Murat Gamsız paylaştı.

Merhaba
Bilendenal'da haftasonu için indirimleri tanımladık. Ana sayfa banner altında görebilirsiniz.
https://bilendenal.com/

Bilendenal.com Doğru ürünü bilendenal

Bilendenal.com Doğru ürünü bilendenal.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft Xbox One S 1TB All-Digital Edition Oyun Konsolu + Fiyatı

Microsoft Xbox One S 1TB All-Digital Edition Oyun Konsolu + en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Kaçmaz.

Paşabahçe İncebelli Çay Bardağı, Sade, 125 ml, 6 Parça: Amazon.com.tr

Paşabahçe İncebelli Çay Bardağı, Sade, 125 ml, 6 Parça: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Youtube ücretli abonelik sistemini Türkiye'de de açtı. Bize de o hak geldi. Tabii bize has bir durum oluştu. Bir yanda kendi abonelik sistemimiz ve 800 üyesi diğer yandan da Youtube ve bizim sisteme kıyasla sunduğu oyuncaklar ve kolaylıklar. Tam olarak biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz. 2020 genel anlamda kocaman bir belirsizlik olduğu için muhtemelen deneyerek bulacağız. İyice öğrenip anladıktan sonra Youtube'un abonelik sistemini kullanıma açıp test edeceğiz. Sonuçlara göre bir rota çizilir yeni yılda. Keşke baştan böyle olsaydı da bizi uğraştırmasalardı diyoruz tabii.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 52
 • onurkenan @onurkenan

  Takipçi tayfanın genç olması beklentiler ve gerçekler arasındaki farkın daha da büyükmüş gibi görünmesine yol açıyor sanırım. Türkiye'de teknoloji editörlüğü/dergiciliği/yazarlığı, artık adını döneme göre siz koyun, ne yazık ki çok para getiren bir iş olmadığı gibi; bu işi azıcık ciddi şekilde yapan yorumlayan editörler zaten camiada sevilmeyip, bu işin devamlılığını sağlayan para akışının reklamın da kesilmesine neden olmaktadır, olmuştur, oluyor.. Gençler bilmez ama bu PC Magazine, Pc World zamanında da hem editörler hem biz okurlar bunu yaşadık, dark hardware toms hardware zamanında da ne yazık ki gördük.. ee şimdi de sadece ortam ve yıl etiketi değişik ama durum aynen gerçekleşmeye devam ediyor.. Sevgili teknoseyir kemik editörleri durumu zaten yaşayarak bildikleri için, ayakta kalmak ve emeğin karşılığını görmek adına bu tarz bir yönelimin, ki kendilerine de örnek teşkil eden ars teknika gibi örnekleri ve başarılarını görerek, Plus sistemine geçiş yaptılar. Plus sayesinde de işte ekipman güncellenmesi ve yeni editörlerin sisteme dahil edilmesi ve daha rahat nefes alma daha rahat konuşma sağlandı diyebiliriz. Plus değilim evet, Plus ile söz verilmişti indirim olacaktı, canlı yayın olacaktı gibi söylemlere de sadece gülerim, ne yazık ki.. hele ki çağa ayak uyduramadınız gibi arada sert yorumlar okudum ki, resmen nasıl bir beklenti içinde bu okurlar/takipçiler dedirtti. Hala teknoseyirin arkasında büyük bir medya şirketinin olmadığını ve bağımsız, tarafsız bir teknoloji sitesi olmaya çalıştığını görmek lazım. çağa ayak uydurduğu iddia edilen yerler bildiğiniz "spec reader" siteler ve türevleri.. incelemeler yalın, daha çok ürün spesifikasyon okuma şeklinde gözlemlediğimiz yorum ve bilgi birikimi katmadan işlerin yapıldığı, hızlı bir üretimin olduğu ortamlar ne yazık ki.. Burada @gamsizm sadece en başta böyle olsaydı "keşke" ve "şimdi nasıl olacak" şeklinde bir iç ses çıkarmış sadece.. demotive etmek yerine yapıcı eleştirilerde bulunmak daha güzel işlerin çıkmasını sağlayacaktır. ama en önemlisi burada takipçilerin içerik konusunda sayıdan çok kalitenin önemli olduğunu anlayabilmesi ve savunabilmesi..

  • protego @protego

   O gülüyorum dediğiniz vaatlerin yer aldığı TS plus tanıtım videosu bugün hala teknoseyir youtube kanalının anasayfa videosu. Yapılan bir iş için verilen vaatler yerine getirilmediğinde, bu dile getirilince gülüyorsanız, bu sizin etik ve iş ahlakı anlayışınızın olmadığını ve kraldan çok kralcı olduğunuzu gösterir anca. Bir de kitleye genç diyip beklentiler ve gerçekler diye saçmalıyorsunuz. Beklentiyi kim oluşturdu? Vaadi veren. Gerçeklerle örtüşmeyen vaatler verildi demek ki. Bunun için "genç kitleyi" suçlayabilmeniz takdire şayan bir durum gerçekten. https://youtu.be/RTZsZYJr0Bg

   Ayrıca çağa ayak uydurmak için spec reader siteler gibi olmak gerekmiyor. Bknz. Mesut Çevik. Önünüzde canlı örnek. Mesut Çevik akşamları evinden 1 saat canlı yayın yaparken arkasında hangi holding var da haberimiz yok?

  • onurkenan @onurkenan

   @protego bilmem belki haklı olduğunuz benim gözden kaçırdığım bir nokta vardır vaatler kısmında. Ben plus üyesi değilim ve üyelik sayfasında çıkan "vaatler" şu şekilde: Reklamsız tasarım, Videolara erken ulaşım, Çekilişler ve İndirimler, Canlı yayınlarda soru sorma ve yorum, Abonelere özel işaret. Bildiğim kadarıyla da hepsi yapıldı, benim şahit olduğum kadarıyla.. ama bunun dışında özel olarak sizlere/kişilere vaatlerde bulunuldu ve o şekilde sisteme abonelik yapıldı ise, o zaman haklısınız diyebilirim.

   İlginç ve sert bir bakış açısı ile konuya yaklaşıyorsunuz, ne yazık ki bu sırada yine konudan uzaklaşıyorsunuz.
   teknoseyir ile bir bağım yok, kralcı da değilim, plus üyesi de değilim, plus üyesi olmayı da düşünmedim, teknoseyir olmazsa olmazım değil.. ama yeterince uzun süredir hayattayım, bu işlerin ne olduğunu nasıl ve neden yaşandığını gördüm; şu an olan da farklı değil diye belirtiyorum yorumlarımda. teknoseyirin de bu konuda kendince "bağımsız" ve "hala hayatta" kalabilmek adına bir şeyler yapmasını destekliyorum. sizin gibi gençler buna kralcılık diyorsa, saygılar, tartışacak değilim, kralcıyım diyelim..

   size hak verdiğim gerçekten bir konu var: hep kalite olsun, nicelik değil nitelik önemli aman dikkat gençler şeklinde öğüt vermeye çalışmışım yorumum da.. gerek yokmuş..

   İlginç ve sert bir bakış açısı ile konuya yaklaşıyorsunuz, ne yazık ki bu sırada yine konudan uzaklaşıyorsunuz dediğim gibi. bu sırada hakarete varan sözler sarf ediyor olmanız da üzücü.

  • protego @protego

   @onurkenan Bu konuya sert yaklaştığım doğru ancak amacım hakaret etmek değildi kesinlikle ve o mantıkla yazmadım, eğer öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın, özür dilerim.

   Vaatlerin hepsi yerine getirildi diyorsunuz, gerçekten getirildi mi sizce? Plus'ın konuşulduğu videoda LP kendi ağzıyla "artık insanlardan para alıyoruz siteye uğramamız lazım" dedi. Geldi de gerçekten, yazmaya başladı sitede, ama 2 hafta. 2 hafta sonra tekrar ortadan kayboldu. Canlı yayınlar olacak dendi yayında çekilişler olacak dendi, ilk yaptılar bir kaç tane, sonra bıraktılar. Donanımdır internet kalitesidir çokça sorun söylediler. Sonuç olarak hala yapılmıyor. Evet bilim gündeminde yapılıyor şu an ama sadece bilim gündemi. Plus ilk geldiğinde baya canlı yayın oldu sonra birden kesildi. Bunu daha önce MG ile de konuştum ve kendisi de kabul ediyor zaten. Ama sonuç değişmiyor, şu an bilim gündemi hariç canlı yayın yok, ki o da zaten HK ve CA internetten videolu görüşme olarak çektikleri için canlı muhtemelen. MG ve LP canlı yayınları görmüyoruz hiç. Plus geldiğinde oyun gündemi canlı olmuştu mesela o da yok artık. İndirimler konusuna gelirsek, aylardır hareket yok. İlk başta hatırlar mısınız bilmiyorum plus geldiğinde, fırsatlar sayfası doluydu, sürekli yeni şeyler ekleniyordu, 2 ay sonra onlar da bitti. MG'nin buna da itirazı yok. Kendi bakış açısından haklı sebebi de var konuştuğumuza göre, ama sonuç değişmiyor. Plus ile verilen vaatlerin hepsi ilk birkaç ay gayet güzel yerine getirilip sonra bırakıldı. Benim itirazım buna işte. İnternet mi kötü? 10/10mbit Superbox alınıp çok güzel yayın yapılır. Bir çok twitch yayıncısı böyle yapıyor şu an. Ama sorun bu değil, sorun canlı yayın yapmak istememeleri. Tahminimce de burada taş koyan LP. Ama o zaman "canlı yayın olacak plus gelince" dememen lazım. Bunu dersen insanlar ister. Durum buyken vaatler yerine getirildi diye nasıl diyorsunuz anlamadım. Evet getirildi de ilk birkaç ay için. Plus çıktığından beri aboneyim, ilk aylar çok güzel yapılıp sonra boşlanması benim zoruma gidiyor sizi bilmem ama. Sürekli düşen abone sayısı da bunu gösteriyor.

  • Soner Toraman @tora

   @protego Örneklerinizde haklısınız fakat sizin gibi vaadedilen hizmetleri bekleyen bir kesim olduğu gibi, vaat beklemeyen, sadece destek olma fırsatı kollayan bir kesim daha var. Yani TS vaatlerine sadık kalmasa bile desteği kesmeyecek birçok kullanıcı var. Bu imkan devam ettiği sürece hangi platformda olursa olsun destek gelir, TS bir şekilde devam eder.

  • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

   @tora Ben şahsen, Oyun gündemi için plusu devam ettiriyorum. Yoksa hiç bir amacı kalmadı. Tamam destek vermesine verelim ayakta kalınması için de, ayda yılda bir bari yapılsın şu canlı yayınlar. İnsanarın beklentileri günümüz standartlarında hiçte öyle önemli şeyler değiiler.
   Ha hak yemek gibi de olmasın. TS'nin dürüstlüğü de plus aboneliğimin devamında bir etken. Bu ikisini çıkarınca geriye hiç bir şey kalmıyor.

 • davinci @davinci

  Mesele İRADE meselesi. Kimse Teknoseyir'in çizgi değiştirip ilkesiz yayın yapsın, parayla satın alınıp reklamvari tanıtımlar yapsın demiyor. Maddi olumsuzlukları hepimiz yaşıyoruz, ama bunları aşmak için de ortada yol varken defalarca ılımlı sonra daha sert eleştirildiği halde bu yola girme iradesini gösteremiyorlar. Plus ortada yokken editörlerin bir adımına karşı burada duyarlı olanlar koşarak karşılık verdi. Kimse bir anda bütün vaatlerin ya da gerçekçi olmayan vaatlerin olmasını beklemiyor, isteyemez de zaten. En düzgün üslupla yazılmış eleştiri ve önerilere bile bir cevap verme sorumluluğu duymayıp, bir işi başarmadan başka işlere soyunmak hem güven hem inandırıcılığı sorgulatıyor.

  Özetle, zorlukları biliyoruz. Maddi sıkıntıları herkes yaşıyor. Başka yayınları gerek çizgisi gerek yayıncıları açısından takip etmeyip buraya inatla güzelleştirmeye çalışıyorsak karşılığında bir şeyleri yapmak için bir adım atmak için İRADE bekliyorum kendi adıma. Yoksa kendi işleri olan teknoloji yayıncılığını yapmaya iradeleri yoksa değil Youtube hiç kimse kurtaramaz, yardım edemez.

 • Gökay Aktan @aktangokay

  İkisi de açık olsun isteyen istediğine abone olur =) Daha iyi. iki yere de abone olup daha çok destekleriz.

 • Erdinç Yılmaz @erdinc8

  Demek kafalarındaki belli bir abone sayısının altına inmiyor ki, nasılsa abone olutorlar diyip sallıyorlar. Maalesef ülkenin gerçeği bu, bir gazla başlar herşey, sonra sallanır. Belki gündem de birçok kez eleştirdikleri şeyleri kendileri yapıyor TS.
  Milletin dediği gibi ayda bir kere de olsa canlı yayın zor olmasa gerek! Yağılan işe saygı pek olmayan birşey ülkemizde.

Murat Gamsız paylaştı.

Bu hafta Teknoloji ve Bilim Notları dolu dolu geçecek. Haberleri hazırlamayı yeni bitirdik, suya karışan antidepresanlardan, yeni ötegezegenlere, iyi stresten e-sigaralara pek çok konu var, kaçırmayın derim 🙂 #HaberinizOlsun #akış #TeknolojiVeBilimNotları
Canlı izlerseniz yorumlarınız ve düzeltmelerinizle siz de programa katkıda bulunabilirsiniz.
https://twitch.tv/gelecekbilimde/

GelecekBilimde - Twitch

Teknoloji ve Bilim Notları 2019/43
BeğenFavori PaylaşYorum yap

N11 indirimlerinde vaktim olsa bunu her ürüne yaparım da fikir veriyor. Üstteki direkt mağaza alttaki N11. N11'de kargo da eklenecek yaklaşık 10 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26

Plus bölümü olarak başladığımız spor bölümlerine ara vermiştik. Geri gelemedik. Benim de spor hocam olan Kadir Çakır, ABD'ye göçen beyinlere katıldı. O yüzden stüdyo bölümleri çekemedik. İleride belki bir şekilde devam yolu buluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20

Kamerası kırık telefon böyle çekiyor. Acaba hangisi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

RDR2 için PC'ye çıkana kadar elimi sürmem demiştim bazıları itiraz etmişti çıkmayacak diye 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 36

Plus'tan paralar yatınca bir güncelleme yaptık. Videolara ve özellikle ara çekimlere hareket gelecek. Benro Aero 7 Travel set. S7 video kafası ile geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 46