Videonun bir kısmı önbellekteyken donma yaşamam normal mi? Hat iyi de çekiyor anlamadım gitti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanlarda çok konuşulan Nvidia’nın güncel sürücülerle eski GPUların performansını düşürdüğü artık kesin, buna nasıl kulp bulacaklar merak ediyorum doğrusu.
#HaftalıkGündemeMalzeme
https://youtu.be/mFSLro_OXLQ

NVIDIA Slows Performance in New Drivers

NVIDIA Drivers 399.24 vs 416.16 on GTX 1060 6GB Games : Forza Horizon 4 Assassin's Creed Origins - 01:15 Project Cars 2 - 03:04 Shadow of the Tomb Raider - 0...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Merhaba arkadaşlar sahibinden’de 2. el satışta önce para mı gönderilir yoksa mal mı? (Yüksek komisyon oranından dolayı GeT kullanılmayacak kabul edelim) Benim bildiğim önce para gönderilir, sonradan kapora felan bir şeyler çıkmış ama her türlü bir güven sorunu oluyor, sizce en mantıklısı nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Fotoğraftaki ışıklı valiz gibi olan şey ne, bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

“Şarbon teşhisi koymak yasaklandı” diye bir haber gördüm, haber muhtemelen yalandır da aklıma başka bir şey getirdi paylaşayım dedim; tam tarihleri bilmesem de psikiyatrideki bir prof 1995li hatta 2000li yıllara kadar askere travma sonrası stres bozukluğu koymak yasak demişti. Neden ise şu; asker muaf olamasın. Enteresan bir mantık.
Normalde türk askeriyle gurur duyarız, askere gideni davulla zurnayla uğurlarız ama toplumun çoğunda “nasıl olurda askerden yırtarım mantığı” var, bu çelişki neden diye düşünürdüm, sonradan askere kötü muamele örneklerini gördükçe nedeni daha iyi anladım. Burda tembellik faktörü de var ama bence baskın olan zarardan kaçınma düşüncesi.
Not: Bu konuyla ilgili pek kaynak bulamadım, konuştuğum kişi güvendiğim biriydi ama sizlerin bilgisi varsa paylaşırsanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün bir mikrobiyolojiciden duyduğuma göre ebola gibi özellikle Afrika’da pandemik hastalıklara sebep olan virüsler biyolojik silah olarak insanlar tarafından üretilmiş. Bu konularda araştırma yapmış biri olmasa komplo teorisi deyip geçerdim doğrusu, siz ne düşünüyorsunuz bunun ihtimali var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Biyolojik silah muhabbetleri bana çok kahve muhabbeti gibi geliyor. Neden derseniz, bunu kontrol etmesi çok zor. Bomba gibi, füze gibi güdümlü değil; salıyorsun bir ortama, sonra allah ne verdiyse yayılıyor. Bugün, sallıyorum, Uganda’ya atılacak bir virüsün bir ay sonra Kanada’da görülmeyeceğini kimse garanti edemez, kimse bunu kullanmaya cesaret edemez o yüzden. Hani belli bir türe yönelik hazırlanabilse, diğer türlerde etkisiz olsa tamam, zaten tarım ilacı denen şey bunun gibi bir şey mesela (ki o bile kanser ediyor çok maruz kalınınca), ama insan insandır, hepsi aynı tür, bağışıklık da geliştirilemez yani. Kendi halkımı aşılayarak korurum da diyemezsin, kaç evsiz barksızın ya da yasadışı göçmenin aşılanmadan kaçacağını ve hastalığı yayacağını asla bilemezsin.

  Yani olacak iş değil pek. Fakat itiraf edeyim bu konuda oturup araştırma yapmış değilim, genel geçer bilgimle düşündüklerim bunlar.

  • Alperen @byalperen

   Ben de öyle düşünüyordum ama şöyle bir senaryo gerçekleşebilir; ilacını buldukları bir virüsü yayarlar kendi vatandaşlarına ilacını verip diğerlerinin ölmesine göz yumarlar. İlacın formülüne sahip olmayan ülkeler için bayağı caydırıcı bir şey olur bu.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @byalperen Buna yanıt verdim ben zaten: “Kendi halkımı aşılayarak korurum da diyemezsin, kaç evsiz barksızın ya da yasadışı göçmenin aşılanmadan kaçacağını ve hastalığı yayacağını asla bilemezsin.” Koca bir ülkeye giren çıkan herkesi denetleyemeceğinizi bir kenara bırakalım ülke içindeki herkesi bile denetleyemezsiniz. Bugün her ülkede kimliği bile olmadan bir kenarda yaşayan bir sürü insan vardır illa ki.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @byalperen Şunu da ekleyeyim, virüs ve bakteri gibi canlılar çok hızlı evrim geçirirler, halkı aşıladım, bağışıklıkları var deseniz bile birkaç gün içinde aşılanmamış üç beş kişide gelişip evrimleşen biyolojik silah o aşıyı aşacak hale gelebilir.

 • okanaytimur @okanaytimur

  –Spoiler—

  Belki Dan Brown’un Cehennem’indeki gibi bir virüs ile tüm insanlığın 3 te 1’ini kısırlarştırırlar. İyi olur aslında 😀

 • lterlemez @lterlemez

  Ayrıca, o yüzdendir ki Hollywood’un en çok işlediği konulardan birisidir.

 • picasso16 @picasso16

  Dünyanın en çok kazanan sektörüdür ilaç. Hastalığı uydur kıtalara yay aşısı hapı şurubu kapsülünü sat.