Murat Gamsız paylaştı.

Merhaba
Bu gece saat 03:00 e kadar usd kurumuz 5,48 TL .
Sonrasında usd =5,5373 TL.
https://bilendenal.com/

Bilendenal.com doğru ürünü, konusunu iyi bilendenal

Bilendenal.com 21 yıldır Ram ( Bellek ) , Server ( Sunucu ) yedek parça ve depolama ürünleri ( Kingston, Samsung ve diğer 8 marka'nın) distribütörü olan Asnet'in e-ticaret kuruluşudur.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çekim hataları bu sene 12 dakika ve bugün saat 21:30'da yayında 🙂 İzlerken su içmeyin bir şey yemeyin 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26
Murat Gamsız paylaştı.

Merhaba Arkadaşlar
Yeni bilendenal.com da bazı problemler yaşıyoruz. Bu nedenle yeni bir responsive destekli HTML editör araştırıyoruz. Hangi editörü tavsiye edersiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

TS'de siyasi reklam yasak malum. Ama seçim döneminde siyasetçiler kendilerine yakışanı yapıp reklam filtrelerini yanıltıcı şekilde reklam verdiklerinden arada çıkıyor. Normalde bunların hepsi kökünden engelli. O yüzden bana link şeklinde iletirseniz, bu mesajın altına yazın, hem reklamı hem de o reklamı veren ajansı uçuruyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

Bu Mi Box'ın fiyatı aşırı artmış. Şu haliyle tavsiye edilebilecek gibi değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 32

Bir arkadaşım Amazfit Bip almış Türkçe karakter sorunu yaşıyormuş. Kolay yolu var mı halletmenin? Bende yok bakamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 20

Bu gece gündemin sonunda sekizinci yıldan da konuştuk. Erzak hazırlayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen 3D printer konusu açmıştım. Ama yardımcı olmadı tabii. O yüzden hedef göstererek yazmaya karar verdim. Fotodaki gibi küçük ama üzerinde detay barındıran objeleri iyi basması önemli. Do it yourself işine girecek zaman yok. Hazır sistemler öncelikli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23
 • M.Tolga YURTCAN @yurtcan

  Ufak bir kaç bilgilendirme yapayım, En önemlisi; dosyam hazır PC'deki gibi Print dediğimde o dosya basılacak diye bir şey 3D printerlarda yok. Dosyayı başka bir yazılımla dilimlemelisiniz, Bu iş için yazılımlar var ama yazıcıya gönderilecek dosya içerisine bir sürü ayar yapılması gerekiyor (Filament sıcaklığı, Hız(lar), yatak sıcaklığı, geri çekme hızı, doluluk oranı, ilk katman ayarları, v.b. ), Bu nedenle bu işin göründüğü kadar kolay olmadığını bilmenizde fayda var. Eğer arada sırada bir şeyler basacaksanız 3D baskı hizmeti veren bir yerde bastırmanız çok daha doğru olacak. Kullanılacak malzemeden malzeme boyutuna, otomatik yatak hızalamadan, filament seçimine kadar çok fazla değişken var. bunlarla uğraşmadan 3D yazıcı işine girmek öyle kolay değil. ABS basarken koku yapar (Kullanmadım, deneyim yok) ve ABS için ısıtmalı yatak şart. Kaliteli filament kullanımı çok önemli, her bastığım olacak diye birşey yok, Örneğin PETG filament ile baya sorun yaşadım. Detay çok önemli ise benim tavsiyem FDM yazıcı (Filament) yerine SLA yazıcı (Reçine) alınması

 • Alperen Tunçeli @alperen141

  @gamsizm Ben olsam tek parça basmak yerine onu kite çevirirdim. Daha küçük makinelerde de basılabilir bu sayede. Ama bu sanırsam kişisel bir proje değil de bir 3D Printer konusuyla alakalı.

 • Archbrook @archbrook

  3d printerlar çıktığından bugüne büyük gelişim göstermedi. Büyük yatırımcılar işe girmeden de pek bir yenilik gelecek gibi durmuyor.

 • cybernick @cybernick

  GONK droid bir de bacakları şart ama.