Vatan bilgisayardan alınan bilgisayarlara korsan yazılım yükleyince garantiden çıkıyormuş. sözleşmede yazıyormuş 😀 bir yaşıma daha girdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Geçen bir arkadaşın paylaştığı LENOVO 31.5 C32q-20 monitörü trendyoldan aldım. Dün geldiğinden beri bir sorun arıyorum ama bir sorun yok görünüyor.Ölü piksel veya kutusu açılmış bir cihaza rastlamadım.Monitörün renk derinliği va panel MSI 31.5" OPTIX G32CQ4 monitörüme göre daha iyi gibi geldi.Genel olarak beğendim.Ancak vesa aparatı için gereken vida delikleri olabilecek en saçma şekilde yapılmış.iki monitörüde ayarlamak epey vaktimi alacak gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@azazil sizde tvs jupiter 125 vardı. ben 110cc olana bakıyorum.Montaj kalitesinde ufak tefek sorunlar olduğuna dair birşeyler okudum. siz ne düşünüyorsunuz.Memnunmusunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Azazil @azazil

    Montaj kalitesi kötü evet. Malzemesi güzel ama montajı yapanlar iyi yapamamış heralde. Tam oturmayan çok yer var. Ayrıca arka fren lambası takılı kalıyor. Start stop düzgün çalışmıyor ki sebebi sanırım arka fren lambası. Direksiyonu çevirirken ses geliyordu aldığımda. Direk servise götürdüm içinde bir kablo bağlanmamış o takılıyormuş. Bağladılar vs vs. Montaj gerçekten problemli. Hafifte titreme var motor da. Ama koltuğu ve sürüş keyfi süper. Evde karyolaya uzanmış seyahet ediyormuşum gibi rahat.

Pclabs öncesinden beri burada Özkan ve Murat beyi takip ediyordum.çok uzun zamandır hayatımda önemli bir yer tutuyordu. Teknolojinin gittiği yer ve diğer yayınların basitliği benimde levent abi gibi hoşuma gitmiyordu. Ama bu şekilde olması beni üzdü açıkçası. Hamdinin yokluğu çok belli oluyordu. Murat ise daha büyük bir yokluk oluşturacak.Levent abiye güvenim tam olsa da sosyal gitti gözü ile bakabiliriz.
Sosyalde pek aktif olmasamda benimde hayatımda önemli bir yer tutuyordu.herkese veda etmek en doğrusu sanırım. İnşallah bir şekilde birlikte olma şansı yakalarız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

23 kasım 2019 tarihinde aldığım james donkey 960gb diskin an itibari ile ömrünün sonuna gelmiş görünüyor.kendisi sistem diskliğinden 24 kasım 2021 tarihinde yedek diskliğe terfi etmişti.Yeterince süre çalıştığını düşünüyorum.4 sene bedava gibi bir fiyata aldığımı düşünürsek bence gayet iyi bir süre.
Disk doluluğu epey yüksek %90 ve üzeri kullanmıştım.Sanırım o şekilde kullanmasam hala gidebilirdi.Tabi dolu olduğu ve dram olmadığı içinde neredeyse yarı yarıya hız düşüklüğü yaşatıyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Bugün başıma gelen bir dolandırıcılık durumundan dolayı tecrübe edinmiş durumdayım.
Neler yapılacağını anlatmak gerekirse;

Bankalar hiçbir şey yapmıyorlar. EFT iade gibi birşey yok. Ama EFT ile para atarken açıklamaya kesinlikle alınan ürün ismini yazmak gerekiyor. Bu çok önemli.

dolandırıldıktan sonra 6 ay içinde ikametgahınızın bağlı olduğu Karakol veya savcılıklara dilekçe verilerek işlemleri başlatabiliyorsunuz.
Dilekçe yazmak istemezseniz direk karakoldan işleri başlatabilirsiniz.

Giderken bütün delil niteliğinden olacak şeyleri yanınızda hazır götürmeniz gerekiyor. Her yazı bir delil olduğundan bu durum önemli.

Örneğin whatsapp yazışmalarını okunacak durumda olacak ve karşı tarafın telefon numarası açık olarak başlıkta görünecek şekilde olacak. Tüm yazışmayı ve yazışmalardaki dosyaları çıktı almanız faydalı.

Aldığınız ürünün ilanını ,ilandaki mesajlaşmalarını mutlaka olay olmasa bile kaydedin.

Görsel ve işitsel dosyaları CD'ye çekip vermeniz gerekiyor.

Bundan sonra olayın araştırılıp netice alınması 12-24 ay arası. Tabiki çok fazla dosya olduğu için işlemler uzun sürüyor.
Öncelikle hesap no bloke edilip sahibi çağırılıyor. Bu kişi muhtemelen ya kartını kaybetmiş yada birşekilde hesaplarına ulaşılmış olan biri oluyor.
Telefon hattı ve görüşme kayıtları alınıyor. Ama bu hatlar zaten dolandırıcının kendisine ait olmuyor.
Sonrası adli soruşturma ile geçiyor.Bu dolandırıcılar acemi değillerse (ki bendeki acemi değildi)
Bir sonuç çıkması çok zor.

Araştırmada şu durum var. eğer nitelikli dolandırıcılık değilse uyuşmazlığa gidiyor iş.eğer karşı taraf parayı vermeyi kabul ederse para gelmeden ve dekont görmeden kesinlikle şikayeti çekmiyorsunuz.
Benim durumumda nitelikli dolandırıcılık olduğundan mahkeme işin içine giriyor.Hapis cezası var.Sonuçta para alınma ihtimali meçhul.

Son birkaç ayda özellikle internet üzerinden dolandırıcılık şikayetleri çok artmış durumdaymış.Bu konudada memur arkadaş bilgi vermişti.

Son olarak kendi açımdan bilgi vermem gerekirse, internet üzerinden çok uzun zamandır al sat yapıyorum. Kafanız karışık , yorgun , dikkatiniz dağınık şekilde kesinlikle 2.el ürün alışverişi yapmayın. Ben hem iş hem özel hayat karışık gittiği için gaflete düştüm.Eğer en ufak pürüz görürseniz cayma şansınızı kullanın. 2 tuşa basıyorsunuz 1 aylık maaşınız gidiyor. Olmaz demeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon fire stick 4k'yı dijitsu tvye tanıtamamıştım.Bugün telefon gelince refleks olarak dijitsu tv'nin ok tuşuna bastım.videoyu durdurdu. amazonun cihazını tüm fonksiyonları ile kontrol edebiliyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap