cinnabon paylaştı.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜN DE ÇOK CİDDİ YOLSUZLUK KOKUSU

Bimer mimer hikaye hepsinin haberi var bu iş anlaşmalı yapılıyor zaten şirket zarar etmesin diye bu yolu bulmuşlar .
BeğenFavori PaylaşYorum yap
cinnabon paylaştı.

Oha!
Türk Telekom ağında bir dizi middleboxun, birtakım meşru programları indirmeye çalışan yüzlerce kullanıcıyı, bu programların casus yazılımla paketlenmiş versiyonlarına yönlendirdiğini tespit ettik. Operatörler tarafından programla aynı pakete konulan casus yazılımın StrongPity APT saldırılarında kullanılana çok benzediğini gördük. Türkiye’deki enjeksiyonun operatörleri, StrongPity casus yazılımına geçmeden önce, “yasal dinleme” casus yazılımı FinFisher kullanıyordu. FinFisher, bu yazılımın yalnızca devlet kuruluşlarına satıldığını iddia ediyor.

Avast Antivirus, CCleaner, Opera, ve 7-Zip gibi resmi sağlayıcılardan Windows uygulamaları indiren Türkiye ve Suriye’deki kullanıcıların, HTTP yönlendirmesi enjeksiyonu marifetiyle sessizce casus yazılıma yöneltildiklerini tespit ettik. Bu programların resmî web siteleri HTTPS bağlantıyı desteklemelerine rağmen, kullanıcıyı yönlendirdikleri indirme bağlantısı HTTPS olmadığından casus yazılıma yöneltme mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra, yine Türkiye ve Suriye’den kullanıcılar CBS Interactive’in Download.com sitesinden (CNET tarafından sağlanan bir yazılım indirme platformu) çeşitli uygulamalar indirdiklerinde casus yazılım içeren versiyonlarını alıyorlar. Download.com, “güvenli indirme” bağlantıları sağlıyormuş gibi görünse de HTTPS desteklemiyor.
https://citizenlab.ca/2018/03/kotu-trafik-sandvinein-packetlogic-cihazlari-turkiyede-hukumetin-casus-program-kullanmasina-misirda-ise-kullanicilari-baglantili-reklamlara-yonlendirmeye-mi-yariyor/
https://twitter.com/Snowden/status/972110541408952320

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 28
cinnabon paylaştı.

#AMD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NVME SSD müthiş bir şeymiş. Anlatıldığı kadar var. Daha fazlasını alamamak acı veriyor. Acayip pahalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18

@bilendenaldestek Merhaba, İstanbul içinde hangi kargo şirketiyle çalıştığınızı öğrenebilir miyim? #bilendenal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
cinnabon paylaştı.

cehenneme hoş geldiniz..

istanbul başakşehirde oturan ve kurtköy’de işi olan bir vatandaş arabasıyla görece daha trafiksiz bir güzergah seçmek isterse otoyol ve köprü ücretleri için toplan 95 tl ödemesi gerekiyor. git gel toplam yapılan yol 220 km olmuş, haliyle artı yakıt olarakta 75 tl ödemesi gerekiyormuş. yani bu yolculuk için toplamda cebimizden 171 tl çıkıyor. tabi ki şimdilik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

İçinizde bu fanları kullanan var mı? Magnetic Levitation (ML) serisinden ama LED yok ve titreşim emici kenarlıklar yok sanırım. https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8877

CORSAIR CO-9050044-WW ML140 2 adet 140mm PWM Premium Magnetic Levitation 2li fan...

CORSAIR CO-9050044-WW ML140 2 adet 140mm PWM Premium Magnetic Levitation 2li fan Kasa fanı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnanılır gibi değil. Bazı ekran kartları parasıyla da alınamıyor. Yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
cinnabon paylaştı.

#AMD #Nvidia #gpu Acı gerçekler 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13