PhoeniXim paylaştı.

USB Organizasyonu, usb standartı için bir sonraki nesilde USB 4 ismini kullanmayacakmış.
Artık kablo ve cihazlarda hız ve watt logosu olacakmış.
https://www.xda-developers.com/usb-superspeed-branding-dead-simpler-consumer-facing-logos/
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
PhoeniXim paylaştı.

Katlanabilir olayında gördüğüm en işe yarar konsept bu olmuş. Umarım yakın gelecekte çok daha iyi ve gelişmiş örneklerini de görürüz piyasada
https://youtu.be/YDl83QyST0s

Böylesini görmediniz | Katlanabilir PC Zenbook 17 Fold OLED

ASUS'un mühendislik sınırlarını zorladığı ASUS Zenbook 17 Fold Oled'i denedik. Böylesini görmediniz.Kullandığım ekipmanlar:https://mstcvk.com/ekipmanlarimBağ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telegram için api'den bot yazabilecek bir arkadaşa ihtiyacım var. Yapabilecek birisi var mı aramızda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
PhoeniXim paylaştı.

Disney+ bereketli geldi. Turkcealtyazi.org sitesini erişime kapattırmışlar. Disney içeriklerine telif attıkları söyleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13
PhoeniXim paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14
 • Serdar @seac

  Katıldığım noktalar var fakat genel olarak çok sığ buldum bakış açısını. Şuanda ortada tam oturmuş bir sistem bile yok ki, neye göre bu yorumlar.

  • arandur @arandur

   Sığ değil aksine araştırmış ve temkinli bir pozisyonda. Pek çok yenilikte olduğu gibi bu sektörde de keriz silkeleme olduğunu göstermeye çalışmış. Çünkü blockchain teknolojileri son derece güvenli ve kullanıcı dostu olarak pazarlanıyor.

  • Agah @agah

   sistemin temeli sıkıntılı, saklamak istediğin şeyleri bir server'a atıp sonra linkini dağınık veri tabanında tutmak için deli paralar ödeniyor. ürünün kendisini tutan server sahiplik ve alım satım bilgilerini tutamaz mı? bu çok daha pratik ve ekonomik olmaz mı? belli ki burada amaç üzüm yemek değil birilerine uzum.jpg dosyasının linkini kırk kat kilit altında satmak.

   tıpkı nasrettin hocanın türbesi gibi bir sistem, link dünyadaki tüm bilgisayarlarda saklanıyor ama ürün bir serverda duruyor ve ürün link değil server kadar güvende ama devasa ücretler linki güvende tutmak için ödeniyor.

  • Serdar @seac

   Sığ bulmamın sebebi bütün örneklerini Ethereum üzerinden vermiş. Hele kırık link mevzusuna girmiyorum bile. Ipfs'ten bir haber sanırım. Benim yorumlarım genelde teknik konular üzerine. Bu işin keriz silkeleme kısmı pek umurumda değil açıkçası.

  • kortex @kortex

   @serdaracikyol hocam madem öyle baştan düzgün sistemi baştan düzgün kursaydılar bu kadar iddialı konuşmaları canımı çok sıkıyor.

  • Serdar @seac

   @kortex Bu konular hakkında kesin bir yorum yapmak için erken işte. Ben bu işe devletler el attıktan sonra çok güzel kullanım alanları doğacağını düşünüyorum.

  • kortex @kortex

   @serdaracikyol İyi niyetle yola çıktıktan sonra zengin balinaların oyuncağına dönüştü bu iş tadı tuzu kalmadı.

  • Agah @agah

   @serdaracikyol ipfs nft'nin bir parçası değil, nft'deki bir eksikliği gidermek için başvurulmuş bir çözüm ama kendisinin de sorunları var. dünyadaki tüm veriler dünyadaki tüm bilgisayarlarda birer kopya olacak şekilde sonsuza kadar yedeklenebilir mi? bu çözümün şu anda işe yarıyor gözüküyor ama en başta ipfs olmadan da işler yürüyor gibiydi sonradan yürümediği görüldü ve yan çözümlere gidildi. ama bu işin bir sonu yok, blockchain neyse ama nft olmayan bir talebi yaratıp sonra ona verimsiz bir çözüm üretmek üzerine kurulu.

   açıkcası nft bana çok gerikafalı bir şey gibi geliyor, tıpkı eskiden bankalarda hesap cüzdanları olurdu, emekliler para çekmeyecekse bile gider yatan maaşlarını o cüzdana işletirdi. artık işler böyle yürümüyor, her şey daha organik. insanların videoları milyon kez kopyalanıp üzerinde yeni kurgular yapılıyor ve video sahipleri bundan şikayetçi değil çünkü eski usul vay bu video benim işte kanıtı hadi gel seni mahkemelerde süründüreyim şeklinde bir dünya yok artık (en azından sosyal medyada)

   neymiş profil resmin nft'li bir görsel olacakmış, instagram ve tiktokta koca bir nehir akıyor, nft bir bardak suyun sahipliğini ispatlama derdinde. kim profil resmi yüklemek için para ödemeyi ister? nft hiçbir soruna çözüm bulmuyor diyemem ama çok küçük bir soruna çok büyük verimsizlikle çözüm bulmaya çalışıyor. aynı sorunu şirketler (mesela Zuckerberg'in metaversi) çok daha verimli bir şekilde çözüm bulabilir ve bunları kullanıcılarına bedava sunabilir.

  • Serdar @seac

   @agah Sonsuza kadar saklama diye bir şey neyde var ki zaten. Yine de normale oranla çok uzun yıllar saklamak mümkün. Son paragrafınıza bir itirazım yok zaten.

 • Fikri @fikri

  Görüşlerine katılırsınız katılmazsınız orası ayrı bir konu.
  Ama Bitcoin, Blockchain, NFT diye dolaşanların %99'undan, işin teknik kısmını biliyorum diye dolaşanların da %70'inden daha kapsamlı bir bakış açısı ortaya koymuş.

 • cgdincer @cgdincer

  Sürekli benzeri üretilebilen bir şeyin değerinin olması mümkün değil. Keriz silkeleme.

 • Agah @agah

  tertemiz ve çok duru bir şekilde anlatmış. merkeziyetsizlik deyip de bir link satın almak ve bu linkteki içeriğin bir serverda tutulması çok saçma ve tutarsız.

Netflix aile hesabında yeri olan var mı? peşin ödemeyle ortak olabilirim, üyelik fiyatı arttı iyice, sık kullanıyor olsam hadi neyse de arada bir lazım oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap