Birader için 15 bin TL civarına kadar telefon ayarlamam lazım kamera ve performans önemli neler var şu anda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yurtdışına iş yapan herkesin ekmeğiyle oynamak. ohh #wise #transferwise

https://twitter.com/cansimitus/status/1671991641182273537?s=46&t=8nsXdqVB_uA97fUddBXubg

BeğenFavori PaylaşYorum yap

gurbetteki arkadaşlara koyu pembe xbox series gamepad ürün sayfasındaki kodu girince 30 euro’ya düşüyo+ kargo 5 euro toplamda 35’e kapatabilirsiniz hemen bi tane çektim

https://m.alza.de/gaming/xbox-wireless-controller-deep-pink-d7624845.htm?tab=reviews

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün Cyberpunk 2077’nin ana senaryosunu yan görevlerin büyük kısmını bitirerek 35 saatte tamamladım.
Series S’te performans modunu açıp oynadım, görsel açıdan hiç rahatsız etmedi, performans hiç üzmedi ama teknik sorunlar oluyor (havada asılı kalan NPC’ler, olmadık yere sıkışan arabalar, T pozu veren yan karakterler, görev bugları deneyimledim.), oyun halen mükemmel değil ama oynanıyor işte. Hikaye güzel, müzikler hoş. Grafikler gayet iyi. İndirimde 250 TL civarı bir şeye almıştım, pişman etmedi. Tam ücret vermezdim açıkçası.
Yan görevlerde de grafiti bul dışında bir şey kalmadığı için oyunu makineden kaldırdım. Yeni DLC gelince tekrar kurar bir bakarız.
Sırada RDR2 var ama önce ilk oyunu mu oynasam diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bugün şehir içinde telefonda ilk defa 5G gördüm, yakalamışken hız testi yapayım dedim safari’de 120 mbit’i geçemedi evet 5G sadece hız değil biliyorum ama biraz daha hızlısını beklerdim. evde telefonda 10 mbit’i bile göremiyorum bazen, 2 km ötemde 5G aktif. enteresan bir yerde yaşıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

H.O’nuzu alırım, ilk sıfır oyun konsolumu almış bulunmaktayım arkadaşlar. Heyecan içinde bekliyorum 😄 Şimdilik mütevazi bir nur topu gibi Series S’imiz oldu, var mıdır şunu kesin yap dediğiniz bir ipucu, oyun tavsiyesi de alırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

cyberpunk edgerunners izliyorum. aşırı güzel dünyası ve arkaplanı varmış. gerçekten oyunu kepaze etmeselerdi şu diziden sonra oyunu anında almıştım. belki de alırım, oyundaki öykü animedekinin üçte biri kadar iyi işlendiyse yeter. 8/10
#anime #cyberpunk2077

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ammavelakin @ammavelakin

  Animenin ek paketi gelecekti, belki bir farklılık yaratır.

 • Orcun @orcun

  Bitti mi animesi ? bitmediyse şimdi spoiler vermeyelim. 😀

  • gio @gio

   genel olarak spoiler vermeyelim izlemeyen vardır belki ben çok takmam spoiler’a da izlemeye niyetlenen birinin gözü takılır rahatsız etmeyelim milleti durduk yere 😄

  • Orcun @orcun

   @gio Animenin yarısından fazlasında konu çok ağır ilerliyor. Yüzde işte 75 80'inden sonra bir bakıyorsun mevzu değişmiş. Bir bölüm önce farklı bir bölüm sonra bambaşka durum olmuş.

  • gio @gio

   @orcun ben sevdim animeyi genel olarak aşırı klişe ama karakterleri seviyorsun sığ olsalar da eğleniyorsun aralarındaki muhabbette, 31 şakasını biraz bol yapmışlar ama o kadar da olur sonuçta bunlar da aşırı entel insanlar değil serseriler işte ne bekliyorsun 😄

 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Oyun kötü değil ki. Sadece vaad edildiği kadar iyi değil ve teknik sorunlarla çıktı. Şuan için gayet iyi bir oyun.

  • Orcun @orcun

   Herifler öyle bir pompaladılar ki, yok işte bu oyun RPG oyun olacak, sizin en başta yarattığınız karaktere göre herşey şekillenecek. İşte karakteri en başta seçiyoruz şucu olsun bucu olsun vs ya ona göre hikaye gidecekmiş. Senin yaptığın seçimlerin yüzde yüz karşılığı olacakmış ve hikaye görev değişecekmiş. Şehir yaşayan bir şehir olacakmış ve hemen hemen bütün npclerden da görev dahi alabilecekmişiz. İşte yaşayan bir şehir olacakmış etkileşim üst düzey olacakmış. Karakterin cinsel organına kadar seçtirtiyor ama ne hikmetse tps kamera ile oynanamıyor fps oynanıyor. Oyundaki bugları zaten saymıyorum hikayenin tek düzeliğine de değinmiyorum birton sorun sıkıntı vs.çıkıp birde ps4 de xbox one s lerde kaymak gibi akıyor oyun denilip 10 15 fps oynanıyordu falan aman yarabbim bunlar 20 tane şey dedi 19 tanesi yalan çıktı 1 tanesi de şaibeli. Bu kadar büyük bir hüsran oyun dünyasında yaşanmamıştır.

  • gio @gio

   @orcun deme öyle watch dogs’lar nomansky’lardan daha mı büyük hayal kırıklığı? sanmam ya o kadar da kötü oyun değil gibi. mass effect kadar rpg olsa yeter fazlasını kafam almıyo zaten 😄 onun dışında series s’te almayı düşünüyorum

  • Ekrem @huseyinekrem

   Vaadleri 100 puan ise oyun 15 olarak çıktı. Güncelleme güncelleye 40'a kadar getirdiler. Bu 2 senede oldu 😀 oyunun daha bunun üzerine 3 yıl daha geliştirilmesi lazımdı ki vaad edilenin 90 puanlık kısmına ulaşılabilsin. Kaldı ki oyun kötü olmasa bile bu saatten sonra tepki olarak almamak lazım.

  • Orcun @orcun

   @gio Ama sorun işte burada geliştiricinin ve firmanın yalan söylemesi, ve bu yalan üstüne ön siparişleri satıp milleti dolandırmasıydı. Sony bile psn store'dan oyunu kaldırdı bu yüzden. Milletin paralarını iade ettiler falan büyük rezillik.

  • gio @gio

   @orcun ben yine geliştiricide değil marketing’te en büyük problemin olduğunu düşünüyorum. umarım o fragmanları tanıtımları hazırlayan ekibin başındakileri kovmuşlardır 😄

 • Arasaka @protego

  Oyun gayet güzel şu an, al oyna pişman olmazsın. Ama herşeyiyle oynaman lazım. Oyun yan görevleri ve ekstra işleriyle hikayeyi anlatıyor. Ana senaryoyu oynadığında senaryonun ve yaratılan evrenin anca %20'sini öğrenirsin. Her şey ek kısımlarda. Dünyanın her açıdan en gelişmiş oyununu beklediğimiz için hayal kırıklığına uğradık ancak onu dışarıda bırakırsak başlı başına gayet güzel bir oyun. Rakibi diyebileceğin bir oyun da yok. Yok yani. Steam puanının %88'e çıkmış olması bir şey ifade ediyordur zaten. Geri kalanları takma sen, haters gonna hate 🙂

  https://teknoseyir.com/durum/1623238#comment-5837198

  • gio @gio

   cyberpunk temalı birkaç oyun var üstelik fena oyunlar değil ama hiçbiri bu kadar büyük değil.
   bi de yanlış hatırlamıyorsam bu oyuna online güncellemesi gelecekti yalan mı oldu acaba 3-4 arkadaş girip soygun görevi falan yapsak tadından yenmez aslında. saints row da fos çıktı şöyle kaliteli bir cyberpunk içeriğe aç kaldık vallahi

  • Arasaka @protego

   @gio Online işi muhtemelen rafa kalktı Ama Phantom Liberty için CDProjekt Haziran ayında detay gelecek dedi. "Oyun tarihinin en büyük ve pahalı(maliyet olarak) DLC'si" dediler ki 2 senedir zaten bunun üstünde çalışıyorlar.

yeni hükümet sizce paypal yasağını kaldırır veya gümrük sınırlamalarını/ yüksek vergilenen ürün düzenlemelerini gevşetir mi? ya da yurtdışı telefon kayıt işini…
veya en basitinden yurtdışından kargoyla telefon almak yasak, buna bir iyileşme (bizim açımızdan) gelir mi? sizin var mı bu konuda bir umudunuz? veya adaylardan bu konularda bir vaat duydunuz mu hiç?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 23
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Yeni gelen birisi olursa ilk 2 3 sene bir şeyleri çok güzel düzeltirler. Sonra onlarda yemeye başlar.

 • kortex @kortex

  Paypal şuanda yasak değil. Paypal istenen şartları yerine getirmediği ülkeden çıktı. Aynı şartlara Almanya'da tamam diyor bizde çekip gitti 😀

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Paypal bir ödeme sistemi ve Türkiye'de bu konudaki kurallara uymak istemedi, muhemelen ticari olarak mantıklı gelmedi. Bu kuralların tümden ortadan kaldırılması da doğru olmaz ama belki yasal düzenleme ile esneklik getirilebilir. Telefon vs ile ilgili vaatleri de muhtemelen seçim programında yüksek sesle söyleyecektir muhalefet, gençlerden oy almak istiyorlar ve bu vaatlerin işe yarayacağı ortada. Bugünkü CHP ve ittifak ortakları eskisi kadar köhne şekilde yaklaşmıyor bu işlere. Tabi anında olmayacaktır. Bütçe dengesinin de korunması lazım, o vergilerin bir şekilde şu anki bütçede önemli yeri var, alternatif gelir kaynakları yaratılmadan pat diye kaldıramazlar. Ekonomi enkaz, kazanırlarsa zaten çok zorlanacaklar, yavaş yavaş geçiş yapacaklardır.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Paypal gibi yasaklar kalkar muhtemelen ama vergiler biraz zaman alır. Ama şu bireysel ithalat vergilerinde biraz gevşeme olabilir.

Humble Bundle depremzedelere yardım için böyle bir bundle çıkarmış. ~30 dolara (~565 TL) 70 küsür içerik var (Oyun, çizgi roman ve dijital RPG oyunu)
Ghostrunner, Gotham Knights pakete dahil, 20 tane de Türk oyunu var.

Elde edilen gelirin tamamı Direct Relief, International Medical Corps ve Save the Children kuruluşlarına aktarılacakmış.
Paylaşımın altına üç kuruluşun da bölgeye medikal sağladığı, zihinsel sağlık desteğinde bulunduğu eklenmiş. An itibarıyla 5 milyon TL toplanmış. Kampanya bir hafta daha devam edecek.
https://www.humblebundle.com/games/turkiye-syria-earthquake-relief-bundle

#humblebundle #oyun #deprem

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Freeshop için fiyatlar açısından Frankfurt mu daha iyidir Sabiha Gökçen mi arkadaşlar? Her ikisinin de Duty Free’sinden alışveriş yapabiliyor muyuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap