*Spotify vs Apple Music izlenimler*

Yaklaşık 1 aydır ‘yeniden’ Apple Music kullanıyorum ve söyleyeceğim o ki kullanıcı deneyimi açısından Spotify’ın eline su dökemez, ki Spotify o kadar mükemmel kullanıcı dostu bir müzik servisi değil. Ses kalitesi olarak Apple Music’te daha mutlu oldum ama günlük dinlemelerde aradaki fark çok da önemli değil. Bir de yıllardır Spotify kullanıyor olmamdan dolayı yüzlerce şarkılık listelerime aşinayım, Apple Music’e aktarmakla uğraşmadım. Siri ile çalışması, Apple ekosistemine entegre olması dışında bir iyi yanını göremedim. iTunes’in aylık çalışan farklı bir sürümüymüş gibi çalışması dışında başka bir izlenim bırakmıyor bende. Sonuç olarak yeniden Spotify’a döneceğim. Bilgisayarda çalan şarkıyı telefondan kumanda etmek gibisi yok.

Üşenmezsem düzgün bir karşılaştırma yazısı yazabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Filtre @kahve

    Bende Apple Music'den geçtim Spotify'a. Aşırı memnunum. Kolay kolayda geri dönmem gibime geliyor.

  • joevitti @joevitti

    Benim için Apple Music'in en büyük avantajı, Apple Watch'a çevrimdışı müzik atabilmek. Koşu, spor vs. yaparken telefonu yanıma almadan müzik dinlememi sağlıyor. Spotify da çevrimdışı müzik desteği getirse geri dönmeyi düşünebilirim.

    Onun dışında Apple Music'te web oynatıcısı desteği yok ancak gelecek diye bir söylenti var. Hatta mevcut API'ler ile resmi olmayan bir oynatıcı yapılmış. İşyeri gibi yazılım yüklenemeyen yerler için iyi olur gelirse.

    https://playapplemusic.com/ (Hiç kullanmadım, sorumluluk sizin 🙂 )

Arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak bardak termos almayı düşünüyorum, şekli ve sıcak tutması önemli ve 100 TL altında önerebileceğiniz bir şey var mı? Stanley'in ürünleri çok güzel görünüyor ama bütçemi aşıyor malesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 19

Başarabilirsem sigarayı bırakma işine girdim. Hayırlısıyla kendisinden tiksindim ama bağımlılık oluşmuş bir kere, eksikliğini hissettiriyor. Umarım süreçten başarıyla çıkarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16

Gün itibarıyla konsol fiyatları uçtuğundan bir adet Nintendo Wii edindim. Oyunlar oldukça eğlenceli ve oynayacak çok şey bulabiliyorsunuz. Softmodu da yapınca içine Linux bile kuracak yazılımların önü açılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

—SATILDI—

Selamlar, nakit ihtiyacım yüzünden Sapphire R7 250 2GB kartımı satıyorum. Yaklaşık 6 aydır kullanmıyorum, kenarda duruyor. 1 yıl garantisi var, kutusu ve faturası var, her şeyi sorunsuz. Soğutucusu tozlanmış sadece onu da temizleyip vereceğim.
Bir çok oyunda fiyatına göre yüz güldüren performans sağlıyor hala.
Fiyat olarak 300 TL istiyorum, buradan alan olursa birazcık pazarlık yapabiliriz. Edirne/İstanbul içi elden teslim, başka illere kargo olabilir.

Model olarak şu:
https://www.incehesap.com/sapphire-r7-250-ekran-karti-11215-21-20g-fiyati-24155/

Letgo link:
https://letgo.onelink.me/O2PG/3bff54a

Sahibinden link: (Yeni girdim ilanı, henüz onaylanmamış olabilir.)
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-sapphire-r7-250-2-gb-1-yil-garantili-kutulu-faturali-615495195/detay/

——SATILDI—-

#ikinciel #ekrankartı #Sapphire

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet’te VPN uygulamaları ile hiçbir siteye bağlanamıyorum, internet yokmuş gibi gösteriyor. En popüler 10 VPN uygulamasını denedim hiçbiri çalışmadı. Masaüstünde de sadece Opera VPN çalışıyor. Bir ayar mı yapmam gerek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Evet, Turknet nakil işlemleri tamamlandı ama evdeki telefon hattında sinyal yok. Ev telefonu bağladım herhangi bir ses seda yok, modemde DSL ışığı yanmıyor. Sorun ne olabilir? Ev sahibi binada internet olduğunu söylüyor ama Kablonet dışında bir internet kutusu göremedim. Eve internet kablosu mu çektirmeliyim?

Son gelen mesaj bu:
Degerli TurkNet'li, Telefon ve internet hizmetinizin nakil islemlerini tamamladik.Yeni adresinizde hizmetinizi kullanabilmeniz icin ankastre kutusundan dairenize, oradan da modeminize kadar olan fiziksel baglantiyi yaparak internet ve telefon hizmetinizi kullanabilirsiniz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15

Windows’la anlaşamıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Turknet’inki kadar berbat bir çağrı merkezi görmedim. İnterneti taşıyacağız mailler yazdık telefondan talep gönderdik ama ulaşan arayan kimse olmadı. En son iptal edip yeniden açtıracağım, öyle daha kısa sürüyor. İki haftadır internet yok evde cep telefon faturası ikiye katlandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ramses serisini (gereksiz fahiş fiyatlar dışında) nereden temin edebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap