2015 yılında 170 tlye alınan tonerli siyah beyaz, çift yönlü bile yazdıramayan yazıcı şu an da ALTI YÜZ TL.

Bu nasıl bir enflasyon arkadaş ya. Sıradan en basitinden siyah beyaz yazıcı bu.

Brother HL-1111 Mono Laser Yazıcı Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Brother HL-1111 Mono Laser Yazıcı en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2018 bütçe açığı: 72 milyar
2019 bütçe açığı 124 milyar

Vay arkadaş, paralara bak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

@orcun Xiaomi Mi5 Prime'ın ekranı kırıldı, değişmesi lazım, sana göndersem ilgilenebilir misin?
sadece ekranın yanı sıra küçük bir ihtimalle tüm kasayı yeni kasaya taşımak da gerekiyor olabilir, ondan emin değilim

Bi de bunun parçaları için Türkiye'deki satıcılar Xiaomi mi5 ve Mi5 prime için farklı modellerde parça satıyorlar ama Aliexpress üzerindeki satıcılar kasa ve ekranın Mi5 & Mi5 prime için aynı olduğunu söylüyorlar.

https://tr.aliexpress.com/item/32824600527.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.22de45f1rucOPv&algo_pvid=90e1ff3d-0366-4e5b-8b33-2e7b0beda4a2&algo_expid=90e1ff3d-0366-4e5b-8b33-2e7b0beda4a2-0&btsid=cc071e77-cbe2-495b-b6c2-39f80a2aec2b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Birazmüzik

Edit: Paylaştıktan 2 saat sonra farkettim 1.000'inci paylaşımımmış bu benim 🙂

Happy ''1.000 paylaşım'' to me 🎉

Bleu Toucan - Hanoï Café

Concert La Maroquinerie (3 avril 2019) : https://www.weezevent.com/bleu-toucan-2 Nouveau Single "Le vent se lève" : http://smarturl.it/bleutoucanlvsl Vinyle ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gerçekten güzel bir değerlendirme olmuş. Duyulmak istenmeyen şeyleri söylemiş.

Yerli oto TOGG: Ekonomik açıdan bir değerlendirme

Türkiye 2021 yılında yerli otosuna kavuşacak. Ama gittikçe artan sefalet ortasında yerli oto için hükümetin kaynaklarını harcaması doğru mu? Yerli oto darala...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 25
 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Videoda dediklerine büyük oranda katılıyorum ama yerli otomobil için de bir yerden başlanması gerektiğini düşünüyor ve yerli otomobili destekliyorum. Vergilerimin geçmediğim köprüye gitmesi yerine teknoloji geliştirmeye gitmesini yeğlerim. Gerekirse 20 yıl kar edilemesin.
  Ülkemizde genelde askeri teknolojilerde gelişmeler olduğunu görüyoruz çünkü o alanla bu alan çok farklı. Askeri teknolojiler hem çok pahalı, hem de çok karlı. Ayrıca askeri sistemlerin milli olması önemli olduğundan oraya dökülen para pek göze görünmeyebiliyor. Ama bu tür son kullanıcıya yönelik bir işte rekabetçi fiyatlarda tutunabilmek gerekli.

 • YasinC @yasinc

  Üretilmesi konusunda hem fikirim ancak bu ülkede üretim maliyeti sanildigindan daha yüksek ve ticari olarak başarılı olması çooook zor hatta imkansız gibi duruyor.

  Şahin alan adamda ben TOGG alacağım dedi üzgünüm alamaz. Matematik konuşmanın bir şey ifade etmediği ülkemde bazı verilerden bahsedelim.

  1) Bu otomobilin bugun fabrika olsa banttan inişi min.250 bin TL ( uzmanlar 300-350 diyor )

  2) Türkiye otomobil pazarı en iyi dönemde 700 bin olarak gerçekleşiyor. Geçen sene sanırım 400 binlerde kaldı.. Sıfır satışların yaklaşık %20 si 200 bin TL üzeri.. Bu arabanın müşterisi Türkiyede yılda maksimum 100.000 ( bunların büyük kısmı mercedes BMW Audi vs. biniyor )

  3) Alman 18 asgari ücretiyle sıfır golf alıyor sen zaten bugun itibarı ile bu devletin koyduğu ÖTV vs. yüzünden 75 ayda falan golfu alabililyosun..

  4) Bu arabanın rakipleri şuan 5 otomobil grubunda concept olarak var özellikle Mercedes - Tesla ortaklığında çok acayip çalışmalar var.. Bu araba bunlarla uluslararası arenada rekabet edebilmesi için TOGG markasının yılda 500 bin üzerinde araç satması lazım.
  5) Otomobil üretmek çok pahalı ve zahmetli iştir. Bu ekosistem içindeki her marka milyon adet araba satarak zar zor %5 kar açıklar..

  6) Yılda 700 bin adet sıfır araba satan ve ekonomisi yerlerde olan bir ülkenin otomobil üretmeye çalışması komiktir.. Şuan Orta Avrupada birçok ülkede asgari ücret bizden fazla ve satın aldıkları otomobillerde bizdeki gibi abuk subuk vergiler yok..

  7) Bu araba yapılır , ancak sonu köprüler, yollar , Telekom ve TEMSA gibi olur.. Olmaması matematik olarak imkansızdır..

  8) Kimse sallamasın 2022 ye bu araba yetişmez.. Yetiştiği zamanda biz yaptık fiyatıda bu oldu diyecekler bu rakamda bugunun parasıyla 400 Bin TL ( SUV için ) üzeridir.

  9) Tesla 350 bin adet araç satarak 2 milyar USD zarar ederken ve şirketin arkasında ABD ve ortakları duruyorken, Türkiye de bu arabanın ticari olarak naısl başarılı olacağını kimse bilmiyor.

  10) Türkiyede bir otomobilin başarılı olması için pazarın min.yıllık 1.500.000 adet dolayısıyla asgari ücretin 750 usd ve üzerinde olması lazım. Battı denilen yunanistanda asgari ücret 750 euro ..

  Türkiye üretim yaparken dünya ekosisteminin neresinde? Japonya, Kore vs vs.. Bir ürünü yapıyor olmak satacağın anlamına mı geliyor? Nokia, Ericsson, Opel yada Saab neden battı.. Opel milyon adet araba satarken ekonomik çıkmazdan çıkamadı PSA ya geçti.. VW nin 2018 karı 10 milyon üzeri satışla %3.. Volvo Gely de, Mercedes den de bir parça hisse kopardılar.

  Türkiyenin ekonomisi, devletin üretimle olan ilşkisi, asgari ücret ekosistemi ve 20 yılı aşkın süredir inşaata dayalı büyüme matematiği bu projeyi başarılı yapamaz..

  Bakın çok basit asgari ücretler şöyle ülkelerdeki.. Amerika, Kaliforniya: 2.080 dolar

  Almanya: 1.743 dolar

  Fransa: 1703 dolar

  Polonya: 619 dolar

  Çek Cumhuriyeti: 581 dolar

  Romanya: 500 dolar

  Türkiye: 390 dolar

  Senin asgari ücretin Romanya'nın altındayken. Hangi yerli arabadan bahdediyorsun? Satın alma gücü bitmiş bir ekosistemde üretilmiş otomobilin şansı var mı global pazarda..

  Matematik denen şeyin , aklın bittiği yerde ileriye mi? geriyemi gidilir?

  • lterlemez @lterlemez

   Tesla'nın zarar sebebi sipariş üzerine çalışmasıdır. Sonsuz üretim bandı yoktur, bu yüzden de zarar yazması normal. Bu tür yatırımlar çok uzun vadelidir. Çünkü konvansiyonel motor, Dünyanın her yerinde aynı anda bırakılabilecek bir yapı değildir. İmkanı olan ülke var olmayan ülke var. Peki, bizim ne avantajımız olacak, bu tür bir üretimden? Avantajımız bu noktada, konvansiyonel motor teknolojisinin trenine yetişemedik ama elektrik motorununkine yetişme şansımız olabilir.
   Ha, elektrik motoru zor bir şey değil ama uygulama yeri zor bir konu ve gelecek vaat ediyor. Belki vatandaş için hemen uygun düzeye gelemeyebilir ama gelecekte mutlaka gelecektir.
   Bizdeki bir diğer sorun ise, sizin de dediğiniz gibi vergilerden kaynaklanıyor. Buna, bireysel gelir-gider dengesizliği de ekleniyor. Buna bağlı olarak da tasarrufsuz etkili oluyor.
   Yani, Güzel Ülkemizin daha çoooook fırın ekmeği yemesi lazım.

  • YasinC @yasinc

   @lterlemez Tesla'nın zarar sebebi sipariş üzerine çalışmasıdır" Siparişi yetiştiremiyor?

  • lterlemez @lterlemez

   @yasinc; Yetiştirse bile üretim miktarı kar edebilecek sayıda olmayacaktır (en kötü ucu ucuna, fit olabilir). Bu tür ürünler dayanıklı ürünlerdir, düzenli kar edebilmesi için üretim miktarını arttırması gerekir.

  • PhoeniXim @phoenixim

   @lterlemez Hocam 2 yıl sonrasına gün veriyor, daha geçende aşırı abd ünlülerinden birisi teslasına sıra gelmediği için yakınmıştı diye hatırlıyorum, nasıl ''sipariş üzeri'' bu gerçekten.

   özellikle 30.000 dolarlık yeni tanıttıları araçta aşırı sıra var,

  • lterlemez @lterlemez

   @phoenixim; Tesla'nın 2 yıl sonrasına sıra var demesi ile, örneğin WV'nin 6 ay sonrasına sıra var demesini bir karşılaştırın. Ne demek istediğimi iyi ifade edemiyorum. Tesla 1 ayda kaç araç üretiyor, WV kaç tane üretebiliyor. Tesla'nın üretim şekli ile 2 yıl sonrasına sıra vermesi çok doğal ama sırada kaç kişinin olduğu da önemli değil mi? 2 Yıl sonrasına 1000 kişi de olabilir 10000 kişi de olabilir 10 kişi de olabilir.

 • YCK @yck

  bu adamı dikkate almanızı pek önermem. ben de belki bi 5-10 videosunu izledim. izlediklerim arasında faiz çıkacak dolar 8,9 olacak geldi gelmekte olan diyordu. tamam biz de ekonominin iyi olmadığının farkındayız ama kuru sıkı ben atarım, bu adam kuru sıkı atamaz, atmamalı

  • PhoeniXim @phoenixim

   Zamanında doların 5 lira olmasına da bu derece uçuk bakıyorlardı. Şu an 5'i geç 6 oldu.
   https://www.youtube.com/watch?v=JyptPUq4K0M

   Önemli olan önceki videosu osu busu değil, adam gayet düzgün sorular sormuş. Adamın şahsını eleştirip ad hominem yapmak yerine sorularına cevap verebilirsiniz.Bir üstünüzde yorum yapan arkadaş gayet adamın dediklerini yorumlamış şahsını değil.

  • lterlemez @lterlemez

   Devlet-Hükumet ikilisi normal davransaydı, bu ekonomistin ve benzerlerinin dedikleri çoktan gerçekleşmişti. Şu an itibari ile AKP ekonomisinin (siyasi değil, tamamen ekonomik bir yorumdur), son 5 yılının 3 yılı hariç spekülatif ve manipülatif bir ekonomidir.
   Yapılması gereken yatırımları; düzensiz, özensiz, taraflı, plansız ve zamansız yaparak ülke ekonomisini çok büyük bir dar boğazın eşiğine getirmişlerdir. Dolayısı ile, her ne kadar bu ve benzeri ekonomistlere inanmasanız da güvenmesiniz de bir doğruluk payı aramanız gerekiyor. Bakın, inanın/inanmayın demiyorum, doğruluk (hatta yanlışlık) payı aramalısınız diyorum.

 • harunshn @harunshn

  Verilen süreler çok kısa. 1 yılda fabrika kurulumu, 1 yılda araç üretimi... Bunlar makul süreler gözükmüyor sektörden konuştuğum kişilerce.

Bomboş laptop kutusu gümrüğe takılmış 🙂 Canım ülkem.

https://forum.donanimhaber.com/gumrukte-turkiye-seviye-atladi-9999--141514367

Gümrükte Türkiye seviye atladı +9999 » Sayfa 1 - 3

Amazon'dan laptop aldım, servise göndereceğim, hem upgrade etmek için hem de bobin ses var. Servis benden kutusu ile göndermemi söyledi. Ürün kutusu d
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google playdeki bakiyelerinizi kullanarak youtube üzerinden abone olabilirsiniz.
#Abonelik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eduroam'a en son 1-2 yıl önce bağlandığımda her 1-2 saatte bir atıyordu, proğramın lisansı bitti uyarısı geliyordu.

Bu problem aşıldı mı? aşılmadıysa nasıl aşabilirim? kütüphaneye çalışmaya gideceğim, telefon bozuldu eğer bilgisayar bağlanmazsa wifisız kalırım 😅

Edit: SecureW2 proğramından bahsediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu iğrenç cookie mesajlarından kurtulmanın bir yolu yok mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap