Bannerlord ekibi bile bu kadar güzel zamanda oyunu piyasaya çıkarabileceklerini düşünmemişlerdir. Bunca yıl durdular, tüm dünyanın evinde oturduğu zamana denkgetirdiler 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sanalbaharattan 2kg mokapot için kahve alacağım, hangilerini önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
PhoeniXim paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Ya bi ara yerli araba uçak mucak vardı, noldu onlara?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

Rusya'nın iptal edilen Eurovision şarkısı.

Little Big - Uno - Russia 🇷🇺 - Official Music Video - Eurovision 2020

Little Big will represent Russia at the Eurovision Song Contest 2020 in Rotterdam with the song Uno. Stream ‘Uno’ on your favourite platform: https://wmr.lnk...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Belediyelerin para toplaması yasaklanmış.

https://twitter.com/aykuterdogdu/status/1244932048990736384?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Çateş @cates

  Evrak henüz imzalanmamış. Ancak bu evrakı sızdıran kim ise yandı. Tabi evrakı hazırlayan Hüseyin hancıoğlu bunda yaktı.

 • Rasko @rasko

  Evrağı okumadan paylaştınız sanırım. Kısaca diyor ki "Bu ülkede yardım-bağış toplamak izne tabii ve kanunda belediyelerin bu izinden muaf olduklarına dair bir ibare yok. Belediyeler yardım toplama işini herkes gibi izinle yapacak".
  Yani para toplamanın yasaklanması diye bir durum yok ortada. Adam sadece "izinsiz bağış tobluyorsunuz, kanuna uyun, izin alın" diyor.
  "Bakan" diye gezen şu herifi de savundurttunuz ya bana, helal olsun.

  • PhoeniXim @phoenixim

   Valiliklerden izin alma zorunluluğu gelmiş evet. Ne yazık ki kendisinden olmayanın ne derece çalışmasına izin verildiğini hepimiz biliyoruz. Ankara belediyesinde asbestli boruların değiştirilmesine bile onay çıkmamıştı belediye meclisinden. Ona izin vermeyenler buna mı izin verecek?

  • Rasko @rasko

   @phoenixim Ortada hasta veya ihtiyaç sahibi birileri varsa izin vermek durumunda kalırlar. İzin verilmediği halde muhalefetin eline çok büyük koz geçer. Zaten bağış işinin kontrol altında yapılmasını destekliyorum ben de. Bu ülkede devletin topladığı bağışlar bile cukkalanıyor. Bkz. 17 ağustos 1999 deprem bağışları, Soma maden kazası bağışları, 15 temmuz darbe mağdurları bağışları. Hepsi cukkalandı, mağdurların eline hiçbir şey geçmedi. Üstüne bir de Belediyeler götürmesin.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   Akıllarına yeni mi geldi? Cuma para toplayanlara nie yaptırım yoktu?

  • Rasko @rasko

   @cenk_akay08 Türkiye'deki camilerin çoğu vakıflar tarafından yapılıyor. Bu vakıflar bağış izni alıyor, camiler de insanların vakfa yaptıkları bağışlarla yapılıyor. Cumada para toplayanların makbuz vermesi gerek. Makbuz verilmiyorsa, gerçekte ne kadar "bağış" toplandığı, oradaki görevlilerin insafına kalıyor.
   Ben direkt ihtiyaç sahibine yaptığım bağışlar dışında hiçbir şekilde bağışta bulunmuyorum. Size de aynısını tavsiye ederim.

 • SatoBiryani @satobiryani

  Kimsenin saltanatın kayığına su taşimam,

 • PhoeniXim @phoenixim

  Ibb ve Ankara hesaplarına bloke konmuş.

@mr-paramedik hocam nerelerdesin, özledik. Bi ses seda ver.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Bugün ülkemizde atanmayı bekleyen 80.000 kadar paramedik olduğuna ve bu süreçte maaşsız gönüllü olarak çalışmaya hazır olduklarına dair bir haber izleyince benim de aklıma geldi kendisi.

  • Mehmet @mehmet

   Aslında paramedik arkadaşlar kadar anestezi teknikeri arkadaşlar da çok göz nuru ön planda olması gereken branştalar, benim bildiğim 100.000 kadar mezun ve işsiz arkadaş var, direk meslekleri solunum, havalandırma ve akciğerler, bizim yoğun bakım da bir hastayı ventileedebilecek en yetkin kişi 1.anestezi uzmanı Dr ve 2.sırada anestezi teknikerleri gelir ama maalesef kimse onlardan haberdar değildir, çok göz ardı edilen bir meslek grubu, sizi ameliyatta veya yoğun bakımda hayatta tutan organlarınızı çalışır ve fonksiyonel tutan insan anestezi personelidir halbuki

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Yoğunluğumuz çok arttı. Yazacak halim bile olmuyor. Şu an da nöbetteyim. Vakalarda yetişemiyoruz. İlk fırsatta yazarım. Kendinize dikkat edin.

PhoeniXim paylaştı.

Başlık tam yansıtmıyor işi ama, 2019'da TR Sağlık Bakanlığı 200 sayfalık bir araştırma raporu yayımlanmış. "Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı" başlıklı raporda, olası bir pandemide yaşanabilecekler ve alınması gereken önlemler anlatılıyor. Tahmin edilen hastalık belirtileri ve etkileri de corona'yla neredeyse birebir örtüşüyor. 1 yıl içinde başımıza gelmiş olması çok ironik. Eğitimin uzaktan yapılabilecek modele geçirilmesi vs. gibi önlemlerin hiçbirinin yapılmamış olması daha da ironik.... https://www.birgun.net/haber/hukumet-1-yildir-salgin-tehdidini-biliyordu-293615

Hükümet 1 yıldır salgın tehdidini biliyordu

Hükümetin elinde 1 yıl önce hazırlanmış “Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı” bulunuyor. Buna rağmen hükümet tüm sektörleri kapsayan makro bir plan
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • xpow3r @xpow3r

  bu işlerin hepsinin uygulanabilmesinin temeli para, birazda vizyon lazım. Acil durumlarda en hızlı tepkisi yardım-bağış toplamak oluyor en yakın örneği elazığ depremi, biraz ağızları yandı bu sefer bu kadar hızlı bağış toplamadılar.

 • lterlemez @lterlemez

  Bunun için rapora falan gerek yok ki; Dünya Tarihi bunun gibi bir sürü vak'a ile doludur. Hadi bunu geçtik, deprem gibi her an olabilecek ve sürekliliği olan bir konu da bile hala bir hazırlık yok, ama gerçekten yok. Yapılanlara, söylenenlere rağmen hala hazırlığımız yok. Bu tür vak'alar için; doğal gaz, petrol, tahıl ambarları gibi stok yapılması gerekiyor. Büyüklüğü ise en az nüfusun yarısı kadar olmalıdır. Ben söyleyeyim, biz de en fazla 1 milyon kadar ya vardır ya yoktur, o da bazı dayanıklı malzemelerdedir.

PhoeniXim paylaştı.

Virüsten korunmak için ellerinizi böyle yıkamalısınız 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap