Arkadaşlar okuldan mezun oldum ve memleketime döneceğim fakat evimde kullandığım eşyalar sıfır eşyalar ve bu eşyaları memlekete götürmek istiyorum. Kia K2500 model bir araç buldum ve bununla eşyalarımı taşıyacağım fakat bunu yapmamda bir yasak var mı? Yolda çevirmeye girsem bu durum sorun yaratır mı? Bilgisi olan varsa yardımınızı bekliyorum. Bu işin oluru nedir? #OtoSeyir #TrafikBilgisi #trafikkuralları

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar; Hepsiburada.com' dan aldığım Samsung S8 (Samsung Türkiye Garantili) yazan cihazım arızalandı ve yetkili servise gönderdim. Fakat servis ürünün ithalatçı garantili olduğu şeklinde bir geri dönüş yaptı. Hepsiburada.com üzerinde İncehesap diye bir satıcıdan almıştım. THH'ye gitmeye hazırlanırken fatura aslını aradım buldum. Faturada Samsung Galaxy S8 (DiST) yazıyordu. Aynı satıcıdan daha uygun fiyata ithalatçı garantili yazan S8 de vardı. Özellikle fazlasını ödeyip resmi garantili almıştım. DiST'in ne anlama geldiğini de çözememiştim çok da takılmamıştım işin açıkçası. Sonuçta Samsung Türkiye Garantili cihaz almıştım ve Hepsiburada kayıtlarında hala siparişim bu şekilde gözüküyordu ve hala böyle gözüküyor. Şu an cihazımın ve servis tutanağının gelmesini bekliyorum. Önce firmaya göndereceğim tutanakla beraber, sonrasında ne yapmam gerekiyorsa yapacağım. Bunları yazma sebebim ise Resmi garantili olarak almış olduğunuz ürünler varsa müşteri hizmetlerini arayarak sorgulatın ve durumdan emin olun. Bir dolandırıcılık var ama suçlu Hepsiburada mı yoksa İncehesap mı yoksa ben miyim? Bunun cevabını muhtemelen THH verecek. #akış #Hepsiburada #Samsung #incehesap #garanti #dolandırıcılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
 • Burak @burakk

  Üzücü bir durum olmuş. Hepsiburada'da ne yazıyorsa onu almış olmalıydınız. Yazan dışında bir ürün (ali veli garantili ya da orijinal marka garantili) gönderiliyorsa bu hatadır. Hepsiburada'nın ürünü geri alıp doğrusunu yollaması gerekiyor ahlaken. Geçmiş olsun.

 • sarpuli @sarpuli

  HB para iadesi yapabilir kabul etmeyip s8 isteyin (gerçi dinlemez iade yapar)

 • Orcun @orcun

  Dist kısmı distribütör 'ün kısaltmasıdır. Bu da resmi satıcı anlamına geliyor, kabaca böyle. ithalat ise bildiğin gibi ... bilişim ithal etmiştir satıyordur vs.
  Şimdi sendeki S8'in kodu ne ? samsunglarda G ile başlayan genelde bir kodu olur G960 sallıyorum şuan vs. bu kod resmi türkiyede satılan S8'i konu ile aynı mı ? yoksa işte F960 falan diye gidiyor mu hani başka ülkenin cihazı mı ?
  Ek olarak samsung türkiye garantiliyse zaten kutusunda köşede hatta logosu var samsung türkiye garantilidir vs. yazıyor. kutu içeriğinde samsung türkiye garanti belgesi vs var. Eğer bunlar yoksa sana bildiğin paralel ithalat telefon satılmış ama distribütör olarak satılmış. THH verirsen direkt kazanırsın. Hatta para iadesi de alırsın çok ciddi bir sıkıntı.

  • Vedat Şar @vedo

   G950F yazıyor bende. Kutu gelince tekrar bakıcam. Ben Resmi garantili olarak bildiğim için gayet rahat bir şekilde paketledim gönderdim, hiç dikkat etmemiştim. Olumlu bir geri dönüş alamazsam THH'ye gideceğim.

  • Orcun @orcun

   @vedo G950F normal s8 tek simli model görünüyor avrupa cihazı vs. G950FD olanlar ise paralel ithalat dual simli versiyonluymuş. Kutusundaki logo etikette budur. Cihaz gelsin bu şekilde değilse hemen thh ver, bu çünkü büyük bir sıkıntı. Para iadesi alırsın büyük bir ihtimal ama tabi alacağın meblağ ne onu bilmiyorum. Şuaralar malum telefon fiyatları aşırı derecede uçtu gitti.

  • Vedat Şar @vedo

   @orcun O zaman bu cihazı 3269 liraya almıştım. Şu an yine o fiyatlarda geziyor. Yenisini alırım gene Resmi Garantili 🙂

  • Barış Ataç @barisatac

   Hani bilmiyorum herhangi bir yardımı olur mu, ben de şirketin sağladığı S8 var G960F olarak gözüküyor ve bu Samsung Türkiye tarafından veriliyor şirkete.

  • Orcun @orcun

   @vedo O zaman sorun yokmuş, genelde çünkü 2 sene önce aldığın fiyat malum tl değer kaybetmesi ekstra vergi derken aynı fiyatta pek olmayabiliyor. Öyle birşey olsa bile zaten muadil yada bir üst modeli siteme hakkınız da var.

  • Vedat Şar @vedo

   @orcun Hiç farketmez benim için, para iadesi de olsa aynı değişim olsa da. Para iadesi olursa muhtemelen biraz daha ekleyip üst modele geçerim. Şu telefon bir gelsin servisten de bir an önce göndereyim firmaya.

 • Chell @alperenxx

  Kutuda şundan varsa resmidir. Aynı zaman da benimkinde KVK logosuda var (s7)

Arkadaşlar Samsung S8 telefonum orjinal adaptörü ile şarj olmuyor. Kablo ile bilgisayara bağladığımda şarj oluyor. Adaptör başka cihazları şarj ediyor fakat benim cihazım hiç bir adaptörden şarj almıyor. Samsung'a konuyla ilgili mail attım ama saçma sapan alakasız bir cevap geldi. Bu tip bir sorunla karşılaşan var mı? Cihazımı servise mi göndermeliyim yoksa güncelleme mi beklemeliyim?( Telefonu sıfırladım). #Samsung #TeknoYardım #ceptelefonu #android #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix ve film sitelerinde film izlerken bir süre sonra ses-video senkronu bozuluyor. Farklı tarayıcıda da denedim bir türlü düzelmedi. Çözüm önerisi olan var mı dostlar ? #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hayatımda ilk kez, sepete koyduğum ürünün fiyatını görüp geri koydum. #akış #ekonomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

İlk kez, reklamını görüp bir şey satın aldım. #akış #mgamsiz #TeknoSeyirPlus

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Battlefield 4 ve BF 1 Premium DLC'leri şuan Origin'de ücretsiz. BF 1 standart sürümü de 5 euro. #akış #Oyun #battlefield4 #battlefield1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

15 gündür sigara içmiyorum. Günde 2-3 paket sigara içen ve sigarayı çok seven birisi olarak bir akşam çay sigara yaparken bırakma kararı aldım. 15 gündür devam ediyor bu durum ve genelde gayet rahatım yada kendimi kandırmak için müthiş bir bahane buldum çünkü artık, nasılsa bırakması çok kolay geliyor bana istediğim zaman yine bırakabilirim diyerek başlamak istiyorum 🙂 #akış #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 30
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 37