Arşivdeki gereksiz şeyleri yazmak için düşük maliyetli bd-r bakıyordum. Dms filan var 80 tl 50 adet. Daha önce kullanmış olan varmı? daha ucuza bulabilirmiyim biyerlerden?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Katip Kasım Mahallesi içinde Intel i3 3220 islemci tertemiz sorunsuz - letgo

Lga 1155 soket uyumlu islemcimi i7 aldigim icin satiyoorum gtx 1050ti ekran kartiyla sıkıntisiz kullandigim islemcidir canavar bi islemcidir fani ve termal macunu ile birlikte verilecektir fiyat son...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıl 1999 🙂 #TozluRaflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Expertcolor S3 65 Virge 2mb ekran kartı + Mpeg Pci Ekran kartı
yaklaşık 20 yıl önce alınıp 15 yıla yakın oldukça rutubetli bir bodrumda durduktan sonra
Celeron 500 + azza 810dmc anakarta takıldı ve çalıştı 🙂

http://vgamuseum.ru/gpu/s3-graphics/expertcolor-s3-65-virge/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başımın tatlı belası 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde başladığım mini-ITX projesini tamamladım.
ufak ve ultra taşınabilirliği çok iyi.Hazır sistem almış gibi hissettiriyor.Bütçe sorunu olmayanlara tavsiye edebilirim.Yapacak olanlara tavsiye olarak

-anakart olarak biraz daha üst seviye anakartlar tercih edilebilir.Ben 2.el ne bulduysam aldım (Asus H81I-Plus)

-soğutma olarak kesinlikle su soğutma tercih edin. Ne yapıp edip alın.aksi takdirde ara ara sistem coşuyor.Su kaynatmış araba motoru gibi dumanlar çıkacak sanıyorsunuz.benim sistemi topladığım kasa nispeten geniş ve soğutması iyi.ama genede fan sesi rahatsız edebiliyor.

-Güç kaynağınız modüler , 14cm ve altı boyutlara sahip olanlardan ayrıca 80+ sertifikalı olmalı.benimki gibi kabloları yarım metre ve sabit olan güç kaynaklarını takmak tam bir işkence.hatta alttaki fan ızgarası yuvaya sığmadığından oturdum ızgarasını söktüm.(OCZ 750w)

-Ekran kartı yeni alacaksanız mini-itx ekran kartlarını tercih edin. büyük ekran kartınız varsa elinizde alabileceğiniz çok az kasa çeşidi kalıyor.ekran kartı arada fol yok yumurta yokken 90 derecelere çıkıyor. sonra fan bir süre çalışıp 45 dereceye indiğinde sakinleşiyor. (sapphire R9 290 Referans tasarım)

-konforlu olmasını istiyorsanız 2den fazla disk kullanmanızı tavsiye etmem. ben 4 tane taktım ikisi kasa dışında kaldı. anakartta zaten 4 sata portu var.harici kutu vardı birtane. birini onunla bağlarım.

-sistemi toplarken epey zorlandım. güç kaynağı ve diskleri takarken kablolarla uğraşmak epey yoruyor. genede kasa güzel bir kasa. tavsiye ederim. kesinlikle dar değil. soğutması iyi. öndeki fan biraz gürültülü onu susturunca sakinleşiyor ortalık.(corsair obsidian 250d)

Genel olarak daha ufak bir kasaya (silverstone sugo sg13b) benzeri bir sistem toplayıp rahatlıkla kullanılabilir. gürültü takıntınız varsa ,kasayı açarım kurcalarım veya bol bol disk takar yedek alırım diyorsanız bu sistemler size göre değil. bütçe konusundada cebinizden daha fazla para çıkıyor. onun dışında ben çok memnun kaldım. mini-itx olması performans veya ısı konusunda darboğaz yapmadı. tavsiye ederim.

İntel Core i5-4440
Asus H81I-plus
Teamextreme 2*8 gb ddr3 - 2666
Sapphire R9-290 4gb
Corsair obsidian 250d

BeğenFavori PaylaşYorum yap