BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adam her şeye program çekecek belli oldu. 😀

CyberPunk 2077 - OyunZ - Ali Eren Dinç - B01

FluTV yeni yılda yepyeni! Yeni programımız oyun dünyası hakkında OyunZ!16 yaşındaki gamer Ali Eren Dinç ile oyunların dünyasını, strateji oyunlarını, gündemd...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Etkileyici sürükleyici hikaye diyor @ugury görmesin 😀

 • Alpi Atansay @alpi350

  16 yaşında ki Gamer mı? 2004 yılında biz FarCry Half Life 2 -Underground 2, DOOM 3, GTA SanAndreas, HALO 2, Unreal ve Quake gibi oyunlarda akarken bu çocuk doğmuş ve gamer olmuş öyle mi?

  Biz neyiz o zaman? Bizim levele gelmesi için çocuğun daha 5 fırın ekmek yemesi gerek.

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   Bunun yaşla bir alakası yok yalnız. 16 yaşında olmasına rağmen dediğiniz oyunları oynayabilir. O zaman Ultima oynamış birisi gelip size sarsın, Air-Sea Battle oynamış olan ona sarsın. Videoyu izlemedim dolayısıyla içeriğini bilmiyorum ama gatekeeping yapmaya gerek yok bence.

  • Alpi Atansay @alpi350

   @salledacil Yaş=Tecrübe 🙂 Şöyle söyleyeyim PC başında oyun deneyimi bizim 1200 saatse bu çocuğun 700 saattir. Genel oyun deneyimi için konuşuyorum. Ha bir oyuna yoğunlaşmıştır, paso onunla yatıp kalkıyordur ona bişey diyemem.
   Fakat 1-2 oyuna takılıp kalmak ne kadar ''gamer''lıktır tartışılır. Başka oyuna geçsin bocalar. Bizim elimizden kaç tane oyun mekaniği geçti.

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   @alpi350 Bu kişiyle ilgili değildi benim söylediğim yalnız. Ne kadar oyun oynuyor, ne oynuyor vs. bunları bilemem, merak da etmiyorum. Bu yaşa geldiğinde çok sayıda oyun oynamış insanlar olabiliyor, salt yaş üzerinden birisinin yeteneğine veya kavrama kabiliyetine göre değerlendirme yapmak doğru değil. Kaldı ki "gamerlık" da içi boşaltılmış bir elitizme döndü. Oyunlar hakkında çok daha az tecrübeli ancak çeşitli alanlarda daha dolu bir insan çok daha kısa sürede otuz yıldır oyun oynayan bir insandan daha iyi yorum yapabilir mesela.

   Eve alınan Atari 2600 ile başladım oyun oynamaya. NES, SNES, Mega Drive, PSX ve bunların yanında C64 ve PC derken bugünlere geldim. Çıktığı dönemlerde sevsem de yeni nesil competitive oyunları (CS:GO, Valorant, vs), Battle Royale ve MOBA türünü sevmiyorum mesela. Günümüzde oyunculuk bunlara denk görülüyor neredeyse kitlenin çoğu tarafından. Şimdi ya bunlara göre ben oyuncu değilim, ya da bana göre bunlar oyuncu değil. Oysaki ikisi de değil. "Oblivion, Skyrim, Fallout 3 ve sonrasını sevenler oyuncu değildir, bu kadar basit bir şey istiyorlarsa gitsinler beş taş oynasınlar" mı diyeyim? Veya sizin örneğinizdeki oyunlara gelirsek DOOM 3 berbattı (Kendi halinde güzel oyundu ama franchise içinde berbattı), Underground serisi NFS'nin tabutundaki çiviydi (NFS3HP serinin en iyisiydi), GTA serisinin ikinci oyunundan iyisi gelmedi (IV de fena değil, çocuk oyunu değildi) diye düşünüyorum diye size "gamer değilsiniz" deme hakkım olamaz.

   Tekrar belirteyim videodaki kişinin yetkinliğine dair bir fikrim yok. Gerçekten böyle bir içerik için yetersiz olabilir (Koskoca sektörün içinde isim yapmış insanlar arasında bile yetersiz olanlar var gerçi) ancak yaş kesinlikle bir kıstas değil, bu saydığımız oyunların çoğunu 16 yaşındaki bir insan oynamış olabilir çünkü.

  • Alpi Atansay @alpi350

   @salledacil söylediklerinizin bazı kısımlarına katılmakla beraber şu konuda anlaşamadık.
   Benim belirtmek istediğim uzun vadeli tecrübe.

   Yani 2 senelik bir şoförle 16 senelik bir şoför bir olabilir mi? Uzun yıllardır şoför olan adam hayatında pek çok olumlu, olumsuz deneyim yaşamıştır. Yeni şoförde tamam araç kullanır fakat tecrübesi yoktur. Ekstrem bir durumda bocalama şansı daha yüksek olur.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Programın adı üstünde. OyunZ 🙂

Hakikaten Trojan:Win32/Wacatac.D3!ml var diyor MS defender..

Middle Earth Shadow of war Türkçe yama virüsü

Shadow of War'ın Apex Türkçe yamasının indirdiğim zaman Trojan:Win32/Wacatac.D3!ml uyarısı veriyor. Açıklama olarak virüs yok öyle algılanabilir demişler fakat VirusTotal'de taratınca...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam'den 5 TL'ye EA play alan oldu mu? Bir oyun kestirsem gözüme oynamak için alacağım da kestiremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk ikisi BİM'den alınma, fiyat performans olarak 2 TL'lik baya iş görüyor.

İlkinin en büyük artısı katlanıp taşınabiliyor olması ve eklem yerlerinden (gri yuvarlaklar) yükseklik ve açı verilebiliyor oluşu. Hareket eden parçaları son resimde gösterdim..

Sondakini zamanında pizza kutularının ortalarına konulan plastiği ısıtıp bükerek yapmıştım, el emeği paha biçilemez.. 🙂

#BİMegirenevegirer

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zengine virüs bulaşmaz, çıkar onu aklındann..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  ayrica gariban restoran ve kafeleri kapat ama avm´leri ac, insanlar yerde oturarak yesinler.

 • johan @johan28

  Bir ton çelişki var uludağda eğlenen hıyarlar twitter da orada burada okullar açılmasın virüs bulaşıııırr aaaaa diye ağlıyorlar. (Sözüm evinde oturup kurallara uyanlara değil onu yapan adamın isteme hakkı var ha yine kararı devlet verir bu işler istekle olmuyor sonuçta biz 3-5 paremetre düşünüyoruz ama binlerce parametre var.)

  • reducto @protego

   O hıyarlar baz alınarak iş yapılmaz. Ben 1 yıldır toplasan 10 kere belki dışarı çıkmışımdır. Okullar açılırsa o kadar evde kalma boşa gider.

   Ayrıca bu hıyarlar okullar açılsın istiyor. Bizim üni uzaktan eğitim kararı aldığında twitter'dan söven öğrenciler de çoktu. Yok hayatımı bitirdiniz bilmemne diyolardı.

  • johan @johan28

   @protego elbelt isteyeni de vardır da benim gözlemem o yöndeydi ben de evden çıkmıyorum ama ders bazında okulun açılmasını yanlış bulmuyorum ha bugün açılırsa hata var ama gözlemlere dayanarak uygun olduğunda ilk kafe bar yerine ilk okulların gerekli bölümleri (teknik veya lab dersleri gerçekten aşırı sıkıntı normalde alacağım notun yarısını bile alamıyorsun bazı hocalar anlayışlı bazısı anlamıyor deneyini yapmadığın şeyin raporunu yazarken sorun yaşıyorsun vs. ) . Aşılanmalar bu hızla devam eder umarım.

  • reducto @protego

   @johan28 Gelecek dönem karma yapılabilir. Gerekli bölümlerde isteğe göre öğrenciler gidebilir veya online olabilirler(bizim üni ilk başta öyle yapacaktı) Ama yok online yok artık falan derlerse umrumda değil ben gitmem. Kendimi geçtim evdekiler var çocuk oyuncağı değil ki bu mesele, her gün 3 otobüs değişiyorum okula gitmek için, gidiş geliş 6.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Esnafın desteklenmesi gerektiğini düşünuyorum ama bazı esnaflar açılır açılmaz salıveriyor ne eldiven ne hijyene dikkat bence açılmalı ama sıkı denetim ve kontrol olmalı her şeyin nasıl yapılacağı ne önlemler almalılar hepsi net olmalı.

Öz eleştiri desen var.. 😁😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

hiztesti.com ile speedtest.net arasındaki farkın sebebi bağlanılan sunuculardan mı kaynaklı? En alttaki de Steam değerleri..

BeğenFavori PaylaşYorum yap