Ssd harddisk' im gün geçtikçe gözümün önünde eriyip gidiyor. Yakında çöp olacak ve nedenini bilemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 19

Youtube vanced yeni sürümünü yükledim, fakat hesaba giriş yapamıyorum. Elimdeki microg uyumsuz, bana uyumlu microg nasıl bulabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20

Netflix' den flixgrab ile dizi indireyim diyorum. Türkçe dublaj da sorun yok ama, ingilizce altyazılı indirince altyazı çıkmıyor, sorun nedir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 44 / 47

Şu kısımda seksenler' in bir yabancı müziği kullanılmış. Yanlışım yoksa film müziği idi. Bir türlü aklıma gelmedi adı. Bilen arkadaşlar aranıyor.
https://youtu.be/7PP4HS0-ars?t=569

Türkçe Pop Remix Set Full (Şeker Tadında) 2015

türkçe pop 2015 Türkçe Pop 2015 Türkçe Pop Müzik Mix 2015 Türkçe Pop Müzik Mix | Turkish Pop Music | 2015 Türkçe Pop 2015 Seçmeler YENİ TÜRKÇE POP ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam, bilenler' in yardımına ihtiyaç var.

Benim çocuk maalesef LGS' den çok yüksek puan alamadı, meslek lisesi çıktı. Yeri belli oldu. Ama ikinci tercih de yapacağız.

İlk seçenek sağlık meslek lisesi, bölümler şu şekilde:Ebe Yardımcılığı,
Hemşire Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği.

İkici seçenek: Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, gıda teknolojisi.

İşte şu anda bunlardan hangisi seçsek ileride önü açık olur. Hangi meslekte ileride iş sorunu yaşamaz.Tabii kendisininde derslerine çalıştığını varsayarak diyorum. Konu bu, sizler' in fikirlerinizi almak istedim. Çocuk ileride mümkün olduğunca diplomalı işsiz olmasın istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar şu anda oyun oynuyorum afterburner da işlemci sıcaklığı 90- 95 arası geziyor, ne yapıcam anlamadım. Ayrıca bu sıcaklık doğru mu ölçülüyor acaba. Ve bu sıcaklık sorun olur mu işlemci de. O değil de ekstra yan kapağı açıp iki tane ilave fan ekledim kasaya, gürültüden duramıyorum o ayrı konu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 27

Bilen varsa yeşillendirsin, deniz şortları içine dikilen file ne işe yarıyor. İnsana zulümden başka bir şey değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Birkaç gün önce 8gb Ram olan pc me bir 8gb daha ekledim. Yalnız ikinci Ram 'i takmadan önce birkaç oyunda fps testi yaptım. Daha sonra ikinci Ram' i takıp bir daha test yaptım. Ama malesef pek bir fark olmadı, bir iki oyunda 5-10 fps arası yükseldi. Diğer oyunlarda hiç bir fark olmadı. Ne anladım bu işten şimdi. Almadan önce YouTube da 8-16 gb farklarına baktım böyle değildi. 10-15 fps fark ediyordu. Pek memnun kalmadım bu işten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23
 • Yiğit @yigit1

  Ryzenlerde önemli olan "miktar" değil "frekans". Bir oyun 7GB RAM tüketiyorsa ve sizde 8 GB RAM varsa bunu 16GB yapmanız bir şeyi etkilemez. Sadece oluşabilecek herhangi bir darboğaz ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. Fakat 2400MHz RAM'leri 3200 hatta 3600 yaparsanız(desteklerse) arada gerçekten fark olduğunu görürsünüz.

  • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

   @yigit1 yukarıda da yazmıştım 2933 de çalışıyor. Benim referans aldığım videoyu yukarıya bırakmıştım. Yani aynı şeyleri yapıyorum, hiç bir değişiklik yok, sadece Ram yükselttim ama değişmedi. Sebebini arıyorum.

  • Yiğit @yigit1

   @alpolic_fr Dostum anlayabiliyorum. Mesela RAM hariç senin donanımın tamamiyle aynı mı? Videodaki RAM'ler mesela 16 GB ama 3200MHz'de çalışıyor. Ayrıca sendeki ekran kartı ne? Ayrıca "Ortalama FPS'e" mi bakıyorsun? Yoksa direkt olarak anlık değişimlere mi bakıyorsun? Biraz daha bilgi verirsen ortadaki sorunun ne olduğunu daha rahat çözebiliriz.

  • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

   @yigit1 hayır beni yanlış anlamayın. Ben diyorum ki, videoda adamın sistemi belli, kendi içinde, bir 8 takıyor, bir 16. 8 ile düşük iken, 16 da yaklaşık 15 fps yükseliyor. Kendi sistemimi bir tutmuyorum.
   Benim sistemim de belli, ilk 8 ile deniyorum, sonra 16 takıp deniyorum, bende bir değişiklik olmuyor. Anlatmak istediğim bu.

 • TeknoStil @teknostil

  Tek başına FPS de bir şey ifade etmiyor ki. Kararlı çalışma durumu da bellek miktarından etkileniyor.
  GTX 1060' ın 3GB ve 6 GB olanlarında benzer FPS değerleri görülüyor ama 3 GB bellekli olan model sürekli takılma (stuttering) yapabiliyor. (Örneğin HITMAN 2016)
  Ortalama FPS kadar %1 ve %0.1 diye geçen değerlere bakmak gerekiyor. Bu iki değere sanırım "frame time" diyorlardı.
  Bir yandan da 8 GB' den fazlasını isteyen oyunlarda ne olup bittiğini görmek lazım.

 • CimAdam @cimadam

  Çift kanal bellek kullanımının etkisi olmamış diyor sanırım arkadaş, siz başka şeyden bahsediyorsunuz.

 • Joe @joe

  Ram ile fps yükselmez zaten..Dual single olarak fark ediyor. Bir de frekansı yüksekse biraz daha farkeder. 16gb her türlü 8gbden iyi günümüz oyunları 8in sınırına dayanıyor, bazen geçiyor bile.

Arkadaşlar problemli olduğumuz bir müteahhit' imiz var. Bizi iskan almamak için sallıyor. Ben de buna güvenmiyorum. Yalan söylediğini biliyorum, çünkü yapı denetime borcunu ödemiyor. İleride lazım olursa diye, yaptığımız telefon görüşmelerini telefonda kayıt altına almak istesem, olur da bununla mahkemelik olursak ve delil olarak bu kayıtları mahkemeye sunmayı düşünsem. Bu kayıtları yapmam benim için suç teşkil eder mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Selamlar, Samsung fotoğraf makinesi ile zamanında çektiğimiz bazı videolar var. Bunlar avi olarak görünüyor. Yalnız bazı videolar açılmıyor, dosya çözülemiyor hatası alıyorum. Aşağıda görsel bıraktım uzantı ile ilgili bunu düzeltmenin yolunu arıyorum. Ayrıca bir detay daha var, bu videolardan sağlam olanları format factory ile mp4' e çevirdim, bilgisayarda hepsini açabiliyorum. Ama android telefonda, bazlıları hiç açılmıyor. Bazıları ise ses var görüntü yok. Televizyonda ise tanınmayan dosya hatası alıyorum. Bu da ayrı bir problemim. Yardımlarınızı bekleriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap