Youtube'a bölgesel sansür gelmiş.

Bilin bakalım neler sansürlenmiş? Muhalif haber kanalları tabii ki.

Görebildiğim kadarıyla ''Bold medya'' ve ''30 artı tv'' https://www.youtube.com/channel/UCYHjlU5OjQatTdLbvIU5OXQ/videos
https://www.youtube.com/channel/UCym7NO-Wo-rWGXzuGIH60JA/videos

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Ne çok facebook'u kontrol ediyormuşum ya. Facebook'u dondurdum 3-5 saat önce, dondurduktan sonra kaç kez girdim hatırlamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

One-Punch Man'in 2. sezonu başlamış, özlemişim 🙂 2 bölüm yayınlanmış şu ana kadar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İstanbul'da belediye değişti, bundan sonra Atatürk havalimanına ne olacağını yeni belediye mi belirleyecek? Atatürk Havalimanının alanı Central parktan 4 kat daha büyük, tamamen park yapsalar efsane olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 27

1998 yılındaki dergiden gelecek tahminleri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11
PhoeniXim paylaştı.

Vov 🙂

Belt Knife, how to make

Tired of losing knives, I was thinking about making one that was part of my belt, so I made one of 420 stainless steel. This discreetly hides in the belt tak...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
PhoeniXim paylaştı.

Ubisoft Notre-Dame Katedrali'nin restorasyonu için 500 bin Euro bağışlamış. Ayrıca Assassin's Creed Unity oyununu da UPlay üzerinden bir hafta boyunca ücretsiz dağıtıyorlar. Fransız İhtilâli döneminde Paris'te geçen oyunda Notre-Dam bütün heybetiyle yer alıyordu. Oyun firmalarının bu tür üzücü olaylarda duyarlı davranması mutluluk verici. Umarım bu çabalar sonuç verir ve Notre-Dame eski şaşalı günlerine kavuşur. #oyun #notre-dame #ubisoft

Supporting Notre-Dame de Paris

We stand in solidarité with our fellow Parisians and everyone around the world moved by the devastation the fire caused.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Duyarlılıktan öte PR bu. Yoksa duyrulmazdı.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Oyunu 1 hafta süresince indirip istediğimiz zaman oynayabiliyor muyuz yoksa sadece 1 haftalığına mı oynayableceğiz?

 • LastDeadlineBender @megagigatera

  500bin euro hiçbirşey değil. loreal,total gibi fransız firma sahipleri 100,200 milyon euro bağışladılar.

 • Gökhan Kabacaoğlu @gkabacaoglu

  Bu bir PR çalışması diyen arkadaşlar fazlaca önyargılı bakıyor meseleye. Kısaca birkaç cevap vereyim. Öncelikle Ubisoft'un neden böyle bir PR çalışmasına ihtiyacı olsun ki. Örneğin şu anda ciddi bir imaj problemi mi var? Varsa da bu oyun satışlarını nasıl etkiliyor mesela? Ubisoft böyle bir duyarlılık gösterdi diye beğenmediğim halde Far Cry'ın son oyununu mu satın alıyorum? Oyun piyasası pek böyle bir piyasa değil. Evet oyun şirketleri için PR önemli olabilir ancak PR'ın satışları etkileyen kısmı doğrudan oyunlarla ilgili şeyler. Oyunun kendisi veya ceplerinden çıkan para dışındaki faktörleri oyuncular pek umursamıyor. Örneğin belirli şirketlerdeki crunch kültürü bu şirketlerin imajını olumsuz etkilese de muhtemelen satış başarımı anlamında hiçbir şeyi değiştirmiyor. Dolayısıyla "Ubisoft da iyi reklam yaptı" denecek bir durum yok sanki.

  Hadi velev ki PR çalışması olsun. Halen yapılan şeyin kıymetini azaltmaz bence. 500 bin euroyu beğenmeyen bir arkadaş olmuş. O kadar da kötü değil be! Oyun şirketlerini ekonomik anlamda fazla gözümüzde büyütmemek lazım. En büyülerden biri olsa dahi, Ubisoft'u Total ve Loreal gibi devasa şirketlerle kıyaslamak bayağı abes. Bir de mesele burada sadece para vermek değil. AC Unity dağıtma işine salt "beleş oyun verdiler" gözüyle baksak da aslında oyunculara şunu diyorlar: Biz size bunu bedava veriyoruz, siz de oyuncular olarak karşılığında gönlünüzden ne koparsa katedrale bağışlayın. 3-5 kuruş da oyuncular bağışlasa bir şeydir yine de.

  Son olarak Fransız şirketi olmasına takılmayı da anlamadım. Tabi ki Bulgaristan'da olsa yapmazdı, normal, çünkü Fransız şirketi. Bulgaristan'da benzer olay olsa ve Bulgar şirketleri de bu tür bağışlarda bulunsa "ama Fransa'da olsa yapmazlardı" mı diyeceğiz? Eee... Devlet de karşılığında destek verirmiş, arka çıkarmış, falan... Ubisoft Fransız devleti için önemliyse zaten destek veriyordur. Destek vermiyorsa da devlet yetkilileri bir anda "biz de sizi görelim" mi diyecek? Ulusal meseleleri bu kadar mı karşılıklı çıkarlar üzerinden kurguluyorlar? Böyle fantastik şeyler nispeten medeni ülkelerde pek olmuyor sanki. Hatta Türkiye'de dahi böylesinin olacağını sanmam.

  Neyse, lafı fazla uzattım. Burada "Ubisoft harika şirket, kendilerine şapka çıkarmalıyız" gibi bir şey söylemiyorum. Hatta ideolojik nedenlerle çok uluslu şirketlerden de pek haz ettiğim söylenemez. Ama iyi şeyleri takdir etmeyi bilelim istiyorum. Öküz altında buzağı aramanın pek anlamı yok.

Arkadaşımın apartmanındaki interneti sürekli kopuyordu. Turkneti aradık, ekip gönderdiler. Binadaki kablonun değişmesi lazım dediler.
Herhangi bir elektirikçi bulup değiştirtelim mi, dikkat etmemiz gereken bi şey falan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali @norego

  Cat 6 kablo kullandığından emin olduğunuz sürece herhangi bir elektrikçiye yaptırabilirsiniz. Önceden ofise ek hat çektirdim 2 defa, google'dan bulduğum ilk elektrikçiye yaptırdım 1 saatte halletti. Dikkat etmeniz gereken tek şey kullandığı kablonun cat 6 olması.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Sıfır binaya da tesisat kötü diyorlar. Onlara bakarsan herkesin modemi bozuk, tesisatı eski. Ama altyapı kusursuz. Emin olmadıktan sonra değiştirmezdim ben.

  • PhoeniXim @phoenixim

   Yok burası sıfır değil, 20-30 yıllık bina. Hız 2-8 arası gidip geliyor ve çok sık kopuyor.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @phoenixim binaya gelen değerler nasıl acaba? Herkeste mi sorun varmış? Modemde de sıkıntı olabilir, başka modemle bir denemek lazım. Huawei modem kullanırken çok kopuyordu netim, değiştirince düzeldi.

  • PhoeniXim @phoenixim

   @zatisahaneleri Karşı komşuya sorduk internet nasıl diye. Önceden 8'di ttnet aradı yükseltmek ister misiniz diye, şimdi 14 alıyoruz dediler. Biz 8'in üstüne çıkamadık hiçbir zaman. Stabil bi şekilde 8'de kalsa ondan da memnun olacağız ama 2-8 arası gidip geliyor.

  • Ali @norego

   Benim oturduğum bina da 7-8 yıllık ve yüksek, lüks sınıfta bir bina ama rezalet bir kablolama var. 10 metre ötemde 20 yıllık binada oturan arkadaşım da hiç bir sorun yokken ben sürekli sorun yaşıyorum.

   Müteahhit'in elektrik tesisatını kime yaptırdığıyla ve yapanın işi ne kadar düzgün yaptığıyla alakalı. Bu arada binanın önünde(direk önünde, bahçe duvarına bitişik) fiber kutusu var, sokakta da fiber kablo döşeli ama çevrede daha hiç bir binaya fiber verildiğini görmedim, laf olsun diye döşediler sanırım.