Yaz tatili böyle bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

https://drive.google.com/open?id=1QDS42bUUlmRxzFEWABRE_hjMnKK76ysL
ekteki excel dosyasındaki bazı yazıları(kırmızıyla işaretlediğim yerleri) değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

OnePlus5 telefonumu TV'ye bağlamak için bir USB-HDMI kablosu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışından getirdiğim telefonu üzerime kaydetsem, şirket hattımla kullanabilir miyim? Şirket hatlarında isim geçiyor mu bilmiyorum. Şahsi hattım da yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Asus AC68-U modemim bozuldu. Servise verdim. 1.540₺ istediler. Yenisi 1.000₺. Asus SMS Infocomm Teknoloji Servis Ltd. Şti. hep aynı numarayı yapıyormuş zaten. Herkes şikayetçi.
Şimdi almışken en iyisini alayım istiyorum. Tp-Link'den Archer VR2800 mü alayım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 23

evrimagaci.org: Hayranların, Game of Thrones'un Son Sezonundan Nefret Etmesinin Gerçek Nedeni Ne?.
https://evrimagaci.org/hayranlarin-game-of-thronesun-son-sezonundan-nefret-etmesinin-gercek-nedeni-ne-7803

Hayranların, Game of Thrones'un Son Sezonundan Nefret Etmesinin Gerçek Nedeni...

Uyarı: Metin içinde Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin son sezonuna yönelik birtakım bilgiler ("spoiler") bulunmaktadır. Bu yazıda belirtilen görüşler tamamen - Evrim Ağacı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Müthiş bir final four maçıydı. Efes'i de Fenerbahçe'yi de kutlarım. Futbolu lağvedip varımızı yokumuzu basketbola koysak ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Avrupa'nın en iyi kadrolarından biri Fenerbahçe'de. Belki de en iyisi değer olarak. Bu seviyede bi kadro futbolda olsa zaten her sene Avrupa'da futbol finallerinde de oynarız.

 • Onur Eryilmaz @onurery

  Tüm parayı basketbola koysak bile NBA takımlarını geçemeyeceğimiz bir gerçek, bu bakımdan Avrupa'daki kulüpler basketbola yatırım yapsa bile ancak Ibrahiomic'i, Pirlo'yu vs. alan MLS ligi oluruz 😀

  • Aiberg @aiberg

   Olsun. Futboldan ne geri dönüş alıyoruz da o kadar para döküyoruz?

  • Onur Eryilmaz @onurery

   @aiberg Tamam da gerekliliği yok, hani kaç senedir Final-Four oynuyoruz zaten. Avrupa'daki Real Madrid, Barcelona, Panathinaikos, Olympiacos, CSKA vs. bunlar da varını yoğunu futbola yatırıyor, basketbol'a daha az bütçe ayırıyorlar. Çünkü Avrupa basketbolunda başarılı olmak için futbol kadar para harcaman gerekmiyor. Harcasan da dediğim gibi ancak NBA'den kariyerinin sonuna gelmiş adamları belki getirebilirsin, o da direk olarak anlamsız kaçıyor. Futbol'dan geri dönüş alamaman direk olarak yönetimsel sıkıntılar ve genel Türk futbol mantalitesi ile alakalı para ile değil, Real Madrid'in de hem basketbol takımı var hem futbol ama her ikisinden de müthiş bir geri dönüş alıyorlar.

@ugury, @harrower https://www.polygon.com/2019/4/22/18298277/red-dead-redemption-2-review-rdr2-story-design-criticism
Oyunun yapımındaki tasarım tercihlerinin hatalı olduğunu söyleyen bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz, Uğur ve Tansel? Maddeleri gördükçe bu kararların oynanabilirliği düşüren etkenler olduğuna karar verdim. Mesela gerçekçiliği sağlamak adına oyunun komplike hale getirildiği, ama bu şekilde başarılı olunmadığı anlatılıyor.
Şahsen makaleyi okuduktan sonra God of War'un RDR2 yerine yılın oyunu seçilmesine daha çok hak verdim.

Red Dead Redemption 2: six months later

A detailed look at the failures, and success, of Rockstar’s latest hit
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhans19

  Gerçekçilik yerine aksiyon olarak tasarlamalı ve pcye çıkarmalıydılar. Kovboy oyunları dünyasına hala call of juarez bound in bloodu aşabilecek bir oyun çıkmadı. Keşke remake çıksada tekrar oynasak.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Ben başlamadım bile. Call of juarez daha çekici geliyor.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Makale, biraz fazla kılı kırk yarmak gibi olmuş; ama yazılanların büyük bir kısmına katılıyorum. Özellikle de kontroller ve arayüz konusunda. Kontrol şemasının bir iki noktada gerçekten tutarsız olmasını bir kenara ayırırsak, bunun nedeni de yaratılmak istenen deneyimin mevcut kontrol girdilerini çaresiz bırakacak kadar ihtiraslı olması bence.

  Öte yandan yaratılmak istenen gerçekçiliğin oyunu komplike hale getirip temposunu bozduğunu düşünmüyorum kesinlikle. Evet, oyun bazen biraz yorucu hale gelebiliyordu belki; ancak günün sonunda RDR 2'yi anlattığı hikayeyle uyum içinde, tam olarak olmak istediği oyun yapan da buydu.
  Oyunun her şeyi hızlıca tüketmeye alışmış sabırsız oyuncuları bunaltan temposundan müthiş detaylı karakter animasyonlarına kadar her şey bu amaca başarıyla hizmet ediyor. Bana kalırsa hikaye anlatımına odaklanan açık dünya oyunlar için de hep anlatım teknikleri, hem de oynanış ve dünya yaratımı gibi konularda aşılması gereken bir sürü yeni nirengi noktası belirliyor RDR 2.

  RDR 2, herkese göre olmayabilir. Herkes iyi yazılmış yetişkin hikayeleri deneyimlemek istemeyebilir. Kimisi sadece Fortnite oynayarak mutlu olabilir ya da hayatında tek bir RPG oynamış bir insan, Witcher 3'ün gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunu olduğunu düşünebilir. Bunlar hep subjektif şeyler. Tıpkı RDR 2'nin gerçekçiliği konusundaki tartışmalar gibi. Ben biraz internette dönen tartışmalara baktığımda bu formülü beğenenlerin çoğunlukta olması bir yana insanların daha fazlasını istediğini bile görüyorum. Bu yüzden başarı kıstasını nereye koymamız gerekiyor ben bilmiyorum.

  God of War tartışması, işin başka bir boyutu. Benim de kişisel tercihim God of War olurdu. Ama bu RDR2 daha kötü bir oyun olduğu için değil, ben daha kompakt deneyimlerden hoşlandığım için.