2 gündür Turkcell bayilerinin hat devir işlemi için beni uğraştırmasını sizlere anlatmak istiyorum.

Ön bilgi: SIM kartım bozuldu, yeni SIM kart çıkarmam gerekiyordu, babam 4 yıl önce vefat etti ve hattım babamın üzerine kayıtlıydı. Bu yüzden herhangi bir işlem yapabilmem için hattın yaşayan birinin üzerinde olması gerekiyor.

1. gün
Bayi 1: Devir işlemi için 100 TL, yeni SIM kart için 25 TL alırım dedi. Pahalı geldiği için düşünmek üzere bayiden ayrıldım. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım. Bana her bayinin farklı fiyat uyguladığını, piyasa koşullarına göre fiyatların değiştiğini söyledi.

Bayi 2: Devir işlemi için 80 TL dedi. İşlemlere daha başlamadan sistemde sorun var, yarın gelin dediler. (Bu bayide iki müşteri onlar istemeden imzalarını alıp onlara faturalı pakete geçirdiği için tartışıyordu. Bu durumu bayiye bağlamıyorum ama dursun kenarda.)

2. gün
Yine bayi 2: Biz yapamıyoruz, sistem bizde aktif değil, diğer bayilere sorun dedi ama bunu söyleyen kişi uğraştırmayın beni, gidin de işimize bakalım der gibiydi.

Bayi 3: Sistem kapalı, 10 gün sonra, Mart ayında açılır dediler.

Bayi 4: Yeni SIM kartların perakende fiyatının 96 TL olduğunu, benim sadece 100 TL vererek hem devir edebileceğimi hem de yeni bir SIM karta sahip olabileceğimi söyledi. 80 TL ise 1 Ocak 2019 önceki fiyatıymış ve bu fiyatlar her bayide aynıymış. Ne hikmetse sistemde de hiç bir sorun yokmuş.
Burada benimle ilgilenen arkadaş çok iyi niyetliydi ve derdimi çözdü. (15 dakikalık bir işlem) Dediği gibi bana 100 TL'ye mal oldu, yeni kart 35 TL bakiye ve 7 GB internet ile geldi.

Bana verilen fişte neyin ne kadar olduğu yazıyor. Yeni hat bedeli 24.58 TL, telsiz ruhsat ücreti 22.52 TL, özel iletişim vergisi 53 TL ve KDV 3.73 TL (Evet, %75'i vergi) (Toplayınca 100'ü geçiyor. 😀 )
Eğer faturalıya geçseydim 24.58 TL'yi almayacaklarını ama devletin o vergiyi fatura üzerinden 12 ay boyunca alacağını söylediler.

Bunca uğraştan sonra işimi halledebildim ancak bu kadar bayinin ya fiyat şişirmesi ya da yalan söylemesi rezillik. Fişten anladığım kadarıyla devir işinde bayi tarafında kâr yok, bu yüzden geçiştiriyorlar.

Bu durum aklınızda bulunsun. Devir işlemi yapmak isterseniz birden fazla bayiye sorun.

Ekleme: Sorun çıkartan bayiler Aktif A.Ş.'ye ait. İşimi halleden bayi Özateş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android Q'da geri butonu tamamen kalkabilirmiş.

Exclusive: This is Android Q's New Gestures - No More Back Button?

We figured out how to enable the in-development gesture revamp in the leaked Android Q build that we obtained for the Google Pixel 3 XL. We go hands-on to co...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Bu video KafeinSiz'in son videosu olabilirmiş. Berk'in gözleri doluyor sonunda. 🙁
TS'de benzer bir video yapmıştı ama bugüne kadar gelebildi. Umarım benzer bir durum olur.

DAREDEVIL HULU'YA GELİR Mİ? TOLKIEN VE DUNE // BU HAFTA #86

Haftalık gündem değerlendirme programı Bu Hafta'nın 86. Bölümünde Pet Sematary fragmanı, George Clooney'li Catch-22 fragmanı, Elle Fanning'li Teen Spirit fra...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 15
 • ahmet albayrak @cryzboy43

  benzer sorunlar baska kanallarda da var @gamsizm bosuna bu iş hobiniz olsun demıyor @berkgun bunu iş olarak yapmak istedi ama olmadı çok çalışmasına rağmen olmadı aslında bazı çıkış yolları hem ts için hem berk için hala olablir bunu iphonedo da yaşadı sonra globale geçti aynısı ts de kafeinsizde yapmalı - ben olsam globale bodyguard gibi the press gibi daha nish işleri 20 dakkalık inceleme değilde diziyi yada sezonu ele alma şeklinde yapardım ama ingilizce tabiki - zaten kendı kıtlesı onu ıngılızcede ızler burdakı kıtlenın yarısı gizip iphonedoyu ingilizcede izliyor -

  • Orcun @orcun

   Ayfondonun ama baya ayrımı vardı.
   1. Amerikadaydı
   2. Zaten müzik yapıyordu

   Amerika fırsatlar ülkesi 900 dolar ayfon 1000 dolar bilmemne herifin asgari kazancı zaten youtube gelirleri ona göre kat kat fazla ve yaşadığı topraklarda geliri nereden baksan temizi 4 5 bin dolardır. Gıda ucuz benzini ulaşımı ucuz araba alacaksın ucuz, elektrik su doğalgaz internet falan komedi rakamlarda.
   Burada adamın geliri 3 belki 4 bin lira kirası 1200 1500 yemeği şuyu buyu yol parası cebinde para kalmaz. Yetmiyor 1000 dolarlık şey burada 9 10 bin lira. Hani ayfondonun önünde bu yol vardı, türkyiede ne TS'in ne de başka bir yayının önünde bu yol yok. Ülkeyi değiştirmeden o işler pek olmaz. Birde ayfondonun şansı şuydu, youtube'da iphone hype'ı diye birşey var. Unboxing incelemesi vs. işte kırma yırtma parçalamalar milyona yakın izleniyor. Başka bir teknolojik alette bu olay yok. E adam zaten membağında yaşıyor, gelir yüksek, e ingilizcesi falanda güzel yapar bu işi her fırsat önündeydi. Barış özcan idi galiba ? bu eleman türkiyedeydi sonra amerikaya komple gitti diye biliyorum. Neden acaba ? nedeni çok bariz ortada.

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   @orcun şimdi barıs ozcan cocugun dil okulu için gitti sonra bakıcaz dedı duruma - ts oncu olmak ilk yayınlamak gibi amacı yok bazı kısıtlar var ama belli cihazları belli teknolojileri anlatması bile yeter bence - @berkgun özelinde zaten içerik global içerikler kaynak kendisi belli videolarda hazır metinde kullanıyor bi engel görmüyorum

  • Orcun @orcun

   @cryzboy43 TS'in olayını geçen Murat hoca canlı yayında açıklamıştı. Burada birinin twitch üzerinden yayını vardı orada konuştu. İngilizce için çok geç diyordu. Çünkü rakip çok fazlaymış.

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   @orcun zaten gundemlerınde yok bende sorumustum ama burdaki kitle zaten onları bi adım öne çıkarıcaktır min 5k izlenme buradan alıcak belli aramalar vs 15-20k ya çıkarsa yine burdan kazandıklarının 2 katı para kazanırlar arada da 100-200k izlenme alsa belli yatırımları yaparlar

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Biz de kapandık aslında o videodan bir süre sonra. TS'nin bağlı bulunduğu Özkan'ın şirketi bir ton borçla kapandı. Tabii o şirket PC Labs'tan bu yana geliyordu. Özkan SkyPro ile borçlarından kurtuldu TS'yi biz devralıp yeni bir şirket kurduk. O yüzden eski yayınlarımız, Basçek, PCL vs kapandı onlar bizim değildi. Ama izleyici sadece bir hafta yayınsız kaldığı için bir şey olmadan devam ettiğimizi sandı. Çünkü işin detay kısımları devlet tarafında değişiyor siz görmüyorsunuz.

 • olasandra @olasandra

  @ozgurg ts nin kapanış videosunu hatırlıyorsan link verebilir misin. Merak ettim.

Mercedes Ar-Ge Merkezine Girdim

Mercedes kamyonları çok uzun süredir Aksaray'daki fabrikada üretiliyor ancak son yıllarda iç pazardaki talebin daralmasıyla artık bambaşka bir rol kazanmış v...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google web sitelerinin kullanıcının gizli modda olup olmadığını anlamasını sağlayan özelliği kaldırıyormuş.
https://www.androidpolice.com/2019/02/15/google-removing-ability-for-sites-to-detect-chrome-incognito-mode/

Google removing ability for sites to detect Chrome Incognito Mode

While Chrome already sandboxes each tab you have open, Incognito Mode takes further steps to protect your privacy. Cookies and other locally-stored data... by Corbin Davenport in Applications, Chrome,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Devil May Cry 5'in Steam fiyatı 2 katına çıktı.
#HaftalıkGündemeMalzeme

Pre-purchase Devil May Cry 5 on Steam

The ultimate Devil Hunter is back in style, in the game action fans have been waiting for.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gelecek aylarda daha önceden Google hesabı eklenmemiş olan Android Lollipop ve üzeri kullanan cihazların içinde gelen stok uygulamalar otomatik güncellenecekmiş.

Örneğin telefonun içinde Facebook yüklü geldi ama Play Store'a giriş yapmadığınız için güncellenemedi. Bu uygulamalar Google tarafından otomatik olarak güncellenmeye zorlanacak.

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14