TS eşliğinde voLTE testi keyfi.
#ulak #millibazistasyonu #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

İnsanlara bir başka insana yüzüne karşı söyleyemediği şeyleri sosyal medayadan söyleyebilme hakkı nereden geliyor merak ediyorum. Psikolojik bir iletişim rahatsızlığına işaret ettiğini düşündüğüm bir durum söz konusu. İşin rahatsız edici yanı tepki aldıklarında neden olduklarına anlam verememeleri. Empatiyi geçtim iletişimin ilk çıkış noktası olan karşıdaki kişiye saygı gösterme konusunda bile bu kadar çuvallayan saçmalayan insanlar olması size de garip gelmiyor mu? Bu tür en ilkel insani olgulardan bile yoksun olan kişilerin sosyal hayatlarında, profesyonel hayatlarında başarılı olmaları mümkün görünmüyor. Siz siz olun insanların yüzüne söyleyemediğiniz cümleleri sosyal medyadan dile getirmeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Home ya da akıllı ev sistemleri kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilirlerse sevinirim. Yakın zamanda Harman Kardon Citation One modeli hediye olarak geldi. Şimdilik sabah alarm kurma, randevu ayarlama, sesle müzik çalma vs amacıyla kullandım. Başka amaçlarla kullanan, deneyimlerini paylaşmak isteyen olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Superonline kullanıp ara sıra Netflix'e bağlanamayan var mı? Şu an Netflix'e giremiyorum ping atamıyorum traceleyemiyorum vs. Diğer sitelerde hiçbir sıkıntı yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tebrikler Teknoseyir. https://twitter.com/teknoseyir/status/1030837303386759168
@gamsizm @leventp @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tam Intel Meltdown güvenlik açıklarından kurtulmaya başladık derken L1TF güvenlik açığı nedeniyle bazı Intel tabanlı CPU'ların L1 cache'inden veri çalmanın mümkün olduğu tespit edildi. Bu açık fiziksel makinadaki processler dışında VM üzerinden başka VM'lerden de veri çalmaya imkan verdiği için multi-tenant çalışan ve Intel CPU kullanan bulut sağlayıcıları etkileyebiliyor. Kritik verileriniz varsa, bulut sağlayıcı ile çalışıyorsanız durumunu öğrenip, kendi sunucularınız ise gerekli yamaları (CPU firmware, OS patch) yüklemeniz önerilir. Aşağıda Red Hat'in hazırladığı 3 dakikalık video ile güvenlik açığı çok güzel anlatılmış.

L1TF Explained in 3 Minutes from Red Hat
https://access.redhat.com/security/vulnerabilities/L1TF
https://www.intel.com/content/www/us/en/security-center/advisory/intel-sa-00161.html

#HaftalıkGündemeMalzeme #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #gündem #meltdown

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plus üyeliği alanın kendini buranın muhtarı sanması ihtimalinden korkuyordum. Nitekim gerçek oldu. Plus üyesi olmanız size istediğiniz gibi at koşturabilme olanağı sağlamaz. Yönetim de olması gerektiği gibi davrandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • wilhem @wilhem

  Yandaki gündemi sıfırlama imkanımız yok mudur? @gamsizm @hkellecioglu

 • Ali Pektaş @alipektas

  Ban yiyen üyelerin çoğu ile daha önceden iletişimim var bolca. Ben onların böyle bir şeyi(yanlış bulsam da) plus olmalarına güvenerek yaptıklarını düşünmüyorum. Olayları birbirine karıştımamak lazım. Ha rahat(kimine göre samimiyetten, kimine göre laubalilik ya da bencillikten) davranıyorlar mıydı sitede? Evet, büyük oranda. Fakat bunu plus gelmeden önce de yapıyorlardı. Ayrıca adamlar at koşturmaktan ziyade tepki gösterdiler. Ortada bir sahiplenme, at koşturma, "buralar bizim" tavrı gütme yok. bence. Benim gördüğüm tablo: Uzun zamandır var olan ve dile getirilen bir sorun, o soruna karşı site sahiplerinin duyarsızlığı(onlara göre) ve onların da buna ayarsız ve sonucu hesaplanmadan tepki vermesi.

  • wilhem @wilhem

   Tepkiler daha önce de oldu evet. Ama ben sitenin bir kısmının devre dışı kaldığını hatırlamıyorum. Belki olmuştur ben kaçırmışımdır. Akış kısmı da daha önce protesto edildi mesela ama kimse bunu protesto etmek için akışı trollemedi. Trollediyse de tamamen kullanılmaz hale getirecek şekilde yapmadı. Tepki, protesto bunlara diyecek lafım yok hatta yeri gelir ben de dahil olurum. Ama başkalarında mağduriyet yaratacak durumdan kaçınmak lazım.
   Plus üyeliği ile protestoların alakası olmayabilir haklı olabilirsiniz. Benim orada vurgulamak istediğim plus ile birlikte kimsenin böyle bir hak kazanımının olmadığıydı. Plustan önce neler varsa şu anda yine aynı sosyal kuralları ya da etik kurallar geçerli olacak.Bunu vurgulamak istemiştim sadece.

 • wilhem @wilhem

  1- İlgili konu yok, konular var aslında. Yani tek bir konu olsaydı silinebilirdi ama çok sayıda post vardı birden fazla etiketi işgal eden. Diyelim ki bir iki konu silindi. Etiketi takip eden yeni postların gelmeyeceği ne malum? Bu durumda etiketi trolleyen (hala trollemek olduğunu iddia ediyorum aksi yönde bir tespitim yok) kişiyi banlamak ve olayın durmasını sağlamak daha etkili bir çözüm değil mi sizce?

  2- Kimlerin neden ceza aldığını takip etmedim. Akşam baktım siteye ve birçok kişi banlanmiş postlar da silinmişti. Banlar akıyor muhabbeti de silinmiş gördüğüm kadarıyla. Dolayısıyla adil bir cezalandırma süreci mi oldu bunu bilmiyorum. Ama siz gereksiz yere ceza aldığınızı düşünüyorsanız delilleriyle yazarsınız bunu hatta ben de desteklerim. Ama şunu da belirtmek lazım.. Protesto amaçlı yapılan bu eylemin yöntemi Yanlış! İsterse dünya barışını savunmak için yapın bu eylemi önemli değil. Yöntemin yanlışsa hiçbir şekilde amacına ulaşamayacağın gibi üstüne bir de ceza alırsın. Zaten yapan arkadaşlar da yöntemlerinin yanlış olduğunu kabul etmişler ceza alacaklarını bile bile.

  • wilhem @wilhem

   @frt 🙂 Neyse konuya dahil olan üyeler son derece düzeyli paylaşım yapan üyelerdi ben de biraz şaşırdım açıkçası.. Yöntemin yanlış olduğunu hala düşünüyorum benzer bir olayda tavrım değişmeyecek. Velhasıl eğer yönetime duyurmak istenen birşeyler varsa organize olup toplu deklerasyona gidilebilir. Ben şahsen desteklerim.

Altay tankı ihalesini BMC kazandı

Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretimi ve Altay tankına motor geliştirilmesi için başlatılan projede BMC ile sözleşme görüşmelerine başlanması kararlaştırıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Alper @jaguar

  Öyle böyle almış ihaleyi, hayırlı olsun. BMC bugüne kadar kendi başına motor üretmeye yeltenmedi bile. Kullandığı motorlar (Levend te kullanılan Nissan motoru hariç) markayı ülkemizde rezil etti. Bu konu da tecrübe sıfır. Habere göre Kuluçka merkezinde 70 i yabancı 200 mühendisle geliştirecekleri motorlar, umarım bu kadar teşviğe, yatırıma değecek sonuç elde ettirir.

  • wilhem @wilhem

   Eğer varolan tecrübeyi ezmeden başarılı bir üretim yapacaksa bize de tebrik etmek düşer tabi. Mesela Tümosan motor konusunda, MKE top konusunda baya ilerleme katetti. Bu şirketlere prim vermeyip Rheinmetall ile devam ederlerse o kadar birikime yazık olur. Dahası yerli bir ürün olmaktan uzaklaşır.

  • Alper @jaguar

   Esasında Rheinmetall teorik olarak, yüzde 40 hissesine sahip olduğu ortak girişim RBSS aracılığıyla tankın üretiminde yer alabilir. İşin içine Alman hükümeti de girmiş olacağı için yerli üretimden uzaklaşmış olacaktır.

  • wilhem @wilhem

   @alpercam Yaptıkları anlaşmanın detaylarını bilmiyoruz tabi. BMC ortaklığı hiç karıştırmadan doğrudan işe dahil de olabilir, ortaklık şartlarından biri hizmet alımının sadece Rheinmetallden sağlanacağı ise motor, top hedef sistemleri vs yerli olmayacak demektir. Bakalım zamanla göreceğiz

 • wilhem @wilhem

  Söyleyecek birşey yok gerçekten. Birileri para kazanacak diye milli projeler bu şekilde harcanıyorsa yatacak yerleri yok.

 • reducto @protego

  Seçim yaklaştı ya, apar topar BMC'ye peşkeş çekilmiş. Tüm medya da bunu anlı şanlı güçlü yerli milli dünyanın ödünü patlatan tankımız geliyor diye servis etsin şimdi

 • xpow3r @xpow3r

  aslında biraz olsun çıtlatmanız lazım ki insanlar olayların iç yüzlerini bilsinler.