beyler chrome ile ilgili can sıkıcı bir sorun yaşıyorum. sürekli bir sürü sekmeyi açık tutuyorum. kullanma alışkanlığım böyle. şu an bile 20ye yakın sekme açık ki normalde 40-60 sekme arası benim için normal.

her şey chrome un kendi kendini güncellemesi ile başladı. ilk başlarda dikkat edemedim. açtığım sekmeler kendi kendine kapanmıyor da ben kapatıyorum diye düşündüm. fakat bir kaç defa kapandığını yakaladım. (bu yazıyı yazarken hala ara ara kapanıyor. bu sefer kesin eminim. yazıyı yarıda kesip geçmiş'den tekrar açıyorum.) ne ayarlarda ne gelişmiş ayarlarda ne de geliştirici seçeneklerini kurcalayarak sorunumu çözemedim. sorunu arattığımda ise alakasız ve çok eski tarihli konular geliyor.

sorun kendi içinde belli bir düzen içinde kendini tekrarlıyor.
1.farenin orta tıkı ile açtığım ve hemen bakmadığım sekmeler en hızlı kapanan sekmeler.
2.çok sekme açınca en son bakmadığım sekmeden itibaren sırayla kapanmaya başlıyor.
3. bir sekmeye uzun süreyle bakmazsam kapanıyor.

sorunum halledilmezse yıllardır kullandığım chrome u kullanmayı bırakacağım.benim için çok can sıkıcı bir durum. yeni bir tarayıcıya alışmak ayrı sıkıcı, yıllardır biriktirdiğim ve kullandığım yüzlerce yer imini taşımak ayrı sıkıcı. lütfen bana bir çözüm yolu önerin. #TeknoYardım #teknoyardımlaşma #teknoyardımçığlıkları #Chrome #GoogleChrome #Chrome

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok yazan biri değilim bunun nedeni de yazdım mı suyunu çıkarıırm. Uzun olduğu için de kimse okumaz. Okunmadığım zaman da dönüt alamam, dönüt alamayınca da yazmam...... 🙂 Daha da marphe ile yaşadığımız şeyleri yazacaktım baktım bu ne 🙂 Uzun olduğu için okumayan veya özet isteyenler için söyleyeyim: 2017 model Honda civic sedan 1.6(125) için kasko tavsiyesi lazım.

Merhaba

Ablam aracının kaskosunu ve sigortasını yenileyecek. Bana da çok geç söyledi pek araştıramadım. Genel olarak doğa, quick vb. küçük şirketleri önermiyorlar. Büyük şirketlerden de ak sigorta gibi memnun olunmayan şirketler var. Birde büyük olup ülkemize geç girmesi itibariyle durumu muallakta olan sompo japan gibi şirketler var. Örneğin herkes sompodan genel olarak memnun fakat mini hasarları tramere mini hasar değil de 'hasar' olarak bildirme gibi sizi lanet ettirecek çakallıkları var.

Biliyorum bu kurumların hepsi kar etmek için kurulan şirketler. Yani vakıf falan değiller bunun farkındayım. Fakat şirket ahlakı olan ve müşteri memnuniyetini şirket politikası haline getirmiş, ufak çakallıklarla büyük maduriyetler yaşatmayan bir firma arıyorum.

Araç 2017 model Honda civic sedan 1.6(125). Hasar kaza yok. Sakaryada oturuyoruz. Mini hasarlar için bizi izmite veya istanbula göndermemeleri yada göndereceklerse kasko fiyatının da ona göre (oldukça!) uygun olaması önemli. Yoksa zaten yol parasına pasta cila attırırız. Zaten aracı ablam her gün işe gelip gitmek ve haftada bir kere çarşıya pazara gitmek dışında kullanmıyor. İş yeri de 1km yok. Aldığımızdan beri araç 5000-6000km anca yapmış. 1998den beri araç kullanıyor 1 kez kaza yaptı onda da sadece çamurluk değişti. Yani anlatmak istediğim iyi şöfördür ve kaza yapmadığımızda ertesi sene iyi bir teklif sunan bir firma olsa bizim için iyi olur. Kasko yaptırmamızın nedeni araç yeni ve pahalı bir araç.yani ne olur olmaz diye. Zaten önceden broadway falan kullanıyordu kasko yaptırmıyorduk. Sigortayı da yakından tanıdığımız ve çok güvendiğimiz ve bir sigortacıya yaptırıyorduk. Fakat her sigorta şirketi ile çalışmıyor ve sorarsak da mecbur!? onlardan yaptırmak zorunda kalırız. Yoksa ayıp olur. Yani onlara telefon açtık mı geri dönüş yok 🙂

Eski şirket Mapfre idi. Ablamın o şirketi seçmesinin nedeni de arabayı sakarya honda sandıkçıdan aldık ve onlar o şirketle yakınlar. İşlemler bile arabayı alır almaz hemen orada yapıldı. Genel olarak şirketten memnunuz fakat bazı ufak sıkıntılar yüzünden şirkete biraz mesafeliyiz. Nedeni de ufak problemleri çözmelerinden memnun kalmadık, büyük bir sorun yaşasak halimiz ne olur? sorusunun kafamızı kurcalaması. Kaskomuz tam kapsamlı olandandı. 1600tl verdik. Kasko içinde neler var neler yok ablam bile bilmiyor gel oku sözleşmeyi diyor bana kendi imzaladığı sözleşmeyi adam gibi okumamış. Yani doğal afetler dahil mi, arabayı başkası kullansa kasko hala geçerli mi, kaza durumunda hondanın teknik servisindemi yoksa yoksa kendi anlaştıkları şirketle mi yaptırıyorlar hiçbir şeyi bilmiyor. Bu durumun nedeni de aslında yıllarca güvendiğimiz bir sigortacı ile çalışmamız. Ve hondanın tavsiye ettiği acentaya da aynı şekilde güvenmesi. Biraz araşıtır teklif al falan dedim internetten bazı numaraları aramış fiyat istemiş. ne kapsamını biliyor ne yukarıda saydığım şeyleri biliyor. Hatta fiyat aldığı acentayı bile bilmiyor. Zeynep hanım şunu dedi mahmut şunu dedi kim bu zeynep diyorum telefonu bu işte diyor. Tam kapsamlı demiş fiyat almış kapatmış. Kafayı yiyeceğim. Kızdım bu da gitti tekrar honda sandıkçıyı aradı. Sigortaya 873, kaskoya 1157tl fiyat almış. -Eeee dedim hala hala mapfre ile mi çalışıyorlarmış? -sormadım. dedi. Bende dhye forumlara falan bakayım dedim sıcak fırsatları istila eden satıcılar gibi her yeri sigortacılar ve 5-10 mesajlı referans veren ve herşeyden memnun olan, o bölüm dışında hiçbir konuda mesajı olmayan kullanıcılar sarmış. Ha bir de 1-2 mesajlı diğer şirketlere saydırıp kaçan kullanıcılar var. Şikayetvar da zaten hakkında şikayet olmayan şirket yok.

Sorun yaşadığımızda kendi ilimizde halledebileceğimiz, aşırı uçuk fiyatları olmayan, çakallık için fırsat kollamayan, ayrıtılara gizlediği(mesela pert olunca aracın gümrük fiyatı karşılanır vb. gibi) şeylerle avantajlı gibi görünüp de aslında hiçbir avantajı olmayan, doğal afetleri de karşılayan, (mümkünse)aracı başkası kullandığında da geçerli olan vb. (siz de tavsiyelerinizi ve dikkat etmem gereken şeyleri yazabilirsiniz.) bir sigorta şirketi istiyoruz. Tabi acenta faktörü de önemli. 50-100 fazla olsun ama sağlam acenta olsun. Bilgi sitediğimizde her seferinde standart cümleleri söyleyip bizi başından savmaya kalkmasın falan işte. Genel olarak neden bahsettiğimi anlamışsınızdır.

Neyse ben de son çare buraya bakayım dedim @yhackup yardımcı olabileceğini söylemiş.
Ben de yardımlarını, tavisye edeceği şirket ve acentaları, yaşadığını tecrübeleri, içerden aldığı dumları vb. her türlü yorumunu bekliyorum Yakup 🙂 Daha önce yazdığın birkaç yorumunu okudum fakat neredeyse bir sene olmuş. Yapacağın her yorum benim için değerli. Başka yardımcı olmak isteyen veya kendi yaşadığı problemi anlatmak isteyen varsa beklerim. Burada uluortada yazmak istemeyen olursa da hmtbyrm@hotmail.com da email adresim. Email atmaktan çekinmesin.

#TeknoYardım #yardım #Acilyardim #otoyardım #kasko #kaskoönerisi #trafiksigortasi #trafiksigortasi #Sigorta #Tavsiye #kaskotavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Merhaba, 2010'da Sigortacılıktan mezun oldum o dönemden beridir sektör içerisindeyim , son 5 yıldır sigorta sektörüne yazılım geliştiren bir firmada çalışıyorum.

  Ben kendi aracımı sigortalatırken Anadolu veya Axa Sigortayı seçecektim. fakat fiyatları oldukça yüksek sebebi ise ilk defa kaskolatacak olmamdı , bunun yerine ilk kaskomun kaliteden ziyade ucuz olmasını tercih ettim Doğa sigortadan yaptırdım.

  Hangi sigorta olursa olsun , köklü şirketleri seçmeye çalışın. aradaki fark hasar esnasında oluşur , hasar anında da açıkcası acenteye hiç gerek yok siz direk sigorta şirketi ile muhatap olun daha hızlı ilerleyecektir süreç, sorun yaşarsanız acenteyi devreye sokun.

  Trafik fiyatlarına gelince , ona hiç kimse müdahale yapamıyor belirli bir üst limit var ve şirketler genelde tavana yapıştırıyor fiyatı arada fark olması için yol yardım mini onarım gibi ek hizmetler sunuyorlar buna yapacak bir şey yok ödemeye mecbursun. Tabi her şirketten fiyat bakmalısın.

  Aracın yenileme olduğu için buradan trafik fiyatı alabilirsin.
  https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

  Kasko için bana ulaş pazartesi günü , hatta yarın öğlen müsait olursan gel çay içelim 🙂

 • Ahmet Bayram @noksyesvs

  ilgilendiğiniz için teşekkürler. dediğiniz gibi trafik sigortası çok farketmiyor. fakat bazı acenteler özellikle de şehrin önde gelen acentelerinin nazı şirketlere daha çok geçiyor ve kendilerine özel fırsatlar hazırlatabiliyorlar.

  kasko konusunda da yerine göre çok farkedebiliyor. sigorta şirketlerinin memnuniyet derecesi lokal olarak da fazla değişken. örneğin araştırdığım kadarıyla söyleyeyim. ray sigortadan kaskosunu yaptıran birisi aracı perte çıktıktan sonra primlerini ödemeye devam ederken bir başkasının başına aynı şey geldiğinde acentesinin bastırması sayesinde pirim ödemekten kurtulabiliyor. özellikle de değer kayıpları konusunda çok mağdur olan insan var. örneğin aracın piyasa değeri 50 bin iken yandaş ekpertize şirket 40binden hesaplattırıyor. bunu söyleyince de karara itiraz et diyor. amacı süreci uzatıp seni yıldırmak. üstelik böyle durumlarda kendi müşterisi yerine sigorta şirketinin tarafını tutan çok fazla acente var. resmen şaka gibi ama çok örneği var. hatta acente seçimi bence şirket seçiminden daha da önemli i, hasar anında senin haklarını korumadığı ve doğru yönlendirmediği sürece sigorta şirketleri de kimsenin babasının oğlu değil, işin içerisine para girdiği vakitte kimse kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Sigorta şirketi seçeyim diye düşünmek yerine hasarda sizi yalnız bırakmayan acente seçmek önceliğimiz. forumlarda axa, anadolu sigortadan poliçe kestirip acentesi takip etmediği için mağdur olmuş onlarca kişi de gördüm.

  donanımhaberde bu işle uğraşan Aybars YALÇIN , nicki spacewolf XD var. bugün telefonda görüştük pazartesi bakabileceğini söyledi. hafta sonu sadece kaza durumunda ilgileniyorlarmış. watsaptan bilgileri yarın atacağım ve tekliflerine bakacaz. dhde de hakkında olumsuz yorum yok varsa da ben görmedim. fakat araştırma işi yeni başlıyor 🙂 sizinle de oturup bir çay içmeyi isterdim fakat sakaryadayım ve hafta içleri mesai saatleri içinde müsait değilim. artık ablam kendi başına halledecek. ama o da hemşire ve mesai saatleri içerisinde müsait değil. imza için bile gitse mesai saatleri içinde işini halledecekse saatlik izin alması lazım.

  tavsiye ettiğiniz bir acente varsa ondan da teklif almak isterim ama son söz yine de ablamın.çünkü para ondan çıkacak.

  birde zamanında niyazi saral ile internetten alınan ürünler ve tüketici hakları konusunda hem dh hem de ts çok faydalı bölümler yapmıştı. bir benzerini de otoseyir ekibi yapsa süper olur. poliçelerdeki tuzaklar, şirketlerin kurtlukları, acentelerin sorumlulukları, şirket ve acente nasıl seçilir,poliçe tuzaklarından nasıl kaçılır, aracının aracısının aracısı olan aracılık şirketleri ve gerçekten etkililer mi? bir çok önemli husus var. eyyy @can sana sesleniyorum. sesimi duy. yeter bilim gündeminde hamdi abiyle uğraştığın özüne dön. sigorta ve kasko konusunda video serileri yap da nasiplenelim.

merhaba
zorin os kullanmaya başladım ve daha önceden w7de kullandığım ve hiçbir problem yaşamadığım bir programın linux sürümünde problem yaşıyorum.

prorram dediğim aslında bir oyun. 2004 yılında çıkan dofus, sıra tabanlı anime tarzı grafikleri olan bir oyun ve 2006 yılından beri oynuyorum. bu oyunun f2p oyuncuların pc sürümüne oranla çok daha avantajlı oldukları bir android sürümü var. ismi de dofus touch. neredeyse pc sürümüyle birebir aynı diyebiliriz sadece dokunmatik optimizasyonu daha iyi varyasyonu da denebilir. androidde bu oyunun pc sürümüne göre daha avantajlı olduğunu bilen fanları bluestack gibi sistemi yoran bir emulasyonla kullanmak yerine sadece bu oyunu çalıştırmaya kanalize olmuş bir emulasyon yapıp oyunu entegre etmişler. sitesi şu http://www.lindo.no-emu.co

bu emulasyonun windows sürümünde sıkıntı yaşamadım fakat tar.gz biçiminde indirip doğrudan çalıştırmaya çalıştığımda sslerini attım hataları yaşadım. tar.gz nin bir çeşit kaynak kod kümesi olduğunu ve derlemek için bir standart olmadığını biliyorum. ubuntu forumlarındaki ve wikilerindeki derleme işlemlerini yaptım olmadı. geliştirici bir derleme talimatı vermemiş ve bir readme de yok. sitenin help kısmına geldim webgl ile bir açıklama var. be de yazılımlar mağzasından fcole90-hexgl-webapp adlı yazılımı yükledim değişen birşey yok. yardım edeceklere şimdiden teşekkür ediyorum.

bu arada uzun süreli linux deneyimim yok. tam bir lunux cahiliyim. uzun araştırmalarım ve yaklaşık 15 tane linux distrosu sonucunda zorin os da karar kıldım ve bu can sıkıcı sorun dışında en ufak bir şikayetim yok. tek oynadığım oyunun linux sürümü olmasına rağmen oynayamamak can sıkıcı ve windowsa da dönmek istemiyorum.

lanet olası ankama paragözlüğü bırakıp platformlar arasında adaletsizliği kaldırsa da beni oyunun 'pc sürümünün android portunun pc emilasyonunundan devşirme linux sürümü' yle uğraştırmasa. ama fransızlar işte burunlarındann kıl aldırmıyorlar. bu fransız oyun yapımcısı ve stüdyolarının hepsini al birine vur ötekine 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

normalde pek böyle şeyleri paylaşmam ama bu gülmekten gözümü yaşarttı. paylaşayım dedim 😀

https://www.youtube.com/watch?v=pbnwHnPQk40

#akış
#KonuDışı
#gif
#twitter
#YouTube

Evde Spor Yapan Adam ve Annesi

Evde Spor Yapan Adam ve Annesi
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mehabalar
Bilgisayar koltuğu almayı düşünüyorum ve 2 koltuk arasında kaldım siz ne düşünüyorsunuz?
Koltuklar;

http://www.hepsiburada.com/turksit-pit-stop-yonetici-koltugu-p-OFISTURKPITSTOP

http://www.hepsiburada.com/turksit-mustang-lux-makam-koltuk-siyah-p-OFISTURKMSTNGD01

mustang daha hoşuma gitti. dhde 2015 yılında alan biri var ve memnun olduğunu söylüyor. şimdi pm attım yanıtını bekliyorum. olumlu bir yorumu olursa alacağım. sünger çökmelerine karşı markus bile garanti vermiyor. mekanizması belli bir süre sonra gıcırdama yapmıyorsa ve derisi basit darbelerden dolayı yırtılmıyorsa alacağım. tavsiyesi olan var mı?

#TeknoYardım #KonuDışı #GündüzAdmini #KoltukTavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

rx 470 fena fena geldi. test sonuçları oldukça iyi. artık rx 480 fiyatları da normale döner ki 1060 ile karşılaştırıldığında 480, piyasaya çıktığı gün bile türkiyede 1000tl altına alanlar olmuştu. 1060 1500 tl iken bu segmentte amd iyice güçlendi. hele dx12 ve vulcan apilerinde fp olarak rakipsiz görünüyor. nvidianın çöpworkslerinin bulaştığı oyunlarda bile fp olarak nvidiaya göre çok çok daha iyi. ilginç bir biçimde testlerde 970 görünmüyor. sadece paylaştığım yerde değil nvidia goygoycusu siteler dahi benchmark tablolarına sokmuyor 970i. sanırım çok fazla satın alan olduğu için nvidia fanboylarının tepkisini çekmek istemiyorlar. 470 performansını konuşanlardan daha çok ,kartını savunmaya çalışan fanboyların nefret kusan mesajlarıyla ortalığın kirlenmesini istememişler gibi görünüyor. yoksa eminim 970 sahipleri kartlarının 470e oranla performansını merak ediyorlardır.

gösterilen oyunların ortalamasında;
480den -%8
380den %20
960tan %42
1060tan -%12 (not: vulkanda %3 önde)
daha iyi.

yurtdışında stock 480 kartlar ile 470in sağlam tasarımlı kartları (bellek soğutmaları bile dahil)
ortalama aynı fiyattan satılacaktır fakat ülkemizde 480e yaptıkları bindirimi bu karta yapamayacaklarından normal fiyatında olacaktır. (ilk zamanlar hariç)

inşallah türkiyedeki minningciler saldırmaz yurtdışında 20şer 20şer alanlar var. zamanında r9 290x bu yüzden piyasada bulunmuyordu.
https://forum.ethereum.org/discussion/8845/rx-470-mining

https://www.youtube.com/watch?v=s7t6lN2-bK8

#rx470 #amd #radeon #AMDRadeon

AMD Radeon RX 470 Benchmarks Review - New Cost Per Frame King?

AMD Radeon RX 470 Benchmarks - New Cost Per Frame King? - Support us by becoming a Patron! http://www.patreon.com/hardwareunboxed Check prices now: http://am...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ablama telefon bakıyoruz. #xiaomi mi 4 hala alınır mı? watsap ve bankacılık uygulamalarından başka birşey kullanmayacak. selfie bile çekmez. 38 yaşında zaten. öyle ergenler gibi marka bağımlısı da değil. arka kamerası iyi olsun yeter. fakat s801 olması kafamı karıştırıyor. 2 sene sonra 32bit olması bir sorun olur mu? bankacılık uygulamaları falan yükleyemezse bana baya söver. fazla para vermek istemiyoruz. aklımda g4 vardı ama bloop loop ve ghost screen sorunları yüzünden bulaşmak istemiyorum. aldım mı bir 4-5 sene kullanır. şimdi benim benim emektar atrix imi kullanıyor. yavaş yavaş şikayet etmeye başladı 😀 4inç küçük olduğu için pek beğenmiyor. 800 tl civarına tavsiyesi olan varsa her türlü teklife açığım. büyük ihtimalle şu linktekini alacağız. xiaomi satıcı linklerine de açığım 🙂

bu arada delta servisi nasıl bilirsiniz ?

http://urun.n11.com/cep-telefonu/xiaomi-mi-4-45g-2gb-ram-akilli-cep-telefonu-P106562220

#akış
#TeknoYardım
#KonuDışı
#CepTelefonuFotoğrafçılığı
#ceptelefonu
#ceptelefonutavsiyesi
#XiaomiMi4

Xiaomi Mi 4 4.5g 2gb Ram Akıllı Cep Telefonu - n11.com

Xiaomi Mi 4 4.5g 2gb Ram Akıllı Cep Telefonu 799,00 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Xiaomi Cep Telefonu fiyatı Telefon & Aksesuarları kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar

Tavsiye edebileceğiniz windows için instagram kolaylığında video filtre programı var mı? Coğu video edit programı gelişmiş seçenekler sunuyor fakat benim bunlara ihtiyacım yok. Bu gelişmişlik ayrı bir adaptasyon ve saatlerce tutorial izlemenin yanında uzmanlaşma da gerektiriyor. Üstelik hazır modlar da sunmuyorlar. Ben de bu konuda uzman biri değilim ve uzmanlaşmak için vakit ayırmak da istemiyorum. Tıpkı instagramdaki gibi birsürü filtre arasından hoşuma gideni seçip ok'layıp işimi bitirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

#akış
#TeknoYardım
#Microsoft
#Windows10

@baris_ozkok @gamsizm kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama sizler bu işlerden anlıyorsunuz bir şansımı deneyeyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Bayram paylaştı.

galaxy note virali
#akış

Kalem klavyeden keskindir

Not almak için ne kullanırsınız? Cep telefonu, ses kayıt cihazı, bilgisayar? Bugüne kadar pek çok not alma cihazı ve yazılımı denedikten sonra nihayet en iyi teknolojiyi buldum: kalem ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Lehimli At @at

  o çok büyük not almak için ideal değil

 • Lehimli At @at

  @deniz-efe tmm haklısın pardon

 • Ahmet Bayram @noksyesvs

  bende yazımı göndermiştim. en çirkinlerinden biri. konuyu anlatırken çirkin el yazısı olanlar için örnek isterse diye göndermiştim. onun yerine 8 yaşındaki bi çocuğunkini kullanmış 😀 açıkçası ben bile kendi yazıma bakınca bırakın kreatifliği çalışma şevkim kaçıyor. ders notu olarak lise+üniversite toplam 8 yıl boyunca kızlardan otlandım.

  ayrıca viral bir video olduğunu düşünmüyorum. uzun süredir takip ediyorum. önceki videolarında el yazısından karakter analizi konularına değinmişti. ipad pro çıkınca da aslında bir bakıma kendi video kanalının viralini yapmış oldu 😀 yani kullanılan değil kullanan konumunda. ipad proyu almak adına millete bir neden verdiği için de fanboylar adamın abone ol butonunu yakında çökertir.

adamlar geleceği görmüş 😀 şimdi fanboylara fanboy diyeceğim yine bana kızacaklar. o zaman diyorum ki; eşsiz muhteşem benzersiz mükemmel ultra harika ipad pro, teknolojiyi takip etmek yerine gördüğü apple dışındaki her ürüne 'çöp' demeyi boynunun borcu bilen ve buna özel mesai harcayan maaşsız apple çalışanlarına hayırlı olsun

#akış
#Apple
#AppleEtkinliği
#iphone6s
#iOS9
#KonuDışı
#iPadPro

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • exxory @exxory

  Surface Microsoft un yaptığı en güzel ürün şu ürünü uygun fiyat ve iyi bir dağıtım. İle satsaydi piyasanin buyum bir kısmını elinde tutardı. Şimdi millet ipad Pro diye diye siraya girecek kalem diyecek ah microsoft ah

 • kizilsakal @kizilsakal

  Dostum uygulama ve stabillik hakikaten öyle şiödi çizim için tablet alacağım windows android ve ipad leri denedim mazalara baktım windows tabletlerin dokunmatik algılaması kalem olayı iyi değil. Android yazılım az kaliteleri iyi değil cidden mazayı talan ettim kalemde bamboo ve samsung sayesinde iyi denebilir. İpad de paralıda olsa beleşdr olsa dolu kalem çok iyi çizim yapmaya imkan veren kalemler var mesela pencil 53 gibi uygulamasıyla kalemi birleştimi harika çizim olanağı sunuyor. Ne bir firmaya fan boy olın neden araştırmadan almayın

  • Ahmet Bayram @noksyesvs

   profesyonel bir kullanım istiyorsanız bunun fiyatına ipad air+wacom tablet alınabilir ki profesyoneller genelde wacom kullanır. tabi wacomun çok uçuk ürünleri de var ama ipad pro kalitesinde olanları çok pahalı değil. apple bir tüketim cihazı olarak ipadlerin zamanın geçtiğinin farkında bu yüzden de üretim aracı olarak lanse etti. işin komik tarafı ios üretim için kullanılacak bir ekosistem değil. bir dosya kopyalamak için bile 40 takla atmanız gerekiyor. daha dosya sistemi bile yok. bu cihazın üretim aracı olabilmesi için osx gerekli ki o da dokunmatik uyumlu değil. windows bile kaç sene sonra w10 ile anca sistemini adam edebildi ki bu süreç öyle kolay değil. osxin dinamiklerinin baştan yazılması gerek. yine de klavyesi ve kalemi olduğu için osx daha mantıklı olurdu.

   kalem teknolojisi konusunda da eğer beklentileriniz çok yüksek değilse yeterli görünüyor. çinli dokunmatik ve kalemli telefonlar gibi değil. fotoşopun ise gerçeğini kullanıyorsunuz. i7+8gb ram+256gb ssdden bahsediyoruz ki aynı fiyat. kalem ve kılıf da bedava.

   http://forum.donanimhaber.com/m_95160164/tm.htm burda birisi sp3ün incelemesini yapmış fena değil. profesyonel çizim için kalem tam tatmin etmese de gayet yeterli görünüyor. arkadaş yağ gibi aktığından bahsetmiş. telefon olarak da note kullanıyormuş. ayrıca onenote ile sonderece uyumlu çalışıyormuş. not almak için gayet yeterli görünüyor. ipad pronun en büyük espirisi basınç algılayan sistemi ki nasıl bir fark yaratır onu bilemeyeceyim.

   https://www.youtube.com/watch?v=VD_fNrLkS54 burada son derece tatmin edici görünüyor fakat 2 cihazı da kullanmadan bilemem fakat şurası kesin ki bir cihaza çizim için 4000tl para vereceksem bu cihaz wacom olur. ipad pro işletim sistemi nedeniyle kesinlikle profesyonellere hitap etmiyor fakat ben amatör olarak çizimle ilgileniyorum, tablet ihtiyacım da var onu da aradan çıkarayım istiyorum, starbucksa kahve içmeye gittiğim zaman havam da olsun istiyorum vb. g.b. düşünen casual çizerler için de fena cihaz değil.

  • kizilsakal @kizilsakal

   Hocam yazdığını sonuna kadar okudum surface cidden iyi bir cihaz ama Tr de resmi en azından güvenilir bir firöadan satılı yok bu sebeble listemden çıkarttım. Android özellikle samsung cihazlar çalışmayı kaşdıramıyor siyah beyaz çizim denemesi yaparken takılıyor ve bir çok kez.wacom cidden çizim için iyi ürünler sunuyor ama çok pahalı ve aradığım pratik çizim konusunda ondan cevap alamıyorum wacom cihazı bir pc ye bağlamak lazım ama ben direk eskiz kağıdımda çalışır gibi çalışmak istiyorum ki uygulama ve özelliklere bakarken kriterlerim şunlar kabaca: - ekran doğal renkler veriyormu baskıya uygun mu ( mesela samsung burda kaybetti renkler basınca inanılmaz sokuyor amoledin parlaklaştırmasından dolayı kullanıcı için iyi ama tasarımcıya kabus) , basınç hassasiyeti ve hareketlerimi anında yansıtması , photoshop çok iyi ve temel bir çizim ğroğramı ama sadece photoshop la çizim yapılmaz çeşitli sulu boya yağlı boya gibi araçları kullanan ve zibilyon tane ayar olmadan direk tasarımlarını yansıtan proğramlar lazım ipad ve ios performans ve uygulama olarak çok iyi ama şu konuda haklısınız dosya alma sıkıntı dosya verme kolay. Surface i saymıyorum resmi satışı tr de olmadığı için ama bir örnek samsung tabletlerde ve note 3 ilk çıktığı zamanlarda kalemininde olmasıyla sketchbook programını denedim çizimlerde takılmalar oldu bir süre sonra kalem geç takip etmeye başladı hareketlerimi basınç hassasiyeti yüksek değildi malesef surface hariç ms li tabletlerde ise basınç hassasiyeti olan kalem yok uygulama art rage var hadi diyelim onla yaptın ama kalem sıkıntı. Android performansı yetmiyor denemelerimde hep az çizimde takılmalar oldu ios şu anda bu konuda araştormalarım ve incelemem sonucu çok tercih edilmiş bir alan gerçekten ressam olarak çizen ( photoshop da fotokobicide iki afış yapıp kesip biçemleri kastediyorum) kişilerin yaptığı çok harika çizimler var amavım afiş kart vizit veya dergi sayfası tasarlamak değil tuvale kağıda çizer gibi çizimler yapmak youtube de ipad skech yazıp izle benim istediğim tarzda çizimleri mesela bir kaç örnek http://youtu.be/uEdRLlqdgA4 - http://youtu.be/lY-OCulpf44 - http://youtu.be/KFgeQm08jvU

   Bence izleyince sende ipad be kalem edinmek isteyeceksin ki bunlar air ve pencil 53 kullanıyor çizim için özelleştirilen ipad pro ile daha rahat çalışılır diye düşünüyorum. İpad air ve wacom konusu mantıklı oda var listemde ama taşıma pratiklik konusunda emdişeliyim

 • Ahmet Bayram @noksyesvs

  android tabletler konusunda haklısınız. çoğu android tablet zaten ipade parası yetmeyenler hevesini alsın diye çıkmış gibi. özellikle sizin ihityaçlarınıza yönelik çözüm de sunmuyor. androdi savunmuyorum zaten ama sp3 çok hoşuma giden tam benim aradığım bir alet ama fiyatı uçuk. hele türkiyede. satanlar da zaten parelel ithalat. istanbul bilişim satanlar arasında var ve sicili de bir hayli kabarık. o yüzden güvenmemekte haklısınız. sizin durumunuzda ipad pro mantıklı. belliki sizinki geçi bir heves veya iki çizittiririm ortamlarda havam olur tarzında bir düşünce değil. gayet ciddi bir biçimde araştırmışsınız ve kullanmışsınız. benim gıcığıma giden nokta; bazı fanboylar apple ı yüceltmek için akılalmaz argümanlar uyduruyorlar. apple da piyasa da yıllardan beri olan teknolojileri kendisi icat etmiş gibi çıkarıyor, yalan söylüyor ve kandırıyor. aksi ispatlandığında da appledan ses gelmezken fanboylar diğer platform kullanıcılarına hakaretler yağdırıyorlar. inanın bana sebebini anlayamıyorum. sanırım binlerce lira verdikleri aletlerin yarı fiyatından bile daha ucuza çok daha iyilerinin olması fikrine katlanamıyorlar. android çok özgürlük sunuyor ama her önüne geleni indirirsen android tabi çöpe döner. sunuduğu özgürlüğün diyeti de bu. fakat farkında değiller ki androidi çöpe çeviren kendileri. bazılarına ios gibi tımarhaneler lazım ki ne kendine ne de başkasına ne de sisteme zarar verebilsin. vw fandayılarından beterler. dolayısıyla bende de bir antipati oluşuyor.

  fakat nasıl oluyorsa şu apple denen şirket bir şekilde nereye yatırım yapılacağını önceden kestirebiliyor. mesela benim bir akrabam var kendisi profesyonel fotoğrafçıdır. ismi de emel bayram. şimdi sanırım markafoni de çalışıyor önceden pariste biyerde çalışıyordu neyse kız maclere bağımlı. çünkü zamanında işini halledebileceği bir tek macler vardı. (çalışmalrını da internette ararsanız çok rahat görürsünüz.) diğer pcler için adobe renklerini %100 doğru gösterecek bir monitör bulmak bile bir zamanlar imkansızdı. şimdi bile yeni yeni çıkıyor ama yine çoğu oyunculara yönelik. tasarımcı için ara ki bulasın. programlar genel olarak da maclerda performanslı çalışır. o yüzden zamanında maclere alışmış. zaten çoğu profesyonel tasarımcı da hala mac kullanır. bi de kız olduğu için tasarımı da hoşuna gidiyor deli gibi dönen fanlar yok kablo yok herşey derli toplu. fakat bi ara alet bir bozuldu baya uğraştı. bi de işleri de aksadı baya problem oldu. ama seviyor kullanıyor fakat hava için değil. makine kızın ekmek teknesi.

  kusura bakmayın biraz uzun yazıyorum. umarım anlatmak istediğimi anlatabilöişimdir. benim tepkim sizin gibi bilinçli kullanıcılara değil. havalı olayım diye neredeyse böbreğini satarak bu aletleri alanlarda.