bisiklet sürerken köpeklerden nasıl kaçılır? yavaşlamak işe yaramadı, hızlandıkça da daha fazla hırslanıyorlar. bir de birinden kaçtım ama 500 metre ilerdeki de havlamayı duyduğu için alarma geçiyor. zamandan tasarruf edeyim derken 15 tane köpek tarafından kovalandığım için kan ter içinde kaldım.(zamandan daha fazla tasarruf ettim q0 dakikalık yolu 2 dakikada geldim 😀) amacım doğrudan kovalamayı engellemek. mahalleye yeni taşındığım için köpekler beni tanımıyor, normalde eski mahallemdeki kedi köpekle arkadaşızdır sularını mamalarını eksik etmem ama bunlar biraz agresif gibi. sürü olunca daha da öfkeli oluyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 26

2010'dan beri (muhtemelen mağazadan alındığından beri) format atılmamış bir "netbooka" denk geldim az önce. Windows 7 Starter yüklü, işin garibi yıllarca sorunsuz işini görmüş, arkadaşım ödevlerini bunun üstünden yapmış. Şimdi bir sıfırlayayım bunu dedim ama Windows 7 ISO'larını bulamaz oldum.
2GB, Atom N450'li bu arkadaşa Windows 10 kursam neler olur? Windows 7'den devam mı etmeli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15
BeğenFavori PaylaşYorum yap

aux kablosu bir yere takılı değilken hoparlörden cızırtılı bir radyo yayını gibi yayın sesi gelmeye başladı. sonra gitti. birkaç kelime seçebildim mi yoksa beynim mi ritmik cızırtıyı anlamlandırdı bilmiyorum ama böyle bir şey mümkün müdür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sosyalde son günlerde normalden fazla yeni ve profil resmi olmayan hesap dönüyor. çoğu tek yorumluk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alien: Isolation, Alien günü münasebetiyle 2.95 TL'ye düşmüş. Hala almayanlar kaçırmasın.

https://store.steampowered.com/app/214490/Alien_Isolation/

Koleksiyon paketi de 20,75 TL

Görsel: Murat Palta
https://www.behance.net/muratpalta

#AlienDay #AlienDay2020 #Alien #Steam #İndirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Öğrenciyim, ev arkadaşlarım memleketlerine gitti interneti üstüne alan arkadaş şifreyi değiştirip modemi odasına alıp çıkmış gitmiş kendisiyle kavgalıyız. İnternete ihtiyacım var, en ucuza minimum 100 GB interneti nasıl elde edebilirim? Hız çok önemli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 53

6. ve 7. nesilde (PS2 ve PS3 nesilleri) en sevdiğiniz bilgisayar oyunları hangileriydi? Konsolum ve bilgisayarım olmadığı için birçok oyunu es geçmek zorunda kaldım. Yeni oyunları çok iyi oynatabilecek bir bilgisayarım yok ama önceki nesilde çok iyi oyunlar olduğunu biliyorum. Sadece izleyerek bir yere kadar gidilebiliyor, deneyim için istiyorum biraz da. Daha çok Windows için arıyorum.

Gelecek kariyerimde video oyunları hakkında uzmanlaşmak istiyorum, konu hakkında ne kadar çok bilgi edinirsem o kadar iyi. Skyrim'leri, eski Call of Duty'leri Diablo'ları oynayamadan sadece okuyarak öğrendim. Şu an elimde bir de Nintendo Wii var, ikinci elde temize buldum onu da. Böyle bir sohbet, tartışma konusu açmış olayım. Fikirlerinizi, yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiye kadar oynadığım ve kesinlikle tavsiye edeceğim oyunlar ise şunlar.

Dishonored (2012, PS3-X360-Windows, Daha sonra 8. nesile Definitive edition adı altında çıktı, biraz rötuş ve ek paketleriyle birlikte.) Kesinlikle hikaye içeren video oyunları ile ilgili iseniz oynamanız gereken bir şaheser. Stealth öğeleri ile aksiyonu güzel yedirmişler. Grafik olarak pek bir şey vaat etmiyor ama biraz da kendi görsel tarzı var, grafiklerinin kötülüğünü çaktırmıyor o yüzden.

Spore (2008, PC-MAC ile birlikte birçok mobil platformda farklı versiyonlar ile çıktı.) Maxis'in EA'nin kurbanı olmadan önceki zamanlardan kalan bir harikası. Tam olarak evrim teorisi böyle işlemese de mikroorganizmadan başlayıp evrilerek uzay yolculuğuna çıkabilecek teknolojiye sahip olabileceğiniz bir oyun. Tek bir karakter ile başlayıp hayatta kalmaya çalışıyorsunuz, sonrasında minik bir popülasyon oluşturduğunuzda diğer türlerle ittifak kurabiliyor, düşmanlar edinebiliyorsunuz. Oyun yapısı çok basitten karmaşığa doğru ilerliyor, bu sürede oyunu yeterli düzeyde öğrenebiliyorsunuz. Oyun tasarımı konusunda ders verici bir yapım niteliği taşıyor.

Super Mario Bross Wii (2009, Wii; sonrasında Wii U'ya ve Switch'e de geliştirilmiş sürümleri çıktı.)

Eski usül Mario'nun çok ama çok eğlenceli başka bir hali. Elinizde Nintendo cihazınız varsa kesinlikle denemelisiniz, yoksa da (bkz. Dolphin) Çocuk oyunu falan denip geçilmemeli, tamam kan yok silah yok ama her yaştan insan oynayabilir.

Bully: SE (2006'da PS2'de ilk sürümü, sonrasında 2008'de Bully: Scholarship Edition adıyla tekrardan Xbox 360, PC ve Wii'ye çıktı. Şu an mobilden tut şimdiki nesil konsollara her yerde erişilebilir.)
Rockstar Games'in GTA serileri dışında hikayesi fena olmayan ama içine girince de güzel saatler kaybettiren bir oyunu. Oyun temelde GTA San Andreas'ın güzelce cilalanmış bir hali. Benzer çok mekanik göreceksiniz, ama daha sonra çıkacak oyunlarda eklenen özelliklerin temelleri bu oyunda atılmış. Senaryoya göre değişen dış dünya, insanlar ile ilişkileriniz, ufak tefek RPG öğeleri (Oyun içinde silahlarınızı geliştirebiliyor, yeni dövüş hareketleri öğrenebiliyorsunuz.) Derslerinizde başarılı olursanız, yan görevleri yaparsanız yeni mekanlar, gelişmiş silahlar elde edebiliyorsunuz. Rockstar'ın önceki oyunlarındaki gibi odun bir karakteriniz yok ayrıca, Jimmy fazlaca şımarık ama öğrenen, gelişen bir karakter. Neredeyse hesap makinesinde bile var, bir yerden edinip oynamalı.
....
..
devamı gelir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • wormsign @wormsign

  GameCube oldukça iyi oyunlara sahipti, onlara bakabilirsiniz, Wii geriye dönük uyumluluk sayesinde. Fire Emblem: Path of Radiance, Baten Kaitos, Eternal Darkness, TLOZ: Windwaker. Wii'de Xenoblade Chronicles iyi bir JRPG. Saat geç oldu, daha sonra yazmaya çalışırım.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  6. ve 7. nesillerden bir liste yapmak gerçekten çok zor. Özellikle de 6. nesilden. Bana kalırsa muhteşem oyunlar konusunda en dolu, en iyi nesildi. Favorim 6. nesildir. Şöyle bir çırpıda aklıma gelenleri yazayım. Mutlaka unuttuğum isimler de olacaktır.

  Shadow of the Colossus, Ico, Silent Hill 2, Half-Life 2, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Deus Ex, Vampire: Masquerade: Bloodlines, Arcanum, Star Wars: KOTOR, Star Wars: Republic Commando, Beyond Good & Evil, God of War, The Elder Scrolls 3: Morrowind, Resident Evil 4, Metroid Prime, Eternal Darkness, Ninja Gaiden Black, Okami, Splinter Cell: Chaos Theory, Timesplitters 2, Mafia, Max Payne, Devil May Cry 3, Ratchet and Clank 3, Legend of Zelda: Windwaker, Fable, Jade Empire, Call of Duty 2, Halo 2, Rome: Total War, Prince of Persia: Sands of Time, Psychonauts, Killer7, Bully, Manhunt, Skies of Arcadia, SOCOM 3, Need for Speed: Most Wanted...

  Zamanın herhangi bir çizgisinde böyle bir ekibi geçebilecek bir jenerasyon gelecek mi göreceğiz.

  • Gio @gio

   Gerçekten harika oyunlara ev sahipliği yapmış. Bir çoğunu oynayamadım, eksikliğini çok hissediyorum. Hakkı verilmemiş, adı çok duyulmayan çok güzel oyunlardan Top10 olsa hangi oyunları eklerdin? @nuguryurtsever

  • Oğuz @vitalyscherbo

   Şampiyonlar Ligi gibi maşallah.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @gio Top10 gibi listeler yapmayı pek sevmiyorum. Çünkü hem aklıma gelen oyunlar arasından sıralama yapmak, listelemek büyük vakit kaybı oluyor, hem de sonunda ortaya çıkan listeler kimseyi memnun etmiyor. Tüm zamanlar için bahsediyorsan; şöyle bir düşününce The Saboteur, Psychonauts, Binary Domain, Killer7, Resistance 3, The Club, Alpha Protocol, Deadly Premonition, Condemned, Black, Folklore, Nier, Beyond Good & Evil falan geliyor aklıma. Biraz daha düşünsek listeyi bunun 5 katına falan da çıkartabiliriz aslında.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Liste için teşekkür ederim Uğur @ugury . Ev hapsinde iyi gidecek şeyler. Eski PC'si olanlar yada Gamer Laptop olmayanlarda bu oyunların çoğunu oynayabilir sanırım.

  • Gio @gio

   @ufkabakan Evet, paylaşayım bunu ben.

 • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

  Sanırım pek seveni yok ama benim için kesinlikle FIFA Street 2 ve NFS Underground 2.