Sunucu sorunu nedeniyle bir süre kapalı kaldık ama halledildi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
Murat Gamsız paylaştı.

Bu hafta muhabbet koyu. Türkiye’nin ilk Sithtrooper miğferi, Bölüm 9 spekülasyonları ve dahası ... İyi bayramlar.
https://youtu.be/fErGyMJQGaA

EP 30 - "Yükselen Ölüm Yıldızı", "Rey=Shmi" teorisi ve dahası...

3D yazıcıdan taze, sıcak-sıcak Sith Trooper miğferi... “Yükselen Ölüm Yıldızı” konsepti kafaları karıştırdı https://movieweb.com/the-force-awakens-concept-ar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anlata anlata dilimizde tüy bitti belki Kuzuloğlu söylerse inanırlar. İnternette bir işin iyi olması, onun sonunu hazırlar sadece. Ne kadar büyürse o kadar dert olur. Ve başta bir gelir modeli oluşturulup işletilmediyse sonradan deneyip bulamadığınızda o işi sonlandırmanız gerekir. Sponsorların içeriği etkileyeceği ve aynı işin olmayacağı kısmı da yüzde yüz doğru. Biz aynı durumda Plus yolunu seçtik. İçeriği özgür tutup tamamen sponsorla devam etmenin yolu yok çünkü. Çok az firma müdahale etmeden sponsor oluyor o da kurtarmıyor. Çünkü sponsorluk da bir kültür ve bizde çok az firmada var. Bizde sponsorluk genelde bir reklam aracı ve tabii para verilen yerin buna uygun hareket etmemesi kabul edilemez.

Türkiye şartlarında çok faydalı bir işti. Türkçe olması bile yeterliydi aslında. Yazıda o konuyla ilgili bir bölüm de var. Okuyun derim tamamını.

Hoşçakalın - Dünya Halleri

Yaklaşık 5 yıldır dünyadaki gelişmeleri takip etmeye odaklanan Dünya Halleri sitesi, yayın hayatına bugün itibarıyla son veriyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23

Netflix ve diğerleri sansürden şu maddeden yırtabilir. Sonuçta Netflix'e üye olmak için gereken kredi kartı şu bu haricinde bu yayınların çocuk profili de desteklemesi söz konusu.

'çocuğun üye olamayacağı ve kişiye özel üyelik sistemi ile hizmet veren internet ortamından yayın lisansı verilen medya hizmet sağlayıcılar ile internet yayın platform işletmecilerine, 6112 sayılı Kanundaki ve bu Yönetmelikteki çocukların korunması amacına yönelik hükümler uygulanmaz.'

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25

Bu gece yeni bir Plus bölümü başlıyor. Hep söylüyorum, yeni bölümler için yeni yüzler şart. Bu seride de bize yeni bir isim eşlik edecek. Uzun zamandır benden istenen bir içerikti işin ehli anlatacak. İlk iki video herkese açık. Bakalım ne diyeceksiniz. Bekleyin derim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Murat Gamsız paylaştı.

@gamsizm IMEI kanunu çıktı
#haftalıkgundememalezeme
MADDE 23 – 5809 sayılı Kanunun 57 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve maddeye aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

“(1) İşletmeciler, elektronik kimlik bilgisi değiştirildiği tespit edilen, uluslararası dolaşım hizmetlerine yönelik düzenlemeler ve Kurum düzenlemelerine uymayan elektronik kimlik bilgisini haiz cihazlara, kayıp, kaçak veya çalıntı cihazlara, elektronik haberleşme hizmeti veremezler. Ancak, Kurumun MCKS’sinde kayıtlı iken elektronik kimlik bilgisi kopyalanmış gerçek cihazlar ve mobil haberleşme hizmeti sunan işletmeciler tarafından finansman borcu bulunduğu bildirilen cihazlar borcun devam ettiği süre boyunca sadece eşleştirme yapılan abone numaraları ile kullanılmak üzere kullanıma açılır. İşletmeciler finansman borcu ödenen cihazları, eşleştirme yapılan numara kısıtının kaldırılmasını teminen MCKS’ye bildirir.”

“(3) Kurumun MCKS’sinde kayıtlı iken kesintisiz yedi yıl süreyle elektronik haberleşme şebekelerinden hizmet almayan cihazların elektronik kimlik bilgileri kayıtlı olmaktan çıkarılır. Bu yedi yıllık sürenin hesaplanmasında bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki süre de dikkate alınır. Bu suretle elektronik kimlik bilgileri kayıtlı olmaktan çıkarılan cihazların kullanıcılarının, Kurum düzenlemeleri çerçevesinde başvuru yapmaları hâlinde cihazların elektronik kimlik bilgileri tekrar kayıtlı hâle getirilir.

(4) Bu maddenin uygulanmasına ve cihaza ilişkin borcun ödenmemesi hâlinde cihazların MCKS üzerinden kullanıma kapatılmasına ilişkin usul ve esaslar Kurum tarafından belirlenir.”

MADDE 24 – 5809 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Elektronik kimlik bilgisi değiştirilen ve borcu bulunan cihazlar

GEÇİCİ MADDE 6 – (1) Kurumun MCKS’sinde kayıtlı olmakla birlikte bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş olan cihazlar ile Kurumun uluslararası dolaşım hizmetleri çerçevesinde yaptığı düzenlemelere uymayan cihazlara elektronik haberleşme hizmeti verilmesi dört ay içinde engellenir. Bu cihazların kullanıcılarının, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde Kurum düzenlemeleri çerçevesinde başvuru yaparak iki yüz elli Türk lirası tutarındaki kayıt ücretini genel bütçeye gelir kaydedilmek üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı muhasebe birimi hesabına yatırmaları hâlinde, cihazların elektronik kimlik bilgisi ilgili abonenin numaraları ile eşleştirilerek kullanılabilir.

(2) Bu maddeyi ihdas eden Kanunla, bu Kanunun 57 nci maddesinin birinci fıkrasında yapılan değişiklik uyarınca finansman borcu bulunduğu bildirilen cihazların kısıtlanmasına ilişkin hüküm, bu maddenin yürürlük tarihinden sonraki iş ve işlemlere uygulanır.”

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zomato ile ilgili reklam/ref link atan vs kişiler bir haftalık banı görünce şaşırmasınlar. Gördüklerinizi hemen bildirin banlayalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Umut'un önerilerinde artık anket de var. YouTube üzerinden 5 fiyat kategorisine oy verebilirsiniz. Kart sınırı 5 olduğu için bazıları açıkta kaldı.

https://www.youtube.com/watch?v=QvH7EkwGWp4

Telefon Satın Alma ve Piyasa Rehberi - Temmuz 2019

Umut Koçak ile Temmuz ayının telefon önerilerini hazırladık. 00:43 1000TL altı telefonlar 04:51 1000-1500TL arası telefonlar 06:53 1500-2000TL arası telefonl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16
Murat Gamsız paylaştı.

25 bölüm olmuş be. 25 bölümdür Star Wars konuşuyoruz.
https://youtu.be/glIq9DUVrJU

EP 25 - Hiperuzaydan haberler…

Galaksinin Sesi ekibi abonelerine rozet dağıtıyor. YUCON: Awakening etkinliğinde buluşalım. Galaksinin Sesi ekibi Yeditepe Üniversitesi Bilim Kurgu Kulübü’nü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap