#TeknoYardım merhaba arkadaşlar, modem bozulunca eski modemi taktım 15 yılı aşkın bir Philips modem. Win11 bağlantıya güvenli değil diyor ve valorant sunucuya bağğlanmadığı için açılmıyor val29 / 51 vs değişik hata mesajları veriyor. Önerebilecrğiniz çözüm yolları var mı? Diğer şeylerde sorun yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ModemTavsiyesi meşhur Asus dsl ac51 aramızdan ayrıldı. Keenetic marka düşünüyorum, takibe aldığım üründe indirim uyarısı geldi ama ürün sanırım router. Modem alacaz diye ucuza atlayıp yanlış bir şey almayalım bu markanın tam model olarak hangi modemlerini takip ve tercih etmeliyim?

Şu an 16 yılı devirmiş Philips modemi taktım böyle bozulmayacak bişey varsa onuda değerlendirebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tsbisikletkulübü bisikletçi arkadaşlar, 40 ından sonra bisiklet süren ve yazdan yaza yılda toplam 15-20 dakika parkta bahçede vs alanlarda bir iki tur atan biri olarak duvardır arabadır insandır yani nesnelere yaklaşınca onlara doğru gidyorum ve dengemi kaybediyorum . Böyle olunca da trafiğe sokağa çıkamıyorum. Sürüşümü nasıl geliştirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • soundOnly @soundonly

  Neden hareket eden şeylere diğeri gidiyorsunuz?
  Hareket dogrultularini kestiremiyorsaniz, doğrudan üstlerine bakmayın, biraz yan tarafa bakın, odaginizdan çıksın.
  Size doğru geliyorlarsa, durun, inin bisikletten.
  Kask takın, eldiven kullanın; düşerseniz sağınız solunuz çizilmesin.
  Daha ne diyeyim...

 • Orcun @orcun

  Motosiklette de aynı bu olay. Nereye bakarsan oraya gidersin, hatta araba kamyon neyse vs. baktığın yere doğru sürersin. Bunun içinde bakışını geliştirmen lazım. Her zaman gideceğin yere odaklanman gerekiyor. Tabi ki o arada çevreyi de gözlemleyeceksin ama asla dikkatli bakmayacaksın. Sen dersen yani '' AAAAA YANDAKİ KADININ ÜSTÜNDEKİ ELBİSEYE BAK YA RENGİ NE GARİPMİŞ ALLAH ALLAH '' kadının üstüne sürersin. 😀 Dikkatinin büyük kısmını yola vermen lazım. Hep kaçış noktası araman lazım. Devamlı antrenman lazım birden aniden öğrenilecek birşey değil. Birde bisikleti sürerken etrafa sağa sola da bakın kafanı çevir ama bisiklette dengeni bozmasın bu durum eğer dümdüz önüne bakıyorsan kitleniyorsan buna da çalışman lazım.

 • juniorDeveloper @juniordeveloper

  Hocam sürdükçe gelişirsiniz. İzmir'de yaşıyorsanız sasalı yolunu tavsiye ederim 15 km kesintisiz bisiklet yolu yokuş yok, yaya yok, araba yok.

 • cgdincer @cgdincer

  Baktığın yöne doğru gidersin, unutma. Uzaklara bak, sabit bir yer bakmaya çalışma.

#TeknoYardım 0xc000007b hatası alıyorum, program xp-pen çizim tableti ayar programı sürücüler güncel c++ net framework 4.0 driver programı vs internette anlatılan şeyleri denedim düzelmedi, win11. dll hatası veriyordu system32 den dll leri programın içine kopyaladım sonra bu hatayı verdi. Önerileriniz nelerdir, bir kaç defa kaldırıp yükledim sonuç aynı. Virüs programı yok win defender aktif sadece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xfx 6650 xt ekran kartında led swich olduğunu düşündüğüm şey led falan yakmıyor, sanırım üründe led yok, bu swich fan hızıyla mı alakalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, bölünmüş diski, disk yönetiminden tekrar birleştirince bilgiler uçuyor muydu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çözüldü

TeknoYardım evet arkadaşlar sistemi topladım, bios güncellemesini anakartı takmadan yapmıştım, fanlar dönüyor sıvı soputucu fanlarıda dönüyor ama pompa ekran ışığı yanmadı, fazlalık macunu temizledim tekrar denedim, olmadı, tekrar bios güncellemesi denedim ama süreç ilk yaptığım gibi olmadı ışık çabuk söndü bios güncel olduğu için olabilir mi sanmıyorum 4-5 dakika günceleme yapması lazımdı bence ama olmadı. Soğutucu da CPU fan bağlantısı yok ondan mıdır diye eksoz fan pinini CPU fan soketine taktım yine olmadı. Müsait bir zamanda uzay montajla denemeyi düşünüyorum ama zahmetsiz bir yöntem varsa çok iyi olur. Sistem özellikleri açtığım konuda https://teknoseyir.com/durum/1547509

Edit: anakart ışığı ilk başta yanıyor sonra sönüyor. İlave olarak bir adet HDD bağlı HDD kasa ışığı yanıyor ve HDD den ses geliyor (işletim sistemi yüklü değil)

Görev tamam 🙂 Kasa Msı Mag shield Anakart

Görev tamam 🙂 Kasa Msı Mag shield Anakart msı pro b550m vdh wifi Ram silicon power 16x2 ddr4 3600 MHz M2 SSD patriot 1tb Nvme CPU ryzen 5 5600 Soğutucu gigabyte aorus 240 Psu sharkoon...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Görev tamam 🙂
Kasa Msı Mag shield
Anakart msı pro b550m vdh wifi
Ram silicon power 16x2 ddr4 3600 MHz
M2 SSD patriot 1tb Nvme
CPU ryzen 5 5600
Soğutucu gigabyte aorus 240
Psu sharkoon Gold zero 650 w 80+ gold
1 ad slim fan akasa
Ekran kartı Xfx RX 6650 xt
Toplam 20.088 tl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

120x120x20 mm kasa fanı bulabilir miyim? 25 mm kalınlık sıkıntı çıkardı 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap