Merhaba, Python ile ilgili bir sorum olacak;
Bir klasör içerisinde dikdörtgen boyutlu jpeg dosyalar var, bunları python ile qlistwidget içinde alt alta (seçilebilir) şekilde nasıl listeleyebilirim?
#Python
#programlama
#yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Birkan paylaştı.

Aliexpress'de ddr3 ramlere bakarken bir şey fark ettim ilan başlıklarında intel için veya amd için gibi ibareler mevcut anlam veremedim konuya açıklık getirebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba python öğrenmeye çalışıyorum. Bunun için pyqt5 kullanaran basit bir program yapmayı deniyorum. Bu pyqt5 te bir butona yada menüye tıklayarak yeni bir pencere nasıl açtırabilirim bir türlü beceremedim. Bu konuda yardım edebilecek olan var mı? Ya da yararlanabileceğim bir kaynak önerirseniz o da çok makbule geçer.
#python

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Merhaba, şimdi benim elimde yazılı olarak yaklaşık 50 kişinin telefon numarası var.(Telefonumda kayıtlı değiller) Bunları kullanarak whatsapp grubu oluşturmak istiyorum. Bu işi kısa yoldan yapmanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amd a6 9220 dizustunde performansi nasil olur? intel i3 ile arasında kayda değer bir performans farkı olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu firebase ne kadar güzel bir şeymiş 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
Birkan paylaştı.

Arkadaşlar merhaba az önce aklımdan geçti teknoseyir sosyal açıldığından beri yoğun bi şekilde kullanıyorum. Bu ağda bir çok üniversitede bilişim bölümü okuyan ve okuyacak olan arkadaş var. Diğer ağlara kıyasla buradaki insanların daha donanımlı daha dolu insanlar olduğunu düşünüyorum. İş dünyasına benim gibi ufaktan adım atmaya çalışan üniversiteli arkadaşlar ve işveren ve ya çalışan olan insanlar arasında bir iletişim olması gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple #Teknostaj #Teknokariyer etiketini düşündüm. Benimle aynı fikirde olan arkadaşlar bu gonderiyi paylaşsın Tsciler olarak birbirimize sadece sanal olarak değil de gerçek hayatta da yardım edelim #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linkteki ürünü kullanan var mı? Fiyat projeksiyon için çok uygun. Çözünürlük çok düşük ama ayda yılda bir evde film seyretmek için kullanılır mı ne dersiniz?
#TeknoYardım
http://www.hepsiburada.com/bluecat-rd810-mini-led-projeksiyon-cihazi-full-hd-ev-sinema-sistemi-1000-lumen-hdmi-usb-p-HBV000004Q5ZY

Bluecat Rd810 Mini Led Projeksiyon Cihazı Full Hd Ev Sinema Fiyatı

Bluecat Rd810 Mini Led Projeksiyon Cihazı Full Hd Ev Sinema en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap