1895’ten abonman kartı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Browserda aldığım screenshota galeride baktığımda “web sitesine git” diye seçenek çıkması iyi olmuş. Ne zamandır var acaba bu, Samsung’un mu yoksa androidin kendi özelliği mi?
Not: Denediğim telefon S7, Chrome ve Samsung’un kendi tarayıcısında çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nostromo @nostromo

  ”Web tarayıcısında” aldığım ”ekran görüntüsüne” galeride baktığımda web sitesine git diye seçenek çıkması iyi olmuş. Tercihinize kalmış ama, en azından Türkçe çevirisi güzel olan teknolojik terimleri kullansanız daha güzel olmaz mı acaba ?

Alperen paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çözülemeyecek tek sorun herhalde 😀
https://youtu.be/Ssx95ZlwUCE

İstanbul Trafik Sorunu 1985 - Levent Kırca

İstanbul Trafik Sorunu Levent Kırca Olacak O Kadar 1985 Fatih Sultan Mehmet Köprüsü FSM Kadıköy İskelesi
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 21
 • Furkan Emir @furkanemir

  Herkese kendi memleketinde yaşama zorunluluğu gelmeli.

 • YasinC @yasinc

  Teşvik verildiği sürece daha beter olur

 • lterlemez @lterlemez

  Göçü sağlayacak düzenlemeler yaptıkları sürece çözüm yok, biraz da rant kapısı olduğu için daha da zor olur çözümü…

 • Meraklı @merakli

  İstanbul’a vize projesi hayata geçse iyi olurdu

  • Xeon @xeon

   Osmanlı’da vardı öyle bir şey diye hatırlıyom.

  • Meraklı @merakli

   @xeon RTE’nin BBB iken projesiydi ama yapmadı. O zamanlar yapsaydı şimdi İstanbul direk turist şehri olurdu.

  • Xeon @xeon

   Aslında sadece İstanbul değil Türkiye’yi bölgelere ayırıp her bölgeye yapmak lazımdı böyle bir şeyi. Misal Ege ve Akdenizi tek bölge olarak gösterip zorunlu vize uygulaması getireceksin. İç Anadolu komple bölge olacak. Karadeniz uçtan uca bölge olacak. Doğu anadolu da öyle. Her bölgenin denetim kurumları olacak; zamanında terör, tecavüz, cinayet,hap map,kaçakçılık suçu işlemiş olanlar diğer bölgelerin kurumlarından geçiş izni alamayacak. Vize alıp başka bir bölgeye geçse bile en ufak bir olayda kıçına tekmeyi basıp geldiği yere geri göndereceksin yada yargılayıp suçuna göre ceza vereceksin.

  • Meraklı @merakli

   @xeon Öyle her tarafa yaparsan bu bildiğin eyalet yönetimine döner. Sadece İstanbul için olsa kimse bir şey demez

  • Xeon @xeon

   Bölgeli sistemden bir şey olmaz İtalya ve Fransa’daki gibi üniter yapı içinde olacak her şey.

  • Meraklı @merakli

   @xeon Bütünşehir olayına benzetebiliriz o zaman

  • lterlemez @lterlemez

   @xeon; Gerek yok, bunların hiç birisine gerek yok. Bu Güzel Ülkede, topu topu 4 tane şehir adam gibi yatırım alıyor (her türlüsünden). İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya. Bunları yarıp geçebilen tek bir şehir var, o da Gaziantep (Özal sayesinde GAP yüzünden ki artık eskisi gibi yatırım da alamıyor). Bu hükumet bile “eşit davranacağız” edası ile geldi ve son 15 senedir, yatırımların büyük çoğunluğu İstanbul’a. Ben doğma büyüme İstanbulluyum, aklımın bir şeylere ermeye başladığı ’80lerden beri hala İstanbul’da İstanbul, Ülkenin bütün parası İstanbul’a gidiyor (Abi yeter, ben bile bıktım). 15 Senede, İstanbul İzmir’e, Antalya’ya trenle iki kere bağlanırdı.
   81 Tane il var bu Ülkede, neden İstanbul finans merkezi olur? Ankara başkentimiz, Antalya Turim Merkezimizdir, bu kadar büyük hava alanı neden İstanbul’a yapılır? Mesela neden Tekirdağ’a değil, neden Çanakkale’ye değil, neden Balıkesir veya Bursa veya Kocaeli’ye yapılmaz? Neden arkadaş, adam atlasın hızlı trene iki dakikada İstanbul’a gelsin? Ne olur yani?
   İstanbul’da pislikten geçilmez (o güzelim sahiller), neden Çanakkale ticari limanımız değildir arkadaş, neden? İki tane komşu, hatta neredeyse 3 tane ile taştı il sınırlarından, neden hala İstanbul arkadaş, neden?
   Rusya, versin trenle malları, yüklesin Çanakkale’den gemilere? Neden İstanbul, niye 3. 4. 5. Köprü arkadaş, neden? Şehirde doğru düzgün bir tane dikili ağaç kalmadı ya, neden İstanbul. İstanbul’un dibindeki Balıkesir, Bursa, Tekirdağ, Kırklareli ağlıyor ya; buradaki Üniversiteler ne halt etmeye üniversite arkadaş, neden İstanbul?

Ortopedik yastık ne kadar fark ediyor, önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Accubatary ile şarjın düşüş hızını ekran açıkken saatte %20 ekran kapalıyken %4 ölçtüm, telefon S7 daha 1 yılını doldurmadı GPS sürekli açık ama ona rağmen fazla değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Openvpn ile kendi vpn sunucumu kursam ping, download, upload değerleri ne kadar değişir? Sunucuya göre değişir tabi ki de sizin tecrübelerinize göre tahmini değeri soruyorum.
Ek: Aşağıdaki video serisi yardımıyla 15dkda Frankfurt’ta kurulumu yaptım, ilk iki ay ücretsiz olması önemli bir ayrıntı :D, download ve upload değerleri yaklaşık %10-20 değişti ki bence önemli bir şey değil. Ping ise adlsde 15’ten 75’e, LTE’de 30’dan 120’lere çıktı. Anlaşılan rekabetçi oyunlarda vpn’i kapatacağız.
Ek2:https://www.youtube.com/watch?v=SusN8g45JiI&list=PL2jZMx6EhNFOCZPf9v4AGzR6_afE8tegw&index=1

Kendi Bağlantım - Kendi Güvenli Bağlantınızı Kurun!

Kendi Hızlı, Güvenli, Katılımsız VPN Sisteminizi Oluşturma Rehberi! İnternet nasıl çalışır? Nasıl güvenli hale getirilebilir? En güvenilir şekilde bağlantımı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google takvim 15 Temmuz’u demokrasi ve milli birlik günü olarak gösteriyor. Yeni gördüm, güzel bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8