#BenimEvcilHayvanım #tüytemizliği Herkese selamlar, geçtiğimiz hafta sonu barınaktan bir köpek sahiplendik. Şimdilik her şey çok güzel gidiyor. TS ailesindeki tecrübeli insanlara bir sualim olacak. Tüyleri çok dökülmüyor ama temizliği kolaylaştırmak için bu işte iyi bir el süpürgesi aramaya başladım. Özel olarak önerdiğiniz bir model var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Önü gırgır gibi olan süpürgeler veya başlığı olanlar çok iyi kılları alıyor. Öbür türlülerde baya zorlanıyorsunuz. Bende miele c3 cat dog süpürgesi var onun da başlığı böyle var fırçalı dönüyor onda mesela çok daha kolay ve hızlıca alıyor tüyleri. Buna ek olarak köpeğin maması da yedikleride tüy dökümünü arttırıp azaltabilir. Yaz ve kış mevsimlere girerken kışlık veya yazlık tüyler dökülür yerine yenisi çıkar. Bunun harici güzel tüy tarağı alıp en kötü 3 4 günde bir de tararsanız o kadar büyük tüy sorunu olmaz.

 • Batuhan @achfighter

  Miele'nin catdog diye bir modeli vardı sanırım. Burada kullananlar baya övüyordu evcil hayvan için.

 • CKabil @moshck

  Süpürgeden önce her gece köpeği taramanızı öneririm. Tarakların da eldiven gibi olanları var onlar güzel oluyor. Köpekler sürekli yıkanmazlar koku için temizleme pudraları var üstüne döküp iyice ovduktan sonra havluyla silebilirsiniz. Tırnaklar biraz sorun olabilir. Onun için de en güzeli köpeğin yürümesi. Normalde sürekli yürüyüş yapan köpeklerin tırnağı uzamaz. Yer olarak dış ortamda asfalt taş yollar vs. örnek verilebilir. Eğer uzarsa tırnak makası kullanabilirsiniz.

  Ayrıca maması sürekli önünde olmasın. Mamayı belirli saatlerde verin ve bir süre sonra kaldırın. Su her zaman olsun tabii. Sevme anlarını düzgün belirlemeniz lazım. Mesela yaramazlık sonrası sakinleşinceye kadar sakın sevmeyin. Köpek stres yaptığında da sakinleştirmek için sevmeyin çünkü sevilen veya o anda bişeyler söylenen bazı köpekler alışkanlık yapıyor. Ödül mamaları daha çok sakin olduğu anlarda verin böylece ileri ki süreçte sakin kalmaya devam eder. Şuan aklıma gelenler bunlar 😊

 • Barış Ataç @barisatac

  Öncelikle tüm tüyolar için teşekkür ederim. Evde zaten eski de olsa güzel bir Dyson Animal var. Daha önce kedi besliyorduk bu yüzden almıştık. Hala çok iyi iş çıkarıyor açıkçası. Hafta bir bütün ev onunla süpürülüyor. Ayrıca günlük olarak yerleri süpüren Mi Robot Vacuum var. Biz şu noktada gerektiğinde koltukları güzelcene süpürecek bir el süpürgesi arıyoruz. Fakir, B&D gibi değişik markaların el süpürgeleri var ancak hangisi iyi bilemedik bu yüzden sizlere danışalım dedik.