Twitter'ın sürekli zarar etme nedenlerinden biri de bu bence. Çok sık bu hatayı veriyor link doğru olmasına rağmen, try again butonuna basınca da düzelmiyor, uygulama üzerinden sayfayı yenilersen ancak öyle düzeliyor. Wi-fida da aynı mobil veride de, kendi telefonumda da böyle arkadaşlarınkinde de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

İmamoğlu'nun hediye ettiği dolma kalem, belki merak edenler vardır 🙂

*Siyasi paylaşım değildir, tartışma olmazsa silinmez diye umuyorum.

https://lamyshop.com.tr/tr_tr/fountain-pen-lamy-safari-ataturk.html?sel=1511

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 17

pdf dosyasının üzerine çizim yapmak için bilgisayarda hangi proğramı kullanabiliriz?

Çizim dediğim tik işareti falan konulacak basit şeyler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ara sıra görüyorum laptop macunu falan değiştiriyor insanlar, niçin? 2.5 yıllık laptopum var, bunun macunu değişmeli mi, neye göre anlarız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Ali Cebbar DAYAN @dayance

  Kadınlar neden sürekli bir yerleri silerler. Bizim ki de o mevzu. İçimiz rahat etmiyor. Macun bahane, uğraşmak şahane.

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Laptop CPU'ları güç tüketimi adına temel frekans değerini düşük tutup ısı ve elektiriğe göre turboluyorlar. Hani arada 1-1.5ghz fark olan modeller var. Macun dandikse, kendini çabuk salıp özelliğini yitiriyor. Hal böyle olunca da işlemci çok ısınıp turbolayamıyor kendini. O zaman da bariz performans sorunları ortaya çıkıyor. Özetle olay bu. İşlemci zaten çok iyi değilse iyice kıvrandırıyor adamı.

  Şöyle eli yüzü düzgün bir macun ile yenilersen 5 sene ellemene de gerek yok. Neredeyse kiloyla satılan ucuzlardan alırsan her ay yenilemen gerekir. O yüzden bir kere pahalı sayılabilecek bir şey alıp (70₺ civarı) ne kadar macun içeren cihaz varsa sürmek yıllarca ısı kaynaklı baş ağrısını ortadan kaldırır. Benim gibi hasta adamlar 6 ayda bir değiştirmeye devam edecek kaliteli macun olsa bile, orası ayrı konu.

  Tabi bu iş dolaylı yoldan işlemci performansı düştüğü için pil tüketimini azaltıyor 😛 CPU'ya bağlı oyunlarda büyük performans sorunlar baş göstermeye başlıyor ama günlük kullanımda artısı bile olabilir bunun 😀 Ama böyle bozuk kullanmak yerine elle işlemci sınırını ayarlarsın, olur biter.

 • Orcun @orcun

  Isınma artıyorsa, işte devamlı aşırı ısınıp pc yavaşlıyorsa( cpu aşırı ısıdan mecburen frekansını düşürür, gene soğuyamıyorsa sistemi kapattırır ) kapanıyorsa vs. açıp temizlenip termal macun değiştirilir. Ha bu da demek değildir ki 5 liralık macun ile 50 liralık aynı mıdır ? değil. https://teknoseyir.com/inceleme/noctua-nt-h1-termal-macun-incelemesi Testini zamanında yapmıştım. Ucuz ve pahallısı arasında fark oluyor. Birde her ne kadar macun biraz akışkan kıvamda olsa da atıyorum birkaç sene sonra kuruyor sertleşiyor ve eskisi gibi işini yapamaz hale geliyor. Mesela açtın 4 yıllık cihaz dedin ki ya macun ile uğraşmayım tozunu alsam yeter evet biraz değişir ama o eski macun kuruduğu için ve ısı transferi işini iyi yapamadığı için işlevi kalmıyor ve değişmesi lazım.

Ne garip reklammış ya. Bi dönem tüm çocuklar pat pat pat diye gezmiş galiba.

Resmen çöp atmaya teşvik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni windowsu kurayım mı, bir problem yaşayan var mı şu ana kadar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap