Yarın video yok. Sebebini ben de bilmiyorum.YouTube iptal etmiş. Ofisteki PC’ye de ulaşamadığımıza göre elektrik kesintisi. Çok da güzel videoydu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 40
 • Astral @astral

  Son günlerde yarın hangi inceleme yada konu hakkında video olacak merakı, yerini acaba yeni video yüklemede sorun olacak mı endişesine bırakmış durumda.

 • Emrah @emrah

  Dün akşam olmadı da, bugün neden yüklenmedi gün içinde? Ya da “Yarın video yok!” diye sert bir tavır yerine, “Kusura bakmayın, yarın video girmeyecek” deseniz ne kaybedersiniz? Bu tavrınız rahatsız ediyor insanları olmalı ki; hak ettiğiniz kadar izlenme oranlarını bir türlü yakalayamıyorsunuz. 15 yaşındaki ergen sizin onlarca katınız neden izleniyor?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   TS’nin yoğun saatleri 19-24 arası. YT verileri söylüyor. O yüzden gündüz girmiyoruz. Ünlem uydurup sertlik havası katan sizsiniz. Geri kalan tahminleriniz de yanlış.

  • Astral @astral

   @gamsizm TS haricinde izlediğim günlük video giren 3-5 yabancı kanal var. Bu kanallar yerel saatleriyle 17-20 saatleri arasında videolarını izlemeye açmış oluyorlar. Özellikle bir kanal yerel saati ile 18:00-18:30 arası günlük videosunu yayına veriyor. Bazı videoları ilk 8 saat içinde 500 bini rahat geçiyor. Sizde günün videosunu 17-19 saatleri arasında izlemeye açarsanız mesaiden yeni çıkmış ve yollarda olan izleyicilere ulaşarak daha yüksek izlenme oranlarına ulaşabilirsiniz belki. Site ve Youtube üzerindeki yorum sayılarına da olumlu etkisi olacaktır. Gece yarısı yayınladığınız videoya siteden yorum yapmak için enerjim kalmamış, ertesi sabah ise düşüncelerim çoktan uçmuş oluyor.

  • Emrah @emrah

   @gamsizm “Yarın video yok” ifadesi ünlem işaretli sert bir ifade olmayabilir ama daha yapıcı, birazcık moralinizin bozulduğunu, izleyicilere video sunamamanın üzüntüsünü yaşadığınız ifadeler bekliyoruz ama yok. Her zaman aynı üsluptasınız. Dün gece video girmediyse, bugün gün içinde telafi etmiyorsanız, video yok elinizde ondan yüklemediniz gibi bir intiba oluşuyor bende. Ayrıca, sizi sevdiğim için daha çok izlenmenizi istiyorum ama bu neden bir türlü olmuyor diye biraz daha kafa yormanız şart.

  • Mehmet Ali Er @ketrp

   @astral takip ettiğiniz kanalardan birkaç örnek verir misiniz?

  • ehuseyin @ehuseyin

   @gamsizm 19-24 arasi en yogun ise neden 19da girilmiyor hergun

  • evomas @evomas

   @gamsizm ın biraz dan dun konuşma biçimi iğreti etmiyor değil insanı… Topluluğa konuşuyorsun be adam biraz jargonuna üslubuna dikkat et.Biraz saygı olsun.Egolu tavırla altındaki adama konuşur gibi konuşuyor.Bunu @hkellecioglu nada yapıyor.Yerini bil yan.Üstte falan değilsin.

  • Oğuz Hendem @sphenix

   Hiç böyle bir şey düşünmedim mesajı okurken. Orada bir sitem var ise oda kesintiye sebep olarak yapılmıştır muhtemelen. Bu kadar gerilmeye gerek yok bence arkadaşlar.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @emrah Onun için alim olmaya gerek yok. Video iyiyse izlenir kötüyse izlenmez. 15 yaşındaki ergenlerin videoları bizimkilerden iyi olduğu için bizim bir aylık izlemeyi 1 günde alıyor. Buradaki sorun iyinin tanımında. YouTube bunu bir hayli değiştirdi. Google da SEO adı altında yazılı içeriği ‘iyileştirdi’. Her şey çöpe döndü. İçerik, değeri ile ölçülebilen bir şey değil henüz. Bir gün onun da yapay zekası olursa, öncelik çoğunluğun iyi bulduğu şeyler yerine gerçekten iyi şeylere verilebilir. O yüzden 50 yıl sonrası için umudum var.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @astral Sorun şu ki bizim mesai 21 civarı bitiyor. Sonra TS mesaisi başlıyor. Kendimiz yetişemiyoruz yani. Bir de 19:00’da toplanmaya başlıyorlar. Yoldan değil de evden izliyor gibiler.

  • stenben @stenben

   @gamsizm zaten “iyilik”bir işin popülaritesine göre ölçülen şey demek değil bence de,o zaman slime videoları çok “iyi” demeliyiz.Maalesef internetin yaygınlaşması ile bu yanlış algı hakim oldu.”İyi” izlenme ile ölçülemez,belki başarı izlenme ile ölçülebilir ama orada da birden çok etken var,yaş ortalaması kitle,konu vs. gibi.Bide başarıya giden yol da herşey mübahtır var tabii.Ben buna katılmıyorum.Teknoseyir de katılmıyor sanırım ki bu güne kadar aksini ıspatlayacak tarzda meşhur videolardan görmedik hiç.

  • Astral @astral

   @gamsizm Özellikle gündem olduğunda gece yarısından 30 dk. 1 saat önce gelince yorumlarda bir şenlik havası görülüyor zaten. Bu yüzden tam gece yarısı yerine mümkün olduğunca eğer video hazırsa erken yayına alınırsa etkisi olacaktır. Birde gündemde bahsettiğiniz Youtube bildirim alma özelliğini bir süre için diğer videoların sonunda tekrarlarsanız faydalı olabilir.

 • Alican Işık @holyjohn

  Sağlık olsun. Siz yeter ki yorumları okumayın. Ben bile zor sabrediyorum. Ben yakınen tanımadığım insanlara “sen” diye hitap edemezken insanlar neler yazmışlar. Yani aklı başında hangi insan birini konuşma şeklinden ötürü eleştirirken “be adam, yerini bil” filan der ki?
  Türkiye’de insanlardan tamamen izole olmak gerekiyor.

 • ferturktw @ferturktw

  3-5 kere okudum alınacak gücenecek bir şey bulamadım @gamsizm bi bitmediler..

Elimde ihtiyaç fazlası bir kasa var. Sistem kurulacaktı ama sonra başka kasayla kuruldu. Bizde incelemesi olan şu kasa. http://www.ereyon.com.tr/urun/asus-vento-ta-m11-700w-atx-kasa-siyah.aspx

Janjanlı bir tarafı yok. 700 Watt gerçek güç kaynağı var. Yenisi kasa ve GK ile beraber 127 Dolar. 480 TL civarı yapıyor. Sıfır GK değeri tek başına 250 TL. Ben 80 Dolar’a vereceğim ikisini de. 300 TL. Ve mümkünse bizim ofisten elden teslim. murat@teknoseyir.com

Asus Vento Ta-M11 700W Atx Kasa Siyah

Bilgisayar Bilgisayar Kasaları Asus EX_KASAVENTAM117001 TA-M11 700W ATX Kasa Siyah Asus Vento Ta-M11 700W Atx Kasa Siyah
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Aslında bunun kural olması gerekmemeli ama, burada ya da başka yerde bana para verin size x ürün getireyim diyenlere sakın para vermeyin. Bu tip mesajları da bize iletin. Niyet her zaman kötü değil ama bunu test etmek çok zor. Her türlü dolandırıcılık, özellikle internet üzerinden yapılıyor dikkatli olmak lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ve bir konu daha firma şikayeti üzerine, içindekilerle birlikte komple silindi. Bu defa bize ulaştılar mahkemeye gerek kalmadı. Yorumda değil konuda suç unsuru olduğundan kurtarma şansı yoktu.

Dünyanın en haklı kişisi de olsanız, dolandırıcı, sahtekar vs gibi ifadeler kullandığınız anda kanunen tüm haklılığınız gider, mesajlarınız silinir, firma sizle uğraşmak isterse bir de dava açabilir.

Mesajlarınızda hakaret tanımına uyacak ifadelere yer vermeyin. Bizim ülkemizde ve kanunlarda hakaret ifade özgürlüğüne girmiyor hatta bu yüzden var olan özgürlüğünüz de kısıtlanıyor.

Vaktinize yazık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 74
 • XGSpirit @xgspirit

  Hakaret etmek ifade özgürlüğü değildir zaten. Yanlız sahteker ve dolandırıcı gibi kelimeler ancak yalansa hakaretden sayılabilir.

 • alper212 @alper212

  Söyleyin Hangi firma ise bir daha kürdan almayalım

 • sedatkaplan @sedatkaplan

  Bizim ülkemizde ve kanunlarda hakaret ifade özgürlüğüne girmiyor hatta bu yüzden var olan özgürlüğünüz de kısıtlanıyor.
  Bu ifade biraz sıkıntılı gibi bence. Hakaret ifade özgürlüğü sayılmalı gibi bir anlam çıkıyor. Belki ben yanlış anlamış olabilirim.
  @gamsizm

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Hakaret de bir çeşit ifade biçimidir ve özgürlüğü vardır diye düşünenler de var. Bu ayrı bir tartışma konusu. Ancak bizim ülkemizde geçerli değil. O yüzden kanunen tartışmaya açık da değil.

  • sedatkaplan @sedatkaplan

   @gamsizm öyle düşünenlere söyleyin öyle bir şey yok murat bey ifade özgürlüğü ile hakaret farklı şeyler ve bu bizim ülkemize özel bir şey değil.

  • sedatkaplan @sedatkaplan

   @gamsizm en azından avrupa insan hakları sözleşmesine göre. Yurt dışına giden bir habercisiniz sakın gaza gelip avrupa birliği ülkelerinde birine hakaret etmeyin

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @sedatkaplan Batıda çok daha geniş bakılıyor bu olaya. Burada da öyle zannediyorlar. Gazetelerin kendi başkanlarını köpek olarak tasvir edebildiği kültür de var. Çünkü orada bir fikir ifade ediliyor gerçekten de. Bunlar bizim için ağır ve lüks konular. Konu dağılmasın.

  • sedatkaplan @sedatkaplan

   @gamsizm bence Avrupa’da ifade özgürlüğü konusunu iyi araştırmanız lazım. Avrupa birliği parlementerlerine hakaret edenler hakkında yapılan hukuki yaptırımlar ile ilgili bir haber vardı pocket dan silmedi isem atayım. Amerikadan örnek vermeyeyim zaten orası ayrı bir kafa. Ama evrupai uygulamalar öyle değil. Ki mevzu basın değildi ama ona cevap verdim. Şahsın özel veya tüzel kişiye yaptığı hakaretlerden bahsediyorum. Hakareti geçtim dünya cyber bullying ve mobbing i tartışırken bizim burada hakaret haktır veya ifade özgürlüğüdür tartışması yapmamız komik oluyor. Özetle görüşümü paylaşayım ifade özgürlüğü kapsamında hakaret etme dünya genelinde suçtur olmasa bile serbest olsa bile etik olarak uygun değildir.

  • okk @ok

   @gamsizm hakaret olmayan yazıları da siliyorsunuz zaten

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ok Elbette. Devletin kuralları da var bizim kurallarımız da.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @sedatkaplan En kaba tanımı ile hakaret fikirsizlik belirtisidir. Buradaki sorun zaten hakaretin serbestliği değil, tanımı. Bizde bu tanım alabildiğine geniş ve tamamen yoruma dayalı. Siz bugün bir firmayı ya da kişiyi gayet düzgün eleştirdiğinizi zannettiğinizde bile aslında suç işliyor olabilirsiniz. Batı bu konuda daha düzgün uygulamalara sahip.

  • okk @ok

   @gamsizm ben dun haberinizvarmı etiketine evrim ile ilgili yazı yazdım o nasıl kurallarınıza aykırı geldi de kaldırdınız bilim ve teknoloji gündemi yapıyorsunuz sıkıntı yok da Evrim’den bahsetmemde mi sıkıntı var yani

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ok Ben görmedim neye istinaden kaldırıldığını bilmiyorum. Muhtemelen üslup sorunudur. Bahsettiğiniz konu tahmin ettiğim şey ise henüz taslak. Ben de basında kaldırıldı edildi diye okudum sonra baktım ki taslakmış görüş alınıyormuş. Kişisel olarak beğenmediğim ve onaylamadığım bir metin. Yapılması gereken şey, http://mufredat.meb.gov.tr/Programlar.aspx dan girip görüşünüzü belirtmek. Kaldırıldı diye bağırıp çağıranlar hata ediyor. Sanki oldu bitti gibi. Öyle zannedilirse görüş belirteceklerin sayısı azalacaktır.

   Devletin tepkiler nedeniyle geri adım attığı uygulamaları düşünürseniz, bence memnun olmayan herkes görüş belirtmeli. Şahsen saat uygulamasının da geri alınacağını düşünüyorum.

  • okk @ok

   @gamsizm ben üslup sorunu bu olduğunu düşünmüyorum bilim ve teknolojinin birbirinden ayrilamayacagini yazdım. Kim nasıl sildi o zaman ayrıca yazımı

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ok Hamdi açıklamasını yapmış bir başka konuda.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @sedatkaplan Her ulkenin olaya bakisi farkli. Amerika gibi olamayiz, orasi hakikaten ozgurlukler ulkesi (bu konularda) ama burada orasi gibi olurasa, namus cinayetlerinden gecilmez memleket.
   Avrupa’da sahislara hakaretten dava acilmasi ender de olsa oluyor ama tuzel kisilikler icin yasalar ne diyor merak ettim bakmak lazim.

  • sedatkaplan @sedatkaplan

   @burak25 amerika veya avrupa ülkelerinin özgürlükler ülkesi olduğu yorumunu nedense ben hiç bu ülkelere giden arkadaşlarımdan duymadım. Neyse o ayrı bir mevzu. Hakaret davalarına gelince olaya şöyle bakmak lazım birazda. Bir şey olmaz ise davası da az olur. Söz konusu hakaret ve eleştiri kavramlarında görüş ayrılıkları fazla. Ama bu çizgiyi görememe konusu ülkenin en büyük gündemi. tartışma kültür ve adabı ülkemizin sıkıntısı ne yazık ki.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @sedatkaplan Ifade konusunda kastettim. Ifade konusunda kabul etmek gerekir ki ozgurlukler ulkesi. Neler neler diyorlar birbirlerine orada.

 • Horizonn @horizonn

  yaa ne tartisiliyor anlamiyorum ki ? bi insana üc kagitci demekte suc, dolandirici demekte. ne olursa olsun. günlük hayatta bu kelimeler havada ucustugu icin, kamusal alanda kullaniminda bir sakinca görmüyoruz ama öyle degil iste. sorun. mahkeme karari olmadan icerigin kaldirilmasinda olabilir, ki o konuda bence @gamsizm hakli. ben olsam ben de kaldiririm hakaret iceren yazilari mahkeme kararini beklemeden.

Gündem yarın girecek. İki gündem var bu hafta. Bizim 4mbit upload yetmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 62
 • KUTALP DOĞAN @kutalp

  vvideo istiyoruzzzz kotamızda bol problem?

 • ata @ata

  levent abi amd ye ne kadar amatör işler yapıyorsunuz diye bağırıyorsa kendisinin dahil olduğu teknoseyir de bir o kadar amatörce işlere imza atıyor arka arkaya bu sadece bu gündemlik değil 4 yıldır takip ediyorum 3-4 aydır inanılmaz aksamalar oluyor upload edilmiyor render patlıyor bir video çekilip 2-3 e bölünüp konuyor bir daha firmaları eleştirirken biz ne yapıyoruz diye de bir düşünün

  • JpnTr26 @jpntr26

   Amd gibi firmalar olmayacak şeyleri deneyerek zaman kaybetmeye lüksü olmayan firmalar. Haklılık payın var ancak amatör işlere imza atıyor olması amd ile karşılaştırılacağı anlamına gelmez. Amd para karşılığında direk hizmet veriyor, en iyisini vermek zorunda. Paralı üyelik olan teknoloji siteleri vermek zorunda ancak bu ülkede adsense üzerinden para kazanılmıyor doğru düzgün. Bunu da göz önünde bulundurup yeni şeylerin denenmesine kızmamak gerek

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @jpntr26 +999 Çok haklısın… Premium üyelik olsa adam canlarını alacak…:=))) İmkan bu kadar genç… @ata Diğer bazı ismi lazım değil adı teknoloji siteleri gibi bazı yalakalık ve hilebazlıkla özel sponsorluk anlaşmaları alıp para basmıyorlar… Güçlerine göre bir altyapı oluşturup ayakta kalmaya çalışıyorlar… Ayrıca unuttuğun ülkede paranın karşılığında hizmet alabiliyorsunda sürekli ve aynı kalitede değil…:=))) Paramızla rezil olduğumuz çok haftalar geçirdik…

  • sgur @sgur

   @ata
   hayatında hiç bir şirkette çalıştın mı bilmiyorum. değerlendirme yaparken biraz olsun şirketin ne olduğunu bilmek gerekli. şirketlerin gücü, mali dengesi ve yapabilitesine göre değerlendirmek gerekiyor.

   amd sadece danışmanın bir tanesine günlük 3 bin dolar veren, yıllık 4 milyar dolar ciro yapan, ceosuna neredeyse 1 milyon dolar yıllık maaş veren şirket. sen şu anda gidip paranla amd hissesi alabiliyorsun.

   teknoseyire bugüne kadar ne katkın oldu, bilmiyorum, ama parası ile aldığın bir hizmet yok ortada.

   fakat eğer daha iyi bir iş çıkarabileceğini düşünüyorsan buyur tüm yapman gereken bir youtube kanalı açmak.

   amd’nin eleştirilebilirliği var, çünkü parasını verip ürününü alabiliyorsun, intel ile beraber işlemci pazarındaki en önemli iki şirketten biri. dolayısı ile kötü durumda olması senin alabileceğin teknolojileri etkiliyor.

   amd yi en çok eleştirenler yatırımcıları. yatırımcısının bile eleştirdiği şirket eleştirilebilir.

   teknoseyir ise canla başla çalışan ve sunduğu hizmeti para karışılığı sunmayan bir firma. dolayısı ile mağdur olma gibi bir durumun yok. bu kadar amatör bir şirket ise sana göre, bu kadar kötü ise, tek yapman gereken şey ise başka bir yayını seyretmek. bu kadar.

  • ata @ata

   @sgur güzel kardeşim amd ile teknoseyiri karşılaştırmıyorum zaten bahsettiğim insanlara amatörce iş yapıyorsunuz derken kendi amatörlüğünü görmemek
   2- evet sen ben para vermiyoruz ama bu adamlar bizim takibimizle izleyiciliğimizle para kazanıyorlar firmalardan kusura bakma ama hayrına da yapılmıyor bu adamlar bir ev geçindiriyorlar
   3- levent abi amd yi eleştirmesi için işlemci firması açması nasıl gerekmiyorsa benim de eleştirmek için bir kanal açmama ihtiyaç yok ayrıca

 • Özgür Görgülü @ozgurg

  MP3 indirip ekranı kapatırdım, şimdi ekran açık kalması gerekiyor. Bu değişti sadece videolu gündemlerde benim için. Zamanında gelecekse benim için önemi yok.

 • o.ctl @octl

  Gündemde video isteyenlerin muhtemelen psikolojik sorunları var. Akrabalarınızı ziyaret edin. Eş dost edinin. Evden çıkın ara sıra.

Daha önce söylediğim gibi, bardaklar bitmek üzere. Artık başka bir şey bastıralım diyoruz. iletisim@teknoseyir.com üzerinden bana çizimlerinizi gönderin, seçeceğimiz birkaç tasarımı oylayalım.

Bardaklara basılan mevcut tasarımın ölçüsü 21x9cm -- 300 DPI

Vektörel olursa basan firma düzeltme de yapabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 46

Bizim kurallarla ilgili her mesajımıza özgürlük vs diye girip işimizi öğretmeye kalkanlar için taze bir örnek.

Konunun önemi yok ve adamlar haklı. İşleyişi görün diye anlatıyorum

Koskoca durumda sadece atılan bir yorum nedeniyle mahkemeye gidilmiş ve engelleme kararı çıkarılmış. Bizim de karar çıkınca haberimiz oluyor. Ama engelleme tüm konuya geliyor. Dolayısıyla içindeki tüm faydalı bilgilerle birlikte konu/durum uçuyor.
Burada aslında muhtemelen sadece yoruma engelleme olması gerekiyordu ve itiraz edilirse bu hale çevrilmesi mümkün olabilir. Ama adamlar o kadar titiz çalışmamış ve tüm konuyu şikayet etmişler ki onların avantajına tüm konunun da uçması. Elbette itiraz edecek durumumuz yok biz de konuyu sildik.

Şimdi artık umarım bir yorum yüzünden tüm konuyu neden sildinizciler için bu yeterli bir örnek olur. Çünkü hukuk yorum bazlı çalışmıyor. Başımıza bela olacağını tahmin ettiğimiz şeylerde sadece yorumları değil bazen durumu da, gereği yokken, siliyoruz. Bu örnekte de hiç gereği yoktu.

Konusu geçtikçe bu mesajımı gösterirsiniz.

Meraklısına, bu ne ilk ne de son mahkeme kararı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 63

Zoru başaralım ve siyaset yapmayalım. İyi bir şeyler söylemek mümkün değil o yüzden kavga gürültü kaçınılmaz. Boşuna mesajlarınız silinmesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 81
 • Endoskop @endoskop

  adabıyla siyaset yapılabilir ama bir tarafı kötülemek siyaset sayılmaz, siyaset diyorsak örnek akk ilgili ulaştırma bakanını eleştirebilirsiniz dolark urunu veya gümrük vergilerini bunlara izin verilmeli tabi adabında ölçülü olmalı. Ancak burda gördüğüm kadarıyla bir kesime feci şekilde acımasız cahilce eleştiriler yapılıyor, madem siyaset konuşacak kapasitede değilsiniz o zaman en mantıklı kökten yasaklanması..

 • oh no!! @oh_no

  söylenecekler söylenmiş. bu konuyu gereksiz yere dallandırıp budaklandırmayacağım.

  ama dayanamayıp şunu da belirtmek istiyorum;

  ülkenin rejimi değişirken “adabıyla siyaset yapmaya” takanlar ya da siyaset konuşmak için siyasi kariyer yapmak gerektiğini düşünenler. belki 10 yıl sonra, mahalle yanarken saç taramakla itham edilecekler. (umarım olmaz)

  biz siyasetle uğraşmasak da siyaset bizimle uğraşıyor. bu kaçınılmaz. aman neyse boşver, biz birleştirici unsurumuz, ortak paydamız teknolojiyle meşgul olalım.

  • dx486 @dx486

   “Siz siyasetle uğraşmasanız da siyaset sizinle uğraşır.” Amin Maalouf’un Doğu’dan Uzakta’sında geçen bir söz, onun da orada yaptığı bir alıntı daha doğrusu. Siyasetin sen onunla uğraşmasan da seninle uğraşacağı ama onunla ilgilenmeyenleri öncelikle etkileyecek olduğunu yazıyordu. Yani ne kadar kafayı kuma gömersen, o kadar çok etkilenirsin aslında, farkında olmasan da…

   “Korku” bütün totaliter sistemlerin kullandığı bir araç olarak ifade edilir totaliterizm literatüründe, çünkü belki de en önemli sonucu otosansürdür. Otosansür en tehlikeli, en korkunç sansür biçimidir. Düşünce ve ifade özgürlüğünün insan haysiyetine dokunan bir kısıtlanma yöntemidir. (Bu yazdıklarımın güncel siyasetle hiçbir ilgisi yok. Belki siyaset bilimiyle olabilir.)

   Ben sizin ve sizinle benzer fikirleri dile getiren arkadaşların tepkisini ve kaygısını anlıyorum ve paylaşıyorum. Ben ama bu tepkiyi biraz da kendini ifade edebileceğin ve diğerleri tarafından anlaşılabileceğin Türkçe konuşulan nitelikli mecraların azalmasına -- veya zaten hiç olmamasına bağlıyorum. Galiba çaresizce elimizde ne varsa oraya yöneliyoruz, bu bir teknoloji sitesi olsa da ve siyaset yasağı olsa da, burada hasbihal edebileceğimiz aklı başında insanlar görünce engellenmiş itirazlarımız bazen istemsizce boşalabiliyor.

   Biz daha hassas olursak ve yönetim de biraz hoşgörülü olursa -ki sanırım tüm taraflar zaten böyle, bazı istisnalar hep olur- bu zor günlerden bir şekilde geçebiliriz diye düşünüyorum.

  • oh no!! @oh_no

   @dx486 son cümle fazla iyi niyetli bir beklenti ama genel olarak katılıyorum.

 • kizilsakal @kizilsakal

  @gamsizm Siyaset, kavga tarzı konuşarında haklısınız ama sanat ve sanatla ( karikatür, resim vb. ) ilişkili bir şeyler sansürlenir kaldırılırsa işin rengi değişir bu sebep ile sanat ve sanat eserinin özgürlüğüne müdahaleye girer kimsenin sanat ve sanat eserini sansürlemeye hakkı olamaz hem yasal hem vicdani. Bir sürü kişi ile uğraştığınızı biliyorum ama sanat işin içinde var ise dikkat etmenizi rica ediyoum… iyi çalışmalar.

  Kullanıcı arkadaşlara notum : gençler site yönetiminin söylediğinin Türkçesi şu diyorki koca ana akım medya kuruluşlarını darma duman ediyor siyasiler öyle bir süreçteyiz bizi buhar ederler sitemizi korumak için bunlara dikkate edelim diyorlar haklılarda. Mümkün olduğunca kaçınmaya çalıçalım zor ama yapcak birşey yok.

 • Noway @noway

  siyaset yapani banlayin. turkce tek nefes alabildigim platform burasi, istemiyorum arkadas drama istemiyorum hayatimda, teknoloji atin ustume, beynim nefes alsin.

Alışveriş durmuş. Bizim projelerin de iptal edilmesi ile hissettiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Yüklenmesine son yarım saat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 37