Çok eğitici bir içerik. Çocuğun düşerken adamın altında kalmaması büyük mucize. Polisin ise bunu hesap edememesi ayrı bir mesele..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Bu insan haklarına aykırı lan, köpeği yakalanmış adama saldırttı resmen. Bi de köpek ısırmışken sakince bekliyor parçalasın falan diye herhalde kafaya bak.

  • ozmo @ozmo

   adam direniyor yapabilecekleri bir şey yok

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @ozmo O köpeğe ısırık attırmasalar adama kelepçeyi takamayacaklarını iddia ediyorsunuz doğru muyum? 🙂

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Yaptığı iyi bir şey değil ama köpek eğitimlidir, ne yapacağını biliyordur bence...

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @lterlemez Hocam bayağı bayağı kanattı adamın baldırını, hem de üzerinde 3 kişi falan tepiniyorken. Kovalamacanın kininden öyle davrandığına neredeyse eminim. Diğer polis kanayan kısmı görünce şaşırıyor, ona bile normal gelmemiş belli ki. Şu olayın sonucunda doğru işleyen bi hukuk sistemi sağlam ceza verir o polise.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @alipektas: Amerikan Polisi biraz daha fazla şiddet kullanıyor işte; mesela, ben de hemen silahına davranmasına karşıyım ve en azından plastik mermi, şok tabancası veya daha düşük riskli silahlara başvurmaları gerektiğini düşünüyorum ama adamların da ne ile karşılaşacaklarının bir garantisi yok. Yeri geliyor HP'yi (High Power) geçtim AP mermi (Armor Piercing) ile burun buruna gelebiliyorlar, yani AR15 falan da edinebildiklerini düşünürsek. E, hali ile de ne desek boş kalıyor çoğunlukla.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @lterlemez Zaten ABD'deki suç / suçlu boyutuna göre ancak böyle acımasız polislerle çalışabilirler, o kısmını işin o boyutunu anlayabiliyorum. Biraz "dinsizin hakkından imansız gelir" mantığı aslında. Da işte onun da gerekliliği olduğu gibi böyle kötü yönleri de var. Anladığım kadarıyla yapılacak pek bir şey de yok zira o şartlarda o insanları mücadeleye ikna edebilmen için böyle "keyiflerini" de görmezden gelmeleri gerekiyor.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @alipektas: Aynen, zaten ikna edebilse ne arabulucuya ne de psikoloğa ihtiyaçları olur saha da ama o adamcağız da Allah bilir neler düşünüyordu ya da neler yaşadı o ana kadar da o an yaşandı.

  • reducto @protego

   @ozmo En ufak alakası yok, adamın üzerinde 5 polis var adam yere bastırılmış vaziyette, gayet güzel kelepçe takabilirler. Amerikadaki polislerin güzellemesi yapmayın. Amerikan polislerinin köpekleri saldırtması çok sık yaşanan bir durum. Google'a yazıp muhtemelen binlerce sonuç görebilirsiniz. Bunu gayet kasıtlı yaparlar, bazen de "ısırtalım da direnmeyi bıraksın rahat rahat işimize bakalım" kafasında yaparlar. Aynı bu örnekte olduğu gibi. Kimse 5 polisin yere bastırdığı adamın kollarını arkasında birleştirip kelepçe takamadığını iddia etmesin şimdi. Kucağında bebek varken ne yaptıklarını gördük. Bebeklerin hayatı bile umurlarında değil. George Floyd olayını da hatırlatmama gerek yok sanırım. Adamı güpegündüz sokak ortasında boğarak öldürdüler. Bir de gelip yapabilecekleri bişey yok demiyor musunuz 😀 Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde ve hatta Türkiye'de hiçbir polis kucağında bebek olan adama elektrik vermez, 5 kişi üstüne çıktıkları adamın üzerine köpek salmaz. 5 kişi üstüne çullanıp yere yapıştırdıkları adamın kollarını arkasında birleştiremeyecek kadar beceriksizlerse polis olmasınlar zaten. Ama olay o değil, olay; Amerika'daki polislerin hatırı sayılır bir kısmının şiddet uygulamaktan zevk alan insanlar olmaları, polislik mesleğini yaparak zevklerini legal olarak tatmin ederek orgazm olmaları

 • MH. @mhcycle

  köpeği bilerek mi ayağa bıraktı anlamadımda kontrol edemediği için yaptıysa büyük sıkıntı

 • totsu @totsu

  eğitici olan kısmı anlamadım?

Ana hikaye olarak sarmadı ama grafikler animasyonlar NPC'lerin ve doğanın gerçek hissettirmesi sebebiyle ve yan görevler sayesinde zevkle oynatıyor kendini. Ana görevler ve hikaye hiç ipimde değil açıkçası, bende merak uyandırmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

12.000 lira civarında üniye yeni başlayacak edebiyat öğrencisine laptop aranıyor, ne alınabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dert yok tasa yok uğraştıkları şeye bak a..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Format atacağım fakat RDR2'nin save dosyalarını bulamıyorum. Belgelerim klasöründeki dosyalarında değil, zira o dosyaları başka yere taşıyıp oradan sildiğim halde oyunu açınca aynı yerden devam edebiliyorum.

Ek: Oyun orjinal değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

RDR2'nin ne ana karakterini ne hikayesini bir türlü sevemedim. Sürekli bir parayı bulamama durumu ve çingenelik var sanki. Birileri hep "yırttık abicim yırttık" diye geliyor ama ne hikmetse daha çok batıyoruz. 😄 En ufak suçta 50 tanık görüyor ve kovalayıp öldürüyorum, temiz bir eziyet edemiyorum NPC'lere. Peşime düşen kanun güçlerini paramparça etsem dahi bitmeden tükenmeden geliyorlar. Bir salın da kendimi güçlü hissedeyim. En sevdiğim şey avlanmak ve halat mekaniği. At üzerinde insana ve hayvana halat fırlatmak yakalamak bağlamak vs. çok zevkli. Ana hikaye gram ilgimi çekmese dahi dolaşırken denk geldiğim yan hikayeler ve sözde rastgele olaylara bulaşmak çok zevkli. NPC'ler aşırı agresif, ben silah çekmesem dahi sözle bulaştığım veya takip ettiğim adam şaak saydırmaya başlıyor. Ona sık buna sık, bunu gören tanıkları kovala falan bezdim da. Zor oyun, herkese hitap etmesi imkansız. Animasyon çeşitliliği rastgele olayların bolluğu ve doğası bile tek başına oynatıyor kendisini orası ayrı.

#RDR2

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sami abi yengeyle kavgalı galiba, ekspertiz kanalında şiir okumak falan aklıma başka bir şey gelmedi.. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Abimin symbol'e 2600 lira trafik sigortası fiyatı vermişler. Hiç kazası belası yok, 3. kez yaptırıyoruz sigortayı. 🤬

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

AGT Amazon prime hızlı teslimat ile dün gelmesi gereken kargomu bugün dahi getiremedi. Kolay Gelsin bölgemde çok iyiydi, ne hikmetse tamamen AGT'ye döndüler. Geldik bulamadık diye sisteme not bırakmış. Amazonu aradım, AGT'yi aradım tamam tamam diyerek geçiştiriyorlar. Ben bunların yapacağı işi seveyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap