#BenimEvcilHayvanım #tüytemizliği Herkese selamlar, geçtiğimiz hafta sonu barınaktan bir köpek sahiplendik. Şimdilik her şey çok güzel gidiyor. TS ailesindeki tecrübeli insanlara bir sualim olacak. Tüyleri çok dökülmüyor ama temizliği kolaylaştırmak için bu işte iyi bir el süpürgesi aramaya başladım. Özel olarak önerdiğiniz bir model var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Batuhan @achfighter

  Miele'nin catdog diye bir modeli vardı sanırım. Burada kullananlar baya övüyordu evcil hayvan için.

 • Cem Kabil @moshck

  Süpürgeden önce her gece köpeği taramanızı öneririm. Tarakların da eldiven gibi olanları var onlar güzel oluyor. Köpekler sürekli yıkanmazlar koku için temizleme pudraları var üstüne döküp iyice ovduktan sonra havluyla silebilirsiniz. Tırnaklar biraz sorun olabilir. Onun için de en güzeli köpeğin yürümesi. Normalde sürekli yürüyüş yapan köpeklerin tırnağı uzamaz. Yer olarak dış ortamda asfalt taş yollar vs. örnek verilebilir. Eğer uzarsa tırnak makası kullanabilirsiniz.

  Ayrıca maması sürekli önünde olmasın. Mamayı belirli saatlerde verin ve bir süre sonra kaldırın. Su her zaman olsun tabii. Sevme anlarını düzgün belirlemeniz lazım. Mesela yaramazlık sonrası sakinleşinceye kadar sakın sevmeyin. Köpek stres yaptığında da sakinleştirmek için sevmeyin çünkü sevilen veya o anda bişeyler söylenen bazı köpekler alışkanlık yapıyor. Ödül mamaları daha çok sakin olduğu anlarda verin böylece ileri ki süreçte sakin kalmaya devam eder. Şuan aklıma gelenler bunlar 😊

 • Barış Ataç @barisatac

  Öncelikle tüm tüyolar için teşekkür ederim. Evde zaten eski de olsa güzel bir Dyson Animal var. Daha önce kedi besliyorduk bu yüzden almıştık. Hala çok iyi iş çıkarıyor açıkçası. Hafta bir bütün ev onunla süpürülüyor. Ayrıca günlük olarak yerleri süpüren Mi Robot Vacuum var. Biz şu noktada gerektiğinde koltukları güzelcene süpürecek bir el süpürgesi arıyoruz. Fakir, B&D gibi değişik markaların el süpürgeleri var ancak hangisi iyi bilemedik bu yüzden sizlere danışalım dedik.

Herkese selamlar, iş bilgisayarımda kullanmak için PD destekli TypeC ile bağlanacak USB hub gerekli. Önerebileceğiniz marka model var mıdır? Sebebine gelince, Thinkpad X1 Carbonun tek usb girişi bozulmuş durumda, ikinci giriş TypeC ve aynı zamanda güç girişi olarak kullanılıyor. Bu yüzden hem USB çoklayacak hem de gücü iletecek TypeC bağlantılı hub lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar, daha önce belki görenleriniz olmuştur. Elimde kalmış bir M2 NVME vardı ve garantiden yenisi geldi. Bu arada tabi ben çoktan daha güvenilir bir marka alıp işime devam etmiştim. Böylece elimde iki tane iyi performans veren M2 NVME olmuş oldu. Bir süredir ne yapabilirim diye düşünüyordum. Sonunda en idealini anakartı değiştirmek olduğuna karar verdim. Çünkü herhangi bir performans sıkıntısı yaratmadan 2 adet M2 NVME kullanmanın tek yolu bu şu anda. İki anakart arasında kaldım açıkçası aradaki farkı hak edecek bir şey bulamadım bir de bu sizlere danışayım dedim. İki anakart arasında 200₺'yi hak edecek fark var mı sizce?
ASUS PRIME X570-P
ASUS TUF GAMING X570-PLUS
Şimdiden yazayım OC yapmayı sevmem, Ryzen 2600 ile kullanacağım ve RGB umurumda değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce ADATA SX8200PRO 512GB M2 NVMEm ile ilgili bir paylaşım yapmıştım, bilmeyenler için https://teknoseyir.com/durum/1188963, Arena Bilgisayar garanti kapsamında yolladım ve birebir değişimi 2 gün içinde elime ulaştırdılar. Kendilerine teşekkür ederim.
Gelelim güncel soruna 🙂 Ben bununla ne yapacağım 😀 Önerilerinizi esirgemeyin lütfen.
Anakartta tek M2 slotu var ve bozulunca bekleme lüksüm olmadığı için yerine 970 Evo aldım taktım, ayrıca boşta bir adet PCIe 2.0 x1 var yani orada da sıkıntı var.

Buyurun buradan yakın :D Anakart benimle dalga geçiyor sanki. Bu durumu yeni...

Buyurun buradan yakın :D Anakart benimle dalga geçiyor sanki. Bu durumu yeni fark ettim çünkü M2 yi taktıktan sonra BIOS a girme ihtiyacı hissetmemiştim.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buyurun buradan yakın 😀 Anakart benimle dalga geçiyor sanki. Bu durumu yeni fark ettim çünkü M2 yi taktıktan sonra BIOS a girme ihtiyacı hissetmemiştim.
Gelelim soruna, bilgisayar 4-5 saatten fazla kapalı iken açtığımda Windows Boot Manager gerekli aygıt yok gibi bir hata veriyor, bilgisayarı kapatıp açınca her şey olması gerektiği gibi. Hatta belirtmem lazım bu Adata 8200Pro çok iyi performans veriyor. 2 gündür bir çözüm üretemedim ve sorunun gerçekleşmesi için uzun süre beklemek gerektiği için test etmek uzun sürüyor 🙂 Bir de sizlere danışayım dedim. Belki daha önce bu sorunla karşılaşmış olanlar vardır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Herkese selamlar, oğlumun doğum günü yaklaşıyor hem ona hem bana hediye olsun diye #drone bakmaya başladık, şimdilik pahalıya kaçmadan 500tl civarlarında arıyoruz ve açıkçası bir tane buldum ama o kadar çok var ki tam olarak nedir ne değildir bilemedim. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Markası #aden ama sanırım etiket markası çünkü çok benzer modelleri başka isimler altında da gördüm. Kamerası olması ve katlanabilir olması bizim için önemli iki kriter. Sadece model fiyat değil, her türlü bilgiye de açığım. Hiç bilmediğim bir alan bu. Şimdiden herkese teşekkürler. Benim dikkatimi çeken modelin linkini de koyuyorum.
EK: Belirtmeyi unutmuşum kesinlikle Türkiyeden alacağım. Yurt dışından almak istemiyorum ve zamanım da yok zaten.
https://www.hepsiburada.com/aden-e58-fly-more-combo-3-bataryali-set-p-HBV00000CIOLT

Aden E58 Fly More Combo (3 Bataryalı Set) Fiyatı

Aden E58 Fly More Combo (3 Bataryalı Set) en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar,
Daha kasımda aldığım anakartım yetmemeye başladı çünkü sadece 2 ram slotum var ve 32 gb yükseltmek için elimdeki 16 yı satmam gerekiyor falan. Elim değmişken anakartı değiştireyim dedim ama karar veremedim. İki anakarta indirdim, fikirlerinizi ve önerilerinizi duymak isterim.
MSI B450 TOMAHAWK
ASUS TUF B450-PLUS
Asus TUF serisi daha önce hiç kullanmadım ama ASUSdan genel olarak memnunum bu yüzden ilk gözüme çarpan bu oldu. MSI anakart 6-7 sene önce kullanmıştım 😀 o zamandan bu zaman çok değiştiler.
Kriterlerim ise fazla değil;
Ryzen 2600 çalıştırsın
4 ram slotu olsun
4 veya üstü Fan güç portu olsun. Pompa portu olsa iyi olur ama çok önemli değil.
Arka I/O da en az 5 USB portu.

Şimdiden yardımcı olmaya çalışan ve çalışmayan herkese teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#askerlik 15 yıl sonra yeniden başıma bela oldu. 15 yıl önce kilo yüzünden çürük raporu verilmişti. Sonrasında bir kaç defa arandığım söylenmişti ve şubeye gittiğimde durumu çözmüştük. Ama 15 yıl sonra trafik kontrolde arandığım ortaya çıktı. Sonrasında şubeye gidemedim, ne de olsa dedim. Meğer bu sefer para cezası da kesmişler. Tam 40bin tl ceza kesilmiş. 5 Nisana kadar sürem var. Ne yapmamı önerirsiniz?
Bu arada belirtmem lazım 15 yıldır ikametgahım hep doğru yerde idi, her türlü ceza vs adresime geldi, oyumu hep kullandım. en az 50 60 defa GBT den geçtim. Nasıl oluyor bu bilmiyorum, çok garip, çok saçma. Her türlü yardımı kabul ederim, şimdiden teşekkürler.
Belirtmem de fayda var, şu anda da 173 boy 129 kiloyum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • Krycek @krycek

  Askerlik durumu edevlette ne gözüküyor?
  Borcu nasıl öğrendiniz? Nerede yazıyor?

 • makesome @makesome

  Banada terhis belgesini ısrarla vermiyor birliğim çok takılmamak gerek. Neymiş personel şubede çalışan memur işi bilmiyormuş, la o zaman benden sonraki kişilere nasıl yaptı bu herif bu belgeleri dediğimde cevap yok. Halledicez yapıcaz diyerek sürekli geçiştirildi.

  Sonuç: Cimer. Kesin çözüm

 • turker @turker

  öncelikle ilgili şubeye gidip detayları öğrenin. oo hoş geldin deyip kolunuzdan tutup askere almazlar merak etmeyin 🙂

  elinizde rapor olmasıan rağmen biz düzeltemeyiz derlerse daha üst mercilere danışın. olmadı bir avukata gidip dava açmanız gerekebilir.

  askerlikle ilgili yoklama v.b mevzuların takibi sizin sorumluluğunuzda kanunen. TVden yapılan toplu askerlik çağrısını yeterli görüyor kanun.

Herkese iyi günler, yardımlarınıza ihtiyacım var.
Yeni anakartım olan Asus B450M-K nın M2 SSD leri monte etmekte kullanılan parçayı kaybettim ve satan bir yer henüz bulamadım. Parçaya ingilizcede "M2 Anchor" diyorlar. Resmini de aşağıya ekliyorum, şimdiden yardımcı olan, olmaya çalışan ve olamayan herkese teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12