Bu gece, iki bölüm sürecek LP şov var. Damardan donanım. Şimdiden hazırlanın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16
Murat Gamsız paylaştı.

@hkellecioglu Diğer oturumlarımızı kapatma seçeneği var mı? Ben bulamadım. Ama wordpress içerisinde dahili olarak var. TS için kullanılabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarının videosu NDA nedeniyle bu gece değil, yarın gelecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 32

Millet, Aral’a ve oyun satıcılarına kızıyor ya, Aral ve oyunları çıkarın, yerine sevdiğiniz bildiğiniz markaları ve ürünleri koyun, hiçbir şey değişmez. Aldığınız her üründe benzer diyaloglar dönüyor. Yapılan her indirim neticesinde firmalar arasında dönen konuşmaları bilseniz, açıklanan dokümanların son derece masum olduğunu görürdünüz. Muhtemelen bir gün ortaya çıkar diye yazışmalardaki dil ‘seviyeli’. Bir oto kontrol uygulanmış.

Bunu gündemde vs konuşamayız. Ertesi gün kendimizi mahkemede buluruz. Birgün belki emekli olursak anı kitaplarımızda yazarız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 126
 • TeknoBeygir @teknobeygir

  Başımız belaya girebilir düşüncesiyle konuya gündemde değinmediyseniz, bu yaptığınızın adı oto sansürdür. Kusura bakmayın. “Biz geçmişte bu konuya değinmiştik” açıklaması da tatminkar bir açıklama değil. Zira ortaya dökülen yazışmalar, verilen cezalardan çok daha fazla konuşulmayı hak ediyor. Siz sektörün içinde olduğunuz için bu tür yazışmalardan haberdar olabilirsiniz. Ancak biz takipçiler yeni haberdar olduk. Bunu hesaba katmanız lazımdı. Hala yorumlara verdiğiniz cevaplarda tavrınızda ısrar ediyorsunuz.

 • Kaan @k

  Otosansürden bu korkuyu salan dışında kimseye fayda geldiği görülmemiştir.

 • eSa @esa

  @gamsizm Peki ne yapalım abi ekmeği bile Çin’den sipariş vereceğim o duruma geldim.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Yapacak pek bir şey yok. Olayın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen adı geçen firmalar hayatlarına devam ediyor. İnsanlardan bir protesto vs görmediler. Düzen de değişmedi. Cezaların daha da caydırıcı olması ve ihbar beklemeden devlet tarafından denetlenmeleri gerekiyor. Tüm sektörler için böyle bu. Kim tekelse kuralı kendi koyuyor. Zamanında Intel korkusundan koca koca firmalar AMD anakartları beyaz, isimsiz kutularda sattı. Ki ABD var AB var tekelleşmenin sonunun kötü olduğu yerler bunlar. Ona rağmen yaşandı.

  • eSa @esa

   @gamsizm Kendim adıma elimden geldiği kadar bu firmaları kullanmıyorum temin mümkün ise başka yolları deniyorum ama dediğiniz gibi topluluk tepki göstermedikçe değişen bir şey olmayacak. Bir ara 2 si 1 arada pc almayı düşünüyordum çok araştırdım takip de bulundum indirim yokken örnek veriyorum 100 lira ise indirim gelmeden 1 gün önce 200 yapıp %30 indirim diyorlar ve maalesef bizler de inanıp kanıp hemen alıyoruz.

   Belki sizler bu alışverişlerin alternatif yolları hakkında bilgilendirmeler yapıp bir nebze de olsa bu tekelleşmeye karşı bilinçlendirme yapabilirsiniz.

  • Paralelport @paralelport

   Hayır. Yapacak çok şey var: sadece acemi tüketiciler olduğumuz için işi bilmiyoruz. Dersimize çalışmamız gerek. Pes edenlere bakmayın.

   Bu ülke mükemmel mi? Değil. %100 sorunsuz mu? Değil. Bunları herkes kabul ediyor. Fakat ülke %0 da değil. Tek eposta ile semtimdeki ufak yeşil alan 2017 bütçesine alındı, alan yenilendi. Tek eposta ile koca havalimanında sistem değişti.

   Bugün GDO tespit edilince kamuoyuna bilgi veren bir bakanlık var. Firmaları açıklayamadı diye ümit kesmemek gerek. Ne oluyor bizde? Halk bir şey çıkmaz be abi, böyle gelmiş böyle gider be abi diye teslim oluyor, oyu ile işbaşına gelen bakanlığa tek telefon bile açmıyor. Change.org’a yazmakla bu işler tam olmuyor, ama ilgili makama mesela BİMER’e tek eposta atsan işe yarar. Halbuki bu toplumda helal gıdaya ve kanserojen maddelere önem veren çok kişi var; bilinçlenseler gerisi gelir.

   Bir ülke onun vatandaşları kadar iyi olabilir. Ben çoktan kendi vatandaşlarınca güzel işler hale getirilmiş bir ülkeye kaçayım da kendimi kurtarayım demek belki bir çözümdür. Çoğumuz için değil.

   (Dipnot: Bu konuda raporu okumayı henüz bitiremediğim için başka bir şey yazacak değilim. Muazzam rapor. Rekabet Kurulu epey sıkı çalışmış).

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @paralelport Pek çalışmalarına gerek kalmadı. Tüm o veriler firmalara baskın yapılıp HDD’ler kopyalanarak elde edildi. Zaten aklımda yanlış kalmadıysa 2 sene sürdü bu iş. Hatta gündemlerin birinde konuştuğumuzu hatırlıyorum, bi araştırma vardı ne oldu o iş diye. Uzun bir sessizlik olmuştu.

   Hodri meydan. Firmalar orda. Buyrun tepki koyun. Ben merakla izleyeceğim. Hiçbir şey olmayacak ve de değişmeycek iddiam bu.

 • Mahzuni @mahzuni

  Genel olarak takipçilerin serzenişlerini anlıyorum ancak editörlere hak verilmesi gerektiğini, …mış gibi yapmak yerine hiç gündeme almamalarını anlayışla karşılamak gerektiğini düşünüyorum. Hele hele vay efendim siz bundan çıkar sağlıyorsunuz gibi görüşleri ise nitelendirecek sıfat bulamıyorum.

  Bakın zamanında (03.12.2015) çekilmiş “Türkiye’de oyunlar neden pahalı?” isimli videoyu hatırlatmak isterim. https://teknoseyir.com/turkiyede-oyunlar-pahali
  Yorumlar kısmında gayet güzel yazılar var ve @nikomedya sormuş Mart 2015’te rekabet kurulu tarafından açılan soruşturma ne oldu diye. Soruşturma 2 sene sonra anca sonuçlanmış. 2 sene boyunca neyi araştırmışlar acaba?

  Ülkede her alanda açık açık her türlü yolsuzluk hırsızlık yapılıyor. İnsanlar baskı ve tehditle sindiriliyor. Teknoseyir’e gelince vur abalıya …

Murat Gamsız paylaştı.

Merhaba
AMD Ryzen işlemciler piyasa çıktığından beri, bize çok sık gelen uyum sorularına tek tek yanıt vermek yerine, kısa sürede bir makale hazırladık ve PDF de uyumlu Hyperx ürünleri paylaştık. Bu makale taslaktır, elden geçip tekrar yayınlanacak.

https://bilendenal.com/tavsiye/ryzen-islemciler-ile-uyumlu-hyperx-bellek-ram-listesi

Ryzen İşlemciler ile uyumlu HyperX Bellek ( Ram ) Listesi

AMD Ryzen işlemciler ile Intel’in tahtını zorlamaya başladı. İşlemci pazarında neredeyse tek kalan Intel’in karşısında AMD Ryzen serisi işlemciler ile tekrar küllerinden doğuyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Murat Gamsız paylaştı.

Dizelin işi iş. Euro6 emisyon standartlarının firmalarca yanlış anlaşılıp “Euro eksi 6” olarak tatbik edildiğinin ayyuka çıkması ile birlikte bugünleri göreceğimiz aşikar idi.

Times’ın habere göre AB’den çıkmaya çalışan hükümet dizel araçlardan 20 poundluk günlük vergi almayı düşünüyormuş. “Toxin Tax” demişler. Zehir Vergisi olarak çevirebiliriz. Haber 1 Nisan tarihli değil, muhtemelen doğrudur. Aracın yeni değilse (ne demekse) günde 20 Pound isteyeceklermiş. Havası en kirli ilk 10 şehirde tüm dizel taşıtlar kapsama girecek, diğerlerinde sadece ticari dizel araçlardan bu rakam tahsil edilecekmiş. Maksat dizelden tüketiciyi soğutmak.

Buna ek olarak Ekim ayında Londra’da yürürlüğe girecek yeni uygulamaya göre müslüman belediye başkanı Sadık Han yüksek emisyon değerine sahip araçlardan 10 Pound alacak diye not düşmüşler. Bu çoktan kesinleşmiş.

Çok yakında bizim topraklarda da benzerini işitiriz diye düşünülebilir.

http://www.autocar.co.uk/car-news/industry/daily-diesel-toxin-tax-£20-planned-35-urban-areas

#otoseyir

Daily diesel 'toxin tax' of £20 planned in 35 urban areas | Autocar

Another blow for drivers of diesel vehicles as the Government moves to improve air quality in English cities
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 21
Murat Gamsız paylaştı.

Çizgi Tagem yardımınızı rica ediyor.

Bilişim sektöründe çalışan arkadaşların aşağıdaki Bilişim Sektörü Çalışan Ücretleri araştırmasına katılmasını rica ediyoruz.

http://www.opinionstage.com/nsaral/bili%C5%9Fim-teknolojileri-2017-%C3%9Ccret-ara%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1/

Bilişim Teknolojileri 2017 Ücret Araştırması

Daha önce 2013 yılında yaptığımız Bilişim Teknolojileri Ücretler Araştırmasını (http://www.niyazisaral.net/?p=2051 ) 2017 yılında tekrarlıyoruz. Bilgi ve İletişim Teknolojileri...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu gece güzel video var buralarda olun bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 35

Mass Effect Andromeda incelemeleri gelmeye başladı. Oyun felaket olmuş. Almayı düşünenler bir daha düşünsün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 31
 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Ülen konsol aldık. Hangi oyunu almayı düşünsem bir terslik oluyor ama hayırlısı 😀

 • disaster @disaster

  Başarısını büyük oranda hikayesini arakladıkları Babylon 5 a borçlu olduklarını düşündüğüm için 0 ladıktan sonra başarabileceklerine inanmıyordum zaten

 • TC Meric TENSI @mehdi-tensi

  3 te zaten cilkini cikarmislardi. Verdigim paranin bir kurusunu bile haketmedi 3. 1 ve 2 yi alip konu bitsin diye almistim. Pisman oldum tabii. Korsana hayir diyelim ne diyelim artik. 😀

 • UgurEfendy @ugurefendy

  oyunu çıktığı ilk günden beri oynuyorum söylenen gibi kötü değil başından kalkamıyorum muhteşem bir oyun, Witcher 3 ten sonra aranılan kan bulundu 🙂 atmosferi iliklerinize kadar hissedeceksiniz hiçbir şekilde abartmıyorum…

  • Salih Kızılkaya @salihkizilkaya

   Bende biraz oynadım, özellikle ara sahnelerde insanlar biraz şaşı bakıyor. Buglarda fazlaca var. Yakın zamanda Ghost Recon Wildlands oynamıştım bugları onunla kıyaslarsak biraz daha fazla. Oynanış olarakta tam bitmemiş havası sezdim ama 4-5 güncelleme sonra her şey yerli yerine oturur diye umuyorum.

  • UgurEfendy @ugurefendy

   @salihkizilkaya bence oyun çıkmadan yapılan linç girişimiyle fazla etkilenmiş olabilirsiniz ilk başta bende şüphe etmiştim ama olayları tarafsız yorumlayabilen bir yapım vardır oynamaya başladıktan sonra her geçen saat daha fazla keyif almaya başladım oyundan tabiki eksikleri var ama bu eksikler sadece görsel bazı bug lar keyif almanı etkileyecek bir durum yok oynanabilirliği etkileyen hiçbir bug a rastlamadım özellikle dövüş mekanikleri çok hoşuma gitti. Wildlandı da oynadım hatta bitirdim ama ondan bu keyifin yarısını bile almadım.Bu oyunun Atmosferi beni çok etkiledi gerçekten bilinmeyen bir evrende olduğunuzu ve bazı şeyleri ilk sizin keşfettiğiniz duygusunu size fazlasıyla hissettiriyor, hikayeyede çok bok atmışlardı ama bence gayet doyurucu şu an büyük bir hikayeye zemin hazırlıyolar ek paketlerle müthiş bir içerik geleceğine eminim. İnternetteki bu karalama kampanyası bilinç altına işledi resmen bende bunu kanıtlamak için kendimce bir test yaptım eskiden oyuncu olup artık oyuna vakit bulamayan arkadaşlarımdan birkaçına oyunu gösterdim artık gündemi takip etmediklerinden bu oyundan haberleri yoktu sonuç olarak oyuna bayıldılar hatta biri işyerinden bir hafta yıllık izin aldı sırf bunu oynamak için abartıyorum gibi gelebilir ama bunlar doğru…

  • Salih Kızılkaya @salihkizilkaya

   @ugurefendy ben mass effect serisini hiç oynamamışım, açıkcası ilgimide hiç çekmiyordu. Bu oyunla ilgili yapılan gördüğüm tek kötü yorumda burada Murat Gamsız’ın yaptığı oldu çünkü hiç takip etmedim bu oyunu. Tesadüfen bana hediye geldi ve o sayede oynama fırsatı buldum, yoksa hiç alıpta oynamam yani. Oyunun atmosferi falan süper ona diyecek lafım yok ama örneğin oyunun başlarında yıldırımların olduğu bir yerden geçerek mağaraya giriyoruz ya orada mağaraya girdiğimde karakterimin ayakları toprağın içine girdi, aksiyona ilk girdiğimiz kısımda zıpladıktan sonra sırtındaki o aleti kullanarak aniden yere inme varya onu kullandım karakterim dünyanın içine girdi aşağı doğru uçmaya başladı, oyunu kapatıp açınca aynı yerlerde tekrar sorun yaşamadım. Birde insanların gözleri bir acayip değil mi sizcede 🙂 ama dediğim gibi bu hatalar birkaç güncelleme sonrasında düzelmiş olur sonrasında tadından yenmez. Hikaye konusunda bir fikrim yok, eski oyunlarda nasıldı bilmediğim için birşey diyemiyorum. Dediğiniz gibi Wildlands’ten daha güzel bir oyun ben sadece bug fazlalığı anlamında karşılaştırmıştım yanlış anlaşılmasın.