Bugün telefonumu düşürdüm ve artık dokunmatik çalışmaz hale geldi. Kendisini gözyaşlarıyla uğurladık. Cebimdeki biraz parayla ikinci el tuşlu muşlu veya eski Android telefonlardan birine bakıyorum sahibinden'de telefon alana kadar idare etsin diye. Adam ilan başlığına yazmış "SORUNSUZ TEMİZ ÇALIŞIYOR" fotoğraflara bakıyorum telefon ikiye bölünmüş neredeyse; ekran kırık batarya bozuk (çoğu ilanda batarya dahil bile değil). Bir tane temiz telefon bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

120 TL üzerine kargo ücretsiz ama alacağım ayakkabı 119.99. İşte hayata dair ufak mutsuzluklar mı desem yoksa tüccarların mini çakallıkları mı desem bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15

@gamsizm iPhone’da reklamlar böyle çıkmaya başladı. Plus bitince fark ettim 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 26

LibreOffice kullanıcılarının birçoğunu çevremdekiler oluşturuyor. Bilgisayarlarına format attığımda ilk istedikleri ofis programı oluyor. Her ihtiyacı gören ücretsiz bir alternatif varken neden korsan kullanalım? Bende orijinal MSOffice var ama başkasını bu programın ücretli olduğuna ikna edemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

Bırak 1 aylık meditasyonu da birkaç saatlik internet ver bana. Dizimin sezon finalini izleyeyim yeter.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  Vodafone'dan sırf bu yüzden numaramı taşıdım. Turkcell nefes alsan bile hediye internet veriyor. Telekom her hafta hediye veriyor oda her türlü Vodafone'dan iyidir.

  • Gio @gio

   Vodafone geçen haftalarda internetim bitmeden (15-20 MB falan kalmışken) bana ek paket tanımlamış. Tarifemin yenilenmesine de bir gün var diye ek paket almayayım dedim 500 MB’ı 10 TL’ye otomatik paket tanımlamış bana iyilik yapıyor sözde 😄 Sonra o 500 MB da bitmiş ben yatarken 5 mesaj art arda geldi, paketin bitti ek paketin bitti bir paket daha tanımladık. Ulan uygulamadan bakıyorum halen 15 MB internetim var, ne diye tanımladın ne ara harcadın interneti? Taahhütüm var, bitsin ben de ayrılacağım. Zorla güvenli internet de tanımlamış bana, ayda 2 lira da oradan kesmiş.

  • Mustafa @mkyb

   @gio Online işlemlere yazıp şikayet edin. İnceleyip iade ediyorlar. Müşteri sesini çıkarmazsa kâr kârdır diyorlar. Kullandığım dönem bende böyle çok saçma sapan sorunlar yaşamıştım.

  • Gio @gio

   @mkyb Mail attım, hazır metin şeklinde cevap geldi. Tekrar yazdım tekrar hazır metin gönderdiler. Müşteri hizmetlerini aramam lazım.

 • Barış @3stbaris

  Bugün itibariyle Turkcell'liyim. Rahat 3Gb fırsat paketi 28 TL. Vodafone da tarife bulamadım. Min. 35 istiyor. 3 GB internet 750 Dk ve1000 sms veriyordu. Ben zaten doğru düzgün kullanmıyorum. Turkcell ise 3 GB internet 500 Dk100 sms + yeni geçtiğim için 1 GB internet daha bunun salla kazanı vs var dergilikte de 5Gb veriyor. 28 TL

Küpeli ve gözlüklü biriyseniz kulaküstü kulaklıkla oyun oynamak tam bir zulüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 23

@ugury Oyun Gündemi podcast olarak gelmiyor mu artık?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

8K televizyonların yaygınlaşmaya başladığı alemde ikinci el HDReady (1366x768) televizyon alacağım arkadaşımdan. Genelde film tüketimi ve Wii (belki PS3) oynamak için boyutları ve çözünürlüğü benim için yeterli geldi. İşin ucunda öğrenci olmamın da payı var elbette, 2019 model QLED TV alan arkadaşları kıskanmıyor değilim.
Tüketim endüstrisini ve kullanıcı teknolojisini bu denli takip eden biri olarak 2014 model telefon, 2012 model bilgisayar ve televizyon ile yetinmek, 2006 model konsolla yeterli düzeyde eğlenmek kadar düşük beklenti sahibi olmak ve bu yaşam hafiften üzmeyen bir durum da değil.

Alacağım TV şunun siyahı;

http://www.tvuzmani.com/axen/ax032lm23-t2m-beyaz/

AXEN AX032LM23-T2M BEYAZHD READY LCD TV | TVUzmani.Com

AXEN AX032LM23-T2M BEYAZHD READY LCD TV ayrıntılı incelemesi, yorumları, resimleri.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keşke verilerimi takip ettiğinizi, ensemde olduğunuzu bu kadar belli etmeseniz.

İşim kötüsü Instagram ve Facebook kullanmıyorum, yanlış okumuş makine 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 3.14 @159

  ya da yanlış okumadı ve facebook diğer siteler üzerinden seni takip ediyor. buradakilerin bazılarının avatarları facebook bağlantısı mesela.

  • Gio @gio

   Whatsapp verisini Facebook ve Instagram verileriyle karıştırmış olabilir, gerçi 500 MB Whatsapp’tan harcadığımı da hatırlamıyorum. (Tükettiğim içerikten sonra ne kadar veri harcadığımı takip etmeye alışkınım.) Demem o ki mobil veriden o kadar Instagram ve/veya Facebook için harcadığımı sanmıyorum. (Bütün gün boyunca toplamda bu servisler aracılığıyla 16 MB harcadıysam onu takip etmem biraz zor elbette.) Youtube kullanıyorsun onun için pass verelim mesajı da gelmişti daha önce. Yani ya Facebook Vodafone’a veriyi yanlış satmış ya da Vodafone merkezden yanlış reklamı göndermiş.

 • Ali Mali @mali5481

  sanki gblar kullanmışsın 500mb kullandın sınırsız ister misin diyor 😀

 • Temp 🔚 @temp

  @gio Bu kişisel veri takibi değil ki çok basit bir matematik işlemi bu.
  x.com özelinde ne kadar mb harcadıysan onu ölçüyormuş sistem.
  Direk kişisel veri diyemeyiz buna.

Dün sigarayı yeniden bırakmaya karar verdim. Sanırım 2016 baharından beri düzenli sigara içiyorum. Dün gece 14.08.19 00:00’da ise son sigaramı içtim.

İlk sabah: Normalde olmayan bir öksürük ve gıcık hali var boğazımda. Vücudum nikotin krizinde, arada dalga dalga böyle açlık hissine benzer bir his oluyor içimde, beynim bunu “Sigara içmem lazım” şeklinde uyarılarla veriyor, ben ise bağımlılıkla savaştığım için nikotini tamamen atana kadar bir süre bu his ile de mücadele etmeliyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap