Piyasadaki Bluetooth kulaklıkların Multipoint destekleri ne alemde acaba? İncelemelerde hemen hemen her cihaz da var diye mi bahsedilmiyor, yoksa bahsediliyor da ben mi kaçırıyorum? @umtk

#MultiPoint Bilgi:
Bluetooth cihazların aynı anda birkaç cihaza eşleşmesini sağlıyormuş. Hangisinden çıkış var ise otomatik onla eşleşebiliyor. Bir cihazda müzik dinlerken, diğerine arama geldiğinde otomatik diğer cihaza bağlanabiliyor, bitince müzik çalan cihaza geri dönebiliyor vs.

Bluetooth Multipoint Pairing Explained

Bluetooth technology has been present for so many years and it has become an integral
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Player 1 paylaştı.

MSI 15.6" Dizüstü Oyun Bilgisayar, Intel Core i5-9300H, 256 GB SSD, 8 GB DDR4,...

MSI 15.6" Dizüstü Oyun Bilgisayar, Intel Core i5-9300H, 256 GB SSD, 8 GB DDR4, Nvidia GeForce GTX1650, GL63 9SC-201XTR, Siyah: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Player 1 paylaştı.

3 yıl kadar önce akıllı telefon tercihleriyle ilgili bir anket yapmışım. Profilimde gezinirken buldum. Yeniden bu anketi yapıp 3 yıl içinde neler değişmiş onu görelim diyorum. Fiyatları ve markaları revize ettim. Yüksek katılım olursa sonuçları paylaşırım. Lütfen cevaplayın.
#akıllıtelefon #anket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

MSI'ın oyun bilgisayarı indirime girmiş (₺5450). Bir önceki nesil i5 (8300H) işlemcisi var.
Yalnız bu kasa güç girişi kablosunu fanı ile oldukça ısıtan kasa galiba 🙂
https://www.hepsiburada.com/msi-gf63-thin-8sc-252xtr-intel-core-i5-8300h-8gb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000KE491?magaza=Hepsiburada

MSI GF63 Thin 8SC-252XTR Intel Core i5 8300H 8GB 256GB SSD Fiyatı

MSI GF63 Thin 8SC-252XTR Intel Core i5 8300H 8GB 256GB SSD en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Murat Şen hoca yine döktürmüş:
#MuratSen #Bilim #BilimSeyir #deney

Dedektörle Define Avı

Merhaba gençler ve her zaman genç kalanlar :) Bu videoda dedektör kullanarak köşeyi nasıl dönebileceğinizi anlatmaya çalıştım. Hem de en bilimsel yoldan. Sev...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni NFS'nin arabası Volvo olmuş gibi duruyor.

Need for Speed Heat™ Official Reveal Trailer

Hustle by day and risk it all by night in Need for Speed™ Heat, a thrilling race experience that pits you against a city’s rogue police force as you battle y...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

TRT'de sansür aldı başını gidiyor valla. En son TRT Çocuk olayı geldiğimiz noktayı iyi özetliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • empty @empty

  Yapılan şey olması gereken, anasının babasının gazladığı çocuk çıksın programa kürdistan diye bağırsın olur mu? Aynı şeyler olmasa da; çocuk programı çocuk programı olarak kalmalı...

  • Airoso @airoso

   "doğa katledilmesin" ile "kürdistan" demeyi aynı kategoriye nasıl alabiliyorsunuz tebrik ederim gerçekten. Ayrıca bize tohumlar fidana diye şarkılar söyletildi çocukken, bir dünya bırakın diye şarkılar, bu katliamı yapanlar yarın geberip gidecek ama olan çocuklara olacak. En çok da onların hakkı bunu dile getirmek. Doğaya saygı/doğayı korumak sizin için terörle eşdeğerse eğer, sizinle aynı nefesi solumaktan utanç duyuyorum.

  • empty @empty

   @airoso Kimseyi tuttuğum desteklediğim yok ama sakin kafayla konuşulacak şeyler bunlar. İşler gezi parkına dönünce mutlu mu olacaksınız. Her şey başta güzel. Sonrasında çığrında çıkacak. Bu gün kaz dağlarına yığılanların %99'u hayatlarında 1 tane ağaç mı dikti sanıyorsunuz. Sırf muhalefet olmak için. Daha neler yazılır ama gerek yok. Olayların biraz sakinleşmesi lazım. Atıştmaktan ileriye gidilmez şuan...

   (O çocuk orada kaz dağlarına bir şey olmasın diyorsa, annesi babası programı pat diye keseceklerini bildiğinden. Kaostan zevk alanlar, beslenenler var.)

   Bense sizinle aynı nefesi solumaktan gurur duyuyorum. Karşıt görüşler belli sınırlar içerisinde yaşayabiliyorsak. Bu bir şeyleri azıcıkta olsa başardığımızın göstergesidir, karşılıklı olarak. Dahasını da yapabileceğimizin temennisi oluyor buda...

  • Airoso @airoso

   @ahmetguler ben diktim mesela onlarca ağaç 🙂 asker çocuğu olarak bize çocukluğumuzdan beri bunlar öğretildi.
   Bu karşıt görüş değildir. Buna karşıt görüş diyorsanız bir kez daha utanç duydum. İyi kesilsin bütün ağaçlar memleketin anası s.... o zaman "karşıt görüş" dediğiniz insanları anlarsınız. Ha hoş onda da sizin yüzünüzden denir de neyse.

  • empty @empty

   @airoso ben size ağaç dikmemişsinizdir demedim. Anlatmaya çalıştığım şeyi anlamamak için diretiyorsunuz.

   Bazıları olayları büyütüp, kaostan beslenmek istiyor. Buradaki kurban da sizsiniz saf duygularınızla sizi piyon yapıyorlar.

   O kadar ağaç kesilene kadar millet neredeydi. Siyasetçiler neredeydi. Kuş bakışı fotoğraf alıp, milleti kıştırtıp, kaostan beslenmek için olabilir mi acaba?

  • Master @master

   Oradan Gezi Parkı çıkmaz zaten.
   1) Lokasyonu uygun değil.
   2) Kamusal alan değil hatta özel mülke tecavüz bile olabilir.
   3) Ağaç kesen devlet değil.

  • Airoso @airoso

   @ahmetguler büyük resmi gördünüz tebrikler, hep amariganın oyunları bunlar, bizi kullanıyorlar piyon olarak.
   Ben sizi gayet iyi anlıyorum ve diyorum ki, bu dünya en çok çocukların, en çok da onlar konuşacak ve her yerde konuşacak.

  • empty @empty

   @airoso amerikanın felan değil, a partisinin b partisinin oyunu bunlar. O kadar ağaç kesilene kadar, bu olayı gündeme getiren siyasetçiler neredeydi? Buna kısacıkta olsa bir cevabınız olsun. Siz haklısınız...

  • onimarsynn @onimarsynn

   Bence de çocuk kanalı çocuk kanalı olarak kalmalı.

  • Airoso @airoso

   @ahmetguler bana ne abi onlardan. Gündeme gelince haberimiz oldu ve tepkiye ortak olduk hepsi bu. Ben sorayım o zaman, ağaç kesilmesini savunan siyasilere ne diyorsunuz. "yok ya o kadar da kesilmedi" diyen. Bakalım aslı var mı demeye bile yürekleri yok.

  • empty @empty

   @airoso hiç biri gram umrumda değil. a partisi b partisi hepsinin canı cehenneme parti tutmuyorum. 🙂 Sadece bir şeyler yapılırken birilerin ekmeğine yağ sürülmesin tek istediğim bu...

  • Airoso @airoso

   @ahmetguler alayının ..... beraber şeyapalım 🙂 birinin ekmeğine yağ sürülecek diye doğa katliamına ses çıkarmamak olur mu onu söyle abi?

  • Player 1 @player-1

   @ahmetguler Birilerinin ekmeğine yağ sürülecek diye kimse tepki göstermesin. Çocuk bile düşüncelerini dile getirmekten korksun. @marqwezzuh dediği gibi kaygan zemin safsatası bu yaptığınız. Aman dıj güjlerin oyunu bunlar, ameriga kumpası bunlar diye diye insanları susturmak son derece komik. Yanlışa yanlış demek için ilk önce bunu söylemek kimin ekmeğine yağ sürecek diye düşünüp ona göre mi söylemek lazım? Bu kadar korkak olmayın.

  • empty @empty

   @player-1 @airoso mesele susmak değil tepkimizi göstereceğiz ama böyle şeylerle gaza gelerek değil. 🙂 Ağaçla ilgili teknoseyirde kaç gönderi gördüm, birine yorum atmadım. Burada çocuk sömürgüsü olduğu için girdim konuya.

  • Player 1 @player-1

   @ahmetguler Şu duruma bakarak çocuğun bile tepkisini göstermeye izin verilmemiş. Dikkat çekmeye çalıştığım bir durum da bu zaten.

  • empty @empty

   @player-1 çocuğun tepkisi değil bu. Annesinin babasının tepkisi. Annesi babası yayının kesileceğini veya sert tepki alacağını bildiği için çocuğu yönlendiriyor ki fikirleri yönleri güçlensin diye.

  • Player 1 @player-1

   @ahmetguler Annesi babası yanlışa yanlış demek için korkmuyorsa, çocuğuna da bunu öğretmesi gayet doğal. TRT niye sert tepki gösterdi bir de bunu düşünün lütfen. "Hayır utkucum o öyle değil" demek yerine direk yayından almışlar.

  • empty @empty

   @player-1 neyi savunacaklar ki hayır utkucum o öyle değil desinler. 🙂

  • Master @master

   Herkes biliyor ki olay bal gibi de doğa sevgisinden çok siyasi dinamiklerle gelişti/gelişiyor.

   Siyasi dayanağı olmasa oraya giden yüzlerce/binlerce kişi eline birer fidan alıp gider kesilen ağaçların yerine yenisini diker geri gelirdi herkes de ayakta alkışlardı. Çok fazla da ses getirirdi. Ama oradaki beyinler doğa sevgisinden değil siyasi karşıtlıktan besleniyor.

  • empty @empty

   @master ağzınız bal yesin hocam. Dediğiniz gibi yapılsa, o katliamı yapan partilerin insanları az da olsa utanır. Böyle iş iktidar karşıtlığı olmaktan ileriye gidemiyor. O zaman derler ki, en azından öyle umuyorum. Bunların derdi muhalefet olmak değil doğa derler... 🙂

   Kimsenin ne dediği de önemli değil, gelecek için bir şeyler yapılmış olur.

  • Player 1 @player-1

   @master Kanada'lı gelsin bizim ağaçları kesin, biz yerine fidan dikeriz mi diyorsunuz yani? Bir ağaç kolay mı yetişiyor zannediyorsunuz. Bir fidanın o ağaçların yerine geçmesi ne kadar süre alır haberiniz var mı?
   Hükümet yanlış yaparsa; yanlışı söyleyen halk olursa teröristlik oluyor, hükümet söylerse özeleştri oluyor. Madem kaostan besleniliyor, madem haksız eleştiriliyor, muhalefet etmek için muhalefetlik yapılıyor, hükümetten niye aklı başında bir açıklama gelmiyor. "Hayır o öyle değil" diyemiyor?
   Eğer ki bu haklı bir dava ise, kaz dağlarında yapılan yanlış ise ve bu yanlıştan beslenen dış güçler var ise, bu yanlış hala niye sürdürülüyor. Bu yanlışa niye son verilmiyor? Dış güçlerin bu yanlıştan beslenilmesine niye izin veriliyor?

  • empty @empty

   @player-1 fazla uzadı. Değerli vakitlerimizi öldürmeyelim. Bu tartışmanın kazananı olmayacak. Her türlü kaybeden hepimiziz.

  • Master @master

   @player-1 Ben Kanadalılar ağaç kessin madenimizi çıkartsın demiyorum ki. Adamlar 2001 de ruhsatını almış. Yasalar da izin vermiş ki gelmiş maden kurmuş. Hepimizin istediği o ütopik hukuk devletinde işler TRT de konuşan reşit olmayan bir bireyin sözüyle mi yürüyecek? Göstericilerin pankartlarında ne yazıyorsa ona göre mi yürüyecek? Hak hukuk adalet diyenler dava açar, olmuyorsa şirket kurar fon toplar madeni satın alır millileştirir. Hukuk işine gelene hukuk işine gelmeyene edebiyat mı? Hong Kong'da, Venezüella'da, gezi olaylarında, dünya üzerinde karışan neresi varsa Arkasında %99 ya İngiltere ya Amerika var bilmiyor muyuz yani o kadar salak mıyız? Hani Türk milleti zekiydi çalışkandı?
   Hükümet belki de çıkıp açıklama yaptı ben de bilmiyorum zaten hükümet ne dese tersini yapmaya yemin etmiş bir muhalefet varken hükümetin ne dediği önemli mi gerçekten?
   Ben yıkıcı muhalefete, ikiyüzlü muhalefete, dışarıdan destekli muhalefete katlanamıyorum. Ben bu düşük IQ'lu muhalefete de katlanamıyorum. 30 IQ ile muhalefet yaparsan 35 IQ ile rahatça yönetilirsin halk da böyle sıkıntı çekmeye devam eder.

  • Player 1 @player-1

   @master TRT'de görüldüğü üzere reşit olmayan bireyin bile konuşmasına izin verilmiyor. Bu ülke koşullarda muhalefetten neyi başarmasını bekliyorsunuz? Açılan davalara, hazırlanan ÇED raporlarına rağmen yapılan bir çalışmadan bahsediyoruz zaten. Pankartlar açılmadan, eylemler yapılmadan toplum bu konu hakkında nasıl uyarılacak? Eylem yapmak terörist bir eylem midir size göre? Her dışarı çıkıp şikayetini dile getiren bölücü müdür? Aynı şikayetler altında birleşen insanların fikirlerine saygı gösterilmez ise, canlı yayınlarda sesleri kısılır ise, bu ülke çok kolay "dış güçler" tarafından istenildiği gibi yönlendirilir. Çözüm susturmak değildir, aman dış güçler gelmesin diyip korkutmak değildir. Siyasilerin çözüm üretmesi gerekir. Ama görüldüğü üzere hükümet çözüm üretmekten çok uzaktır. Onların çözümü susturmaktır, asıl dış güçlere destek budur.

  • Master @master

   @player-1 Yürüyüş ve toplantı ile eylem yapmak aynı şeyler değildir. Toplum kaç gündür duydu öğrendi uyarıldı şu saatten sonra toplumun ellerine artık ne bulduysa alıp madeni basmasını falan mı bekliyorsunuz? Ben dediğim gibi muhalefetten bir şey beklemiyorum artık aman yine Gezi gibi işler rayından yolundan sapmasın diye değil ikinci bir geziyi daha büyük bir geziyi nasıl yaparız diye düşündüklerine nickim kadar eminim. Aynı muhalefetin dış güç benle aynı düşünüyorsa benim sorunum değil dediğinden de aynı şekilde eminim. Dış güçlere operasyonel olarak en büyük gücü veren de zaten bu düşüncedir.

  • Player 1 @player-1

   @master Dış güçlere bu malzemeyi veren muhalefet değil, hükümettir. Kitleleri susturmaya çalışmak, gezi eylemcilerine "çatlasanızda patlasanızda oraya cami yapacağım" demek, toplum ile zıt düşmek dış güçlere yapılacak en büyük desteklerdendir. Siz şikayetçi olduğunuz bir durumdan yaptığınız eylemlerde benzer tepkiler alsanız "doğru o zaman biz yanlış yaptık" der misiniz? Yoksa diş mi bilenirsiniz?

  • Master @master

   @player-1 eylemciler toplum mudur? Ben o eyleme gittiğimi hatırlamıyorum mesela.

   Dediğim gibi toplanan bir kalabalık sırf toplandı diye işlerin değişeceğini sanmak ve dahi eylemin nihai amacını derhal talep etmek ne hukuka ne demokrasiye uymaz. Diş bilenenler de hukuk sınırları dahilinde bilenedurabilir hukukta diş bilenme hakkı vardır sanıyorum. Ama diş bilenen kimse diş bilendiği için yapabileceği eylemlerden yine sorumludur unutmamak gerekir.

  • Player 1 @player-1

   @master Toplumun sinir uçlarıyla oynadıktan sonra, her türlü provokasyona maruz bıraktıktan sonra suçlusu yine o toplum olacaktır diyorsunuz. Siz katılmadınız belki o eylemlere, ama büyük kitleler katıldı. Bu ülkede nasıl yaşayacağına karar vermek sizin kadar onların da hakkı. Ülke liderleri elinden geldiği kadar HER KİTLEYİ memnun etmek zorundadır. Elbette hepsini memnun etmek mümkün değil. Ama bu bazı kitleleri dışlayıp, onları susturmak, onları bölücü olarak göstermek; o ülkeyi bölmek demektir. İşte dış güçlere hizmet budur.

  • Master @master

   @player-1 yine eylemcilerle bütün bir toplumu birbirine karıştırıyorsunuz. O bahsettiğiniz kitlelerin içine bölücü sol gruplar da katıldı birlikte apo posterleri açıp Türk bayrağı yakıp halay çekip eğlendiler mesela. Velhasıl hükümet devletin çıkarları için gerekirse her kitleyi memnun eder gerekirse bir kısmını gerekirse hiçbirini memnun etmez. Mesela doları 2 ye sabitleyebilir veya asgari ücreti 10 bin lira yapıp herkesi mutlu edebilir ama herkesi mutlu ederseniz bu sanal mutluluk uzun sürmeyecektir. Bahsettiğiniz bazı kitleler yalnızca ve yalnızca birbirleriyle sımsıkı bir kitle oluşturduğundan toplum gerçeklerini görememektedir benim başından beri anlatmak istediğim budur.

   Eylemciler istediğini konuşup istediği açıklamayı (yine hukuk sınırları içinde tabi) yapabilirler. Ama biz toplumun tamamıyız ve hatta ta kendisiyiz hatta ve hatta devlet tam da biziz demek hayalperestliktir.

  • Player 1 @player-1

   @master Toplum gerçeklerini göstermeye hevesli pek kimse yok. Genellikle terörist bunlar demekle yetiniyorlar. Sizin görüşünüze göre bu ülkede Apo posteri açıp, Türk bayrağı yakmaya hevesli ciddi bir kitle var. Gezi parkı eylemleri İstanbul'un belli bir bölgesinde olmadı, Türkiye'nin 4 bir yanında eylem yapıldı. Sizin görüşünüze göre ülkede ne kadar çok terörist var? Bu ülke bu kadar teröriste rağmen nasıl ayakta kalır? Siz bu yalana nasıl inanıyorsunuz?

  • Player 1 @player-1

   @master Size daha önce de dediğim gibi umarım, hükümetin memnun etmek istemediği bir kitlenin içindeki bir birey olarak o ülkede yaşamak zorunda kalmazsınız.

  • Master @master

   @player-1 fırsatını bulursa eyleme geçebilecek veya eyleme geçenlere göz yumabilecek oldukça fazla insan olduğuna eminim. Bu yalnızca bizim ülkemizde değil her ülkede var, insanın doğasında var. Bu insanların varlığını bu yalandır diyerek görmezden gelemeyiz. Devlet gücünü ve otoritesini sağlam tuttuğu müddetçe ayakta kalacaktır merak etmeyin.

  • Player 1 @player-1

   @master Dediğiniz gibi bir durum olsaydı, gezi parkı eylemlerinde zaten olan olurdu.

  • Master @master

   @player-1 zaten geziden bahsediyorum. Hem gerçekten ülkemizde böyle insanlar olmadığına inanabiliyor musunuz? Pkk dan tutun dhkpc den daeşe her türlü pisliği görmuş bir ülkeyken hem de. Ortadoğu'da karışan ülkelerde birbirini öldürenler işine gidip gelen tarlasında çalışan hatta bir kısmı da varlıklı okumuş insanlardı. Bazen komşular bazen akrabalar hatta bazen kardeşler birbirini öldürdü. Bu insanlar aramızda ve bu insanların terörle ilişkilendirilebilecek bir eyleme geçmemesi sadece gerekli koşulların oluşmadığından dolayıdır. Bu insanları yok saymak Türkiye'de hiç sapık yoktur hiç hırsız yoktur demek gibi bir şey çünkü eylemlerini tetikleyen içgüdüsel dürtüler. Dünya üzerinde terörle mücadele birimi olmayan devlet var mıdır varsa kaç devlet vardır mesela?

   Her eylemci teröristtir diyen de yok zaten ama bu tür eylemler o fırsat kollayanların tam da hayalini kurup beklediği ortam. Ayrıca çoğunluğa uymaya programlı bir iç güdümüz de var ki 100 kişi eylemde suç işlerken tutuklansa belki 60 ı gerçek terörist çıkıyor 40 ının ne yaptığindan haberi bile yok.

  • Player 1 @player-1

   @master Bu tür eylemler elbette provakasyona zemin hazırlar. Ama hükümetten bu eylemleri yatıştırmaya yönelik hiçbir önlem olmadığı gibi, çeşitli sansür ve baskı uygulanıyor. Yani resmen hükümet tarafı terörist eylemler için ortam hazırlıyor. En başından beri bunu diyorum zaten.

  • Master @master

   @player-1 yatıştırma için yazılmış bir el kitabı varsa büyük ihtimal birinci madde propagandanın topluma yayılmasının önünü kesmektir. Çünkü eylemcilerin ne diyeceğini tahmin edemezsiniz. TRT deki çocuk ne diyebilir tabi ama tomanın ezdiği kız var diyen milletvekili gördü bu ülke.

  • Player 1 @player-1

   @master El kitabı dikta rejimini anlatıyorsa kesin öyledir zaten. Ona şüphe yok.

  • Master @master

   @player-1 sizi çok iyi anlıyorum ama işte devlet bizim düşündüğümüz gibi yönetilmiyor. Bugün bir eylem ile başarıya ulaştım sanırsınız ama yarın toplum eylem yapmayı öğrenir ve karşı taraf çok daha kalabalık olabilir. Sonuçta uzun vadeli düşününce en iyi çözüm yine hukuk ve demokrasiye çıkıyor.

   Ayrıca her iç güvenlik birimi olan ülke dikta rejimi değildir. Avrupa'nın çoğu ülkesinde Amerika'da iç güvenlik uygulamaları bizden çok daha katı ve sert bir şekilde uygulanıyor.

  • Player 1 @player-1

   @master Almanya ve benzeri Avrupa ülkelerinde güçlü kurumlar var. Bu tür eylem hareketlerine gerek kalmıyor. Kurumlar, hükümetin elini kolunu bağlıyor. Merkel'in hiç Alman milletini onlarrr diyerek böldüğünü görmedim ayrıca.

   Devlet iç güvenliği kendi milletine önlem alır hale gelmiş ise vay o devletin haline...

  • Master @master

   @player-1 Merkel'i o şekilde göremezsiniz çünkü o bahsettiğim ortam Almanya'da yok. Almanya demek refah demek.

   Ayrıca yine toplum ile eylemcileri karıştırmamak lazım. İç güvenliğin varoluş amacı bu zaten.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   @ahmetguler doğayı korumak için ille de ağaç mı dikmek lazım? ağaç dikmeyenin doğayı korumaya, doğanın iyiliğini düşünmeye hakkı yok mu? öyle saçma şey mi olur ya? bir tek fidana muhtaç olmaya her gün bir adım daha yaklaşıyoruz. zaten ülkede ağaç kalmadı, yeşillik kalmadı. olanı da korumayalım mı? savunmayalım mı? nasıl bir anlayış bu? rant bunlarda. adamcılık bunlarda. doğa katilliği bunlarda. maşallah, ne varsa bunlarda var! hakikaten de sürekli ağzından düşürmediğii varlıktan korkmuyorlar.

 • Hado @hado

  Cebimden bunlara giden her kuruş haram zıkkım olsun.

 • suicide @suicide

  iki yuzluluk almis basini gidiyor, elinizde guc var ya kesin yakin satin karsi cikani terorist yapin sonra birde uste cikin. Ahlaksizlar.