Bu #WhatsApp olaylarından Telegram'a ciddi akış gözüküyor bende. #Telegram

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Player 1 paylaştı.

Koskoca Kratos'u maymun ettin be Epic games

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
Player 1 paylaştı.

Kargo ve sigorta ve vergi sigortası dahil 1465 liraya aldım.

Bu özellikle bir laptop bu fiyata yok açıkçası, karantina öncesinde laptop u satmıştım. Şimdi daha düşük özellikli olanı evde bilgisayar olsun diye alıyorum. Bazen lazım oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18

Akıllarda hep aynı soru, İstanbul depremini tetikler mi?
#deprem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • burakzdnr @burakzdnr

  geçen her saniye deprem tetikleniyor zaten. İstanbul depreminin tetiklenmek için başka bir şeye ihtiyacı yok. 99 depreminde profesörlerin çok uzak bir gelecekten söz ediyormuş gibi söylediği yıllar göz açıp kapanıncaya kadar geçiyor, çoğu geçti bile. her an deprem olacakmış gibi yaşamayı ne devlet ne de vatandaş olarak beceremedik.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  her depremde aynısını diyorlar aha oldu aha olacak, bol bol clickbait haber

 • ALIEN @alien

  Deprem gerçeğini kabullenip onunla yaşamayı öğrene kadar söylenenlerin hepsi kendini kandırmaktan öteye gitmeyecek. Tetikleyeceğini kesin bilsek ne olacak?
  Ruhsat almaması gerektiği halde kaçak kat çıkılmış o kadar çok bina var ki.
  Eğer tahminler doğrultusunda bir deprem olursa o şehirde sanırım rekor düzeyde kayıp olacak ve hâlâ biz işin goygoyundayız resmi olarak.
  İmkanı olanın oradan kaçması gerek.

 • gavanator @gavanator

  tetiklemez alakası bile yok... çürük zeminde çürük binada oturduğundan daha şiddetli hissetmişsindir... istanbulda çürük zemin olan yerler çoktu...

Player 1 paylaştı.

Geleceğe tahmin. Hadi buraya yazalım dolar ne zaman 10₺ olacak. Bence 2021 in sonlarına doğru görücez, Çok bekletmez gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17
Player 1 paylaştı.

Covid 19'a yakalandım 🙁
İtfaiye biriminde rahatsızlanan bir personele acil müdahale etmek durumunda kaldım. Müdahale ederken maskem takılıydı ama karşı tarafınki o anki kargaşada ağzından çıkmıştı. Akşamına müdahale ettiğim itfaiye çalışanının covid olduğunu öğrendik. Birkaç gün sonra test yaptırdım ve ben de pozitif çıktım.

Şu an tat ve koku alamıyorum (pirzola ve pırasanın tadını birbirinden ayırt edemeyecek kadar), inatçı öksürük var, çok halsizim, ağrı kesiciler baş ağrımı geçirmiyor ve nefes darlığı çekiyorum, aldığım nefes yetmiyor. 3 yaşındaki oğlumu en az 10 gün göremeyeceğim (bu en kötüsü, sadece çocuğu olan anlar). Üstelik hastalığa yakalanıp çalışamadığım için maaşımdan ciddi bir kesinti yapılacak, hatta sağlık çalışanlarına Covid ile mücadele kapsamında yapılacak olan ek ödemeyi de alamayacağım (covid ile mücadele kapsamında hastalığı kapıyorum ve ek ödeme alamıyorum, yani hastalığa yakalanmamış olanlar alabiliyorlar sadece bu ödemeyi). Hatta ve hatta 21 günün sonunda iyileşemeyip testim pozitif çıksa bile zorla işe gönderilip covidli olarak çalıştırılacağım.

Canımı gerçekten dişime takarak çalışmanın karşılığını fazlasıyla gördüğüm için çok mutluyum yani anlayacağınız 🙂 Daha fazlasını yazardım ama aşırı doluyum. Beni anladınız siz. Ağzımı bozmak istemiyorum. Kendinize dikkat edin. Sağlıcakla kalın.

Not: Salgın bitince balkona çıkıp alkışlatırlar yine, olur biter. Bize fazla bile, elimize de çok yüzümüze de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 96
Player 1 paylaştı.

Netflix bazı dizilerin ilk bölümünü ve bazı filmlerin tamamını ücretsiz erişime açmış.

https://www.netflix.com/tr/watch-free

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arvelo @arvelo

  çok mantıklı olmuş. ücretsiz abonelik vereceğine popüler olan yayınlarının ilk bölümlerini aç erişime, adam izlesin. hem ücretsiz abonelik çakallığının önüne geçersin, hem de daha efektif olur. yine de beni ilgilendirmiyor. netflix yapımları gram ilgimi çekmiyor zaten "dizi" tamamen benlik değil.

Player 1 paylaştı.

Gelmesi muhtemel yeni internet yasası ile ilgili faydalı bir tweet zinciri.

Özetle:
- 2019 sonu itibariyle 408.494 web sitesi, 130.000 URL adresi, 7.000 Twitter hesabı, 40.000 tweet, 10.000 YouTube videosu ve 6.200 Facebook içeriği erişime engellenmiş durumda. Diğer ayrıntılar: https://engelliweb.ifade.org.tr/
- Türkiye'deki mevcut yapıda erişim engelleme yetkisi sadece yargıya verilmemiş. Milli Piyango, Türkiye Jokey Kulübü gibi alakasız kurumların bile erişim engelleme yetkisi var.
- Anayasa Mahkemesine yapılan itiraz başvuruları da ortalama 5 yıl sürüyormuş. Bu süre zarfında siteye erişim engeli devam ediyor. Anayasa Mahkemesi ve Sulh Ceza Hakimlikleri arasında birbirlerinin kararlarını görmezden gelme durumları var.
- Yeni İnternet Yasası modelinde şunlar var:
+ Sosyal medya platformlarının Türkiye'de ofis açması zorunlu olacak. Ofis açmazlarsa 10-40 Milyon TL arası idari para cezası ile karşılaşacaklar ve sitelerinin bant genişliği azaltılacak.
+ "Sosyal ağlar vatandaşların kişilik hakları ihlali ve özel hayatın gizliliği ile ilgili taleplerini 48 saat içinde karara bağlamak zorunda olacaklar."
+ Bir milyondan fazla erişimi olan sosyal ağlar, Türkiye'deki kullanıcıların verilerini Türkiye'de barındırmak zorunda olacak.
+ Eğer bu model yürürlüğe girerse Türkiye'deki kullanıcı verilerine mahkemeler aracılığıyla diğer kurumlar tarafından erişilebilecek.
+ "Hukuka aykırılığı hâkim kararı ile tespit edilen içeriğin bildirilmesi durumunda, bildirime rağmen 24 saat içinde içeriği çıkarmayan veya erişimi engellemeyen sosyal ağ sağlayıcı, doğan zararların tazmin edilmesinden sorumludur."

Kaynak: https://twitter.com/cyberrights/status/1285479518975807489

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10