Bayramınız kutlu olsun millet. Umarım benim gibi yalnız geçirmezsiniz bayramınızı 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. Ekran kartları konusunda bilgisi olan birinin yardımına ihtiyacım var. Depopark sitesinden 2070 super kart aldım. Kartın model kodu şu: n207sgaming oc-8gc
Ancak bugün bana gönderilen faturada ürün kodu şu: n207sgaming oc-8gd
Benim gigabyte'ın sitesinden takip edebildiğim tek fark satın aldığım kartta typ-c bağlantı var Vr için. Ancak faturada yazan kodlu üründe böyle bir giriş yok. Ama o üründe rev. falan yazıyor. Acaba revizyona mı gidilmiş yoksa farklı model mi göndermeye çalışıyor firma anlayamadım. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Newegg sitesinden ekran kartı almayı düşünüyorum. Acaba Türkiye'ye ürün geldiğinde gümrükte ekstra bir sorun çıkar mı endişem var. Yani sipariş verirken sitede ödediğim vergi dışında, beklenmedik bir vergi olayı falan çıkartırlar mı başıma? Tecrübesi olan var mıdır? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube sitede sorunlar var. Ayrıca Netflix de içerikleri oynatmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, Nvidia Geforce Experience "Adobe Creative Cloud" Kodu verdi 1 aylık. Benim işime yaramayacak. Kullanacak birine vereyim kodu. Mailini yazan ilk kişiye göndereceğim. Nvidia Geforce Experience'e bir göz atın herkese dağıtmıştır muhtelen. Bildirimlere tıklayınca görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Atilla Durmaz paylaştı.

Herkese iyi geceler dilerim. Yakın zamanda yeni bilgisayar toplamak gibi bir zahmete kalkıştım. Tüm parçalarım geldi bir tek ekran kartım eksikti ve ekran kartı olarak yabancı forumlardan da gördüğüm kadarıyla genel olarak en iyisi olan Gigabyte RX5700XT Gaming OC modelini seçtim. Kart elime 4 gün önce ulaştı. Büyük bir hevesle direkt olarak kartı takıp driver'ını kurdum ve oyunları tek tek denemeye başladım. Başlarda farketmedim fakat sonradan gözüme takılan birşey oldu. Monitörümün ayarlarını kontrol ettim ve bir sorun yoktu fakat ekran kararmıştı. Sanki monitörün kontrastını biri düşürmüştü. Bazı oyunlarda ise anlık grafik bozulmaları ve yeşil çizgiler görmüştüm. Daha önceden ağzım artifact probleminden yandığından dolayı hemen karta MSI Kombuster üzerinden artifact testi yaptım ve 0'a 0 çıktı. Araştırdığım kadarıyla yazılımsalmış bu grafik bozulmalarının hepsi. Özellikle ekran kararma problemi beni delirttiği için biraz araştırdım ve eski sürümlerden biri olan Radeon 19.11.3 sürümünü kurdum. Ekran kartının o modern arayüzü tamamen gitti ve yerine aşırı demode görünümlü bir arayüz geldi. Çok sorun değildi benim için işini yapsın yeter modundaydım, nasıl olsa yeni update ile düzelir diyip devam ettim. Hiçbir sıkıntı olmadan 1 gün boyunca oynadım. Sonra en çok kullandığım şeylerden biri olan ShadowPlay'in karşılığı olan ReLive'ı binbir zahmet ile tam istediğim kıvama getirip ayarladım. Bu sefer de yeşil ekran sorunları çıkmaya başladı. Sonra oyunumu oynarken önemli bir andan sonra kayıt almak için kayıt etme tuşuna bastım ve bir baktım videonun sesi yok. Onu da araştırdım ve o da yazılım problemi çıktı ve beni en son sürümü yüklemeye zorluyordu. Gerçekten kafamdaki saçları yolmama sebep olan 4 gün geçirdim ve sonunda kendimce yaptığım uzun muhakemeler sonucu 1000tl daha verip RTX2070Super alıp kafamın rahat olmasının psikolojik sağlığım açısından daha iyi olduğuna karar verdim. Bu kararı vermemi geciktiren en büyük şey, günün birinde bu hataların hepsi giderilir ve ben 1000tl fazla vererek keriz durumunda kaldığımı düşünme hissi oldu. Acaba burada hiç benim yaşadığım sorunları yaşayan var mı? Özellikle deneyimlerini merak ettiğim Murat Gamsız'ın RX5700 tecrübeleri?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • Batuhan @achfighter

  #AMDMağdurları Kafanız rahat etsin istiyorsanız 14 gün geçmeden iade edin gitsin. Sonuçta bu sorunlar ileride de yaşanacak. Bu sorunları yaşamış biri olarak söylüyorum.

  Ben de AMD ekran kartından Nvidia'ya geçiş yaptım. Güncellemeyi kurup gönül rahatlığı ile kullanmak büyük zevkmiş. AMD'de böyle değildi malesef. En az 3-5 tane sürücü deniyordum.

 • Atilla Durmaz @limonlusoda

  Kesinlikle bence de işi şansa bırakmamak gerekiyor. Başka birinin durumunda yazmıştım arkadaşım da Msi mech modeli 5700xt var. Sorunları yüzünden 2 kez servise gitti. 2.gidişinde iade kararı çıktı. Kurtuldu karttan. Bu sorunlar gibi çok sorunlar var. Görüntü kesme, mavi ekranlar vs. Ardı arkası kesilmiyor.

 • ganiemre @ganiemre

  Kuzenimin bilgisayarında radeon üzerinden driver güncelleyince olmuştu benzer hatalar, son sürümü temiz kurulum seçeneğiyle kurunca düzelmişti. 20.2.1 opsiyonel sürümü denediniz mi?

 • Echo @echo

  Yeni sürücüler eski karllarda da soru çıkardı ben de Rx580 var ve çalışan 1-2 oyun çalışmadı. Güncelleme ile düzeldi ama 1 ay oynayamadım sanırım. Bir süre sonra stabil bir sürücü çıkarırlar ama AMD her sene sürücüyü yeni arayüzle çıkartır ve bu sorunlar da her sene yaşanır. Dedikleri gibi kobay olmak istemiyorsanız bekleyip almak daha mantıklı.

@gamsizm doğum günün kutlu olsun abi nice sağlıklı senelere. Uzun zamandır söylemek istediğim bir şeyi de araya sıkıştırayım. Sinema sektörü ile ilgili bir video yapmak istersen, post prodüksiyon aşaması konusunda yardımcı olmak isterim. Çalıştığım stüdyoya da çaya, kahveye beklerim. Teknik açıdan dizi ve sinema filmlerinin yayına hazırlanma aşamalarını konuşabiliriz. Sektördeki deneyimli insanlarla sohbet etmeni de sağlayabilirim. Doyurucu bir video çıkarabiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlanıma gelip ana avrat sövüp engelleyen kimse, haberi olsun hiç üzerime alınmadım. Nasıl bir kafa anlamak mümkün değil. Bu durum uçar muhtemelen. Ama o kişiyi bulacağım. Haberi olsun. Yarın savcılığa gidip şikayet edeceğim. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21