#TeknoYardım Çift monitör kullanıyorum. İkisi de eski biri ilk lcd'lerden 🙂
Cep telefonuna çağrı gelince 2. monitör (eski olan) devreden çıkıyor, oradakiler tabi ki ana monitöre geçiyor, donanım bağlanıp çıkarma sesi falan derken haydi ana ekrandakileri tekrar 2. ekrana taşı, fena sıkmaya başladı artık. Çözüm önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Sinema
Artık uygun fiyata bilet satılmıyor mu internette?
N11 hb katagoriler kaldırılmış. Şehir fırsatları bilinmedik sinemalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tarihte 4 Nisan
Dumlupınar Denizaltısı Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.
https://www.tarihiolaylar.com/tarihi-olaylar/dumlupinar-denizaltisi-ah-bir-atas-ver-turkusunun-yurek-daglayan-hikayesi-1335

— Alo Dumlu.
— Evet, Dumlu.
— Ben Üsteğmen Suat.
— Evet, efendim ben Selami
— Selami nasılsınız, biz geldik, şimdi bana durumu anlat.
— Efendim dizellerden yara aldık, manevra dairesinde yangın çıktı, bataryayı sıfıra alarak kıç torpido dairesine geçtik, şimdi manevra dairesi su ile dolu.
— Kaç kişisiniz orada?
— 22 kişiyiz.
— Diğer dairelerle irtibatınız var mı?
— Yarım saat evvel kıç batarya dairesi ile konuştum, şimdi cevap vermiyorlar.
— Merak etmeyin 'Kurtaran' geldi biz buradayız.
— Efendim manometre 267 kadem gösteriyor doğru mu?
— Selami Kurtaran geldi şimdi kurtarma işine başlanıyor, ben biraz sonra yine gelirim.
— Peki efendim...
Denizaltındaki subay ve astsubay ve erlerin tümüne korkunç gerçek söylendi; kendilerini su yüzüne çıkaramayacaklarını buna imkân olmadığını bildirildi. Artık kendilerine başta söylenen “gerekmedikçe konuşmayın ve sigara içmeyin '' telkininin yerine “konuşabilirler, türkü söyleyebilirler ve isterlerse sigara da içebilirler '' denildi. Bunu duyan kahraman denizcilerimizin son sözleri “Sizler sağ olun! Vatan sağ olsun! '' oldu. O andan itibaren oksijen bitinceye kadar 72 saat hayatta kaldılar ve “Ah, bir ataş ver cigaramı yakayım, sen sallan gel ben boyuna bakayım… '' türküsünü söyleyerek büyük bir tevekkülle son nefeslerini verdiler.
Son sözleri “Vatan Sağ Olsun! '' diyerek şehit olan 81 denizcimiz bugün Çanakkale Boğazı nın derinliklerinde ebedi uykularındalar.
Vatan sağ ve onlara minnettardır, huzur içinde uyusunlar!

Dumlupınar Denizaltısı (Ah bir ataş ver türküsünün yürek dağlayan...

O kahreden olay 4 Nisan 1953 yılında yaşanmıştı. Çanakkale Boğazı açıklarında Lara bunu açıklarında Türk donanmasına ait Dumlupınar denizaltısı, uzun ve yorucu bir görevden sonra...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#İşİlanı #bilişimuzmanı
ÖSYM 5 bilişim uzmanı alacakmış. Maaş 12 bin - 25 bin tl arası. Teknoseyirden birini görelim oralarda 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

#TeknoYardım
Ekran kartı üzerinde ki çıkışı kullanıyorum. Sanırım anakart üzerinde de vga var (iç içe iki kare simgesi) ve bana ikinci ekran lazım oldu. Ekran kartı üzerinde ki boş çıkış display port ve ikinci monitör vga. Dönüştürücü almadan ana kart üzerinde ki vga bağlantısını kullanmamı sağlayacak bir ayar var mı? Atanmış ekran bağdaştırıcısından başka yani hem ekran kartını hem onboard vga çıkışını aynı anda kullanabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iphone 4 için bilgisayara bağlantı sağlayacak data kablosu önerir misiniz?
elimde ki şarj ediyor ama bağlantıda görmüyor. uygun fiyatlı ama yüzde yüz data bağlantısı yapacak bir kablo lazım. bir tane aldım olmadı iade ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir kaç ay önce android bir telefon incelemesi izlemiştim iphone gibi sessize almak için fiziksel tuş vardı hangi marka hatırlayamadım çinlilerden biri sanırım, yardımcı olur musunuz marka model hakkında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 Ocaktan sonra da olsa hışır poşet türü ücretsiz verilebilecekmiş. Resimlerinden bakınca şu an kullandıklarımızdan farkı yok plastik poşet sunanda hışır olana döner herhalde. Sanırım engel olarak görenler kasada da hışır poşet sunarak bunu aşar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap