Player 1 paylaştı.

Covid 19'a yakalandım 🙁
İtfaiye biriminde rahatsızlanan bir personele acil müdahale etmek durumunda kaldım. Müdahale ederken maskem takılıydı ama karşı tarafınki o anki kargaşada ağzından çıkmıştı. Akşamına müdahale ettiğim itfaiye çalışanının covid olduğunu öğrendik. Birkaç gün sonra test yaptırdım ve ben de pozitif çıktım.

Şu an tat ve koku alamıyorum (pirzola ve pırasanın tadını birbirinden ayırt edemeyecek kadar), inatçı öksürük var, çok halsizim, ağrı kesiciler baş ağrımı geçirmiyor ve nefes darlığı çekiyorum, aldığım nefes yetmiyor. 3 yaşındaki oğlumu en az 10 gün göremeyeceğim (bu en kötüsü, sadece çocuğu olan anlar). Üstelik hastalığa yakalanıp çalışamadığım için maaşımdan ciddi bir kesinti yapılacak, hatta sağlık çalışanlarına Covid ile mücadele kapsamında yapılacak olan ek ödemeyi de alamayacağım (covid ile mücadele kapsamında hastalığı kapıyorum ve ek ödeme alamıyorum, yani hastalığa yakalanmamış olanlar alabiliyorlar sadece bu ödemeyi). Hatta ve hatta 21 günün sonunda iyileşemeyip testim pozitif çıksa bile zorla işe gönderilip covidli olarak çalıştırılacağım.

Canımı gerçekten dişime takarak çalışmanın karşılığını fazlasıyla gördüğüm için çok mutluyum yani anlayacağınız 🙂 Daha fazlasını yazardım ama aşırı doluyum. Beni anladınız siz. Ağzımı bozmak istemiyorum. Kendinize dikkat edin. Sağlıcakla kalın.

Not: Salgın bitince balkona çıkıp alkışlatırlar yine, olur biter. Bize fazla bile, elimize de çok yüzümüze de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 100
Player 1 paylaştı.

Netflix bazı dizilerin ilk bölümünü ve bazı filmlerin tamamını ücretsiz erişime açmış.

https://www.netflix.com/tr/watch-free

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Print My Job Anyway @type_writer

    Mantıklı olmuş. En iyi pazarlama taktiklerinden biri. En iyi pazarlama taktiği de insanları kıtlık psikolojisine sokmak. O psikoloji ile ne bulurlarsa alırlar.

  • arvelo @arvelo

    çok mantıklı olmuş. ücretsiz abonelik vereceğine popüler olan yayınlarının ilk bölümlerini aç erişime, adam izlesin. hem ücretsiz abonelik çakallığının önüne geçersin, hem de daha efektif olur. yine de beni ilgilendirmiyor. netflix yapımları gram ilgimi çekmiyor zaten "dizi" tamamen benlik değil.

Player 1 paylaştı.

Gelmesi muhtemel yeni internet yasası ile ilgili faydalı bir tweet zinciri.

Özetle:
- 2019 sonu itibariyle 408.494 web sitesi, 130.000 URL adresi, 7.000 Twitter hesabı, 40.000 tweet, 10.000 YouTube videosu ve 6.200 Facebook içeriği erişime engellenmiş durumda. Diğer ayrıntılar: https://engelliweb.ifade.org.tr/
- Türkiye'deki mevcut yapıda erişim engelleme yetkisi sadece yargıya verilmemiş. Milli Piyango, Türkiye Jokey Kulübü gibi alakasız kurumların bile erişim engelleme yetkisi var.
- Anayasa Mahkemesine yapılan itiraz başvuruları da ortalama 5 yıl sürüyormuş. Bu süre zarfında siteye erişim engeli devam ediyor. Anayasa Mahkemesi ve Sulh Ceza Hakimlikleri arasında birbirlerinin kararlarını görmezden gelme durumları var.
- Yeni İnternet Yasası modelinde şunlar var:
+ Sosyal medya platformlarının Türkiye'de ofis açması zorunlu olacak. Ofis açmazlarsa 10-40 Milyon TL arası idari para cezası ile karşılaşacaklar ve sitelerinin bant genişliği azaltılacak.
+ "Sosyal ağlar vatandaşların kişilik hakları ihlali ve özel hayatın gizliliği ile ilgili taleplerini 48 saat içinde karara bağlamak zorunda olacaklar."
+ Bir milyondan fazla erişimi olan sosyal ağlar, Türkiye'deki kullanıcıların verilerini Türkiye'de barındırmak zorunda olacak.
+ Eğer bu model yürürlüğe girerse Türkiye'deki kullanıcı verilerine mahkemeler aracılığıyla diğer kurumlar tarafından erişilebilecek.
+ "Hukuka aykırılığı hâkim kararı ile tespit edilen içeriğin bildirilmesi durumunda, bildirime rağmen 24 saat içinde içeriği çıkarmayan veya erişimi engellemeyen sosyal ağ sağlayıcı, doğan zararların tazmin edilmesinden sorumludur."

Kaynak: https://twitter.com/cyberrights/status/1285479518975807489

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Sahip olduğunuz arabanın dokunmatik paneli yok mu? Bu 32 yaşındaki otomobilin fabrika çıkışında mevcut 🙂
https://youtu.be/pq2PSLdc8rA?t=196

The Buick Reatta Was a 1980s High-Tech Marvel

CHECK OUT CARS & BIDS! https://carsandbids.com The Buick Reatta was a marvel of technology, and a tremendously interesting and unusual car. Today I'm reviewi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
Player 1 paylaştı.

https://youtu.be/k5BGTYKwuZg?t=1226

ABBOOOV #iPhonedo değil mi o ya la? =D

Biri Bizi Gözetliyor 1. Sezon 15

2001 yılı Şubat ayında yayınlanmaya başlayan Türkiye'nin ilk "reality show" programı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
Player 1 paylaştı.

Dropshipping hakkında güzel bir içerik.

Dropshipping Eğitimi Sonunda Zengin Olacak Mısınız? (Hayır, Olamayacaksınız)

Dropshipping eğitimleri furyasını, lüks otomobilleri, özel jetleri, pahalı puroları falan muhakkak görmüşsünüzdür Youtube ve Instagram'da. Bütün bu zenginliğ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Player 1 paylaştı.

https://www.turkiye.gov.tr/istanbul-buyuksehir-belediyesi-vefat-sorgulama
Şu herkese açık sayfaya göre dün Covid-19'dan ölen sayısı SADECE İstanbul için 21 (bakanın açıkladığı Türkiye geneli toplam 16), bugün şu ana kadar 12(yanlış saymadıysam). Çok şeffaflar gerçekten.

Ek: Birazdan fark edilince sistemi kapatıp olmamış gibi yaparlar, sayfada tek tek kim neden öldü yazıyor ve bakanın verdiği Türkiye geneli sayıdan daha fazlası sadece İstanbulda var.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Vefat Bilgisi Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak belirli bir tarihteki vefat eden kişilerin vefat bilgilerini sorgulayabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21
Player 1 paylaştı.

Adana 112 yoğunluk yüzünden kilitlenmiş durumda. Evet yoğunluğumuzu artıran şey Korona vakaları. Az önce yolda kafasından kurşunlanan birine denk geldik ambulansla. Yoğunluk yüzünden kendi merkezimize haber dahi veremedik. Ambulans ekiplerimize verilememiş 50 vaka bekliyordu en son çağrı merkezimizde.

Yani demem o ki Korona pandemisi ülkemizdeki bu bencil ve cahil insanlar tarafından (keyfine sokakta gezen piknik yapan insanlardan bahsediyorum) artırılmaya devam ettikçe sağlık sistemi içinden çıkılmaz bir hale gelecek ve kalıcı olarak (salgın tamamen geçene kadar) çökecektir. Bu durumda en acil hastalıklara bile ambulans bulunmayacak ve ciddi can kayıpları yaşanacaktır. Yani sadece Korona değil, onun yarattığı diğer etkiler de toplumu ciddi derecede etkileyecektir.

Zaruri haller dışında lütfen evinizden çıkmayın! #evdekal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21