https://www.hashicorp.com/blog/hashicorp-joins-ibm @leventp #haftalikgundemmalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

@gamsizm Abi Stream Deck + çıkmış gelirse inceler misin lütfen ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5 Kavanoz Bal 100₺ di artık 199₺ #Enflasyon

Siz enflasyonu hangi ürün den takip ediyorsunuz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#oldiesbutgoldies bu krizi hatırlayan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#haftalıkgündememalzeme

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada:

Etiya Bilgi Teknolojileri Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Pia Bilişim Hizmetleri A.Ş., İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., NETAŞ Telekomünikasyon A.Ş., MAGİS Teknoloji A.Ş., Kafein Yazılım Hizmetleri Tic. A.Ş. ve RDC Partner Bilişim Danışmanlık ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açıldı.

İşgücü piyasasında centilmenlik anlaşmaları yapılması suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 21.04.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik olarak; Etiya Bilgi Teknolojileri Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Pia Bilişim Hizmetleri A.Ş., İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., NETAŞ Telekomünikasyon A.Ş., MAGİS Teknoloji A.Ş., Kafein Yazılım Hizmetleri Tic. A.Ş. ve RDC Partner Bilişim Danışmanlık ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-18/301-M sayı ile karar verdi.

* Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.

Kaynak: rekabet.gov.tr
Kaynak2: cozumpark.com I Mehmet Sait YILMAZ

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alperde @alperde

  soruşturma açılmasının sebebi neymiş

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   İşgücü piyasasında centilmenlik anlaşmaları yapılması

  • Hamdi @hamdi

   Bildiğim kadarıyla kendi aralarında anlaşıyorlar. Birbirimizden eleman almayacaz diye. E zaten yazılım piyasasının %30-40 ını oluşturuyordur bu firmalar kişi sayısı olarak. Dolayısıyla rekabeti engelliyor ve birinde çalışırken aralarındaki diğer firma sana gel burada çalış, daha fazla maaş veriyim diyemiyor. Dolaylı olarak maaş piyasası da düşmüş oluyor. Bu firmalardan birinin çalışanı olarak zaten soğuyordum, iyice soğudum. Çünkü maaş piyasası gerçekten çok düşük kaldı. Yurtdışı veya e-ticaret tarafına yönelmediğin sürece aşağıda kalıyorsun.

Pi Hole Kullananların Dikkatine :

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi - USOM ülkemizin yerel olarak raporlanmış ağırlıklı bize yönelik riskli sitelerin içerdiği linki Local DNS Serverınıza ve firewallarınıza eklemenizi öneririm.
Pi Hole için nasıl yapılacağını ekran görüntüsü ve aşşağıda yazan adres çubuğundan ayar sayfasına girerek kolayca yapabilirsiniz.

http://0.0.0.0/admin/groups-adlists.php
0.0.0.0 yazan yere pihole ip nizi yazarak ad liste

https://www.usom.gov.tr/url-list.txt

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben buna düştüm ağalar.

I Built a Computer... but it's different...

AD: Click here to get 50% off your first month:http://www.kiwico.com/nerdforgeWe wanted to upgrade our editing computer and decided to turn it into a medieva...
BeğenFavori PaylaşYorum yap