23 kasım 2019 tarihinde aldığım james donkey 960gb diskin an itibari ile ömrünün sonuna gelmiş görünüyor.kendisi sistem diskliğinden 24 kasım 2021 tarihinde yedek diskliğe terfi etmişti.Yeterince süre çalıştığını düşünüyorum.4 sene bedava gibi bir fiyata aldığımı düşünürsek bence gayet iyi bir süre.
Disk doluluğu epey yüksek %90 ve üzeri kullanmıştım.Sanırım o şekilde kullanmasam hala gidebilirdi.Tabi dolu olduğu ve dram olmadığı içinde neredeyse yarı yarıya hız düşüklüğü yaşatıyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Bugün başıma gelen bir dolandırıcılık durumundan dolayı tecrübe edinmiş durumdayım.
Neler yapılacağını anlatmak gerekirse;

Bankalar hiçbir şey yapmıyorlar. EFT iade gibi birşey yok. Ama EFT ile para atarken açıklamaya kesinlikle alınan ürün ismini yazmak gerekiyor. Bu çok önemli.

dolandırıldıktan sonra 6 ay içinde ikametgahınızın bağlı olduğu Karakol veya savcılıklara dilekçe verilerek işlemleri başlatabiliyorsunuz.
Dilekçe yazmak istemezseniz direk karakoldan işleri başlatabilirsiniz.

Giderken bütün delil niteliğinden olacak şeyleri yanınızda hazır götürmeniz gerekiyor. Her yazı bir delil olduğundan bu durum önemli.

Örneğin whatsapp yazışmalarını okunacak durumda olacak ve karşı tarafın telefon numarası açık olarak başlıkta görünecek şekilde olacak. Tüm yazışmayı ve yazışmalardaki dosyaları çıktı almanız faydalı.

Aldığınız ürünün ilanını ,ilandaki mesajlaşmalarını mutlaka olay olmasa bile kaydedin.

Görsel ve işitsel dosyaları CD'ye çekip vermeniz gerekiyor.

Bundan sonra olayın araştırılıp netice alınması 12-24 ay arası. Tabiki çok fazla dosya olduğu için işlemler uzun sürüyor.
Öncelikle hesap no bloke edilip sahibi çağırılıyor. Bu kişi muhtemelen ya kartını kaybetmiş yada birşekilde hesaplarına ulaşılmış olan biri oluyor.
Telefon hattı ve görüşme kayıtları alınıyor. Ama bu hatlar zaten dolandırıcının kendisine ait olmuyor.
Sonrası adli soruşturma ile geçiyor.Bu dolandırıcılar acemi değillerse (ki bendeki acemi değildi)
Bir sonuç çıkması çok zor.

Araştırmada şu durum var. eğer nitelikli dolandırıcılık değilse uyuşmazlığa gidiyor iş.eğer karşı taraf parayı vermeyi kabul ederse para gelmeden ve dekont görmeden kesinlikle şikayeti çekmiyorsunuz.
Benim durumumda nitelikli dolandırıcılık olduğundan mahkeme işin içine giriyor.Hapis cezası var.Sonuçta para alınma ihtimali meçhul.

Son birkaç ayda özellikle internet üzerinden dolandırıcılık şikayetleri çok artmış durumdaymış.Bu konudada memur arkadaş bilgi vermişti.

Son olarak kendi açımdan bilgi vermem gerekirse, internet üzerinden çok uzun zamandır al sat yapıyorum. Kafanız karışık , yorgun , dikkatiniz dağınık şekilde kesinlikle 2.el ürün alışverişi yapmayın. Ben hem iş hem özel hayat karışık gittiği için gaflete düştüm.Eğer en ufak pürüz görürseniz cayma şansınızı kullanın. 2 tuşa basıyorsunuz 1 aylık maaşınız gidiyor. Olmaz demeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon fire stick 4k'yı dijitsu tvye tanıtamamıştım.Bugün telefon gelince refleks olarak dijitsu tv'nin ok tuşuna bastım.videoyu durdurdu. amazonun cihazını tüm fonksiyonları ile kontrol edebiliyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Köpeğe tamamda , kediyede laf söylemezsin be..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O kadar çabaya rağmen bende sonunda covid+ oldum. Herkese çok çok dikkat etmesini öneriyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gazoz firması 2 araçla birden yarışırken koskoca ferrar'nin 2 aracı birden yarış dışı.Bu sene redbull şampiyon belli oldu artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazondan 360 tl'ye aldığım wd green 480gb m2 ssd testleri.Ucuza geliyor diye almıştım.
Önceki ssd'den macrium reflect ile clone aldım.387 gb doluydu bu testi yaptığımda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap