Bill Gates sex yaparken normal sivri sinekleri öldüren sineklerin geliştirilmesi için 19 milyon tl bağışta bulunmuş.

Bill başgan sen çok yaşa.

#BilimGündemineMalzeme

Bill Gates donates $4M to create mosquitoes that kill each other using sex

Microsoft founder Bill Gates is pouring £3million ($4 million) into a project to create killer mosquitoes that destroy each other through sex.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15
PhoeniXim paylaştı.

Türkiye tarihinde ilk! Bakanlar Kurulu bugün yayınlanan kararla 21 sayfa GTIP liste yayınlayarak A-Z ye tüm ithalat kalemlerine ek vergi getirdi. #HaftalıkGündemeMalzeme
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/06/20180622-12.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21
PhoeniXim paylaştı.

Bu parcanin halen en guzel versiyonu budur, neredeyse 50 yil olacak…
Belki 500 defa soylenmistir ama, orjinali hic bir sey degistiremedi…

#BirazMüzik

https://www.youtube.com/watch?v=vi2nxSxbSQI

Black Sabbath Paranoid performance 1970 HQ

Paranoid is the second studio album by the English heavy metal band Black Sabbath. Released in September 1970, it was the band's only album to top the UK Alb...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merkez bankası 23 milyar tl para basmış. Herkese geçmiş olsun. Tedavüldeki tüm para 137 milyar tl.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

Acı gerçek :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

Eski bilgisayarımı formatlamak istiyorum ama bu kısıma tıklayınca hiçbir şey olmuyor, nasıl formatlayabilirim?

Versiyon 1803

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
PhoeniXim paylaştı.

#yalanhaber #fakenews #birinci #Türkiye

https://twitter.com/10uncukoylu/status/1007479982841528320

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

God of war’ı bilgisayarda oynarken klavye fareyle düzgünce oynayabilir miyiz yoksa joystick lazım mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
PhoeniXim paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Aytaç @aytacesmebasi

  i’lere hiç dikkat etmemiştim ama dediği gibi değil gibime geldi 🙂

  • protego @protego

   Doğrusu odur zaten. Bakma bizde Türk diye kullanılıp duruyor ülkede yaşayıp Türk olmayanları gözardı etmek için güzel yöntem.

  • Aytaç @aytacesmebasi

   @protego Doğrusu o değildir. Ülkede yaşayıp Türk olmayan ama iş yapan varsa yabancı deriz ona, onun dışında hepsi Türktür. Ya da Türkiyeli demek yerine Türkiye’de iş yapan dersin olur biter. Türkiyeli kavramı son zamanlarda uydurulmaya çalışan bir kavram, etnik kimlik v.s. safsatasından mütevellit uydurulmuş bir olay.

  • Batuhan @achfighter

   @protego Sonunda lı li olan halklar, ulus/millet olmadıkları için öyle deniyor. Amerikalı diyoruz çünkü Amerikan bir millet değil. Toplama bilgisayar gibi toplama halk. Her filmde Amerikan milliyetçiliğini dayıyorlar bu yüzden.

   Bir İngiliz, Alman, Fransız, İtalyan…
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   Bir de Namık Kemal. Bir uçağa binmişler… 😛

  • protego @protego

   @achfighter @aytacesmebasi Türkiye ne herkes Türk mü? Kaç milyon Kürt Bulgar Alevi Azeri Çerkez Boşnak Gürcü Arap vs. var ülkede haberiniz var mı? Ülkede herkese Türkmüş gibi davranmak ırkçılığın ta kendisidir. Biz de toplamayız. Aşın bunları artık. Irka dayalı propaganda yapa yapa yerimizde sayıyoruz. Yok bir Türküz şöyleyiz böyleyiz bilmemneyiz. Herkes ırkını seviyor sanki ırk ona bişey kazandırıyormuş gibi. Kimsenin Türkiye’yi yani ülkesini sevdiği ve ülkesi için birşey yaptığı yok. Anca ırkına laf gelmesin. Irkçılık budur işte. “Amerikan” diye de bir kavram vardır. “Amerikalı” kelimesinin kullanılması onlar “toplama” olduğu için değil. Adam Amerika’da doğmuş o zaman Amerikandır nokta. Amerikan diye bir ırk olmadığını söyleyebilir misiniz? İnsanların ne zaman belli bir ırka mensup olacağını kim belirliyor siz mi? Türkiye’de doğdun Türk kavramı eski bişey olduğu için millet sayılıyorsun ama Amerikan sayılmıyor neden çünkü daha yeni bir ülke diye mi? Irkın ne zaman ırk sayılacağını kim belirliyor? Kaç yüzyıl geçmesi lazım bunun için cevabını verebilecek var mı? Yok. Ne anlatılırsa bizden öncekiler ne isim takmışsa onu kullanıyoruz. Doğruymuş gibi sorgusuz kabul ediyoruz. Evet Amerikan diye bir ırk vardır. Ancak hiçbir Amerikan’ın Amerikan olduğu için övündüğünü göremezsiniz bizim aksimize (ekstrem istisnalar vardır elbette) Hepsi Amerikalı olmakla övünür çünkü geçmişte değil günümüzde yaşıyorlar. Bizim aksimize geçmişe takıntılı değiller. İçinde bulundukları ülkeyi seviyorlar ve ülkeleri için çalışıyorlar. Irka bakmıyorlar. Ama biz varsa yoksa Türk mürk bilmemne. Bir de ülkenin tamamı Türk gibi davranmamız yok mu şaka gibi… Türkiye’de sadece Kürtler 15 milyon tutuyor. 15 milyon evet. Açın gözünüzü. Geri kalan milletlerden kaç milyon kişi var kimbilir. Sonra da kalkıp Türkiye’de herkes Türkmüş gibi muamele ediliyor. Aynı herkes müslümanmış muamelesi yapıldığı gibi. Asimile etmek deniyor buna hatırlatırım. Türkiye’de yaşayan herkes Türk değildir. Ve siz Türkiye’de yaşayıp ırkı Türk olmayan herkese yabancı derseniz ırkçılıktır bu.

   @ikigai Atatürk bu ülkenin en değerli insanıdır. Bundan sonra da muhtemelen öyle kalacak. Ancak 100 yıl önceki değerleri bugüne uygulamaya çalışırsanız yanarsınız. Atatürk nasıl bu ülkeyi kurduğunda eskimiş sistemleri değiştirip günün şartlarına uygun düzenlemeler yaptıysa bugün de aynısının yapılması gerekiyor. Emin ol Atatürk bugün yaşıyor olsa Türk milliyetçiliği kavramını yok ederdi. İster katılın ister katılmayın ancak bir gerçek var ki milliyetçiliğin had safhada olduğu tüm ülkelerde ırkçılık var. Çünkü günümüzde aşırı milliyetçilik ırkçılıktır. Günümüzde bunun yeri yoktur. Amerika’nın neden yükseldiğini merak ediyorsanız en önemli sebebi budur. Irklardan dolayı o kadar kavga ettikten sonra ırkı bırakıp içinde bulundukları ülkeyi sevmeye ve ona göre yaşamaya başladılar. Ülkelerindeki insanları da ırklarından dolayı değil o ülkede yaşadıkları için sevmeye başladılar. Atatürk’ün yaptığı düzenlemeler o günler için yapılabileceklerin en iyisiydi. Çünkü o günlerde her ayrı millet kendi ülkesini kurmak istiyordu. Dolayısıyla milliyetçilik zorunluluktu. Ancak zaman değişimi zorunlu kılar. Atatürk bile olsa yaptığı herşey sonsuza kadar geçerli demek değildir. Bunun dinden farkı yok. Bir sistem oturtup sonsuza kadar bunun geçerliliğini korumasını bekleyemezsiniz. Bugün miliyetçilik dünyanın en büyük sorunudur. Kusura bakmayın kimse Türk diye benim kardeşim canım ciğerim değil. Ülkenin çoğunluğu beyin fukarasıyken kimse kalkıp bana Türk milliyetçiliği yapmasın.

  • bitlikarinca @bitlikarinca

   @protego Amerikan diye bir ırk vardan sonrasını okumadım.

  • protego @protego

   @bitlikarinca Okuma. Bir ırkın olup olmadığına kim ne zaman karar veriyor onu söyle yeter. Türk ırkının olduğuna kim karar veriyor Amerikan ırkının olmadığına kim karar veriyor? Irk olmak için gerekli şartlar ne bunu bi söyle bakalım? Sanki Türkler dünyaya zembille inmiş gibi. Türkler de başka bir ırktan geldi ve bir noktada Türk diye adlandırılmaya başladılar sonra herkes kabul etti. Kim karar verdi buna? Şartı ne? Amerikan ırkının olmadığına veya olduğuna kim karar veriyor şartı ne? Cevaplandırabiliyorsanız buyrun. Birileri birilerine bir ad takıyor ve sonra kabul görünce yerleşiyor. Ne şartı var ne kuralı var.

  • bitlikarinca @bitlikarinca

   @protego Irkın ortak bir kültürü, geçmişi olur. Amerikalıların zaten kuruluşu ne ki tarihleri olsun? İlk “Türkler” (ve diğer “İlkler”) daha önce beraber yaşadığı toplumdan ayrılıp farklı bir kültür oluşturdu, farklı destanları, hikayeleri vardı yani farklı bir toplum oluştu, onlaraı bir isim takıldı. Amerikan kültürü diye bir şey yok, bildiğimiz Avrupa kültürü.

  • protego @protego

   @bitlikarinca Olduğunu reddettiğin Amerikan kültürü şu an Avrupa dahil tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Amerika’ya kalıp Avrupa kültürü demek yapılabilecek en saçma şey. Kullandıkları dil, İngilizce bile farklılaşmışken kalkıp Avrupa kültürü nasıl dersiniz? Bunun yanında hala geçmişi olacak diyorsunuz. Ne kadar geçmiş? Kim karar veriyor ne kadar geçmiş olacağına? 1000 yıl mı geçmesi gerekiyor illa? Yüzyıllar yetmiyor mu? Kim karar veriyor buna?

  • Xeon @xeon

   Türklük her ne kadar kabul etmesenizde en başta etnik bir tanımdır siyasi değil. Oğuz Türklerinden Kazak, Kırgız, Özbek, Gagavuz, Altay, Sibirya boylarına kadar hepsini kapsar hepsi aynı kökenden çıkıp dallanıvermiştir. @protego da Türkiye’de Türklüğün siyasi tanım olarak kullanılmasına değinmiş haksız da sayılmaz.

   @ikigai @archfighter -lı -li ekleri milletlerin uydurup olup olmamasıyla değil Türkçe’nin yapısı ve gelişmişliği ile ilgili. Sizin gibi bakacak olursak İsveçli, Norveçli, Danimarkalı, Litvanyalı, Estonyalı, Portekizli, İrlandalı, İranlı, Koreli, Çinli insanlar da uydurma milletten oluyor.

  • protego @protego

   @xeon Dünya’daki ülkelerin yarısı için -lı -li eklerini kullanıyoruz, sonra kalkıp Türkiyeli diye kavram yok diyoruz. Güzel mantık bunlarınki hakkaten. Çinli diyoruz mesela Çinliler uydurma halk mı? 😀 Tamamen Türkçenin azizliği. Çinli diyoruz çünkü “Japon” gibi kısaltamıyoruz. “Çinin” falan diyemiyoruz. Oluyorsa kullanıyoruz olmazsa kullanmıyoruz. Sonra da birileri türkçedeki hatalardan dolayı kalkıp edebiyat yapmaya çalışıyor.

  • Batuhan @achfighter

   @xeon Fin(Norveç, İsveç, Danimarka üçlüsünden ayrılır), Leh(Slav ırklarının tamamından ayrılır); İranlı denmez zaten, Fars denir, Acem denir. Kore’yi bilmiyorum.

  • Xeon @xeon

   @achfighter İran bir ulus devlet değildir. İran vatandaşlarına siyasi olarak Fars denmez İranlı denir. Farslar Pers kökenli topluluğun adıdır isteyen kendini Fars olarak görür. Ayrıca İran olarak adlanan yerde Fars nüfusu kadar Azeri Türkü, Arap ve Kürt yaşar ve bunlar kendi vilayetlerinde kendi dillerini konuşma hakkına vs. sahiptir. Lehleri Türkçe’mizde siyasi olarak tanımlarken genellikle Polonyalı deriz. Ayrıca biz burada vatandaşlık tanımından söz ederken neden habire halk tanımlarına değiniyorsunuz ben hala anlamıyorum. O saydıklarının hepsi birer (Finler, Lehler, Farslar, Türkler) halktır biz bundan söz etmiyoruz ki.

   Bir kişinin Türk olması onu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapmayacağı gibi Türk olmayan(mesela https://youtu.be/JX_ISoP3dKY ) biri de Türkiye vatandaşı oldu diye Türk sayılmamalı.

  • protego @protego

   @ikigai “turkiye cumhuriyetinde yasayan herkesin ust kimligi turktur.”

   Sen Suudi Arabistan’a gidince Arap mı oluyorsun?

  • protego @protego

   @xeon Konudışı: Mülteciye oy kullandırtan ilk ülkeyiz galiba

  • protego @protego

   @ikigai O zaman Amerika’da doğup büyüyen biri de Amerikan oluyor doğru mudur? @bitlikarinca

  • Xeon @xeon

   @ikigai Suud kabilesinden olmayana insan muamalesi yapmıyorlar orada.

  • protego @protego

   @ikigai Türk kelimesinden rahatsız olmuyorum. “Türk” olmanın yüceltilmesinden, kutsal sayılmasından, Türklerin en üstün sayılmasından rahatsız oluyorum. Bunun adı ırkçılık çünkü. En büyük ırkçılık Türkiye’de var öyle Avrupa Amerika’da falan değil. İnsanlar ırkçılığı kendileri yapınca farketmiyorlar heralde. Sizin Kürtçü Arapçı demeniz bile bunu gösteriyor. Ocu bucu bişeyci olmayı bırakıp hepimizin insan olduğumuzun ve eşitliğimizin farkına varana kadar böyle rezil bir dünya düzeninde yaşamaya devam edeceğiz.

  • bitlikarinca @bitlikarinca

   @protego Amerikan (ırk) olmaz,amerikalı olur. Şimdi sen amerikada çocuk sahibi olsan, çocuk türk ırkından bir amerikalı olacak.Diğer tüm Amerikalılar gibi, başka bir ırktan.
   Yukarıda bahsettiğin Amerika-ingiltere arası dil farkı da bizim 2 komşu köy arasında olacak kadar, takılma ona.

  • protego @protego

   @bitlikarinca E hani arkadaş Suudi Arabistanda doğsan Suud olcan diyor Türkiye’de doğanlar da Türktür diyor. Nasıl olcak bu iş? İşinize geldiği yerde işinize geldiği gibi mi oluyor? Türk ırkı hep Türk müydü? Türkler gökten zembille mi indi? Daha önce başka bir ırktı zamanla Türk oldular. Bunu kabul ediyorsun ama Amerika’ya sıra gelince onlar hep başka ırktan olmak zorunda? Nasıl mantık bu? Senin mantığınla biz de Türk değiliz o zaman Türklerden öncekiler hangi ırksa o ırkız hala…

  • Xeon @xeon

   @protego Amerikalı milleti yapaydır deyip Türkiye’de kafa kağıdı alan herkese Türk diyorlar ben de anlamadım bir türlü.

 • ilker @gilker

  ben fiverla çalışıyordum paypal tek seçenekti. stock fotoğrafçısı arkadaş lar var onlar çok etkilenmedi. ama paypal tek seçenek olsabile biraz komisyonla halledebiliyorsun.

Dün bahsetmişlerdi, bugün paylaşmışlar videoyu.

Kürekli oyunlar Ps4’te de çalışıyor mu şimdi? Çok ütopik geliyor.

PlayStation 4 Firmware 5.05 Açığı

PlayStation 4'ün 5.05 ve 5.07 Firmware sürümlerinde yer alan açık sayesinde konsolun normalde kapalı olan Debug menüsüne ulaşılabiliyor. Bu yöntem 5.05 ve 5....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6