#MySQL

Arkadaşlar elimde şuna benzer bir tablo var. Daha rahat anlaşılabilmesi için aralarında boşluk bırakarak yazdım. Aynı “ilgili_id’li satırlardan görüldüğü gibi 4 adet var. Ama bu satırların “durum” değerleri farklı. Ben SQL de nasıl bir sorgu yazmalıyım ki aynı “ilgili_id”li değerli satırların durum değerinin hepsinin 0 olduğunun sayısı alayım? Yani örnek tablodan elime 1 değeri gelmesi gerekiyor, çünkü “ilgili_id” değeri 2 ve “ilgili_id” değeri 2 olanların hepsinin “durum” değeri 0. Eğer “durum” değerlerinden herhangi biri “1” olsaydı sayılmayacaktı.
id – ilgili_id – durum
1 – 1 – 0
2 – 1 – 0
3 – 1 – 1
4 – 1 – 0

5 – 2 – 0
6 – 2 – 0
7 – 2 – 0
8 – 2 – 0

9 – 3 – 1
10 – 3 – 0
11 – 3 – 0
12 – 3 – 0

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde fazladan Half-Life 2, Half-Life 2: Lost Coast var. İsteyene Steam üzerinden verebilirim. (Üyelik tarihi 1-2 gün olanlar hariç)

Ekleme: Verildi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 28
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Spotify mı hacklendi? Dinlediğim şarkının albüm kapağı başka bir şarkıcının albümünün kapağının üzerine yazıların yazılmış olduğu halde gözüküyor. Kristal Gandhi adlı bir sanatçının albümünün kapağı ama o sanatçının da tüm şarkıları başka albümlerden alınmış.

Ekleme: Kristal Gandhi adlı sanatçı Apple Music’te de var ve albümleri tamamen farklı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GeForce Now, NVIDIA Shield için ücretsiz olmuş. #HaftalıkGündemeMalzeme

GeForce Now for the NVIDIA SHIELD is now free

After years of testing its 'GRID' game streaming technology, Nvidia unveiled GeForce Now in 2015. It allows owners of Nvidia's game consoles to stream vari... by Corbin Davenport in News, NVIDIA
BeğenFavori PaylaşYorum yap