiyor musunuz? Aşı karşıtı olmak ne kadar yanlışsa bilinçsizce her yeni ilaca atlamak da o kadar yanlış, hadi kendiniz atladınız, başkasına bu kadar rahat nasıl tavsiye veriyorsunuz? İsmi bile anılmaz ne demek? Belli sağlık profiline sahip insanlara zaten doğrudan inaktif aşı olduğu için Sinovac öneriliyor. @theo çok güzel yazmış az yukarıda.

  • Yunus Emre Arslan @yunusemre

   @cansimit Bağışıklık sistemi direk olarak baskılanmış biri bile olabiliyor. İkincisi mrna aşı tekniği yıllardır üzerinde geliştirme yapılan bir yöntem zaten ama covid dönemi ile beraber son kısımlarında hızlanma yaşandı ve piyasaya çıkmış oldu. Çin aşısının korumasının düşüklüğü düşünülürse bu kişi covid olduğu takdirde çokta hoş tecrübeler yaşamayabilir. Biontech yüzde 90 üzerinde koruma sağlıyor ve varyantlar içinde geçerli bu.
   Yazimdaki bir kısım da zaten kendi fikrim olduğunu belirtiyor:
   "En azından ben olsam o şekilde yapardım."

  • Yunus Emre Arslan @yunusemre

   @cansimit https://twitter.com/DeryaTR_/status/1400375932326756352?s=19
   Hocamızın tüm yazılarını inceleyebilirsiniz. Aşı hakkında asıl yorumu yapacak kişi o olabilir.

  • CanSimit @cansimit

   @yunusemre Ben 'ismi bile anılmaz' kısmına biraz takıldım. Dediğiniz gibi yorumunuzun ikinci kısmında (son 2 cümle) değil ama ilk kısmında (ilk 2 cümle) bayağı bir tavsiye var 🙂

  • Yunus Emre Arslan @yunusemre

   @cansimit Evet hocam çünkü koruma oranı çok çok düşük. Tavsiye sonuçta gidip adamın koluna zorla vurdurmadim 🙂 Buraya yazan insanda araştırıp buna karar vericek zaten. Ben yaşadığım süreci ve tavsiyemi yazmış oldum.