Bilmiyorum burada seven veya bilen var mı fakat yıllar sonra ilk defa bir oyunu bu kadar tutkuyla oynadım. Game pass'ten yakında kalkacağını görüp, henüz gitmeden denemek istedim ve 25 saatlik oyun süresi 3 günde bitti. Cezbedici hikayesi, cinayetleri çözerken verdiği tatmin hissi, atmosferi... Hepsi hoşuma gitti. Sanırım ikinci oyuna da başlayacağım.

#oyun #görselroman #danganronpa

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi günler, bilgisayarımın saati ile ilgili 2 sorun var:

1- Kapattığımda saat ilerlemiyor, kaçta kapattıysam açtığımda kaldığı yerden devam ediyor.
2- Saat geriye gidiyor. 8.39'ken bir dakika sonra 7.40 veya 8.20 olabiliyor. 12'de bilgisayarı açıyorum ve saati senkronize ediyorum. 2 saat sonra kalktığımda saat 9 olabiliyor ... 🙂

Birinci madde için cmos pili diyorlar genelde ama ikinci maddeyi çözemedim bir türlü. Sizce sorun nedir?
Not: 10 yaşında bir laptop kendisi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Kidega'da şöyle bir fırsat varmış: 25+ liralık alışverişinize aşağıdaki teknoloji ürünlerinden herhangi birini eklerseniz ürün 69 liraya düşüyormuş.

https://kidega.com/tek-fiyat-69-tl/

Peşin not:
Ürünler iyi mi kötü mü bilgim yok.
Kidega için çalışmıyorum.
Ref ya da reklam üzerinden gelir elde etmiyorum.
Birim para hesabı yapmıyorum.
Neden 69 bilmiyorum.
Dual Sense ile PC'de oyun deneyimi yaşamıyorum.
Sadece paylaşmak istedim, başka bir amacım yok.

Tek Fiyat 69 TL! 25 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Geçerlidir.

Okumayı ve keşfetmeyi sevenler için kültür, sanat ve eğlence ürünlerine Kidega kolayca ulaşabilirsiniz. Keşfetmeye başla!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tesadüfen denk geldim, Guild Wars'un kitap serisi varmış. Kitapları okuyan ya da oyununu oynayan var mı? Hikayesi okumaya değer mi?
Aslında oyunu da ilgimi çekiyordu uzun zamandır belki oyun-kitap beraber başlayabilirim.

#guildwars #gw2

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Can @canberke

  Başta oyun olup sonrasında kitabı çıkınca pek okuma isteği gelmiyor fakat durum tersiyse ben de okumak isterim.

  • okanaytimur @okanaytimur

   Assassin's Creed serisini de bu yüzden okumadım

  • fotis @fotis

   Anladığım kadarıyla önce oyunlar çıkmış, bu kitaplar da GW ve GW2 arasındaki olayları anlatıyor ya da GW2 ile ilişkili bilgiler verip arka planını aydınlatıyor. Biraz da evrene dair bilgi. Reddit'te yorumlara bakıyorum ve insanlar GW ve GW2'nin hikaye deneyimini övdükçe övüyorlar. Sanırım bu yüzden ilgi oluştu bende de.

   Tam tersine örnek olarak Metro ve Witcher'in ilk kitaplarını okudum ve devam etme isteği uyandırmadı. Bunlar kitap temelliydi ama oyunları daha başarılı buldum nedense. Cthulhu'nun kitabını başarılı 2005 yapımı oyununu vasat buldum. Yine Yerdeniz'in Ghibli'den çıkan Goro'nun yönettiği animesini izlerken uyuduğumu biliyorum. Bu ikisinin ise kitabı başarılı uyarlaması kötüydü bence.

   Bunda durum ne olur bilmiyorum 2 MMORPG bitirip 3 de kitap okumak ciddi yatırım... Gerçi bunları yapmasam atom da parçalamıyorum o vakitler. Neyse... Ama yanlış anlamadıysam oyunları oynamamış biri olarak bu kitapları okusam da hikaye eksik kalacak, çünkü kitaplar sadece köprü?

 • fotis @fotis

  Teşekkürler ikinci oyundan başlayacağım o zaman, senaryoyu da okumaya gayret göstereceğim. İlgimi çekerse kitapları da okurum sanırım. İlk oyun nedense daha cezbedici geliyor bana fakat zannederim artık ölü bir oyun, en azından MMO kısmı. Belki çok seversem ileride onu da bitirmeye çalışırım. Şimdilik ikinci oyundan başlamak ideal geliyor. Artık Nolan filmi gibi sondan başa giderim. Hatta bitki-insanlardan bir karakter oluşturdum, beyaz bir geyiğin peşinden gidiyoruz şimdilik, bakalım.

  Teşekkürler aydınlatıcı bir yorumdu.

 • fotis @fotis

  @salledacil İlginçmiş, ilk oyunun böyle olduğunu bilmiyordum. RPG niyetine deneyebilirim belki. Satın aldım GW2'yi az önce. Ücretsiz olarak denedim güzeldi. Grafikler, mekanikler gayet hoş. Başka bir tanıdık da tavsiye etti. İndirime girerse ilk oyunu da alır denerim.

[ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba word'de bir özellik arıyorum fakat bulamadım. Elimde uzunca bir metin var, bu metnin her kelimesini bir madde başı yapmak istiyorum. Örnek:

Hayatta iyi şeyler olmaz.

Hayatta
iyi
şeyler
olmaz.

Bunu nasıl yapabilirim? Değiştir ile boşluğu (^w), entera (^v) dönüştürmeyi denedim fakat sonuç şöyle oldu:
Hayatta¶iyi¶şeyler¶olmaz.

#word #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/user/FenolftaleinRE/videos

Tesadüfen denk geldim (Genç Flash Gordon'u ararken aslında). Eski Türkçe dublajlı çizgi filmlerin cdlerini bulup yüklüyor, göz atmaya değer bir kanal.

#nostalji

VCD Vesaire

Türkçe dublajlı çizgi film arşivi ve dahası. Bilginize sunulur: Kanalla yakından ilgilenmeye ara veriyorum. Dolayısıyla her yoruma cevap gelmeyecek. Gerçekten söylemek istediğiniz bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ÇÖZÜLDÜ: regeditten silerek sorunu halettim. Zararlı yazılımları Kaspersky halletmiş fakat bir şekilde kendilerine izin ve istisna oluşturmuşlar Defender üzerinde. Başına gelen olursa bunları temizleyerek kurtulabilir.
Başlat>Çalıştır>regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender\Exclusions
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender\Threats
-----------------------
Windows Defender aşağıdaki tehditlere izin verdiğimi söylüyor sürekli ama defalarca iznini kaldırmama rağmen otomatik olarak anında ekleniyor.
Kaspersky kurdum 10 adet tehdit bulup sildi, sonra onu kaldırıp tekrar Defender'ı etkinleştirince durum tekrardan bu, silemiyorum bir türlü, nedir bunlar, çözümü nedir?
#antivirüs

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullanıyorum, memnunum. Fiyatı iyi düşmüş bence.

Not: Çorap değil.

https://www.amazon.com.tr/Skullcandy-S2JPW-M010-Bluetooth-Kulakl%C4%B1k-K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1/dp/B07RV9DWDW

Skullcandy S2JPW-M010 Jib Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, Kırmızı: Amazon.com.tr

Skullcandy S2JPW-M010 Jib Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, Kırmızı: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Güncelleme (05.08.2020): Siparişi verdim, fikir belirten herkese teşekkürler.
--------

2 bin - 3 bin lira civarı bütçem var ve tablet almak istiyorum.

Ağırlıklı olarak pdf okumak, internette gezinmek ve microsoft word ile yazı yazmak için kullanacağım (sonradan bluetooth klavye de almayı düşünüyorum). Ekranı ikiye bölerek kullanıyorum genelde yazı için, o yüzden aynı anda iki pencereyi verimli şekilde çalıştırması lazım. Çizim, render, photoshop vb. şeyler için kullanılmayacak. Aldığım ürünleri genelde ömrü dolana kadar kullanıyorum, ikinci el fiyatı bu yüzden önemsiz ama uzun süre götürebilecek bir şey istiyorum.

İnternette şu iki ürünü bulabildim:
Huawei Matepad 10.4 2270TL (kupon ile birlikte)
https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matepad

Lenovo TAB M10 1900TL
https://www.hepsiburada.com/lenovo-tab-m10-tb-x606f-64gb-10-3-wi-fi-tablet-gri-za5t0215tr-p-HBV00000TCIT1?magaza=Hepsiburada

Bu ürünler nasıldır ya da başka bir tablet tavsiyeniz varsa yazarsanız sevinirim.
Bir de matepad pro'yu gördüm özellikle windowsu taklit olayı gayet hoş fakat yukarıdaki kullanım senaryosu için aradaki 2 bin tl farka ne kadar değer bilemedim.
https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_huawe%C4%B1-matepadpro-10-8-6-128-gb-tablet-gri-1209252.html?&rbtc=gel%7coaf%7c21%7c%7c%7c%7c

#TeknoYardım #Tablet

HUAWEI MatePad 10.4 | HUAWEI Mağazası TÜRKİYE

7250 mAh geniş kapasiteli pil, 2K FullView Ekran, Kirin 810 yonga seti ile HUAWEI MatePad'in tüm özelliklerini mükemmel bir deneyim ile görüntüleyin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10