Dünkü incelemenin ardından usb çıkışı olan çanta aramaya koyuldum. 4 saatimi falan harcamışımdır rahat, devamında en uygun gündelik çantanın bu olacağına karar verdim.

File var, Perlon var: Perlon inanılmaz işlevsel bi şey, alıştıkça arıyor insan. Elinizdeki poşeti falan takıyorsunuz oraya serbest serbest geziyorsunuz. Usb çıkışı da var tabii ki. Fiyat uygun, tasarım güzel. Daha nolsun? 🙂

Dslr koymaya yer olsaymış keşke içerisinde o eksik kalmış ama 20 dolar için gayet iyi çanta.

*1 dolarlık kuponu almayı unutmayın.

Edit: Sipariş kısmında 1 dolarlık kuponla birlikte 19.11 dolar oluyor.
#Çanta #Sırtçantası #Akış

New Fashion High Quality Men Backpacks genuine Travel Bags USB line Backpack men...

Cheap men backpack, Buy Quality mens fashion backpack directly from China backpack fashion Suppliers: New Fashion High Quality Men Backpacks genuine Travel Bags USB line Backpack men Korean Style...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 19

Ne güzel zamanlarmış..

Bülent Ecevit ve M.F.Ö.'nün ufuk açıcı sohbeti.

internet sitemiz: http://www.eskigaste.com/ Mazhar Fuat Özkan üçlüsünün TRT için hazırlayıp sunduğu "Müzikli Hatıralar" programının ikinci bölümünde konuklar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Levent abinin bahsettiği ucuz hdmi kablosunu işlemişler.

Olmaz Öyle Saçma Şey - "Televizyon Almak!" (Bölüm #12)

Bu hafta konumuz "Televizyon Almak!". Sohbet her zamanki gibi "En İyisini" almaktan ve ekran teknolojilerinden geçip, meşhur "Pahalı HDMI Kablo" efsanesine k...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
PhoeniXim paylaştı.

Valla şaka gibi ülkede yaşıyoruz ya 😀
-- Kâr amacı gütmeyen vakıf için, şube açıp, vergi ödesin diyorlar. Bari kimi engellediğinizi önce bir öğrenseydiniz.
Not: Hemen silmişler, ama hem internet unutmaz hem de tvde söylemişsiniz silseniz ne olacak 🙂
-- Video’nun 4. dakikasında vergi versinler kazançlarından denilmiş
https://youtu.be/Mu9MCFhwg4I?t=240
-- Yerine de bunu göndermişler
https://twitter.com/UDHB/status/862619057291493379
#DirenWikipedia #sansurehayır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 53

#teknoyemek 😀 meğer ne kadar basitmiş. Süt kaynatmaya çekinir olmuştum yapışacak diye.

Sütü Kaynatırken Tencereye Yapışmasını Engellemek

Sütünüzü kaynatırken tencereye yapışmamasını sağlayacak çok basit ve pratik bir ipucu bu videoda sizi bekliyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
PhoeniXim paylaştı.

kahve üzerine şöyle bir şey çektim / denedim. İzlemek isteyen olursa. 🙂 Ayrıca kahve ile ilgili sorular olursa cevaplayabilirim. 🙂

#Vlog1 | Moka Pot İle Neler Yapılabilir ?

Moka Pot ile neler yapılabilir? Kahve üzerine bir miktar sohbet. Kahve Çeşitleri Tablosu: http://bit.ly/2q2TePx
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Helal knk böyle devam. Yapacağınız işi #$½££#

#HaftalıkGündemeMalzeme

İngilizce kaynak: http://www.travelweekly.co.uk/articles/278698/brits-ejected-from-illegally-rented-airbnb-apartment-in-istanbul

airbnb kullanan turistlerin evden çıkarılması

--- spoiler --- istanbul’da airbnb üzerinden ev kiralayan turistler, uygulamanın yasal olmadığı gerekçesiyle polis tarafından evden çıkarıldı. yaşanan olay sonrası platformun...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emin @emin

  Evi kiralayan kişinin vergi vermemesinden dolayı haklı olan olay.

  • PhoeniXim @phoenixim

   Hayır arkadaş haklı falan değil.

   Evi kiralayan adam belli mi? belli. Bu adamın yeri belli mi? belli. Turistler o evi 9 aylığına kiralamamıştır. Taş çatlasa 3-5 gündür. Bırak kalsın turistler 2-3 gün daha devamında sahibine kes istediğin cezayı.

   Airbnb yeni mi çıktı sanki? Yıllardır kullanılan bi uygulama, turisti sorgulamak ne demek?
   Napsak da turistleri kaçırsak diye düşünüyorlar resmen.

  • Emin @emin

   @phoenixim böyle yerlerde her gün insanlar kalıyor ve dolu oluyor. Devlet keyfini mi beklicek turistlerin gitmesinin? Hadi her şeyi geçtim, devlet turistlerin kaldığını nereden bilicek ortada kayıt yok bir şey yok. Onun araştırmasını yapıp 3-5 gün bekleyelim mi demesini bekliyorsunuz?

  • PhoeniXim @phoenixim

   @emin Evet turistlerin keyfini bekleyecek. Basacak evi alacak ev sahibini, buradaki turistler gidince yeni birini almayacaksın diyecek olay bitecek. Turisti kovmak nedir?

   Bilmem farkında mısınız ama bu ülkenin gelirlerinin %20si turizm

  • Emin @emin

   @phoenixim Devletin turist mi kalan var mı diye bakması mantıksız bence. Nasıl bakabilir onu da çözemedim şu an kayıt tutmuyorlar sonuçta devlete de iletmiyorlar. İçerden turist çıkıp çıkmaması önemli değil yasal olmayan bir durum var mı? Var. Yasal olmayan bir durumda polisin evi basması için beklemesini istemek saçma bence. Gayet basit ve haklı olay.

  • Emin @emin

   @temp @phoenixim “We were pretty shaken by the whole experience,” Tom Duggan, from London, said. “We woke to very loud banging on the door. Seven policemen briefly showed us their IDs and then took away our passports.

   “They questioned us for over an hour about the purpose of our visit and to provide evidence that we were allowed to be in the apartment. We were really worried.

   “They tried to contact the apartment owner but he wouldn’t answer their calls even though he’d been regularly in touch with us by text over the weekend.

   “Eventually they explained that the owner was renting the apartment illegally and either that he wasn’t paying tax or hadn’t registered it.

   “They made us sign a page-long document in Turkish, which they told us said how many days we’d booked it for and how much we paid, but we didn’t know for sure. Only then would they release our passports.

   “The officers then gave us ten minutes to pack and leave before they sealed the apartment.”

   The pair complained to the host on their return to the UK but he refused to give them their money back. He added that Airbnb in Turkey was “something grey” that was not “100 per cent official”.

   Duggan said that after multiple exchanges over several weeks Airbnb eventually offered a £60 refund and a £150 voucher.

   “I’m reluctant to ever use them again and would much rather they just refunded us, apologised, and made sure that the host never listed with them again,” he said.

   Airbnb denied that the case demonstrated a problem with the legitimacy of its property listings in Turkey. It has been facing growing official scrutiny across Europe as it has expanded.

   After The Times contacted Airbnb, the company agreed to offer a full refund.

   A spokesman said: “We have apologised to the guests and are giving them our support. We have also suspended the host while we investigate further.”

   Bu olay ne zaman olmuş acaba eski galiba.

   http://www.travelweekly.co.uk/articles/278698/brits-ejected-from-illegally-rented-airbnb-apartment-in-istanbul

  • PhoeniXim @phoenixim

   @emin 9 Mayıs 2017. Olay eski değil.

   Bi akıllı biz miyiz dünyada. Airbnb 1000 tane ülkede hizmet veriyor, Türkiye’de engelleniyor.
   Booking öyle, Paypal öyle. Elalemin akıllısı biz miyiz?

   İnterneti komple kapatalım sadece Türkiye’ye vergi veren siteleri açalım öyleyse.

   Booking.com’u engelleyerek ondan pay alamazsın. Daha iyisini yapar koyarsın millet de senin siteni kullanır. Yıl 2017 bu kadar sığ olmayın.

  • Emin @emin

   @phoenixim kimse airbnbyi engellemiyor kim diyor. Ortada yasal olmayan bir şey var neyi savunuyorsunuz?

   1774 sayılı kanun:

   Madde 2 – Otel, motel, han, pansiyon, bekar odaları, günübirlik kiralanan evler, kamp, kamping, tatil köyü ve
   benzeri her türlü, özel veya resmi konaklama yerleri ile özel sağlık müesseseleri, dinlenme ve huzur evleri, dini ve hayır
   kurumlarının sosyal tesislerinin sorumlu işleticileri, bu yerlerde ücretli veya ücretsiz, gündüz veya gece, yatacak yer
   gösterdikleri yerli veya yabancı herkesin kimlik ve geliş- ayrılış kayıtlarını, örneğine ve usulüne uygun şekilde günü gününe
   tutmak, genel kolluk örgütlerinin her an incelemelerine hazır bulundurmak, Devlet İstatistik Enstitüsüne, talebi halinde
   vermek zorundadırlar. (2)

  • Emin @emin

   @phoenixim örneğin almanyada lisansız bütün kiralık evler geçen yılın mayıs ayından beri yasak.

  • Emin @emin

   @phoenixim buradaki olay ev sahibinin vergi vermemesi ve aynı zamanda bilgi tutmaması, kafasına göre iş yapması. Olayı farklı yerlere çekmeyin.

  • PhoeniXim @phoenixim

   @emin Başka yere çekmek değil. Airbnb İtalya’da da var ve bu insanlar İtalya’ya vergi veriyor mu?

   Eğer vergi almak istiyorsan direkt olarak Airbnb ile görüşürsün. İnsanlar paraları elden ödemiyorlar site üzerinden ödüyorlar. Ev basıp turisti kovmak ne demek?

  • Emin @emin

   @phoenixim Olay 9 mayıs 2017 olamaz daha eski. Adam haftalarca uğraştıktan sonra airbnbden paramı ve hediye çeki aldım demiş.

  • PhoeniXim @phoenixim

   @temp Sorun ev sahibine ceza kesilmesi falan değil sorun polislerin evi basıp turistleri karakola alması, sonra da evden kovması. Ceza kesseler ev sahibine bi şey demeyiz.

  • Emin @emin

   @phoenixim In Italy, there are laws that make it illegal to rent out your space without authorization from the city (comune). It’s not easy to always obtain this authorization and in some cases would not be possible at all. You are also supposed to register all guests with the local police (which is a penal crime if you do not) and of course, there are tax issues -- not just a tourist tax to collect but income taxes. When I take a cursory glance at the offerings in Rome, I think it’s pretty obvious that most of the spaces do not conform and if the Italian “vigili” looks online and sees your property available they will fine you for it (apparently they are starting to do this too).

   As for Airbnb’s potential risks, based on Italian law, if Airbnb takes the money, they are probably responsible to pay IVA (Italian VAT tax). It would be possible for Airbnb to say that the transaction takes place outside of Italy, but since it’s a percentage, Italian law sees it as a commission, and thus the goods/service that are commissionable are what defines the transaction, not the commission itself. In other words, they can’t be a market place, exempt from Italian law, that charges people access to buyers and sellers if they are also taking an amount of money that is proportionate to goods/service offered locally. I believe the same is true in France and would not be surprise if the entire EU saw it similarly. I doubt they are on anyone’s radar in Italy, nor do I suspect the Guardia di Finanza reading Quora, but if they do catch wind, it’ll be a mess. The Italian tax police is basically a well dressed gestapo.

   italyada durum. 🙂

  • Emin @emin

   @phoenixim adam kimsenin kötü davrandığını söylememiş korkmuş sadece. Aynı zamanda evi bastıktan sonra ev sahibine ulaşamamışlar kayıplardaymış. 🙂

  • PhoeniXim @phoenixim

   @emin Ee? Sonuç olarak ben İtalya kanunlarına göre Airbnb’ye ceza kesebilirler, risk altında. İtalyan kanunları tam bir gestapo falan demiş ama ceza kesildiğini & vergi verdiğini söylememiş.

   Ayrıca ben Turistlerin evden kovulmasına & karakola alınmasına karşıyım. Tutukla ev sahibini yap istediğini, 2 gün sonra turistler evden çıkınca da eve mühür vurursun her şey tatlıya bağlanır. Turistlere niçin sıkıntı çıkarıyorsun?

  • Emin @emin

   @emin @phoenixim Bu 5 sene önce yazılmış bir de. Aynı zamanda airbnbnin italyada ofisi varmış ve 15 kişiden fazla çalışanı.

  • Emin @emin

   @phoenixim Ayrıca, Airbnb, Elektronik Olarak Sunulan Hizmetlere vergi uygulayan ülkelerde hizmet bedelleri üzerinden KDV tahsil etmek zorundadır. Şu anda bu, AB’deki tüm ülkeler, İsviçre, Norveç, İzlanda, Güney Afrika, Japonya ve Arnavutluk’u kapsamaktadır.
   Ayrıca Airbnb’nin, Airbnb Çin ile sözleşme yapan tüm kullanıcıların hizmet ücretlerinden KDV alması zorunludur.

   https://www.airbnb.com.tr/help/article/481/how-do-taxes-work-for-hosts

   gibi bir şey var airbnb sitesinde.

  • PhoeniXim @phoenixim

   @emin Hocam inatla dediğimi çarpıtıyorsun. Vergi vermesin demiyorum. Booking’i nasıl kapattılarsa Airbnb’yi Tripadvisor’u da öyle kapatacaklar. Bu beklenen bi şey sıkıntı turistlerin evden kovulmasında.

  • Emin @emin

   @phoenixim Bende diyorum ki kayıt olmadan turist kalıp kalmadığını nasıl anlasın? Polis eve baskın yapıyor. Turistler çıkıyor, ev sahibi ortada yok. Sorgulanıyorlar sonra. Baskını yaptık turist varmış çıkalım sonra geliriz mi diyicekler.

 • arandur @arandur

  Umarım bu işler couchsurfing gibi aslında ücretsiz olup gönüllülük esasına dayanan bir sisteme kaymaz.

  • PhoeniXim @phoenixim

   Türkiye’de couchsurfing var mı ki (!) ?

   Yurtdışındayken 15 kişiyi ağırlamıştım evimdeyken. İstanbula gittiğimde couchsurfinge bi bakayım dedim 30 tane profile baktım, yabancı ve kadın değilsen kabul edilme oranın %0

   Türk kadın veya en azından yabancı erkek olsa yine bi umut mesaj atacağım ama böyle bi durumda mesaj atmaya bile değmez.

   Couchsurfing dediğin gibi gönüllülük esaslı olduğu için oralara kayacağını sanmıyorum.

  • arandur @arandur

   @phoenixim Cs güzel deneyimlere gebe. İlk misafirim Türk erkek idi. Ama şimdi sorsan referansı olmayan özellikle yerli insanları ağırlamak istemem, çünkü her türlü ihtimali düşünmek gerekiyor.