Şu cihazı sipariş ettim dün gece yoğunluk zamanı girmeden gelsin, Noel tatilinde oyun oynarım diye. Mini alacaktım ama kablosuzda PC'yi desteklemiyor yazıyordu o yüzden bunu seçtim. Aliexpress'in kendi kuponu+ internetten bulduğum bir kuponla 28 Euro'ya geldi her şey dahil. Geçen Amazon'da Black Friday indiriminde Xbox Series S gamepadi 35 Euro'ya düşmüştü (Normal fiyatı 55-60 civarı geziyor.) onu kaçırdım birkaç saatle. Bu çıktı sonra karşıma. Kablolusunu denemiştim fena değil gibi gelmişti bana umarım pil konusunda hayal kırıklığı yaşatmaz. Bir de alıcısını nano sanmıştım büyük boyuttaymış inşallah tekme atıp bozmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

laptop için adaptör alacaktım tövbeler olsun bu nasıl marka ismi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün yapıkredi’den iki tane mesaj gelmiş farklı saatlerde kredi başvurunuz diye neyse ki bataktayım da iki seferinde de olumsuz sonuçlandı yazmışlar. Neyse mesele şu ki aşağı yukarı 1 senedir yapıkredi’ye giriş yapmıyorum telefonum da benimle beraber yani ben başvuru yapmadım. Kim benim adıma yapmış olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ios’ta 3. parti uygulama uygulama kurmadan haftalık veya aylık veri kullanımı takibi yapılabiliyor mu? bu hafta en çok kullandığım uygulama gibi en çok veri tüketen uygulama hangisi şeklinde. 40 gb paket aldım su gibi akıp gidiyor vallahi internet. (hücresel bölümünde şu anki dönem diye bi kısım var ama her paket aldığımda resetlemek tam çözüm değil gibi.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

mobil router’larda tüm sim kartlar kullanılabilir mi? daha doğrusu sınırsız data paketi olan bir tarifeye geçeceğim, bu sim kartı taşınabilir router’a takıp sorunsuz kullanabilir miyim yoksa operatörler taş koyabiliyor mu bu işin önüne? kaldığım yere internet bağlatamıyorum, internet de aşırı kötü altyapıdan ötürü. internetsiz yaşıyorum desem yalan olmaz. buranın yerel operatörleri doğrudan 4g üzerinden çalışan internet bağlıyorlar ama elektriğe bağlı olması gerekiyor. madem hücresel bağlantı olacak taşınabilir bir cihaz daha mantıklı olur gittiğim yerde de kullanırım telefona dünya kadar data ücreti ödemem diye düşündüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye'de bankacılık ve ödeme sistemleri çok iyiymiş bunu anladım. Avrupa'da hesap açmak bile ücretli, aylık ücretleri var ve aşırı yavaş çalışıyor sistem. Şubeye gidip hesap açayım şansın da yok, sadece online başvuru ve randevuyla çalışıyorlar. Transfer ücretleri de bayağı kallavi. Var mı deneyimi, tavsiyesi olan bu konularda?

#banka #bankacılık #tavsiye #almanya #avrupa

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 34
 • Osman Öztürk @ptseeker

  @gio Başkasına IBAN verdiğinizde sizden ödeme almaları mümkün. Ben ona şaşırmıştım en çok 😀

 • Tarık @xahve

  asıl bizdeki saçma, paranın kontrolu yok, gelen giden kredi çekip ödemiyor, borçlar havada uçuşuyor, keşke herkese kredi kartı vermeseler.

 • omerfa @omerfa

  Bizde gıyabında bile hesap acılıyor. Para yatıyor sen cekmek isteyince bazı evraklar ve imzalar eksik diyorlar. onları doldurman gerek vs. Tamam verim dolduralım imzalayalım diyorsun, hangi şubeden açılmızşa oradan yapılması diyor gişedeki personel. ( Bu arada sen şişlideki şubedesindir hesap Beykozdaki şubeden açılmıştır.) Sen diyorsunki benden habersiz şirket hesap açabiliyor ama hesabın sahibi benim paramı çekemiyorum diyorsun. tartışma olunca seni bankadan atıroyrlar. Sen tabi başka şubeye gidiyorsun ( Karaköyde bankalar cad.) oradaki personel tamam diyor veriyor evrakları doldurup imzalıyorsun alıyorsun paranı. Hesabıda izmitteki şubeden kapatıryorsun bir daha işin düşmesin o bankaya diye dua etmeyi unutmuyorsun. Bizde Böyle.

 • Ali @norego

  Erstebank Almanya'da varsa bakabilirsin. Avusturya'da en iyi hizmet onundu. Bu arada Denizbank, ziraat vb bazı türk bankalarının da Almanya şubeleri var, Almanya'da da hizmet veriyorlar. Onlara da bakabilirsin.

  Ek olarak Türkiye bankacılık konusunda en gelişmiş ülkelerden biri gerçekten de

  • Gio @gio

   Würzburg'da henüz bulamadım Türk bankası. Ziraat ve TEB kartlarımı getirdim ama TR'ye yine Wise ile göndericez parayı galiba. N26'nın Wise ile ortaklığı varmış en kötü oradan komisyon az olur herhalde.

  • Ali @norego

   @gio Düzgün bir banka bulamazsan istersen kardeşime sorarım senin için. O da 2-3 sene kadar Almanya'da yaşayıp çalıştı.

   Ben 10 sene önce Avusturya'da Türkiye'ye para göndermek ve almak için Deniz Bank AG kullanıyordum. Komisyonsuz olarak Avusturya ve Türkiye Deniz bank hesaplarım arasında para aktarımı yapabiliyordum anlık olarak.

  • Gio @gio

   @norego Sparkasse ya da Commerzbank'tan açacağım ama ekstra faydalı bilgiye hayır demem teşekkür ederim.

Arkadaş bu üniversite sitelerini hep mi bi yeğene, birinin tanıdığına yaptırıyorlar: favicon'a bakar mısın ya.

http://www.medicine.ankara.edu.tr/

Anasayfa

DUYURULAR Tüm Duyurular HABERLER Tüm Haberler Giriş
BeğenFavori PaylaşYorum yap

almanyadan bildiriyorum az önce mekanda iki biraya 7 euro ödedim doyçland bitmiş arkadaşlar yuhh

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

Selamlar arkadaşlar. Güzel bir haber aldım, sevincimi sizinle paylaşmak istiyorum. Vize başvurum onaylandı, önümüzdeki hafta Almanya'ya gidiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 46

Yine bir AGT klasiği. İki saat önce SMS geldi siparişiniz için geldik ama size ulaşamadık diye. Aradım şimdi de hasarlı paket diye iade talebi oluşturmuşlar kendi kendilerine. (Kedi maması siparişi vermiştim.) Kargo gelene kadar paketi kontrol etmiyor mu bunlar? Ücret 7 gün içinde kartıma iade edilecekmiş. İade etmeyin yenisini yollayın diyemedim bile. Tekrar sipariş vereceğiz şimdi. Kartımda limit olmasa evde kedi aç kaldı 😀 #Amazon #AGT #Kargo

BeğenFavori PaylaşYorum yap