Geçende bir arkadaşa laptop aldırdık.Mediamarkt veya vatan üzerinden alacağım diye tutturdu.Bende karışmadım.
Önce vatan bilgisayarda asus rog serisi laptopların sorunlu olduğu ve serinin bitirildiğini söylemiş.Bende mediamarkt'a yönlendirdim.
Mediamarkt ondan beter.Eğer office almazsa ve windows kurmazsa ürünün garanti dışı kalacağını söylemiş.4000 tl office paketini yapıştırmışlar.
Gitmiş Hepsiburada'da 58000 tl'lik laptopu 73000+3999 office paketi fiyatına almış.
Birde insanlar neden İnternetten alıyor,esnaf kan ağlıyor derler.Ağlasınlar.Beter olsunlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

https://www.hepsiburada.com/gtx-viper-w07-608-usb-rgb-oyuncu-klavye-p-HBCV00003PBXEK?magaza=Hepsiburada

Bu ürün hakkında bilgi veren arkadaşa teşekkür ederim. Konuyu bulamadım ama buraya yazayım dedim.
Ürün İngilizce klavye geldi. Türkçe harfleri altlarına daha ufak bir fontta işlemişler. Ufak enter tuşu sevmememe rağmen beni rahatsız etmedi. Tuşlar büyük ve yazması eğlenceli diyebiilirim. Switchlerden oldukça ses geliyor. Kesinlikle sessiz değil.

https://www.hepsiburada.com/philips-spk8404-siyah-gumus-rainbow-mekanik-oyuncu-klavye-pm-HB00000UF2BT

Önceden kullandığım ve arıza yapan üstteki klavyeme göre daha rahat bir kullanımı var. Renk seçenekleride daha fazla. 8 adet oyun modu bulunuyor. Hangi tuşların yanacağını hazırladıkları şemalar ile hazır geliyor.

Tuş çıkarmak için kullandığımız aparat klavyenin arkasına montajlanmış bir şekilde geliyor. Buda hoşuma gitti.

Ses tekerleği en çok alıştığım şeylerden biriydi. Ama bu klavyedeki ses tekerleği Philips kadar kolay kullanılmıyor. Açıkçası iyice tutup çevirmeniz gerekiyor. Tırtık olmadığından pek tutamıyorsunuz.
Tabiki yazılım filan yok.Beklemiyordum zaten.

Fiyatına göre beğendim diyebilirim.. Klavye alt seviye bir ürün olduğunu belli ediyor. Philips 2 seneden biraz fazla süre dayanmıştı. O kadar gideceği hakkında şüphelerim var açıkçası. O kadar dayansa bana yeter.Göreceğiz bakalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vatan bilgisayardan alınan bilgisayarlara korsan yazılım yükleyince garantiden çıkıyormuş. sözleşmede yazıyormuş 😀 bir yaşıma daha girdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Geçen bir arkadaşın paylaştığı LENOVO 31.5 C32q-20 monitörü trendyoldan aldım. Dün geldiğinden beri bir sorun arıyorum ama bir sorun yok görünüyor.Ölü piksel veya kutusu açılmış bir cihaza rastlamadım.Monitörün renk derinliği va panel MSI 31.5" OPTIX G32CQ4 monitörüme göre daha iyi gibi geldi.Genel olarak beğendim.Ancak vesa aparatı için gereken vida delikleri olabilecek en saçma şekilde yapılmış.iki monitörüde ayarlamak epey vaktimi alacak gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@azazil sizde tvs jupiter 125 vardı. ben 110cc olana bakıyorum.Montaj kalitesinde ufak tefek sorunlar olduğuna dair birşeyler okudum. siz ne düşünüyorsunuz.Memnunmusunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Azazil @azazil

    Montaj kalitesi kötü evet. Malzemesi güzel ama montajı yapanlar iyi yapamamış heralde. Tam oturmayan çok yer var. Ayrıca arka fren lambası takılı kalıyor. Start stop düzgün çalışmıyor ki sebebi sanırım arka fren lambası. Direksiyonu çevirirken ses geliyordu aldığımda. Direk servise götürdüm içinde bir kablo bağlanmamış o takılıyormuş. Bağladılar vs vs. Montaj gerçekten problemli. Hafifte titreme var motor da. Ama koltuğu ve sürüş keyfi süper. Evde karyolaya uzanmış seyahet ediyormuşum gibi rahat.

Pclabs öncesinden beri burada Özkan ve Murat beyi takip ediyordum.çok uzun zamandır hayatımda önemli bir yer tutuyordu. Teknolojinin gittiği yer ve diğer yayınların basitliği benimde levent abi gibi hoşuma gitmiyordu. Ama bu şekilde olması beni üzdü açıkçası. Hamdinin yokluğu çok belli oluyordu. Murat ise daha büyük bir yokluk oluşturacak.Levent abiye güvenim tam olsa da sosyal gitti gözü ile bakabiliriz.
Sosyalde pek aktif olmasamda benimde hayatımda önemli bir yer tutuyordu.herkese veda etmek en doğrusu sanırım. İnşallah bir şekilde birlikte olma şansı yakalarız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

23 kasım 2019 tarihinde aldığım james donkey 960gb diskin an itibari ile ömrünün sonuna gelmiş görünüyor.kendisi sistem diskliğinden 24 kasım 2021 tarihinde yedek diskliğe terfi etmişti.Yeterince süre çalıştığını düşünüyorum.4 sene bedava gibi bir fiyata aldığımı düşünürsek bence gayet iyi bir süre.
Disk doluluğu epey yüksek %90 ve üzeri kullanmıştım.Sanırım o şekilde kullanmasam hala gidebilirdi.Tabi dolu olduğu ve dram olmadığı içinde neredeyse yarı yarıya hız düşüklüğü yaşatıyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8