Arkadaşlar çözemediğim bir konu var. Masa üstü bilgisayarıma modemden kablo ile bağlıyım. Kablo uzunluğu 15 metre, İnternette gezinti yapıyorum, yeni sekme açıp herhangi bir siteye gireyim diyorum, anlık olarak bağlantı kopuyor. Bir bakmışsınız net gelmiş, bir bakmışsınız saniyeler içinde bağlantı kopmuş, süreklilik yok. Sürekli böyle devam ediyor.
Dedim ki kablo mu arızalı acaba, kardeşime gittim onun bilgisayarına takıp denedim hiç bir sıkıntı yok, kopma falan olmadı. Bunun nedeni ne olabilir bir fikri olan var mı. Anakart asus prime b350-plus, görev çubuğunda ez-update de, realtek lan driver güncellemesi var ama, güncelleme yaparsam bir çözüm olur mu.
Ama o da mantıksız geliyor, çünkü pc iki yıllık, kardeşimin pc en az 10 yıllık ve sorun yok.
Bu sorunu nasıl çözeriz, bilginiz var mı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eternet kablosuna ek yaparsak hız düşmesine sebep olur mu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 23

Bugün Vodafone faturasız hatta numara taşıdık, ama İnternet hiç çekmiyor. Şimdi ben numarayı yine başka bir operatöre taşısam ne ceza alırım, bilen var mı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 19

Kardeşimde Huawei freeBuds Lite var sıfır, kullanılmamış, kutusu açılmamış durumda ve faturalı. İsteyen olursa satmak istiyor, buraya yazayım dedim, belki lazım olan vardır.
480 tl+ kargo ücreti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar aranızda görenler olmuştur, bir iki güne eve İnternet bağlanacak. Yalnız modemin olacağı yer bilgisayardan uzakta. Pc'ye modem'den kablo çekmem gerekecek. Kablo alırken cat5 mi cat 6 mı almam gerekiyor. Yoksa daha iyi bir kablo türü var mı. Ayrıca kabloyu esnaflardan sorarım ama. Oldu ki İnternette daha ucuza var, ucuna fişini de takarak metre usulü alabileceğim güvenli site var mı bildiğiniz.

Yalnız şunu da söyleyeyim, bende wifi adapter var onu pc'ye takarak kablosuz o mesafeden çekip çekmeyeceğine de ilk olarak bakıcam. Olmazsa evin planı bende var, pc ile modemin yerini ve ara koridorda ki prizin yerini de göstererek, size kablosuz olarak ağı nasıl, hangi ürünle birbirine bağlarım onu da sorucam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Arkadaşlar kısmetse yarın fiber başvurusu yapıcam. Olur da modemi kendimiz almamıza izin verirlerse hangi özellikte bir modem almak lazım gelir. @gamsizm var mıdır tavsiyeniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar yanlışlıkla şu durumu sildim nasıl geri alırım.
https://teknoseyir.com/durum/1231414#comment-4370514

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar netspeed 'i nasıl bilirsiniz, kullanan memnun olan var mı.
Dün tozluraflar arkadaş millenicom kullandığını memnun olduğunu söyledi. Konuştum fiber veriyor. Benim sokakta fiber var, netspeed de fiber verebileceğini söyledi. Ona da baktım aynı fiyatlar. Şimdi en az hangisi sorun çıkartıyor onu bir sorayım dedim. Tercih yapıcam ona göre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 40

n11.com'dan Seagate ST500LM000 2.5" 500 GB 64 MB 5400 RPM SATA 3 HDD seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://www.n11.com/urun/seagate-st500lm000-25-500-gb-64-mb-5400-rpm-sata-3-hdd-999449?magaza=elafshop
Bu işte bir sakatlık olabilir mi. Ayrıca bunu masaüstü pc'ye takabilir miyiz.

Seagate St500lm000 2.5" 500 Gb 64 Mb 5400 Rpm Sata 3 Hdd - n11.com

Seagate St500lm000 2.5 500 Gb 64 Mb 5400 Rpm Sata 3 Hdd 69,90 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Hard Disk fiyatı Bilgisayar kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13