@Proton

Ne yazdın dostum , göremedim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Proton @proton

  Teşekkür etmişimdir büyük ihtimalle, yazıyı sildim çünkü gerekli yardımı alamadım buradan daha çok duyar yedim 🙁 Yönetim kendisi halletsin derdini öğrenciyle 🙂

  • Housedakitopal @housedakitopal

   Doğru , niye bu kadar karşı olduklarını anlamadım 😀 Oyun serbest olunca millet ağzına ediyor internetin , normal işi olan adam ortada kalıyor. 🙂

  • Proton @proton

   @housedakitopal Yani öğrencilerin yurda kayıt olurken imzaladıkları sözleşmede bu madde var canice bir şey yapmıyoruz. Çoğu öğrenci yabancı olduğu için kendi internetini kullanmak isteyenlere ulusal telekomünikasyon şirketinden indirim kodu veriliyor ve taşınılabilir bir 4G modem alabiliyorlar bildiğim kadarıyla da sınırsız. Misafir ağını sabote etmelerine gerek yok :/ Türkiyede hiç yurtta kalmadım, bu yüzden empati kuramıyorum sanırım 😀 . Fakat zaten interneti sorunlu olduğu bir ülke, sanırım insanlar da bu yüzden hassaslaşmış.

 • Equitatus @equitatus

  Yazıyı okumuştum ama cevap vermeye fırsat bulamamıştım. Bence herhangi bir sitenin engellenmek istenmesi gayet mantıklı (dışarıdan hat alınıp kolayca kullanılabilindiği söylendi, bu durum göz önünde bulundurularak). Hatırladığım kadarıyla PS, Xbox ve Steam engellenmek isteniliyordu. Router'ın URL filtresi kısmından ilgili URL'ler eklendiği taktirde erişim kısıtlanabilir diye düşünüyorum. Ancak Xbox ve PS'ın bağlandığı hangi URL'ye bağlandığını bilmek gerekli.

  • Proton @proton

   URL değil ama portları bir arkadaş paylaşmıştı sağolsun, router ayarlarında port engelleme var fakat her cihaz ve port için tek tek yapmak gerekiyor ben de uğraşmak istemedim 🙁 Başka bir çözüm bulunacak

#benimmasaüstüm Gıcık edici tag tekrar sizlerle 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce bizim burdaki Bim'de gördüm iki adet. 2000 TL Ps4 Slim 500 Gb ve RDR2.

https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/play-station-4-500-gb--red-dead-redemption/kral.aspx

Bim A.Ş.

Bim Kaliteli Hizmet
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Metro Exodus Steam'den çekildi , Epic Store exclusive olacak.

Edit: 14 Şubat 2020'de diğer dijital mağazalara tekrar gelecekmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Piyasadaki ikinci Ray Tracing destekli oyun Quake2 oldu , eğer üç beş demoyu saymazsak sadece BF5 var bildiğim. #OyunGündemineMalzeme #HaftalıkGündemeMalzeme

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=q2vkpt-Quake-2-Path-Trace

Quake 2 Gets Real-Time Path Tracing Powered By NVIDIA RTX / VK_NV_ray_tracing -...

Phoronix is the leading technology website for Linux hardware reviews, open-source news, Linux benchmarks, open-source benchmarks, and computer hardware tests.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Get A Story About My Uncle for free

For a limited time, get A Story About My Uncle for free and keep it forever, courtesy of Humble Bundle! While supplies last.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefon için ideal sıcaklıklar aslında bu , dışarısı -7 derece 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hayırlı uğurlu olsun , Youtube'a kanal engelleme gelmiş. Ya da ben mağaradan çıkmayalı baya olmuş 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

RetroArch durmuyordu , vurdukça vuruyordu. Xbox One'dan sonra sıra PS4'te idi.

https://twitter.com/libretro/status/1079170420207579136

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Yasal mı olacak bu iş ? yasallık tabi zor da, hack falansa ps4, ps4 pro falan zaten belirli versiyonda kırıldı, o yüzden yani öyle kırık makinede falansa baya güzel bir gelişme olur. 🙂 Ha ama orjinal aletteyse psn'den falansa o tabi harika birşey.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   Kırık ps4 pro çok akıl çelici. Zamanında ps3'le bu zehri tattım. Emülatörün dibini gördüm. 😀

  • Orcun @orcun

   @haypurtiryading Hani online ile işin yoksa mükemmel takılırsın, oyuna da 1 lira para vermeden üstelik. 😀 PC'de bile o imkan var ama e ps4 oyunlarını nasıl oynayacan ? hadi 1-2 belki 3 neyse de ps4'de ps4'e has tonla oyun var, 1 lira vermeden hepsini oynayabilmek çok güzel.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   Aslında emülatörlerin hiçbiri illegal değil , kullanmakta illegal değil. İllegal kısım iso , rom paylaşımını teşvik etmek vs. Mesela Xbox One'a kırık olmasa dahi yüklenebilecek bu RetroArch ama PS4'ün kırılmış olması lazım çünkü sideload'a izin veren bir mekanizma yok.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @orcun artık yaza doğru bakarım. Elimde xbox one var. Belki o kırılır.

  • Orcun @orcun

   @haypurtiryading Gerek duymadılar pek onu kırmaya eski 360 gibi değil çünkü oyun yok yani olsa bile gamepass ea access falan fistan uygun fiyata oynuyorsun oyunları pek gerek duyulmadı satışları pek iyi gitmedi derken öyle bir popülasyonu olmadı aletin.

  • Orcun @orcun

   @housedakitopal Değil ama dizi film sitesi gibi birşey oluyor, dizi sitede barınmıyor veya film ama adam o filmi kendi yayınlıyor sen bulamıyorsun rus sitelerinde abidik kubidik serverlarda dönüyor onun gibi mantığı var. 😀 O olay one'da güzel ama sony bilemiyorum izin verir mi ? + rakip firma ile sıkıntı çıkartır mı ? bunlar hep soru işareti.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @orcun bu retroarch gbatemp'de. Xbox one'ı kıramadılar ama dev mode'da her türlü cirit atıyotlar alette. Uzaktan win10'dan telnet bağlantısı kuruyorlar, win32 uygulama çalıştırıyorlar, oyun diski dumpluyorlar ama geri açamıyorlar. Gbatempte oyun diskleri korumasız yazıyordu. Cihazın her türlü fwsini okuyup yazabiliyorlar ama bir kıramadılar anlamadım. Retroarch bu kadar cirit atma üzerine doğdu. Bir de xone'da ram izole kalıyor. Ram'e tamamen erişemediler. Belki de bu yüzden exploit bulamamışlardır. Ama xone kırılırsa pcye çevirirler, win32 uygulama çalıştırmak nedir? İçi modifiyeli w10 çekirdeği taşıyor aletin.

  • Orcun @orcun

   @haypurtiryading Aynen bende ona şaşırıyorum işte temelde windows çalışıyor alette ama ne hikmetse kırılamıyor. Ben anlamadım yani windows öyle matah güvenli vs sistemde değil ki, milyon tane virüs şu bu var yetmiyor adamların güvenlik önlemi orjinal windows için yaptıkları key olayını ufacık programlar üretip üretip sistemi kandırıyor mesela çokta matah değil. 😀 Ama işte one işin içine girince orada bir sanki suya giren boğuluyor hesabı giren eden yok.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @orcun crypto virüsü denemişler, yok izole ram yüzünden alet cryptoyu alt etmiş. Garip alet. Ben kırıp zevkine overclock edebilmek isterdim. Ondan sonra ver 1080p60 oyunları 🙂

  • Orcun @orcun

   @haypurtiryading Ya ilk ps3'ü kırmak için en uğraştılar ya, hat çekmeler şu bu hani bilinmeyen mümbit arazi ps3 öyle bir aletti kırdılar. Hemde kıran eleman iphone'a jb olayını yapan elemandı. 😀 Ya aslında tersine mühendislik yapacaklar, ram çipi belli bu aletin alttan ona ayrı hat çekip cpu'dan diskten nereden hangi veri pakete ram üzerinden geçiyor ve kalıyor ? yazılımcı değilim ama e bunu yapan herifte insan 😀 tersine mühendislikle çözülür elbet çok zor olmamalı ? ama bence popüler bir cihaz değil, o yüzden pek elleyen eden yok diye tahmin ediyorum, geçen dedim 360 mesela o alet neredeyse kırık çıktı dvd rom'a fw atıyorsun bitti gitti tak korsan diski oyna. Sonra bir kırdılar jtag falan çip takıyorsun alete devamlı sistemi anlık hackliyor falan hdd'den oyun oynatmalar vs. vs. vs. 😀

  • wormsign @wormsign

   @orcun Hocam dediğiniz tersine mühendisliği Vita'da yaptılar: https://www.youtube.com/watch?v=j-ZWHGSvY9Y
   19:40 sonrası donanım hacking anlatıyor.

 • wormsign @wormsign

  PS4 homebrew topluluğu full drama(kullanıcı tarafı), umarım biraz seslerini keser.

Bunu beklemiyordum açıkçası. RetroArch Xbox One'a gelebilir.

#OyunGündemineMalzeme

https://twitter.com/libretro/status/1078711578298593285?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap