#Mesh #wifi için önerisi olan var mı? Kayınpederimin evi için kullanacağız, taban alanı 110 metre kare 2 katlı toplamda 650 metre karelik bir arsa üstünde. En kalitelisini veya hızlısını aramıyoruz çünkü zaten 16mbitlik wifi internet kullanıyorlar. Direk fiyat performans ürünü tavsiyeniz varsa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ENPARA da hesabı olan arkadaşlara bir sualim olacak. Swift işlemi için ne kadar ücret alıyor? Yurt dışındaki abime bir miktar para yollamam lazım, malum swift işlemi ücretleri çok yüksek. Enparanın sitesinde 60tl diyor ama bu ücret sabit mi yoksa paranın miktarı ile artıyor mu belirtmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MotoSeyir #motosiklet severlere selamlar. Benim sevgili dayım birkaç senedir motosiklet kullanıyor ve son zamanlarda tek ulaşım aracı oldu. Zaman zaman yanında yolcu olunca iletişim sıkıntı oluyor diye Scala Q1 ve Scala Q3 hakkında bilgi almak istedi ama bu konularda cahil olduğumdan sizlere danışmak istedim. Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BenimEvcilHayvanım #tüytemizliği Herkese selamlar, geçtiğimiz hafta sonu barınaktan bir köpek sahiplendik. Şimdilik her şey çok güzel gidiyor. TS ailesindeki tecrübeli insanlara bir sualim olacak. Tüyleri çok dökülmüyor ama temizliği kolaylaştırmak için bu işte iyi bir el süpürgesi aramaya başladım. Özel olarak önerdiğiniz bir model var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Miele'nin catdog diye bir modeli vardı sanırım. Burada kullananlar baya övüyordu evcil hayvan için.

 • CKabil @moshck

  Süpürgeden önce her gece köpeği taramanızı öneririm. Tarakların da eldiven gibi olanları var onlar güzel oluyor. Köpekler sürekli yıkanmazlar koku için temizleme pudraları var üstüne döküp iyice ovduktan sonra havluyla silebilirsiniz. Tırnaklar biraz sorun olabilir. Onun için de en güzeli köpeğin yürümesi. Normalde sürekli yürüyüş yapan köpeklerin tırnağı uzamaz. Yer olarak dış ortamda asfalt taş yollar vs. örnek verilebilir. Eğer uzarsa tırnak makası kullanabilirsiniz.

  Ayrıca maması sürekli önünde olmasın. Mamayı belirli saatlerde verin ve bir süre sonra kaldırın. Su her zaman olsun tabii. Sevme anlarını düzgün belirlemeniz lazım. Mesela yaramazlık sonrası sakinleşinceye kadar sakın sevmeyin. Köpek stres yaptığında da sakinleştirmek için sevmeyin çünkü sevilen veya o anda bişeyler söylenen bazı köpekler alışkanlık yapıyor. Ödül mamaları daha çok sakin olduğu anlarda verin böylece ileri ki süreçte sakin kalmaya devam eder. Şuan aklıma gelenler bunlar 😊

 • Barış Ataç @barisatac

  Öncelikle tüm tüyolar için teşekkür ederim. Evde zaten eski de olsa güzel bir Dyson Animal var. Daha önce kedi besliyorduk bu yüzden almıştık. Hala çok iyi iş çıkarıyor açıkçası. Hafta bir bütün ev onunla süpürülüyor. Ayrıca günlük olarak yerleri süpüren Mi Robot Vacuum var. Biz şu noktada gerektiğinde koltukları güzelcene süpürecek bir el süpürgesi arıyoruz. Fakir, B&D gibi değişik markaların el süpürgeleri var ancak hangisi iyi bilemedik bu yüzden sizlere danışalım dedik.

Herkese selamlar, iş bilgisayarımda kullanmak için PD destekli TypeC ile bağlanacak USB hub gerekli. Önerebileceğiniz marka model var mıdır? Sebebine gelince, Thinkpad X1 Carbonun tek usb girişi bozulmuş durumda, ikinci giriş TypeC ve aynı zamanda güç girişi olarak kullanılıyor. Bu yüzden hem USB çoklayacak hem de gücü iletecek TypeC bağlantılı hub lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar, daha önce belki görenleriniz olmuştur. Elimde kalmış bir M2 NVME vardı ve garantiden yenisi geldi. Bu arada tabi ben çoktan daha güvenilir bir marka alıp işime devam etmiştim. Böylece elimde iki tane iyi performans veren M2 NVME olmuş oldu. Bir süredir ne yapabilirim diye düşünüyordum. Sonunda en idealini anakartı değiştirmek olduğuna karar verdim. Çünkü herhangi bir performans sıkıntısı yaratmadan 2 adet M2 NVME kullanmanın tek yolu bu şu anda. İki anakart arasında kaldım açıkçası aradaki farkı hak edecek bir şey bulamadım bir de bu sizlere danışayım dedim. İki anakart arasında 200₺'yi hak edecek fark var mı sizce?
ASUS PRIME X570-P
ASUS TUF GAMING X570-PLUS
Şimdiden yazayım OC yapmayı sevmem, Ryzen 2600 ile kullanacağım ve RGB umurumda değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce ADATA SX8200PRO 512GB M2 NVMEm ile ilgili bir paylaşım yapmıştım, bilmeyenler için https://teknoseyir.com/durum/1188963, Arena Bilgisayar garanti kapsamında yolladım ve birebir değişimi 2 gün içinde elime ulaştırdılar. Kendilerine teşekkür ederim.
Gelelim güncel soruna 🙂 Ben bununla ne yapacağım 😀 Önerilerinizi esirgemeyin lütfen.
Anakartta tek M2 slotu var ve bozulunca bekleme lüksüm olmadığı için yerine 970 Evo aldım taktım, ayrıca boşta bir adet PCIe 2.0 x1 var yani orada da sıkıntı var.

Buyurun buradan yakın :D Anakart benimle dalga geçiyor sanki. Bu durumu yeni...

Buyurun buradan yakın :D Anakart benimle dalga geçiyor sanki. Bu durumu yeni fark ettim çünkü M2 yi taktıktan sonra BIOS a girme ihtiyacı hissetmemiştim.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buyurun buradan yakın 😀 Anakart benimle dalga geçiyor sanki. Bu durumu yeni fark ettim çünkü M2 yi taktıktan sonra BIOS a girme ihtiyacı hissetmemiştim.
Gelelim soruna, bilgisayar 4-5 saatten fazla kapalı iken açtığımda Windows Boot Manager gerekli aygıt yok gibi bir hata veriyor, bilgisayarı kapatıp açınca her şey olması gerektiği gibi. Hatta belirtmem lazım bu Adata 8200Pro çok iyi performans veriyor. 2 gündür bir çözüm üretemedim ve sorunun gerçekleşmesi için uzun süre beklemek gerektiği için test etmek uzun sürüyor 🙂 Bir de sizlere danışayım dedim. Belki daha önce bu sorunla karşılaşmış olanlar vardır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9