İlk kez bir siteden banlendim galiba. Nedeni belirsiz, zamanlı/süresiz mi belirsiz. Hangi site mi? nedenini bilmediğim bir sebpten herkesin Turuncu site dediği site yani @Donanimhaber
Tabi ki nedenini tahmin ediyorum ama yönetimdekilerin bu kadar düşeceğine inanmak istemiyorum. Olay şu:
Solar Flare haberi, sizin bizim gibi başka sitelerdeki haberleri okuyup bunu kendi yorumunu ekleyip yazması beklenen bu editörlerin okumakla uğraşmayıp bir translate aracı ile çevirip imla hatalarını bile düzeltmeden paste edip yapıştırmalarına da alıştık. Yine böyle bir haberdir diye göz gezdirdikten sonra haberin kaynağına gittim, daha ilk satırdan olayın 4 gün önce bildirildiği ve olayın çoktan gelip geçtiğini fark ettim. Şalter attı 🙂 Bu kadarı da saçmalık diyip yoruma bunları yazdım. Yorumum silinmiş, yine aynı yorumu üstüne, silerek üstünü kapatmaya çalışmanız sitenin batmasının sebebi olacak şeklinde bir ek yaptım 🙂 Ve BAM BAM 😀
Sitede artık ne foruma yazabiliyorum ne haberlere ne yönetime mesaj atabiliyorum. Komik kısmı ise benim o sitedeki üyeliğim yaşındaki bir insan tarafından siteden BAM landım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • burak karakus @yokkullaniciadi

  Vakti zamanında benzer bir sebeple yaşı büyük olanlardan da ban yemişliğimiz var o sitede:)

  Maket iphone 7 olayı vardı, hatırlarsınız belki. Çok "Çevik" bir biçimde topluca banlanmıştık kalabalık bir ahali olarak

  Hiçbir şey değişmemiş demek ki.

  • Barış Ataç @barisatac

   Bir çağrışım yapıyor ama açıkçası net hatırlamıyorum. Benim durumum büyük ihtimalle münferit bir olay. Ama sorun bu düşünce yapısına sahip editöre böylesine bir yetki verilmiş olması. 330 küsür haber yapmış, her gün 1 haber yapmış olsa bile 1 yılı doldurmamış bu çalışan. Bu editörde ne mesajları düzenleme ne de Bam'lama yetkisi olmaması lazım. 20 yıl önce ben bunu sadece birkaç yüz insana hizmet veren bir server da düşünebiliyorsam, binlerce insana ulaşmaya çalışan bir sitenin yönetimi hayli hayli düşünmeli.

  • Boba Fett @bobafett

   O mevzu Erdi'nin incelediği telefon muydu?

  • burak karakus @yokkullaniciadi

   @bobafett Evet. "İphone 7'nin tüm detayları donanımhaberde" başlıklı bir haber paylaşıp, haber içeriğinde maket telefonla fotoğraf çekermiş gibi yaptığı bir görsel paylaşmıştı. Sonra telefonun dummy olduğu ortaya çıkmıştı.

 • Halil Uyanıkoğlu @haliluyan

  Donanım Haber ve Technopat aynı bok bi site bu kadarmı iğrenç olur kuralları katı yazarsın cevab vermezler Mesut Çevik Donanım HAber den ayrıldığından belli bende pek fazla girmiyom Allah düşürmesin onlara

 • Höşelek @benvaryaben

  bi 10 yıl önce olsaydı belki önemli olabilirdi ama şuan forumun yani donanımhaberin bir önemi kalmadı. ben de yıllar önce banlandığımdan beri teknoseyirdeyim

Birisi @ysft adlı kullanıcıya cevap verip engellerse cevabını göremeyeceğimi yani verdiği cevabın bir anlamı olmayacağını iletebilir mi? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Engellemesi bi tık aşırı kaçmış olabilir de tepki verdiği konuda yüzde yüz haklı görüyorum. O kadar da göreceli bir şey değil koltuk mevzuu. Önermeyecekseniz de şayet, önermeyip geçmek yerine "öneremem" yazmak bana da gereksiz geliyor açıkçası. Önereceksen de önerirsin, artık kendine göre kendi değerlendirir. tipinden vs. az çok anlaşılıyor kişnin konfor anlayışına uyup uymayacağı.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Öneremem yazmamış ki insan gibi önerirlerse neden mutlu olmayabileceğini yazmış. İnsanlar çok çabuk sinirleniyor

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @deniz-fidan İlk yazana bir şey dememiş zaten, teşekkür edip öneri istemiş. Bu gönderinin sahibi arkadaş engelleyen arkadaşın edinip teşekkür de ettiği bilgiyi tekrar etmiş. Sinir olay biraz göreceli. Bazen böyle detaylara tahammülü düşebiliyor insanın. Öyle durumlarda sosyal medyaya ara vermek en iyisi tabi. Engellemek vs. "bence de" doğru aksiyon değil.

  • Theo @theo

   @alipektas İlk yazanı da engellemiş yani beni 😀

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @theo Muhtemelen diğer arkadaş da yazdıktan sonra "yetti gari" deyip ikinizi de engelledi. 😄

  • Barış Ataç @barisatac

   Anlaşamadığımız konusunda anlaşabiliriz bence 🙂
   Koltuk tamamen fiziksel yapınızla alakalı bir şey. İşim gereği günde en az 4-5 saat bazı zamanlarda 20 saatten fazla oturmam gerektiği için çok çektim. 175 boyundaki birisi ile 165 boyundaki veya 190 boyundaki insana aynı koltuğu öneremezsiniz. Hepsine aynı rahatlığı sunabilecek bir koltuk daha yapılmadı. Daha bunun kilo ve omuz yapısı kısmı var. Nasıl her ayakkabı türü herkesin ayağına ayarlanamıyorsa.
   Vermiş olduğum cevapta @ysft nin önceki mesajda anlayamadığı şeyi tekrar ederek yanlış düşündüğünü anlatmaya çalıştım. Bazıları artı bir yazmayı sever, ben düzgün cümleler kurmaya çalışırım.
   Arkadaş kızmış olabilir ve engelleyebilir tabi ki, benim de bununla hiçbir sorunum yok hatta kızdıysa engellesin tabi. Ancak uzun bir cevap yazıp sonra engelleyince yazmış olduğu cevabın bir anlamı kalmıyor. Açıkçası bunu düşünemedi mi yoksa özellikle mi yaptı bilemiyorum çünkü cevabını okuyamıyorum :D.
   Özetle fikirlerinize katılmamakla kalmıyorum, tam tersini düşünüyorum. 😀

Hala toner dolumu var mı? Mantıklı mı? Yoksa Muadil tonerler daha mı mantıklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Herkese iyi geceler,
https://sine.space/ diye bir şey varmış. Facebook'un Metaverse'i gibi bir şey herhalde. Deneyimi tecrübesi olan var mı? Veya yapan firmayı bilen eden.
@gamsizm sizin katıldığınız sanal sunumlar bu tür bir ortamda yapılmıştı sanırım. Bu firma da sempozyum, toplantı vs gibi etkinlikleri hedefliyor gibi.
Bütün bunları sorma sebebim bu insanlarla çalışma ihtimalim var haklarında bilgi toplamaya çalışıyorum.

Home | sinespace

Fast-growing virtual world platform with limitless fun, from fashion & casual hangouts to FPS & racing games & beyond! Play, socialise; create, monetise. A Unity Asset Store partner now in Beta on PC,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Mesh #wifi için önerisi olan var mı? Kayınpederimin evi için kullanacağız, taban alanı 110 metre kare 2 katlı toplamda 650 metre karelik bir arsa üstünde. En kalitelisini veya hızlısını aramıyoruz çünkü zaten 16mbitlik wifi internet kullanıyorlar. Direk fiyat performans ürünü tavsiyeniz varsa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

#ENPARA da hesabı olan arkadaşlara bir sualim olacak. Swift işlemi için ne kadar ücret alıyor? Yurt dışındaki abime bir miktar para yollamam lazım, malum swift işlemi ücretleri çok yüksek. Enparanın sitesinde 60tl diyor ama bu ücret sabit mi yoksa paranın miktarı ile artıyor mu belirtmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MotoSeyir #motosiklet severlere selamlar. Benim sevgili dayım birkaç senedir motosiklet kullanıyor ve son zamanlarda tek ulaşım aracı oldu. Zaman zaman yanında yolcu olunca iletişim sıkıntı oluyor diye Scala Q1 ve Scala Q3 hakkında bilgi almak istedi ama bu konularda cahil olduğumdan sizlere danışmak istedim. Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BenimEvcilHayvanım #tüytemizliği Herkese selamlar, geçtiğimiz hafta sonu barınaktan bir köpek sahiplendik. Şimdilik her şey çok güzel gidiyor. TS ailesindeki tecrübeli insanlara bir sualim olacak. Tüyleri çok dökülmüyor ama temizliği kolaylaştırmak için bu işte iyi bir el süpürgesi aramaya başladım. Özel olarak önerdiğiniz bir model var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap