Test Yayını

Bu canlı yayında editörlerimizden Umut Koçak, soru-cevap etkinliğinin yeni bölümünde sizlerden gelen soruları cevaplıyor. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siyasetin haricinde en çok mesaj silme sebebimiz 'sitede kirliliğe neden olma' maddesi. Hem gündemden rahatsız oluyoruz buraya geliyoruz deyip hem de sayfayı 'mülteci' görüntüleri ile kirletmeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18
 • Orcun @orcun

  Murat hocam iyi oluyor öyle, altında çünkü sevici tipleri görüyoruz. Öbür türlü çünkü göremiyoruz nedir ne değildir bilmiyoruz. Ben mesela görünce şaşırdım.

 • qubit @qubit

  "Kağıt üstünde" bu iş modelinin bu ülkede iyi para yapması lazım: bliindik ve her haber sitesinde bulabileceğin gündemden kaçan için bir sığınak site. Niye yürümüyor acaba...

  • Murat Gamsız @gamsizm

   İki açıdan yürüyecek site sahibi açısından gelir olarak, kullanıcı açısından da içerik olarak. Gelir olarak bir şey kazandırmıyor zira o saklı hali zaten biraz korunaklı yaparken gösterimi azaltıyor. Satabileceğimiz bir rakam yok. Ekonomisi de değişti zaten işin. Tamamen videoya ve sosyal ağlara kaydı bütçeler. Bütçeler o kadar büyüdü ki zaten buraya kalmaz. Biz biraz da mecbur olduğumuz için para kazandırmasa da olması lazım deyip yürütüyoruz. O kısımda sorun yok. Site açık.

   Ama kullanıcı açısından da çılgın moderasyon yapıldığı için kaçılacak yer haline geliyor. O yasak bu yasak derken ona rağmen tonla mesaj siliniyor. Biraz daha bilinen hale gelse moderasyon ekibi gerekir. O zaman da ilk soruya döneriz gelir getirmiyorsa niye uğraşalım daha çok adamla. O yüzden şu an küçük olsun bizim olsun şeklinde gidiyor. Yarın öbür gün paranın rotası moda işinde olduğu gibi yazılı içerik sitelerine döner, sosyal ağlar sansürlenir kapanır, terk edilir vs vs o zaman düşünülür. Ama ben yakın gelecekte bizim için bir gelir kapısı olarak görmüyorum.

Çarşamba cuma canlı yayın yok. Canlı yayın sistemini dağıtıyorum. Yeni donanımla topladıktan sonra test yayını için Twitch'te yayın yapacağım ama tarihi belli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Twitch'te bu ay da 128 saat tutmayacağı için kolpa yayınlara yeniden başlıyorum şaşırmayın. TS'nin tekrarını canlı olarak vereceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Harmony OS'ta merak ettiğiniz uygulamalar neler? Ben çok az uygulama kullanıyorum genelde o yüzden kriter değilim. Yorumlara yazın, var mı yok mu varsa nasıl var bakayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Bu akşam muhabbet bölümünde konuğumuzla kurumsal IT sistemlerini konuşacağız. Yerinizi alın.

https://youtu.be/7F6z0bzNpvw

TeknoSeyir Muhabbet #28 / Kurumsal IT Sistemleri

TeknoSeyir'de yeni bir muhabbet bölümü ile karşınızdayız.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mono reis 2021 🙂 Keyfi ve sağlığı yerindeymiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Murat Gamsız paylaştı.

Arkadaşlar Mağara Jam 3 'de 72 saatte FIXER-ROR diye bir oyun yaptık.

Oyunu aşağıdaki linkten denemenizi ve oylamanızı rica ediyorum. Oylamak için itch.io üyelik istiyor malesef.

Assetler, müzikler bize ait.

Yarışma Teması : Sistem Hatası

Oyunun Konusu

Ror karısı ve çocuğu tarafından terkedilmiş bir fabrika işçisi. Her gün fabrikaya gidip fabrikada ki arızalara müdahale etmekle yükümlü. Ailesini yitirdikten sonra hayatın monotonluğu ile sosyal ilişkilerinde bozukluklar yaşamaya başlamış ve depresyona girmiş. Hatta öyle ki artık insanları anlayamıyor. Yaşadığı hayatta en çok zaman geçirdiği şey olan makinaların dilini duyar hale geliyor.

Oyunumuz fabrikada ki sistem hatalarını düzeltmekle mükellef olan Ror karakterinin kendi hayatındaki hataları düzeltemeyişini hikayesel olarak anlatıyor.

1080p den düşük ekranlardaki canvas sığmaması bug'ının farkındayız. Hepimiz 1080p kullandığımız için farkına varamadık yaparken. Gözümüzden kaçmış. Kusura bakmayın.

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

https://itch.io/jam/magara-jam-3/rate/1120139

Oyunun kendi sayfası

https://koyungames.itch.io/fixerror

https://www.youtube.com/watch?v=vVgP_pc18Ow

Rate Fixer-Ror by KoyunGames for Magara Jam #3

Ror is a factory worker abandoned by his wife and child. Ror has to go to the factory every day
BeğenFavori PaylaşYorum yap